audacity 3.0.3 - en to eu translation catalogue (3581 entries)

en: Comments
eu: Aipamenak

en: Stream is active ... unable to gather information.
eu:  - Bi bideak oso antzekoak dira.
       Argi dago, sasi estereo eragina erabili dela
       seinalea barreiatzeko hotsgorailuen arteko hurruntasun fisikoaren gain.
     Ez itxaron emaitz onik erdiko kentze batetik.

en: Default recording device number: %d
eu: Berezko grabaketa gailua zenbakia: %d

en: Default playback device number: %d
eu: Berezko irakurketa gailu zenbakia: %d

en: No devices found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: Device info unavailable for: %d
eu: Gailu argibideak ez daude eskuragarri honentzat: %d

en: Device ID: %d
eu: Gailu ID-a: %d

en: Device name: %s
eu: Gailuaren izena: %s

en: Host name: %s
eu: Hostalari izena: %s

en: Recording channels: %d
eu: Grabaketa bideak: %d

en: Playback channels: %d
eu: Irakurketa bideak: %d

en: Low Recording Latency: %g
eu: Grabaket Atzerapen Apala: %g

en: Low Playback Latency: %g
eu: Irakurketa Atzerapen Apala: %g

en: High Recording Latency: %g
eu: Grabaket Atzerapen Handia: %g

en: High Playback Latency: %g
eu: Irakurketa Atzerapen Handia: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Rates:
eu: Sostengaturiko Lagin Neurriak:

en: Selected recording device: %d - %s
eu: Hautaturiko grabaketa gailua: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
eu: Ez da grabaketa gailurik aurkitu honentzat: '%s'.

en: Selected playback device: %d - %s
eu: Hautatu irakurketa gailua: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
eu: Ez da irakurketa gailurik aurkitu honentzat: '%s'.

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
eu: Ezinezkoa elkar laginketa neurriak egiaztatzea bi gailuak gabe.

en: Received %d while opening devices
eu: %d jaso d gailuak irekitzean

en: Unable to open Portmixer
eu: Ezinezkoa Ataka-Nahastzailea irekitzea

en: Available mixers:
eu: Nahasgailu eskuragarriak:

en: Available recording sources:
eu: Grabaketa iturburu eskuragarriak:

en: Available playback volumes:
eu: Irakurketa Bolumen eskuragarriak:

en: Recording volume is emulated
eu: Grabaketa Bolumena antzeratua da

en: Recording volume is native
eu: Grabaketa Bolumena jatorrizkoa da

en: Message
eu: Mezua

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
eu: Barneko akatsa %s -> %s lerroa %d.
    Mesedez jakinarazi Audacity taldeari hemen: https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
eu: Barneko akatsa -> %s lerroa %d.
    Mesedez jakinarazi Audacity taldeari hemen: https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
eu: Barneko Akatsa

en: Audacity failed to open a file in %s.
eu: Audacity-k huts egin du agiria %s irekitzean.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
eu: Audacity-k huts egin du agiria %s-tik irakurtzean.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
eu: Audacity-k ongi idatzi du agiri bat hemen: %s baina huts egin du %s bezala berrizendatzerakoan.

en: File Error
eu: Agiri Akatsa

en: All files
eu: Agiri guztiak

en: Dynamically Linked Libraries
eu: Dinamikoki Loturiko Liburutegiak

en: Dynamic Libraries
eu: Liburutegia Dinamikoak

en: Text files
eu: Idazki agiriak

en: XML files
eu: XML agiriak

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
eu: %s agiriak

en: Error
eu: Akatsa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Rectangle
eu: Laukiluzea

en: Shaped
eu: Eratuta

en: Rectangular
eu: Laukiluzea

note: i18n-hint a proper name
en: Welch
eu: Galesera

en: Low Quality (Fastest)
eu: Ontasun Apala (Azkarrena)

en: Medium Quality
eu: Ontasun Ertaina

en: High Quality
eu: Ontasuna Handia

en: Best Quality (Slowest)
eu: Ontasun Hoberena (Astiroena)

en: Unknown format
eu: Heuskarri ezezaguna

en: Module Unsuitable
eu: Moduloa Kokatuezina

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
eu: Ezinezkoa "%s" moduloa gertatzea.
    
    Akatsa: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
eu: "%s" moduloak ez du bertsio katerik ematen.
    
    Ez da gertatuko.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
eu: "%s" moduloa bat dator Audacity "%s" bertsioarekin.
    
    Ez da gertatuko.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
eu: "%s" moduloak huts egin du abiaraztean.
    
    Ez da gertatuko.

en: Module "%s" found.
eu: "%s" moduloa aurkitu da.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
eu: 
    
    Erabili iturburu fidagarrietako moduloak bakarrik

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Audacity Module Loader
eu: Audacity Modulo Gertatzailea

en: Try and load this module?
eu: Saiatu eta gertatu modulo hau?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
eu: "%s" moduloak ez du beharrezko eginkizunetako bat ere ematen.
    
    Ez da gertatuko.

en: Overwrite the plug-in file %s?
eu: Gainidatzi %s plug-in agiria?

en: Plug-in already exists
eu: Plug-ina jadanik badago

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
eu: Plug-in agiria erabiltzen dago. Hutsegitea gainidaztean

en: Failed to register:
    %s
eu: Hutsegitea erregistratzerakoan:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
eu[0]: Gaitu plug-in hau?
eu[1]: Gaitu plug-in hauek?

en: Enable new plug-ins
eu: Gaitu plug-in berriak

en: Nyquist Prompt
eu: Nyquist Eskaerak

en: Created new project
eu: Egitasmo berria sortuta

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
eu: %s -ko plug-in multzoa aurretik zehazturiko multzo batean batu da

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
eu: %s -ko plug-in gaia gatazkan dago aurretik zehaztuko gai batekin eta baztertua izan da

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
eu: %s -ko plug-in gaiek kokapen gatazkak adierazten dituzte

en: Unable to determine
eu: Ezinezkoa zehaztea

en: %s bytes
eu: %s byte

en: Simplified
eu: Arrunta

en: System
eu: Sistema

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
eu: Klasikoa

en: Dark
eu: Iluna

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
eu: Zuribeltztasun Handia

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
eu: Arina

en: Audacity could not write file:
      %s.
eu: Audacity-k ezin dut idatzi agiria:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
eu: Audacity-k ezin du agiria ireki:
      %s
    idazteko.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
eu: Audacity-k ezin ditu irudiak agirira idatzi:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
eu: Audacity-k ezin du agiria aukittu:
      %s.
    Azalgaia ez dago gertaturik.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
eu: Audacity-k ezin du agiria gertatu:
      %s.
    png heuskarri okerra agian?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
eu: Audacity-k ezin du berezko azalgaia irakurri.
    Mesedez jakinarazi arazoa.

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
eu: Ez da itxarondako azalgai osagai
     agiririk aurkitu hemen:
      %s.

en: Could not create directory:
      %s
eu: Ezinezkoa zuzenbidea sortzea:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
eu: Beharrrezko agiri guztiak:
      %s
    jadanik badaude. Gainidatzi?

en: Audacity could not save file:
      %s
eu: Audacity-k ezin du agiria gorde:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
eu: Ezin da agirian idatzi: %s

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
eu: Norberea

en: Audio Track
eu: Audio Bidea

en: Warning
eu: Kontuz

en: Could not open file: "%s"
eu: Ezin izan da agiri hau ireki: "%s"

en: Error: %s at line %lu
eu: Akatsa: %s lerro honetan %lu

en: Could not load file: "%s"
eu: Ezin da agiria gertatu: "%s"

en: &Nyquist Workbench...
eu: &Nyquist Lan-azterketa...

en: &Undo	Ctrl+Z
eu: &Desegin	Ktrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
eu: &Berregin	Ktrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
eu: &Ebakit	Ktrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
eu: &Kopiatu	Ktrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
eu: &Itsatsi	Ktrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
eu: &Garbitu	Ktrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
eu: Hautatu &Denak	Ktrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
eu: &Bilatu...	Ktrl+F

en: &Matching Paren	F8
eu: &Bat datorrena	F8

en: &Higher S-expr	F10
eu: &Handiagoa S-expr	F10

en: &Previous S-expr	F11
eu: A&urrekoa S-expr	F11

en: &Next S-expr	F12
eu: &Hurrengoa S-expr	F12

en: &Go to
eu: &Joan hona

en: Select &Font...
eu: Hautatu &Hizkia...

en: Split &Vertically
eu: Banandu &Zutika

en: Split &Horizontally
eu: Ba&nandu Etzanean

en: Show S&cript
eu: Erakutsi Eskri&pta

en: Show &Output
eu: Erakutsi &Irteera

en: &Large Icons
eu: &Ikur Handiak

en: &Small Icons
eu: Ikur T&xikiak

en: Toolbar
eu: Tresnabarra

en: &Go	F5
eu: &Joan	F5

en: &Stop	F6
eu: &Gelditu	F6

en: &About
eu: &Honi buruz

en: Script
eu: Eskripta

note: i18n-hint noun
en: Output
eu: Irteera

en: Load Nyquist script
eu: Gertatu Nyquist Eskripta

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
eu: Nyquist eskriptak (*.ny)|*.ny|Lisp eskriptak (*.lsp)|*.lsp|Agiri guztiak|*

en: Script was not saved.
eu: Eskripta ez da gorde.

en: Save Nyquist script
eu: Gorde Nyquist Eskripta

en: Find dialog
eu: Bilatu elkarrizketa

en: Harvey Lubin (logo)
eu: Harvey Lubin (logoa)

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
eu: Tango Icon Galeria (tresnabarra ikurrak)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
eu: (C) 2009 Leland Lucius-ek egina

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
eu: Kanpoko Audacity moduloa IDE arrunt bat eskaintzen duena eraginak idazteko.

en: Nyquist Effect Workbench
eu: Nyquist Eragin Lan-azterketa

en: No matches found
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: Code has been modified. Are you sure?
eu: Kodea aldatu egin da. Zihur zaude?

en: Untitled
eu: Izenburugabea

en: Nyquist Effect Workbench -
eu: Nyquist Eragin Lan-azterketa -

en: New
eu: Berria

en: New script
eu: Eskript berria

en: Open
eu: Ireki

en: Open script
eu: Ireki eskripta

en: Save
eu: Gorde

en: Save script
eu: Gorde eskripta

en: Save As
eu: Gorde Honela

en: Save script as...
eu: Gorde eskripta honela...

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu gakora

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut to clipboard
eu: Kopiatu gakora

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste from clipboard
eu: Itsatsi gakotik

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear selection
eu: Garbitu hautapena

en: Select All
eu: Hautatu Denak

en: Select all text
eu: Hautatu idazki denak

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo last change
eu: Desegin azken aldaketa

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo previous change
eu: Berregin aurreko aldaketa

en: Find
eu: Bilatu

en: Find text
eu: Bilatu idazkia

en: Match
eu: Bat

en: Go to matching paren
eu: Joan bat datorrenera

en: Top
eu: Goia

en: Go to top S-expr
eu: Joan top S-expr-ra

en: Up
eu: Gora

en: Go to higher S-expr
eu: Joan higher S-expr-ra

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Go to previous S-expr
eu: Joan aurreko S-expr-ra

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Go to next S-expr
eu: Joan hurrengo S-expr-ra

note: i18n-hint noun
en: Start
eu: Hasiera

en: Start script
eu: Gorde eskripta

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop script
eu: Gorde eskripta

en: No revision identifier was provided
eu: Ez da berrikusketa ezagutarazlerik eman

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
eu: %s, sistemaren administrazioa

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
eu: %s, sorkidea eta garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
eu: %s, garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
eu: %s, agiritza eta sostengua

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
eu: %s, agiritza eta sostengua, Frantziera

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
eu: %s, ontasun segurtasuna

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
eu: %s, erraztasun aholkularia

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
eu: %s, artista grafikoa

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
eu: %s, konposatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
eu: %s, aztertzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
eu: %s, Nyquist plug-inak

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
eu: %s, web garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
eu: %s, grafikoak

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
eu: %s (inkorporatuz %s, %s, %s, %s eta %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
eu: %s buruz

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
eu: Ongi

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
eu: %s soinua grabatzeko eta editatzeko plataforma-anitzeko sotware askea eta iturburu irekikoa da.

en: Credits
eu: Kreditoak

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
eu: %s Taldekideak

en: Emeritus:
eu: Zaharrak:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
eu: %s Taldeko kide nabarmenak, gaur egun jardunean ez daudenak

en: Contributors
eu: Laguntzaileak

en: Website and Graphics
eu: Webgunea eta Grafikoak

en: Translators
eu: Itzultzaileak

en: Libraries
eu: Liburutegiak

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
eu: %s-k hurrengo egitasmoen kodea barneratzen du:

en: Special thanks:
eu: Eskerrak:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
eu: %s webgunea:

en: Build Information
eu: Eraiketa Argibideak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Program build date:
eu: Programaren eraiketa eguna:

en: Commit Id:
eu: Aurkezpen Id-a:

en: Debug build (debug level %d)
eu: Garbiketa eraiketa (garbiketa maila %d)

en: Release build (debug level %d)
eu: Argitalpen eraiketa (garbiketa maila %d)

en: %s, 64 bits
eu: %s, 64 bit

en: Build type:
eu: Eraiketa mota:

en: Compiler:
eu: Biltzailea:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
eu: Ezarpen Aurrezenbakia:

en: Settings folder:
eu: Ezarpenen agiritegia:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
eu: Core Liburutegiak

en: Cross-platform GUI library
eu: Plataforma-arteko EIG liburutegia

en: Audio playback and recording
eu: Audio irakurketa eta grabaketa

en: Sample rate conversion
eu: Lagin neurri bihurketa

en: File Format Support
eu: Agiri Heuskarri Sostengua

note: i18n-hint: This is what the library (libmad) does - imports MP3 files
en: MP3 Importing
eu: MP3 Inportazioa

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
eu: Ogg Vorbis Inportazioa eta Esportazioa

en: ID3 tag support
eu: ID3 etiketa sostengua

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
eu: FLAC inportazioa eta esportazioa

en: MP2 export
eu: MP2 esportazioa

en: Import via QuickTime
eu: Inportazioa Quick Time bidez

en: FFmpeg Import/Export
eu: FFmpeg Inportazio/Esportazioa

en: Import via GStreamer
eu: Inportatu GStreamer bidez

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: Plug-in support
eu: Plug-in sostengua

en: Sound card mixer support
eu: Soinu txartel nahastzaile sostengua

en: Pitch and Tempo Change support
eu: Doinu eta Tenpo Aldaketa sostengua

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
eu: Hertzeko Doinu eta Tenpo Aldaketa sostengua

en: GPL License
eu: GPL Baimena

en: Timeline actions disabled during recording
eu: Denbora-lerro ekintzak ezgaituta grabaketan zehar

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
eu: Klikatu eta arrastatu zehazteko, klik-bikoitza berrezartzeko

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Play head
eu: Grabaketa/Irakurketa Burua

en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
eu: Klikatu edo arrastatu Bilaketa hasteko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
eu: Klikatu edo arrastatu Arrast-irakurtzea hasteko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
eu: Klikatu  eta mugitu Arrast-irakurtzeko. Klikatu eta arrastatu Bilatzeko.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
eu: Mugitu Bilatzeko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
eu: Mugitu Arrast-irakurtzeko

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
eu: Arrastatu Bilatzeko. Askatu bilaketa gelditzeko.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
eu: Arrastatu Bilatzeko.  Askatu eta mugitu Arrast-irakurtzeko.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
eu: Mugitu Arrast-irakurtzeko. Arrastatu Bilatzeko.

en: Quick-Play disabled
eu: Irakurketa-Azkarra ezgaituta

en: Quick-Play enabled
eu: Irakurketa-Azkarra gaituta

en: Timeline Options
eu: Denbora-lerro Aukerak

en: Enable dragging selection
eu: Gaitu hautapen arrastatzea

en: Update display while playing
eu: Eguneratu erakuspena irakurketan zehar

en: Pinned Play Head
eu: Ainguratua Irakurketa Burua

en: Failed to remove %s
eu: Hutsegitea %s kentzerakoan

en: Failed!
eu: Hutsegitea!

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
eu: Berrezarri Hobespenak?
    
    Hau behin egiten den galdera da, non 'ezarri' ondoren Hobespenak berrezartzea galdetu duzun.

en: Reset Audacity Preferences
eu: Berrezarri Audacity Hobespenak

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
eu: %s ez da aurkitu.
    
    Azken agirien zerrendatik kendua izan da.

en: Block size must be within 256 to 100000000
eu: Bloke neurria 256 eta 100000000 artekoa izan behar da

en: Audacity is starting up...
eu: Audacity abiatzen ari da...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
eu: &Berria

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
eu: &Ireki...

en: Open &Recent...
eu: Ireki &Berrikikoa...

en: &About Audacity...
eu: &Audacity-ri buruz...

en: &Preferences...
eu: &Hobespenak...

en: &File
eu: &Agiria

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
eu: Audacity-k ezin izan du aldibaterako agiriak biltegiratzeko toki seguru bat aurkitu.
    Audacity-k toki bat behar du non berezgaitasunezko garbiketa programek aldibaterako agiriak ez dituzten ezabatuko.
    Mesedez sartu zuzenbide egoki bat hobespen elkarrizketan.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
eu: Audacity-k ezin izan du aldibaterako agiriak biltegiratzeko tokia aurkitu.
    Mesedez sartu zuzenbide egokia hobespen elkarrizketan.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
eu: Audacity orain irtetzera doa. Mesedez abiarazi Audacity berriro aldibaterako zuzenbide berria erabiltzeko.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
eu: Audacity-ren bi kopia aldiberean abiarazteak datuen galera
    edo sistemaren matxura eragin dezake.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
eu: Audacity-k ezin du lotu aldibaterako agiri zuzenbidea.
    Agiritegia badaiteke Audacity-ren beste kopia batek erabiltzea.

en: Do you still want to start Audacity?
eu: Oraindik Audacity abiatzea nahi duzu?

en: Error Locking Temporary Folder
eu: Akatsa Aldibaterako Agiritegia Lotzerakoan

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
eu: Sistemak Audacity-ren beste kopia bat ekinean dagoela atzeman du.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
eu: Erabili Berria edo Ireki aginduak orain abiarazitako Audacity-n
    egitasmo anitz aldiberean irekitzeko.

en: Audacity is already running
eu: Audacity jadanik lanean dago

en: Audacity Startup Failure
eu: Audacity Abiarazte Hutsegitea

en: An unrecoverable error has occurred during startup
eu: Akats berreskuraezin bat gertatu da abiaraztean

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
eu: ezarri gehienezko diska bloke neurria bytetan

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
eu: laguntza mezu hau

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
eu: ekin bere igarpenak

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
eu: erakutsi Audacity bertsioa

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
eu: audio edo egitasmo agiria

en: Audacity Project Files
eu: Audacity Egitasmoko Agiriak

en: Help
eu: Laguntza

en: Could not find any audio devices.
eu: Ezin da audio gailurik aurkitu.

en: You will not be able to play or record audio.
eu: Ezingo duzu audioa irakurri edo grabatu.

en: Error: %s
eu: Akatsa: %s

en: Error Initializing Audio
eu: Akatsa Audio Abiarazterakoan

en: Audacity Audio
eu: Audacity Audioa

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
eu: Akatsa grabaketa gailua irekitzean.
    Akats kodea: %s

en: Out of memory!
eu: Ez dago oroimenik!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena geldituta. Ezin izan da gehiago hobetu. Handiegia oraindik.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapenak bolumena %2f-ra gutxitu du.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena geldituta. Ezin da gehiago hobetu. Apalegia oraindik.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapenak bolumena %2f-ra gehitu du.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena geldituta. Azterketa zenbatekoa guztira gainditu da bolumen onargarri bat aurkitu gabe. Handiegia oraindik.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena geldituta. Azterketa zenbatekoa guztira gainditu da bolumen onargarri bat aurkitu gabe. Apalegia oraindik.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena geldituta. %.2f bolumen onargarri bezala ikusten da.

en: Automatic Crash Recovery
eu: Berezgaitasunezko Matxura Berreskurapena

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
eu: Hautatu

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
eu: Izena

en: Select Command
eu: Hautatu Agindua

en: &Command
eu: &Agindua

en: &Edit Parameters
eu: &Editatu Parametroak

en: &Use Preset
eu: &Erabii Aurrezarpena

en: &Parameters
eu: &Parametroak

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: Choose command
eu: Hautatu agindua

en: MP3 Conversion
eu: MP3 Bihurketa

en: Fade Ends
eu: Hutsalpen Amaiera

en: Effect
eu: Eragina

en: Menu Command (With Parameters)
eu: Menu Aginduak (Parametroekin)

en: Menu Command (No Parameters)
eu: Menu Agindua (Ez Parametroak)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
eu: "%s"-k bide bat edo gehiago behar ditu hautatua izateko.

en: Your batch command of %s was not recognized.
eu: Zure multzo agindua %s ez da ezagutu.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
eu: Makroa ezarrita

en: Apply Macro
eu: Ezarri Makroa

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
eu: '%s' Makroa Ezarrita

en: Apply '%s'
eu: Ezarri '%s'

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
eu: Ezarri %s parametroekin
    
    %s

en: Test Mode
eu: Azterketa Modua

en: Apply %s
eu: Ezarri %s

en: Macros Palette
eu: Makroen Paleta

en: Manage Macros
eu: Kudeatu Makroak

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
eu: Hautatu Makroa

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
eu: Makroa

en: Apply Macro to:
eu: Ezarri Makroa hona:

en: Apply macro to project
eu: Ezarri makroa Egitasmoari

en: &Project
eu: &Egitasmoa

en: Apply macro to files...
eu: Ezarri makroa agiriei...

en: &Files...
eu: &Agiriak...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
eu: &Hedatu

en: No macro selected
eu: Ez da makrorik hautatu

en: Applying '%s' to current project
eu: '%s' oraingo egitasmoan ezartzen

en: Please save and close the current project first.
eu: Mesedez gorde eta itxi oraingo egitasmoa lehenik.

en: Select file(s) for batch processing...
eu: Hautatu multzo prozesapenerako agiria(k)...

en: Applying...
eu: Ezartzen...

en: File
eu: Agiria

en: &Cancel
eu: E&zeztatu

en: Remo&ve
eu: &Kendu

en: &Rename...
eu: B&errizendatu...

en: Re&store
eu: Le&heneratu

en: I&mport...
eu: I&nportatu...

en: E&xport...
eu: E&sportatu...

en: Edit Steps
eu: Editatu Urratsak

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
eu: Zenbakia

en: Command
eu: Agindua

en: Parameters
eu: Parametroak

en: &Insert
eu: &Txertatu

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: De&lete
eu: E&zabatu

en: Move &Up
eu: Mugitu &Gora

en: Move &Down
eu: Mugitu &Behera

en: &Save
eu: &Gorde

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
eu: T&xikiagotu

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
eu: - AMAIERA -

en: %s changed
eu: %s aldatuta

en: Do you want to save the changes?
eu: Aldaketak gordetzea nahi dituzu?

en: Enter name of new macro
eu: Sartu makro berriaren izena

en: Name of new macro
eu: Makro berriaren izena

en: Name must not be blank
eu: Izena ez da hutsik egon behar

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
eu: Izenek ezin dute izan '%c' eta '%c'

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Zihur zaude %s ezabatzea nahi duzula?

en: Disk Block Size (KB):
eu: Diska Bloke Neurria (KB):

en: Number of Edits:
eu: Edizio zenbatekoa:

en: Test Data Size (MB):
eu: Azterketa Datu Neurria (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
eu: Zorizko Emaritza:

en: Show detailed info about each block file
eu: Erakutsi argibide xehetuak bloke agiri bakoitzaz

en: Show detailed info about each editing operation
eu: Errakutsi argibide xehetuak edizio eragiketa bakoitzaz

en: Run
eu: Ekin

note: i18n-hint verb
en: Close
eu: Itxi

en: Export Benchmark Data as:
eu: Esportatu Benchmark Datuak honela:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
eu: Bloke neurria 1 - 1024 KB arteko mailan egon behar da.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
eu: Edizio zenbatekoa 1 - 10000 arteko mailan izan behar da.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
eu: Azterketa datu neurria 1 - 2000 MB arteko mailan egon behar da.

en: Preparing...
eu: Gertatzen...

en: Performing %d edits...
eu: %d edizio egiten...

en: Trial %d
eu: Saiakera %d

en: Trial %d
    Failed on Paste.
eu: Saiakera %d
    Hutsegitea Itsastean.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
eu: Denbora %d edizio egiteko: %ld sm

en: Checking file pointer leaks:
eu: Agiri buraren ihes egiaztapena:

en: Track # blocks: %ld
eu: Bidea # bloke: %ld

en: Disk # blocks:
eu: Diska # bloke:

en: Doing correctness check...
eu: Zuzenketa egiaztapena egiten...

en: Passed correctness check!
eu: Zuzenketa egiaztapena pasata!

en: Time to check all data: %ld ms
eu: Denboa datu guztiak egiaztatzeko: %ld ms

en: Reading data again...
eu: Datuak irakurtzen berriro...

en: Time to check all data (2): %ld ms
eu: Denboa datu guztiak egiaztatzeko: (2) %ld ms

en: TEST FAILED!!!
eu: AZTERKETA HUTSEGITEA!!!

en: Benchmark completed successfully.
eu: Benchmark ongi osatu da.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: You must first select some audio for '%s' to act on.
    
    Ctrl + A selects all audio.
eu: Lehenik audioren bat hautatu behar duzu '%s'-tik ekiteko.
    
    Ktrl + A audio guztiak hautzen ditu.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
eu: Hautatu %s-rentzat erabiltzeko audioa (adibidez, Kmd + A Guztiak Hautatzeko) orduan saiatu berriro.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
eu: Hautatu %s-rentzat erabiltzeko audioa (adibidez, Ktrl + A Guztiak Hautatzeko) orduan saiatu berriro.

en: No Audio Selected
eu: Ez Dago Audiorik Hautatuta

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
eu: Hautatu %s-rentzat erabiltzeko audioa.
    
    1. Hautatu zarata adierazten duen audioa eta erabili %s zure 'zarata profila' lortzeko.
    
    2. Zure zarata profila lortu duzunean, hautatu aldatzea nahi duzun audioa
    eta erabili %s audio hura aldatzeko.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
eu: Hau irakurketa eta grabaketa geldik daudenean
    bakarrik egin dezakezu. (Pausatzea ez da nahikoa)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
eu: Lehenik audio estereoren bat hautatu behar duzu
    ekintza hau burutzeko. (Ezin duzu hau monoarekin erabili.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
eu: Lehenik audioren bat hautatu behar duzu ekintza hau burutzeko.
    (Beste bide mota bat hautatzeak ez du lanik egiten.)

en: Audacity Support Data
eu: Audacity Sostengu Datuak

en: Report generated to:
eu: Jakinarazpena hona sortuta:

en: Removing Dependencies
eu: Elkartokiak Kentzen

en: Copying audio data into project...
eu: Audio datuak egitasmoaren barnera kopiatzen...

en: Project Depends on Other Audio Files
eu: Egitasmo Elkartokiak Beste Audio Agirietan

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
eu: Agiri hauek zure egitasmoaren barnean kopiatzeak elkartoki hau kenduko du
    Hau segurua da, baina diska toki gehiago behar du.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
eu: 
    
    EZ DAGO bezala erakutsitako agiriak mugitu edo ezabatu egin dira edo ezin daitezke kopiatu.
    Leheneratu itzazu jatorrizko kokalekura egitasmoaren barnean kopiatu ahal izateko.

en: Project Dependencies
eu: Egitasmo Elkartokiak

en: Audio File
eu: Audio Agiria

en: Disk Space
eu: Diska Tokia

en: Copy Selected Files
eu: Kopiatu Hautaturiko Agiriak

en: Cancel Save
eu: Ezeztatu Gordetzea

en: Save Without Copying
eu: Gorde Kopiatu Gabe

en: Do Not Copy
eu: Ez Kopiatu

en: Copy All Files (Safer)
eu: Kopiatu Agiri Guztiak (segurua)

en: Whenever a project depends on other files:
eu: Egitasmo bat beste agiri batzuen mendekoa denean:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
eu: Galdetu

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
eu: Betik kopiatu agiri guztiak (seguruena)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
eu: Inoiz ez kopiatu agiririk

en: MISSING %s
eu: EZ DAGO %s

en: &Copy Names to Clipboard
eu: &Kopiatu Izenak Gakora

en: Missing
eu: Ez dago

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
eu: Jarraitzen baduzu, zure egitasmoa ez da diskan gordeko. Hori da nahi duzuna?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
eu: Zure egitasmoa orain bere-edukiduna da; ez da kanpoko audio agiri baten mendekoa.
    
    Audacity-ren zenbait egitasmo zahar badaiteke ez izatea bere-edukinduna, eta kontuz
    ibili behar da beren kanpoko elkar-tokiak kokaleku zuzenean mantentzeko.
    Egitasmo berriak bere-edukiduna izango dira eta arriskku gutxiagokoak.

en: Dependency Check
eu: Elkartoki Egiaztapena

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
eu: Kanporaketak

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
eu: Grabatutako audioa galdu egin da etiketatutako kokapenetan. Ahalezko eragilek:
    
    Beste aplikazio bat Audacity-rekin lehian ari da prozesagailu denboragaitik
    
    Kanpoko biltegiratze gailu motel batean ari zara zuzenean gordetzen

en: Turn off dropout detection
eu: Desgaitu kanporaketa atzematea

en: FFmpeg support not compiled in
eu: FFmpeg sostengua ez dago bilduta

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
eu: FFmpeg Hobespenetan itxuratu da eta ongi gertatu da lehenago, 
    baina orain Audacity-k huts egin du hura abiatzean gertatzerakoan. 
    
    Itzuli beharko zara Hobespenak > Liburutegiak eta ber-itxuratu.

en: FFmpeg startup failed
eu: FFmpeg abiarazte hutsegitea

en: FFmpeg library not found
eu: FFmpeg liburutegia ez da aurkitu

en: Locate FFmpeg
eu: Kokatu FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
eu: Audacity-k '%s' agiria behar du audioa FFmpeg bidez inportatzeko eta esportatzeko.

en: Location of '%s':
eu: '%s'-ren kokalekua:

en: To find '%s', click here -->
eu: '%s' bilatzeko, klikatu hemen -->

en: Browse...
eu: Bilatu...

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
eu: FFmpeg-ren kopia aske bat lortzeko, klikatu hemen -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
eu: Jeitsi

en: Only avformat.dll
eu: Bakarrik avformat.dll

en: Only libavformat.so
eu: Bakarrik libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
eu: Non dago '%s'?

en: FFmpeg not found
eu: FFmpeg ez da aurkitu

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
eu: Audacity saiatu da FFmpeg erabiltzen audio agiri bat inportatzeko,
    baina liburutegiak ez dira aurkitu.
    
    FFmpeg inportazioa erabiltzeko, joan Editatu > Hobespenak > Liburutegiak
    FFmpeg liburutegiak jeisteko edo kokatzeko.

en: Do not show this warning again
eu: Ez erakutsi ohar hau berriro

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
eu: Akatsa (badaiteke agiria ezin idaztea): %s

en: &Copy uncompressed files into the project (safer)
eu: Kopiatu konprimitugabeko agiriak egitasmoan (seguruagoa)

en: &Read uncompressed files from original location (faster)
eu: Irakurri konprimitugabeko agiriak jatorrizko kokalekutik (azkarragoa)

en: &Copy all audio into project (safest)
eu: Kopiatu egitasmoko audio guztia (seguruena)

en: Do &not copy any audio
eu: &Ez kopiatu audiorik

en: As&k
eu: Ga&ldetu

en: Frequency Analysis
eu: Maiztasun Azterketa

en: Spectrum
eu: Argilitza

en: Standard Autocorrelation
eu: Berez-elkartasun Estandarra

en: Cuberoot Autocorrelation
eu: Kuboerro Berez-elkartasuna

en: Enhanced Autocorrelation
eu: Berez-elkartasun Hobetua

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
eu: %s leihoa

en: Linear frequency
eu: Maiztasun linearra

en: Log frequency
eu: Ohar maiztasuna

en: Scroll
eu: Irristatu

en: Zoom
eu: Zooma

en: Cursor:
eu: Kurtsorea:

en: Peak:
eu: Gailurra:

en: &Grids
eu: &Saretxoak

en: &Algorithm:
eu: &Algoritmoa:

en: &Size:
eu: &Neurria:

en: &Export...
eu: E&sportatu...

en: &Function:
eu: &Eginkizuna:

en: &Axis:
eu: &Ardatza:

en: &Replot...
eu: &Bermarraztu...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
eu: Argilitza ikusteko, hautatutako bide guztiek laginketa neurri berdina izan behar dute.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
eu: Audio gehiegi hautatu dira. Audioaren lehen %.1f segundoak bakarrik aztertuko dira.

en: Not enough data selected.
eu: Ez dira nahikoa datu hautatu.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
eu: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
eu: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
eu: argilitza.txt

en: Export Spectral Data As:
eu: Esportatu Argilitza Datuak Honela:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
eu: Maiztasuna (Hz)	Maila (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
eu: Atzerapena (segundo)	Maiztasuna (Hz)	Maila

en: Plot Spectrum...
eu: Egitura Argilitza...

en: Welcome!
eu: Ongi etorri!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
eu: Audio Irakurketa

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
eu: Audio Grabaketa

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
eu: Grabaketa - Grabaketa Gailu Hautapena

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
eu: Grabaketa - Grabaketa Iturburu Hautapena

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
eu: Grabaketa - Grabaketa Maila Ezarpena

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
eu: Editzio eta urdinabar Menuak

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
eu: Audio Agiri Esportazioa

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
eu: Audacity Egitasmo bat Gordetzea

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
eu: Beste Heuskarrientzako Sostengua

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
eu: Erre CD batean

en: No Local Help
eu: Ez dago Tokiko Laguntzarik

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
eu: <br><br>Erabiltzen ari zaren Audacity-ren bertsioa <b>Azterketarako Alpha bertsioa</b> bat da.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
eu: <br><br>Erabiltzen ari zaren Audacity-ren bertsioa <b>Azterketarako Beta bertsioa</b> bat da.

en: Get the Official Released Version of Audacity
eu: Lortu Audacity-ren Ofizialki Argaitaratutako Bertsioa

en: We strongly recommend that you use our latest stable released version, which has full documentation and support.<br><br>
eu: Oso gomendagarria da gure azken bertsio egonkorra erabiltzea, zeinak agiritza eta sostengu osoa duen. <br><br>

en: You can help us get Audacity ready for release by joining our [[https://www.audacityteam.org/community/|community]].<hr><br><br>
eu: Audacity argitaratzeko gertu egoten lagundu gaitzakezu gure [[http://www.audacityteam.org/community/|community]]-ra batuz.<hr><br><br>

en: How to get help
eu: Nola lortu laguntza

en: These are our support methods:
eu: Hauek dira sostengatzen ditugun metodoak:

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Quick_Help|' as it's the name of a link.
en: [[help:Quick_Help|Quick Help]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|view online]]
eu: [[help:Quick_Help|Laguntza Azkarra]] - tokian ezarrita ez badago, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|ikusi online]]

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Main_Page|' as it's the name of a link.
en:  [[help:Main_Page|Manual]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/|view online]]
eu:  [[help:Main_Page|Eskuliburua]] - tokian ezarrita ez badago, [[https://manual.audacityteam.org/|ikusi online]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
eu:  [[http://forum.audacityteam.org/|Eztabaidagunea]] - egin zure galdera zuzenean, online.

en: More:</b> Visit our [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] for tips, tricks, extra tutorials and effects plug-ins.
eu: Gehiago: Ikusi gure [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wikia]] aholku, truku, ikasgai gehigarriak eta eragin plug-in-etarako.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg library]] to your computer.
eu: Audacity-k agiri babestugabeak inportatu ditzake beste heuskarri askotan (M4A eta WMA, konprimituriko WAV agiriak grabagailu eramangarrietatik eta audioa bideo agirietatik bezala) aukerazko [[http://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg liburutegia]] zure ordenagailura jeitsi eta ezartzen baduzu.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
eu: Irakurri dezakezu ere gure laguntza inportazioan  [[http://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#midi|MIDI agiriak]] eta bideak
    [[http://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CD-ak]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
eu: Eskuliburua ez dirudi ezarrita dagoenik. Mesedez [[*URL*|ikusi Eskuliburua online]].<br><br>Eskuliburua betik online ikusteko, aldatu "Eskuliburuaren Kokalekua" Interfaze Hobespenetan "Intenetetik"-ra.

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
eu: Ez dirudi Eskuliburua ezarrita dagoenik. Mesedez  [[*URL*|ikusi Eskuliburua online]] edo [[http://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| Jeitsi Eskuliburua]]. <br><br>Eskuliburua betik online ikusteko, aldatu "Eskuliburuaren Kokalekua" Interfaze Hobespenetan "Internet-etik"-ra.

en: Check Online
eu: Egiaztatu Online

en: Save %s
eu: Gorde %s

en: Unable to save %s
eu: Ezinezkoa %s gordetzea

en: History
eu: Historia

en: &Manage History
eu: &Kudeatu Historia

en: Action
eu: Ekintza

en: &Total space used
eu: &Erabilitako tartea guztira

en: &Undo levels available
eu: &Desegin maila eskuragarriak

en: &Levels to discard
eu: &Baztertzeko mailak

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
eu: &Baztertu

en: Edit Labels
eu: Editatu Etiketak

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
eu: Bidea

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
eu: Etiketa

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
eu: Hasiera Denbora

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
eu: Amaiera Denbora

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
eu: Behe Maiztasuna

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
eu: Goi Maiztasuna

en: New...
eu: Berria...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
eu: Sakatu F2 edo klik bikoitza gelaxa edukiak editatzeko.

en: Select a text file containing labels
eu: Hautatu etiketak dituen idazki agiri bat

en: Could not open file: %s
eu: Ezin da agiria ireki: %s

en: No labels to export.
eu: Ez dago etiketarik esportatzeko.

en: Export Labels As:
eu: Esportatu Etiketak Honela:

en: New Label Track
eu: &Etiketa Bide Berria

en: Enter track name
eu: Sartu bide izena

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
eu: Etiketatu Bidea

en: Labels
eu: Etiketak

en: One or more saved labels could not be read.
eu: Gordetako etiketa bat edo gehiago ezin da irakurri.

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
eu: Audacity-ren Lehen Abiaraztea

en: Choose Language for Audacity to use:
eu: Hautatu Audacity-k Erabilitzeko Hizkuntza:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
eu: Hautatu duzun hizkuntza, %s (%s), ez da sistemaren hizkuntza bera, %s (%s).

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Error Converting Legacy Project File
eu: Akatsa Egitasmoa Agiri Zaharra Bihurtzerakoan

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
eu: Bihurtuta 1.0 egitasmo bat heuskarri berrira.
    Agiri zaharra honela gorde da: '%s'

en: Opening Audacity Project
eu: Audacity Egitasmoa Irekitzen

en: Audacity Log
eu: Audacity-ren Oharra

en: &Save...
eu: G&orde...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
eu: G&arbitu

en: &Close
eu: It&xi

en: log.txt
eu: oharra.txt

en: Save log to:
eu: Gorde oharra hemen:

en: Couldn't save log to file: %s
eu: Ezin da oharra agirian gorde: %s

en: Audacity Karaoke%s
eu: Audacity Karaokea%s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
eu: Akats bat egon da midi s/i geruza abiarazterakoan.

en: You will not be able to play midi.
eu: Ezin duzu midi irakurri.

en: Error Initializing Midi
eu: Akatsa Midi Abirazterakoan

en: &Undo %s
eu: &Desegin %s

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Redo %s
eu: &Berregin %s

en: &Redo
eu: &Berregin

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
eu: Arazo bat egon da zure azken ekintzarekin. Uste baduzu
    hau akats bat dela, mesedez esaiguzu zehazki non gertatu den.

en: Disallowed
eu: Ez dago ahalbidetuta

en: Mix and Render
eu: Nahasketa eta Aurkezpena

en: Mixing and rendering tracks
eu: Bide nahasketa eta aurkezpena

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
eu: Irabazia

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
eu: Abiadura

en: Musical Instrument
eu: Musika Tresna

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
eu: Panoramikoa

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
eu: Mututu

note: i18n-hint: This is on a button that will silence all the other tracks.
en: Solo
eu: Soloa

en: Signal Level Meter
eu: Seinale Maila Neurgailua

en: Moved gain slider
eu: Irabazi irristaria mugituta

en: Moved velocity slider
eu: Mugituta abiadrua irristaria

en: Moved pan slider
eu: Panel irristaria mugituta

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
eu: Ohar Bidea

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
eu: Irteera sostengua: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
eu: Sarrera sostengua: %d

en: Opened: %d
eu: Irekita: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
eu: Hautaturiko MIDI grabaketa gailua: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
eu: Ez da MIDI grabaketa gailurik aurkitu honentzat: '%s'.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
eu: Hautaturiko MIDI irakurketa gailua: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
eu: Ez da MIDI irakurketa gailurik aurkitu honentzat: '%s'.

en: Select effects, click the Enable or Disable button, then click OK.
eu: Hautatu eraginak, klikatu Gaitu edo Ezgaitu botoia, orduan klikatu Ongi.

note: i18n-hint: This is before radio buttons selecting which effects to show
en: Show:
eu: Erakutsi:

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: Show all
eu: Erakutsi denak

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
eu: De&nak

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: Show disabled
eu: Erakutsi ezgaitua

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: D&isabled
eu: E&zgaituta

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: Show enabled
eu: Erakutsi gaitua

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: E&nabled
eu: Ga&ituta

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Show new
eu: Erakutsi berria

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Ne&w
eu: &Berria

en: State
eu: Egoera

en: Path
eu: Helburua

en: &Select All
eu: Hautatu &Denak

en: C&lear All
eu: G&arbitu Denak

en: &Enable
eu: &Gaitu

en: &Disable
eu: &Ezgaitu

en: Enabling effects or commands:
    
    %s
eu: Eraginak edo aginduak gaitzen:
    
    %s

en: Enabling effect or command:
    
    %s
eu: Eragina edo agindua gaitzen:
    
    %s

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
eu: %s Eraginak edo Aginduak huts egin du erregistratzerakoan:
    %s

en: Elapsed Time:
eu: Igarotako Denbora:

en: There was a problem printing.
eu: Irarketa arazo bat egon da.

en: Print
eu: Irarkitu

en: Actual Rate: %d
eu: Oraingo Neurria: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
eu: Akats soinu gailua irekitzerakoan.
    Saiatu audio hostalaria, irakurketa gailua eta egitasmoaren laginketa neurria aldatzen.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
eu: Grabaketarako hautatutako bide guztiek laginketa neurri berdina izan behar dute.

en: Mismatched Sampling Rates
eu: Laginketa Neurriak ez datoz bat

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
eu: Bide gutxiegi hautatu dira grabaketarako laginketa neurri honekin.
    (Audacity-k bi kanal behar ditu laginketa neurri berdinarekin
    estereo bide bakoitzeko)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
eu: Bide bateragarri gutxiegi hautaturik

en: Recorded Audio
eu: Grabatutako audioa

en: Record
eu: Grabatu

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
eu: Egitasmoa egiaztatzerakona irakurri Sekuentzia etiketa akastunak.

en: Close project immediately with no changes
eu: Itxi egitasmoa berehala aldatu gabe

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
eu: Jarraitu oharrean agertzen diren konponketekin eta egiaztatu akats gehiago dagoen. Honek egitasmoa oraingo egoeran gordetzen du, "Itxi egitasmoa berehala" akats alerta gehigarrietan izan ezik.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
eu: Oharra - Arazoak Sekuentzia Etiketak Irakurtzerakoan

en: Inspecting project file data
eu: Egitasmo agiri datuak aztertzen

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
eu: "%s" agiritegiaren egitasmo egiaztapenak 
    ez dauden %lld kanpoko audio agiri atzeman ditu 
    ('izenordekoturiko agiriak'). Ez dago biderik Audacity-k 
    agiri hauek berezgaitasunez berreskuratzeko. 
    
    Beheko lehen edo bigarren aukera hautatzen baduzu, 
    saiatu zaitezke ez dauden agiriak bilatzen eta beren 
    aurreko kokalekura leheneratzen. 
    
    Ohartu bigarren aukeran, uhinerak badaitekeela 
    isiltasuna ez erakustea. 
    
    Hirugarren aukera hautatzen baduzu, honek egitasmoa 
    oraingo egoeran gordeko du, ez baduzu  "Itxi 
    egitasmoa berehala" egiten akats alerta gehigarrietan.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
eu: Hartu ez dagoen audioa isiltasun bezala (saio honetan bakarrik)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
eu: Ordeztu ez dagoen audioa isiltasunarekin (egonkor berehala).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
eu: Kontuz - Agiri Izenordetua(k) Galduta

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
eu: "%s" agiritegiaren egitasmo egiaztapenak
    atzeman ditu %lld izenorde (.auf) bloke-agiri galduta. 
    Audacity-k agiri hauek osoki birsortu ditzake 
    oraingo egitasmoaren audiotik.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
eu: Birsortu izenorde laburpen agiriak (segurua eta gomendatua)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
eu: Bete isiltasunez ez dauden erakuspen datuak (saio honetan bakarrik)

en: Close project immediately with no further changes
eu: Itxi egitasmoa berehala aldaketa gehiago gabe

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
eu: Kontuz - Izenorde Lapurpen Agiria(k) Galduta

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
eu: "%s" agiritegiaren egitasmo egiaztapenak 
    ez dauden %lld  audio datu (.au) blokeagiri atzeman ditu, 
    zihurrenik akats, sistemaren matxura, edo istripuzko 
    ezabaketa bategaitik. Ez dago biderik Audacity-k 
    agiri hauek berezgaitasunez berreskuratzeko. 
    
    Beheko lehen edo bigarren aukera hautatzen baduzu, 
    saiatu zaitezke ez dauden agiriak bilatzen eta beren 
    aurreko kokalekura leheneratzen. 
    
    Ohartu bigarren aukeran, uhinerak badaitekeela 
    isiltasuna ez erakustea.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
eu: Ordeztu ez dagoen audioa isiltasunarekin (egonkor berehala)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
eu: Kontuz - Audio Datu Bloke Agiria(k) Galduta

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
eu: "%s" agiritegiaren egitasmo egiaztapenak 
    %d bloke agiri umezurtz aurkitu ditu. Agiri hauek 
    ez dira egitasmo honetan erabiltzen, baina beste egitasmo
    batzuenak izan daitezke. Ez dute kalterik egiten eta txikiak dira.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
eu: Jarraitu ezabaketa gabe; ezikusi gain agiriak saio honetan

en: Delete orphan files (permanent immediately)
eu: Ezabatu agiri umezurtzak (betirako berehala)

en: Warning - Orphan Block File(s)
eu: Kontuz - Bloke Umezurtz Agiria(k)

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
eu: Garapena

en: Cleaning up unused directories in project data
eu: Egitasmo datuetatik erabili gabeko zuzenbideak garbitzen

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
eu: Egitasmo egiaztapenak hutsaltasunak aurkitu ditu berezgaitasunezko berreskurapenean.
    
    Hautatu 'Laguntza' > 'Diagnostikoak' > 'Erakutsi Oharra...' xehetasunak ikusteko.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
eu: Kontuz: Arazoak Berezgaitasunezko Berreskurapenean

en: <untitled>
eu: <izenburugabea>

en: [Project %02i]
eu: [Egitasmoa %02i]

en: Error Writing to File
eu: Akatsa Agirira Idazterakoan

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
eu: [Egitasmoa %02i] Audacity "%s"

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
eu: (Berreskuratuta)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
eu: Agiri hau Audacity %s erabiliz gorde zen .
    Audacity %s erabiltzen ari zara. Badaiteke bertsio berriago batera eguneratu behar izatea agiri hau irekitzeko.

en: Can't open project file
eu: Ezin da egitasmo agiria ireki

en: Error Saving Project
eu: Akatsa Egitasmoa Gordetzerakoan

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
eu: Zure egitasmoa orain hutsik dago.
    Gordetzen bada, egitasmoak ez du biderik izango.
    
    Aurretik irekitako bideak gordetzeko:
    Klikatu 'Ez', Editatu > Desegin irekitako bide guztiak,
    orduan Agiria > Gorde Egitasmoa.
    
    Gorde edonola?

en: Warning - Empty Project
eu: Kontuz - Egitasmoa Hutsik

en: Saved %s
eu: %s gorde da

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
eu: Egitasmoa ez da gorde emaniko agiriaren izenak beste egitasmo bat gainidatziko lukeelako.
    Mesedez saiatu berriro eta hautatu jatorrizko izen bat.

en: %sSave Project "%s" As...
eu: %sGorde Egitasmoa "%s" Honela...

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
eu: 'Gorde Egitasmoa' Audacity egitasmo baterako da, ez audio agiri batentzat.
    Beste aplikazio batzuetan irekiko den audio agiri baterako, erabili 'Esportatu'.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
eu: Gainidatzi Egitasmo kontuz-oharra

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
eu: Kopia bat gordetzeak ez du gainidatzi behar badagoen egitasmo gordea.
    Mesedez saiatu berriro eta hautatu jatorrizko izen bat.

en: Error Saving Copy of Project
eu: Akatsa Egitasmoaren Kopia Gordetzerakoan

en: Select one or more files
eu: Hautatu agiri bat edo gehiago

en: %s is already open in another window.
eu: %s jadanik irekita dago beste leiho batean.

en: Error Opening Project
eu: Akatsa Egitasmoa Irekitzerakoan

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
eu: Berezgaitasunez sortutako babeskopia agiri bat irekitzen saiatzen ari zara.
    Hau egiteak datu galera larriak eragin ditzake.
    
    Mesedez ireki oraingo Audacity egitasmo agiria ordez.

en: Warning - Backup File Detected
eu: Kontuz - Babeskopia Agiria Atzemanda

en: Error Opening File
eu: Akatsa Agiria Irekitzerakoan

en: Error opening file
eu: Akatsa agiria irekitzerakoan

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
eu: Agiria baliogabea edo hondatuta egon daiteke:
    %s

en: Error Opening File or Project
eu: Akatsa Agiria edo Egitasmoa Irekitzerakoan

en: Project was recovered
eu: Egitasmoa Berreskuratu da

en: Recover
eu: Berreskuratu

en: Imported '%s'
eu: Inportatuta '%s'

en: Import
eu: Inportatu

en: Error Importing
eu: Akatsa inportatzerakoan

en: Welcome to Audacity version %s
eu: Ongi etorri Audacity %s bertsiora

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
eu: %sGorde aldaketa hemen: %s?

en: Save project before closing?
eu: Gorde egitasmoa itxi aurretik?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
eu: 
    Gordetzen bada, egitasmoak ez du biderik izango.
    
    Aurretik irekitako bideak gordetzeko:
    Ezeztatu, Editatu > Desegin bide guztiak irekita
    egon arte, orduan Agiria > Gorde Egitasmoa.

en: Disk space remaining for recording: %s
eu: Diskan grabaketarako gelditzen den tokia: %s

en: Less than 1 minute
eu: 1 minutu baino gutxiago

en: %d hour | %d hours
eu[0]: %d ordu
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: %d minutu
eu[1]: %d minutu

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
eu: %s eta %s.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
eu: Berreskurapen agiri hau Audacity 2.3.0 edo lehenago gordea izan zen.
    Audacity-ren bertsio hura ekin behar duzu egitasmoa berreskuratzeko.

en: Horizontal Scrollbar
eu: Irristabarra Etzana

en: Vertical Scrollbar
eu: Zutikako Irristabarra

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Screen Capture Frame
eu: Ikusleiho Harpen Framea

en: Choose location to save files
eu: Hautatu agiriak gordetzeko kokalekua

en: Save images to:
eu: Gorde irudiak hemen:

en: Choose...
eu: Hautatu...

en: Capture entire window or screen
eu: Hartu leiho edo ikusleiho osoa

en: Resize Small
eu: Birneurritu Txikiago

en: Resize Large
eu: Birneurritu Handiago

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'Blue'
en: Blue Bkgnd
eu: Barren Urdina

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'White'
en: White Bkgnd
eu: Barren Zuria

en: Capture Window Only
eu: Hartu Leihoa Bakarrik

en: Capture Full Window
eu: Hartu Leiho Osoa

en: Capture Window Plus
eu: Hartu Leiho Geh

en: Capture Full Screen
eu: Hartu Ikusleiho Osoa

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
eu: Itxaron 5 segundu eta hartu leiho/elkarrizketa aurrealdea

en: Capture part of a project window
eu: Hartu egitasmo leiho baten zati bat

en: All Toolbars
eu: Tresnabarra Guztiak

en: All Effects
eu: Eragin Guztiak

en: All Scriptables
eu: Eskriptagarri guztiak

en: All Preferences
eu: Hobespen Guztiak

en: SelectionBar
eu: Hautapen-Barra

en: Spectral Selection
eu: Argilitza Hautapena

en: Timer
eu: Denboragailua:

en: Tools
eu: Tresnak

en: Transport
eu: Garraioa

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
eu: Neurgailua

en: Play Meter
eu: Irakur Neurgailua

en: Record Meter
eu: Grabaketa Neurgailua

en: Edit
eu: Editatu

en: Device
eu: Gailua

en: Play-at-Speed
eu: Irakurketa Abiaduran

en: Scrub
eu: Arrast-irakurri

en: Track Panel
eu: Bide Panela

en: Ruler
eu: Zuzentzailea

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
eu: Bideak

en: First Track
eu: Lehen Bidea

en: Second Track
eu: Bigarren Bidea

en: Scale
eu: E&skala

en: One Sec
eu: Bat Seg

en: Ten Sec
eu: Hamar Seg

en: One Min
eu: Bat Minutu

en: Five Min
eu: Bost Minutu

en: One Hour
eu: Bat Ordu

en: Short Tracks
eu: Bide Laburrak

en: Medium Tracks
eu: Bide Ertainak

en: Tall Tracks
eu: Bide Luzeak

en: Choose a location to save screenshot images
eu: Hautatu ikusleiho-argazkiak gordetzeko kokalekua

en: Capture failed!
eu: Hartze hutsegitea!

en: Long Message
eu: Mezu Luzea

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
eu: Adierazitako agirizena ezin izan da bihurtu Unicode hizkikodea erabiltzen duelako.

en: Specify New Filename:
eu: Adierazi Agirizen Berria:

en: Position
eu: Kokapena

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
eu: Sekuentziaren bloke agiri luzerak gehienezko %s lagin bloke bakoitzeko neurria gainditzen du.
    Itzulikatzen gehienezko luzera honetara.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
eu: Kontuz - Bloke Agiri Gainluzatua Itzulikatzen

note: i18n-hint: The access key "&P" should be the same in "Stop &Preview" and "Start &Preview"
en: &Preview
eu: &Aurreikuspena

en: Dry Previe&w
eu: &Lehor Aurreikuspena

en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: Debu&g
eu: &Garbiketa

en: Off
eu: Ez

en: Nearest
eu: Hurbilena

en: Prior
eu: Aurrekoa

en: Sound Activated Record
eu: Soinu Grabaketa Eraginda

en: Activation level (dB):
eu: Gaitze maila (dB):

en: Welcome to Audacity!
eu: Ongi etorri Audacity-ra!

en: Don't show this again at start up
eu: Ez erakutsi hau hasterakoan

en: Artist Name
eu: Artista Izena

en: Track Title
eu: Bide Izenburua

en: Album Title
eu: Bilduma Izenburua

en: Track Number
eu: Bide Zenbakia

en: Year
eu: Urtea

en: Genre
eu: Mota

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
eu: Erabili gezi teklak (edo SARTU tekla editatu ondoren) eremuetan nabigatzeko.

en: Tag
eu: Etiketa

en: Value
eu: Balioa

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Genres
eu: Motak

en: E&dit...
eu: &Editatu...

en: Rese&t...
eu: &Berrezarri...

en: Template
eu: Eredua

en: &Load...
eu: Ger&tatu...

en: Set De&fault
eu: E&zarri Berezkotzat

en: Don't show this when exporting audio
eu: Ez erakutsi hau audioa esportatzerakoan

en: Edit Genres
eu: Editatu Motak

en: Unable to save genre file.
eu: Ezinezkoa mota agiria gordetzea.

en: Reset Genres
eu: Berrezarri Motak

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
eu: Zihur zaude mota zerrenda berezkoetan berrezartzea nahi duzula?

en: Unable to open genre file.
eu: Ezinezkoa mota agiria irekitzea.

en: Load Metadata As:
eu: Gertatu Metadatuak Honela:

en: Error Loading Metadata
eu: Akatsa Metadatuak Gertatzerakoan

en: Save Metadata As:
eu: Gorde Metadatuak Honela:

en: Error Saving Tags File
eu: Akatsa Etiketa Agiria Gordetzerakoan

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
eu: Iraupena

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
eu: Denbora Bidea

en: Audacity Timer Record
eu: Audacity Denboragailu Grabaketa

en: Save Timer Recording As
eu: Gorde Grabaketa Denboragailua Honela

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
eu: Hautatutako agiri izena ezin da erabili
    Denboragailu Grabaketarako beste egitasmo batek gainidatzita dagoelako.
    Mesedez saiatu berriro eta hautatu jatorrizko izen bat.

en: Error Saving Timer Recording Project
eu: Akatsa Denboragailu Grabaketa Egitasmoa Gordetzerakoan

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
eu: Iraupena huts da. Ez da ezer grabatuko.

en: Error in Duration
eu: Akatsa Iraupenean

en: Automatic Save path is invalid.
eu: Berezgaitasunezko Gordetze helburua baliogabea da.

en: Error in Automatic Save
eu: Akatsa Berezgaitasunezko Gordetzean

en: Automatic Export path is invalid.
eu: Berezgaitasunezko Esportazio helburua baliogabea da.

en: Error in Automatic Export
eu: Akatsa Berezgaitasunezko Esportatzean

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
eu: Ez duzu nahikoa toki aske diskan Denboragailu Grabaketa hau osatzeko, zure oraingo ezarpenetan ohinarrituz.
    
    Jarraitzea nahi duzu?
    
    Egitasmoaren grabaketa iraupena:   %s
    Diskan gelditzen den grabaketa denbora:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
eu: Denboragailu Grabaketarako Diskaren Toki Kontuz-oharra

en: Current Project
eu: Oraingo Egitasmoa

en: Recording start:
eu: Grabaketa hasiera:

en: Duration:
eu: Iraupena:

en: Recording end:
eu: Grabaketaren amaiera:

en: Automatic Save enabled:
eu: Berezgaitasunezko Gordetzea gaituta:

en: Automatic Export enabled:
eu: Berezgaitasunezko Esportazioa gaituta:

en: Action after Timer Recording:
eu: Denboragailu Grabaketaren ondorengo ekintza:

en: Audacity Timer Record Progress
eu: Audacity Denboragailu Grabaketa Garapena

en: Timer Recording stopped.
eu: Denboragailu Grabaketa geldituta.

en: Timer Recording completed.
eu: Denboragailu Grabaketa osatuta.

en: %s
    
    Recording saved: %s
eu: %s
    
    Grabaketa Gordeta: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
eu: %s
    
    Akatsa grabaketa gordetzerakoan.

en: %s
    
    Recording exported: %s
eu: %s
    
    Grabaketa Esportatuta: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
eu: %s
    
    Akatsa grabaketa esportatzerakoan.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
eu: %s
    
    '%s' ezeztatua izan da gainean oharreratutako akats(ar)en ondorioz.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
eu: %s
    
    '%s' ezeztatua izan da grabaketa gelditu egin delako.

en: Timer Recording
eu: Grabaketa Denboragailua

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
eu: 099 ord 060 min 060 seg

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
eu: 099 egun 024 ord 060 min 060 seg

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
eu: Hasiera Eguna eta Ordua

en: Start Date
eu: Hasiera Eguna

en: End Date and Time
eu: Amaiera Eguna eta Ordua

en: End Date
eu: Amaiera Eguna

en: Automatic Save
eu: Berezgaitasunezko Gordetzea

en: Enable &Automatic Save?
eu: Gaitu &Berezgaitasunezko Gordetzea?

en: Save Project As:
eu: Gorde Egitasmoa Honela:

en: Select...
eu: Hautatu...

en: Automatic Export
eu: Berezgaitasunezko Esportazioa

en: Enable Automatic &Export?
eu: Gaitu &Berezgaitasunezko Esportatzea?

en: Export Project As:
eu: Esportatu Egitasmoa Honela:

en: Options
eu: Aukerak

en: After Recording completes:
eu: Grabaketa osatu ondoren:

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Exit Audacity
eu: Irten Audacity-tik

en: Restart system
eu: Berrabiarazi sistema

en: Shutdown system
eu: Itzali sistema

en: Waiting to start recording at:
eu: Itxaroten grabaketa hasteko:

en: Recording duration:
eu: Grabaketaren iraupena:

en: Scheduled to stop at:
eu: Gelditzeko egitarautua:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
eu: Audacity Denboragailu Grabaketa - Hasteko Itxaroten

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
eu: Grabaketa hasiko da:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
eu: %s hemen:

en: Recording Saved:
eu: Grabaketa Gordeta:

en: Recording Exported:
eu: Grabaketa Esportatuta:

en: Audacity Timer Record - Waiting
eu: Audacity Denboragailu Grabaketa - Itxaroten

en: Stereo, 999999Hz
eu: Estereoa, 999999Hz

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
eu: (Esc ezeztatzeko)

en: TrackView
eu: Bide-Ikuspena

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
eu:  Mutututa

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
eu:  Solotuta

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
eu:  Hautatuta

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
eu:  Aldiberetzea Blokeatuta

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
eu: Bidea %d

en:  Mute On
eu:  Mutu Eraginda

en:  Solo On
eu:  Solo Eraginda

en:  Select On
eu:  Hautatua Eraginda

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
eu: Klikatu eta arrastatu bide esteroen neurri erlatiboa zehazteko, klik-bikoitza garaierak berdintzeko

en: Click and drag to resize the track.
eu: Klikatu eta arrastatu bidea birneurritzeko.

en: Removed audio track(s)
eu: Kendutako audio bidea(k)

en: Remove Track
eu: Kendu Bidea

en: Removed track '%s.'
eu: Kendutako bidea: '%s.'

en: Track Remove
eu: Bide Kentzea

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
eu: '%s' goren mugituta

en: Move Track to Top
eu: Mugitu Bidea Goren

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
eu: '%s' beheren mugituta

en: Move Track to Bottom
eu: Mugitu Bidea Beheren

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
eu: '%s' gora mugituta

en: Moved '%s' Down
eu: '%s' behera mugituta

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
eu: Mugitu Bidea Gora

en: Move Track Down
eu: Mugitu Bidea Behera

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
eu: Irakurtzen

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
eu: Grabaketa

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
eu: Hautapena txikiegia da ahots giltza erabiltzeko.

en: Calibration Results
eu: Kalibrazio Emaitzak

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu: Energia                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu: Sinadura Aldaketak        -- ertaina: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu: Norabide Aldaketak  -- esanahi du: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
eu: Kalibrazio Emaitzak

en: Resampling failed.
eu: Berlaginket hutsegitea.

en: Audio
eu: Audioa

en: There is not enough room available to paste the selection
eu: Ez dago nahikoa toki eskuragarri hautapena itsasteko

en: There is not enough room available to expand the cut line
eu: Ez dago nahikoa toki eskuragarri ebaketa lerroa hedatzeko

en: Remaining Time:
eu: Gelditzen den Denbora:

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
eu: %s: Ezin dira ezarpenak azpian gertatu. Berezko ezarpenak erabiliko dira.
    
    %s

en: Applying %s...
eu: Ezartzen %s...

en: FAIL
eu: HUTSEGITEA

en: Batch Command
eu: Multzo Agindua

en: %s is not a parameter accepted by %s
eu: %s ez da %s onartutako parametroa

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
eu: Balio baliogabea '%s'-rentzat: behar du izan %s

en: Command
eu: Agindua

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
eu: Berregin %s

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
eu: 
    * %s, lastertekla hau %s diozulako esleitua honi %s

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
eu: Hurrengo aginduek beren lasterteklak kenduta dituzte, beren lastertekla berezkoa berria delako edo aldatua, eta beste agindu bati esleiturik diozun lastertekla delako.

en: Shortcuts have been removed
eu: Lasterteklak kendu egin dira

en: Compare Audio
eu: Alderatu Audioa

en: Threshold:
eu: Muga:

en: Compares a range on two tracks.
eu: Bi bideren maila bat alderatzen du.

en: Demo
eu: Demoa

en: Delay time (seconds):
eu: Atzerapen denbora (segundoak):

en: Decay factor:
eu: Erortze ezaugarria:

en: Does the demo action.
eu: Demo ekintza burutzen du.

en: Drag
eu: Arrastatu

en: Panel
eu: Panela

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Track 0
eu: Bidea 0

en: Track 1
eu: Bidea 1

note: i18n-hint abbreviates "Identity" or "Identifier"
en: Id:
eu: Id-a:

en: Window Name:
eu: Leiho Izena:

en: From X:
eu: X-tik:

en: From Y:
eu: Y-tik:

en: To X:
eu: X-ra:

en: To Y:
eu: Y-ra:

en: Relative To:
eu: Honekiko Erlatiboa:

en: Drags mouse from one place to another.
eu: Sagua toki batetik bestera arrastatzen du.

en: Get Info
eu: Lortu Argibideak

en: Commands
eu: Aginduak

en: Menus
eu: Menuak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Clips
eu: Ebakinak

en: Envelopes
eu: Bilkariak

en: Boxes
eu: Kutxatilak

en: Brief
eu: Laburra

en: Type:
eu: Mota:

en: Format:
eu: Heuskarria:

en: Gets information in JSON format.
eu: Argibideak lortzen ditu JSON heuskarrian.

en: Get Track Info
eu: Lortu Bidearen Argibideak

en: Types:
eu: Motak:

en: Gets track values as JSON.
eu: Bidearen balioak lortzen ditu JSON bezala.

en: Command:
eu: Agindua:

en: Gives help on a command.
eu: Laguntza ematen du agindu batean.

en: Import2
eu: Inportatu2

en: File Name:
eu: Agiri mota:

en: Export2
eu: Esportatu2

en: Number of Channels:
eu: Bide zenbatekoa:

en: Imports from a file.
eu: Agiri batetik inportatzen du.

en: Exports to a file.
eu: Agiri batera esportatzen du.

en: Builtin Commands
eu: Barnebildutako Aginduak

en: The Audacity Team
eu: Audacity Taldea

en: Provides builtin commands to Audacity
eu: Barnebildutako eraginak hornitzen dizkio Audacity-ri

en: Unknown built-in command name
eu: Barne-bildutako agindu izen ezezaguna

en: Text:
eu: Idazkia:

en: Echos a message.
eu: Oihartzun mezu bat.

en: Open Project2
eu: Ireki Egitasmoa2

en: Add to History
eu: Gehitu Historiara

en: Save Project2
eu: Gorde Egitasmoa2

en: Opens a project.
eu: Egitasmo bat irekitzen du.

en: Saves a project.
eu: Egitasmo bat bezala gordeten du.

en: Get Preference
eu: Lortu Hobespena

en: Name:
eu: Izena:

en: Set Preference
eu: Ezarri Hobespenak

en: Value:
eu: Balioa:

en: Reload
eu: Birgertatu

en: Gets the value of a single preference.
eu: Hobespen bakar baten balioa lortzen du.

en: Sets the value of a single preference.
eu: Hobespen bakar baten balioa ezartzen du.

en: Screenshot
eu: Ikusleiho-argazkia

en: Window
eu: Leihoa

en: Full Window
eu: Leiho Osoa

en: Window Plus
eu: Leiho Geh

en: Fullscreen
eu: Ikusleiho-osoa

en: Toolbars
eu: Tresnabarrak

en: Effects
eu: Eraginak

en: Scriptables
eu: Eskriptagarriak

en: Selectionbar
eu: Hautapen-barra

en: Trackpanel
eu: Bide-panela

en: First Two Tracks
eu: Lehen Bi Bideak

en: First Three Tracks
eu: Lehen Hiru Bideak

en: First Four Tracks
eu: Lehen Lau Bideak

en: Tracks Plus
eu: Bide Geh

en: First Track Plus
eu: Lehen Bidea Plus

en: All Tracks
eu: Bide Guztiak

en: All Tracks Plus
eu: Plus Bide Guztiak

en: Blue
eu: Urdina

[ctx: color]
note: i18n-hint:  This really means the color, not as in "white noise"
en: White
eu: Zuria

en: Path:
eu: Helburua:

en: Capture What:
eu: Hartu Zer:

en: Background:
eu: Barrena:

en: Bring To Top
eu: Ekarri Gainera

en: Error trying to save file: %s
eu: Akatsa agiria gordetzen saiatzerakoan: %s

en: Takes screenshots.
eu: Ikusleiho-argazkiak hartzen ditu.

en: Select Time
eu: Hautatu Denbora

en: Project Start
eu: Egitasmoaren Hasiera

en: Project
eu: Egitasmoa

en: Project End
eu: Egitasmoaren Amaiera

en: Selection Start
eu: Hautapenaren Hasiera

en: Selection
eu: Hautapena

en: Selection End
eu: Hautapenaren Amaiera

en: Start Time:
eu: Hasiera Denbora:

en: End Time:
eu: Amaiera Denbora:

en: Select Frequencies
eu: Hautatu Maiztasunak

en: High:
eu: Handia:

en: Low:
eu: Apal:

en: Select Tracks
eu: Hautatu Bideak

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
eu: Ezarri

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: First Track:
eu: Lehen Bidea:

en: Track Count:
eu: Bide Kopurua:

en: Mode:
eu: Modua:

en: Selects a time range.
eu: Denbora maila bat hautatzen du.

en: Selects a frequency range.
eu: Maiztasun maila bat hautatzen du.

en: Selects a range of tracks.
eu: Hautatu bide maila bat.

en: Selects Audio.
eu: Audioa Hautatzen du.

en: Set Clip
eu: Ezarri Ebaketa

en: Color 0
eu: Margoa 0

en: Color 1
eu: Margoa 1

en: Color 2
eu: Margoa 2

en: Color 3
eu: Margoa 3

en: At:
eu: Hona:

en: Color:
eu: Margoa:

en: Start:
eu: Hasiera:

en: Sets various values for a clip.
eu: Ebakin batentzako balio ugari ezartzen ditu.

en: Set Envelope
eu: Ezarri Bilkaria

en: Time:
eu: Denbora:

en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
eu: Bilkaria

en: Sets an envelope point position.
eu: Bilkari puntu kokapen bat ezartzen du.

en: Set Label
eu: Ezarri Etiketa

en: Label Index
eu: Etiketa Aurkibidetzea

en: End:
eu: Amaiera:

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Sets various values for a label.
eu: Balio ugari ezartzen ditu etiketa batentzat.

en: Set Project
eu: Ezarri Egitasmoa

en: Rate:
eu: Neurria:

en: Resize:
eu: Berneurritu:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Garaiera:

en: Sets various values for a project.
eu: Balio ugari ezartzen ditu egitasmo batentzat.

en: Track Index:
eu: Bide Aurkibidea:

en: Channel Index:
eu: Bide Aurkibidetzea:

en: Set Track Status
eu: Ezarri Bide Egoera

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Focused
eu: Fokututa

en: Set Track Audio
eu: Ezarri Bide Audioa

en: Gain:
eu: Irabazia:

en: Set Track Visuals
eu: Ezarri Bide Ikusgarriak

en: Linear
eu: Linearra

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Times 2
eu: Denborak 2

en: HalfWave
eu: Uhin-Erdia

en: Display:
eu: Erakutsi:

en: Scale:
eu: Eskala:

en: VZoom:
eu: Z-Zooma:

en: VZoom Top:
eu: Z-Zooma Goi:

en: VZoom Bottom:
eu: VZooma Beheren:

en: Use Spectral Prefs
eu: Erabili Argilitza Hobesp

en: Spectral Select
eu: Argilitza Hautapena

en: Set Track
eu: Ezarri Bidea

en: Sets various values for a track.
eu: Balio ugari ezartzen ditu bide batentzat.

en: Amplify
eu: Anplifikatu

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
eu: Hautatu duzun audioaren bolumena gehitzen edo gutxitzen du

en: &Amplification (dB):
eu: &Anplifikazioa (dB):

en: Amplification dB
eu: Anplitudea dB

en: &New Peak Amplitude (dB):
eu: &Anplitude Gailur Berria (dB):

en: Allo&w clipping
eu: Aha&lbidetu ebaketa

en: Auto Duck
eu: Berez Uztartu

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
eu: Bide baten edo gehiagoren bolumena (makurtzea) gutxitzen du adierazitako "control" bide batek maila jakin bat erdietsi arte

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
eu: Audiorik ez duen bide bat hautatu duzu. Berez-Uztartuk audio bideak bakarrik prozesatu ditzake.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
eu: Berez Uztartzeak aginte bide bat behar du hautaturiko bideen azpian jarri behar dena.

en: Duck &amount:
eu: Uztarpen &kopurua:

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
eu: segundu

en: Ma&ximum pause:
eu: Gehienezko &pausaldia:

en: Outer fade &down length:
eu: Kanpo h&utsalbehera luzera:

en: Outer fade &up length:
eu: Kanpo &hutsalgora luzera:

en: Inner fade d&own length:
eu: Barne &hutsalbehera luzera:

en: Inner &fade up length:
eu: Barne h&utsalgora luzera:

en: &Threshold:
eu: &Muga:

en: Preview not available
eu: Aurreikuspena ez dago eskuragarri

en: Bass and Treble
eu: Hotslodiak eta Hotsmeheak

en: Simple tone control effect
eu: Tonu aginte eragin arrunta

en: Tone controls
eu: Doinu aginteak

en: Bass (dB):
eu: Behe (dB):

en: Ba&ss (dB):
eu: Be&he (dB):

en: Bass
eu: Hotslodi

en: &Treble (dB):
eu: &Hotsmeheak (dB):

en: Treble
eu: Hotsmeheak

en: &Volume (dB):
eu: &Bolumena (dB):

en: Level
eu: Maila

en: &Link Volume control to Tone controls
eu: &Lotu Bolumen aginteak Doinu aginteei

en: Change Pitch
eu: Aldatu Doinua

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
eu: Aldatu bide baten doinua bere tenpoa aldatu gabe

en: High Quality Pitch Change
eu: Ontasun Handiko Doinu Aldaketa

en: Change Pitch without Changing Tempo
eu: Aldatu Doinua Tenpoa Aldatu gabe

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
eu: Ustezko Doinu Hasiera: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
eu: Doinua

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
eu: hemendik

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
eu: &hemendik

en: from Octave
eu: zortzikotik

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
eu: hona

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
eu: h&ona

en: to Octave
eu: zortzikora

en: Semitones (half-steps)
eu: Tonuerdiak (urrats-erdiak)

en: &Semitones (half-steps):
eu: &Tonuerdiak (urrats-erdiak):

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: from (Hz)
eu: hemendik (Hz)

en: f&rom
eu: &hemendik

en: to (Hz)
eu: hona (Hz)

en: t&o
eu: ho&na

en: Percent C&hange:
eu: Ehuneko Al&daketa:

en: Percent Change
eu: Ehuneko Aldaketa

en: &Use high quality stretching (slow)
eu: &Erabili ontasun handiko indartzea (astiroa)

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable". i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer"
en: n/a
eu: e/g

en: Change Speed
eu: Aldatu Abiadura

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
eu: Bide baten abiadura aldatzen du, bere doinua ere aldatuz

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
eu: Aldatu Abiadura, biei eraginez Tenpoari eta Doinuari

en: &Speed Multiplier:
eu: &Abiadura Biderkatzailea:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
eu: Binilo rpm Estandarra:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
eu: IM-kotik

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
eu: &hemendik

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
eu: IM-kora

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
eu: h&ona

en: Selection Length
eu: Hautapen Luzera

en: C&urrent Length:
eu: &Oraingo Luzera:

en: Current length of selection.
eu: Hautapenaren oraingo luzera.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
eu: hemendik

en: &New Length:
eu: Luzera &Berria:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
eu: hona

en: Change Tempo
eu: Aldatu Tenpoa

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
eu: Aldatu hautapen baten tenpoa bere doinua aldatu gabe

en: High Quality Tempo Change
eu: Goi Mailako Tenpo Aldaketa

en: Change Tempo without Changing Pitch
eu: Aldatu Tenpoa Doinua Aldatu gabe

en: Beats per minute
eu: Beat minutuko

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
eu: Beat minutuko, hemendik

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
eu: &hemendik

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
eu: Beat minutuko, hona

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
eu: h&ona

en: Length (seconds)
eu: Luzera (segundu)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
eu: hemendik

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
eu: ho&na

en: Length in seconds from %s, to
eu: Luzera segundutan %s-tik, hona

en: Click Removal
eu: Klaska Kentzea

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
eu: Klaska Kentzea audio bideetako klaskak kentzeko diseinatua dago

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
eu: Algoritmoa ez da eraginkorra audio honetan. Ez da ezer aldatu.

en: Selection must be larger than %d samples.
eu: Hautapena %d lagin baino handiagoa izan behar da.

en: &Threshold (lower is more sensitive):
eu: &Muga (apala sentikorragoa da):

en: Threshold
eu: Muga

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
eu: Geh. &Erpin Zabalera (handiagoa sentikorragoa da):

en: Max Spike Width
eu: Geh. Erpin Zabalera

en: Compressor
eu: Konprimitzailea

en: Compresses the dynamic range of audio
eu: Audioaren maila dinamikoa konprimitzen du

en: %.2f secs
eu: %.2f seg

en: %.1f secs
eu: %.1f seg

en: Ratio %.0f to 1
eu: Maila %.0f to 1

en: Ratio %.1f to 1
eu: Maila %.1f to 1

en: &Noise Floor:
eu: &Zarata Ohina:

en: Noise Floor
eu: Zarata Ohina

en: &Ratio:
eu: &Maila:

en: Ratio
eu: Maila

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
eu: &Eraso Denbora:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
eu: Eraso Denbora

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
eu: A&skapen Denbora:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
eu: Askapen Denbora

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
eu: &Jaso irabazia  0 dB konprimitu ondoren

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
eu: &Konpresioa Gailurretan ohinarriturik

en: Threshold %d dB
eu: Muga: %d dB

en: Noise Floor %d dB
eu: Zarata Ohina %d dB

en: Attack Time %.2f secs
eu: Eraso Denbora %.2f seg

en: Release Time %.1f secs
eu: Askapen Denbora %.1f seg

en: You can only measure one track at a time.
eu: Bide bakar bat  bakarrik neurtu dezakezu aldiberean.

en: Please select an audio track.
eu: Mesedez hautatu audio bide bat.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
eu: Audio hautapen baliogabea.
    Mesedez zihurtatu audioa hautatuta dagoela.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
eu: Ezer ez neurtzeko.
    Mesedez hautatu bidearen zati bat.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
eu: Gain-barrentasun Aztertzailea, RMS bolumen aldeak neurtzeko hautaturiko bi audio artean.

note: i18n-hint noun
en: End
eu: Amaiera

en: Volume
eu: Bolumena

en: &Foreground:
eu: &Gainaldea:

en: Foreground start time
eu: Gainalde hasiera denbora

en: Foreground end time
eu: Gainalde amaiera denbora

en: &Measure selection
eu: &Neurketa hautapena

en: &Background:
eu: &Barrena:

en: Background start time
eu: Barren hasiera denbora

en: Background end time
eu: Barren amaiera denbora

en: Mea&sure selection
eu: Ne&urketa hautapena

en: Result
eu: Emaitza

en: Co&ntrast Result:
eu: Gain-&barrentasun Emaitza:

en: R&eset
eu: Ber&rezarri

en: &Difference:
eu: &Aldea:

en: &Help
eu: Lag&untza

en: indeterminate
eu: zehaztugabea

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
eu: dB alde mugagabea

en: Difference is indeterminate.
eu: Aldea zehazgabea da.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
eu: Aldea = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
eu: Aldea = RMS dB mugagabea.

en: Foreground level too high
eu: Gainalde maila handiegia

en: Background level too high
eu: Barren maila handiegia

en: Background higher than foreground
eu: Barrenaldea gainaldea baino handiagoa

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
eu: WCAG2 Pasaldia

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
eu: WCAG2 Hutsegitea

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
eu: Oraingo aldea

en: Measured foreground level
eu: Gainalde maila neurtuta

en: No foreground measured
eu: Gainaldea neurtu gabe

en: Foreground not yet measured
eu: Gainaldea neurtu gabe oraindik

en: Measured background level
eu: Neurketa barren maila

en: No background measured
eu: Barren neurketarik ez

en: Background not yet measured
eu: Barrena neurtu gabe oraindik

en: Export Contrast Result As:
eu: Esportatu Gain-barrentasun Emaitza Honela:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
eu: WCAG 2.0 Ongi Irizpideak  1.4.7 Gain-barrentasun Emaitzak

en: Filename = %s.
eu: Agirizena = %s.

en: Foreground
eu: Gainaldea

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
eu: Hasiera Denbora = %2d ordu, %2d minutu, %.2f segundu.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
eu: Amaiera denbora = %2d ordu, %2d minutu, %.2f segundu.

en: Background
eu: Barrena

en: Results
eu: Emaitzak

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
eu: Ongi Irizpidea 1.4.7 - WCAG 2.0: Igarota

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
eu: Ongi Irizpidea 1.4.7 - WCAG 2.0: Hutsegitea

en: Data gathered
eu: Jasotako datuak

note: i18n-hint: day of month, month, year, hour, minute, second
en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
eu: %d %s %02d %02do %02dm %02ds

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
eu: Gain-barrentasun Azterketa (WCAG 2 betekizuna)

en: Contrast...
eu: Gain-barrentasuna...

en: Hard Clipping
eu: Ebaketa Gogorra

en: Soft Clipping
eu: Ebaketa Biguna

en: Soft Overdrive
eu: Gainzama biguna

en: Medium Overdrive
eu: Gainzama Ertaina

en: Hard Overdrive
eu: Gainzama Gogorra

en: Cubic Curve (odd harmonics)
eu: Bihurgune Kubikoa (harmoniko gehigarriak)

en: Even Harmonics
eu: Baita Harmonikoak

en: Expand and Compress
eu: Hedatu eta Bildu

en: Leveller
eu: Mailatzailea

en: Rectifier Distortion
eu: Zuzendu Distortsioa

en: Hard Limiter 1413
eu: Mugatzaile Gogorra 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
eu: Ebaketa gogorra -12dB, %80 egintza irabazia

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
eu: Ebaketa biguna-12dB, &80 egintza irabazia

en: Fuzz Box
eu: Ilats Kutxa

en: Blues drive sustain
eu: Blues gida sostengatua

en: Light Crunch Overdrive
eu: Karraska Arina Gainzama

en: Heavy Overdrive
eu: Gainzama Astuna

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
eu: 3. Harmonikoa (Bostgarren Perfektoa )

en: Valve Overdrive
eu: Balbula Gainzama

en: 2nd Harmonic (Octave)
eu: 2. Harmonikoa (Zortzirena)

en: Gated Expansion Distortion
eu: Hedapen Zakardura Itxia

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
eu: Mailatzailea, Arina, -70dB zarata zorua

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
eu: Mailatzailea, Ertaina, -70dB zarata zorua

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
eu: Mailatzailea, gogorra, -70dB zarata zorua

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
eu: Mailatzailea, gogorragoa, -70dB zarata zorua

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
eu: Mailatzailea, gogorrena, -70dB zarata zorua

en: Half-wave Rectifier
eu: Uhin-erdiko Zuzentzailea

en: Full-wave Rectifier
eu: Uhin-osoko Zuzentzailea

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
eu: Uhin-osoko Zuzentzailea (DC blokeatuta)

en: Percussion Limiter
eu: Perkusio Mugatzailea

en: Upper Threshold
eu: Goiko Muga

en: Parameter 1
eu: Parametroa 1

en: Parameter 2
eu: Parametroa 2

en: Number of repeats
eu: Berregite zenbatekoa

en: Distortion
eu: Distortsioa

en: Waveshaping distortion effect
eu: Uhindura zakartze eragina

en: Distortion type:
eu: Distortsio mota:

en: DC blocking filter
eu: DC blokeatze iragazkia

en: Threshold controls
eu: Muga aginteak

en: Parameter controls
eu: Parametro aginteak

en: Clipping level
eu: Ebaketa maila

en: Drive
eu: Gida

en: Make-up Gain
eu: Egintza Irabazia

en: Clipping threshold
eu: Ebaketa muga

en: Hardness
eu: Gogortasuna

en: Distortion amount
eu: Distortsio kopurua

en: Output level
eu: Irteera maila

en: Repeat processing
eu: Berregite Prozesapena

en: Harmonic brightness
eu: Harmoniko dizdiratsua

en: Levelling fine adjustment
eu: Mailaketaren zehaztapen fina

en: Degree of Levelling
eu: Mailaketa Gradua

en: dB Limit
eu: dB Muga

en: Wet level
eu: Heze maila

en: Residual level
eu: Hondar maila

en: (Not Used):
eu: (Erabili Gabea):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
eu: (-100 -> 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
eu: (-80 -> -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
eu: (0 -> 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
eu: (0 -> 5):

en: DTMF Tones
eu: DTMF Tonuak

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
eu: Maiztasun-anitzeko tonu-bikoitz (DTMF) tonuak sortzen ditu urruitzkinen teklatuak egiten dituenak bezalakoak

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
eu: DTMF sekuentzia hutsik.
    Egiaztatu eragin honen ezarpen GUZTIAK.

en: DTMF &sequence:
eu: DTMF &sekuentzia:

en: &Amplitude (0-1):
eu: &Anplitudea (0-1):

en: &Duration:
eu: &Iraupena:

en: &Tone/silence ratio:
eu: &Doinu/isiltasun maila:

en: Duty cycle:
eu: Lanaldia:

en: Tone duration:
eu: Doinu iraupena:

en: Silence duration:
eu: Isiltasun iraupena:

note: i18n-hint milliseconds
en: %0.f ms
eu: %0.f sm

en: Echo
eu: Oihartzuna

en: Repeats the selected audio again and again
eu: Hautaturiko audioa behin eta berriro berregiten du

en: Requested value exceeds memory capacity.
eu: Eskatutako balioak oroimen gaitasuna gainditzen du.

en: &Delay time (seconds):
eu: A&tzerapen denbora (segundoak):

en: D&ecay factor:
eu: E&rortze ezaugarria:

en: Built-in
eu: Barne-bilduta

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Export Effect Parameters
eu: Esportatu EraginParametroak

en: Error Saving Effect Presets
eu: Akatsa Eraginen Aurrezarpenak Gordetzerakoan

en: Error writing to file: "%s"
eu: Akatsa agirira idazterakoan: "%s"

en: Import Effect Parameters
eu: Inportatu Eragin Parametroak

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
eu: "%s" ez da aurrezarpen agiri baliozkoa.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
eu: %s: Eragin, Sorgailu edo Aztergailu ezberdin baterako da.

en: Preparing preview
eu: Aurreikuspena gertatzen

en: Previewing
eu: Aurreikusten

en: Applied effect: %s
eu: Ezarritako eragina: %s

en: Applied command: %s
eu: Ezarritako agindua: %s

en: Select Preset
eu: Hautatu Aurrezarpena

en: &Preset:
eu: A&urrezarpena:

en: User Presets
eu: Erabiltzaile Aurrezarpenak

en: Factory Presets
eu: Lantegiko Aurrezarpenak

en: Current Settings
eu: Oraingo Ezarpenak

en: Factory Defaults
eu: Lantegiko Berezkoak

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
eu: Hutsegitea hurrengo eragina abiarazten saitzerakoan:
    
    %s
    
    Argibide gehiago dago eskuragarri hemen: 'Laguntza' > Diagnostikoak > Erakutsi Oharra'

en: Effect failed to initialize
eu: Eraginak huts egin du abiatzerakoan

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
eu: Hutsegitea hurrengo agindua abiarazten saitzerakoan:
    
    %s
    
    Argibide gehiago dago eskuragarri hemen: 'Laguntza > Diagnostikoak > Erakutsi Oharra'

en: Command failed to initialize
eu: Aginduak huts egin du abiatzerakoan

en: &Generate
eu: S&ortu

en: Enable
eu: Gaitu

en: Manage presets and options
eu: Kudeatu aurrezarpenak eta aukerak

en: Preview effect
eu: Eragin aurreikuspena

en: &Apply
eu: &Ezarri

en: Save Preset...
eu: Gorde Aurrezarpena...

en: Delete Preset
eu: Ezabatu Aurrezarpena

en: Defaults
eu: Berezkoak

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Options...
eu: Aukerak...

en: Type: %s
eu: Mota: %s

en: Name: %s
eu: Izena: %s

en: Version: %s
eu: Bertsioa: %s

en: Vendor: %s
eu: Saltzailea: %s

en: Description: %s
eu: Azalpena: %s

en: About
eu: Honi buruz

en: Are you sure you want to delete "%s"?
eu: Zihur zaude "%s" ezabatzea nahi duzula?

en: Save Preset
eu: Gorde Aurrezarpena

en: Preset name:
eu: Aurrezarpenaren izena:

en: You must specify a name
eu: Izen bat adierazi behar duzu

en: Preset already exists.
    
    Replace?
eu: Aurrezarpena jadanik badago.
    
    Ordeztu?

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
eu: B-zirrikitua

en: Cosine
eu: Kosinoa

en: Cubic
eu: Kubikoa

en: Equalization
eu: Ekualizazioa

en: Filter Curve EQ
eu: Iragazki Bihurgunea EK

en: Graphic EQ
eu: EK Grafikoa

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
eu: Maiztasun bereizi batzuen bolumen mailak zehazten ditu

en: 100Hz Rumble
eu: 100Hz Tarrapata

en: AM Radio
eu: AM Irratia

en: Bass Boost
eu: Behe Bultzada

en: Bass Cut
eu: Behe Ebaketa

en: Low rolloff for speech
eu: Ahots erortze apala

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Treble Boost
eu: Hotsmeheak Bultzada

en: Treble Cut
eu: Hotsmeheak Ebaketa

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
eu: Iragazki bihurgune hau makro batean erabiltzeko, mesedez hautatu izen berri bat berarentzat.
    Hautatu 'Gorde/Kudeatu Bihurguneak...' botoia eta berrizendatu 'izengabea' bihurgunea, orduan, erabili bat.

en: Filter Curve EQ needs a different name
eu: Iragazki Bihurguneak EK izen ezberdin bat behar du

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
eu: Ekualizazioa ezartzeko, hautatutako bide guztiek laginketa neurri berdina izan behar dute.

en: Track sample rate is too low for this effect.
eu: Bidearen lagin neurria laburregia da eragin honetarako.

en: Effect Unavailable
eu: Eragina Eskuraezina

en: Max dB
eu: Geh dB

en: Min dB
eu: Gutx dB

en: &EQ Type:
eu: E&K Mota:

en: Draw Curves
eu: Marraztu Bihurguneak

en: &Draw
eu: &Marraztu

en: &Graphic
eu: &Grafikoa

en: Interpolation type
eu: Interpolazio mota

en: Linear Frequency Scale
eu: Maiztasun Linear Eskala

en: Li&near Frequency Scale
eu: &Maiztasun Linear Neurria

en: Length of &Filter:
eu: Iragazki &Luzera:

en: Length of Filter
eu: Iragazki Luzera

en: &Select Curve:
eu: &Hautatu Bihurgunea:

en: Select Curve
eu: Hautatu Bihurgunea

en: S&ave/Manage Curves...
eu: &Gorde/Kudeatu Bihurguneak...

en: Fla&tten
eu: &Lautu

en: &Invert
eu: &Alderantzizkatu

en: Show grid lines
eu: Erakutsi saretxo marrak

en: Show g&rid lines
eu: Erakutsi &saretxo marrak

en: &Processing:
eu: &Garapena:

en: D&efault
eu: &Berezkoa

en: SSE &Threaded
eu: SSE &Harituta

en: AV&X Threaded
eu: AV&X Harituta

en: &Bench
eu: &Malda

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
eu: izengabea

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
eu: Akatsa EK Bihurguneak agiritik gertatzerakoan:
    %s
    Akats mezuak dio:
    %s

en: Error Loading EQ Curves
eu: Akatsa EK Bihurguneak Gertatzerakoan

en: Error Saving Equalization Curves
eu: Akatsa Ekualizazio Bihurguneak Gordetzerakoan

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
eu: Eskaturiko bihurgunea ez da aurkitu, erabiltzen 'izengabea'

en: Curve not found
eu: Bihurgunea ez da aurkitu

en: Manage Curves List
eu: Kudeatu Bihurgune Zerrenda

en: Manage Curves
eu: Kudeatu Bihurguneak

en: &Curves
eu: &Bihurguneak

en: Curve Name
eu: Bihurgune Izena

en: D&elete...
eu: &Kendu...

en: &Get More...
eu: &Lortu Gehiago...

en: De&faults
eu: Be&rezkoak

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
eu: Berrizendatu 'izengabea' sarrera berri bat gordetzeko.
    'Ongi' aldaketa guztiak gordetzeko, 'Ezeztatu' ez egiteko.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
eu: 'izengabea' betik dago zerrendaren beheren

en: 'unnamed' is special
eu: 'izengabea' berezia da

en: Rename '%s' to...
eu: Berrizendatu '%s' honela...

en: Rename...
eu: Berrizendatu...

en: Rename '%s'
eu: Berrizendatu '%s'

en: Name is the same as the original one
eu: Izena jatorrizkoaren berdina da

en: Same name
eu: Izen berdina

en: Overwrite existing curve '%s'?
eu: Gainidatzi dagoen '%s' bihurgunea?

en: Curve exists
eu: Bihurgunea badago

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
eu: Ezin duzu bihurgune 'izengabea' ezabatu.

en: Can't delete 'unnamed'
eu: Ezin da 'izengabea' ezabatu

en: Delete '%s'?
eu: Ezabatu '%s'?

en: Confirm Deletion
eu: Baieztatu Ezabapena

en: Delete %d items?
eu: Ezabatu %d gai?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
eu: Ezin duzu bihurgune 'izengabea' ezabatu, berezia da.

en: Choose an EQ curve file
eu: Hautatu EK bihurgune agiri bat

en: Export EQ curves as...
eu: Esportatu EK bihurguneak honela...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
eu: Ezin duzu bihurgune 'izengabea' esportatu, berezia da.

en: Cannot Export 'unnamed'
eu: Ezin da Esportatu 'izengabea'

en: %d curves exported to %s
eu: %d bihurgune esportatuta hona: %s

en: Curves exported
eu: Bihurguneak esportatuta

en: No curves exported
eu: Ez da bihurgunerik esportatu

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
eu: Benchmark denborak:
    Jatorrizkoa: %s
    Berezkoa Zatituta: %s
    Berezkoa Harituta: %s
    SSE: %s
    SSE Harituta: %s

en: Fade In
eu: Hutsalpen Sarrera

en: Fade Out
eu: Hutsalpen Irteera

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
eu: Agertze linear bat ezartzen dio hautaturiko audioari

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
eu: Hutsalpen-irteera linear bat ezartzen dio hautaturiko audioari

en: Find Clipping
eu: Bilatu Ebaketa

en: Creates labels where clipping is detected
eu: Etiketak sortzen ditu ebaketa atzematen den tokian

en: Clipping
eu: Ebaketa

en: &Start threshold (samples):
eu: &Hasiera muga (laginak):

en: St&op threshold (samples):
eu: &Gelditu muga (laginak):

en: There is not enough room available to generate the audio
eu: Ez dago nahikoa toki eskuragarri audioa sortzeko

en: Invert
eu: Alderantzizkatu

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
eu: Audio laginak goi-behe itzulikatzen ditu, beren polaritatea alderantzizkatuz

en: Builtin Effects
eu: Barnebildutako Eraginak

en: Provides builtin effects to Audacity
eu: Barnebildutako eraginak hornitzen dizkio Audacity-ri

en: Unknown built-in effect name
eu: Barne-bildutako eragin izen ezezaguna

en: perceived loudness
eu: atzemandako ozentasuna

en: Loudness Normalization
eu: Ozentasun Normalizazioa

en: Sets the loudness of one or more tracks
eu: Bide baten edo gehiagoren ozentasunaezartzen du

en: Normalizing Loudness...
eu: Ozentasuna Normaltzen...

en: Analyzing: %s
eu: Azterketa: %s

en: Processing: %s
eu: Prozesatzen: %s

en: &Normalize
eu: &Normaldu

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
eu: Ozentasun LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
eu: Normalizatu &estereo azpibideak bereizita

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
eu: &Tratatu monoa dual-mono bezala (gomendatua)

en: (Maximum 0dB)
eu: (Gehienez 0dB)

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
eu: Zuria

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
eu: Arrosa

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
eu: Browniarra

en: Noise
eu: Zarata

en: Generates one of three different types of noise
eu: Hiru zarate motetako bat sortzen du

en: &Noise type:
eu: &Zarata mota:

en: Median
eu: Ertaina

en: Second greatest
eu: Bigarren handiena

en: Old
eu: Zaharra

en: Noise Reduction
eu: Zarata Murrizpena

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
eu: Barreneko zaratak kentzen ditu, haizegailu, xingola zarata, edo zurrunbak bezalakoak

en: Steps per block are too few for the window types.
eu: Urratsak blokeko gutxiegi dira leiho motentzat.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
eu: Urratsak blokeko ezin du leihoaren neurria gainditu.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
eu: Median metodoa ez dago ezarrita leihoko lau urrats baino gehiagorako.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
eu: Leiho neurri berdina adierazi behar duzu 1 eta 2 urratsentzat.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
eu: Kontuz: leiho motak ez dira profilarentzakoen berdinak.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
eu: Zarata profil datu guztiek lagin neurri berdina eduki behar dute.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
eu: Zarata profilaren laginketa neurria bat etorri behar da soinuarekin prozesatu ahal izateko.

en: Selected noise profile is too short.
eu: Hautatutako zarata profila laburregia da.

en: &Noise reduction (dB):
eu: &Zarata murrizpena (dB):

en: Noise reduction
eu: Zarata murrizpena

en: &Sensitivity:
eu: &Sentikortasuna:

en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

en: Attac&k time (secs):
eu: &Eraso denbora (seg):

en: Attack time
eu: Eraso denbora

en: R&elease time (secs):
eu: As&kapen denbora (seg):

en: Release time
eu: Askapen denbora

en: &Frequency smoothing (bands):
eu: &Maiztasun lehunketa (bandak):

en: Frequency smoothing
eu: Maiztasun lehunketa

en: Sensiti&vity (dB):
eu: &Sentikortasuna (dB):

en: Old Sensitivity
eu: Sentikortasun Zaharra

en: Step 1
eu: 1 Urratsa

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
eu: Hautatu zarata segundu batzuk Audacity-k zer iragazi jakin dezan,
    orduan klikatu Lortu Zarata Profila:

en: &Get Noise Profile
eu: &Lortu Zarata Profila

en: Step 2
eu: 2 Urratsa

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
eu: Hautatu iragaztea nahi dituzun audio guztiak, hautatu zenbat zarata nahi duzun
    iragaztea, eta orduan klikatu 'Ongi' zarata kentzeko.

en: Noise:
eu: Zarata:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
eu: &Murriztu

en: &Isolate
eu: &Bakartu

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
eu: &Hondarra

en: Advanced Settings
eu: Aukera Aurreratuak

en: &Window types:
eu: L&eiho motak:

en: Window si&ze:
eu: &Leiho neurria:

en: 2048 (default)
eu: 2048 (berezkoa)

en: S&teps per window:
eu: &Urrats leihoko:

en: 4 (default)
eu: 4 (berezkoa)

en: Discrimination &method:
eu: Bazterketa &metodoa:

en: Noise Removal
eu: Zarata Kentzea

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
eu: Barreneko zarata etengabeak kentzen ditu, haizegailu, xingola zarata, edo zurrunbak bezalakoak

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
eu: Hautatu iragaztea nahi dituzun audio denak, hautatu zenbat zarata nahi duzun
    iragaztea, eta orduan klikatu 'Ongi' zarata kentzeko.

en: Noise re&duction (dB):
eu: &Zarata murrizpena (dB):

en: &Sensitivity (dB):
eu: &Sentikortasuna (dB):

en: Fr&equency smoothing (Hz):
eu: &Maiztasun lehunketa (Hz):

en: Attac&k/decay time (secs):
eu: &Eraso/eror denbora (seg):

en: Attack/decay time
eu: Eraso/eror denbora

en: Re&move
eu: &Kendu

en: Normalize
eu: Normaldu

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
eu: Bide baten edo gehiagoren anplitude gailurra ezartzen du

en: Removing DC offset and Normalizing...
eu: DC oreka kentzen eta Normalizatzen...

en: Removing DC offset...
eu: DC oreka kentzen...

en: Normalizing without removing DC offset...
eu: Normalizatzen DC oreka kendu gabe...

en: Not doing anything...
eu: Ezer ez egiten...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
eu: Estereo bikoteko lehen bidea aztertzen:  %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
eu: Estereo bikoteko bigarren bidea aztertzen:  %s

en: Processing stereo channels independently: %s
eu: Estereo bideak bereizita prozesatzen: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
eu: Estereo bikoteko lehen bidea prozesatzen: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
eu: Estereo bikoteko bigarren bidea prozesatzen: %s

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
eu: &Kendu edozein DC oreka (erdiratu 0.0-an zutika)

en: &Normalize peak amplitude to
eu: &Normaldu anplitude gailurra hona

en: Peak amplitude dB
eu: Gailur anplitudea (dB)

en: N&ormalize stereo channels independently
eu: N&ormalizatu estereo azpibideak bereizita

en: Paulstretch
eu: Paul-luzapena

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
eu: Erabili Paul-luzapena muturreko denbora-luzapen edo "stasis" eraginerako bakarrik

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
eu: &Luzapen Ezaugarria:

en: &Time Resolution (seconds):
eu: &Denbora Bereizmena (segundoak):

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
eu: Audio hautapena laburregia da aurreikuspenerako.
    
    Saiatu audio hautapena gutxienez %.1f segundu handitzen,
    edo 'Denbora Bereizmena' %.1f segundu baino gutxiagora gutxitzen.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
eu: Ezinezkoa Aurreikuspena.
    
    Oraingo audio hautapenarentzat, gehienezko
    'Denbora Bereizmena' %.1f segundu da.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
eu: 'Denbora Bereizmena' luzeegia da hautapenerako.
    
    Saiatu audio hautapena gutxienez %.1f segundu handitzen,
    edo 'Denbora Bereizmena' %.1f segundu baino gutxiagora gutxitzen.

en: Phaser
eu: Faserra

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
eu: Fase-aldaketa seinaleak jatorrizko seinalearekin nahasten ditu

en: &Stages:
eu: &Ekinaldiak:

en: Stages
eu: Ekinaldiak

en: &Dry/Wet:
eu: &Lehorra/Hezea:

en: Dry Wet
eu: Lehorra Hezea

en: LFO Freq&uency (Hz):
eu: BMD &Maiztasuna (Hz):

en: LFO frequency in hertz
eu: BMD maiztasuna hertzioetan

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
eu: BMD &Hasierako Aldia (graduak):

en: LFO start phase in degrees
eu: BMD hasiera fasea gradutan

en: Dept&h:
eu: Sa&konera:

en: Depth in percent
eu: Sakonera ehunekotan

en: Feedbac&k (%):
eu: Eran&tzuna (%):

en: Feedback in percent
eu: Erantzuna ehunekotan

en: &Output gain (dB):
eu: &Irteera irabazia (dB):

en: Output gain (dB)
eu: Irteera irabazia (dB):

en: Repair
eu: Konpondu

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
eu: Bide baten edo gehiagoren anplitude gailurra ezartzen du

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
eu: Konpondu eragina kalteturiko audio zati oso txikietan erabiltzeko da (128 lagin arte).
    
    Zooma handitu eta hautatu segundu zati txiki bat konpontzeko.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
eu: Konponduk hautapen eremutik kanpoaldeko audio datuak erabiliz lan egiten du.
    
    Mesedez hautatu eremu bat audioa gutxienez alde bat ikutzen duena.
    
    Inguru audio gehiagorekin, hobeto egiten da.

en: Repeat
eu: Berregin

en: Repeats the selection the specified number of times
eu: Hautapena adierazitako aldi zenbatekoan berregiten du

en: &Number of repeats to add:
eu: Gehitzeko &berregite zenbatekoa:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
eu: Oraingo hautapenaren luzera: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
eu: Hautapen berriaren luzera: hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
eu: Oraingo hautapenaren luzera: %s

en: New selection length: %s
eu: Hautapen luzera berria: %s

en: Warning: No repeats.
eu: Kontuz: Berregiterik ez.

en: Vocal I
eu: Ahotsa I

en: Vocal II
eu: Ahotsa II

en: Bathroom
eu: Bainugela

en: Small Room Bright
eu: Gela Txiki Argia

en: Small Room Dark
eu: Gela Txiki Iluna

en: Medium Room
eu: Gela Ertaina

en: Large Room
eu: Gela Handia

en: Church Hall
eu: Eliza Aretoa

en: Cathedral
eu: Gotzain-eliza

en: Reverb
eu: Dirdira

en: Adds ambience or a "hall effect"
eu: Giro edo "areto eragina" bat gehitzen du

en: &Room Size (%):
eu: &Gela Neurria (%):

en: &Pre-delay (ms):
eu: A&urre-atzerapena (sm):

en: Rever&berance (%):
eu: &Dirdira (%):

en: Da&mping (%):
eu: Bu&stidura (%):

en: Tone &Low (%):
eu: Tonu A&pala (%):

en: Tone &High (%):
eu: Tonu &Garaia (%):

en: Wet &Gain (dB):
eu: &Heze Irabazia (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
eu: Leh&or Irabazia (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
eu: Estereo &Zabalera (%):

en: Wet O&nly
eu: Hezea &Bakarrik

en: Reverse
eu: Atzekoz-aurrera

en: Reverses the selected audio
eu: Hautaturiko audioa atzekoz-aurrera jartzen du

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
eu: SBSMS Denbora / Doinuaren Indarra

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
eu: Chebyshev I Mota

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
eu: Chebyshev II Mota

en: Lowpass
eu: Behe-igaropena

en: Highpass
eu: Goi-igaropena

en: Classic Filters
eu: Iragazki Klasikoa

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
eu: IIR iragazketa egiten du iragazki analogoen antza emanez

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
eu: Iragaki bat ezartzeko, hautatutako bide guztiek laginketa neurri berdina izan behar dute.

en: &Filter Type:
eu: Iragazki &Mota:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
eu: &Ordena:

en: &Passband Ripple:
eu: Igaropen-banda &Kizkurdura:

en: Passband Ripple (dB)
eu: Igaropen-banda Kizkurdura (dB)

en: &Subtype:
eu: Az&pimota:

en: Cutoff (Hz)
eu: Ebaketa (Hz)

en: C&utoff:
eu: Eba&keta:

en: Minimum S&topband Attenuation:
eu: Gutxienezko Eragozpen-banda Arintzea:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
eu: Gutxienezko eragozpen-banda Arintzea (dB)

en: Align MIDI to Audio
eu: Lerrokatu MIDI Audiora

en: Frame Period:
eu: Frame Aldia:

en: Frame Period
eu: Frame Aldia

en: Window Size:
eu: Leiho Neurria:

en: Window Size
eu: Leiho Neurria

en: Force Final Alignment
eu: Behartu Amaiera Lerrokapena

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
eu: Ezikusi Hasiera eta Amaierako Isiltasuna

en: Silence Threshold:
eu: Isiltasun Muga:

en: Silence Threshold
eu: Isiltasun Muga

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
eu: Aurrelehunketa Denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
eu: Aurrelehunketa Denbora

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
eu: Lerro Denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
eu: Lerro Denbora

en: Smooth Time:
eu: Lehundu Denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
eu: Lehundu Denbora

en: Use Defaults
eu: Erabili Berezkoak

en: Restore Defaults
eu: Leheneratu Berezkoetara

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
eu: Isiltasuna

en: Creates audio of zero amplitude
eu: Huts anplitudeko audioa sortzen du

en: Stereo To Mono
eu: Estereotik Monora

en: Converts stereo tracks to mono
eu: Estereo bidea monora bihurtzen du

en: Sliding Stretch
eu: Luzapen irristakorra

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
eu: Tenpoaren eta/edo doinuaren aldaketa etengabeak ahalbidetzen ditu

en: Initial Tempo Change (%)
eu: Hasierako Tenpo Aldaketa (%)

en: Final Tempo Change (%)
eu: Amaierako Tenpo Aldaketa (%)

en: Initial Pitch Shift
eu: Hasiera Doinu Aldaketa

en: (&semitones) [-12 to 12]:
eu: (&erditonuak) [-12-->12]:

en: (%) [-50 to 100]:
eu: (%) [-50-->100]:

en: Final Pitch Shift
eu: Amaiera Doinu Aldaketa

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
eu: (e&rditonuak) [-12-->12]:

en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Sine
eu: Sinusoidala

en: Square
eu: Laukitua

en: Sawtooth
eu: Hortzduna

en: Square, no alias
eu: Tokia, ez izenordea

en: Chirp
eu: Kurrinka

en: Tone
eu: Tonua

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
eu: Goranzko edo beheranzko doinu bat sortzen du lau motetako batean

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
eu: Maiztasun aldagaitzeko doinu bat sortzen du lau motetako batean

en: &Waveform:
eu: &Uhinera:

en: &Frequency (Hz):
eu: &Maiztasuna (Hz):

en: Frequency Hertz Start
eu: Maiztasun Hertzio Hasiera

en: Frequency Hertz End
eu: Maiztasun Hertzio Amaiera

en: Amplitude Start
eu: Anplitude Hasiera

en: Amplitude End
eu: Anplitude Amaiera

en: I&nterpolation:
eu: I&nterpolazioa:

en: Truncate Detected Silence
eu: Hautsi Atzemandako Isiltasuna

en: Compress Excess Silence
eu: Konprimitu Gehiegizko Isiltasuna

en: Truncate Silence
eu: Hautsi Isiltasuna

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
eu: Berezgaitasunez murrizten ditu bolumena adierazitako mailatik behera duten pasarteak

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
eu: Independienteki itzulikatzean, badaiteke hautaturiko audio bide bakar bat egotea Aldiberetu-Blokeatu Bide Multzoa bakoitzean.

en: Detect Silence
eu: Atzeman Isiltasuna

en: Tr&uncate to:
eu: T&runkatu hona:

en: C&ompress to:
eu: &Konprimitu hona:

en: Trunc&ate tracks independently
eu: &Trunkatu bideak independienteki

en: VST Effects
eu: VST Eraginak

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
eu: Audacity-n VST eraginak erabiltzeko gaitasuna gehitzen du.

en: Could not load the library
eu: Ezin da liburutegia gertatu

en: VST Effect Options
eu: VST Eragin Aukerak

en: Buffer Size
eu: Buffer Neurria

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
eu: Buffer neurriak eraginari iterazio bakoitzean bidalitako lagin zenbatekoa kontrolatzen du. Balio txikiagoek prozesapen astiroagoa eragingo dute eta zenbait eraginek 8192 lagin edo gutxiago behar dituzte egoki lan egiteko. Horrela ere eragin gehienek buffer handiak onartu ditzakete eta horiek erabiltzea prozesapen denbora asko murriztu dezake.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
eu: &Buffer Neurria (8 eta 1048576 lagin artean):

en: Latency Compensation
eu: Atzerapen Ordaina

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
eu: Beren prozesapenaren atal bezala, VST eraginek audioa Audacity-ra itzultzen atzeratu daitezke. Azterapen hau konpensatzen ez denean, nabarituko duzu isiltasun txikiak txertatzen direla audioaren barnean. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hau emango du, baina ez du lan egiten VST eragin guztiekin.

en: Enable &compensation
eu: Gaitu &ordaina

en: Graphical Mode
eu: Grafika Modua

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
eu: VST eragin gehienek interfaze grafiko bat dute parametroen balioak ezartzeko. Idazki-soil ohinarrizko metodoa ere erabilgarri dago.  Berrireki eragina eragina izan dezan.

en: Enable &graphical interface
eu: &Gaitu grafika interfazea

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
eu: Audio Sarrera: %d, Audio Irteera: %d

en: Save VST Preset As:
eu: Gorde VST Aurrezarpena Honela:

en: Standard VST bank file
eu: VST estandar bank agiria

en: Standard VST program file
eu: VST Estandar programa agiria

en: Audacity VST preset file
eu: Audacity VST aurrezarpen agiria

en: Unrecognized file extension.
eu: Agiri hedapen ezezaguna.

en: Error Saving VST Presets
eu: Akatsa VST Aurrezarpena Gordetzerakoan

en: Load VST Preset:
eu: Gertatu VST Aurrezarpena:

en: VST preset files
eu: VST aurrezarpen agiriak

en: Error Loading VST Presets
eu: Akatsa VST Aurrezarpena Gertatzerakoan

en: Unable to load presets file.
eu: Ezinezkoa aurrezarpen agiria gertatzea.

en: Effect Settings
eu: Eragin Ezarpenak

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
eu: Ezinezkoa oroimena esleitzea aurrezarpenak agiria gertatzerakoan.

en: Unable to read presets file.
eu: Ezinezkoa aurrezarpen agiria irakurtzea.

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
eu: Parametro agiri hau %s-tik gorde zen. Jarraitu?

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
eu: Tonu kalitate aldaketa azkarrak, 1970-eko urtetan hain ezaguna zen gitarra soinu hura bezala

en: Dept&h (%):
eu: &Sakonera (%):

en: Reso&nance:
eu: Er&resonantzia:

en: Resonance
eu: Erresonantzia

en: Wah Frequency Offse&t (%):
eu: &Wah Maiztasunaren Oreka (%):

en: Wah frequency offset in percent
eu: Wah maiztasun oreka ehuntan

en: Failed to encode preset from "%s"
eu: Hutsegitea aurrezarpena kodeatzean hemendik: "%s"

en: Unable to store preset in config file
eu: Ezinezkoa aurrezarpena itxurapen agirian gordetzea.

en: Export Audio Unit Preset As %s:
eu: Esportatu Audio Unitate Aurrezarpenak honela %s:

en: Standard Audio Unit preset file
eu: Audio Unitate Estandarraren aurrezarpen agiria

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
eu: Ezin da esportatu "%s" aurrezarpena
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
eu: Esportatu Audio Unitate Aurrezarpenak

en: Import Audio Unit Preset As %s:
eu: Inportatu Audio Unitate Aurrezarpenak honela %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
eu: Ezin da inportatu "%s" aurrezarpena
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
eu: Inportatu Audio Unitate Aurrezarpenak

en: Couldn't open "%s"
eu: Ezinda ireki: "%s"

en: Failed to write XML preset to "%s"
eu: Hutsegitea XML aurrezarpena idaztean hona: "%s"

en: Unable to read the preset from "%s"
eu: Ezinezkoa aurrezarpena irakurtzea "%s"-tik.

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
eu: Audio Unitatea

en: Audio Unit Effect Options
eu: Audio Unitate Eragin Aukerak

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
eu: Beren prozesapenaren atal bezala, Audio Unitate eraginek audioa Audacity-ra itzultzen atzeratu daitezke. Azterapen hau konpensatzen ez denean, nabarituko duzu isiltasun txikiak txertatzen direla audioaren barnean. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hau emango du, baina ez du lan egiten Audio Unitate eragin guztiekin.

en: User Interface
eu: Erabiltzaile Interfazea

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
eu: Hautatu "Osoa" interfaze grafikoa erabiltzeko Audio Unitateak aukera ematen badu. Hautatu "Generikoa" sistemak emandako interfaze generikoa erabiltzeko. Hautatu "Ohinarrizkoa" idazki-soileko interfazerako. Berrireki eragina honek eragina izateko.

en: Select &interface
eu: Hautatu &interfazea

en: Full
eu: Osoa

en: Generic
eu: Generikoa

en: Basic
eu: Ohinarrizkoa

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
eu: Audio Unitate Eraginak

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
eu: Audio Unitate Eragin sostengua hornitzen dio Audacity-ri

en: Could not find component
eu: Ezin da osagaia aurkitu

en: Could not initialize component
eu: Ezin da osagaia abiarazi

en: Failed to set class info for "%s" preset
eu: Hutsegitea "%s" aurrezarpenarentzat class argibideak ezartzean

en: Failed to set preset name
eu: Hutsegitea aurrezarpen izena ezartzean

en: Failed to retrieve preset content
eu: Hutsegitea aurrezarpen edukia berreskuratzean

en: Failed to convert property list to XML data
eu: Hutsegitea ezaugarri zerrenda XML datuetara bihurtzean

en: XML data is empty after conversion
eu: XML datuak hutsik daude bihurketaren ondoren

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
eu: LADSPA Eraginak

en: Provides LADSPA Effects
eu: LADSPA Eraginak hornitzen ditu

en: Audacity no longer uses vst-bridge
eu: Audacity-k ez du vst-zubia erabiltzen gehiago

en: LADSPA Effect Options
eu: LADSPA Eragin Aukerak

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
eu: Beren prozesapenaren atal bezala, LADSPA eraginek audioa Audacity-ra itzultzen atzeratu daitezke. Azterapen hau konpensatzen ez denean, nabarituko duzu isiltasun txikiak txertatzen direla audioaren barnean. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hau emango du, baina ez du lan egiten LADSPA eragin guztiekin.

en: Effect Output
eu: Eragin Irteera

en: Couldn't instantiate effect
eu: Ezin da eragina eskabidetu

en: LV2 Effect Settings
eu: LV2 Eragin Ezarpenak

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
eu: &Buffer Neurria (8 eta %d) lagin artean):

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
eu: Beren prozesapenaren atal bezala, LV2 eraginek audioa Audacity-ra itzultzen atzeratu daitezke. Azterapen hau konpensatzen ez denean, nabarituko duzu isiltasun txikiak txertatzen direla audioaren barnean. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hau emango du, baina ez du lan egiten LV2 eragin guztiekin.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
eu: LV2 eragin gehienek interfaze grafiko bat dute parametroen balioak ezartzeko. Idazki-soil ohinarrizko metodoa ere erabilgarri dago.  Berrireki eragina eragina izan dezan.

en: Generator
eu: Sortzailea

en: LV2 Effects
eu: LV2 Eraginak

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
eu: LV2 Eragin sostengua hornitzen dio Audacity-ri

en: Nyquist Effects
eu: Nyquist Eraginak

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
eu: Nyquist Eragin sostengua hornitzen dio Audacity-ri

en: Applying Nyquist Effect...
eu: Nyquist Eragina ezartzen...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist Prompt"
en: Nyquist Worker
eu: Nyquist Langilea

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
eu: Gaizki-eratutako Nyquist plug-in idazburua

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
eu: 'Argilitza eraginak' erabiltzeko, gaitu 'Argilitza Hautapena'
    bidearen argilitzaeraren ezarpenetan eta hautatu
    maiztasun maila eraginarentzat.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
eu: akatsa: "%s" agiria idazburuan adierazita baina ez da plug-in helburuan aurkitu.

en: Audio selection required.
eu: Audio hautapena beharrezkoa.

en: Nyquist Error
eu: Nyquist Akatsa

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
eu: Barkatu, ezin da eragina bide estereotan ezarri bideak bat ez badatoz.

en: Selection too long for Nyquist code.
    Maximum allowed selection is %ld samples
    (about %.1f hours at 44100 Hz sample rate).
eu: Hautapena luzeegia da Nyquist koderako.
    Ahalbidetutako gehienezko hautapena %ld lagin da
    (%.1f ordu inguru 44100 Hz-ko lagin neurrian).

en: Debug Output:
eu: Garbiketa Irteera:

en: Processing complete.
eu: Prozesatzea osatuta.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
eu: ';type tool' eraginak ezin du audiorik itzuli Nyquist-etik.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
eu: ';type tool' eraginak ezin du etiketarik itzuli Nyquist-etik.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
eu: nyx_akatsa itzuli da hemendik: %s.

en: plug-in
eu: plug-ina

en: Nyquist returned a list.
eu: Nyquistek nil audio itzuli du.

en: Nyquist returned the value: %f
eu: Nyquistek itzulitako balioa:: %f

en: Nyquist returned the value: %d
eu: Nyquistek itzulitako balioa:: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
eu: Nyquistek audio bide gehiegi itzuli ditu.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
eu: Nyquistek audio bide bat itzuli du array bezala.

en: Nyquist returned an empty array.
eu: Nyquistek array huts bat itzuli du.

en: Nyquist returned nil audio.
eu: Nyquistek nil audio itzuli du.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
eu: [Kontuz: Nyquistek baliogabeko UTF-8 katea itzuli du, hemen bihurtuta Latin-1 bezala]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
eu: Audacity bertsio honek ez du Nyquist plug-inaren %ld bertsioa sostengatzen

en: Could not open file
eu: Ezin da agiria ireki

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
eu: Zure kodeak SAL joskera duela dirudi, baina ez dago 'erantzun' estamenturik.
    SAL-rako honelako erantzun estamentua erabili:
    	return s *track** 0.1
    edo  LISP-rako, hasi honelako hitzarte irekiarekin:
    	(mult *track* 0.1)

en: Error in Nyquist code
eu: Akatsa Nyquist kodean

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
eu: Ezin da hizkuntza zehaztu

en: "%s" is not a valid file path.
eu: "%s" ez da helburu agiri baliozkoa.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
eu: Aipamenak ez datoz bat hemen:
    %s

en: Enter Nyquist Command:
eu: Sartu Nyquist Agindua:

en: &Load
eu: &Gertatu

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
eu: Nyquist eskriptak

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
eu: Lisp eskriptak

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
eu: Programa hau aldatua izan da.
    Baztertu aldaketak?

en: File could not be loaded
eu: Agiria ezin da gertatu

en: File could not be saved
eu: Agiria ezin da gorde

en: Value range:
    %s to %s
eu: Balio maila:
    %s-tik %s-ra

en: Value Error
eu: Balio Akatsa

en: Select a file
eu: Hautatu agiri bat

en: Save file as
eu: Gorde agiriak honela

en: untitled
eu: izenburugabea

en: Vamp Effects
eu: Vamp Eraginak

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
eu: Vamp Eragin sostengua hornitzen dio Audacity-ri

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
eu: Barkatu, Vamp Plug-inak ezin dira ekin estereo bideetan non bidearen banakako azpibideak bat ez datozen.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
eu: Barkatu, hutsegitea Vamp Plugina gertatzerakoan.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
eu: Barkatu, Vamp Pluginak huts egin du abiatzerakoan.

en: Plugin Settings
eu: Plugin Ezarpena

en: Program
eu: Programa

en: No format specific options
eu: Ez dago heuskarri aukerarik

en: Export Audio
eu: Esportatu Audioa

en: Edit Metadata Tags
eu: Editatu Metadatu Etiketak

en: Exported Tags
eu: Esportatutako Etiketak

en: All selected audio is muted.
eu: Hautaturiko audio dena mututurik dago.

en: All audio is muted.
eu: Audio dena mututurik dago.

en: Are you sure you want to export the file as "%s"?
eu: Zihur zaude agiria "%s" bezala esportatzea nahi duzula?

en: You are about to export a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to export the file under this name?
eu: %s agiria "%s" izenarekin esportatzen saiatzen ari zara.
    
    Arrunt agiri hauek ".%s"-rekin amaitzen dira, eta programa batzuek ezingo dituzte hedapen ez-estandarreko agiriak ireki.
    
    Zihur zaude agiria izen honekin esportatzea nahi duzula?

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
eu: Barkatu, 256 hizki baino gehiagoko helburu-izenak ez daude sostengaturik.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
eu: "%s" izeneko agiria jadanik badago. Ordeztu?

en: Your tracks will be mixed down and exported as one mono file.
eu: Zure bideak behera-nahastu eta agiri mono bat bezala esportatuko dira.

en: Your tracks will be mixed down and exported as one stereo file.
eu: Zure bideak behera-nahastu eta agiri estereo bat bezala esportatuko dira.

en: Your tracks will be mixed down to one exported file according to the encoder settings.
eu: Zure bideak esportatuko agiri batera behera-nahastuko dira kodeatzailearen ezarpenen arabera.

en: Advanced Mixing Options
eu: Nahasketa Aukera Aurreratuak

en: Format Options
eu: Heuskarri Aukerak

en: Channel: %2d
eu: Bidea: %2d

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
eu: %s - Ez

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
eu: %s - ES

en: Output Channels: %2d
eu: Irteera Bideak: %2d

en: Mixer Panel
eu: Nahastzaile Agintea

en: Show output
eu: Erakutsi irteera

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
eu: Datuak estandarrera bideratuko dira. "%f"-k agiri izena erabiltzen du esportazio leihoan.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
eu: Exekutagarriak

en: Find path to command
eu: Bilatu aginduarentzako helburua

en: (external program)
eu: (kanpoko programa)

en: Cannot export audio to %s
eu: Ezin da audioa %s-ra esportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
eu: Hautaturiko audioa agindu-lerro kodeatzailea erabiliz esportatzea

en: Exporting the audio using command-line encoder
eu: Audioa agindu-lerro kodeatzailea erabiliz esportatzen

en: Command Output
eu: Agindu Irteera

en: &OK
eu: &Ongi

en: You've specified a file name without an extension. Are you sure?
eu: Agiri izen bat adierazi duzu hedapen bat gabe. Zihur zaude?

en: Program name appears to be missing.
eu: Programaren izena ez dagoela dirudi.

en: "%s" couldn't be found.
eu:  "%s" agiria ez da aurkitu.

en: Unable to locate "%s" in your path.
eu: Ezinezkoa "%s" kokatzea zure helburuan.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
eu: Egoki itxuraturiko FFmpeg beharrezkoa da jarraitzeko.
    Hemen itxuratu dezakezu: Hobespenak > Liburutegiak.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da heuskarri azalpena zehaztu "%s" agiriarentzat.

en: FFmpeg Error
eu: FFmpeg Akatsa

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da irteera heuskarri hitzingurua esleitu.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da audio jarioa gehitu "%s" irteera agirira.

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin dia "%s" irteera agiria ireki idazteko. Akatsaren kodea %d da.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin dira idazburuak idatzi "%s" irteera agirira. Akatsaren kodea %d da.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
eu: FFmpeg-k ezin du 0x%x audio kodeka aurkitu.
    Kodek honentzako sostengua zihurrenik ez dago bertan bilduta.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
eu: Kodekak akats generiko bat jakinarazi du (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
eu: Kodekak parametro baliogabe bat jakinarazi du (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
eu: Ezin da audio kodeka ireki "%s" (0x%x)
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da bufferrik esleitu audio FIFO-tik argibideak irakurtzeko.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da laginaren buffer neurria lortu

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da byterik esleitu laginen bufferrerako

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da audio framea ezarri

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
eu: FFmpeg : AKATSA - kodeaketa frame hutsegitea

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
eu: FFmpeg : AKATSA - Datu gehiegi gelditzen dira.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
eu: FFmpeg : AKATSA - nAudio-Frame-Neurri-Irteera handiegia.

en: FFmpeg : ERROR - Can't encode audio frame.
eu: FFmpeg : AKATSA - Ezin da audio framea kodeatu.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
eu: %d azpibide esportatzeko saiakera, baina hautaturiko heuskarrirako gehienezko azpibide zenbatekoa da: %d

en: Exporting selected audio as %s
eu: Hautaturiko audioa %s bezala esportatzen

en: Exporting the audio as %s
eu: Audioa %s bezala esportatzen

en: Invalid sample rate
eu: Lagin neurri baliogabea

en: Resample
eu: Birlaginketa

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
eu: Egitasmoaren lagin neurria (%d) ez dago sostengaturik oraingo
    irteera agiri heuskarrian.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
eu: Egitasmoaren lagin neurria (%d) eta bit neurria (%d kbs-ko) bitarikoa ez dago
    sostengaturik oraingo irteera agiri heuskarrian.

en: You may resample to one of the rates below.
eu: Beheko neurrietako batera birlagindu dezakezu.

en: Sample Rates
eu: Lagin Neurriak

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second" i18n-hint: kbps is the bitrate of the MP3 file, kilobits per second
en: %d kbps
eu: %d kbs-ko

en: Bit Rate:
eu: Bit Neurria:

en: Quality (kbps):
eu: Ontasuna kbs-ko:

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second"
en: %.2f kbps
eu: %.2f kbs-ko

en: On
eu: Bai

en: Constrained
eu: Murriztua

en: Low Delay
eu: Atzerapen Apala

en: Narrowband
eu: Bandaestua

en: Mediumband
eu: Banda-ertaina

en: Wideband
eu: Bandazabala

en: Super Wideband
eu: Super Bandazabala

en: Fullband
eu: Banda-osoa

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Frame Duration:
eu: Frame Iraupena:

en: Vbr Mode:
eu: Vbr Modua:

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Cutoff:
eu: Ebaketa:

en: Open custom FFmpeg format options
eu: Ireki norbere FFmpeg heuskarri aukerak

en: Current Format:
eu: Oraingo Heuskarria:

en: Current Codec:
eu: Oraingo Kodeka:

en: Error Saving FFmpeg Presets
eu: Akatsa FFmpeg Aurrezarpenak Gordetzerakoan

en: Overwrite preset '%s'?
eu: Gainidatzi '%s' aurrezarpena?

en: Confirm Overwrite
eu: Baieztatu Gainidazketa

en: Please select format before saving a profile
eu: Mesedez hautatu heuskarria profil bat gorde aurretik

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
eu: Mesedez hautatu kodeka profil bat gorde aurretik

en: Preset '%s' does not exist.
eu: '%s' aurrezarpena ez dago.

en: Replace preset '%s'?
eu: Ordeztu '%s' aurrezarpena?

en: Main
eu: Nagusia

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
eu: M4A (AAC) Agiriak (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
eu: AC3 Agiriak (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
eu: AMR (banda estua) Agiriak (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
eu: Opus (OggOpus) Agiriak (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
eu: WMA (2 bertsioa) Agiriak (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
eu: Norbere FFmpeg Esportazioa

en: Estimate
eu: Ustezkoa

en: 2-level
eu: 2-maila

en: 4-level
eu: 4-maila

en: 8-level
eu: 8-maila

en: Full search
eu: Bilaketa osoa

en: Log search
eu: Ohar bilaketa

en: Configure custom FFmpeg options
eu: Itxuratu norbere FFmpeg aukerak

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Load Preset
eu: Gertatu Aurrezarpena

en: Import Presets
eu: Inportatu Aurrezarpenak

en: Export Presets
eu: Esportatu Aurrezarpenak

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
eu: Kodeka:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
eu: Heuskarri eta kodek guztiak ez dira bateragarriak. Aukera bitariko denak ez dira kodek guztiekin bateragarriak.

en: Show All Formats
eu: Erakutsi Heuskarri Guztiak

en: Show All Codecs
eu: Erakutsi Kodek Guztiak

en: General Options
eu: Aukera Orokorrak

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
eu: ISO 639 3-hizkuntza kode hizkia
    Aukerazkoa
    hutsik - berezgaitasunez

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Bit Reservoir
eu: Bit Bildegia

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
eu: Kodek etiketa (FOURCC)
    Aukerazkoa
    hutsik - berezgaitasunez

en: Tag:
eu: Etiketa:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
eu: Bit Neurria (bit/segunduko) - emaitz agiriaren neurrian eta ontasunean eragiten du
    Kodek batzuek balio bereizi batzuk bakarrik onartzen dituzte (128k, 192k, 256k, etab.)
    0 - berezgaitasunez
    Gomendatua - 192k

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
eu: Ontasun orokorra, ezberdin erabilia kodek ezberdinekin
    Beharrezkoa vorbis-rako
    0 - berezgaitasunez
    -1 - etenda (erabili bitneurria ordez)

en: Quality:
eu: Ontasuna:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
eu: Lagin neurria (Hz)
    0 - ez aldatu lagin neurria

en: Sample Rate:
eu: Lagin Neurria:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
eu: Audio ebaketa bandazabalera (Hz)
    Aukerazkoa
    0 - berezgaitasunez

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
eu: AAC Profila
    Korapilotasun Apala (LC) - berezkoa
    Irakurgailu gehienek ezin dute LC ez denik irakurri

en: Profile:
eu: Profila:

en: FLAC options
eu: FLAC aukerak

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
eu: Konpresio maila
    Beharrezkoa FLAC-rekin
    -1 - berezgaitasunez
    gutx. - 0 (kodeaketa azkarra, irteera agiri handia)
    geh. - 10 (kodeaketa astiora, irteera agiri txikia)

en: Compression:
eu: Konpresioa:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
eu: Frame neurria
    Aukerazkoa
    0 - berezkoa
    gutx - 16
    geh - 65535

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
eu: LPC ezaugarri zehaztasuna
    Aukerazkoa
    0 - berez
    gutx. - 1
    geh. - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
eu: Igarpen Agindu Metodoa
    Ustezkoa - azkarrena, konpresio gutxi
    Ohar bilaketa  - astiroena, konpresio hoberena
    Bilaketa osoa - berezkoa

en: PdO Method:
eu: PdO Metodoa:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
eu: Gutxienezko igarpen agindua
    Aukerazkoa
    -1 - berezkoa
    gutx. - 0
    geh. - 32 (LPC-rekin) edo 4 (LPC gabe)

en: Min. PdO
eu: Gutx. PdO

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
eu: Gehienezko igarpen agindua
    Aukerazkoa
    -1 - berezkoa
    gutx. - 0
    geh. - 32 (LPC-rekin) edo 4 (LPC gabe)

en: Max. PdO
eu: Geh. PdO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
eu: Gutxienezko zatipen agindua
    Aukerazkoa
    -1 - berezkoa
    gutx. - 0
    geh. - 8

en: Min. PtO
eu: Gutx. PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
eu: Gehienezko zatipen agindua
    Aukerazkoal
    -1 - berezkoat
    gutx. - 0
    geh. - 8

en: Max. PtO
eu: Geh. PtO

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
eu: Erabili LPC

en: MPEG container options
eu: MPEG edukiontzi aukerak

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
eu: Gehienezko bit neurria multiplexaturiko jarioan
    Aukerazkoa
    0 - berez

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
eu: Nahas Neurria:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
eu: Pakete neurria
    Aukerazkoa
    0 - berezkoa

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
eu: Pakete Neurria:

en: You can't delete a preset without name
eu: Ezin duzu izen gabeko aurrezarpena ezabatu

en: Delete preset '%s'?
eu: Ezabatu '%s' aurrezarpena?

en: You can't save a preset without a name
eu: Ezin duzu aurrezarpena izengabe gorde

en: Select xml file with presets to import
eu: Hautatu xml agiria aurrezarpenak inportatzeko

en: No presets to export
eu: Ez dago aurrezarpenik esportatzeko.

en: Select xml file to export presets into
eu: Hautatu xml agiria aurrezarpenak esportatzeko

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
eu: %s heuskarria ez da bateragarria %s kodekarekin.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
eu: Heuskarri eta kodek bateraezinak

en: Failed to guess format
eu: Hutsegitea heuskarria asmatzerakoan

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
eu: Hutsegitea kodeka bilatzerakoan

en: 0 (fastest)
eu: 0 (azkarrena)

en: 8 (best)
eu: 8 (hoberena)

en: Level:
eu: Maila:

en: Bit depth:
eu: Bit sakonera:

en: FLAC Files
eu: FLAC Agiriak

en: FLAC export couldn't open %s
eu: FLAC esportazioak ezin du %s ireki

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
eu: FLAC kodeatzaileak huts egin du abiatzarakoan
    Egoera: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
eu: Hautaturiko audioa FLAC bezala esportatzen

en: Exporting the audio as FLAC
eu: Audioa FLAC bezala esportatzen

en: MP2 Files
eu: MP2 Agiriak

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
eu: Ezinezkoa MP2-a lagin neurri eta bit neurri honekin esportatzea

en: Unable to open target file for writing
eu: Ezinezkoa xede agiria idazteko irekitzea

en: Exporting selected audio at %ld kbps
eu: Hautaturiko audioa %ld kbs-koan esportatzen

en: Exporting the audio at %ld kbps
eu: Audioa %ld kbs-ko eran esportatzen

en: 220-260 kbps (Best Quality)
eu: 220-260 kbps (Ontasun Hoberena)

en: 200-250 kbps
eu: 200-250 kbs-ko

en: 170-210 kbps
eu: 170-210 kbs-ko

en: 155-195 kbps
eu: 155-195 kbs-ko

en: 145-185 kbps
eu: 145-185 kbs-ko

en: 45-85 kbps (Smaller files)
eu: 45-85 kbps (Agiri txikiak)

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane, 320 kbps
eu: Gaitza, 320 kbs-ko

en: Extreme, 220-260 kbps
eu: Muturrekoa, 220-260 kbs-ko

en: Standard, 170-210 kbps
eu: Estandarra, 170-210 kbs-ko

en: Medium, 145-185 kbps
eu: Ertaina, 145-185 kbs-ko

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane
eu: Gaitza

en: Extreme
eu: Hertzekoa

en: Standard
eu: Estandarra

en: Medium
eu: Ertaina

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: Variable
eu: Aldakorra

en: Average
eu: Bataz-bestekoa

en: Constant
eu: Aldagaitza

en: Joint Stereo
eu: Batu Estereoa

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Bit Rate Mode:
eu: Bit Neurri Modua:

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
eu: Ontasuna

en: Channel Mode:
eu: Bide Modua:

en: Force export to mono
eu: Behartu esportazioa monora

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
eu: Kokatu LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
eu: Audacity-k %s agiria behar du MP3-ak sortzeko.

en: Location of %s:
eu: %s-ren kokalekua:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
eu: %s bilatzeko, klikatu hemen -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
eu: Lameren dohaineko kopia bat lortzeko, klikatu hemen -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
eu: Non dago %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
eu: Lotura duzu lame_enc.dll v%d.%d-ra. Bertsio hau ez da bateragarria Audacity %d.%d.%d.-rekin
    Mesedez jeitsi  'LAME for Audacity'-ren azken bertsioa.

en: Only lame_enc.dll
eu: Bakarrik lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
eu: Bakarrik libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
eu: Bakarrik libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so.0
eu: Bakarrik libmp3lame.so.0

en: Primary shared object files
eu: Elkarbanatutako objektu agiri nagusiak

en: Extended libraries
eu: Liburutegi hedatuak

en: MP3 Files
eu: MP3 Agiriak

en: Could not open MP3 encoding library!
eu: Ezin izan da ireki MP3  kodeketa liburutegia!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
eu: Ezin izan da abiarazi MP3 kodeaketa liburutegia!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
eu: Ez da MP3 kodeketa liburutegi baliozkoa edo sostengatua!

en: Unable to initialize MP3 stream
eu: Ezinezkoa MP3 jarioa abiarazi

en: Exporting selected audio with %s preset
eu: Hautaturiko audioa %s aurrezarpenekin esportatzen

en: Exporting the audio with %s preset
eu: Audioa %s aurrezarpenekin esportatzen

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
eu: Hautaturiko audioa BNA %s ontasunaz esportatzen

en: Exporting the audio with VBR quality %s
eu: Audioa BNA %s ontasunaz esportatzen

en: Exporting selected audio at %d Kbps
eu: Hautaturiko audioa %d Kbs-ko esportatzen

en: Exporting the audio at %d Kbps
eu: Audioa %d Kbs-ko eran  esportatzen

en: Error %ld returned from MP3 encoder
eu: %ld akatsa itzuli du MP3 kodeatzaileak

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
eu: Egitasmo lagin neurria (%d) ez dago sostengaturik MP3
    agiri heuskarrirako.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
eu: Egitasmo lagin neurria (%d) eta bit neurria (%d kbs-ko) bitarikoa
    ez dago sostengaturik MP3 agiri heuskarrirako.

en: MP3 export library not found
eu: Ez da aurkitu MP3 esportazio liburutegia

en: (Built-in)
eu: (Barne-bilduta)

en: Export Multiple
eu: Esportazio Anitza

en: Cannot Export Multiple
eu: Ezin da Esportazio Anitza egin

en: You have no unmuted Audio Tracks and no applicable 
    labels, so you cannot export to separate audio files.
eu: Audio Bide ez mututugabeak dituzu eta ezarri ezinezko etiketak, 
    hortaz ezin duzu audio agiri bananduetan esportatu.

en: Using Label/Track Name
eu: Etiketa/Bide Izen Erabilera

en: Numbering before Label/Track Name
eu: Zenbakitu Etiketa/Bide Izenaren aurretik

en: Numbering after File name prefix
eu: Zenbakitu Agiri izena aurrizkiaren ondoren

en: Export files to:
eu: Esportatu agiriak hona:

en: Folder:
eu: Agiritegia:

en: Create
eu: Sortu

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Split files based on:
eu: Banandu ohinarri honetako agiriak:

en: Include audio before first label
eu: Sartu audioa lehen etiketaren aurretik

en: First file name:
eu: Lehen agiri izena:

en: First file name
eu: Lehen agiri izena

en: Name files:
eu: Izen agiriak:

en: File name prefix:
eu: Agiri izen aurrizkia:

en: File name prefix
eu: Agiri izen aurrizkia

en: Overwrite existing files
eu: Gainidatzi dauden agiriak

en: "%s" successfully created.
eu: "%s" ongi sortuta.

en: Choose a location to save the exported files
eu: Hautatu esportaturiko agiriak gordetzeko kokaleku bat

en: Successfully exported the following %lld file(s).
eu: Ongi esportatu d(ir)a hurrengo %lld agiria(k).

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
eu: Zerbait okerra gertatu da hurrengo %lld agiria(k) esportatu ondoren.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
eu: Esportazioa ezeztaturik hurrengo %lld agiria(k) esportatu ondoren.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
eu: Esportazioa gelditurik hurrengo %lld agiria(k) esportatu ondoren.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
eu: Zerbait egitan okerra gertatu da hurrengo %lld agiria(k) esportatu ondoren.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
eu: "%s" ez dago.
    
    Sortzea nahi duzu?

en: Continue to export remaining files?
eu: Jarraitu gelditzen diren agirien esportazioarekin?

en: Save As...
eu: Gorde Honela...

en: Ogg Vorbis Files
eu: Ogg Vorbis Agiriak

en: Unable to export - rate or quality problem
eu: Ezinezkoa esportatzea - bitneurri edo ontasun arazoa

en: Unable to export - problem with metadata
eu: Ezinezkoa esportatzea - arazoa metadatuekin

en: Unable to export - problem initialising
eu: Ezinezkoa esportatzea - arazo abiaraztean

en: Unable to export - problem creating stream
eu: Ezinezkoa esportatzea - arazoa jarioa sortzean

en: Unable to export - problem with packets
eu: Ezinezkoa esportatzea - arazoa paketeekin

en: Unable to export - problem with file
eu: Ezinezkoa esportatzea - arazoa agiriarekin

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
eu: Hautaturiko audio esportazioa Ogg Vorbis bezala

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
eu: Audioa Ogg Vorbis bezala esportatzen

en: Header:
eu: Idazburua:

en: Encoding:
eu: Kodeaketa:

en: Other uncompressed files
eu: Beste konprimitu gabeko agiriak

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
eu: 4GB baino handiago den WAW edo AIFF agiri bat Esportatzen saitu zara.
    Audacity-k ezin du hau egin, Esportazioa utzi egin da.

en: Error Exporting
eu: Akatsa esportatzerakoan

en: Your exported WAV file has been truncated as Audacity cannot export WAV
    files bigger than 4GB.
eu: Esportaturiko zure WAV agirira hautsi egin da Audacity-k ezin dituelako esportatu
    4GB baino handiagoak diren WAV agiriak.

en: GSM 6.10 requires mono
eu: GSM 6.10 mono behar du

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
eu: WAVEX eta GSM 6.10 heuskarriak ez dira bateragarriak

en: Cannot export audio in this format.
eu: Ezin da audioa heuskarri honetan esportatu.

en: Exporting the selected audio as %s
eu: Hautaturiko audioa %s bezala esportatzen

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
eu: Akatsa %s agiria idazterakoan (diska beteta?).
    Libsndfilek dio: "%s"

en: All supported files
eu: Sostengaturiko agiri guztiak

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
eu: "%s" 
    MIDI agiri bat da, ez da audio agiri bat. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki irakurtzeko, baiina, 
    editatu dezakezu Agiria > Inportatu > MIDI klikatuz.

en: Select stream(s) to import
eu: Hautatu inportatzeko jarioa(k)

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
eu: Audacity bertsio hau ez da %s sostenguarekin bildu.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" audio CD bide bat da. 
    Audacity-k ezin du audio CD-rik zuzenean ireki. 
    Atera (rip) CD bideak Audacityk inportatu dezakeen 
    heuskarri batera, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
eu: "%s" irakur-zerrenda agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du agiri mota hau ireki beste agiri batzuetarako loturak bakarrik dituelako. 
    Ireki ahalko duzu idazki editatzaile batean eta jeitsi uneko audio agiriak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Windows Media Audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki patente mugengaitik. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Audio Kodeaketa Aurreratuko (AAC) agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki aukerazko FFmpeg liburutegia gabe. 
    Bestela, audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
eu: "%s" enkriptaturiko audio agiri bat da. 
    Hau arrunt onlineko musika biltegi batekikoa izaten da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki enkriptazioagaitik. 
    Saiatu agiria Audacityn grabatzen, edo erre audio CD batera eta atera 
    CD bidea audio heuskarri sostengatu batera, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" RealPlayer audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
eu: "%s" ohar-ohinarrik agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Saiatu bihurtzen audio heuskarri sostengatu batera, 
    WAV edo AIFF bezalakoak eta orduan inportatu, edo grabatu Audacity-n.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Musepack audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Uste baduzu mp3 agiri bat izan daitekeela, berrizendatu amaieran ".mp3" 
    eta saiatu berriro inportatzen. Bestela audio heuskarri sostengatu batera 
    bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Wavpack audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Dolby Digital audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" Ogg Speex audio agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
eu: "%s" bideo agiri bat da. 
    Audacity-k ezin du honelako agiri motarik ireki. 
    Audio heuskarri sostengatu batera bihurtu behar duzu, WAV edo AIFF bezalakoak.

en: File "%s" not found.
eu: "%s" agiria ez da aurkitu.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
eu: Audacity-k ezagutu du '%s' agiriaren mota.
    Ustez agiri hauek sostengatzen dituzten inportatzaileak dira:
    %s,
    baina beraietako batek ere ezdu agiri heuskarri hau ulertzen.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
eu: Ezinezkoa egitasmoaren datu agiritegia aurkitzea: "%s"

en: FFmpeg-compatible files
eu: FFmpeg-bateragarri agiriak

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
eu: Aurkibidea[%02x] Kodeka[%s], Hizkuntza[%s], Bitneurria[%s], Bideak[%d], Iraupena[%d]

en: FLAC files
eu: FLAC agiriak

en: GStreamer-compatible files
eu: GStreamer-bateragarri agiriak

en: Unable to add decoder to pipeline
eu: Ezinezkoa dekodeatzailea hodira gehitzea

en: GStreamer Importer
eu: GStreamer Inportatzailea

en: Unable to set stream state to paused.
eu: Ezinezkoa jario egoera pausatuan ezartzea.

en: Index[%02d], Type[%s], Channels[%d], Rate[%d]
eu: Aurkibidea[%02d] Mota[%s], Bideak[%d], Maila[%d]

en: File doesn't contain any audio streams.
eu: Agiriak ez du audio jariorik.

en: Unable to import file, state change failed.
eu: Ezinezkoa agiria inportatze, egoera aldaketa hutsegitea.

en: GStreamer Error: %s
eu: GStreamer Akatsa: %s

en: List of Files in basic text format
eu: Agirien Zerrenda ohinarrizko idazki heuskarrian

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
eu: Leiho oreka baliogabea LOF agirian.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
eu: LOF Akatsa

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
eu: Iraupen baliogabea LOF agirian.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
eu: MIDI bideak ezin dira banaka orekatu, audio agiriekin bakarrik ahal  da.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
eu: Bide oreka baliogabea LOF agirian.

en: Imported MIDI from '%s'
eu: '%s'-tik inportaturiko MIDI

en: Import MIDI
eu: Inportatu MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
eu: Ezin da %s agiria ireki: Agirizena laburregia da.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
eu: Ezin da %s agiria ireki: Agirimota okerra.

en: Could not open file %s.
eu: Ezin da agiria ireki: %s.

en: MP3 files
eu: MP3 agiriak

en: Ogg Vorbis files
eu: Ogg Vorbis agiriak

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
eu: Aurkibidea[%02x] Bertsioa[%d], Bideak[%d], Maila[%ld]

en: Media read error
eu: Media irakurketa akatsa

en: Not an Ogg Vorbis file
eu: Ez dago Ogg Vorbis agiria

en: Vorbis version mismatch
eu: Vorbis bertsioa ez dator bat

en: Invalid Vorbis bitstream header
eu: Vorbis bitjario idazburu baliogabea

en: Internal logic fault
eu: Barneko logika hutsegitea

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
eu: WAV, AIFF, eta beste konprimitu gabeko motak

en: Importing %s
eu: %s inportatzen

en: QuickTime files
eu: QuickTime agiriak

en: Unable to start QuickTime extraction
eu: Ezinezkoa QuickTime aterapena hastea

en: Unable to set QuickTime render quality
eu: Ezinezkoa QuickTime aurkezle ontasuna ezartzea

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
eu: Ezinezkoa QuickTime diskretu bideak egoki ezartzea

en: Unable to get QuickTime sample size property
eu: Ezinezkoa QuickTime lagin neurria egoki lortzea

en: Unable to retrieve stream description
eu: Ezinezkoa jarioa azalpena berreskuratzea

en: Unable to get fill buffer
eu: Ezinezkoa buffer osoa lortzea

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
eu: Inportatu Raw

en: Import Raw Data
eu: Inportatu Raw Datuak

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
eu: Endianness gabe

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
eu: Berezko endianness

en: 1 Channel (Mono)
eu: 1 Bide (Monoa)

en: 2 Channels (Stereo)
eu: 2 Bide (Estereoa)

en: %d Channels
eu: %d Bide

en: Byte order:
eu: Byte hurrenkera:

en: Channels:
eu: Bideak:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
eu: Hasiera oreka:

en: bytes
eu: byte

en: Amount to import:
eu: Esportatu beharreko kopurua:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
eu: Laginketa neurria:

en: &Import
eu: I&nportatu

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its left channel
en: %s left
eu: %s ezkerra

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its right channel
en: %s right
eu: %s eskuina

en: start
eu: hasiera

en: end
eu: amaiera

en: Time shifted clips to the right
eu: Denborak ebakina eskuinera aldatzen du

en: Time shifted clips to the left
eu: Denborak ebakina ezkerrera aldatzen du

en: Time-Shift
eu: Denbora-Aldaketa

en: clip not moved
eu: ebakina ez da mugitu

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
eu: Hurrengo &Ebaketa Muga Kurtsorera

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
eu: Kurtsorea &Hurrengo Ebaketa Mugara

en: Previo&us Clip
eu: A&urreko Ebaketa

en: Select Previous Clip
eu: Hautatu Aurreko Ebaketa

en: N&ext Clip
eu: Hu&rrengo Ebaketa

en: Select Next Clip
eu: Hautatu Hurrengo Ebaketa

en: Pre&vious Clip Boundary
eu: A&urreko Ebaketa Muga

en: Cursor to Prev Clip Boundary
eu: Kurtsorea Aurreko Ebaketa Mugara

en: Ne&xt Clip Boundary
eu: &Hurrengo Ebaketa Muga

en: Cursor to Next Clip Boundary
eu: Kurtsorea Hurrengo Ebaketa Mugara

en: Pasted text from the clipboard
eu: Idazkia itsatsita gakotik

en: Pasted from the clipboard
eu: Gakotik itsatsita

en: Nothing to undo
eu: Ezer ez desegiteko

en: Nothing to redo
eu: Ezer ez berregiteko

en: Cut to the clipboard
eu: Ebaki gakora

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
eu: Ezabatuta %.2f segundu hemen: t=%.2f

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
eu: Bide mota bat beste baten barne itsastea ez dago ahalbideturik.

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
eu: Audio estereoa mono bide batean kopiatzea ez dago ahalbideturik.

en: Duplicated
eu: Bikoiztuta

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Split-cut to the clipboard
eu: Banandu-ebaki gakora

en: Split Cut
eu: Banandu Ebaki

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
eu: Banandu-ezabapena %.2f segundu t=%.2f

en: Split Delete
eu: Banandu Ezabapena

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
eu: Hautaturiko bideak isilduta %.2f segunduz %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
eu: Isiltasuna

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
eu: Moztu hautaturiko bideak %.2f segundutik %.2f segundura

en: Trim Audio
eu: Moztu Audioa

en: Split
eu: Banandu

en: Split to new track
eu: Banandu bide berrira

en: Split New
eu: Bananketa Berria

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
eu: Batuta %.2f segundu t=%.2f

en: Join
eu: Batu

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
eu: Bereizita %.2f segundu d=%.2f

en: Detach
eu: Bereizi

en: Metadata Tags
eu: Metadatu Etiketak

en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
eu: &Ebaki

en: &Delete
eu: E&zabatu

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
eu: &Kopiatu

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
eu: &Itsatsi

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
eu: Bik&oiztu

en: R&emove Special
eu: Ke&ndu Berezia

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
eu: &Bananketa Ebaki

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
eu: B&ananketa Ezabatu

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
eu: &Isildu Audioa

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
eu: &Moztu Audioa

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
eu: &Banandu

en: Split Ne&w
eu: Ba&nanketa Berria

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
eu: Ba&tu

en: Detac&h at Silences
eu: Be&reizi Isiltasunetan

en: &Delete Key
eu: E&zabaTekla

en: Delete Key&2
eu: E&zabaTekla&2

en: Ext&ra
eu: Es&tra

en: Mi&xer
eu: &Nahastzailea

en: Ad&just Playback Volume...
eu: &Zehaztu Irakurketaren Bolumena...

en: &Increase Playback Volume
eu: &Igo Irakurketaren Bolumena

en: &Decrease Playback Volume
eu: &Jeitsi Irakurketaren Bolumena

en: Adj&ust Recording Volume...
eu: Ze&haztu Grabaketaren Bolumena...

en: I&ncrease Recording Volume
eu: Igo &Grabaketaren Bolumena

en: D&ecrease Recording Volume
eu: J&eitsi Grabaketaren Bolumena

en: De&vice
eu: &Gailua

en: Change &Recording Device...
eu: Aldatu &Grabaketa Gailua...

en: Change &Playback Device...
eu: Aldatu &Irakurketa Gailua...

en: Change Audio &Host...
eu: Aldatu &Audio Hostalaria...

en: Change Recording Cha&nnels...
eu: Aldatu Grabaketa &Bideak...

en: &Full Screen (on/off)
eu: &Ikusleiho osoa (bai/ez)

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
eu: Ezin da '%s' zuzenbidea sortu.
    Agiria jadanik badago eta ez da zuzenbide bat

en: Export Selected Audio
eu: Esportatu Hautaturiko Audioa

en: There are no label tracks to export.
eu: Ez dago etiketa biderik esportatzeko.

en: Please select only one Note Track at a time.
eu: Mesedez hautatu Ohar Bide bakarra aldiberean.

en: Please select a Note Track.
eu: Mesedez hautatu Ohar Bide bat.

en: Export MIDI As:
eu: Esportatu MIDI Honela:

en: MIDI file
eu: MIDI agiria

en: Allegro file
eu: Allegro agiria

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
eu: Hautaturik duzun agirizenak agiri hedapen ezezaguna du.
    Jarraitzea nahi duzu?

en: Export MIDI
eu: Esportatu &MIDI

en: Imported labels from '%s'
eu: %s'-tik inportaturiko etiketak

en: Import Labels
eu: Inportatu Etiketak

en: Select a MIDI file
eu: Hautatu MIDI agiri bat

en: MIDI files
eu: MIDI agiriak

en: Allegro files
eu: Allegro agiriak

en: &Dangerous Reset...
eu: &Berrezartze Arriskutsua...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
eu: Ireki Berrikia

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
eu: &Azken Agiriak

en: &Save Project
eu: &Gorde Egitasmoa

en: Save Project &As...
eu: Gorde Egitasmoa &Honela...

en: &Export
eu: E&sportatu

en: Export as MP&3
eu: Esportatu MP&3 bezala

en: Export as &WAV
eu: Esportatu &WAV bezala

en: Export as &OGG
eu: Esportatu &OGG bezala

en: &Export Audio...
eu: E&sportatu Audioa...

en: Expo&rt Selected Audio...
eu: &Esportatu Hautaturiko Audioa...

en: Export &Labels...
eu: Esportatu E&tiketak...

en: Export &Multiple...
eu: Es&portatu Anitz...

en: Export MI&DI...
eu: Esportatu MI&DI...

en: &Audio...
eu: &Audioa...

en: &Labels...
eu: &Etiketak...

en: &Raw Data...
eu: &Raw Datuak...

en: Pa&ge Setup...
eu: &Orrialdearen Ezarpena...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
eu: Irarkit&u...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
eu: I&rten

en: Export as FLAC
eu: Esportatu FLAC bezala

en: Do you have these problems?
eu: Arazo hauek dituzu?

en: Fix
eu: Zuzendu

en: Quick Fixes
eu: Zuzenketa Azkarrak

en: Nothing to do
eu: Ezer ez egiteko

en: No quick, easily fixed problems were found
eu: Ez azkarra, erraz zuzentzen dira arazoak aurkitzean

en: Clocks on the Tracks
eu: Ordulariak Bideetan

en: Can't select precisely
eu: Ezin da hautatu zehaztasunez

en: Recording stops and starts
eu: Geldierak eta hasierak grabatzen

en: Fixed
eu: Zuzenduta

en: Audio Device Info
eu: Audio Gailu Argibideak

en: &Quick Fix...
eu: &Zuzenketa Azkarra...

en: &Getting Started
eu: &Hastapena

en: Audacity &Manual
eu: Audacity E&skuliburua

en: &Quick Help...
eu: &Laguntza Azkarra...

en: &Manual...
eu: &Eskuliburua...

en: &Diagnostics
eu: &Diagnostikoak

en: Au&dio Device Info...
eu: A&udio Gailu Argibideak...

en: Show &Log...
eu: Erakutsi &Oharra...

en: &Generate Support Data...
eu: &Sortu Sostengu Datuak...

en: &Check for Updates...
eu: Egia&ztatu Eguneraketak...

en: Added label
eu: Gehitutako etiketa

en: Paste Text to New Label
eu: Itsatsi Idazkia Etiketa Berrian

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
eu: Ebaki etiketaturiko audio eremuak gakora

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
eu: Ebaki Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
eu: Ezabatuta etiketaturiko audio eremuak

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
eu: Ezabatu Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
eu: Banandu-Ebaki etiketaturiko audio eremuak gakora

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
eu: Banandu Ebaki Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
eu: Banandu Ezabatu etiketaturiko audio eremuak

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
eu: Banandu Ezabatu Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
eu: Isilduta etiketaturiko audio eremuak

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
eu: Isildu Etiketaturiko Audioa

en: Copied labeled audio regions to clipboard
eu: Kopiatuta gakora etiketaturiko audio eremuak

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
eu: Kopiatu Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
eu: Banandu etiketaturiko audioa (puntuak edo eremuak)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
eu: Banandu Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
eu: Batuta etiketaturiko audioa (puntuak edo eremuak)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
eu: Batu Etiketaturiko Audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
eu: Bereizita etiketaturiko audio eremuak

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
eu: Bereizi Etiketaturiko Audioa

en: Created new label track
eu: Etiketa bide berria sortuta

en: New Track
eu: Bide Berria

en: &Labels
eu: &Etiketak

en: &Edit Labels...
eu: Edit&atu Etiketak...

en: Add Label at &Selection
eu: Gehitu Etiketa &Hautapenean

en: Add Label at &Playback Position
eu: Gehitu Etiketa &Irakurketa Kokapenean

en: Paste Te&xt to New Label
eu: It&satsi Idazkia Etiketa Berrian

en: &Type to Create a Label (on/off)
eu: &Idatzi Etiketa bat Sortzeko (bai/ez)

en: La&beled Audio
eu: Etiketaturiko &Audioa

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
eu: &Ebaki

en: Label Cut
eu: Etiketa Ebaketa

en: Label Delete
eu: Etiketa Ezabapena

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
eu: &Bananketa Ebaki

en: Label Split Cut
eu: Etiketa Banantze Ebakitzea

en: Sp&lit Delete
eu: B&ananketa Ezabatu

en: Label Split Delete
eu: Etiketa Banantze Ezabapena

en: Silence &Audio
eu: I&sildu Audioa

en: Label Silence
eu: Etiketa Isiltasuna

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
eu: K&opiatu

en: Label Copy
eu: Etiketa Kopia

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
eu: Ba&nandu

en: Label Split
eu: Etiketa Banantzea

en: Label Join
eu: Etiketa Batzea

en: &Label Track
eu: E&tiketa Bidea

en: Move Backward Through Active Windows
eu: Mugitu Atzera Jarduneko Leihoetan Zehar

en: Move Forward Through Active Windows
eu: Mugitu Aurrera Jarduneko Leihoetan Zehar

en: Foc&us
eu: Fo&kutu

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
eu: Mugitu &Atzera Tresnabarretatik Bideetara

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
eu: Mugitu Atzera &Tresnabarretatik Bideetara

en: Move Focus to &Previous Track
eu: Mugitu Fokua A&urreko Bidera

en: Move Focus to &Next Track
eu: Mugitu Fokua &Hurrengo Bidera

en: Move Focus to &First Track
eu: Mugitu Fokua &Lehen Bidera

en: Move Focus to &Last Track
eu: Mugitu Fokua A&zken Bidera

en: Move Focus to P&revious and Select
eu: Mugitu Fokua Au&rrekora eta Hautatu

en: Move Focus to N&ext and Select
eu: Mugitu Fokua Hurre&ngo eta Hautatu

en: &Toggle Focused Track
eu: Aldatu &Fokuturiko bidea

en: Toggle Focuse&d Track
eu: Aldatu F&okuturiko bidea

en: Uncategorized
eu: Kategoriagabea

en: Effe&ct
eu: E&ragina

en: Repeat Last Effect
eu: Berregin Azken Eragina

en: &Analyze
eu: A&ztertu

en: T&ools
eu: &Tresnak

en: &Apply Macro
eu: &Ezarri Makroa

en: Palette...
eu: Margola...

en: Reset &Configuration
eu: Berrezarri &Itxurapena

en: &Screenshot...
eu: I&kusleiho-argazkia...

en: &Run Benchmark...
eu: &Ekin Benchmark...

en: Simulate Recording Errors
eu: Antzeratu Grabaketa Akatsak

en: Detect Upstream Dropouts
eu: Atzemar Gorako Kanporaketak

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
eu: &Eskriptagarriak I

en: Select Time...
eu: Hautatu Denbora...

en: Select Frequencies...
eu: HautatuMaiztasunak...

en: Select Tracks...
eu: Hautatu Bideak...

en: Set Track Status...
eu: Ezarri Bide Egoera...

en: Set Track Audio...
eu: Ezarri Bide Audioa...

en: Set Track Visuals...
eu: Ezarri Bide Ikusgarriak...

en: Get Preference...
eu: Lortu Hobespena...

en: Set Preference...
eu: Ezarri Hobespena...

en: Set Clip...
eu: Ezarri Ebaketa...

en: Set Envelope...
eu: Ezarri Bilkaria...

en: Set Label...
eu: Ezarri Etiketa...

en: Set Project...
eu: Ezarri Egitasmoa...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
eu: Es&kriptagarriak II

en: Set Track...
eu: Ezarri Bidea...

en: Get Info...
eu: Lortu Argibideak...

en: Message...
eu: Mezua...

en: Help...
eu: Laguntza...

en: Open Project...
eu: Ireki Egitasmoa...

en: Save Project...
eu: Gorde Egitasmoa...

en: Move Mouse...
eu: Mugitu Sagua...

en: Compare Audio...
eu: Alderatu Audioa...

note: i18n-hint: Screenshot in the help menu has a much bigger dialog.
en: Screenshot (short format)...
eu: Ikusleiho-argazkia (heuskarri laburra)...

en: Set Left Selection Boundary
eu: Ezarri Ezker Hautapen Muga

en: Set Right Selection Boundary
eu: Ezarri Eskuin Hautapen Muga

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
eu: &Hautatu

en: &None
eu: &Ezer ez

en: Select None
eu: Ez Hautatu Ezer

en: &Tracks
eu: Bi&deak

en: In All &Tracks
eu: Bide &Guztietan

en: In All &Sync-Locked Tracks
eu: &Albiberete-Blokeatutako Bide Guztietan

en: Select Sync-Locked
eu: Hautatu Aldiberetzea-Blokeatuta

en: R&egion
eu: Ere&mua

en: &Left at Playback Position
eu: Ez&kerrera Irakurketa Kokapenera

en: Set Selection Left at Play Position
eu: Ezarri Hautapenaren Ezkerra Irakurketa Kokapenean

en: &Right at Playback Position
eu: E&skuinera Irakurketa Kokapenera

en: Set Selection Right at Play Position
eu: Ezarri Hautapena Eskuinera Irakurketa Kokapenera

en: Track &Start to Cursor
eu: E&zkerrera Irakurketa Kokapenera

en: Select Track Start to Cursor
eu: Hautatu Bide Hasiera Kurtsorera

en: Cursor to Track &End
eu: K&urtsorean Bide Amaierara

en: Select Cursor to Track End
eu: Hautatu Kurtsorea Bide Amaierara

en: Track Start to En&d
eu: Bide Hasiera A&maiera

en: Select Track Start to End
eu: Hautatu Bide Hasiera Amaiera arte

en: S&tore Selection
eu: &Biltegiratu Hautapena

en: Retrieve Selectio&n
eu: Berreskuratu &Hautapena

en: S&pectral
eu: A&rgilitza

en: To&ggle Spectral Selection
eu: Al&datu Argilitza Hautapena

en: Next &Higher Peak Frequency
eu: Hurrengo Maiztasun Gailur &Gorena

en: Next &Lower Peak Frequency
eu: Hurrengo Maiztasun Gailur &Beherena

en: Cursor to Stored &Cursor Position
eu: Kurtsorea &Kurtsore Kokapena Gordetzeko

en: Select Cursor to Stored
eu: Hautatu Biltegiratzeko Kurtsorea

en: Store Cursor Pos&ition
eu: &Gorde Kurtsorearen Kokapena

en: At &Zero Crossings
eu: &Zero Gurutzapenetan

en: Select Zero Crossing
eu: Hautatu Zero Gurutzapenetan

en: &Selection
eu: &Hautapena

en: Snap-To &Off
eu: Zehaztu-Hona &Etenda

en: Snap-To &Nearest
eu: Zehaztu-Hona &Hurbilena

en: Snap-To &Prior
eu: Zehaztu-Hona &Nagusia

en: Selection to &Start
eu: &Hautapena Hasierara

en: Selection to En&d
eu: Hautapena &Amaierara

en: Selection Extend &Left
eu: Hautapena Hedatu E&zkerrean

en: Selection Extend &Right
eu: Hautapena Hedatu E&skuinean

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
eu: Ezarri (edo Hedatu) Ezker &Hautapena

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
eu: Ezarri (edo Hedatu) Eskuin H&autapena

en: Selection Contract L&eft
eu: Hautapena Estutu Ez&kerrera

en: Selection Contract R&ight
eu: Hautapena Estutu Esk&uinera

en: &Cursor to
eu: &Kurtsorea hona

en: Selection Star&t
eu: Hautapenaren Ha&siera

en: Cursor to Selection Start
eu: Kurtsorea Hautapenaren Hasierara

en: Selection En&d
eu: Hautapenaren A&maiera

en: Cursor to Selection End
eu: Kurtsorea Hautapenaren Amaierara

en: Track &Start
eu: Bide &Hasiera

en: Cursor to Track Start
eu: Kurtsorea Bide Hasierara

en: Track &End
eu: Bide &Amaiera

en: Cursor to Track End
eu: Kurtsorea Bide Amaierara

en: &Project Start
eu: Egi&tasmoaren Hasiera

en: Cursor to Project Start
eu: Kurtsorea Egitasmoaren Hasieran

en: Project E&nd
eu: Egi&tasmoaren &Amaiera

en: Cursor to Project End
eu: Kurtsorea Egitasmo Amaierara

en: &Cursor
eu: &Kurtsorea

en: Cursor &Left
eu: Kurtsorea E&zker

en: Cursor &Right
eu: Kurtsorea E&skuin

en: Cursor Sh&ort Jump Left
eu: Kurtsore &Jauzi Laburra Ezkerrera

en: Cursor Shor&t Jump Right
eu: Kurtsore J&auzi Laburra Eskuinera

en: Cursor Long J&ump Left
eu: Kurtsore Jauzi L&uzea Ezkerrera

en: Cursor Long Ju&mp Right
eu: Kurtsore Jauzi Luz&ea Eskuinera

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
eu: &Bilaketa

en: Short Seek &Left During Playback
eu: Bilaketa Laburra E&zkerrerantz Irakurketan

en: Short Seek &Right During Playback
eu: Bilaketa Laburra E&skuinerantz Irakurketan

en: Long Seek Le&ft During Playback
eu: Bilaketa Luzea E&zkerrerantz Irakurketan

en: Long Seek Rig&ht During Playback
eu: Bilaketa Luzea E&skuinerantz Irakurketan

en: &Toolbars
eu: &Tresnabarrak

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
eu: &Berrezarri Tresnabarrak

en: Mix
eu: Nahastu

en: Rendered all audio in track '%s'
eu: Aurkeztuta audio guztiak '%s' bidean

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
eu: Aurkezlea

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
eu: Nahastuta eta aurkeztuta %d bideak bide estereo berri baten barnean

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
eu: Nahastuta eta aurkeztuta %d bideak bide mono berri baten barnean

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
eu: Pan-dutako audio bidea(k)

en: Pan Track
eu: Pan Bidea

en: Start to &Zero
eu: Hasiera &Hutsera

en: Start to &Cursor/Selection Start
eu: Hasiera &Kurtsore/Hautapenaren Hasierara

en: Start to Selection &End
eu: Hasiera H&autapenaren Amaierara

en: End to Cu&rsor/Selection Start
eu: Amaiera K&urtsore/Hautapenaren Hasierara

en: End to Selection En&d
eu: Amaiera Hau&tapenaren Amaierara

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
eu: Lerrokatuta/Mugituta hasiera hutsera

en: Aligned start to zero
eu: Hasiera hutsera lerrokatuta

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
eu: Lerrokatu/Mugitu Hasiera

en: Align Start
eu: Lerrokatu Hasiera

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
eu: Hasiera kurtsore/hautapenaren hasierara

en: Aligned start to cursor/selection start
eu: Hasiera kurtsore/hautapenaren hasierara lerrokatuta

en: Aligned/Moved start to selection end
eu: Hasiera hautapenaren amaierara Lerrokatuta/Mugituta

en: Aligned start to selection end
eu: Hasiera hautapenaren amaierara lerrokatuta

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
eu: Amaiera kurtsore/hautapen hasierara Lerrokatuta/Mugituta

en: Aligned end to cursor/selection start
eu: Amaiera kurtsore/hautapen hasierara lerrokatuta

en: Align/Move End
eu: Lerrokatu/Mugitu Amaiera

en: Align End
eu: Lerrokatu Amaiera

en: Aligned/Moved end to selection end
eu: Amaiera hautapen amaierara Lerrokatuta/Mugituta

en: Aligned end to selection end
eu: Amaiera hautapen amaierara lerrokatuta

en: Aligned/Moved end to end
eu: Lerrokatuta/Mugituta amaiera amaierara

en: Aligned end to end
eu: Lerrokatuta amaiera amaierara

en: Align/Move End to End
eu: Lerrokatu/Mugitu Amaiera Amaierara

en: Align End to End
eu: Lerrokatu Amaiera Amaierara

en: Aligned/Moved together
eu: Lerrokatuta/Mugituta batera

en: Aligned together
eu: Lerrokatuta batera

en: Align/Move Together
eu: Lerrokatu/Mugitu Batera

en: Align Together
eu: Lerrokatu Batera

en: Synchronize MIDI with Audio
eu: Aldiberetu MIDI Audioarekin

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
eu: Aldiberetzen MIDI eta Audio Bideak

en: Adjusted gain
eu: Zehaztutako irabazia

en: Adjusted Pan
eu: Zehaztu Pan

en: New sample rate (Hz):
eu: Lagin neurri berria (Hz):

en: The entered value is invalid
eu: Sartutako balioa baliogabea da

en: Resampling track %d
eu: Birlaginketa bidea %d

en: Resampled audio track(s)
eu: Birlagindutako audio bidea(k)

en: Resample Track
eu: Birlagindu Bidea

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
eu: Mesedez hautatu gutxienez audio bide bat eta MIDI bide bat.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
eu: Lerrokapena osatuta: MIDI %.2f-tik %.2f seg.-ra, Audioa %.2f-tik %.2f seg.-ra.

en: Sync MIDI with Audio
eu: Aldiberetu MIDI Audiorekin

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
eu: Lerrokapen akatsa: sarrera laburregia: MIDI %.2f-tik %.2f seg.-ra, Audioa %.2f-tik %.2f seg.-ra.

en: Internal error reported by alignment process.
eu: Barne akatsa jakinarazia lerrokapen garapenetik.

en: Tracks sorted by time
eu: Bideak denboraz antolatuta

en: Sort by Time
eu: Antolatu Denboraz

en: Tracks sorted by name
eu: Bideak izenez antolatuta

en: Sort by Name
eu: Antolatu Izenez

en: Can't delete track with active audio
eu: Ezin da audioa eraginda duen bidea ezabatu

en: Add &New
eu: &Gehitu Berria

en: Mi&x
eu: Na&hasketa

en: Mix Stereo Down to &Mono
eu: Behera Nahastu Estereoa &Monora

en: Mi&x and Render
eu: &Nahastu eta Aurkeztu

en: Mix and Render to Ne&w Track
eu: Naha&stu eta Aurkeztu Bide Berrian

en: &Resample...
eu: &Birlaginketa...

en: Remo&ve Tracks
eu: &Kendu Bideak

en: M&ute/Unmute
eu: &Mututu/Desmututu

en: &Mute All Tracks
eu: &Mututu Bide Guztiak

en: &Unmute All Tracks
eu: &Desmututu Bide Guztiak

en: Mut&e Tracks
eu: &Mututu Bideak

en: U&nmute Tracks
eu: &Desmututu Bideak

en: &Left
eu: E&zker

en: Pan Left
eu: Pan Ezkerra

en: &Right
eu: E&skuin

en: Pan Right
eu: Pan Eskuina

en: &Center
eu: E&rdi

en: Pan Center
eu: Pan Erdia

en: &Align Tracks
eu: &Lerrokatu Bideak

en: &Align End to End
eu: Lerrokatu A&maiera Amaierara

en: Align &Together
eu: Lerrokatu &Batera

en: &Move Selection with Tracks (on/off)
eu: Mu&gitu Hautapena Bideekin (bai/ez)

en: Move Sele&ction and Tracks
eu: &Mugitu Hautapena eta Bideak

en: S&ort Tracks
eu: Antolat&u Bideak

en: By &Start Time
eu: &Hasiera denboraz

en: By &Name
eu: &Izenez

en: Sync-&Lock Tracks (on/off)
eu: Aldiberetu-L&otu Bideak (bai/ez)

en: &Track
eu: &Bidea

en: Change P&an on Focused Track...
eu: Aldatu &Pan Fokututako Bidean...

en: Pan &Left on Focused Track
eu: Pan E&zkerra Fokuturiko Bidean

en: Pan &Right on Focused Track
eu: Pan E&skuina Fokuturiko Bidean

en: Change Gai&n on Focused Track...
eu: Aldatu i&rabazia Fokuturiko Bidean...

en: &Increase Gain on Focused Track
eu: Handitu &Irabazia Fokuturiko Bidean

en: &Decrease Gain on Focused Track
eu: Gut&xitu Irabazia Fokuturiko Bidean

en: Op&en Menu on Focused Track...
eu: Ireki &Menua Fokuturiko Bidean...

en: M&ute/Unmute Focused Track
eu: &Mututu/Desmututu Fokututako Bidea

en: &Solo/Unsolo Focused Track
eu: &Solotu/Ezsolotu Fokututako Bidea

en: &Close Focused Track
eu: It&xi Fokututako Bidea

en: Move Focused Track U&p
eu: Mugitu Fokututako Bidea &Gora

en: Move Focused Track Do&wn
eu: Mugitu Fokututako Bidea &Behera

en: Move Focused Track to T&op
eu: Mugitu Fokututako Bidea G&oren

en: Move Focused Track to &Bottom
eu: Mugitu Fokututako Bidea Be&heren

en: no label track
eu: ez dago etiketa biderik

en: no label track at or below focused track
eu: ez dago etiketa biderik edo fokuturiko bidean

en: no labels in label track
eu: ez dago etiketarik etiketa bidean

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
eu: Denboragailu Grabaketa ezin da erabili egitasmo bat baino gehiago irekita daudela.
    
    Mesedez itxi gainerako egitasmoak eta saiatu berriro.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
eu: Denboragailu Grabaketa ezin da erabili gorde gabeko aldaketak dituzunean.
    
    Mesedez gorde edo itxi egitasmo hau eta saiatu berriro.

en: Please select in a mono track.
eu: Mesedez hautatu bide mono batean.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
eu: Mesedez hautatu bide estereo batean edo bi mono bidetan.

en: Please select at least %d channels.
eu: Mesedez hautatu gutxienez %d bide.

en: Please select a time within a clip.
eu: Mesedez hautatu denbora bat ebakinean.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
eu: &Garraioa

en: Pl&aying
eu: Irak&urtzen

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
eu: I&rakurri/Gelditu

en: Play/Stop and &Set Cursor
eu: Irakurri/Gelditu eta Ezarri &Kurtsorea

en: &Pause
eu: &Pausatu

en: &Recording
eu: &Grabaketa

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
eu: G&rabatu

en: &Append Record
eu: &Erantsi Grabaketa

en: Record &New Track
eu: G&rabatu Bide Berria

en: &Timer Record...
eu: &Denboragailu Grabaketa...

en: Punch and Rol&l Record
eu: Kolpe eta Rol&l Grabaketa

en: R&escan Audio Devices
eu: Bermihatu A&udio Gailuak

en: Transport &Options
eu: &Garraio Aukerak

en: Sound Activation Le&vel...
eu: Soinu Gaitze &Maila...

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
eu: S&oinu Grabaketa Eraginda (bai/ez)

en: Pinned Play/Record &Head (on/off)
eu: Irakurketa Ainguratua/Grabaketa &Burua (bai/ez)

en: &Overdub (on/off)
eu: &Gainsoinua (bai/ez)

en: So&ftware Playthrough (on/off)
eu: So&ftware Zehar-irakurketa (bai/ez)

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
eu: &Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena (bai/ez)

en: T&ransport
eu: &Garraioa

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
eu: &Gelditu

en: Play &One Second
eu: Irakurri &Segundu Batez

en: Play to &Selection
eu: Irakurri &Hautapenera

en: Play &Before Selection Start
eu: Irakurri Ha&utapena Hasi Aurretik

en: Play Af&ter Selection Start
eu: Irakurri Ha&utapena Hasi &Ondoren

en: Play Be&fore Selection End
eu: Irakurri Ha&utapena A&maitu Aurretik

en: Play Aft&er Selection End
eu: Irakurri Hautapena Amaitu On&doren

en: Play Before a&nd After Selection Start
eu: I&rakurri Hautapena Hasi Aurretik eta Ondoren

en: Play Before an&d After Selection End
eu: Ira&kurri Hautapena Amaitu Aurretik eta Ondoren

en: Play C&ut Preview
eu: Irakurri &Ebakin Aurreikuspena

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
eu: &Irakurketa Abiaduran

en: Play C&ut Preview-at-Speed
eu: Irakurri &Ebakin Aurreikuspena Abiaduran

en: Ad&just Playback Speed...
eu: &Zehaztu Irakurketaren Abiadura...

en: &Increase Playback Speed
eu: &Handitu Irakurketaren Abiadura

en: &Decrease Playback Speed
eu: &Gutxitu Irakurketaren Abiadura

en: &View
eu: Iku&si

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) full sized
en: &Zoom
eu: &Zooma

en: Zoom &In
eu: Zooma &Gehitu

en: Zoom &Normal
eu: Zoom &Arrunta

en: Zoom &Out
eu: Zooma Gut&xitu

en: &Zoom to Selection
eu: Zooma &Hautapenera

en: Zoom &Toggle
eu: Zoom &Aldaketa

en: Advanced &Vertical Zooming
eu: Zutikako Z&oom Aurreratua

en: T&rack Size
eu: &Bidearen Neurria

en: &Fit to Width
eu: Finkatu &Zabaleran

en: Fit to &Height
eu: Finkatu &Garaieran

en: &Collapse All Tracks
eu: &Bildu Bide Guztiak

en: E&xpand Collapsed Tracks
eu: H&edatu Bildutako Bideak

en: Sk&ip to
eu: &Jauzi hona

en: Selection Sta&rt
eu: Hautapenaren Ha&siera

en: Skip to Selection Start
eu: Jauzi Hautapenaren Hasierara

en: Skip to Selection End
eu: Jauzi Hautapenaren Amaierara

en: &Extra Menus (on/off)
eu: Gehigarri &Menuak (bai/ez)

en: &Show Clipping (on/off)
eu: Erakutsi Ebaketa (bai/ez)

en: &Window
eu: &Leihoa

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) shrink to an icon on the dock
en: &Minimize
eu: &Txikiendu

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make all project * windows un-hidden
en: &Bring All to Front
eu: &Ekarri Guztia Aurrealdera

note: i18n-hint: Shrink all project windows to icons on the Macintosh tooldock
en: Minimize All Projects
eu: Txikiendu Egitasmo Guztiak

en: Batch
eu: Multzoa

en: Preferences for Batch
eu: Hobespenak Multzorako

en: Behaviors
eu: Jokabideak

en: &Don't apply effects in batch mode
eu: E&z ezarri eraginak multzo moduan

en: Devices
eu: Gailuak

en: Preferences for Device
eu: Hobespenak Gailurako

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
eu: Interfazea

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
eu: &Hostalaria:

en: Using:
eu: Erabiltzen:

en: Playback
eu: Irakurketa

en: &Device:
eu: &Gailua:

en: De&vice:
eu: G&ailua:

en: Cha&nnels:
eu: &Bideak:

en: Latency
eu: Atzerapena

en: milliseconds
eu: segundumilaen

en: &Buffer length:
eu: Bu&ffer luzera:

en: &Latency compensation:
eu: &Atzerapen ordaina:

en: No audio interfaces
eu: Ez dago audio interfazerik

en: No devices found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: 1 (Mono)
eu: 1 (Monoa)

en: 2 (Stereo)
eu: 2 (Estereoa)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
eu: Zuzenbideak

en: Preferences for Directories
eu: Hobespenak Zuzenbideetarako

en: Temporary files directory
eu: Aldibaterako agiri zuzenbidea

en: &Location:
eu: &Kokalekua:

en: Choose a location to place the temporary directory
eu: Hautatu aldibaterako zuzenbidearen kokalekua

en: unavailable - above location doesn't exist
eu: eskuraezina - gaineko kokalekua ez dago

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
eu: %s zuzenbidea ezin da kokatu (garbitua izatearen arriskua)

en: Directory %s is not writable
eu: %s zuzenbidea ez da idazgarria

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
eu: Aldibaterako zuzenbidean eginiko aldaketek ez dute eraginik izango Audacity berrabiarazi arte

en: Temp Directory Update
eu: Aldbibaterako Zuzenbide Eguneraketa

en: Preferences for Effects
eu: Hobespenak Eraginentzat

en: Sorted by Effect Name
eu: Eragin Izenez Antolatuta

en: Sorted by Publisher and Effect Name
eu: Argitaratzailez eta Eragin Izenez antolatua

en: Sorted by Type and Effect Name
eu: Mota eta Eragin Izenez antolatuta

en: Grouped by Publisher
eu: Argitaratzailez Multzokatuta

en: Grouped by Type
eu: Motaz Multzokatuta

en: Enable Effects
eu: Gaitu Eraginak

en: Effect Options
eu: Eragin Aukerak

en: S&ort or Group:
eu: &Antolatu edo Multzokatu:

en: &Maximum effects per group (0 to disable):
eu: &Gehinenezko eragin multzoko (0 ezgaitzeko):

en: Instruction Set
eu: Jarripide Ezarpena

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
eu: &Erabili SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
eu: Inportazio Hedatua

en: Preferences for ExtImport
eu: Hobespenak KanpInport

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
eu: &Saiatu lehenik Ireki-Agirian iragazkia erabiltzen

en: Rules to choose import filters
eu: Inportazioa iragazkiak hautatzeko arauak

en: File extensions
eu: Agiri hedapenak

en: Mime-types
eu: Mime-motak

en: Importer order
eu: Inportazio hurrenkera

en: Move rule &up
eu: Mugitu a&raua gora

en: Move rule &down
eu: Mugitu &araua behera

en: Move f&ilter up
eu: Mugitu &iragazkia gora

en: Move &filter down
eu: Mugitu iragazkia be&hera

en: &Add new rule
eu: &Gehitu arau berria

en: De&lete selected rule
eu: E&zabatu hautaturiko araua

en: Unused filters:
eu: Erabiligabeko iragazkiak:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
eu: Tarte hizkiak daude (tarteak, lerroberriak, tabulazioak edo lerrojauziak) gaietako batean. Zihurrenik multzo eredua hautsiko da. Zer egiten ari zaren izan ezik, tarteak moztea gomendatzen da. Nahi duzu Audacity-k tarteak moztea zure ordez?

en: Spaces detected
eu: Tarteak atzemanda

en: Do you really want to delete selected rule?
eu: Egitan nahi duzu ezabatzea hautaturiko araua?

en: Rule deletion confirmation
eu: Arau ezabapen baieztapena

en: Ext Import
eu: Kanp Inportazioa

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
eu: Interfazea

en: Preferences for GUI
eu: Hobespenak EIG-rako

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
eu: -36 dB (azaleko maila anplitude-handiko ediziorako)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
eu: -48 dB (8 biteko laginen PCM maila)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
eu: -60 dB (10 biteko laginen PCM maila)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
eu: -72 dB (12 biteko laginen PCM maila)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
eu: -84 dB (14 biteko laginen PCM maila)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
eu: -96 dB (16 biteko laginen PCM maila)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
eu: -120 dB (gizakiaren entzumen mugaren hurbilekoa)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
eu: -145 dB (24 biteko laginen PCM maila)

en: Local
eu: Tokikoa

en: From Internet
eu: Internetetik

en: Display
eu: Erakutsi

en: &Language:
eu: &Hizkuntza:

en: Th&eme:
eu: A&zalgaia:

en: Meter dB &range:
eu: Neurgailu dB &maila:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
eu: Erakutsi 'Nola Lortu &Laguntza' abiaraztean

en: Show e&xtra menus
eu: Erakutsi menu g&ehigarriak

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
eu: Erakutsi aukerazko e&stilotzailea (Mac / PC)

en: &Beep on completion of longer activities
eu: &Ohartarazi jarduera luzeak osatzerakoan

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
eu: He&utsi etiketei hautapena etiketa baten hertzera zehazten bada

en: B&lend system and Audacity theme
eu: &Nahastu sistemaren eta Audacity azalgaia

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
eu: Erabili gehienbat Ezkerretik-Eskuinera antolakuntzak RTL hizkuntzetan

en: Show Timeline Tooltips
eu: Erakutsi Denbora-lerro Aholkuak

en: Show Scrub Ruler
eu: Erakutsi Arrast-irakurtze Zuzenkaria

en: GUI
eu: EIG

en: Language "%s" is unknown
eu: "%s" hizkuntza ezezaguna da

en: Import / Export
eu: Inportazioa / Esportazioa

en: Preferences for ImportExport
eu: Inportazio-Esportazio Hobespenak

en: &Mix down to Stereo or Mono
eu: Behera &nahastu Estereora edo &Monoa

en: &Use Advanced Mixing Options
eu: E&rabili Nahasketa Aukera Aurreratuak

en: &Seconds
eu: &Segundu

en: &Beats
eu: &Beat

en: When exporting tracks to an audio file
eu: Bideak audio agiri batera esportatzerakoan

en: S&how Metadata Tags editor before export
eu: Erakutsi Metadatu Etiketa editatzailea esportatu aurretik

note: i18n-hint 'blank space' is space on the tracks with no audio in it
en: &Ignore blank space at the beginning
eu: &Ezikusi hasierako zuriunea

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
eu: Esportatutako Allegro (.gro) agiriak gordetzen du denboa honela:

en: IMPORT EXPORT
eu: INPORTAZIOA ESPORTAZIOA

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Preferences for KeyConfig
eu: Hobespenak Teklatu-Itxurap

en: Keyboard preferences currently unavailable.
eu: Teklatu hobespenak orain ez daude eskuragarri.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
eu: Ireki egitasmo berri bat lasterteklak aldatzeko.

en: &Hotkey:
eu: &Lastertekla:

en: &Tree
eu: &Zuhaitza

en: &Name
eu: &Izena

en: &Key
eu: &Tekla

en: Key Bindings
eu: Tekla Lokarriak

en: View by:
eu: Ikusi honela:

en: View by tree
eu: Ikusi zuhaitza

en: View by name
eu: Ikusiz izenez

en: View by key
eu: Ikusi teklaz

en: Searc&h:
eu: &Bilatu:

en: Bindings
eu: Lokarriak

en: Short cut
eu: Laster tekla

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
eu: &Ezarri

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
eu: Oharra: Sakatuz Cmd+Q utzi egingo da. Beste tekla guztiak baliozkoak dira.

en: &Import...
eu: I&nportatu...

en: &Defaults
eu: B&erezkoak

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
eu: 
       *   "%s"  ('%s' lastertekla erabilia delako hemen "%s")

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
eu: Hautatu Audacity-ren Lasterteklak dituen XML agiri bat...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
eu: Akats Lasterteklak Inportatzerakoan

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
eu: Lasterteklen agiriak legezkanpoko lastertekla bikoiztuak ditu hemen: "%s" eta "%s".
    Ez da ezer inportatuko.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
eu: Gertaturik %d lastertekla

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
eu: 
    Hurrengo aginduak ez dira aipatzen inportaturiko agirian, baina beren lasterteklak kenduta dituzte gatazkan daudelako beste lastertekla berri batzuekin:

en: Loading Keyboard Shortcuts
eu: Lasterteklak Gertaketa

en: Export Keyboard Shortcuts As:
eu: Esportatu Lasterteklak Honela:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
eu: Akats Lasterteklak Esportatzerakoan

en: You may not assign a key to this entry
eu: Ezin diozu teklarik esleitu sarrera honi

en: You must select a binding before assigning a shortcut
eu: Lokarri bat hautatu behar duzu lastertekla esleitu aurretik

en: 
    
    	 and
eu: 
    
    	 eta

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
eu: '%s' lastertekla jadanik honi esleiturik dago:
    
    	'%s'
    
    Klikatu Ongi lastertekla honi esleitzeko
    
    	'%s'
    
    ordez.  Bestela, klikatu Ezeztatu.

en: Key Config
eu: Tekla Itxurap

en: Preferences for Library
eu: Hobespenak Liburutegirako

en: LAME MP3 Export Library
eu: LAME MP3 Esportazio Liburutegia

en: MP3 Library Version:
eu: MP3 Liburutegiaren bertsioa:

en: FFmpeg Import/Export Library
eu: FFmpeg Inportazio/Esportazio Liburutegia

en: No compatible FFmpeg library was found
eu: FFmpeg liburutegi bateraezina aurkitu da

en: FFmpeg support is not compiled in
eu: FFmpeg sostengua ez dago bilduta

en: FFmpeg Library Version:
eu: FFmpeg Liburutegi Bertsioa:

en: FFmpeg Library:
eu: FFmpeg Liburutegia:

en: Loca&te...
eu: K&okatu...

en: Dow&nload
eu: J&eitsi

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
eu: Audacity-k berezgaitasunez atzeman ditu baliozko FFmpeg liburutegiak.
    Oraindik eskuz kokatzea nahi dituzu?

en: Success
eu: Eginda

en: Library
eu: Liburutegia

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
eu: MIDI Gailuak

en: Preferences for MidiIO
eu: Hobespenak MidiIO-rako

en: No MIDI interfaces
eu: Ez dago MIDI interfazerik

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
eu: Interfazea

en: Using: PortMidi
eu: Erabiltzen: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
eu: MIDI Aldiberetze L&atentzia (sm):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
eu: MIDI Sintetizagailu Atzerapena zenbaki oso bat izan behar da

en: Midi IO
eu: Midi S/I

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
eu: Moduloak

en: Preferences for Module
eu: Hobespenak Modulorako

en: These are experimental modules. Enable them only if you've read the Audacity Manual
    and know what you are doing.
eu: Hauek modulo esperimentalak dira. Bakarrik gaitu eskuliburua irakurri baduzu
    eta zer egiten ari zaren badakizu.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Ask' means Audacity will ask if you want to load the module each time it starts.
eu:  'Galdetu'-k esanahi du Audacity abiarazten den bakoitzean pluginak gertatzea nahi dituzun galdetuko duela.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Failed' means Audacity thinks the module is broken and won't run it.
eu:  'Hutsegitea'-k esanahi du Audacity-k uste duela plugina hautsita dagoela eta ez du abiatzen.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'New' means no choice has been made yet.
eu: 'Berria'-k esanahi du ez dela hautapenik egin oraindik.

en: Changes to these settings only take effect when Audacity starts up.
eu: Ezarpen hauetan eginiko aldaketek ez dute eraginik izango Audacity berrabiarazi arte.

en: Ask
eu: Galdetu

en: Failed
eu: Hutsegitea

en: No modules were found
eu: Ez da modulorik aurkitu

en: Module
eu: Moduloa

en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Mouse
eu: Sagua

en: Preferences for Mouse
eu: Hobespenak Saguarentzat

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
eu: Saguaren Loturak (berezko balioak, ez dira itxuragarriak)

en: Tool
eu: Tresna

en: Command Action
eu: Agindu Ekintza

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Left-Click
eu: Ezker-Klikatu

en: Set Selection Point
eu: Ezarri Hautapen Puntua

en: Left-Drag
eu: Ezker-Arrastatu

en: Set Selection Range
eu: Ezarri Hautapen Maila

en: Shift-Left-Click
eu: Aldatu-Ezker-Klikatu

en: Extend Selection Range
eu: Hedatu Hautapen Maila

en: Left-Double-Click
eu: Ezker-Klik-Bikoitza

en: Select Clip or Entire Track
eu: Hautatu Ebakina edo Bide Osoa

en: Wheel-Rotate
eu: Gurpila-Itzulikatu

en: Change scrub speed
eu: Aldatu arrast-irakurtze abiadura

en: Zoom in on Point
eu: Zooma gehitu Puntu batean

en: Zoom in on a Range
eu: Zooma gehitu Barruti batean

en: same as right-drag
eu: eskuin-arrastatu bezala

en: Right-Click
eu: Eskuin-Klikatu

en: Zoom out one step
eu: Zooma txikiagotu urrats bat

en: Right-Drag
eu: Eskuin-Arrastatu

en: same as left-drag
eu: ezker-arrastatu bezala

en: Shift-Drag
eu: Aldatu-Arrastatu

en: Zoom out on a Range
eu: Zooma gutxitu Eremu batean

en: Middle-Click
eu: Erdiko-Klika

en: Zoom default
eu: Berezko Zooma

en: Move clip left/right or between tracks
eu: Mugitu ebakina ezker/eskuin edo bideen artean

en: Shift-Left-Drag
eu: Aldatu-Ezker-Arrastatu

en: Move all clips in track left/right
eu: Mugitu ebakin guztiak bidean ezker/eskuin

en: -Left-Drag
eu: -Ezker-Arrastatu

en: Move clip up/down between tracks
eu: Mugitu ebakina gora/behera bideen artean

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
eu: Aldatu Anplitude Bilkaria

en: Pencil
eu: Arkatza

en: Change Sample
eu: Aldatu Lagina

en: Alt-Left-Click
eu: Alt-Ezker-Klikatu

en: Smooth at Sample
eu: Lehundu Laginean

en: Change Several Samples
eu: Aldatu Hainbat Lagin

en: Change ONE Sample only
eu: Aldatu BAT Lagin bakarrik

en: Multi
eu: Anitz

en: same as select tool
eu: hautatutako tresna bezalakoa

en: same as zoom tool
eu: zoom tresnaren bezalakoa

en: Any
eu: Edozein

en: Scroll tracks up or down
eu: Irristatu bideak gora edo behera

en: Shift-Wheel-Rotate
eu: Aldatu-Gurpila-Itzulikatu

en: Scroll waveform
eu: Irristatu uhinera

en: -Wheel-Rotate
eu: -Gurpila-Itzulikatu

en: Zoom waveform in or out
eu: Handiagotu edo txikiagotu uhinera zooma

en: -Shift-Wheel-Rotate
eu: - Aldatu-Gurpila-Itzulikatu

en: Vertical Scale Waveform (dB) range
eu: Zutikako Uhinera Eskala (dB) maila

en: Preferences for Playback
eu: Hobespenak Irakurketarako

en: Effects Preview
eu: Eragin Aurreikuspena

en: &Length:
eu: &Luzera:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
eu: Ebaki Aurreikuspena

en: &Before cut region:
eu: &Ebaketa eremuaren aurretik:

en: &After cut region:
eu: &Ebaketa eremuaren ondoren:

en: Seek Time when playing
eu: Bilatu Denbora irakurtzerakoan

en: &Short period:
eu: Aldi la&burra:

en: Lo&ng period:
eu: Aldi lu&zea:

en: &Vari-Speed Play
eu: &Alda-Abiadura Irakurketa

en: &Micro-fades
eu: &Mikro-hutsalepenak

en: Always scrub un&pinned
eu: Betik arrast-irakurri &desainguratuta

en: Audacity Preferences
eu: Audacity Hobespenak

en: Category
eu: Kategoria

en: Preferences:
eu: Hobespenak:

en: Preferences for Quality
eu: Hobespenak Ontasunerako

en: Other...
eu: Bestelakoak...

en: Sampling
eu: Laginketa

en: Default Sample &Rate:
eu: Berezko Lagin &Neurria:

en: Default Sample &Format:
eu: Berezko Lagin &Heuskarria:

en: Real-time Conversion
eu: Egizko-denbora Bihurketa

en: Sample Rate Con&verter:
eu: &Lagin Neurri Bihurketa:

en: High-quality Conversion
eu: Ontasun-handiko Bihurketa

en: Sample Rate Conver&ter:
eu: Lagin Neurri &Bihurketa:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
eu: Dith&er:

en: Preferences for Recording
eu: Hobespenak Grabaketarako

en: Play &other tracks while recording (overdub)
eu: Irakurri &beste bideak grabatzerakoan (gainduba)

en: Use &hardware to play other tracks
eu: Erabili &hardwarea beste bideak irakurtzeko

en: &Software playthrough of input
eu: Sarreraren &software zehar-irakurketa

en: Record on a new track
eu: Grabatu bide berri batean

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
eu: Atzeman kanporaketak

en: Sound Activated Recording
eu: Soinu Grabaketa Eraginda

en: Le&vel (dB):
eu: &Maila (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
eu: Izendatu berriki grabatutako bideak

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
eu: Honekin:

en: Custom Track &Name
eu: N&orbere Bidearen Izena

en: Custom name text
eu: Norbere izen idazkia

en: Recorded_Audio
eu: Grabatutako_Audioa

en: &Track Number
eu: &Bidearen Zenbakia

en: System &Date
eu: Sistemaren &Eguna

en: System T&ime
eu: Sistemaren &Ordua

en: Automated Recording Level Adjustment
eu: Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
eu: Gaitu Berezgaitasunezko Grabaketa Maila Zehaztapena.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
eu: Xede Gailurra:

en: Within:
eu: Honekin:

en: Analysis Time:
eu: Azterketa Denbora:

en: milliseconds (time of one analysis)
eu: segundumilaen (azteketa baten denbora)

en: Number of consecutive analysis:
eu: Azterketa jarrai zenbatekoa:

en: 0 means endless
eu: 0 amaieragabe esanahi du

en: Punch and Roll Recording
eu: Kolpe eta Roll Grabaketa

en: Cross&fade:
eu: Zehar-&hutsalpena:

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
eu: Aldia

en: Frequencies
eu: Maiztasunak

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
eu: Berresleipena

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
eu: Soinu Garaiera (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
eu: Gehienezko maiztasuna 100 Hz edo gehiago izan behar da

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
eu: Gutxienezko maiztasun gutxienez 0 Hz izan behar da

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
eu: Gutxienezko maiztasuna gehienezko maiztasuna baino txikiagoa izan behar da

en: The range must be at least 1 dB
eu: Maila gutxienez 1 dB izan behar da

en: The frequency gain cannot be negative
eu: Maiztasun irabazi ezin da - izan

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
eu: Maiztasun irabazia 60 dB/dec baino gehiago izan behar da

en: Spectrogram Settings
eu: Argilitza Ezarpenak

en: Spectrograms
eu: Argilitzak

en: Preferences for Spectrum
eu: Hobespenak Argilitzarako

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
eu: &Erabilpen Hobespenak

en: S&cale:
eu: E&skala:

en: Mi&n Frequency (Hz):
eu: G&utx Maiztasuna (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
eu: &Geh Maiztasuna (Hz):

en: Colors
eu: Margoak

en: &Gain (dB):
eu: &Irabazia (dB):

en: &Range (dB):
eu: &Maila (dB):

en: High &boost (dB/dec):
eu: Goi &bultzada (dB/dec):

en: Algorithm
eu: Algoritmoa

en: A&lgorithm:
eu: &Algoritmoa:

en: Window &size:
eu: &Leiho neurria:

en: 8 - most wideband
eu: 8 - banda zabalagoa

en: 1024 - default
eu: 1024 - berezkoa

en: 32768 - most narrowband
eu: 32768 - banda estuagoa

en: Window &type:
eu: L&eiho mota:

en: &Zero padding factor:
eu: &Betegarri huts ezaugarria:

en: Ena&ble Spectral Selection
eu: &Gaitu Argilitza Hautapena

en: Show a grid along the &Y-axis
eu: Erakutsi saretxo bat &Y-ardatzean zehar

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
eu: FFT Bilatu Oharrak

en: Minimum Amplitude (dB):
eu: Gutxienezko Anplitudea (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
eu: Geh. Ohar Zenbatekoa (1..128):

en: &Find Notes
eu: &Bilatu Oharrak

en: &Quantize Notes
eu: &Kuantizazio Oharrak

en: Global settings
eu: Ezarpenak orokorrak

en: Ena&ble spectral selection
eu: &Gaitu argilitza hautapena

en: The maximum frequency must be an integer
eu: Gehienezko maiztasuna zenbaki oso bat izan behar da

en: The minimum frequency must be an integer
eu: Gutxienezko maiztasun zenbaki oso bat izan behar da

en: The gain must be an integer
eu: Irabazia zenbaki osoa izan behar da

en: The range must be a positive integer
eu: Maila zenbaki oso positiboa izan behar da

en: The frequency gain must be an integer
eu: Maiztasun irabazia zenbaki osoa izan behar da

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
eu: Gutxienezko Anplitude (dB) zenbaki oso bat izan behar da

en: The maximum number of notes must be an integer
eu: Gehienezko ohar zenbatekoa zenbaki oso bat izan behar da

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
eu: Gehienezko ohar zenbatekoa 1..128 arteko maila izan behar da

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
eu: Azalgaia

en: Preferences for Theme
eu: Hobespenak Azalgairako

en: Info
eu: Argibideak

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
eu: Banakako azalgai agiri godetzeak eta gertatzeak agiri bereizi bat erabiltzen du
    irudi bakoitzeko, baina bestela ideia bera da.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
eu: Azalgai Katxea - Irudiak eta Margoa

en: Save Theme Cache
eu: Gorde Azalgai Katxea

en: Load Theme Cache
eu: Gertatu Azalgai Katxea

en: Individual Theme Files
eu: Banakako Azalgai Agiriak

en: Save Files
eu: Gorde Agiriak

en: Load Files
eu: Gertatu Agiriak

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
eu: Bideen Jokabideak

en: Preferences for TracksBehaviors
eu: Hobespenak Bideen Jokabideentzat

en: Simple
eu: Arrunta

en: Multi-track
eu: Bide-anitz

en: &Select all audio, if selection required
eu: &Hautatu audio guztiak, hautapena beharrezkoa bada

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
eu: Gaitu &lerroak ebakitzea

en: Enable &dragging selection edges
eu: Gaitu &hautapenaren hertzak arrastatzea

en: Editing a clip can &move other clips
eu: Eba&kin bat editatzeak beste ebakinak mugitu ditzake

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
eu: "&Mugitu bide fokua" aldikatu behin-eta-berriro bideetan zehar

en: &Type to create a label
eu: &Idatzi etiketa bat sortzeko

en: Use dialog for the &name of a new label
eu: Erabali elkarrizketa e&tiketa berri baten izenerako

en: Enable scrolling left of &zero
eu: Gaitu h&utsren ezkerrera irristatzea

en: Advanced &vertical zooming
eu: Zutikako z&oom aurreratuak

en: Solo &Button:
eu: Solo &Botoia:

en: Logarithmic (dB)
eu: Logaritmikoa (dB)

en: Waveform
eu: Uhinera

en: Spectrogram
eu: Argilitza

en: Connect dots
eu: Elkartu puntuak

en: Stem plot
eu: Stem amarauna

en: Fit to Width
eu: Finkatu Zabaleran

en: Zoom to Selection
eu: Zooma Hautapenera

en: Zoom Default
eu: Berezko Zooma

en: Minutes
eu: Minutu

en: Seconds
eu: Segundu

en: 5ths of Seconds
eu: Segundu Bosterenak

en: 10ths of Seconds
eu: Segundu Hamarrenak

en: 20ths of Seconds
eu: Segundu Hogeirenak

en: 50ths of Seconds
eu: Segundu Berreogeita-hamarrenak

en: 100ths of Seconds
eu: Segundu Ehunenak

en: 500ths of Seconds
eu: Segundu Bostehunenak

en: MilliSeconds
eu: SegunduMilaen

en: Samples
eu: Laginak

en: 4 Pixels per Sample
eu: 4 Pixel Lagineko

en: Max Zoom
eu: Geh Zooma

en: Preferences for Tracks
eu: Hobespenak Bideentzat

en: Auto-&fit track height
eu: Berez-&finkatu bide garaiera

en: Sho&w track name as overlay
eu: &Erakutsi bidearen izena gainjarrita bezala

en: Use &half-wave display when collapsed
eu: Erabili e&rdi-uhin erakuspena bildutakoan

en: &Pinned Recording/Playback head
eu: &Grabaketa/Irakurketa Buru Ainguratua

en: A&uto-scroll if head unpinned
eu: Berez-&irristatu burua ainguratugabea bada

en: Pinned &head position
eu: Ainguratuta &buru kokapena

en: Default &view mode:
eu: Berezko &ikuspen Modua:

en: Default Waveform scale:
eu: Berezko Uhinera eskala:

en: Display &samples:
eu: Erakutsi &laginak:

en: Default audio track &name:
eu: Berezko audio bide &izena:

en: Zoom Toggle
eu: Zoom Aldaketa

en: Preset 1:
eu: Aurrezarpena 1:

en: Preset 2:
eu: Aurrezarpena 2:

en: Warnings
eu: Kontuz Oharrak

en: Preferences for Warnings
eu: Hobespenak Oharrentzat

en: Show Warnings/Prompts for
eu: Erakutsi honentzako Oharrak/Eskaerak

en: Saving &projects
eu: Egitasmoa &gordetzerakoan

en: Saving &empty project
eu: Egitasmo &hutsa gordetzerakoan

en: Mixing down to &mono during export
eu: Behera nahasketa &monora esportatzerakoan

en: Mixing down to &stereo during export
eu: Behera nahasketa &estereora esportatzerakoan

en: Mixing down on export (&Custom FFmpeg or external program)
eu: Behera-nahastu esportatzerakoan (&Norbere FFmpeg edo kanpoko programa)

en: Missing file &name extension during export
eu: Galduta agiri &izena esportatzerakoan

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
eu: Uhinerak

en: Preferences for Waveforms
eu: Hobespenak Uhinerentzat

en: Waveform dB &range:
eu: Uhinera dB &maila:

en: 1 (Mono) Recording Channel
eu: 1 (Monoa) Grabaketa Bide

en: 2 (Stereo) Recording Channels
eu: 2 (Estereoa) Grabaketa Bide

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
eu: Geldituta

en: Pause
eu: Pausatu

en: Play
eu: Irakurri

en: Skip to Start
eu: Jauzi Hasierara

en: Skip to End
eu: Jauzi Amaierara

en: Record New Track
eu: Grabatu Bide Berria

en: Append Record
eu: Erantsi Grabaketa

en: Select to End
eu: Hautatu Amaiera arte

en: Select to Start
eu: Hautatu Hasiera arte

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
eu: %s Pausatuta.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
eu: Ga&rraio Tresnabarra

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
eu: Irakurketa Gailua

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
eu: Grabaketa Gailua

en: Audio Host
eu: Audio Hostalaria

en: Recording Channels
eu: Grabaketa Bideak

en: Select Recording Device
eu: Hautatu Grabaketa Gailua

en: Select Playback Device
eu: Hautatu Irakurketa Gailua

en: Select Audio Host
eu: Hautatu Audio Hostalaria

en: Select Recording Channels
eu: Hautatu Grabaketa Bideak

en: Device information is not available.
eu: Gailu argibideak ez daude eskuragarri.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
eu: &Gailu Tresnabarra

en: Zoom In
eu: Zooma Gehitu

en: Zoom Out
eu: Zooma Gutxiagotu

en: Trim audio outside selection
eu: Moztu hautapenetik kanpoko audioa

en: Silence audio selection
eu: Isildu hautaturiko audioa

en: Sync-Lock Tracks
eu: Aldiberetu-Lotu Bideak

en: Fit selection to width
eu: Finkatu hautapena zabaleran

en: Fit project to width
eu: Finkatu egitasmoa zabaleran

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
eu: &Editatu Tresnabarra

en:  Monitoring
eu:  Monitorizazioa

en:  Active
eu:  Jardunean

en:  Peak %2.f dB
eu:  Gailurra %2.f dB

en:  Peak %.2f
eu:  Gailurra %.2f

en:  Clipped
eu:  Ebakita

en: Combined Meter
eu: Neurgailu Nahastua

en: Recording Meter
eu: Grabaketa Neurgailua

en: Playback Meter
eu: Irakurketa Neurgailua

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
eu: Grabaketa Maila

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
eu: Neurgailu-Grabaketa

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
eu: Irakurketa Maila

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
eu: Neurgailu-Irakurketa

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the recording level meters
en: &Recording Meter Toolbar
eu: Graba&keta Neurgailu Tresnabarra

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the playback level meter
en: &Playback Meter Toolbar
eu: &Irakurketa Neurgailu Tresnabarra

en: Seek
eu: Bilatu

en: Scrub Ruler
eu: Arrast-irakurtze Zuzenkaria

en: Scrubbing
eu: Arrast-irakurtzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Scrubbing
eu: Gelditu Arrast-irakurtzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Scrubbing
eu: Hasi Arrast-irakurtzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Seeking
eu: Gelditu Bilaketa

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Seeking
eu: Hasi Bilaketa

en: Hide Scrub Ruler
eu: Ezkutatu Arrast-irakurtze Zuzenkaria

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that enables Scrub or Seek playback and Scrub Ruler
en: Scru&b Toolbar
eu: Arrast-irakurtze Tresnabarra

en: Project Rate (Hz)
eu: Egitasmo Neurria (Hz)

en: Snap-To
eu: Zehaztu-Hona

en: Audio Position
eu: Audio Kokapena

en: Start and End of Selection
eu: Hautapenaren Hasiera eta Amaiera

en: Start and Length of Selection
eu: Hautapenaren Hasiera eta Luzera

en: Length and End of Selection
eu: Hautapenaren Luzera eta Amaiera

en: Length and Center of Selection
eu: Hautapenaren Luzera eta Erdia

en: Show
eu: Erakutsi

en: Snap To
eu: Zehaztu Hona

en: Length
eu: Luzera

en: Center
eu: Erdia

en: Snap Clicks/Selections to %s
eu: Zehaztu Klikak/Hautapenak hona: %s

note: i18n-hint: %s is replaced e.g by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated), to indicate that it will be calculated from other parameters.
en: %s - driven
eu: %s - bultzatuta

note: i18n-hint: each string is replaced by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated)
en: Selection %s. %s won't change.
eu: Hautapena %s. %s ez da aldatzen.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
eu: &Hautapen Tresnabarra

en: Center frequency and Width
eu: Erdiko maiztasun eta Zabalera

en: Low and High Frequencies
eu: Goi eta Behe Maiztasunak

en: Center Frequency
eu: Erdiko Maiztasuna

en: Bandwidth
eu: Bandazabalera

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
eu: &Argilitza Hautapen Tresnabarra

en: Time
eu: Denbora

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
eu: &Denbora Tresnabarra

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
eu: Audacity %s Tresnabarra

en: Click and drag to resize toolbar
eu: Klikatu eta arrastatu tresnabarra birneurritzeko

en: ToolDock
eu: Tresna-Uztarpena

en: Selection Tool
eu: Hautapen Tresna

en: Envelope Tool
eu: Bilkari Tresna

en: Draw Tool
eu: Marraz Tresna

en: Multi-Tool
eu: Tresna-Anitza

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
eu: &Tresna Tresnabarra

en: &Selection Tool
eu: &Hautapen Tresna

en: &Envelope Tool
eu: &Bilkari Tresna

en: &Draw Tool
eu: &Marrazketa Tresna

en: &Multi Tool
eu: Tresna &Anitza

en: &Previous Tool
eu: A&urreko Tresna

en: &Next Tool
eu: &Hurrengo Tresna

en: Play at selected speed
eu: Irakurri hautaturiko abiaduran

en: Playback Speed
eu: Irakurketa Abiadura

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for transcription (currently just vary play speed)
en: Pla&y-at-Speed Toolbar
eu: I&rakurketa Abiaduran Tresnabarra

en: Drag one or more label boundaries.
eu: Arrastatu etiketa muga bat edo gehiago.

en: Drag label boundary.
eu: Arrastatu etiketa muga.

en: Modified Label
eu: Etiketa Aldatuta

en: Label Edit
eu: Etiketa Edizioa

en: Click to edit label text
eu: Klikatu etiketaren idazkia editatzeko

en: &Font...
eu: &Hizkia...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
eu: Etiketa Bide Hizkia

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
eu: Alde izena

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
eu: Alde neurria

en: Cu&t Label text
eu: E&baki Etiketa idazkia

en: &Copy Label text
eu: K&opiatu Etiketa idazkia

en: &Delete Label
eu: E&zabtu Etiketa

en: &Edit Label...
eu: Edit&atu Etiketa...

en: Deleted Label
eu: Ezabatutako Etiketa

en: Edited labels
eu: Editaturiko etiketak

en: New label
eu: Etiketa berria

en: Up &Octave
eu: &Igo Zortzikoa

en: Down Octa&ve
eu: &Jeitsi Zortzikoa

en: MIDI Device Info
eu: MIDI Gailuaren Infoa

en: &MIDI Device Info...
eu: &MIDI Gailu Infoa...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
eu: Klikatu zutikako zooma handitzeko, Aldatu-klik zooma gutxitzeko, Arrastatu zoom eremu bereizi bat adierazteko.

en: Right-click for menu.
eu: Eskuin-klikatu menurako.

en: Zoom Reset
eu: Zooma Berrezarri

en: Shift-Right-Click
eu: Aldatu-Eskuin-Klikatu

en: Left-Click/Left-Drag
eu: Ezker-Klika/Ezker-Arrastatu

en: Click and drag to stretch selected region.
eu: Klikatu eta arrastatu luzatzeko hautaturiko eremua.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
eu: Luzatu Note Bidea

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
eu: Luzera

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
eu: Ezker-Klika hedatzeko, Eskuin-Klika kentzeko

en: Left-Click to merge clips
eu: Ezker-Klika ebakinak batzeko

en: Merged Clips
eu: Batuta Ebakinak

en: Merge
eu: Baut

en: Expanded Cut Line
eu: Hedatuta Ebaketa Lerroa

en: Expand
eu: Hedatu

en: Removed Cut Line
eu: Kenduta Ebaketa Lerroa

en: Click and drag to edit the samples
eu: Klikatu eta arrastatu laginak editatzeko

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
eu: Marrazketa erabiltzeko, zoom gehiago banakako laginak ikusi ahal izan arte.

en: Moved Samples
eu: Mugitutako Laginak

en: Sample Edit
eu: Lagin Edizioa

en: Zoom to Fit
eu: Zooma Finkatzeko

en: &Spectrogram
eu: &Argilitza

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
eu: Argilitzaren Ezarpenak aldatzeko, gelditu
     edozein irakurketa edo grabaketa lehenik.

en: Stop the Audio First
eu: Gelditu Audioa Lehenik

en: S&pectrogram Settings...
eu: &Argilitza Ezarpenak...

en: &Format
eu: &Heuskarria

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
eu: '%s' %s-ra aldatuta

en: Format Change
eu: Heuskarri Aldaketa

en: Rat&e
eu: &Neurria

en: &Other...
eu: &Bestelakoak...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
eu: '%s' -> %s Hz-ra aldatuta

en: Rate Change
eu: Neurri Aldaketa

en: Set Rate
eu: Ezarri Maila

en: &Multi-view
eu: &Ikuspegi-anitz

en: Ma&ke Stereo Track
eu: &Egin Bidea Estereoa

en: Swap Stereo &Channels
eu: Elkarraldatu &Estero Bideak

en: Spl&it Stereo Track
eu: &Banandu Bide Estereoa

en: Split Stereo to Mo&no
eu: Banandu Estereoa &Monora

en: Mono
eu: Monoa

en: Left Channel
eu: Ezker Bidea

en: Right Channel
eu: Eskuin Bidea

en: Channel
eu: Bidea

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
eu: Egin '%s' bide estereoa

en: Make Stereo
eu: Egin Estereoa

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
eu: Elkarraldatutako Bideak '%s'

en: Swap Channels
eu: Elkarraldatu Bideak

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
eu: Banandu '%s' bide estereoa

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
eu: Banandu Estereoa Monora '%s'

en: Split to Mono
eu: Banandu Monora

en: Stereo, %dHz
eu: Estereoa, %dHz

en: Mono, %dHz
eu: Monoa, %dHz

en: Left, %dHz
eu: Ezker, %dHz

en: Right, %dHz
eu: Eskuin, %dHz

en: Created new audio track
eu: Audio bide berria sortuta

en: Created new stereo audio track
eu: Audio bide estereo berria sortuta

en: &Mono Track
eu: &Mono Bidea

en: &Stereo Track
eu: &Estereo Bidea

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
eu: %.0f%% Ezker

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
eu: %.0f%% Eskuin

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
eu: Klikatu eta arrastatu azpi-ikuspegien neurriak zehazteko, klik-bikoitza banantzeko

en: Click and drag to rearrange sub-views
eu: Klikatu eta arrastatu azpi-ikuspegiak berrantolatzeko

en: Rearrange sub-views
eu: Berrantolatu azpi-ikuspegiak

en: Close sub-view
eu: Itxi azpi-ikuspegia

en: Zoom x1/2
eu: Zooma x1/2

en: Zoom x2
eu: Zooma x2

en: Half Wave
eu: Uhin Erdia

en: Wa&veform
eu: &Uhinera

en: &Wave Color
eu: &Uhinera Margoa

en: Instrument %i
eu: Tresna %i

en: WaveColor Change
eu: Uhin-Margo Aldaketa

en: Change lower speed limit (%) to:
eu: Aldatu abiadura muga apala (%) hona:

en: Lower speed limit
eu: Abiadura muga apala

en: Change upper speed limit (%) to:
eu: Aldatu abiadura muga garaia (%) hona:

en: Upper speed limit
eu: Abiadura muga garaia

en: Set range to '%ld' - '%ld'
eu: Ezarri maila: '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
eu: Ezarri Maila

en: Set time track display to linear
eu: Ezarri denbora bide erakuspena linearrean

en: Set Display
eu: Ezarri Erakuspena

en: Set time track display to logarithmic
eu: Ezarri denbora bide erakuspena logaritmikoan

en: Set time track interpolation to linear
eu: Ezarri denbora bide interpolazioa linearrean

en: Set Interpolation
eu: Ezarri Interpolazioa

en: Set time track interpolation to logarithmic
eu: Ezarri denbora bide interpolazioa logaritmikoan

en: &Linear scale
eu: &Linear Eskala

en: L&ogarithmic scale
eu: Neurri l&ogaritmikoa

en: &Range...
eu: &Maila...

en: Logarithmic &Interpolation
eu: Interpolazio &Logaritmikoa

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
eu: Audacity-ren bertsio honek denbora bide bakarra ahalbidetzen du egitasmo leiho bakoitzeko.

en: Created new time track
eu: Denbora bide berria sortuta

en: &Time Track
eu: &Denbora Bidea

en: &Name...
eu: &Izena...

en: Move Track &Up
eu: Mugitu Bidea &Gora

en: Move Track &Down
eu: Mugitu Bidea &Behera

en: Move Track to &Top
eu: Mugitu Bidea &Goren

en: Move Track to &Bottom
eu: Mugitu Bidea &Beheren

en: Set Track Name
eu: Ezarri Bide Izena

en: Renamed '%s' to '%s'
eu: '%s' berrizendatuta: '%s'

en: Name Change
eu: Izen Aldaketa

en: Click and drag to warp playback time
eu: Klikatu eta arrastatu irakurketa denboran mugitzeko

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
eu: Klikatu eta arrastatu anplitude blikaria editatzeko

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
eu: Bilkaria zehaztuta.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
eu: Ar&rast-irakurri

en: Seeking
eu: Bilaketa

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
eu: &Arrast-irakurtze Zuzenkaria

en: Playing at Speed
eu: Ir&akurketa Abiaduran

en: Move mouse pointer to Seek
eu: Mugitu sagu punta Bilatzeko

en: Move mouse pointer to Scrub
eu: Mugitu sagu punta Arrast-irakurtzeko

en: Scru&bbing
eu: Arr&ast-irakurtzea

en: Scrub Bac&kwards
eu: Arrastatu A&tzerantz

en: Scrub For&wards
eu: Arrastatu A&urrerantz

en: Click and drag to move left selection boundary.
eu: Klikatu eta arrastatu ezker hautapen muga mugitzeko.

en: Click and drag to move right selection boundary.
eu: Klikatu eta arrastatu eskuin hautapen muga mugitzeko.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
eu: Klikatu eta arrastatu behereneko hautapenaren maiztasuna mugitzeko.

en: Click and drag to move top selection frequency.
eu: Klikatu eta arrastatu goreneko hautapenaren maiztasuna mugitzeko.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
eu: Klikatu eta arrastatu erdiko hautapen maiztasuna argilitza gailurrera mugitzeko.

en: Click and drag to move center selection frequency.
eu: Klikatu eta arrastatu erdiko hautapen maiztasuna mugitzeko.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
eu: Klikatu eta arrastatu maiztasun bandazabalera zehazteko.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
eu: Editatu, Hobespenak...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
eu: Tresna-Anitzeko Modua: %s Saguaren eta Teklatuaren Hobespenak.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
eu: Klikatu eta arrastatu maiztasun bandazabalera ezartzeko.

en: Click and drag to select audio
eu: Klikatu eta arrastatu audioa hautatzeko

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
eu: (berez-lerrokatu)

en: Click and drag to move a track in time
eu: Klikatu eta arrastatu bide bat denboran mugitzeko

en: Moved clips to another track
eu: Beste bide batera mugitutako ebakinak

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
eu: Denbora aldaketa bideak/ebakinak eskuinera %.02f segundu

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
eu: Denbora aldaketa bideak/ebakinak ezkerrera %.02f  segundu

en: Collapse
eu: Bildu

en: Command+Click to deselect
eu: Agindua+Klika Deshautatzeko

en: Select track
eu: Hautatu Bidea

en: Ctrl+Click to deselect
eu: Ktrl+Klika Deshautatzeko

en: Open menu...
eu: Ireki menua...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
eu: Agindua+Klika

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
eu: Ktrl-Klikatu

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
eu: %s bidea hautatzeko edo deshautatzeko. Arrastatu gorantz edo beherantz bideen hurrenkera aldatzeko.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
eu: %s bidea hautatzeko edo deshautatzeko.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
eu: '%s' gora mugituta

en: Moved '%s' down
eu: '%s' gora mugituta

en: Move Track
eu: Mugitu Bidea

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
eu: Klikatu Zooma Gehitzeko, Aldatu+Klikatu Zooma Gutxitzeko

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
eu: Arrastatu Zooma Gehitzeko Eremura, Eskuin- klika Zooma Gutxitzeko

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
eu: Ezkerra=Zooma Gehitu, Eskuina=Zooam Gutxitu, Erdia=Arrunta

en: (disabled)
eu: (ezgaituta)

en: Press
eu: Sakatu

en: Button
eu: Botoia

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in VU Meter
en: L
eu: EZ

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
eu: ES

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
eu: '%s' agiria jadanik badago, egitan nahi duzu gainidaztea?

en: Please choose an existing file.
eu: Mesedez hautatu badagoen agiri bat.

en: File type:
eu: Iragazki mota:

en: &Clear
eu: &Garbitu

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
eu: Lapurra

en: Empty
eu: Hutsik

en: Backwards
eu: Atzerantz

en: Forwards
eu: Aurrerantz

en: Help on the Internet
eu: Laguntza Interneten

en: Menu
eu: Menua

en: Stop Monitoring
eu: Gelditu Monitorizazioa

en: Start Monitoring
eu: Gelditu Monitorizazioa

en: Recording Meter Options
eu: Grabaketa Neurgailuaren Aukerak

en: Playback Meter Options
eu: Irakurketa Neurgailu Aukerak

en: Refresh Rate
eu: Berritze Neurria

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
eu: Berritze neurri handiagoak neurgailuak aldaketak sarriago
    erakustea egiten du. 30 segunduko neurria edo gutxiagok neurgailuak
    audioaren ontasunean eragitea saihesten du makina astiroetan.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
eu: Neurgailu berritze neurria segunduko [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
eu: Neurgailu berritze neurria segunduko [1-100]:

en: Meter Style
eu: Neurgailu Estiloa

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Meter Type
eu: Neurgailu Mota

en: Orientation
eu: Norabidea

en: Automatic
eu: Berezgaitasunez

en: Horizontal
eu: Etzana

en: Vertical
eu: Zutika

en: Show Log for Details
eu: Erakutsi Xehetasun Oharra

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
eu: 01000,01000 segundu

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
eu: 0100 o 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in days, hours, * minutes and seconds
en: dd:hh:mm:ss
eu: ee:oo:mm:ss

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
eu: 0100 egun 024 o 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
eu: oo:mm:ss + ehunenak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
eu: 0100 o 060 m 060>0100 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
eu: oo:mm:ss + segundumilaen

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
eu: 0100 o 060 m 060>01000 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
eu: oo:mm:ss + laginak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
eu: 0100 o 060 m 060 s+># lagin

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
eu: laginak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
eu: 01000,01000,01000 laginak|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
eu: oo:mm:ss + filma frame (24 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
eu: 0100 o 060 m 060 s+>24 frame

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
eu: filma frame (24 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
eu: 01000,01000 frame|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
eu: oo:mm:ss + NTSC erortze frameak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
eu: 0100 o 060 m 060 s+>30 frame|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
eu: oo:mm:ss + NTSC ez-erortze frameak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
eu: 0100 o 060 m 060 s+>030 frame| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
eu: NTSC frame

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
eu: 01000,01000 frame|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
eu: oo:mm:ss + PAL frame (25 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
eu: 0100 o 060 m 060 s+>25 frame

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
eu: PAL frame (25 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
eu: 01000,01000 frame|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
eu: oo:mm:ss + CDDA frame (75 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
eu: 0100 o 060 m 060 s+>75 frame

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
eu: CDDA frame (75 fs-ko)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
eu: 01000,01000 frame|75

en: centihertz
eu: zentihertz

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
eu: zortzikoak

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
eu: 100>01000 zortziko|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
eu: milaka zortziren

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
eu: erditonuak + ehunekoak

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
eu: 1000 erditonu >0100 ehunen|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
eu: ehundaka ehuneko

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
eu: hamarreko

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
eu: 10>01000 hamarreko|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
eu: milaka hamarren

en: (Use context menu to change format.)
eu: (Erabili hitzinguru menua heuskarria aldatzeko)

en: centiseconds
eu: segunduehunen

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Are you sure you wish to cancel?
eu: Zihur zaude ezeztatzea nahi duzula?

en: Confirm Cancel
eu: Baieztatu Ezeztatzea

en: Are you sure you wish to stop?
eu: Zihur zaude gelditzea nahi duzula?

en: Confirm Stop
eu: Baieztatu Gelditzea

en: Are you sure you wish to close?
eu: Zihur zaude istea nahi duzula?

en: Confirm Close
eu: Baieztatu Istea

en: Don't show this warning again
eu: Ez erakutsi ohar hau berriro

en: Infinity
eu: Mugagabe

en: -Infinity
eu: -Mugagabe

en: Validation error
eu: Balioztapen akatsa

en: Empty value
eu: Balioa hutsik

en: Malformed number
eu: Zenbaki gaizkiosatua

en: Not in range %d to %d
eu: Ez dago eremuan %d -> %d artean

en: Value overflow
eu: Balio gainezkatzea

en: Too many decimal digits
eu: Hamarren digito gehiegi

en: Value not in range: %s to %s
eu: Balioa ez dago maila barnean: %s-tik  %s-ra artean

en: Value must not be less than %s
eu: Balioa ez da izan behar %s baino txikiagoa

en: Value must not be greater than %s
eu: Balioa ez da izan behar %s baino handiagoa

en: Dialog
eu: Elkarrizket

en: Select a directory
eu: Hautatu zuzenbide bat

en: Directory Dialog
eu: Zuzenbide Elkarrizketa

en: File Dialog
eu: Agiri Elkarrizketa

en: ~aPlease select frequencies.
eu: ~aMesedez hautatu maiztasunak.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
eu: ~aBandazabalera zero da (goi eta behe~%~
                           maiztasunak dira biak ~a Hz).~%~
                           Mesedez hautatu maiztasun maila bat.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
eu: ~aNotch iragazkiaren parametroak ezin dira ezarri.~%~
                          Saiatu behe maiztasun muga handituz~%~
                          edo gutxitu iragazkiaren 'Zabalera'.

en: Error.~%
eu: Akatsa.~%

en: Gain (dB)
eu: Irabazia (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
eu: ~aBehe maiztasuna zehazgabea da.

en: ~aHigh frequency is undefined.
eu: ~aGoi maiztasuna zehazgabea da.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
eu: ~aErdiko maiztasuna izan behar da gutxienez 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
eu: ~aMaiztasun hautapena handiegia da laginketa neurrirako.~%~
                            Uneko bidearentzat goi maiztasun ezarpena ezin da~%~
                            hau baino handiagoa izan: ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
eu: ~aBandazabalera zero da (goi eta behe~%~
                             maiztasunak dira biak ~a Hz).~%~
                             Mesedez hautatu maiztasun maila bat.

en: Studio Fade Out
eu: Estudio Hutsalpen Irteera

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
eu: Hautapena laburregia da.~%2 lagin baino gehiagokoa izan behar da.

en: Adjustable Fade
eu: Hutsalpen Zehazgarria

en: Fade Type
eu: Hutsalpen Mota

en: Fade Up
eu: Hutsalpena Gora

en: Fade Down
eu: Hutsalpena Behera

en: S-Curve Up
eu: S-Bihurgune Gora

en: S-Curve Down
eu: S-Bihurgunea Behera

en: Mid-fade Adjust (%)
eu: Erdi-hutsalpen Zehazpena (%)

en: Start/End as
eu: Hasiera/Amaiera honela

en: % of Original
eu: Jatorrizkoaren %

en: dB Gain
eu: dB Irabazia

en: Start (or end)
eu: Hasiera (edo amaiera)

en: End (or start)
eu: Amaiera (edo hasiera)

en: Handy Presets (override controls)
eu: Eskuzko Aurrezarpenak (ezeztatu kontrolak)

en: None Selected
eu: Ezer ez Hautatuta

en: Linear In
eu: Linearra Sarrera

en: Linear Out
eu: Linearra Irteera

en: Exponential In
eu: Esponentzial Sarrera

en: Exponential Out
eu: Esponentzial Irteera

en: Logarithmic In
eu: Logaritmikoa Sarrera

en: Logarithmic Out
eu: Logaritmikoa Irteera

en: Rounded In
eu: Borobilduta Sarrera

en: Rounded Out
eu: Borobilduta Irteera

en: Cosine In
eu: Kosinoa Barrura

en: Cosine Out
eu: Kosinoa Kanpora

en: S-Curve In
eu: S-Bihurgune Barrura

en: S-Curve Out
eu: S-Bihurgune Kanpora

en: Error~%~%
eu: Akatsa~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
eu: ~aEhuneko balioa ezin da negatiboa izan.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
eu: ~aEhuneko balioa ezin da %1000 baino gehiago izan.

en: Beat Finder
eu: &Beat Aurkitzailea

en: Threshold Percentage
eu: Muga Ehunekoa

en: Clip Fix
eu: Ebaketa Zuzenketa

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
eu: Benjamin Schwartz eta Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
eu: Ebaketa Muga (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
eu: Gutxitu anplitudea biltegiratutako gailurrentzat ahalbidetzeko (dB)

en: Crossfade Clips
eu: Zehar-hutsaldu Ebakinak

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
eu: Akatsa.~%Hautapen baliogabea.~%2 audio ebakin baino gehiago hautaturik.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
eu: Akatsa.~%Hautapen baliogabea.~%Tarte hutsa hautapenaren hasiera/amaieran.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
eu: Akatsa.~%Ebakin zehar-hutsalpena bide bati bakarrik ezarri ahal zaio.

en: Crossfade Tracks
eu: Zehar-hutsaldu Bideak

en: Fade type
eu: Hutsalpen mota

en: Constant Gain
eu: Irabazi Aldagaitza

en: Constant Power 1
eu: Indarra 1 Aldagaitza

en: Constant Power 2
eu: Indarra 2 Aldagaitza

en: Custom Curve
eu: Norbere Bihurgunea

en: Custom curve
eu: Norbere bihurgunea

en: Fade direction
eu: Hutsalpenaren norantza

en: Alternating Out / In
eu: Tartekatzen Irteera / Sarrera

en: Alternating In / Out
eu: Tartekatzen Sarrera / Irteera

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
eu: Akatsa.~%Hautatu 2 (edo gehiago) bide zehar-hutsaltzeko.

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Delay type
eu: Atzerapen mota

en: Regular
eu: Erregularra

en: Bouncing Ball
eu: Bolak Errebotatzen

en: Reverse Bouncing Ball
eu: Bolak Errebotatzen Alderantziz

en: Delay level per echo (dB)
eu: Atzerapen maila oihartzunarentzat (dB)

en: Delay time (seconds)
eu: Atzerapen denbora (segundu)

en: Pitch change effect
eu: Doinu aldaketa eragina

en: Pitch/Tempo
eu: Doinua/Tenpoa

en: Low-quality Pitch Shift
eu: Kalitate-gutxiko Doinu Aldaketa

en: Pitch change per echo (semitones)
eu: Doinu aldaketa oihartzunerako (erditonoak)

en: Number of echoes
eu: Oihartzun zenbatekoa

en: Allow duration to change
eu: Ahalbidetu iraupena aldatzea

en: Select target EQ effect
eu: Hautatu xede EK Eragina

en: Equalization XML file
eu: Ekualizazioa XML agiria

en: XML file
eu: XML agiria

en: If output text file exists
eu: Irteera idazkia jadanik baldin badago

en: Append number
eu: Erantsi zenbakia

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Error.~%Unable to open file~%~s
eu: Akatsa.~%Ezinezkoa agiria irekitzea~%~s

note: i18n-hint: Do not translate "~a".txt
en: Error.~%File overwrite disallowed:~%"~a.txt"
eu: Akatsa.~%Agiri gainidaztea ez dago ahalbidetua:~%"~a.txt"

en: Error.~%File cannot be written:~%"~a.txt"
eu: Akatsa.~%Agiria ezin da idatzi.~%"~a.txt"

en: Regular Interval Labels
eu: Tarte Erregular Etiketak

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
eu: Sortu etiketak honetan ohinarrituz

en: Number of Labels
eu: Etiketa Zenbatekoa

en: Label Interval
eu: Etiketa Tartea

en: Number of labels
eu: Etiketa zenbatekoa

en: Label interval (seconds)
eu: Etiketa tartea (segundu)

en: Length of label region (seconds)
eu: Etiketa eremuaren luzera (segundu)

en: Adjust label interval to fit length
eu: Zehaztu etiketa tartea luzera finkatzeko

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
eu: Etiketa idazkia

en: Minimum number of digits in label
eu: Etiketako digito zenbateko gutxiena

en: None - Text Only
eu: Ezer Ez - Idazkia Bakarrik

en: 1 (Before Label)
eu: 1 (Etiketa Aurretik)

en: 2 (Before Label)
eu: 2 (Etiketa Aurretik)

en: 3 (Before Label)
eu: 3 (Etiketa Aurretik)

en: 1 (After Label)
eu: 1 (Etiketa Ondoren)

en: 2 (After Label)
eu: 2 (Etiketa Ondoren)

en: 3 (After Label)
eu: 3 (Etiketa Ondoren)

en: Begin numbering from
eu: Hasi zenbakitzea hemendik

en: Message on completion
eu: Mezua osatzean

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Warnings only
eu: Kontuz-Oharrak bakarrik

en: Warning: Overlapping region labels.~%
eu: Kontuz: Etiketa eremuak gainjartzen.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
eu: eremu etiketak

en: point labels
eu: puntu etiketak

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
eu: ~a~a ~a tarteka ~a segundu.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
eu: ~aEremu luzera = ~a segundu.

en: High-Pass Filter
eu: Goi-Igaropen Iragazkia

en: Frequency (Hz)
eu: Maiztasuna (Hz)

en: Roll-off (dB per octave)
eu: Roll-off (dB zortziko bakoitzeko)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
eu: Maiztasuna izan behar da gutxienez 0.1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                       Track sample rate is ~a Hz~%~
                       Frequency must be less than ~a Hz.
eu: Akatsa:~%~%Maiztasuna (~a Hz) handiegia da bide laginketa neurrirako.~%~%~
                       Bide laginketa neurria da: ~a Hz~%~
                       Maiztasuna izan behar da hau baino gutxiago: ~a Hz.

en: Limiter
eu: Mugatzailea

en: Type
eu: Mota

en: Soft Limit
eu: Muga Biguna

en: Hard Limit
eu: Muga Gogorra

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
eu: Ebaketa Biguna

en: Hard Clip
eu: Ebaketa Gogorra

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
eu: Sarrera Irabazia (dB)
    monoa/Ezker

en: Input Gain (dB)
    Right channel
eu: Sarrera Irabazia (dB)
    Eskuineko bidea

en: Limit to (dB)
eu: Mugatu hona (dB)

en: Hold (ms)
eu: Itxaron (sm)

en: Apply Make-up Gain
eu: Ezarri Egintza Irabazia

en: Low-Pass Filter
eu: Behe-Igaropen Iragazkia

en: Noise Gate
eu: Zarata Atea

en: Select Function
eu: Hautatu Eginkizuna

en: Gate
eu: Atea

en: Stereo Linking
eu: Estereo Loturatzea

en: Link Stereo Tracks
eu: Loturatu Estereo Bideak

en: Don't Link Stereo
eu: Ez Loturatu Estereoa

en: Gate threshold (dB)
eu: Ate Muga (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
eu: Ate maiztasunak gain (kHz)

en: Level reduction (dB)
eu: Zarata murrizpena (dB)

en: Error.
    "Gate frequencies above: ~s kHz"
    is too high for selected track.
    Set the control below ~a kHz.
eu: Akatsa.
    "Ateratzea honen gainetiko maiztasunak: ~s kHz"
    handiegia da hautaturiko bidearentzat.
    Ezarri kontrola honen azpitik: ~a kHz.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%
    Suggested Threshold Setting ~a dB.
eu: Gailurra ohinarrituta lehen ~a segundutan ~a dB~%
    Iradokitako Muga Ezarpena ~a dB.

en: Notch Filter
eu: Notch Iragazkia

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
eu: Steve Daulton eta Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
eu: Q (balio handiagoak zabalera murrizten du)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz.~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
eu: Akatsa:~%~%Maiztasuna (~a Hz) handiegia da bide laginketa neurrirako.~%~%~
                     Bide laginketa neurria da: ~a Hz.~%~
                     Maiztasuna izan behar da hau baino gutxiago: ~a Hz.

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
eu: Hautatu ezartzeko agiria(k)

en: Plug-in
eu: Plug-ina

en: Lisp file
eu: Lisp agiria

en: HTML file
eu: HTML agiria

en: Text file
eu: Idazki agiria

en: All supported
eu: Sostengaturiko guztiak

en: Allow overwriting
eu: Ahalbidetu gainidazketa

en: Disallow
eu: Ez dago ahalbidetuta

en: Allow
eu: Ahalbidetu

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
eu: Eginda.~%Agiri idatzita hona:~%~s~%

en: Plug-ins updated:
eu: Plug-inak eguneratuta:

en: Files copied to plug-ins folder:
eu: Agiriak plug-inen agiritegira kopiatu dira

en: Not found or cannot be read:
eu: Ezin da aurkitu edo ezin da irakurri:

en: Unsupported file type:
eu: Sostengatu gabeko agiri mota:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
eu: Agiriak jadanik ezarrita daude ('Ahalbidetu Gainidaztea' ezgaituta):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
eu: Ezinezkoa plug-inen agiritegian idaztea:

en: Error.~%No file selected.
eu: Akatsa.~%Ez da agiririk hautatu.

en: Pluck
eu: Puntada

en: Pluck MIDI pitch
eu: Puntada MIDI soinua

en: Fade-out type
eu: Hutsal-kanpora mota

en: Abrupt
eu: Bortitza

en: Gradual
eu: Graduala

en: Duration (60s max)
eu: Iraupena (60seg geh)

en: Rhythm Track
eu: Rhythm Bidea

en: Tempo (bpm)
eu: Tenpo (bm-ko)

en: 30 - 300 beats/minute
eu: 30 - 300 beat/minutuko

en: Beats per bar
eu: Beat bareko

en: 1 - 20 beats/measure
eu: 1 - 20 beat/neurketako

en: Swing amount
eu: Dilinda kopurua

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
eu: Ezarri 'Bar zenbatekoa' hutsean 'Erritmo bide iraupena' gaitzeko.

en: Number of bars
eu: Bar zenbatekoa

en: 1 - 1000 bars
eu: 1 - 1000 bar

en: Rhythm track duration
eu: Rhythm bide iraupena

en: Used if 'Number of bars' = 0
eu: Erabilita baldin 'Barra zenbatekoa' = 0

en: Start time offset
eu: Hasiera denbora oreka

en: Silence before first beat
eu: Isiltasuna lehen beat-aren aurretik

en: Beat sound
eu: &Beat soinua

en: Metronome Tick
eu: Metronomo Marka

en: Ping (short)
eu: Txistu (laburra)

en: Ping (long)
eu: Txistu (luzea)

en: Cowbell
eu: Zintzarria

en: Resonant Noise
eu: Erresonantzia Zarata

en: Noise Click
eu: Zarata Klika

en: Drip (short)
eu: Tanta (laburra)

en: Drip (long)
eu: Tanta (luzea)

en: MIDI pitch of strong beat
eu: MIDI beat indartsuaren doinua

en: MIDI pitch of weak beat
eu: MIDI beat ahularen doinua

en: Set either 'Number of bars' or
    'Rhythm track duration' to greater than zero.
eu: Ezarri bietako bat 'Bar zenbatekoa' edo
    'Erritmo bide iraupena' huts baino gehiagoan.

en: Risset Drum
eu: Danbor Hotsa

en: Decay (seconds)
eu: Erorpena (segundu)

en: Center frequency of noise (Hz)
eu: Zarataren Erdiko maiztasuna (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
eu: Zarata bandaren zabalera (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
eu: Zarata kopurua nahasketan (ehunekoa)

en: Amplitude (0 - 1)
eu: Anplitudea (0 - 1)

en: Sample Data Export
eu: Lagin Datu Esportazioa

en: Limit output to first
eu: Mugatu irteera lehenera

en: Measurement scale
eu: Neurketa eskala

en: Export data to
eu: Esportatu datuak hona

en: CSV files
eu: CSV agiriak

en: HTML files
eu: HTML agiriak

en: Index (text files only)
eu: Aurkibidea (idazki agiriak bakarrik)

en: Sample Count
eu: Lagin Kopurua

en: Time Indexed
eu: Denbora Aurkibidetuta

en: Include header information
eu: Barneratu idazburu argibideak

en: Minimal
eu: Gutxienezkoa

en: All
eu: Denak

en: Optional header text
eu: Aukerazko idazburu idazkia

en: Channel layout for stereo
eu: Bide antolaketa estereorako

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
eu: EZ-ES Lerro Berean

en: Alternate Lines
eu: Lerro Tartekatuak

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
eu: EZ Bidea Lehenik

en: Show messages
eu: Erakutsi mezuak

en: Errors Only
eu: Akatsak Bakarrik

en: Left Channel.~%~%
eu: Ezker Bidea.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
eu: ~%~%Eskuin Bidea.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
eu: ~aDatu idazketa hona:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
eu: Laginketa Neurria: ~a Hz.  Lagin balioak ~a scale.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
eu: ~a   ~a~%~aLaginketa Neurria: ~a Hz.~%Luzera prozesatuta: ~a lagin ~a segundu.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
eu: ~a   ~a~%~aLaginketa Neurria: ~a Hz. Lagin balioak ~a eskala.~%~
                         Luzer prozesatuta: ~a lagin ~a segundu.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
eu: ~a~%Laginketa Neurria: ~a Hz. Lagin balioak~a eskaala. ~a.~%~aLuzera prozesatuta: ~a ~
                      lagin, ~a segundu.~%Gailur anplitudea: ~a (linear) ~a dB.  Aztatugabeko RMS: ~a dB.~%~
                      DC oreka: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
eu: ~a linearra, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
eu: Ezker: ~a lin, ~a dB | Eskuin: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
eu: ~a lagina.

en: ~a seconds.
eu: ~a segundu.

en: Audio data analysis:
eu: Audio datu azterketa:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
eu: <b>Lagin Neurria:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu: <b>Gailur Anplitudea:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu: <b>RMS</b> (aztatugabea): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
eu: <b>DC Oreka:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu: ~a linearra, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu: Ezker: ~a lin, ~a dB | Eskuin: ~a linearra, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
eu: lagin datuak

en: Sample #
eu: Lagina #

en: Value (linear)
eu: Balioa (linearra)

en: Value (dB)
eu: Balioa (dB)

en: audio sample value analysis
eu: audio lagin balio azterketa

en: Left (linear)
eu: Ezker (linearra)

en: Right (linear)
eu: Eskuin (linearra)

en: Left (dB)
eu: Ezker (dB)

en: Right (dB)
eu: Eskuin (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
eu: <span>Lagin Datu Esportazioa</span>-rekin sortua
    <a href="~a">Audacity</a>-rentzat. Egilea: Steve
    Daulton

en: linear
eu: linearra

en: 2 channels (stereo)
eu: 2 bide (estereoa)

en: 1 channel (mono)
eu: 1 bide (monoa)

en: One column per channel.~%
eu: Zutabe bat bide bakoitzeko.~%

en: One row per channel.~%
eu: Lerro bat bide bakoitzeko.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
eu: Ezker bidea orduan eskuin bidea lerro berean.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
eu: Ezker eta eskuin bideak lerroa tartekatuetan.~%

en: Left channel first then right channel.~%
eu: Ezker bidea lehenik orduan eskuin bidea.~%

en: Unspecified channel order
eu: Adierazigabeko bide hurrenkera

en: Error.~%"~a" cannot be written.
eu: Akatsa.~%"~a" ezin da idatzi.

en: Sample Data Import
eu: Lagin Datuen Inportazioa

en: Select file
eu: Hautatu agiria

en: Invalid data handling
eu: Datu baliogabeen kudeaketa

en: Throw Error
eu: Jaurtitze Akatsa

en: Read as Zero
eu: Irakurri Zero bezala

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
eu: Akatsa~%~
                            '~a' ezin da ireki.~%~
                            Egiaztatu agiria badela.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
eu: Akatsa:~%~
                  Agiriak ASCII idazki laua besterik ez du izan behar.~%~
                  (Byte baliogabea '~a' byte zenbaki honetan: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
eu: Akatsa~%~
                  Datuak zenbakiak izan behar dira ASCII idazki lauan.~%~
                  '~a' ez da zenbakizko balio bat.

en: Error.~%Unable to open file
eu: Akatsa.~%Ezinezkoa agiria irekitzea

en: Spectral Delete
eu: Argilitza Ezabatzea

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
eu: Akats.~%Bide laginketa neurria 100 Hz azpitik ez dago sostengatua.

en: Waveform type
eu: Uhinera mota

en: Inverse Sawtooth
eu: Zerrahortz alderatzizkatua

en: Starting phase (degrees)
eu: Hasiera fasea (gradutan)

en: Wet level (percent)
eu: Heze maila (ehunekoa)

en: Vocal Reduction and Isolation
eu: Ahots Murriztea eta Bakartzea

en: Remove Vocals: to mono
eu: Kendu Ahotsak: monora

en: Remove Vocals
eu: Kendu Ahotsak

en: Isolate Vocals
eu: Bakartu Ahotsak

en: Isolate Vocals and Invert
eu: Bakartu Ahotsak eta Alderantzizkatu

en: Remove Center: to mono
eu: Kendu Erdia: monora

en: Remove Center
eu: Kendu Erdia

en: Isolate Center
eu: Bakartu Erdia

en: Isolate Center and Invert
eu: Bakartu Erdia eta Alderantzizkatu

en: Analyze
eu: Aztertu

en: Strength
eu: Luzera

en: Low Cut for Vocals (Hz)
eu: Behe Ebaketa Ahotsentzat (Hz)

en: High Cut for Vocals (Hz)
eu: Goi Ebaketa Ahotsentzat (Hz)

en: Average x: ~a, y: ~a
                        Covariance x y: ~a
                        Average variance x: ~a, y: ~a
                        Standard deviation x: ~a, y: ~a
                        Coefficient of correlation: ~a
                        Coefficient of determination: ~a
                        Variation of residuals: ~a
                        y equals ~a plus ~a times x~%
eu: Bataz-besteko x: ~a, y: ~a
                        Kobariantza x y: ~a
                        Bataz-besteko bariantza x: ~a, y: ~a
                        Desbiderapen estandarra x: ~a, y: ~a
                        Korrelazio koefizientea: ~a
                        Determinazio koefizientea: ~a 
                        Hondar bariazioa: ~a
                        y berdinak ~a gehi ~a aldiz x~%

en: Pan position: ~a~%The left and right channels are correlated by about ~a %. This means:~%~a~%
eu: Pan kokapena: ~a~%Ezker eta eskuin bideak elkarturik daude honetan: ~a %. Honek esanahi du:~%~a~%

en:  - The two channels are identical, i.e. dual mono.
                    The center can't be removed.
                    Any remaining difference may be caused by lossy encoding.
eu:  - Bi bideak berdinak dira, adib. dual monoa.
                    Erdikoa ezin da kendu.
                    Gelditzen den edozein ezberdintasun galera kodeaketak eragina izan daiteke.

en:  - The two Channels are strongly related, i.e. nearly mono or extremely panned.
                    Most likely, the center extraction will be poor.
eu:  - Bi Bideak oso antzekoak dira, esanahi da ia monoa edo oso panoramikoa.
                   Zihurrenik erdiko aterapena txarra izango da.

en:  - A fairly good value, at least stereo in average and not too wide spread.
eu:  - Balio nahiko on bat, gutxinez estereoa bataz-bestean eta ez zabal barreiatuan.

en:  - An ideal value for Stereo.
                    However, the center extraction depends also on the used reverb.
eu:  - Esterorako balio ideal bat.
                    Edonola, erdiko aterapena erabilitako erreberberazioaren araberakoa ere bada.

en:  - The two channels are almost not related.
                    Either you have only noise or the piece is mastered in a unbalanced manner.
                    The center extraction can still be good though.
eu:  - Bi bideak gehienbat zerikusi gabeak dira.
                   Bietako bat, zarata bakarrik duzu edo pieza modu balanzeatugabean masterizatu da.
                   Erdiko aterapena oraindik ona izan daiteke.

en:  - Although the Track is stereo, the field is obviously extra wide.
                    This can cause strange effects.
                    Especially when played by only one speaker.
eu:  - Bidea estereoa bada ere, eremua argi dago oso zabala dela.
                    Honek eragin arraroak sortu ditzake.
                    Bereziki hotsgorailu bakarrean irakurtzean.

en:  - The two channels are nearly identical.
                      Obviously, a pseudo stereo effect has been used
                      to spread the signal over the physical distance between the speakers.
                      Don't expect good results from a center removal.
eu:  - Bi bideak oso antzekoak dira.
                      Argi dago, sasi estereo eragin bat erabili da
                      seinalea barreiatzeko hurruntasun fisikoan hotsgorailuen artean.
                      Ez itxaron emaitza onik erdiko kentzetik.

en: This plug-in works only with stereo tracks.
eu: Plug-in honek estereo bideekin bakarrik egiten du lan.

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
eu: Hurruntasuna: (1 -> 120 artean, berezkoa = 20)

en: Output choice
eu: Irteera hautapena

en: Both Channels
eu: Bi Bideak

en: Right Only
eu: Eskuina Bakarrik

en: Number of vocoder bands
eu: Vocoder banda zenbatekoa

en: Amplitude of white noise (percent)
eu: Zarata zuriaren anplitudea (ehunekoa)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
eu: Erradar Orratz anplitudea (ehunekoa)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
eu: Erradar Orratz maiztasuna (Hz)

en: Vocal Remover
eu: Ahots Kentzailea
