audacity 3.0.3 - en to af translation catalogue (458 entries)

en: Comments
af: Opmerkings

en: Error
af: Fout

en: None
af: Geen

en: Rectangle
af: Reghoek

en: Shaped
af: Gevormd

en: Rectangular
af: Reghoekig

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
af: 16-bis-PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
af: 24-bis-PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
af: 32-bis-dryfpunt

en: Created new project
af: Nuwe projek gemaak

en: Unable to determine
af: Onbepaalbaar

en: Audio Track
af: Oudiobaan

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Could not open file: "%s"
af: Kon nie lêer "%s" open nie.

en: Copy
af: Kopieer

en: Cut
af: Knip

en: Paste
af: Plak

en: Undo
af: Ontdoen

note: i18n-hint noun
en: Start
af: Begin

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
af: Regso

en: Credits
af: Erkenning

en: Special thanks:
af: Spesiale dank aan:

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: GPL License
af: GPL-lisensie

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
af: &Nuwe

en: &About Audacity...
af: &Aangaande Audacity...

en: &Preferences...
af: &Voorkeure...

en: &File
af: &Lêer

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
af: Audacity kon nie 'n plek vind om tydelike lêers te stoor nie.
    Spesifiseer die verlangde gids by die voorkeure.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
af: Audacity gaan nou afsluit. Laat loop Audacity weer om die nuwe tydelike gids te gebruik.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
af: Twee kopieë van Audacity wat gelyktydig loop kan dataverlies
    of onstabiliteit veroorsaak.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
af: Audcity kon nie die gids vir tydelike lêers sluit nie.
    Miskien gebruik 'n ander kopie van Audacity dié gids.

en: Do you still want to start Audacity?
af: Wil u nogtans Audacity laat loop?

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
af: Die stelsel rapporteer dat Audacity reeds loop.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
af: Gebruik die 'Nuut'- of 'Open'-opdragte in die Audacity wat reeds loop
    om projekte gelyktydig oop te maak.

en: Audacity is already running
af: Audacity loop reeds

en: Audacity Project Files
af: Audacity-projeklêers

en: Help
af: Hulp

en: Could not find any audio devices.
af: Kon nie enige oudiotoestelle vind nie.

en: You will not be able to play or record audio.
af: U sal nie oudio kan speel of opneem nie.

en: Error Initializing Audio
af: Fout met inisialisering van oudio

en: Automatic Crash Recovery
af: Outomatiese herstel na omval

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
af: Kies

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
af: Naam

en: Select Command
af: Kies opdrag

en: &Command
af: &Opdrag

en: &Edit Parameters
af: &Wysig parameters

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
af: Pas '%s' toe met parameter(s)
    
    %s

en: Test Mode
af: Toetsmodus

en: Apply %s
af: Pas '%s' toe

en: Applying '%s' to current project
af: '%s' word op die huidige projek toegepas

en: Please save and close the current project first.
af: Stoor en sluit die huidige projek eers af.

en: Select file(s) for batch processing...
af: Kies lêer(s) vir bondelverwerking...

en: Applying...
af: Pas tans toe...

en: File
af: Lêer

en: &Cancel
af: &Kanselleer

en: &Insert
af: Voeg &in

en: De&lete
af: &Skrap

en: Move &Up
af: Skuif &op

en: Move &Down
af: Skuif &af

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
af: - EINDE -

en: %s changed
af: %s verander

en: Do you want to save the changes?
af: Wil u die veranderinge stoor?

en: Name must not be blank
af: Naam mag nie leeg wees nie

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
af: Name mag nie '%c' of '%c' bevat nie

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
af: Wil u definitief '%s' uitvee?

note: i18n-hint verb
en: Close
af: Sluit

en: Removing Dependencies
af: Afhanklikhede word verwyder

en: Copying audio data into project...
af: Oudiodata word in projek in gekopieer...

en: Project Dependencies
af: Afhanklikhede van die projek

en: Cancel Save
af: Kanselleer stoor

en: Whenever a project depends on other files:
af: Wanneer 'n projek van ander lêers afhanklik is:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
af: Vra my

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
af: Indien u voortgaan, word ie projek nie gestoor nie. Is dit wat u wil hê?

en: Browse...
af: Blaai...

en: Frequency Analysis
af: Frekwensieanalise

en: Spectrum
af: Spektrum

en: Standard Autocorrelation
af: Standaard outokorrelasie

en: Cuberoot Autocorrelation
af: Derdemagswortel-outokorrelasie

en: Enhanced Autocorrelation
af: Verbeterde outokorrelasie

note: i18n-hint: This is a technical term, derived from the word * "spectrum".  Do not translate it unless you are sure you * know the correct technical word in your language.
en: Cepstrum
af: Sepstrum

en: Linear frequency
af: Lineêre frekwensie

en: Log frequency
af: Log-frekwensie

en: Zoom
af: Zoem

en: &Export...
af: &Voer uit...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
af: Om die spektrum te teken moet alle bane die selfde monstertempo hê.

en: Not enough data selected.
af: Nie genoeg data gekies nie.

en: spectrum.txt
af: spektrum.txt

en: Export Spectral Data As:
af: Voer spektrale data uit as:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
af: Frekwensie (Hz)	Volume (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
af: Vertraging (sekondes)	Frekwensie (Hz)	Volume

en: Plot Spectrum...
af: Teken spektrum

en: Action
af: Aksie

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
af: &Verwerp

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
af: Baan

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
af: Etiket

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
af: Begintyd

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
af: Eindtyd

en: New...
af: Nuwe...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
af: Druk F2 of dubbelklik om selinhoud te wysig.

en: No labels to export.
af: Geen etikette om uit te voer nie

en: Export Labels As:
af: Voer etikette uit as:

en: New Label Track
af: Nuwe etiketbaan

en: Enter track name
af: Gee baannaam

en: Labels
af: Etikette

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
af: Eerste gebruik van Audacity

en: Choose Language for Audacity to use:
af: Kies die taal wat Audacity moet gebruik:

en: Confirm
af: Bevestig

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
af: 'n Weergawe 1.0-lêer is omgeskakel na die nuwe formaat.
    Die ou lêer is gestoor as '%s'

en: Opening Audacity Project
af: Audacity-projek word oopgemaak

en: &Save...
af: &Stoor...

en: &Close
af: &Sluit

en: &Undo %s
af: &Ontdoen %s

en: &Undo
af: &Ontdoen

en: &Redo %s
af: Her&doen %s

en: &Redo
af: &Herdoen

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
af: Versterking

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
af: Balans

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
af: Stil

en: Moved gain slider
af: Versterkbalk geksuif

en: Moved pan slider
af: Balansbalk geskuif

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
af: Notebaan

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
af: &Alles

en: There was a problem printing.
af: Daar was 'n probleem om te druk.

en: Print
af: Druk

en: Recorded Audio
af: Opgeneemde oudio

en: Record
af: Neem op

en: Close project immediately with no changes
af: Stoor projek onmiddelik sonder veranderings

en: Close project immediately with no further changes
af: Sluit projek onmiddelik af sonder verdere veranderings

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
af: Vordering

en: Can't open project file
af: Kan nie projeklêer open nie

en: Saved %s
af: %s gestoor

en: %s is already open in another window.
af: %s is reeds oop in 'n ander venster.

en: Error opening file
af: Fout met oopmaak van lêer

en: Project was recovered
af: Projek is herwin

en: Recover
af: Herwin

en: Imported '%s'
af: '%s' is ingevoer

en: Import
af: Voer in

en: Welcome to Audacity version %s
af: Welkom by Audacity weergawe %s

en: Choose...
af: Kies...

en: Track Panel
af: Baanpaneel

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
af: Bane

en: Don't show this again at start up
af: Moenie hierdie weer wys by programbegin nie

en: Artist Name
af: Kunstenaar se naam

en: Track Title
af: Baan se titel

en: Album Title
af: Album se titel

en: Track Number
af: Baannommer

en: Year
af: Jaar

en: &Add
af: Voeg &by

en: &Remove
af: &Verwyder

en: Template
af: Sjabloon

en: &Load...
af: &Laai...

en: Edit Genres
af: Wysig genres

en: Unable to save genre file.
af: Kon nie genre-lêer stoor nie.

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
af: Wil u definitief die genre-lys na verstekwaardes terugstel?

en: Unable to open genre file.
af: Kon nie genre-lêer open nie.

en: Save Metadata As:
af: Stoor metadata as:

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
af: Duur

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
af: Begintyd en -datum

en: End Date and Time
af: Eindtyd en -datum

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
af: Baan %d

en: Click and drag to resize the track.
af: Klik en sleep om die grootte van die baan te wysig.

en: Removed audio track(s)
af: Oudiobane verwyder

en: Remove Track
af: Verwyder baan

en: Removed track '%s.'
af: '%s'-baan verwyder.

en: Track Remove
af: Verwyder baan

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
af: Opneem

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
af: Herhaal %s

en: Delay time (seconds):
af: Vertraging (sekondes):

en: Decay factor:
af: Dempingsfaktor:

en: Format:
af: Formaat:

en: Command:
af: Opdrag:

en: Delete
af: Skrap

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
af: Omhulling

en: Linear
af: Lineêr

en: Amplify
af: Versterk

en: Change Pitch
af: Wysig toonhoogte

en: Change Pitch without Changing Tempo
af: Wysig toonhoogte (tempo onveranderd)

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable". i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer"
en: n/a
af: n.v.t.

en: Change Speed
af: Wysig spoed

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
af: Wysig spoed (verander tempo en toonhoogte)

en: Change Tempo
af: Wysig tempo

en: Change Tempo without Changing Pitch
af: Wysig tempo (toonhoogte onveranderd)

en: Length (seconds)
af: Lengte (sekondes)

note: i18n-hint noun
en: End
af: Einde

en: &Help
af: &Hulp

en: Echo
af: Eggo

en: Applied effect: %s
af: "%s"-effek toegepas

en: &Generate
af: &Genereer

en: Options...
af: Keuses...

en: Equalization
af: Gelykstelling

en: Bass Boost
af: Basversterking

en: De&faults
af: &Verstekwaardes

en: Fade In
af: Indoof

en: Fade Out
af: Uitdoof

en: Invert
af: Spieëlgolf

en: Step 1
af: Stap 1

en: Step 2
af: Stap 2

en: Noise Removal
af: Ruisverwydering

en: Normalize
af: Normaliseer

en: Repair
af: Herstel

en: Repeat
af: Herhaal

en: Reverse
af: Agteruit

en: Sine
af: Sinus

en: Square
af: Vierkant

en: Sawtooth
af: Saagtand

en: Effect Settings
af: Effek-opstelling

en: Applying Nyquist Effect...
af: Nyquist-effek word toegepas...

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
af: Jammer, kan nie effek toepas op stereo bane waar die individuele kanale van die baan nie ooreenstem nie.

en: Nyquist returned too many audio channels.
af: Nyquist het te veel oudiokanale teruggegee.

en: Enter Nyquist Command:
af: Gee Nyquist-opdrag:

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
af: Jammer, Vamp-inproppe werk nie op stereo bane waar die individuele kanale van die baan nie ooreenstem nie.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
af: Jammer, padname langer as 256 karakters word nie ondersteun nie.

en: Advanced Mixing Options
af: Gevorderde mengkeuses

en: Channel: %2d
af: Kanaal: %2d

en: Output Channels: %2d
af: Afvoerkanale: %2d

en: Show output
af: Wys afvoer

en: (external program)
af: (eksterne program)

en: Cannot export audio to %s
af: Kan nie oudio na %s uitvoer nie

en: Export
af: Uitvoer

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
af: Die seleksie word uitgevoer d.m.v. die opdraglyn enkodeerder

en: Command Output
af: Opdrag se afvoer

en: &OK
af: &Regso

en: Bit Rate:
af: Bistempo:

en: Language:
af: Taal:

en: Quality:
af: Kwaliteit:

en: 16 bit
af: 16 bis

en: 24 bit
af: 24 bis

en: 0 (fastest)
af: 0 (vinnigste)

en: 8 (best)
af: 8 (beste)

en: Level:
af: Vlak:

en: Bit depth:
af: Bisdiepte:

en: FLAC Files
af: FLAC-lêers

en: Exporting the selected audio as FLAC
af: Die seleksie word as FLAC uitgevoer

en: MP2 Files
af: MP2-lêers

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
af: Kan nie na MP2 uitvoer met hierdie monstertempo en bistempo nie

en: Unable to open target file for writing
af: Kon nie teikenlêer vir skryf open nie.

en: Standard
af: Standaard

en: Average
af: Gemiddeld

en: Constant
af: Konstant

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
af: Kwaliteit

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
af: Audacity benodig die lêer %s op MP3's te skep.

en: Location of %s:
af: Ligging van %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
af: Om %s op te spoor, klik hier -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
af: Waar is %s?

en: Could not open MP3 encoding library!
af: Kon nie die MP3-enkoderingbiblioteek open nie!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
af: Biblioteek ongeldig of nie geondersteun vir MP3-enkodering nie!

en: Export Multiple
af: Veelvuldige uitvoer

en: Using Label/Track Name
af: volgens etiket-/baannaam

en: Create
af: Skep

en: Split files based on:
af: Verdeel lêers op grand van:

en: Include audio before first label
af: Sluit oudio voor eerste etiket in

en: First file name:
af: Eerste lêernaam:

en: Name files:
af: Benoem lêers:

en: File name prefix:
af: Lêernaamvoorvoegsel:

en: Overwrite existing files
af: Oorskryf bestaande lêers

en: "%s" successfully created.
af: "%s" suksesvol geskep.

en: Choose a location to save the exported files
af: Kies 'n ligging vir die uitvoer van lêers

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
af: "%s" bestaan nie.
    
    Wil u dit skep?

en: Ogg Vorbis Files
af: Ogg Vorbis-lêers

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
af: Die seleksie word as Ogg Vorbis uitgevoer

en: Header:
af: Kop:

en: Encoding:
af: Karakterstel:

en: Cannot export audio in this format.
af: Kan audio nie in dié formaat uitvoer nie.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
af: Hierdie weergawe van Audacity is nie met %s-ondersteuning gebou nie.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
af: Kon nie die projek se datagids, "%s" vind nie.

en: FLAC files
af: FLAC-lêers

en: List of Files in basic text format
af: Lêerlys in gewone teksformaat

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
af: Ongeldige vensterverplasing in LOF-lêer.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
af: LOF-fout

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
af: Ongeldige lengte in LOF-lêer.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
af: Ongeldige baanverplasing in LOF-lêer.

en: Imported MIDI from '%s'
af: MIDI uit '%s' ingevoer

en: Import MIDI
af: Voer MIDI in

en: MP3 files
af: MP3-lêers

en: Ogg Vorbis files
af: Ogg Vorbis-lêers

en: Media read error
af: Media-leesfout

en: Not an Ogg Vorbis file
af: Nie 'n Ogg Vorbis-lêer nie

en: Vorbis version mismatch
af: Vorbis-weergawe-ongelykheid

en: Invalid Vorbis bitstream header
af: Ongeldige Vorbis-bisstroom-kop

en: Internal logic fault
af: Interne logikafout

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
af: WAV, AIFF en ander tipes sonder saampersing

en: QuickTime files
af: QuickTime-lêers

en: Import Raw Data
af: Voer rou data in

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
af: Geen greepvolgorde

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
af: Klein greepvolgorde (little-endian, algemeenste)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
af: Groot greepvolorde (Big-endian, ongewoon)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
af: Verstek greepvolgorde

en: 1 Channel (Mono)
af: 1 kanaal (mono)

en: 2 Channels (Stereo)
af: 2 kanale (stereo)

en: %d Channels
af: %d kanale

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
af: Beginverplasing:

en: bytes
af: grepe

en: Amount to import:
af: Hoeveelheid om in te voer:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
af: Monsterfrekwensie:

en: &Import
af: Voer &in

en: Time-Shift
af: Tydverskuiwing

en: Nothing to undo
af: Niks om te ontdoen nie

en: Nothing to redo
af: Niks om te herdoen nie

en: Cut to the clipboard
af: Knip na knipbord

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
af: %.2f sekondes geskrap by t=%.2f

en: Duplicated
af: Gedupliseer

en: Duplicate
af: Duplikaat

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
af: Gekose bane stilgemaak vir %.2f sekonde vanaf %.2f

en: Split
af: Verdeel

en: &Edit
af: &Redigeer

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
af: K&nip

en: &Delete
af: &Skrap

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
af: &Kopieer

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
af: &Plak

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
af: &Dupliseer

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
af: &Voeg saam

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
af: etikette.txt

en: There are no label tracks to export.
af: Daar is geen etiketbane om uit te voer nie.

en: Imported labels from '%s'
af: Etikette ui '%s' ingevoer

en: Import Labels
af: Voer etikette in

en: &Save Project
af: &Stoor projek

en: Save Project &As...
af: Stoor projek &as...

en: Export &Labels...
af: Voer &etikette uit...

en: Export &Multiple...
af: &Veelvuldige uitvoer...

en: &Audio...
af: &Oudio...

en: &Labels...
af: &Etikette...

en: &Raw Data...
af: &Rou data...

en: Pa&ge Setup...
af: &Bladsyopstelling

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
af: &Druk...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
af: Afsluit

en: Added label
af: Etiket bygevoeg

en: Created new label track
af: Nuwe etiketbaan gemaak

en: New Track
af: Nuwe baan

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
af: &Knip

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
af: Ko&pieer

en: Effe&ct
af: &Effek

en: &Analyze
af: A&naliseer

en: &Run Benchmark...
af: Laat loop &normtoets...

en: &None
af: &Niks

en: &Tracks
af: &Bane

en: Mix
af: Meng

en: Tracks sorted by time
af: Bane gesorteer volgens tyd

en: Tracks sorted by name
af: Bane gesorteer volgens naam

en: Remo&ve Tracks
af: &Verwyder bane

en: &View
af: &Aansig

en: Zoom &In
af: Zoem &in

en: Zoom &Normal
af: &Normale zoemvlak

en: Zoom &Out
af: Zoem &uit

en: &Zoom to Selection
af: &Zoem in op seleksie

en: Playback
af: Terugspeel

en: milliseconds
af: millisekondes

en: 1 (Mono)
af: 1 (mono)

en: 2 (Stereo)
af: 2 (stereo)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
af: Gidse

en: Choose a location to place the temporary directory
af: Kies 'n ligging vir die tydelike gids

en: Directory %s is not writable
af: Gids %s is nie skryfbaar nie

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
af: Verandering aan die tydelike gids word eers effektief wanneer Audacity oor begin

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
af: -36 dB (oppervlakkige omvang vir hoë-amplitude-redigeerwerk)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
af: -48 dB (PCM-omvang van 8-bis-monsters)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
af: -96 dB (PCM-omvang van 16-bis-monsters)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
af: -120 dB (omtrent tot waar 'n mens hoor)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
af: -145 dB (PCM-omvang van 24-bis-monsters)

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
af: Let wel: Cmd+Q sluit af. Alle ander sleutels is geldig.

en: &Import...
af: Voer &in...

en: &Defaults
af: &Verstekwaardes

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
af: Kies 'n XML-lêer wat Audacity-snelsleutels bevat...

en: Loaded %d keyboard shortcuts
af: %d snelsleutels gelaai

en: Export Keyboard Shortcuts As:
af: Voer sleutelbord-kortpaaie uit as:

en: MP3 Library Version:
af: MP3-biblioteekweergawe:

en: Mouse
af: Muis

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
af: Muis-aksies (verstek waardes, nie verstelbaar nie)

en: Tool
af: Funksieknop

en: Command Action
af: Aksie

en: Buttons
af: Knoppies

en: Left-Click
af: Links klik

en: Set Selection Point
af: Plaas seleksiepunt

en: Left-Drag
af: Links sleep

en: Set Selection Range
af: Stel seleksie-omvang

en: Shift-Left-Click
af: Shift-links-klik

en: Extend Selection Range
af: Vergroot seleksie-omvang

en: Wheel-Rotate
af: Muiswielietjie

en: Zoom in on Point
af: Zoem in op punt

en: Zoom in on a Range
af: Zoem in op gebied

en: Right-Click
af: Regs klik

en: Zoom out one step
af: Zoem een stap uit

en: Right-Drag
af: Regs sleep

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
af: Wysig versterkingomhulling

en: Pencil
af: Potlood

en: Change Sample
af: Wysig monster

en: Alt-Left-Click
af: Alt+links-klik

en: Smooth at Sample
af: Maak by monster glad

en: Change Several Samples
af: Wysig meerdere monsters

en: Change ONE Sample only
af: Wysig slegs een monster

en: Multi
af: Verskeie

en: Any
af: Almal

en: Audacity Preferences
af: Audacity-voorkeure

en: Other...
af: Ander...

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
af: Toonhoogte (EAC)

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
af: Minimum frekwensie moet ten minste 0 Hz wees

en: Spectrograms
af: Spektrogramme

en: The maximum frequency must be an integer
af: Die maksimum frekwensie moet 'n heelgetal wees

en: The minimum frequency must be an integer
af: Die minimum frekwensie moet 'n heelgetal wees

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
af: Tema

en: Waveform
af: Golfvorm

en: Pause
af: Pouseer

en: Play
af: Speel

en: Skip to Start
af: Spring na begin

en: Skip to End
af: Spring na einde

en: Zoom In
af: Zoem in

en: Zoom Out
af: Zoem uit

en: Length
af: Lengte

en: Center
af: Middel

en: Selection Tool
af: Merker

en: Envelope Tool
af: Omhullingtang

en: Draw Tool
af: Tekenpen

en: Modified Label
af: Etiket gewysig

en: Label Edit
af: Etiket gewysig

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
af: Etiketbaan-skriftipe

en: Click and drag to edit the samples
af: Klik en sleep om die monsters te wysig.

en: Sample Edit
af: Monsterwysiging

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
af: '%s' gewysig na %s

en: Format Change
af: Formaatverandering

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
af: '%s' gewysig na %s Hz

en: Rate Change
af: Tempoverandering

en: Set Rate
af: Stel tempo

en: Left Channel
af: Linkerkanaal

en: Right Channel
af: Regterkanaal

en: Channel
af: Kanaal

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
af: '%s' 'n stereo baan gemaak

en: Make Stereo
af: Maak stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
af: Stereo baan '%s' verdeel

en: Created new audio track
af: Nuwe oudiobaan gemaak

en: Created new stereo audio track
af: Nuwe stereo oudiobaan gemaak

en: &Stereo Track
af: &Stereobaan

en: Change lower speed limit (%) to:
af: Stel spoed se ondergrens (%) na:

en: Lower speed limit
af: Spoed se ondergrens

en: Change upper speed limit (%) to:
af: Stel spoed se bogrens (%) na:

en: Upper speed limit
af: Spoed se bogrens

en: Set range to '%ld' - '%ld'
af: Stel spoedomvang na '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
af: Stel omvang

en: Created new time track
af: Nuwe tydbaan gemaak

en: &Time Track
af: &Tydbaan

en: Renamed '%s' to '%s'
af: '%s' hernoem na '%s'

en: Name Change
af: Naamverandering

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
af: Klik en sleep om die amplitudeomhulling te wysig.

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
af: Omhulling aangepas.

en: Click and drag to move left selection boundary.
af: Klik en sleep om die linkerseleksiegrens te skuif.

en: Click and drag to move right selection boundary.
af: Klik en sleep om die regterseleksiegrens te skuif.

en: Click and drag to select audio
af: Klik en sleep om oudio te selekteer

en: Click and drag to move a track in time
af: Klik en sleep om 'n baan in tyd te skuif.

en: Move Track
af: Skuif baan

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
af: Klik vir inzoem, Shift-klik vir uitzoem.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
af: Sleep om op area in te zoem, Regs-klik om uit te zoem

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
af: Links=Inzoem, Regs=Uitzoem, Middel=Normaal

en: Button
af: Knoppie

en: &Clear
af: &Maak skoon

en: Empty
af: Leeg

en: Help on the Internet
af: Hulp op die Internet

en: Don't show this warning again
af: Moenie dié waarskuwing weer wys nie

en: Frequency (Hz)
af: Frekwensie (Hz)
