audacity 3.0.3 - en to eu_ES translation catalogue (3809 entries)

note: i18n-hint C++ programming assertion
en: Exception code 0x%x
eu_ES: Salbuespeneko kodea 0x%x

note: i18n-hint C++ programming assertion
en: Unknown exception
eu_ES: Salbuespen ezezaguna

en: Unknown error
eu_ES: Errore ezezaguna

en: Problem Report for Audacity
eu_ES: Arazoaren txostena Audacityrentzat

en: Click "Send" to submit the report to Audacity. This information is collected anonymously.
eu_ES: Egin klik "Bidali" botoian txostena Audacityri helarazteko. Informazio hau era anonimoan biltzen da.

en: Problem details
eu_ES: Arazoaren xehetasunak

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
eu_ES: &Ez bidali

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
eu_ES: &Bidali

en: Failed to send crash report
eu_ES: Matxuraren txostena bidaltzeak huts egin du

en: Stream is active ... unable to gather information.
eu_ES: Transmisioa aktiboa dago ... ezin da informazioa bildu.

en: Default recording device number: %d
eu_ES: Grabatzeko gailuaren zenbaki lehenetsia: %d

en: Default playback device number: %d
eu_ES: Erreprodukzio gailuaren zenbaki lehenetsia: %d
    k

en: No devices found
eu_ES: Ez da gailurik aurkitu

en: Device info unavailable for: %d
eu_ES: Gailuaren informazioa ez dago erabilgarri: %d

en: Device ID: %d
eu_ES: Gailuaren IDa: %d

en: Device name: %s
eu_ES: Gailuaren izena: %s

en: Host name: %s
eu_ES: Ostalariaren Izena: %s

en: Recording channels: %d
eu_ES: Grabazio-kanalak: %d

en: Playback channels: %d
eu_ES: Erreprodukzio kanalak: %d

en: Low Recording Latency: %g
eu_ES: Grabazio latentzia txikia: %g

en: Low Playback Latency: %g
eu_ES: Erreprodukzio latentzia txikia: %g

en: High Recording Latency: %g
eu_ES: Grabazio latentzia handia: %g

en: High Playback Latency: %g
eu_ES: Erreprodukzio latentzia handia: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Rates:
eu_ES: Onartutako ratioak:

en: Selected recording device: %d - %s
eu_ES: Hautatutako grabazio-gailua: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
eu_ES: Ez da grabazio-gailurik topatu '%s'-rentzat.

en: Selected playback device: %d - %s
eu_ES: Hautatutako erreprodukzio-gailua: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
eu_ES: Ez da erreprodukzio-gailurik topatu '%s'-rentzat.

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
eu_ES: Ezin dira egiaztatu elkar laginketa tasak bi gailuak izan gabe.

en: Received %d while opening devices
eu_ES: %d jaso da gailuak irekitzean

en: Unable to open Portmixer
eu_ES: Ezin da Portmixer ireki

en: Available mixers:
eu_ES: Nahasgailua eskuragarriak:

en: Available recording sources:
eu_ES: Grabazio-gailu eskuragarriak:

en: Available playback volumes:
eu_ES: Erreprodukzio-gailuen bolumenak:

en: Recording volume is emulated
eu_ES: Grabazio-bolumena emulatzen da

en: Recording volume is native
eu_ES: Grabazio-bolumena jatorrizkoa da

en: Message
eu_ES: Mezua

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
eu_ES: Barne errorea hemen: %s, %s, %d. lerroa.
    Jakinarazi mesedez Audacity taldeari: https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
eu_ES: Barne errorea hemen: %s, %d. lerroa.
    Jakinarazi mesedez Audacity taldeari: https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
eu_ES: Barne errorea

en: Audacity failed to open a file in %s.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du ireki fitxategia hemendik:
    %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du irakurri fitxategia hemendik:
    %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
eu_ES: Audacity-k ongi idatzi du fitxategi bat hemen: %s baina ezin izan dio jarri izen hau:  %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
    For tips on freeing up space, click the help button.
eu_ES: Ezin izan da proiektua gorde.
    Agian %s ezin da idatzi edo diskoa beteta dago.
    Diskoan espazioa libratzeko aholkuak nahi badituzu, egin klik laguntza botoian.

en: File Error
eu_ES: Fitxategiaren errorea

en: All files
eu_ES: Fitxategi guztiak

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
eu_ES: AUP3 proiektuaren fitxategiak

en: Dynamically Linked Libraries
eu_ES: Dinamikoki estekatutako liburutegiak

en: Dynamic Libraries
eu_ES: Liburutegi dinamikoak

en: Text files
eu_ES: Testu fitxategiak

en: XML files
eu_ES: XML fitxategiak

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
eu_ES: %s fitxategiak

en: Error
eu_ES: Errorea

en: Unsuitable
eu_ES: Desegokia

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
eu_ES: Aldi baterako fitxategien direktorioa FAT formatudun unitate batean dago.
    Kokapen lehenetsira berrezartzen.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
eu_ES: %s
    
    Unitate egokiei buruzko aholkuak nahi baduzu, egin klik laguntza botoian.

en: None
eu_ES: Bat ere ez

en: Rectangle
eu_ES: Laukizuzena

en: Shaped
eu_ES: Formaduna

en: Rectangular
eu_ES: Laukizuzena

en: Low Quality (Fastest)
eu_ES: Kalitate baxua (azkarrena)

en: Medium Quality
eu_ES: Kalitate ertaina

en: High Quality
eu_ES: Kalitate ona

en: Best Quality (Slowest)
eu_ES: Kalitate onena (motelena)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
eu_ES: 32-bit koma mugikorra

en: Unknown format
eu_ES: Formatu ezezaguna

en: Module Unsuitable
eu_ES: Modulu desegokia

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
eu_ES: Ezin izan da "%s" modulua kargatu.
    
    Errorea: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
eu_ES: "%s" moduluak ez du bertsio katerik.
    
    Ez da kargatuko.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
eu_ES: "%s" modulua Audacity-ren "%s" bertsioarekin bat dator.
    
    Ez da kargatuko.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
eu_ES: "%s" moduluak huts egin du hasieratzean.
    
    Ez da kargatuko.

en: Module "%s" found.
eu_ES: "%s" modulua aurkitu da.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
eu_ES: 
    
    Erabili bakarrik konfiantzazko iturrietako moduluak

en: Yes
eu_ES: Bai

en: No
eu_ES: Ez

en: Audacity Module Loader
eu_ES: Audacity modulu-kargatzailea

en: Try and load this module?
eu_ES: Probatu eta kargatu nahi modulu hau?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
eu_ES: "%s" moduluak ez ditu hornitzen eskatutako funtzioak.
    
    Ez da kargatuko.

en: Overwrite the plug-in file %s?
eu_ES: Gainidatzi pluginaren %s fitxategia?

en: Plug-in already exists
eu_ES: Lehendik badago plugin hori

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
eu_ES: Plugin fitxategia erabiltzen ari da. Huts egin du gainidazten

en: Failed to register:
    %s
eu_ES: Huts egin du erregistratzen:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
eu_ES[0]: Gaitu plugin hau?
eu_ES[1]: Gaitu plugin hauek?

en: Enable new plug-ins
eu_ES: Gaitu plugin berriak

en: Nyquist Prompt
eu_ES: Nyquist gonbit

en: Created new project
eu_ES: Proiektu berria sortu da

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
eu_ES: %s -ko plugin taldea aurretik definitutako talde batekin bateratu zen

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
eu_ES: %s-ko plugin elementuak aurrez definitutako elementu batekin gatazka du eta baztertu egin da

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
eu_ES: %s-ko plugin elementuek kokapen gatazkatsuak zehazten dituzte

en: Unable to determine
eu_ES: Ezin da zehaztu

en: %s bytes
eu_ES: %s byte

en: Simplified
eu_ES: Sinplifikatua

en: System
eu_ES: Sistema

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
eu_ES: Klasikoa

en: Dark
eu_ES: Iluna

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
eu_ES: Kontraste altukoa

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
eu_ES: Arina

en: Audacity could not write file:
      %s.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du idatzi fitxategia:
    %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
eu_ES: Audacity-k ezin du ireki fitxategia:
    %s
    idazteko.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du irudirik idatzi fitxategian:
    %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du aurkitu fitxategia:
    %s.
    Gaia ez da kargatu.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
eu_ES: Audacity-k ezin izan du kargatu fitxategia:
    %s
    Agian png formatu txarra?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du irakurri bere gai lehenetsia.
    Eman arazoaren berri mesedez.

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
eu_ES: Espero ziren gaiaren osagaien fitxategietatik
    bakar bat ere ez da aurkitu hemen:
    %s.

en: Could not create directory:
      %s
eu_ES: Ezin izan da direktorioa sortu:
    %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
eu_ES: %s -n behar diren fitxategi batzuk
    oraindik hortxe daude. Gainidatzi?

en: Audacity could not save file:
      %s
eu_ES: Audacity-k ezin izan du fitxategia gorde:
    %s

en: Couldn't write to file: %s
eu_ES: Ezin izan da fitxategian idatzi: %s

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
eu_ES: Pertsonalizatua

en: Audio Track
eu_ES: Audio-pista

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
eu_ES: Datu-basearen errorea. Barkatu, baina ezin dugu xehetasun gehiagorik eman.

en: Warning
eu_ES: Abisua

en: Could not open file: "%s"
eu_ES: Ezin izan da fitxategia ireki: "%s"

en: Error: %s at line %lu
eu_ES: Errorea: %s, %lu lerroan

en: Could not load file: "%s"
eu_ES: Ezin izan da fitxategia kargatu: "%s"

en: Could not parse XML
eu_ES: Ezin izan da XML fitxategia aztertu

en: 1st Experimental Command...
eu_ES: 1. komando esperimentala...

en: 2nd Experimental Command
eu_ES: 2. komando esperimentala

en: &Nyquist Workbench...
eu_ES: &Nyquist lan-mahaia...

en: &Undo	Ctrl+Z
eu_ES: &Desegin	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
eu_ES: &Berregin	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
eu_ES: &Ebaki	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
eu_ES: &Kopiatu	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
eu_ES: &Itsatsi	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
eu_ES: &Garbitu	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
eu_ES: H&autatu guztia	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
eu_ES: Bi&latu...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
eu_ES: Ba&t datorren parentesia	F8

en: &Top S-expr	F9
eu_ES: Goi-&goiko S-expr	F9

en: &Higher S-expr	F10
eu_ES: Go&ragoko S-expr	F10

en: &Previous S-expr	F11
eu_ES: &Aurreko S-expr	F11

en: &Next S-expr	F12
eu_ES: &Hurrengo S-expr	F12

en: &Go to
eu_ES: &Joan hona

en: Select &Font...
eu_ES: Hautatu &Tipografia...

en: Split &Vertically
eu_ES: Banatu &bertikalki

en: Split &Horizontally
eu_ES: Banatu &horizontalki

en: Show S&cript
eu_ES: Erakutsi S&cript-a

en: Show &Output
eu_ES: Erakutsi &irteera

en: &Large Icons
eu_ES: Ikono ha&ndiak

en: &Small Icons
eu_ES: Ikono t&xikiak

en: Toolbar
eu_ES: Tresna-barra

en: &Go	F5
eu_ES: &Joan	F5

en: &Stop	F6
eu_ES: &Gelditu	F6

en: &About
eu_ES: &Honi buruz

en: Script
eu_ES: Script-a

note: i18n-hint noun
en: Output
eu_ES: Irteera

en: Load Nyquist script
eu_ES: Kargatu Nyquist script-a

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
eu_ES: Nyquist script-ak (*.ny)|*.ny|Lisp script-ak (*.lsp)|*.lsp|Fitxategi guztiak|*

en: Script was not saved.
eu_ES: Ez da script-a gorde.

en: Save Nyquist script
eu_ES: Gorde Nyquist script-a

en: Find dialog
eu_ES: Bilatu ekarrizketa-koadroa

en: Harvey Lubin (logo)
eu_ES: Harvey Lubin (logoa)

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
eu_ES: Tango Ikono-galeria (tresna-barrako ikonoak)

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
eu_ES: Audacity-ren kanpoko modulua, efektuak idazteko IDE sinple bat dakar.

en: Nyquist Effect Workbench
eu_ES: Nyquist efektuen lan-mahaia

en: No matches found
eu_ES: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: Code has been modified. Are you sure?
eu_ES: Kodea aldatu da.  Ziur zaude?

en: Untitled
eu_ES: Izengabea

en: Nyquist Effect Workbench -
eu_ES: Nyquist efektuen lan-mahaia -

en: New
eu_ES: Berria

en: New script
eu_ES: Script berria

en: Open
eu_ES: Ireki

en: Open script
eu_ES: Ireki script-a

en: Save
eu_ES: Gorde

en: Save script
eu_ES: Gorde script-a

en: Save As
eu_ES: Gorde honela

en: Save script as...
eu_ES: Gorde script-a honela...

en: Copy
eu_ES: Kopiatu

en: Copy to clipboard
eu_ES: Kopiatu arbelera

en: Cut
eu_ES: Ebaki

en: Cut to clipboard
eu_ES: Ebaki arbelera

en: Paste
eu_ES: Itsatsi

en: Paste from clipboard
eu_ES: Itsatsi arbeletik

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
eu_ES: Garbitu

en: Clear selection
eu_ES: Garbitu hautapena

en: Select All
eu_ES: Hautatu guztiak

en: Select all text
eu_ES: Hautatu testu guztia

en: Undo
eu_ES: Desegin

en: Undo last change
eu_ES: Desegin azken aldaketa

en: Redo
eu_ES: Berregin

en: Redo previous change
eu_ES: Berregin azken aldaketa

en: Find
eu_ES: Bilatu

en: Find text
eu_ES: Bilatu testua

en: Match
eu_ES: Bat etortzea

en: Go to matching paren
eu_ES: Joan bat datorren parentesira

en: Top
eu_ES: Goraino

en: Go to top S-expr
eu_ES: Joan goi-goiko S-expr-era

en: Up
eu_ES: Gora

en: Go to higher S-expr
eu_ES: Joan goragoko S-expr-era

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Go to previous S-expr
eu_ES: Joan aurreko S-expr-era

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: Go to next S-expr
eu_ES: Joan hurrengo S-expr-era

note: i18n-hint noun
en: Start
eu_ES: Hasiera

en: Start script
eu_ES: Hasi script-a

en: Stop
eu_ES: Gelditu

en: Stop script
eu_ES: Gelditu script-a

en: No revision identifier was provided
eu_ES: Ez da berrikuspen identifikatzailerik eman

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
eu_ES: %s, sistemen administrazioa

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
eu_ES: %s, sortzaileetako bat eta garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
eu_ES: %s, garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
eu_ES: %s, garapena eta laguntza

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
eu_ES: %s, dokumentazioa eta laguntza

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
eu_ES: %s, QA probatzailea, dokumentazioa eta laguntza

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
eu_ES: %s, dokumentazioa eta laguntza, frantsesa

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
eu_ES: %s, kalitate-bermea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
eu_ES: %s, irisgarritasun aholkularia

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
eu_ES: %s, artista grafikoa

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
eu_ES: %s, konpositorea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
eu_ES: %s, probatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
eu_ES: %s, Nyquist pluginak

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
eu_ES: %s, web-garatzailea

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
eu_ES: %s, grafikoak

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
eu_ES: %s (%s,%s,%s,%s eta %s barnean ditu)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
eu_ES: %s-ri buruz

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
eu_ES: Ados

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
eu_ES: %s soinua grabatu eta editatzeko software librea, kode irekikoa, eta plataforma-anitza.

en: Credits
eu_ES: Kredituak

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
eu_ES: %s taldeko kideak

en: Emeritus:
eu_ES: Emerituak:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
eu_ES: %s taldeko kide aipagarriak, orain ez aktiboak

en: Contributors
eu_ES: Parte hartzaileak

en: Website and Graphics
eu_ES: Webgunea eta grafikoak

en: Translators
eu_ES: Itzultzaileak

en: Libraries
eu_ES: Liburutegiak

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
eu_ES: %s-k hurrengo proiektuen kodea erabiltzen du:

en: Special thanks:
eu_ES: Eskerrik asko hauei:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
eu_ES: %s -ren webgunea:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2021 %s Team.
eu_ES: %s software egile eskubideak ditu %s 1999-2020 %s taldea.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
eu_ES: %s izena erregistratutako marka bat da.

en: Build Information
eu_ES: Konpilazioaren informazioa

en: Enabled
eu_ES: Gaituta

en: Disabled
eu_ES: Desgaituta

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
eu_ES: Eraikitzea

en: Program build date:
eu_ES: Programaren konpilazio data:

en: Commit Id:
eu_ES: Commit IDa:

en: Debug build (debug level %d)
eu_ES: Arazketa-konpilazioa (arazketa maila %d)

en: Release build (debug level %d)
eu_ES: Kaleratzeko konpilazioa (arazketa maila %d)

en: %s, 64 bits
eu_ES: %s, 64 bit

en: Build type:
eu_ES: Konpilazio mota:

en: Compiler:
eu_ES: Konpilatzailea:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
eu_ES: Instalazioaren aurrizkia:

en: Settings folder:
eu_ES: Ezarpenen karpeta:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
eu_ES: Core liburutegiak

en: Cross-platform GUI library
eu_ES: GUI liburutegi plataforma-anitza

en: Audio playback and recording
eu_ES: Audio erreprodukzioa eta grabaketa

en: Sample rate conversion
eu_ES: Lagin-maiztasun bihurketa

en: File Format Support
eu_ES: Fitxategi-formatuen euskarria

note: i18n-hint: This is what the library (libmad) does - imports MP3 files
en: MP3 Importing
eu_ES: MP3 inportatzen

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
eu_ES: Ogg Vorbis inportazioa eta esportazioa

en: ID3 tag support
eu_ES: ID3 etiketentzako euskarria

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
eu_ES: FLAC inportazioa eta esportazioa

en: MP2 export
eu_ES: MP2 esportazioa

en: Import via QuickTime
eu_ES: Inportatu QuickTime bidez

en: FFmpeg Import/Export
eu_ES: FFmpeg inportazioa/esportazioa

en: Import via GStreamer
eu_ES: Inportatu GStreamer bidez

en: Features
eu_ES: Ezaugarriak

en: Plug-in support
eu_ES: Plugin euskarria

en: Sound card mixer support
eu_ES: Soinu-txartel nahaslerako euskarria

en: Pitch and Tempo Change support
eu_ES: Tonua eta tempoa aldatzeko euskarria

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
eu_ES: Muturreko tonu eta tempo aldatzeko euskarria

en: GPL License
eu_ES: GPL lizentzia

en: Timeline actions disabled during recording
eu_ES: Denbora-lerroaren ekintzak desgaituta grabazioan zehar

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
eu_ES: Egin klik eta arrastatu doitzeko, egin klik bikoitza berrezartzeko

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Play head
eu_ES: Grabazio/ Erreprodukzio-burua

en: Timeline
eu_ES: Denbora-lerroa

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
eu_ES: Edo egin klik edo arrastatu bilaketa hasteko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
eu_ES: Edo egin klik edo arrastatu herrestatzea hasteko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
eu_ES: Egin klik eta mugitu herrestatzeko. Egin klik eta arrastatu bilatzeko.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
eu_ES: Mugitu bilatzeko

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
eu_ES: Mugitu herrestatzeko

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
eu_ES: Arrastatu bilatzeko. Askatu bilaketa gelditzeko.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
eu_ES: Arrastatu bilatzeko. Askatu eta mugitu herrestatzeko.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
eu_ES: Mugitu herrestatzeko. Arrastatu bilatzeko.

en: Quick-Play disabled
eu_ES: Erreprodukzio azkarra desgaituta

en: Quick-Play enabled
eu_ES: Erreprodukzio azkarra gaituta

en: Timeline Options
eu_ES: Denbora lerroaren aukerak

en: Enable dragging selection
eu_ES: Gaitu hautapena arrastatzea

en: Update display while playing
eu_ES: Eguneratu pantaila erreproduzitzean

en: Pinned Play Head
eu_ES: Finkatutako grabazio-burua

en: Failed to remove %s
eu_ES: Huts egin du %s kentzean

en: Failed!
eu_ES: Huts egin du!

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
eu_ES: Berrezarri hobespenak?
    
    Behin bakarrik egingo den galdera da hau, instalazio baten ondoren, non zuk eskatu zenuen hobespenak berrezartzea.

en: Reset Audacity Preferences
eu_ES: Berrezarri Audacityren hobespenak

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
eu_ES: ezin izan da %s aurkitu.
    
    Azken fitxategien zerrendatik kendu egin da.

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
eu_ES: SQLite liburutegiaren hasieratzeak huts egin du. Audacityk ezin du aurrera egin.

en: Block size must be within 256 to 100000000
eu_ES: Blokearen tamainak 256 eta 100000000 bitartekoa izan behar du

en: Audacity is starting up...
eu_ES: Audacity abiatzen ari da...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
eu_ES: &Berria

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
eu_ES: &Ireki...

en: Open &Recent...
eu_ES: Ireki &azkenak...

en: &About Audacity...
eu_ES: &Audacity-ri buruz...

en: &Preferences...
eu_ES: &Hobespenak...

en: &File
eu_ES: &Fitxategia

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du aurkitu aldi baterako fitxategiak gordetzeko leku seguru bat.
    Audacity-k leku bat behar du, non garbiketa automatikoa egiten duten programek ez dituzten aldi baterako fitxategiak ezabatuko .
    Sartu direktorio egoki bat hobespenenen elkarrizketa-koadroan.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du aldi baterako fitxategiak gordetzeko lekua aurkitu.
    Sartu direktorio egoki bat hobespenenen elkarrizketa-koadroan.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
eu_ES: Audacity orain irtengo da. Abiarazi berriro Audacity aldi baterako direktorio berria erabiltzeko.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
eu_ES: Audacity-ren bi kopia aldi berean  exekutatzeak ekar dezake
    datuak galtzea edo ekar dezake sistemen hutsegitea.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
eu_ES: Audacity-k ezin izan du aldi baterako fitxategien direktorioa blokeatu.
    Audacity-ren beste kopia bat egon daiteke une honetan karpeta hau erabiltzen.

en: Do you still want to start Audacity?
eu_ES: Audacity abiarazi nahi duzu oraindik ere?

en: Error Locking Temporary Folder
eu_ES: Errorea aldi baterako karpeta blokeatzean

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
eu_ES: Sistemak antzeman du Audacity-ren beste kopia bat abian dela.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
eu_ES: Erabili Berria edo Ireki aginduak uneko Audacity exekutatze
     prozesuan hainbat proiektu aldi berean irekitzeko.

en: Audacity is already running
eu_ES: Audacity exekutatzen ari da

en: Audacity Startup Failure
eu_ES: Audacity-ren abiatzeak huts egin du

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
eu_ES: Ezin da semafororik eskuratu.
    
    Arrazoia baliabideen eskasia dela ematen du
    eta berrabiarazi beharko da.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
eu_ES: Ezin da semafororik sortu.
    
    Arrazoia baliabideen eskasia dela ematen du
    eta berrabiarazi beharko da.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
eu_ES: Ezin da blokeo semafororik eskuratu.
    
    Arrazoia baliabideen eskasia dela ematen du
    eta berrabiarazi beharko da.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
eu_ES: Ezin da semaforo zerbiturik eskuratu.
    
    Arrazoia baliabideen eskasia dela ematen du
    eta berrabiarazi beharko da.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
eu_ES: Audacity IPC zerbitzariak ezin izan du hasieratu.
    
    Arazoa baliabideen eskasiak sortu du
    eta berrabiarazi beharko da.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
eu_ES: Konpondu ezin den errore bat gertatu da abiaraztean

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
eu_ES: ezarri diskoko blokearen tamaina maximoa bytetan

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
eu_ES: laguntza mezu hau

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
eu_ES: exekutatu auto-diagnostikoa

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
eu_ES: erakutsi Audacity-ren bertsioa

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
eu_ES: audioaren edo proiektuaren fitxategi-izena

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
eu_ES: Audacity proiektu (.aup3) fitxategiak une honetan ez daude
    Audacity-rekin asoziatuta. 
    
    Asoziatu nahi dituzu, klik bikoitza egitean ireki daitezen?

en: Audacity Project Files
eu_ES: Audacity proiektuko fitxategiak

en: Audacity Configuration Error
eu_ES: Audacity ezarpenen errorea

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. More information can be obtained by clicking the help button below.
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
eu_ES: Ezin izan da konfigurazio fitxategi hau atzitu:
    
    	%s
    
    Hori arrazoi askoren ondorioz sor daiteke, baina litekeena da diskoa beteta egotea edo fitxategian idazteko baimenik ez izatea. Informazio gehiago beheko laguntza botoian klikatuz lor daiteke.
    
    Arazoa zuzentzen saia zaitezke eta jarraian sakatu "Saiatu berriro" sakatu.
    
    "Irten Audacity" aukeratzen baduzu, zure proiektua gorde gabeko egoeran utzi ahal izango da, irekitzen duzun hurrengoan berreskuratuko dena.

en: Help
eu_ES: Laguntza

en: &Quit Audacity
eu_ES: &Irten Audacity-tik

en: &Retry
eu_ES: &Saiatu berriro

en: Could not find any audio devices.
eu_ES: Ezin izan du audio-gailurik topatu.

en: You will not be able to play or record audio.
eu_ES: Ezin izango duzu audiorik erreproduzitu edo grabatu.

en: Error: %s
eu_ES: Errorea: %s

en: Error Initializing Audio
eu_ES: Errorea audioa hasieratzen

en: Audacity Audio
eu_ES: Audacity audioa

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
eu_ES: Errorea grabaketa gailua irekitzean.
    Errore-kodea: %s

en: Out of memory!
eu_ES: Memoria agortu da!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoa gelditu da. Ezin izan da gehiago optimizatu. Oraindik altuegia da.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoak bolumena %f mailara jaitsi du.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoa gelditu egin da. Ezin izan da gehiago optimizatu. Oraindik baxuegia da.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoak bolumena %.2f mailara igo du.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoa gelditu egin da. Analisi kopuru maximoa gainditu da onargarria den bolumena topatu gabe. Oraindik altuegia da.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoa gelditu egin da. Analisi kopuru maximoa gainditu da onargarria den bolumena topatu gabe. Oraindik baxuegia da.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
eu_ES: Grabazio mailaren doikuntza automatikoa gelditu egin da.  %.2f bolumen maila onargarria dirudi.

en: Automatic Crash Recovery
eu_ES: Hutsegiteen berreskuratze automatikoa

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
eu_ES: Hurrengo proiektuak ez ziren era egokian gorde Audacity erabili zen azken aldian eta automatikoki berreskura daitezke.
    
    Berreskuratu ondoren, gorde proiektuak ziurtatzeko aldaketak diskoan idazten direla.

en: Recoverable &projects
eu_ES: &proiektu berreskuragarriak

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
eu_ES: Hautatu

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
eu_ES: Izena

en: &Discard Selected
eu_ES: &Baztertu hautatutakoak

en: &Recover Selected
eu_ES: Be&rreskuratu hautatutakoak

en: &Skip
eu_ES: &Saltatu

en: No projects selected
eu_ES: Ez da proiekturik hautatu

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
eu_ES: Ziur zaude hautatutako proiektuak baztertu nahi dituzula?
    
    "Bai" aukeratzen baduzu hautatutako proiektuak berehalakoan eta betirako ezabatuko dira.

en: Select Command
eu_ES: Hautatu agindua

en: &Command
eu_ES: &Agindua

en: &Edit Parameters
eu_ES: &Editatu parametroak

en: &Use Preset
eu_ES: &Erabili aurre-ezarpena

en: &Parameters
eu_ES: &Parametroak

en: &Details
eu_ES: &Xehetasunak

en: Choose command
eu_ES: Aukeratu agindua

en: MP3 Conversion
eu_ES: MP3 bihurketa

en: Fade Ends
eu_ES: Desagertu

en: Import Macro
eu_ES: Inportatu makroa

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
eu_ES: %s makroa badago. Berridatzi nahi duzu?

en: Export Macro
eu_ES: Esportatu makroa

en: Effect
eu_ES: Efektua

en: Menu Command (With Parameters)
eu_ES: Menuko agindua (parametrorekin)

en: Menu Command (No Parameters)
eu_ES: Menuko agindua (parametrorik gabe)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
eu_ES: "%s"-k eskatzen gutxienez pista bat hautatzea.

en: Your batch command of %s was not recognized.
eu_ES: %s batch komando ezezaguna.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
eu_ES: Aplikatutako makroa

en: Apply Macro
eu_ES: Aplikatu makroa

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
eu_ES: Aplikatutako makroa: %s

en: Apply '%s'
eu_ES: Aplikatu '%s'

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
eu_ES: Aplikatu %s parametro(ar)ekin
    
    %s

en: Test Mode
eu_ES: Proba modua

en: Apply %s
eu_ES: Aplikatu %s

en: Macros Palette
eu_ES: Makroen paleta

en: Manage Macros
eu_ES: Kudeatu makroak

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
eu_ES: Hautatu makroa

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
eu_ES: Makroa

en: Apply Macro to:
eu_ES: Aplikatu makroa honi:

en: Apply macro to project
eu_ES: Aplikatu makroa &proiektuari

en: &Project
eu_ES: &Proiektua

en: Apply macro to files...
eu_ES: Aplikatu makroa fitxategiei...

en: &Files...
eu_ES: &Fitxategiak...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
eu_ES: &Zabaldu

en: No macro selected
eu_ES: Ez da makrorik hautatu

en: Applying '%s' to current project
eu_ES: '%s' uneko proiektuan aplikatzen

en: Please save and close the current project first.
eu_ES: Gorde eta itxi uneko proiektua lehenbizi.

en: Select file(s) for batch processing...
eu_ES: Hautatu fitxategia(k) batch-prozesatzeko...

en: Applying...
eu_ES: Aplikatzen...

en: File
eu_ES: Fitxategia

en: &Cancel
eu_ES: &Utzi

en: Remo&ve
eu_ES: &Kendu

en: &Rename...
eu_ES: Be&rrizendatu...

en: Re&store
eu_ES: Berreskuratu

en: I&mport...
eu_ES: I&nportatu...

en: E&xport...
eu_ES: E&sportatu...

en: Edit Steps
eu_ES: Editatu urratsak

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
eu_ES: Zk

en: Command
eu_ES: Agindua

en: Parameters
eu_ES: Parametroak

en: &Insert
eu_ES: &Txertatu

en: &Edit...
eu_ES: &Editatu...

en: De&lete
eu_ES: E&zabatu

en: Move &Up
eu_ES: Eraman &gora

en: Move &Down
eu_ES: Eraman &behera

en: &Save
eu_ES: &Gorde

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
eu_ES: &Txikitu

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
eu_ES: - AMAIERA -

en: %s changed
eu_ES: %s aldatu da

en: Do you want to save the changes?
eu_ES: Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Enter name of new macro
eu_ES: Sartu makro berriaren izena

en: Name of new macro
eu_ES: Makro berriaren izena

en: Name must not be blank
eu_ES: Izena ezin da hutsik egon

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
eu_ES: Izenek ezin dute '%c' eta '%c' izan

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
eu_ES: Ziur %s ezabatu nahi duzula?

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
eu_ES: Proba-bankua

en: Disk Block Size (KB):
eu_ES: Diskoko blokearen tamaina (KB):

en: Number of Edits:
eu_ES: Edizio kopurua:

en: Test Data Size (MB):
eu_ES: Probaren datuen tamaina (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
eu_ES: Ausazko hazia:

en: Show detailed info about each block file
eu_ES: Erakutsi informazio xehea bloke fitxategi bakoitzeko

en: Show detailed info about each editing operation
eu_ES: Erakutsi informazio xehea edizio eragiketa bakoitzeko

en: Run
eu_ES: Abiatu

note: i18n-hint verb
en: Close
eu_ES: Itxi

en: Export Benchmark Data as:
eu_ES: Esportatu proba-bankuaren datuak honela:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
eu_ES: Blokearen tamaina 1 - 1024 KB tartean egon beharko luke.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
eu_ES: Edizio kopurua 1 - 10000 tartean egon beharko luke.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
eu_ES: Probaren datuen tamaina 1 -2000 MB tartean egon beharko luke.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
eu_ES: Erabiltzen: %lld pusketa, bakoitza %lld laginekoa, guztira %.1f MB.

en: Preparing...
eu_ES: Prestatzen...

en: Expected len %lld, track len %lld.
eu_ES: Esperotako luzera %lld, pistaren luzera %lld.

en: Performing %d edits...
eu_ES: %d edizio burutzen...

en: Cut: %lld - %lld
eu_ES: Ebaki: %lld - %lld

en: Trial %d
eu_ES: %d saiakera

en: Cut (%lld, %lld) failed.
eu_ES: Ebakitzeak (%lld, %lld) huts egin du.

en: Paste: %lld
eu_ES: Itsasi: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
eu_ES: %d. saiakera
    Itsastean huts egin du.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
eu_ES: %d edizio burutzeko denbora: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
eu_ES: Fitxategiaren erakuslearen galerak egiaztatzen;

en: Track # blocks: %ld
eu_ES: Pistako bloke kopurua: %ld

en: Disk # blocks:
eu_ES: Diskoaren bloke kopurua:

en: Doing correctness check...
eu_ES: Zuzentasun proba egiten...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
eu_ES: Gaizki: %lld pusketa %lld lagin

en: Passed correctness check!
eu_ES: Zuzentasun proba gaindituta!

en: Errors in %d/%lld chunks
eu_ES: Errorea %d/%lld pusketatan

en: Time to check all data: %ld ms
eu_ES: Datu guztiak egiaztatzeko denbora: %ld ms

en: Reading data again...
eu_ES: Datuak berriro irakurtzen...

en: Time to check all data (2): %ld ms
eu_ES: Datu guztiak egiaztatzeko denbora (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
eu_ES: 44100 Hz-tan, %d byte lagin bakoitzeko, aldi berean
    erreproduzitu daitekeen  pista kopurua: % .1f

en: TEST FAILED!!!
eu_ES: PROBAK HUTS EGIN DU!!!

en: Benchmark completed successfully.
eu_ES: Proba-bankua ongi burutu da.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: You must first select some audio for '%s' to act on.
    
    Ctrl + A selects all audio.
eu_ES: Ekin aurretik '%s'-tik zenbait audio hautatu behar dituzu.
    
    Ctrl + A audio guztiak hautatzeko.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
eu_ES: Hautatu audioa %s erabiltzeko (esate baterako, Ctrl + A denak hautatzeko), orduan saiatu berriro.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
eu_ES: Hautatu audioa %s erabiltzeko (esate baterako, Ctrl + A denak hautatzeko), orduan saiatu berriro.

en: No Audio Selected
eu_ES: Ez da audioa aukeratu

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
eu_ES: Hautatu %s-tik erabiltzeko audioa.
    
    1. Aukeratu zarata adierazten duen audioa eta erabili %s zure 'zarata-profila' lortzeko.
    
    2. Zure zarata-profila lortutakoan, hautatu aldatu nahi duzun audioa
    eta erabili %s audio hori aldatzeko.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
eu_ES: Hau erreprodukzioa eta grabazioa geldirik daudela
    bakarrik egin dezakezu. (Pausatzea ez da nahikoa)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
eu_ES: Ekintza hau burutzeko aldez aurretik zenbait audio estereo
    hautatu behar dituzu. (Ekintza hau ezin duzu monoekin egin.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
eu_ES: Ekintza hau burutu aurretik audioren bat aukeratu behar duzu. 
    (Ez dabil beste pista motetan).

en: Audacity Support Data
eu_ES: Audacity-ren datuak laguntzarako

en: This may take several seconds
eu_ES: Baliteke zenbait segundo behar izatea

en: Report generated to:
eu_ES: Txostena hemen sortu da:

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
eu_ES: Ezin izan da modu segurua ezarri %s-rako lehenengo konexioan

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
eu_ES: Ezin izan da modu segurua kontrol puntuan konexioan %s ezarri

en: Checkpointing project
eu_ES: Kontrolerako proiektua

en: Checkpointing %s
eu_ES: %s kontrolatzen

en: Could not write to %s.
eu_ES: Ezin da %s fitxategian idatzi.

en: Disk is full.
    %s
    For tips on freeing up space, click the help button.
eu_ES: Diskoa beteta dago.
    %s
    Espazioa askatzeko aholkuak lortzeko, egin klik laguntza botoian.

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da gordetzeko puntua sortu.
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da gordetzeko puntua askatu:
    
    %s

en: Removing Dependencies
eu_ES: Menpekotasunak kentzen

en: Copying audio data into project...
eu_ES: Audio-datuak proiektura kopiatzen...

en: Project Depends on Other Audio Files
eu_ES: Proiektua beste audio-fitxategien menpekoa da

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
eu_ES: Fitxategi hauek zure proiektura kopiatzeak menpekotasun hau kenduko du.
    Hau seguruagoa da, baina diskoan espazio gehiago behar du.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
eu_ES: 
    
    FALTAN gisa ageri diren fitxategiak mugitu edo ezabatu dira eta ezin dira kopiatu.
    Berrezar itzazu jatorrizko tokira proiektura kopiatu ahal izateko.

en: Project Dependencies
eu_ES: Proiektuaren menpekotasunak

en: Audio File
eu_ES: Audio fitxategia

en: Disk Space
eu_ES: Disko-espazioa

en: Copy Selected Files
eu_ES: Kopiatu hautatutako fitxategiak

en: Cancel Save
eu_ES: Utzi gordetzeari

en: Save Without Copying
eu_ES: Gorde kopiatu gabe

en: Do Not Copy
eu_ES: Ez kopiatu

en: Copy All Files (Safer)
eu_ES: Kopiatu fitxategi guztiak (seguruagoa)

en: Whenever a project depends on other files:
eu_ES: Proiektu batek beste fitxategien menpekotasuna duen ala ez:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
eu_ES: Galdetu niri

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
eu_ES: Kopiatu beti fitxategi guztiak (seguruena)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
eu_ES: Ez kopiatu fitxategirik

en: MISSING %s
eu_ES: %s FALTA DA

en: &Copy Names to Clipboard
eu_ES: &Kopiatu izenak arbelera

en: Missing
eu_ES: Falta dira

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
eu_ES: Aurrera egiten baduzu, zure proiektua ez da diskoan gordeko. Hau da nahi duzuna?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
eu_ES: Zure proiektua une honetan autonomoa da; ez du kanpoko audio fitxategiekiko menpekotasunik.
    
    Baliteke Audacity proiektu zaharrago batzuk ez izatea autonomoak eta zaindu
    behar izatea kanpoko mendekotasunak leku egokian mantentzeko.
    Proiektu berriak autonomoak izango dira eta arrisku gutxiago dute.

en: Dependency Check
eu_ES: Menpekotasun-egiaztatzea

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
eu_ES: Uzteak

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
eu_ES: Grabatutako audioa etiketatutako kokapenetan galdu da. Balizko arrazoiak:
    
    Beste aplikazio batzuk Audacity-rekin lehiatzen ari dira prozesadorearen denbora lortzeko
    
    Kanpoko biltegiratze gailu geldo batean gordetzen ari zara

en: Turn off dropout detection
eu_ES: Aktibatu uzteen hautematea

en: FFmpeg support not compiled in
eu_ES: Konpilazio honek ez du FFmpeg euskarririk

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
eu_ES: FFmpeg hobespenetan ezarrita dago eta aurrekoetan behar bezala kargatu da,
    baina oraingoan Audacity-k huts egin du abioan kargatzen.
    
    Agian komeni zaizu Hobespenak > Liburutegiak aukeretara jo FFmpeg berrezartzeko.

en: FFmpeg startup failed
eu_ES: FFmpeg abioak huts egin du

en: FFmpeg library not found
eu_ES: FFmpeg liburutegia ez da aurkitu

en: Locate FFmpeg
eu_ES: Bilatu FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
eu_ES: Audacity-k '1%s' fitxategia behar du FFmpeg bidez audioa inportatzeko eta esportatzeko.

en: Location of '%s':
eu_ES: '%s'-ren kokalekua:

en: To find '%s', click here -->
eu_ES: '%s' bilatzeko, egin klik hemen -->

en: Browse...
eu_ES: Arakatu...

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
eu_ES: FFmpeg kopia bat dohainik lortzeko, egin klik hemen -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
eu_ES: Deskargatu

en: Only avformat.dll
eu_ES: Avformat.dll soilik

en: Only libavformat.so
eu_ES: Libavformat.so soilik

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
eu_ES: Non dago '%s'?

en: FFmpeg not found
eu_ES: FFmpeg ez da aurkitu

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
eu_ES: Audacity saiatu da FFmpeg erabiltzen inportatzeko audio fitxategia,
    baina ez du aurkitu liburutegia.
    
    FFmpeg inportazioa erabiltzeko, joan Edizioa > Hobespenak > Libirutegiak
    FFmpeg  liburutegiak deskargatzeko edo bilatzeko.

en: Do not show this warning again
eu_ES: Ez erakutsi abisu hau berriro

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
eu_ES: Errorea (agian fitxategia ez da idatzi): %s

en: &Copy uncompressed files into the project (safer)
eu_ES: &Kopiatu konprimitu gabeko fitxategiak proiektuak (seguruagoa)

en: &Read uncompressed files from original location (faster)
eu_ES: &Irakurri konprimitu gabeko fitxategiak jatorrizko kokalekutik (azkarragoa)

en: &Copy all audio into project (safest)
eu_ES: &Kopiatu audio guztiak proiektuan (seguruena)

en: Do &not copy any audio
eu_ES: &Ez kopiatu audiorik

en: As&k
eu_ES: &Galdetu

en: Frequency Analysis
eu_ES: Maiztasunaren analisia

en: Spectrum
eu_ES: Espektroa

en: Standard Autocorrelation
eu_ES: Autokorrelazio estandarra

en: Cuberoot Autocorrelation
eu_ES: Erro kubikoaren autokorrelazioa

en: Enhanced Autocorrelation
eu_ES: Hobetutako autokorrelazioa

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
eu_ES: %s leihoa

en: Linear frequency
eu_ES: Maiztasun lineala

en: Log frequency
eu_ES: Maiztasunaren logaritmoa

en: Scroll
eu_ES: Korritu

en: Zoom
eu_ES: Zooma

en: Cursor:
eu_ES: Kurtsorea:

en: Peak:
eu_ES: Gailurra:

en: &Grids
eu_ES: &Saretak

en: &Algorithm:
eu_ES: &Algoritmoa:

en: &Size:
eu_ES: &Tamaina:

en: &Export...
eu_ES: &Esportatu...

en: &Function:
eu_ES: &Funtzioa:

en: &Axis:
eu_ES: &Ardatza:

en: &Replot...
eu_ES: &Birmarraztu...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
eu_ES: Espektroa marrazteko, hautatutako pista guztiek lagin-maiztasun bera izan behar dute.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
eu_ES: Audio gehiegi hautatu dituzu. Audioaren lehen %.1f segundoak baino ez dira analizatuko.

en: Not enough data selected.
eu_ES: Ez dira nahiko datu hautatu.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
eu_ES: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
eu_ES: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
eu_ES: espektroa.txt

en: Export Spectral Data As:
eu_ES: Esportatu espektroaren datuak honela:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
eu_ES: Maiztasuna (Hz)	Maila (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
eu_ES: Atzerapena (segundo)	Maiztasuna (Hz)	Maila

en: Plot Spectrum...
eu_ES: Marraztu espektroa...

en: Welcome!
eu_ES: Ongi etorri!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
eu_ES: Audioa erreproduzitzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
eu_ES: Audioa grabatzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
eu_ES: Grabatzen - grabatzeko gailua aukeratzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
eu_ES: Grabatzen - grabatzeko iturburua aukeratzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
eu_ES: Grabatzen - grabatzeko maila ezartzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
eu_ES: Edizio menuak eta grisean dauden menuak

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
eu_ES: Audio fitxategia esportatzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
eu_ES: Audacity proiektua gordetzen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
eu_ES: Beste formatuentzako euskarria

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
eu_ES: Grabatu CD batean

en: No Local Help
eu_ES: Laguntza lokalik ez

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
eu_ES: <br><br>Erabiltzen ari zaren Audacity bertsioa <b>probetarako Alpha bertsioa</b> da.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
eu_ES: <br><br>Erabiltzen ari zaren Audacity bertsioa <b>probetarako Beta bertsio</b> bat da.

en: Get the Official Released Version of Audacity
eu_ES: Eskuratu argitaratutako Audacity bertsio ofiziala

en: We strongly recommend that you use our latest stable released version, which has full documentation and support.<br><br>
eu_ES: Benetan gomendatzen dizugu argitaratutako azken bertsio egonkorra erabiltzea. Bertsio horrek dokumentazio eta laguntza osoa du.<br><br>

en: You can help us get Audacity ready for release by joining our [[https://www.audacityteam.org/community/|community]].<hr><br><br>
eu_ES: Audacity argitaratzeko prestatzen lagundu ahal diguzu gure  [[https://www.audacityteam.org/community/|community]]-ren bidez.<hr><br><br>

en: How to get help
eu_ES: Nola lortu laguntza

en: These are our support methods:
eu_ES: Hauek dira laguntza eskuratzeko bideak:

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Quick_Help|' as it's the name of a link.
en: [[help:Quick_Help|Quick Help]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|view online]]
eu_ES: [[help:Quick_Help|Laguntza azkarra]] - ekipoan instalatuta ez badago, [[http://manual.audacityteam.org/quick_help.html|ikusi sarean]]

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Main_Page|' as it's the name of a link.
en:  [[help:Main_Page|Manual]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/|view online]]
eu_ES:  [[help:Main_Page|Eskuliburua]] - ekipoan instalatuta ez badago, [[http://manual.audacityteam.org/|ikusi sarean]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
eu_ES:  [[https://forum.audacityteam.org/|Foroa]] - egin galdera sarean.

en: More:</b> Visit our [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] for tips, tricks, extra tutorials and effects plug-ins.
eu_ES: Gainera: </b>Bisitatu gure [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wikia]]  aurkitzeko iradokizunak, trikimailuak, tutorialak eta efektu-pluginak.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg library]] to your computer.
eu_ES: Audacity-k beste formatutako babesik gabeko fitxategiak inporta ditzake (hala nola M4A, WMA, grabagailu eramangarrietako konprimitutako WAV fitxategiak eta bideo fitxategietako audioak) aukerako [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg liburutegia]] zure ordenagailuan instalatzen baduzu.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
eu_ES: Bestalde, [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#midi|MIDI fitxategien]] eta [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDen]] pisten inportazioaren gaineko laguntza irakur dezakezu.

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
eu_ES: Badirudi eskuliburua ez dagoela instalatuta. [[*URL*|ikusi lineako eskuliburua]]. <br><br>Beti ikusteko lineako eskuliburua, aldatu interfazearen hobespenetan "Eskuliburuaren kokapena" eta jarri "Internetetik".

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
eu_ES: Badirudi eskuliburua ez dagoela instalatuta. [[*URL*|ikusi lineako eskuliburua]] edo [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| deskargatu eskuliburua]]. <br><br>Beti ikusteko lineako eskuliburua, interfazearen hobespenetan aldatu "Eskuliburuaren kokapena" eta jarri "Internetetik".

en: Check Online
eu_ES: Egiaztatu sarean

en: Save %s
eu_ES: Gorde %s

en: Unable to save %s
eu_ES: Ezin izan da '%s' gorde

en: History
eu_ES: Historia

en: &Manage History
eu_ES: &Kudeatu historia

en: Action
eu_ES: Ekintza

en: Used Space
eu_ES: Erabilitako espazioa

en: &Total space used
eu_ES: &Guztira erabilitako tokia

en: &Undo levels available
eu_ES: &Desegin mailak eskuragarri

en: &Levels to discard
eu_ES: Baztertzeko mai&lak

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
eu_ES: &Baztertu

en: Clip&board space used
eu_ES: Ar&belean erabilitako tokia

en: D&iscard
eu_ES: Baztertu

en: &Compact
eu_ES: &Trinkotu

en: Compacting actually freed %s of disk space.
eu_ES: Trinkotzeak diskoaren %s askatu du.

en: Edit Labels
eu_ES: Editatu etiketak

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
eu_ES: Pista

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
eu_ES: Etiketa

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
eu_ES: Hasiera-denbora

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
eu_ES: Amaiera-denbora

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
eu_ES: Maiztasun baxua

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
eu_ES: Maiztasun altua

en: New...
eu_ES: Berria...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
eu_ES: Sakatu F2 edo egin klik bikoitza gelaxkaren edukiak editatzeko.

en: Select a text file containing labels
eu_ES: Hautatu etiketak dituen testu-fitxategi bat

en: Could not open file: %s
eu_ES: Ezin izan da fitxategia ireki: %s

en: No labels to export.
eu_ES: Esportatzeko etiketarik ez.

en: Export Labels As:
eu_ES: Esportatu etiketak honela:

en: New Label Track
eu_ES: Etiketa-pista berria

en: Enter track name
eu_ES: Idatzi pistaren izena

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
eu_ES: Etiketa-pista

en: Labels
eu_ES: Etiketak

en: One or more saved labels could not be read.
eu_ES: Gordetako etiketa bat edo gehiago ezin izan da irakurri.

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
eu_ES: Audacity-ren lehen exekuzioa

en: Choose Language for Audacity to use:
eu_ES: Hautatu Audacity-k erabiliko duen hizkuntza:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
eu_ES: Aukeratu duzun hizkuntza, %s (%s), ez dator bat sistemaren hizkuntzarekin, %s (%s).

en: Confirm
eu_ES: Berretsi

en: Error Converting Legacy Project File
eu_ES: Errorea Proiektu-fitxategi zaharra bihurtzean

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
eu_ES: 1.0 proiektuko fitxategia formatu berrira bihurtu da.
    Fitxategi zaharra '%s' gisa gorde da

en: Opening Audacity Project
eu_ES: Irekitzen Audacity proiektua

en: Audacity Log
eu_ES: Audacity erregistroa

en: &Save...
eu_ES: &Gorde...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
eu_ES: Ga&rbitu

en: &Close
eu_ES: &Itxi

en: Save log to:
eu_ES: Gorde erregistroa hemen:

en: Couldn't save log to file: %s
eu_ES: Ezin izan da erregistro-fitxategia idatzi: %s

en: Audacity Karaoke%s
eu_ES: Audacity karaokea%s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
eu_ES: Errore bat gertatu da midi s/i geruza hasieratzen.

en: You will not be able to play midi.
eu_ES: Ezin izango duzu midi erreproduzitu.

en: Error Initializing Midi
eu_ES: Errorea Midia hasieratzen

en: &Undo %s
eu_ES: &Desegin %s

en: &Undo
eu_ES: &Desegin

en: &Redo %s
eu_ES: &Berregin %s

en: &Redo
eu_ES: &Berregin

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
eu_ES: Arazo bat egon da zure azken ekintzarekin. Uste baduzu
    hau akats bat dela, mesedez esan iezaguzu zehazki non gertatu den.

en: Disallowed
eu_ES: Debekatua

en: Mix and Render
eu_ES: Nahastu eta errendatu

en: Mixing and rendering tracks
eu_ES: Pistak nahasten eta errendatzen

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
eu_ES: Irabazia

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
eu_ES: Abiadura

en: Musical Instrument
eu_ES: Musika-tresna

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
eu_ES: Mututu

en: Signal Level Meter
eu_ES: Seinale mailaren neurgailua

en: Moved gain slider
eu_ES: Irabazi-graduatzailea lekuz aldatu da

en: Moved velocity slider
eu_ES: Mugituta abiadura-graduatzailea

en: Moved pan slider
eu_ES: Pan graduatzailea lekuz aldatu da

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
eu_ES: Noten pista

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
eu_ES: Onartzen diren irteerak: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
eu_ES: Onartzen diren sarrerak: %d

en: Opened: %d
eu_ES: Ireki da: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
eu_ES: Hautatu den MIDI grabazio-gailua: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
eu_ES: Ez da MIDI grabazio-gailurik aurkitu '%s'-rentzat

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
eu_ES: Hautatu den MIDI erreprodukzio-gailua: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
eu_ES: Ez da MIDI erreprodukzio-gailurik aurkitu '%s'-rentzat.

note: i18n-hint: Two, alternate names of a musical note in the 12-tone chromatic scale
en: G♯/A♭
eu_ES: G♯/A

en: Select effects, click the Enable or Disable button, then click OK.
eu_ES: Hautatu efektuak, klikatu Gaitu edo Desgaitu botoia, gero klikatu Ados.

note: i18n-hint: This is before radio buttons selecting which effects to show
en: Show:
eu_ES: Erakutsi:

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: Show all
eu_ES: Erakutsi denak

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
eu_ES: &Dena

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: Show disabled
eu_ES: Erakutsi desgaituak

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: D&isabled
eu_ES: D&esgaituta

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: Show enabled
eu_ES: Erakutsi gaituak

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: E&nabled
eu_ES: G&aituta

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Show new
eu_ES: Erakutsi berria

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Ne&w
eu_ES: Be&rria

en: State
eu_ES: Egoera

en: Path
eu_ES: Bidea

en: &Select All
eu_ES: &Hautatu dena

en: C&lear All
eu_ES: &Garbitu dena

en: &Enable
eu_ES: &Gaitu

en: &Disable
eu_ES: &Desgaitu

en: Enabling effects or commands:
    
    %s
eu_ES: Efektuak edo aginduak gaitzen:
    
    %s

en: Enabling effect or command:
    
    %s
eu_ES: Efektua edo agindua gaitzen:
    
    %s

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
eu_ES: Efektuak edo aginduak %s-n huts egin du erregistratzen:
    %s

en: Elapsed Time:
eu_ES: Igarotako denbora:

en: There was a problem printing.
eu_ES: Arazo bat gertatu da inprimatzean.

en: Print
eu_ES: Inprimatu

en: Actual Rate: %d
eu_ES: Uneko ratioa: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
eu_ES: Errorea soinu-gailua irekitzean.
    Saiatu aldatzen audioaren ostalaria, erreprodukzio-gailua eta proiektuaren lagin-maiztasuna.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
eu_ES: Grabaziorako hautatutako pista guztiek lagin-maiztasun bera izan behar dute

en: Mismatched Sampling Rates
eu_ES: Bat ez datozen lagin-maiztasunak

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
eu_ES: Pista gutxiegi hautatu dira lagin-maztasun honekin grabatzeko.
    (Audacity-k lagin-maiztasun berean bi kanal behar ditu
    pista estereo bakoitzeko)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
eu_ES: Pista bateragarri gutxiegi hautatu dira

en: Recorded Audio
eu_ES: Grabatutako audioa

en: Record
eu_ES: Grabatu

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
eu_ES: Proiektua egiaztatzean sekuentzia etiketa akastunak ageri dira.

en: Close project immediately with no changes
eu_ES: Itxi proiektua berehala aldaketarik gabe

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
eu_ES: Jarraitu konponketak apuntatzen erregistroan, eta bilatu beste erroreak. Honek proiektua oraingo egoeran gordeko du, ez bada "Itxi proiektua berehala" hautatzen duzula beste errore-alertetan.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
eu_ES: Kontuz! Arazoak sekuentziaren etiketak irakurtzean

en: Inspecting project file data
eu_ES: Proiektuaren fitxategiko datuak ikuskatzen

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
eu_ES: Proiektuaren egiaztapenak '%s' karpetan %lld kanpoko audio 
    fitxategiak falta direla atzeman du ('ezizena duten fitxategiak'). 
    Audacity-k ez du modurik fitxategi hauek automatikoki 
    berreskuratzeko.
    
    Beheko lehen edo bigarren aukera hautatzen baduzu,
    saia zaitezke falta diren fitxategiak aurkitzen eta 
    aurreko kokalekura leheneratzen.
    
    Ohar zaitez bigarren aukeran, balitekeela uhin-formak isiltasuna 
    ez erakustea.
    
    Hirugarren aukera hautatzen baduzu, honek proiektua gordeko du
    une honetan duen egoeran, ez baduzu egiten
     "Itxi proiektua berehala" akats alerta gehigarrietan.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
eu_ES: Tratatu falta den audioa isiltasuna bezala (bakarrik saio honetan)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
eu_ES: Ordeztu falta den audioa isiltasun batez (berehala eta behin betiko)

en: Warning - Missing Aliased File(s)
eu_ES: Abisua - Ezizendun fitxategia falta d(ir)a

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
eu_ES: Proiektuaren %s karpetaren egiaztatzeak
    atzeman ditu falta diren  %lld ezizendun (.auf) bloke-fitxategia(k).
    Audacity-k birsortu ditzake goitik behera fitxategi hauek
    proiektuaren uneko audiotik abiatuta.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
eu_ES: Birsortu ezizenen laburpenen fitxategia (segurua eta gomendatua)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
eu_ES: Bete isiltasunez falta diren pantailako datuak (saio honetan bakarrik)

en: Close project immediately with no further changes
eu_ES: Itxi berehala proiektua aldaketa gehiagorik gabe

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
eu_ES: Abisua - Ezizenen laburpenen fitxategia(k) falta d(ir)a

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
eu_ES: Proiektuaren %s karpetaren
     egiaztatzeak atzeman ditu falta diren %lld audio
    datuen (.au) bloke-fitxategia(k), seguruena akats
    batek, sistemaren kraskatzeak edo nahi gabeko
    ezabaketa batek sortuak.
    
    Beheko aukeretan lehenengoa edo bigarrena hautatzen
    baduzu saia zaitezke falta diren fitxategiak aurkitzen
    eta aurreko kokapenera leheneratzen.
    
    Kontuan izan bigarren aukeran, uhina-formak ez duela
    isiltasunik erakutsiko.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
eu_ES: Ordeztu falta den audioa isiltasun batez (berehala eta behin betiko)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
eu_ES: Kontuz - Falta d(ir)a audio datuen bloke fitxategia(k)

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
eu_ES: "%s" karpetaren proiektuaren egiaztapenak
    %d bloke fitxategi umezurtz bat(zuk) topatu d(it)u. Proiektuak
    ez ditu fitxategi hauek erabiltzen, baina beste proiektuen
    parte izan daitezke. Txikiak dira eta ez dute kalterik egiten.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
eu_ES: Jarraitu ezabatu gabe; ezikusi fitxategi gehigarria saio honetan

en: Delete orphan files (permanent immediately)
eu_ES: Ezabatu fitxategi umezurtzak (behin-betiko eta berehala)

en: Warning - Orphan Block File(s)
eu_ES: Kontuz - bloke fitxategi umezurtza(k)

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
eu_ES: Progresioa

en: Cleaning up unused directories in project data
eu_ES: Erabili ez diren cache direktorioak proiektutik garbitzen

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
eu_ES: Proiektuaren egiaztapenak fitxategien inkoherentziak aurkitu ditu berreskuratze automatikoan.
    
    Hautatu 'Laguntza > Diagnostikoak > Erakutsi erregistroa...' zehaztasunak ikusteko.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
eu_ES: Kontuz: arazoak berreskuratze automatikoan

en: [Project %02i]
eu_ES: [%02i proiektua]

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
eu_ES: Oso disko-espazio txikia dago %s bolumenean.
    Hautatu beste aldi baterako direktorio handiago bat
    direktorioen hobespenetan.

en: Failed to open the project's database
eu_ES: Ezin izan da proiektuaren datu-basea ireki

en: Failed to open database file:
    
    %s
eu_ES: Huts egin du datu-basea fitxategia irekitzen:
    
    %s

en: Failed to discard connection
eu_ES: Ezin izan da konexioa baztertu

en: Failed to restore connection
eu_ES: Ezin izan da konexioa berreskuratu

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da exekutatu proiektuaren fitxategi agindua: %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
eu_ES: Proiektua soilik irakurtzekoa den direktorio batean dago
    (Ezin da sortu eskatzen diren behin behineko fitxategiak)

en: This is not an Audacity project file
eu_ES: Hau ez da Audacity proiektu fitxategia

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
eu_ES: Proiektu hau Audacity-ren bertsio berriago batekin sortu zen:
    
    Prozesatzeko bertsio-berritu beharko duzu.

en: Unable to initialize the project file
eu_ES: Ezin izan da hasieratu proiektuaren fitxategia

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
eu_ES: Ezin izan da 'inset' funtzioa gehitu (ezin izan da blokeatuak egiaztatu)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Proiektua soilik irakurtzeko da
    (Ezin da lan egin blokeatutako fitxategiekin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Proiektua blokeatuta dago
    (Ezin da lan egin blokeatutako fitxategiekin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Proiektua lanpetuta dago
    (Ezin da lan egin blokeatutako fitxategiekin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Proiektua hondatuta dago
    (Ezin da lan egin blokeatutako fitxategiekin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Baimen batzuen arazoa
    (Ezin da bloke fitxategiekin lan egin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Diskoaren I/O errorea
    (Ezin da bloke fitxategiekin lan egin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
eu_ES: Baimenik ez
    (Ezin izan da blokeatutako fitxategiarekin lan egin)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
eu_ES: Ezin izan da lan egin blokeo fitxagiekin

en: Total orphan blocks deleted %d
eu_ES: Denetara zenbat bloke umezurtz ezabatu diren %d

en: Failed to rollback transaction during import
eu_ES: Ezin izan da transakzioa atzera bota inportazioan

en: Unable to attach destination database
eu_ES: Ezin izan da iritsi datu-basearen helburura

en: Unable to switch to fast journaling mode
eu_ES: Ezin da aldizkari azkarren modura aldatu

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da prestatu proiektuaren fitxategi agindua:\n
    \n
    %s

en: Failed to bind SQL parameter
eu_ES: Ezin izan da SQL parametroa lotu

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da proiektuaren fitxategia eguneratu.
    Agindu honek huts egin du:\n
    
    %s

en: Destination project could not be detached
eu_ES: Ezin izan da helmugako proiektua desegin

en: Copying Project
eu_ES: Proiektua kopiatzen

en: Error Writing to File
eu_ES: Errorea fitxategira idaztean

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
eu_ES: Audacity-k huts egin du %s fitxategia idaztean.
    Agian diskoa beteta dago edo ez dago idazteko moduan.
    Espazioa askatzeko aholkuak lortzeko, egin klik laguntza botoian.

en: Compacting project
eu_ES: Proiektua trinkotzen

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
eu_ES: [%02i proiektua] Audacity "%s"

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
eu_ES: (Berreskuratuta)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
eu_ES: Fitxategia Audacity %s erabiliz gorde zen.
    Audacity %s ari zara erabiltzen. Agian bertsio berriago batera eguneratu beharko duzu fitxategi hau ireki ahal izateko.

en: Can't open project file
eu_ES: Ezin da proiektuaren fitxategia ireki

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
eu_ES: Ezin izan da gorde automatikoki informazioa proiektuaren fitxategitik kentzean.

en: Unable to bind to blob
eu_ES: Huts egin du kodea aurkitzean

en: Unable to parse project information.
eu_ES: Ezin da proiektuaren informazioa analizatu.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
eu_ES: Proiektuaren datu basea ezin izan da berriro ireki, baliteke biltegiratze gailuan leku mugatua dagoelako.

en: Saving project
eu_ES: Proiektuak gordetzen

en: Error Saving Project
eu_ES: Errorea proiektua gordetzean

en: Syncing
eu_ES: Sinkronizatzen

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
eu_ES: Proiektua ezin izan da ireki, beharbada leku mugatua delako
    biltegiratze gailuan.
    
    % s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
eu_ES: Ezin da gorde automatikoki informazioa, seguru asko leku mugatua dagoelako
    biltegiratze gailuan.
    
    % s

en: Backing up project
eu_ES: Proiektuaren babeskopia egiten

en: Automatic database backup failed.
eu_ES: Datu-basearen babeskopiak huts egin du.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
eu_ES: Proiektu hau ez da era egokian gorde Audacity erabili zen azken aldian
    
    Proiektu hau azken babeskopiatik berreskuratu da.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
eu_ES: Proiektu hau ez da behar bezala gorde Audacity exekutatu zen azken aldian.
    
    Azken argazkia berreskuratu da, baina gorde egin behar duzu
    bere edukia zaintzeko.

en: Project Recovered
eu_ES: Proiektua berreskuratu da

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
eu_ES: Proiektua ezin da gorde FAT diskoetan.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
eu_ES: Zure proiektua une honetan hutsik dago.
    Gordetzen baduzu proiektuak ez du pistarik izango.
    
    Gordetzeko aurretik irekitako pistak:
    Klikatu 'Ez?, Editatu > Desegin pista guztiak
    ireki arte, orduan Fitxategia > Gorde proiektua.
    
    Gorde hala ere?

en: Warning - Empty Project
eu_ES: Abisua - Proiektua hutsik

en: Insufficient Disk Space
eu_ES: Disko-espazioa ez da nahikoa

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
eu_ES: Proiektuaren tamainak helburuko diskoan dagoen leku librea gainditzen du.
    
    Mesedez, hautatu beste disko bat leku libre gehiago duena.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
eu_ES: Proiektuak gehienezko 4 GBko tamaina gainditzen du FAT32 formatudun fitxategi sistema batean idazteko.

en: Saved %s
eu_ES: %s gorde egin da

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
eu_ES: Proiektua ez da gorde  eman duzun fitxategi-izenak beste proiektu bat gainidatz dezakeelako.
    Saiatu berriro beste fitxategi-izen batekin.

en: %sSave Project "%s" As...
eu_ES: %s Gorde "%s" proiektua honela...

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
eu_ES: 'Gorde proiektua' Audacity proiektua gordetzen du eta ez audio fitxategia.
    Erabili 'Esportatu' beste aplikazioetan irekiko den audio fitxategia gordetzeko .

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
eu_ES:  Proiektua gainidatzi nahi duzu:
    "% s"?
    
    "Bai" hautatzen baduzu proiektua 
    "% s"
    gainidatziko da era atzeraezinean.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
eu_ES: Proiektuaren gain-idazketaren abisua

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
eu_ES: Proiektua ez da gorde hautatu duzun proiektua beste leiho batean irekita dagoelako.
    Saiatu berriro eta hautatu izen original bat.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
eu_ES: %s Gorde konprimitutako "%s" proiektua honela...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
eu_ES: Kopia bat gordetzen baduzu ez duzu gainidatziko aurrez gordetako proiektu bat.
    Saiatu berriro izen original batekin.

en: Error Saving Copy of Project
eu_ES: Errorea proiektuaren kopia gordetzean

en: Select one or more files
eu_ES: Hautatu fitxategi bat edo gehiago

en: %s is already open in another window.
eu_ES: %s irekita dago beste leiho batean.

en: Error Opening Project
eu_ES: Errorea proiektua irekitzean

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
eu_ES: Automatikoki sortutako babeskopia-fitxategi bat irekitzen saiatzen ari zara.
    Hau eginez gero datuen galera gerta liteke.
    
    Hau egin ordez, ireki benetako Audacity proiektu-fitxategia mesedez.

en: Warning - Backup File Detected
eu_ES: Abisua - Babeskopia-fitxategia antzeman da

en: Error Opening File
eu_ES: Errorea fitxategia irekitzean

en: Error opening file
eu_ES: Errorea fitxategia irekitzean

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
eu_ES: Fitxategia baliogabea izan daiteke edo hondatuta egon daiteke:
    %s

en: Error Opening File or Project
eu_ES: Errorea fitxategia edo proiektua irekitzerakoan

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
eu_ES: Proiektua FAT formatudun unitatean dago.
    Kopiatu beste disko batera irekitzeko.

en: Project was recovered
eu_ES: Proiektua berreskuratu egin da

en: Recover
eu_ES: Berreskuratu

en: Imported '%s'
eu_ES: `%s' inportatu egin da

en: Import
eu_ES: Inportatu

en: Failed to import project
eu_ES: Huts egin du proiektua inportatzen

en: Error Importing
eu_ES: Errorea inportatzean

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
eu_ES: Ezin da inportatu AUP3 formatua. Erabili Fitxategia >  Ireki

en: Compact Project
eu_ES: Trinkotu proiektua

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
eu_ES: Proiektu hau trinkotzeak diskoan lekua askatuko du fitxategian erabili gabeko byte-ak kenduta.
    
    Diskoan %s leku libre dago eta proiektu hau %s erabiltzen ari da.
    
    Aurrera egiten baduzu, uneko Desegin/Berregin historia eta arbelaren edukia galduko dira eta gutxi gorabehera %s disko berreskuratuko duzu.
    
    Jarraitu nahi duzu?

en: Compacted project file
eu_ES: Trinkotutako proiektuaren fitxategia

en: Compact
eu_ES: Trinkotu

en: Welcome to Audacity version %s
eu_ES: Ongi etorri Audacity-ren %s bertsiora

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
eu_ES: %s Gorde %s-ri egindako aldaketak?

en: Save project before closing?
eu_ES: Gorde proiektua itxi aurretik?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
eu_ES: 
    Gordetzen baduzu proiektuak ez du pistarik izango.
    Gordetzeko lehendik irekitako pistak:
    Utzi, Editatu > Desegin pista guztiak
    irekita egon arte, orduan Fitxategia > Gorde proiektua.

en: Disk space remaining for recording: %s
eu_ES: Grabatzeko geratzen den disko espazioa: %s

en: Less than 1 minute
eu_ES: Minutu 1 baino gutxiago

en: %d hour | %d hours
eu_ES[0]: ordu %d
eu_ES[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu_ES[0]: minutu %d
eu_ES[1]: %d minutu

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
eu_ES: %s eta %s.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
eu_ES: Berreskuratzeko fitxategi hau Audacity 2.3.0 edo lehenagotik gorde da.
    Audacity-ren bertsio hori exekutatu behar duzu proiektua berreskuratzeko.

en: Horizontal Scrollbar
eu_ES: Korritze-barra horizontala

en: Vertical Scrollbar
eu_ES: Korritze-barra bertikala

en: Unknown
eu_ES: Ezezaguna

en: Screen Capture Frame
eu_ES: Pantailako kapturaren fotograma

en: Choose location to save files
eu_ES: Hautatu fitxategiak gordetzeko kokalekua

en: Save images to:
eu_ES: Gorde irudiak hona:

en: Choose...
eu_ES: Hautatu...

en: Capture entire window or screen
eu_ES: Kapturatu leiho edo pantaila osoa

en: Resize Small
eu_ES: Txikiagotu

en: Resize Large
eu_ES: Handiagotu

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'Blue'
en: Blue Bkgnd
eu_ES: Atzeko plano urdina

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'White'
en: White Bkgnd
eu_ES: Atzeko plano zuria

en: Capture Window Only
eu_ES: Kapturatu leihoa soilik

en: Capture Full Window
eu_ES: Kapturatu leiho osoa

en: Capture Window Plus
eu_ES: Kapturatu Plus leihoa

en: Capture Full Screen
eu_ES: Kapturatu pantaila osoa

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
eu_ES: Itxaron 5 segundo eta kapturatu aurrealdean dagoen leihoa/elkarrizketa-koadroa

en: Capture part of a project window
eu_ES: Kapturatu proiektuaren leihoaren area bat

en: All Toolbars
eu_ES: Tresna-barra guztiak

en: All Effects
eu_ES: Efektu guztiak

en: All Scriptables
eu_ES: Script guztiak

en: All Preferences
eu_ES: Hobespen guztiak

en: SelectionBar
eu_ES: Hautapen-barra

en: Spectral Selection
eu_ES: Hautapen espektrala

en: Timer
eu_ES: Tenporizadorea

en: Tools
eu_ES: Tresnak

en: Transport
eu_ES: Garraioa

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
eu_ES: Neurgailua

en: Play Meter
eu_ES: Erreprodukzio neurgailua

en: Record Meter
eu_ES: Grabazio neurgailua

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Device
eu_ES: Gailua

en: Play-at-Speed
eu_ES: Erreproduzitu ziztuan

en: Scrub
eu_ES: Herrestatu

en: Track Panel
eu_ES: Pistaren panela

en: Ruler
eu_ES: Erregela

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
eu_ES: Pistak

en: First Track
eu_ES: Lehen pista

en: Second Track
eu_ES: Bigarren pista

en: Scale
eu_ES: Eskala

en: One Sec
eu_ES: Segundo bat

en: Ten Sec
eu_ES: Hamar segundo

en: One Min
eu_ES: Minutu bat

en: Five Min
eu_ES: Bost minutu

en: One Hour
eu_ES: Ordu bat

en: Short Tracks
eu_ES: Pista laburrak

en: Medium Tracks
eu_ES: Pista ertainak

en: Tall Tracks
eu_ES: Pista luzeak

en: Choose a location to save screenshot images
eu_ES: Hautatu pantaila-argazkiak gordetzeko kokalekua

en: Capture failed!
eu_ES: Argazkiak huts egin du!

en: Long Message
eu_ES: Mezu luzea

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
eu_ES: Zehaztutako fitxategi-izena ezin izan da bihurtu erabilitako Unicode karaktereak direla-eta.

en: Specify New Filename:
eu_ES: Zehaztu fitxategi-izen berria:

en: Position
eu_ES: Posizioa

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
eu_ES: Sekuentziak blokeatu du bloke bakoitzeko  %s lagin maximotik gorako fitxategia.
    Luzera maximo honetaraino mozten.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
eu_ES: Abisua - luzeegia den bloke fitxategia mozten

note: i18n-hint: The access key "&P" should be the same in "Stop &Preview" and "Start &Preview"
en: &Preview
eu_ES: &Aurrebista

en: Dry Previe&w
eu_ES: Aurre&bista lehor

en: &Settings
eu_ES: &Ezarpenak

en: Debu&g
eu_ES: Ara&zketa

en: Off
eu_ES: Ez

en: Nearest
eu_ES: Gertuena

en: Prior
eu_ES: Aurrekoa

en: Sound Activated Record
eu_ES: Soinuak aktibatutako grabazioa

en: Activation level (dB):
eu_ES: Aktibazio-maila (dB):

en: Welcome to Audacity!
eu_ES: Ongi etorri Audacity-ra!

en: Don't show this again at start up
eu_ES: Ez erakutsi berriro hau abiatzean

en: Connection to project file is null
eu_ES: Proiektuaren fitxategirako konexioa nulua da

en: Discarding undo/redo history
eu_ES: Desegin/berregin historia baztertzen

en: Artist Name
eu_ES: Artistaren izena

en: Track Title
eu_ES: Pistaren titulua

en: Album Title
eu_ES: Albumaren titulua

en: Track Number
eu_ES: Pista-zenbakia

en: Year
eu_ES: Urtea

en: Genre
eu_ES: Generoa

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
eu_ES: Erabili geziak (edo SARTU tekla editatu ondoren) eremuetan zehar nabigatzeko.

en: Tag
eu_ES: Etiketa

en: Value
eu_ES: Balioa

en: &Add
eu_ES: &Gehitu

en: &Remove
eu_ES: &Kendu

en: Genres
eu_ES: Generoak

en: E&dit...
eu_ES: E&ditatu...

en: Rese&t...
eu_ES: Berre&zarri...

en: Template
eu_ES: Txantiloia

en: &Load...
eu_ES: &Kargatu...

en: Set De&fault
eu_ES: Ezarri le&henetsi gisa

en: Don't show this when exporting audio
eu_ES: Ez erakutsi abisu hau berriro audioa esportatzean

en: Edit Genres
eu_ES: Editatu generoak

en: Unable to save genre file.
eu_ES: Ezin da generoen fitxategia gorde.

en: Reset Genres
eu_ES: Berrezarri generoak

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
eu_ES: Ziur zaude generoen zerrenda lehenetsitakora berrezarri nahi duzula?

en: Unable to open genre file.
eu_ES: Ezin da generoen fitxategia ireki.

en: Load Metadata As:
eu_ES: Kargatu metadatuak honela:

en: Error Loading Metadata
eu_ES: Errorea metadatuak kargatzean

en: Save Metadata As:
eu_ES: Gorde metadatuak honela:

en: Error Saving Tags File
eu_ES: Errorea etiketen fitxategia gordetzean

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
eu_ES: Iraupena

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
eu_ES: Denbora-pista

en: Audacity Timer Record
eu_ES: Audacity-ren programatutako grabazioa

en: Save Timer Recording As
eu_ES: Gorde programatutako grabazioa honela

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
eu_ES: Hautatutako fitxategi-izena ezin izan da erabili
    programatutako grabazioan beste proiektu bat gainidatziko lukeelako.
    Saiatu berriro beste izen batez.

en: Error Saving Timer Recording Project
eu_ES: Errorea programatutako grabazioaren proiektua gordetzean

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
eu_ES: Iraupena zero da. Ez da ezer grabatuko.

en: Error in Duration
eu_ES: Errorea iraupenean

en: Automatic Save path is invalid.
eu_ES: Gordetzeko bide-izen automatikoa ez da baliozkoa.

en: Error in Automatic Save
eu_ES: Errorea gordetze automatikoan

en: Automatic Export path is invalid.
eu_ES: Esportazio automatikoaren bide-izena ez da baliozkoa.

en: Error in Automatic Export
eu_ES: Errorea esportazio automatikoan

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
eu_ES: Agian ez duzu leku nahiko libre diskoan programatutako grabazio hau burutzeko, oraingo ezarpenekin.
    
    Jarraitu nahi duzu?
    
    Aurreikusitako grabazioaren iraupena:   %s
    Diskoan geratzen den grabazio denbora:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
eu_ES: Programatutako grabazioaren disko-espazioaren abisua

en: Current Project
eu_ES: Uneko proiektua

en: Recording start:
eu_ES: Grabazioaren hasiera:

en: Duration:
eu_ES: Iraupena:

en: Recording end:
eu_ES: Grabazioaren amaiera:

en: Automatic Save enabled:
eu_ES: Grabazio automatikoa aktibatuta:

en: Automatic Export enabled:
eu_ES: Esportazio automatikoa aktibatuta:

en: Action after Timer Recording:
eu_ES: Programatutako grabazioaren ondorengo ekintza:

en: Audacity Timer Record Progress
eu_ES: Audacity-k programatutako grabazioaren aurrerapena

en: Timer Recording stopped.
eu_ES: Programatutako grabazioa geldituta.

en: Timer Recording completed.
eu_ES: Programatutako grabazioa osatu egin da.

en: %s
    
    Recording saved: %s
eu_ES: %s
    
    Grabazioa gordeta: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
eu_ES: %s
    
    Errorea grabazioa gordetzen.

en: %s
    
    Recording exported: %s
eu_ES: %s
    
    Grabazioa esportatuta: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
eu_ES: %s
    
    Errorea grabazioa esportatzean.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
eu_ES: %s
    
    '%s' ezeztatu da goian aipatutako erroreak direla eta.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
eu_ES: %s
    
    '%s' ezeztatu da eta grabazioa eten da.

en: Timer Recording
eu_ES: Programatutako grabazioa

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
eu_ES: 099 egun 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
eu_ES: Hasiera-data eta ordua

en: Start Date
eu_ES: Hasiera-data

en: End Date and Time
eu_ES: Amaiera-data eta ordua

en: End Date
eu_ES: Amaiera-data

en: Automatic Save
eu_ES: Gordetze automatikoa

en: Enable &Automatic Save?
eu_ES: Gaitu gordetze &automatikoa?

en: Save Project As:
eu_ES: Gorde proiektua honela:

en: Select...
eu_ES: Hautatu...

en: Automatic Export
eu_ES: Esportazio automatikoa

en: Enable Automatic &Export?
eu_ES: Gaitu &esportazio automatikoa?

en: Export Project As:
eu_ES: Esportatu proiektua honela:

en: Options
eu_ES: Aukerak

en: After Recording completes:
eu_ES: Grabazioa bukatu eta gero:

en: Do nothing
eu_ES: Ez egin ezer

en: Exit Audacity
eu_ES: Irten Audacity-tik

en: Restart system
eu_ES: Berrabiarazi sistema

en: Shutdown system
eu_ES: Itzali sistema

en: Waiting to start recording at:
eu_ES: Itxaroten grabazioa hemen hasteko:

en: Recording duration:
eu_ES: Grabazioaren iraupena:

en: Scheduled to stop at:
eu_ES: Hemen gelditzeko programatuta:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
eu_ES: Audicity-ren programatutako grabazioa - Itxaroten hasteko

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
eu_ES: Grabazioa hasiko da hemen:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
eu_ES: %s hemen:

en: Recording Saved:
eu_ES: Grabazioa gordeta:

en: Recording Exported:
eu_ES: Grabazioa esportatuta:

en: Audacity Timer Record - Waiting
eu_ES: Audacity-ren programatutako grabazioa - Itxaroten

en: Stereo, 999999Hz
eu_ES: Estereoa, 999999Hz

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
eu_ES: (Esc bertan behera uzteko)

en: TrackView
eu_ES: Pista-ikuspegia

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
eu_ES:  Mututu

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
eu_ES:  Solo

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
eu_ES:  Hautatua

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
eu_ES:  Sinkronizazioa blokeatua

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
eu_ES: %d. pista

en:  Mute On
eu_ES:  Mututua

en:  Solo On
eu_ES:  Solo bai

en:  Select On
eu_ES:  Hautatua

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
eu_ES: Egin klik eta arrastatu pista estereoen tamaina erlatiboa doitzeko, egin klik bikoitza altuerak berdinak izan daitezen

en: Click and drag to resize the track.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu pistaren tamaina aldatzeko.

en: Removed audio track(s)
eu_ES: Kendutako audio-pista(k)

en: Remove Track
eu_ES: Kendu pista

en: Removed track '%s.'
eu_ES: Kendutako pista: '%s.'

en: Track Remove
eu_ES: Kendu pista

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
eu_ES: '%s' goiko aldera mugitu da

en: Move Track to Top
eu_ES: Eraman pista goraino

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
eu_ES: "%s" beheko aldera mugitu da

en: Move Track to Bottom
eu_ES: Eraman pista beheraino

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
eu_ES: '%s' gora mugitu da

en: Moved '%s' Down
eu_ES: '%s' behera mugitu da

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
eu_ES: Eraman pista gora

en: Move Track Down
eu_ES: Eraman pista behera

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
eu_ES: Erreproduzitzen

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
eu_ES: Grabazioa

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
eu_ES: Hautapena txikiegia da ahots-giltza erabiltzeko.

en: Calibration Results
eu_ES: Kalibrazioaren emaitzak

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu_ES: Energia                  -- batezbestekoa: %1.4f  de: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu_ES: Zeinu-aldaketak        -- batezbestekoa: %1.4f  de: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
eu_ES: Norabide aldaketak  -- batezbestekoa: %1.4f  de: (%1.4f)

en: Calibration Complete
eu_ES: Kalibrazioa burututa

en: Resampling failed.
eu_ES: Birlagintzeak huts egin du .

en: Audio
eu_ES: Audioa

en: There is not enough room available to paste the selection
eu_ES: Ez dago nahikoa toki erabilgarri hautapena itsasteko

en: There is not enough room available to expand the cut line
eu_ES: Ez dago nahikoa toki eskuragarri ebaki-lerroa zabaltzeko

en: Remaining Time:
eu_ES: Geratzen den denbora:

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
eu_ES: %s: Ezin izan da beheko ezarpenak kargatu. Lehenetsitako ezarpenak erabiliko dira
    
    %s

en: Applying %s...
eu_ES: %s aplikatzen...

en: FAIL
eu_ES: HUTS EGIN DU

en: Batch Command
eu_ES: Batch agindua

en: %s is not a parameter accepted by %s
eu_ES: %s ez da %s-k onartutako parametroa

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
eu_ES: '%s' parametroaren balio baliogabea: %s izan beharko luke

en: Command
eu_ES: Agindua

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
eu_ES: Errepikatu %s

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
eu_ES: 
    * %s, %s lasterbidea %s-ri esleitu diozulako

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
eu_ES: Ondorengo komandoei lasterbideak kendu zaizkie, lasterbide lehenetsia berria edo aldatu delako eta beste komando bati esleitu diozun lasterbide bera delako.

en: Shortcuts have been removed
eu_ES: Laster-teklak kendu dira

en: Compare Audio
eu_ES: Alderatu audioa

en: Threshold:
eu_ES: Atalasea:

en: Compares a range on two tracks.
eu_ES: Bi pistetako barrutia konparatzen du.

en: Delay time (seconds):
eu_ES: Atzerapen-denbora (segundoak):

en: Decay factor:
eu_ES: Gainbehera-faktorea:

en: Does the demo action.
eu_ES: Demoa martxan jartzen du.

en: Drag
eu_ES: Arrastatu

en: Panel
eu_ES: Panela

en: Application
eu_ES: Aplikazioa

en: Track 0
eu_ES: 0 pista

en: Track 1
eu_ES: 1 pista

en: Window Name:
eu_ES: Leihoaren izena:

en: From X:
eu_ES: X-tik:

en: From Y:
eu_ES: Y-tik:

en: To X:
eu_ES: X-ra:

en: To Y:
eu_ES: Y-ra:

en: Relative To:
eu_ES: Erlatiboa:

en: Drags mouse from one place to another.
eu_ES: Arrastatu sagua toki batetik bestera.

en: Get Info
eu_ES: Lortu informazioa

en: Commands
eu_ES: Aginduak

en: Menus
eu_ES: Menuak

en: Preferences
eu_ES: Hobespenak

en: Clips
eu_ES: Klipak

en: Envelopes
eu_ES: Bilkariak

en: Boxes
eu_ES: Kutxak

en: Brief
eu_ES: Labur

en: Type:
eu_ES: Mota:

en: Format:
eu_ES: Formatua:

en: Gets information in JSON format.
eu_ES: Lortu informazioa JSON formatuan.

en: Get Track Info
eu_ES: Lortu pistaren informazioa

en: Types:
eu_ES: Motak:

en: Gets track values as JSON.
eu_ES: Lortu pistaren balioak JSON moduan.

en: Comment
eu_ES: Iruzkinak

en: Command:
eu_ES: Agindua:

en: Gives help on a command.
eu_ES: Agindu batean laguntza ematen du.

en: For comments in a macro.
eu_ES: Makro bateko iruzkinetarako.

en: Import2
eu_ES: Inportatu2

en: File Name:
eu_ES: Fitxategi izena:

en: Export2
eu_ES: Esportatu2

en: Number of Channels:
eu_ES: Kanal kopurua:

en: Imports from a file.
eu_ES: Fitxategi batetik inportatzen du.

en: Exports to a file.
eu_ES: Fitxategi batera esportatzen du.

en: Builtin Commands
eu_ES: Builtin aginduak

en: The Audacity Team
eu_ES: Audacity Taldea

en: Provides builtin commands to Audacity
eu_ES: Builtin aginduak ekartzen ditu Audacity-ra

en: Unknown built-in command name
eu_ES: Built-in agindu izen ezezaguna

en: Text:
eu_ES: Testua:

en: Echos a message.
eu_ES: Mezu baten oihartzuna.

en: Open Project2
eu_ES: Ireki proiektu2

en: Add to History
eu_ES: Gehitu historiara

en: Save Project2
eu_ES: Gorde proiektu2

en: Save Copy
eu_ES: Gorde kopia

en: Save Log
eu_ES: Gorde erregistroa

en: Clear Log
eu_ES: Garbitu erregistroa

en: Opens a project.
eu_ES: Irekitzen du proiektu bat.

en: Saves a project.
eu_ES: Gordetzen du proiektu bat.

en: Saves a copy of current project.
eu_ES: Gordetzen du uneko proiektuaren kopia bat.

en: Saves the log contents.
eu_ES: Gordetzen ditu erregistroaren edukiak.

en: Clears the log contents.
eu_ES: Erregistroen edukiak garbitzen ditu.

en: Get Preference
eu_ES: Erabili hobespenak

en: Name:
eu_ES: Izena:

en: Set Preference
eu_ES: Erabili hobespenak

en: Value:
eu_ES: Balioa:

en: Reload
eu_ES: Birkargatu

en: Gets the value of a single preference.
eu_ES: Lortzen du lehenespen baten balioa.

en: Sets the value of a single preference.
eu_ES: Ezartzen du lehenespen baten balioa.

en: Screenshot
eu_ES: Pantaila-argazkia

en: Window
eu_ES: Leihoa

en: Full Window
eu_ES: Leiho osoa

en: Window Plus
eu_ES: Leiho gehiago

en: Fullscreen
eu_ES: Pantaila-osoa

en: Toolbars
eu_ES: Tresna-barrak

en: Effects
eu_ES: Efektuak

en: Scriptables
eu_ES: Script-ak

en: Selectionbar
eu_ES: Hautapen-barra

en: Trackpanel
eu_ES: Pistaren panela

en: First Two Tracks
eu_ES: Lehen bi pistak

en: First Three Tracks
eu_ES: Lehen hiru pista

en: First Four Tracks
eu_ES: Lehen lau pista

en: Tracks Plus
eu_ES: Pista gehiago

en: First Track Plus
eu_ES: Lehen pista gehiago

en: All Tracks
eu_ES: Pista guztiak

en: All Tracks Plus
eu_ES: Pista guztiak Plus

en: Blue
eu_ES: Urdina

[ctx: color]
note: i18n-hint:  This really means the color, not as in "white noise"
en: White
eu_ES: Zuria

en: Path:
eu_ES: Bidea:

en: Capture What:
eu_ES: Zeren argazkia:

en: Background:
eu_ES: Atzeko planoa:

en: Bring To Top
eu_ES: Ekarri goraino

en: Error trying to save file: %s
eu_ES: Errorea fitxategia gordetzen saiatzean: %s

en: Takes screenshots.
eu_ES: Egiten ditu pantaila-argazkiak.

en: Select Time
eu_ES: Hautatu denbora

en: Project Start
eu_ES: Proiektuaren hasiera

en: Project
eu_ES: Proiektua

en: Project End
eu_ES: Proiektuaren amaiera

en: Selection Start
eu_ES: Hautapenaren hasiera

en: Selection
eu_ES: Hautapena

en: Selection End
eu_ES: Hautapenaren amaiera

en: Start Time:
eu_ES: Hasiera-denbora:

en: End Time:
eu_ES: Amaiera-denbora:

en: Select Frequencies
eu_ES: Hautatu maiztasunak

en: High:
eu_ES: Handia:

en: Low:
eu_ES: Txikia:

en: Select Tracks
eu_ES: Hautatu pistak

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
eu_ES: &Ezarr

en: Add
eu_ES: Gehitu

en: Remove
eu_ES: Kendu

en: First Track:
eu_ES: Lehen pista:

en: Track Count:
eu_ES: Pista kopurua:

en: Mode:
eu_ES: Modua:

en: Selects a time range.
eu_ES: Hautatu denbora tartea.

en: Selects a frequency range.
eu_ES: Hautatu maiztasun tarte bat.

en: Selects a range of tracks.
eu_ES: Hautatu pista tartea.

en: Selects Audio.
eu_ES: Hautatu audioa.

en: Set Clip
eu_ES: Ezarri klipa

en: Color 0
eu_ES: 0 kolorea

en: Color 1
eu_ES: 1 kolorea

en: Color 2
eu_ES: 2 kolorea

en: Color 3
eu_ES: 3 kolorea

en: At:
eu_ES: Hemen:

en: Color:
eu_ES: Kolorea:

en: Start:
eu_ES: Hasiera:

en: Sets various values for a clip.
eu_ES: Klip baten hainbat balio ezartzen ditu.

en: Set Envelope
eu_ES: Ezarri bilkaria

en: Time:
eu_ES: Denbora:

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: Edited Envelope
eu_ES: Editatutako gutun-azala

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
eu_ES: Gutun-azala

en: Sets an envelope point position.
eu_ES: Ezarri garapen puntu baten kokapena.

en: Set Label
eu_ES: Ezarri etiketa

en: Label Index
eu_ES: Etiketen indizea

en: End:
eu_ES: Amaiera:

en: Selected
eu_ES: Hautatua

en: Edited Label
eu_ES: Editatutako etiketa

en: Sets various values for a label.
eu_ES: Etiketa baten hainbat balio ezartzen ditu.

en: Set Project
eu_ES: Ezarri proiektua

en: Rate:
eu_ES: Tartea:

en: Resize:
eu_ES: Birdimentsionatu:

en: Width:
eu_ES: Zabalera:

en: Height:
eu_ES: Altuera:

en: Sets various values for a project.
eu_ES: Ezartzen du hainbat balio proiektuan.

en: Track Index:
eu_ES: Pisten indizea:

en: Channel Index:
eu_ES: Kanalen indizea:

en: Set Track Status
eu_ES: Ezarri pisten egoera

en: Unnamed
eu_ES: Izen gabea

en: Focused
eu_ES: Fokatua

en: Set Track Audio
eu_ES: Ezarri audio pista

en: Gain:
eu_ES: Irabazia:

en: Pan:
eu_ES: Panoramikoa:

en: Set Track Visuals
eu_ES: Ezarri pisten ikuspegiak

en: Linear
eu_ES: Lineala

en: Reset
eu_ES: Berrezarri

en: Times 2
eu_ES: Denborak 2

en: HalfWave
eu_ES: Uhin-erdia

en: Display:
eu_ES: Bistaratzea:

en: Scale:
eu_ES: Eskala:

en: VZoom:
eu_ES: Zooma:

en: VZoom Top:
eu_ES: Zoom handiena:

en: VZoom Bottom:
eu_ES: Zoom txikiena:

en: Use Spectral Prefs
eu_ES: Erabili hobespen espektralak

en: Spectral Select
eu_ES: Espektro hautapena

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me
eu_ES: Eske%ma

en: Set Track
eu_ES: Ezarri pista

en: Sets various values for a track.
eu_ES: Ezartzen du hainbat pistaren hainbat balio.

en: Amplify
eu_ES: Anplifikatu

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
eu_ES: Zuk hautatutako audioaren bolumena igo edo jaisten du

en: &Amplification (dB):
eu_ES: &Anplifikazioa (dB):

en: Amplification dB
eu_ES: Anplifikazioa (dB)

en: &New Peak Amplitude (dB):
eu_ES: Anplitude-gailur &berria (dB):

en: Allo&w clipping
eu_ES: &Onartu asetasun-distortsioa

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
eu_ES: Pista baten edo batzuen bolumena gutxiagotzen (duck)  du beti ere "kontrol" pista  baten bolumena zehaztutako maila batera iristen bada

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
eu_ES: Audiorik ez duen pista bat hautatu duzu. AutoDuck-ek bakarrik audio pistak prozesa ditzake.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
eu_ES: Auto Duck-ek kontrol pista bat behar du zeina hautatutako pist(ar)en azpiak kokatuko den.

en: Duck &amount:
eu_ES: Duck &kopurua:

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
eu_ES: segundo

en: Ma&ximum pause:
eu_ES: Ge&hienezko pausa:

en: Outer fade &down length:
eu_ES: Kanpo i&xte-iraungipenaren luzera:

en: Outer fade &up length:
eu_ES: Kanpo i&rekitze-iraungipenaren luzera:

en: Inner fade d&own length:
eu_ES: Barne ixte-iraungipenaren luzera:

en: Inner &fade up length:
eu_ES: Barne irekitze-iraungipenaren luzera:

en: &Threshold:
eu_ES: A&talasea:

en: Preview not available
eu_ES: Aurrebista ez dago eskuragarri

en: Bass and Treble
eu_ES: Soinu baxuak eta altuak

en: Simple tone control effect
eu_ES: Tonu-kontrol efektu sinplea

en: Tone controls
eu_ES: Tonu-kontrolak

en: Bass (dB):
eu_ES: Behe-soinuak (dB):

en: Ba&ss (dB):
eu_ES: Ba&xuak (dB):

en: Bass
eu_ES: Baxu

en: &Treble (dB):
eu_ES: &Zoliak (dB):

en: Treble
eu_ES: Altu, zoli

en: &Volume (dB):
eu_ES: &Bolumena (dB):

en: Level
eu_ES: Maila

en: &Link Volume control to Tone controls
eu_ES: &Lotu bolumen kontrola eta tonu kontrolak

en: Change Pitch
eu_ES: Aldatu tonua

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
eu_ES: Aldatzen du pista baten tonua bere tempoa aldatu gabe

en: High Quality Pitch Change
eu_ES: Kalitate oneko tonu aldaketa

en: Change Pitch without Changing Tempo
eu_ES: Aldatu soinu-garaiera tempoa aldatu gabe

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
eu_ES: Estimatutako hasiera tonua: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
eu_ES: Tonua

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
eu_ES: hemendik

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
eu_ES: h&emendik

en: from Octave
eu_ES: zortzidunetik

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
eu_ES: hona

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
eu_ES: h&ona

en: to Octave
eu_ES: zortzidunera

en: Semitones (half-steps)
eu_ES: Tonuerdiak (urrats erdiak)

en: &Semitones (half-steps):
eu_ES: &Tonuerdiak (urrats erdiak):

en: Frequency
eu_ES: Maiztasuna

en: from (Hz)
eu_ES: hasierako Hz

en: f&rom
eu_ES: h&emendik

en: to (Hz)
eu_ES: hona (Hz)

en: t&o
eu_ES: h&ona

en: Percent C&hange:
eu_ES: E&huneko-aldaketa:

en: Percent Change
eu_ES: Ehuneko-aldaketa

en: &Use high quality stretching (slow)
eu_ES: &Erabili kalitate oneko luzatzea (geldoa)

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable". i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer"
en: n/a
eu_ES: e/e

en: Change Speed
eu_ES: Aldatu abiadura

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
eu_ES: Aldatzen du pistaren abiadura, bere tonua ere aldatuz

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
eu_ES: Aldatu abiadura, tempoari eta tonuari eraginez

en: &Speed Multiplier:
eu_ES: &Abiadura multiplikatzailea:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
eu_ES: Biniloen rpm estandarra:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
eu_ES: Rpm-etik

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
eu_ES: h&emendik

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
eu_ES: Rpm-era

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
eu_ES: h&ona

en: Selection Length
eu_ES: Hautapenaren luzera

en: C&urrent Length:
eu_ES: Uneko luzera:

en: Current length of selection.
eu_ES: Hautapenaren uneko luzera.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
eu_ES: h6emendik

en: &New Length:
eu_ES: Luzera berria:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
eu_ES: hona

en: Change Tempo
eu_ES: Aldatu tempoa

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
eu_ES: Aldatzen du hautapenaren tempoa bere tonua aldatu gabe

en: High Quality Tempo Change
eu_ES: Kalitate oneko tempo-aldaketa

en: Change Tempo without Changing Pitch
eu_ES: Aldatu tempoa tonua aldatu gabe

en: Beats per minute
eu_ES: Pultsuak minutuko

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
eu_ES: Pultsuak minutuko, hemendik

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
eu_ES: h&emendik

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
eu_ES: Pultsuak minutuko, hona

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
eu_ES: h&ona

en: Length (seconds)
eu_ES: Luzera (segundo)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
eu_ES: hemendik

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
eu_ES: h&ona

en: Length in seconds from %s, to
eu_ES: Luzera segundotan %s-tik hona

en: Click Removal
eu_ES: Klik ezabatzailea

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
eu_ES: Klik ezabatzailea diseinatuta dago audio pisten klikak ezabatzeko

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
eu_ES: Algoritmo hau ez da eraginkorra audio honetan. Ez da ezer aldatu.

en: Selection must be larger than %d samples.
eu_ES: Hautapena %d lagin baino handiagoa izan behar da.

en: &Threshold (lower is more sensitive):
eu_ES: &Atalasea (txikiagoa sentikorragoa da):

en: Threshold
eu_ES: Atalasea

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
eu_ES: Erpinaren gehienezko zabalera (zenbat eta altuagoa orduan eta sentikorragoa):

en: Max Spike Width
eu_ES: Erpinaren gehienezko zabalera

en: Compressor
eu_ES: Konpresorea

en: Compresses the dynamic range of audio
eu_ES: Audioaren tarte dinamikoa konprimitzen du

en: %.2f secs
eu_ES: %.2f seg

en: %.1f secs
eu_ES: %.1f seg

en: Ratio %.0f to 1
eu_ES: Erlazioa 1/%.0f

en: Ratio %.1f to 1
eu_ES: Erlazioa 1/%.1f

en: &Noise Floor:
eu_ES: &Hondoko zarata:

en: Noise Floor
eu_ES: Hondoko zarata

en: &Ratio:
eu_ES: &Erlazioa:

en: Ratio
eu_ES: Erlazioa

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
eu_ES: &Eraso-denbora:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
eu_ES: Eraso-denbora

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
eu_ES: &Arindura denbora:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
eu_ES: Arindura denbora

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
eu_ES: Osaera-irabazia 0 dB-ra konpresioa eta gero

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
eu_ES: Gailurretan oinarritutako konpresioa

en: Threshold %d dB
eu_ES: Atalasea %d dB

en: Noise Floor %d dB
eu_ES: Hondo-zarata %d dB

en: Attack Time %.2f secs
eu_ES: Eraso denbora %.2f seg

en: Release Time %.1f secs
eu_ES: Arindura denbora %.1f seg

en: You can only measure one track at a time.
eu_ES: Pista bakoitza banaka neurtu behar, bestela ezin da.

en: Please select an audio track.
eu_ES: Hautatu audio-pista bat.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
eu_ES: Audio hautapen baliogabea
    Egiaztatu audioa hautatuta dagoela.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
eu_ES: Ez dago ezer neurtzeko.
    Hautatu pista baten zati bat.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
eu_ES: Kontraste analizatzailea, bi audio hautapenen arteko RMS bolumen desberdintasunak neurtzeko.

note: i18n-hint noun
en: End
eu_ES: Amaiera

en: Volume
eu_ES: Bolumena

en: &Foreground:
eu_ES: &Aurreko planoa:

en: Foreground start time
eu_ES: Aurreko planoaren hasiera-denbora

en: Foreground end time
eu_ES: Aurreko planoaren amaiera-denbora

en: &Measure selection
eu_ES: &Neurtu hautapena

en: &Background:
eu_ES: A&tzeko planoa:

en: Background start time
eu_ES: Atzeko planoaren hasiera-denbora

en: Background end time
eu_ES: Atzeko planoaren amaiera-denbora

en: Mea&sure selection
eu_ES: Neu&rtu hautapena

en: Result
eu_ES: Emaitza

en: Co&ntrast Result:
eu_ES: Ko&ntrastearen emaitza:

en: R&eset
eu_ES: B&errezarri

en: &Difference:
eu_ES: &Diferentzia:

en: &Help
eu_ES: &Laguntza

en: indeterminate
eu_ES: zehaztu gabea

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
eu_ES: Infinitu dBko diferentzia

en: Difference is indeterminate.
eu_ES: Ezin da diferentzia zehaztu.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
eu_ES: Diferentzia = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
eu_ES: Diferentzia = infinitu RMS dB.

en: Foreground level too high
eu_ES: Aurreko planoaren maila altuegi dago

en: Background level too high
eu_ES: Atzeko planoaren maila altuegi dago

en: Background higher than foreground
eu_ES: Atzeko planoaren maila aurreko planoaren maila baino altuago

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
eu_ES: WCAG2 Gainditua

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
eu_ES: WCAG2 Ez gainditua

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
eu_ES: Uneko diferentzia

en: Measured foreground level
eu_ES: Aurreko planoaren maila neurtuta

en: No foreground measured
eu_ES: Ez da neurtu aurreko planoa

en: Foreground not yet measured
eu_ES: Ez da neurtu aurreko planoa oraindik

en: Measured background level
eu_ES: Atzeko planoaren maila neurtuta

en: No background measured
eu_ES: Ez da neurtu atzeko planoa

en: Background not yet measured
eu_ES: Ez da neurtu atzeko planoa oraindik

en: Export Contrast Result As:
eu_ES: Esportatu kontratearen emaitza honela:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
eu_ES: WCAG 2.0 Betetze-irizpidea 1.4.7 kontrastearen emaitzak

en: Filename = %s.
eu_ES: Fitxategi-izena: %s.

en: Foreground
eu_ES: Aurreko planoa

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
eu_ES: Hasiera-denbora = %2d ordu, %2d minutu, %.2fsegundo.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
eu_ES: Amaiera-denbora = %2d ordu, %2d minutu, %.2f segundo.

en: Background
eu_ES: Atzeko planoa

en: Results
eu_ES: Emaitzak

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
eu_ES: WCAG 2.0 betetze irizpidea 1.4.7: Gainditua

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
eu_ES: WCAG 2.0 betetze irizpidea 1.4.7: Ez gainditua

en: Data gathered
eu_ES: Datuak bilduta

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
eu_ES: Kontrastearen analisia (WCAG 2 betetzea)

en: Contrast...
eu_ES: Kontrastea...

en: Hard Clipping
eu_ES: Asetasun-distortsio gogorra

en: Soft Clipping
eu_ES: Asetasun-distortsio leuna

en: Soft Overdrive
eu_ES: Overdrive leuna

en: Medium Overdrive
eu_ES: Overdrive ertaina

en: Hard Overdrive
eu_ES: Overdrive gogorra

en: Cubic Curve (odd harmonics)
eu_ES: Kurba kubikoa (harmoniko bakoitiak)

en: Even Harmonics
eu_ES: Harmoniko bikoitiak

en: Expand and Compress
eu_ES: Zabaldu eta konprimitu

en: Leveller
eu_ES: Orekatzailea

en: Rectifier Distortion
eu_ES: Artezgailuaren distortsioa

en: Hard Limiter 1413
eu_ES: Mugagailu gogorra 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
eu_ES: Klip gogorra  -12dB, 80% make-up irabazia

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
eu_ES: Klip biguna  -12dB, 80% make-up irabazia

en: Light Crunch Overdrive
eu_ES: Overdrive karraska arina

en: Heavy Overdrive
eu_ES: Overdrive astuna

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
eu_ES: 3. harmonikoa (bostun perfektua)

en: Valve Overdrive
eu_ES: Balbuletako overdrive

en: 2nd Harmonic (Octave)
eu_ES: 2. harmonikoa (Zortziduna)

en: Gated Expansion Distortion
eu_ES: Atetutako hedapen distortsioa

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
eu_ES: Orekatzailea, arina, -70db hondo-zarata

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
eu_ES: Orekatzailea, neurriduna, -70db hondo-zarata

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
eu_ES: Orekatzailea, astuna, -70db hondo-zarata

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
eu_ES: Orekatzailea, astunagoa, -70db hondo-zarata

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
eu_ES: Orekatzailea, astunena, -70db hondo-zarata

en: Half-wave Rectifier
eu_ES: Uhin erdiko artezgailua

en: Full-wave Rectifier
eu_ES: Uhin osoko artezgailua

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
eu_ES: Uhin osoko artezgailua (DC blokeatuta)

en: Percussion Limiter
eu_ES: Perkusio-mugagailua

en: Upper Threshold
eu_ES: Goiko atalasea

en: Parameter 1
eu_ES: 1 parametroa

en: Parameter 2
eu_ES: 2 parametroa

en: Number of repeats
eu_ES: Errepikapen kopurua

en: Distortion
eu_ES: Distortsioa

en: Waveshaping distortion effect
eu_ES: Uhin-formaren distortsio efektua

en: Distortion type:
eu_ES: Distortsio mota:

en: DC blocking filter
eu_ES: DC blokeatze iragazkia

en: Threshold controls
eu_ES: Atalase-kontrolak

en: Parameter controls
eu_ES: Parametroen kontrolak

en: Clipping level
eu_ES: Asetasun-distortsio maila

en: Drive
eu_ES: Unitatea

en: Make-up Gain
eu_ES: Osaera irabazia

en: Clipping threshold
eu_ES: Asetasun-distortsioaren atalasea

en: Hardness
eu_ES: Gogortasuna

en: Distortion amount
eu_ES: Distortsio kopurua

en: Output level
eu_ES: Irteera maila

en: Repeat processing
eu_ES: Errepikatu prozesua

en: Harmonic brightness
eu_ES: Distira harmonikoa

en: Levelling fine adjustment
eu_ES: Orekatzen doitze fina

en: Degree of Levelling
eu_ES: Orekatze maila

en: dB Limit
eu_ES: dB muga

en: Wet level
eu_ES: Hezetasun maila

en: Residual level
eu_ES: Hondar-maila

en: (Not Used):
eu_ES: (Ez erabilia):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
eu_ES: (-100etik 0ra dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
eu_ES: (-80tik -20ra dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
eu_ES: (0tik  100era):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
eu_ES: (0tik 5era):

en: DTMF Tones
eu_ES: DTMF tonuak

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
eu_ES: Sortzen ditu maiztasun anitzeko tonu bikoitzak (DTMF) telefonoen teklatuak sortzen dituenen antzekoak

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
eu_ES: DTMF sekuentzia hutsik dago.
    Egiaztatu efektu horren ezarpen GUZTIAK.

en: DTMF &sequence:
eu_ES: DTMF &sekuentzia:

en: &Amplitude (0-1):
eu_ES: &Anplitudea (0-1):

en: &Duration:
eu_ES: &Iraupena:

en: &Tone/silence ratio:
eu_ES: &Tonu/isiltasun erlazioa:

en: Duty cycle:
eu_ES: Lanaldia:

en: Tone duration:
eu_ES: Tonuaren iraupena:

en: Silence duration:
eu_ES: Isiltasunaren iraupena:

note: i18n-hint milliseconds
en: %0.f ms
eu_ES: %.0f ms

en: Echo
eu_ES: Oihartzuna

en: Repeats the selected audio again and again
eu_ES: Errepikatu hautatutako audioa behin eta berriz

en: Requested value exceeds memory capacity.
eu_ES: Eskatutako balioak memoriaren kapazitatea gainditzen du.

en: &Delay time (seconds):
eu_ES: &Atzerapen-denbora (segundoak):

en: D&ecay factor:
eu_ES: &Gainbehera-faktorea:

en: Built-in
eu_ES: Konpilatu

en: Presets
eu_ES: Aurre-ezazrpenak

en: Export Effect Parameters
eu_ES: Esportatu efektuaren parametroak

en: Error Saving Effect Presets
eu_ES: Errorea efektuaren aurre-ezarpenak gordetzean

en: Error writing to file: "%s"
eu_ES: Errorea fitxategira gordetzean: "%s"

en: Import Effect Parameters
eu_ES: Inportatu efektuaren parametroak

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
eu_ES: %s: ez da baliozko aurrezarpen-fitxategia.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
eu_ES: %s bestelako efektu, sogailu edo analizatzailearentzat da.

en: Preparing preview
eu_ES: Aurrebista prestatzen

en: Previewing
eu_ES: Aurrebista

en: Applied effect: %s
eu_ES: Aplikatutako efektua: %s

en: Applied command: %s
eu_ES: Aplikatutako agindua: %s

en: Select Preset
eu_ES: Hautatu aurre-ezarpena

en: &Preset:
eu_ES: &Aurre-ezarpena:

en: User Presets
eu_ES: Erabiltzailearen aurre-ezarpenak

en: Factory Presets
eu_ES: Fabrikako ezarpenak

en: Current Settings
eu_ES: Uneko ezarpenak

en: Factory Defaults
eu_ES: Fabrikako lehenetsiak

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
eu_ES: Saiatzen huts egin duen efektua hasieratzen:
    
    %s
    
    Informazio gehiago hemen: 'Laguntza >  Diagnostikoak > Erakutsi erregistroa'

en: Effect failed to initialize
eu_ES: Efektuak huts egin du hasieratzean

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
eu_ES: Saiatzen huts egin duen efektua hasieratzen:
    
    %s
    
    Informazio gehiago hemen: Laguntza > Diaganostikoak > Erakutsi erregistroa'

en: Command failed to initialize
eu_ES: Aginduak huts egin du hasieratzean

en: &Generate
eu_ES: &Sortu

en: Enable
eu_ES: Gaitu

en: Manage presets and options
eu_ES: Kudeatu aurre-ezarpenak eta aukerak

en: Preview effect
eu_ES: Aurreikusi efektua

en: &Apply
eu_ES: &Aplikatu

en: Save Preset...
eu_ES: Gorde aurre-ezarpenak...

en: Delete Preset
eu_ES: Ezabatu aurre-ezarpena

en: Defaults
eu_ES: Lehenespenak

en: Import...
eu_ES: Inportatu...

en: Export...
eu_ES: Esportatu...

en: Options...
eu_ES: Aukerak...

en: Type: %s
eu_ES: Mota: %s

en: Name: %s
eu_ES: Izena: %s

en: Version: %s
eu_ES: Bertsioa: %s

en: Vendor: %s
eu_ES: Saltzailea: %s

en: Description: %s
eu_ES: Deskripzioa: %s

en: About
eu_ES: Honi buruz

en: Are you sure you want to delete "%s"?
eu_ES: Ziur zaude "%s" ezabatu nahi duzula?

en: Save Preset
eu_ES: Gorde aurre-ezarpena

en: Preset name:
eu_ES: Aurre-ezarpenaren izena:

en: You must specify a name
eu_ES: Izen bat zehaztu behar duzu

en: Preset already exists.
    
    Replace?
eu_ES: Aurre-ezarpena badago aurretik.
    
    Gainidatzi?

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
eu_ES: B-Spline-a

en: Cosine
eu_ES: Kosinua

en: Cubic
eu_ES: Kubikoa

en: Equalization
eu_ES: Ekualizazioa

en: Filter Curve EQ
eu_ES: EQ kurba iragazkia

en: Graphic EQ
eu_ES: EQ grafikoa

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
eu_ES: Maiztasun zehatz batzuen bolumen mailak doitzen ditu

en: 100Hz Rumble
eu_ES: 100Hz burrunba

en: AM Radio
eu_ES: AM irratia

en: Bass Boost
eu_ES: Baxuak indartu

en: Bass Cut
eu_ES: Baxuak moztu

en: Low rolloff for speech
eu_ES: Hizketarako iraupen txikia

en: Telephone
eu_ES: Telefonoa

en: Treble Boost
eu_ES: Altuak indartu

en: Treble Cut
eu_ES: Altuak moztu

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
eu_ES: Macro batean kurba iragazki hau erabiltzeko, aldatu haren izena.
    Hautatu 'Gorde/Kudeatu kurbak...' botoia eta aldatu izena "izenik gabeko" kurbari, eta gero erabili.

en: Filter Curve EQ needs a different name
eu_ES: EQ kurba iragazkiak beste izen bat behar du

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
eu_ES: Ekualizazioa aplikatzeko, hautatutako pista guztiek lagin-maiztasun berbera eduki behar dute.

en: Track sample rate is too low for this effect.
eu_ES: Pistaren lagin-maiztasuna txikiegia da efektu honentzat.

en: Effect Unavailable
eu_ES: Efektua ez dago erabilgarri

en: &EQ Type:
eu_ES: &EQ mota:

en: Draw Curves
eu_ES: Marraztu kurbak

en: &Draw
eu_ES: &Marraztu

en: &Graphic
eu_ES: &Grafikoa

en: Interpolation type
eu_ES: Interpolazio mota

en: Linear Frequency Scale
eu_ES: Maiztasun linealaren eskala

en: Li&near Frequency Scale
eu_ES: Maiztasun li&nealaren eskala

en: Length of &Filter:
eu_ES: &Iragazkiaren luzera:

en: Length of Filter
eu_ES: Iragazkiaren luzera

en: &Select Curve:
eu_ES: &Hautatu kurba:

en: Select Curve
eu_ES: Hautatu kurba

en: S&ave/Manage Curves...
eu_ES: &Gorde/kudeatu kurbak...

en: Fla&tten
eu_ES: Lau&tu

en: &Invert
eu_ES: &Alderantzikatu

en: Show grid lines
eu_ES: Erakutsi sareta-marrak

en: Show g&rid lines
eu_ES: Erakutsi sa&reta-marrak

en: &Processing:
eu_ES: &Prozesatzen:

en: D&efault
eu_ES: L&ehenetsia

en: SSE &Threaded
eu_ES: SSE &Hariztatua

en: AV&X Threaded
eu_ES: AV&X Hariztatua

en: &Bench
eu_ES: &Lan-mahaia

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
eu_ES: izen gabea

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
eu_ES: Errorea EQ kurbak fitxategitik kargatzean:
    %s
    Errore mezuak hau dio:
    %s

en: Error Loading EQ Curves
eu_ES: Errorea EQ kurbak kargatzean

en: Error Saving Equalization Curves
eu_ES: Errorea ekualizazio-kurbak gordetzean

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
eu_ES: Eskatutako kurba ez da aurkitu, 'izen gabea' erabiliz

en: Curve not found
eu_ES: Ez da kurba aurkitu

en: Manage Curves List
eu_ES: Kudeatu kurba-zerrendak

en: Manage Curves
eu_ES: Kudeatu kurbak

en: &Curves
eu_ES: &Kurbak

en: Curve Name
eu_ES: Kurbaren izena

en: D&elete...
eu_ES: &Ezabatu...

en: &Get More...
eu_ES: E&skuratu gehiago...

en: De&faults
eu_ES: Le&henespenak

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
eu_ES: Aldatu izena 'izen gabea'-ri sarrera berria gordetzeko
    'Ados' botoiarekin aldaketak gordetzen dira, 'Utzi' botoiarekin ez.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
eu_ES: 'izen gabea' beti dago zerrendaren amaieran

en: 'unnamed' is special
eu_ES: 'izen gabea' berezia da

en: Rename '%s' to...
eu_ES: '%s'-ri izen hau jarri...

en: Rename...
eu_ES: Aldatu izena...

en: Rename '%s'
eu_ES: Aldatu izena '%s'-ri

en: Name is the same as the original one
eu_ES: Izena lehengo berdina da

en: Same name
eu_ES: Izen bera

en: Overwrite existing curve '%s'?
eu_ES: Gainidatzi dagoen '%s' kurba?

en: Curve exists
eu_ES: Kurba badago

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
eu_ES: Ezin duzu 'izen gabea' kurba ezabatu.

en: Can't delete 'unnamed'
eu_ES: Ezin izan da 'izen gabea' ezabatu

en: Delete '%s'?
eu_ES: Ezabatu '%s'?

en: Confirm Deletion
eu_ES: Berretsi ezabatzea

en: Delete %d items?
eu_ES: Ezabatu %d elementuak?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
eu_ES: Ezin duzu 'izen gabea' kurba ezabatu, berezia da.

en: Choose an EQ curve file
eu_ES: Hautatu EQ kurba fitxategi bat

en: Export EQ curves as...
eu_ES: Esportatu EQ kurbak honela...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
eu_ES: Ezin duzu 'izen gabea' kurba esportatu, berezia da.

en: Cannot Export 'unnamed'
eu_ES: Ezin da 'izen gabea' esportatu

en: %d curves exported to %s
eu_ES: %d kurbak hona esportatu dira: %s

en: Curves exported
eu_ES: Kurbak esportatuta

en: No curves exported
eu_ES: Ez da kurbarik esportatu

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
eu_ES: Proba-bankuko denborak:
    Jatorrizkoa: %s
    lehenetsia segmentatua: %s
    Lehenetsia hariztatua: %s
    SSE: %s
    SSE hariztatua: %s

en: Fade In
eu_ES: Agertu

en: Fade Out
eu_ES: Desagertu

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
eu_ES: Aplikatzen du pixkanaka agertze lineala hautatutako audioan

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
eu_ES: Aplikatzen du pixkanaka desagertze lineala hautatutako audioan

en: Find Clipping
eu_ES: Bilatu asetasun-distortsioa

en: Creates labels where clipping is detected
eu_ES: Etiketak sortzen ditu asetasun-distortsioa antzemandako tokietan

en: Clipping
eu_ES: Asetasun-distortsioa

en: &Start threshold (samples):
eu_ES: &Hasi atalasea (laginak):

en: St&op threshold (samples):
eu_ES: &Gelditu atalasea (laginak):

en: There is not enough room available to generate the audio
eu_ES: Ez dago leku nahikorik audioa sortzeko

en: Invert
eu_ES: Alderantzikatu

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
eu_ES: Alderantziz jartzen ditu audio laginak, haien polaritatea alderarantzikatuz

en: Builtin Effects
eu_ES: Berezko efektuak

en: Provides builtin effects to Audacity
eu_ES: Berezko efektuak dakartza Audacity-ra

en: Unknown built-in effect name
eu_ES: Built-in efektuaren izen ezezaguna

en: perceived loudness
eu_ES: hautemandako ozentasuna

en: Loudness Normalization
eu_ES: Ozentasunaren normalizazioa

en: Sets the loudness of one or more tracks
eu_ES: Ezartzen du pista baten edo batzuen ozentasuna

en: Normalizing Loudness...
eu_ES: Ozentasuna normalizatzen...

en: Analyzing: %s
eu_ES: Analizatzen: %s

en: Processing: %s
eu_ES: Prozesatzen: %s

en: &Normalize
eu_ES: &Normalizatu

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
eu_ES: LUFS ozentasuna

en: Normalize &stereo channels independently
eu_ES: Normalizatu e&stereo kanalak banaka

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
eu_ES: Tratatu mono mono-dual gisa (gomendatua)

en: (Maximum 0dB)
eu_ES: (Gehienez 0dB)

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
eu_ES: Zuria

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
eu_ES: Arrosa

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
eu_ES: Browndar

en: Noise
eu_ES: Zarata

en: Generates one of three different types of noise
eu_ES: Hiru zarata moten arteko bat sortzen du

en: &Noise type:
eu_ES: &Zarata mota:

en: Median
eu_ES: Mediana

en: Second greatest
eu_ES: Bigarren handiena

en: Old
eu_ES: Zaharra

en: Noise Reduction
eu_ES: Zarata-murrizketa

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
eu_ES: Atzeko planoko zarata kentzen du, esaterako, haizagailuak, zintaren zarata edo burrunba

en: Steps per block are too few for the window types.
eu_ES: Urratsak blokeko gutxiegi dira leiho motentzat.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
eu_ES: Urratsak blokeko ezin dira leihoaren tamaina baino handiagoak izan.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
eu_ES: Medianaren metodoa ez dago inplementatuta leihoko lau urrats baino gehiagorako.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
eu_ES: Leiho tamaina bera zehaztu behar duzu 1. eta 2. urratsetan.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
eu_ES: Abisua: leiho motak ez dira profilatzeko erabilitakoen berdinak.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
eu_ES: Zarata-profil datu guztiak lagin-maiztasun bera izan behar dute.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
eu_ES: Zarata-profilaren lagin-maiztasunak prozesatuko den soinuarenarekin bat etorri behar du.

en: Selected noise profile is too short.
eu_ES: Hautatutako zarata-profila laburregia da.

en: &Noise reduction (dB):
eu_ES: &Zarata-murrizketa (dB):

en: Noise reduction
eu_ES: Zarata-murrizketa

en: &Sensitivity:
eu_ES: &Sentikortasuna:

en: Sensitivity
eu_ES: Sentikortasuna

en: Attac&k time (secs):
eu_ES: Era&so denbora (seg.):

en: Attack time
eu_ES: Eraso-denbora

en: R&elease time (secs):
eu_ES: Argitaratz&eko denbora (seg):

en: Release time
eu_ES: Argitaratzeko denbora

en: &Frequency smoothing (bands):
eu_ES: &Maiztasun-leuntzea (bandak):

en: Frequency smoothing
eu_ES: Maiztasun-leuntzea

en: Sensiti&vity (dB):
eu_ES: &Sentikortasuna (dB)

en: Old Sensitivity
eu_ES: Sentikortasun zaharra

en: Step 1
eu_ES: 1. urratsa

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
eu_ES: Hautatu zarata besterik ez duten segundo gutxi batzuk Audacity-k zer iragazi jakin dezan,
    gero egin klik Atzeman zarata-profila aukeran:

en: &Get Noise Profile
eu_ES: &Atzeman zarata-profila

en: Step 2
eu_ES: 2. urratsa

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
eu_ES: Hautatu iragazi nahi duzun audioa, hautatu zenbat zarata iragazi nahi duzun,
     eta sakatu 'Ados' zarata murrizteko.

en: Noise:
eu_ES: Zarata:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
eu_ES: &Murriztu

en: &Isolate
eu_ES: &Isolatu

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
eu_ES: &Hondarra

en: Advanced Settings
eu_ES: Ezarpen aurreratuak

en: &Window types:
eu_ES: &Leiho motak:

en: Window si&ze:
eu_ES: Leihoaren tamaina:

en: 2048 (default)
eu_ES: 2048 (lehenetsia)

en: S&teps per window:
eu_ES: Urra&tsak leiho bakoitzeko:

en: 4 (default)
eu_ES: 4 (lehenetsia)

en: Discrimination &method:
eu_ES: Bereizketa &metodoa:

en: Noise Removal
eu_ES: Kendu zarata

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
eu_ES: Kentzen ditu atzeko planoko zarata etengabeak, hala nola haizagailuak, zintaren zarata, edo burrunbak

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
eu_ES: Hautatu iragazi nahi dituzun audio guztiak, aukeratu zenbat zarata
    nahi duzun iragazi, eta orduan klikatu 'Ados' zarata kentzeko.

en: Noise re&duction (dB):
eu_ES: Zarata-&murrizketa (dB):

en: &Sensitivity (dB):
eu_ES: &Sentikortasuna (dB)

en: Fr&equency smoothing (Hz):
eu_ES: &Maiztasun-leuntzea (Hz):

en: Attac&k/decay time (secs):
eu_ES: Eraso/gainbehera denbora (seg):

en: Attack/decay time
eu_ES: Eraso/gainbehera denbora

en: Re&move
eu_ES: &Kendu

en: Normalize
eu_ES: Normalizatu

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
eu_ES: Ezartzen du pista baten edo batzuen gailur-anplitudea

en: Removing DC offset and Normalizing...
eu_ES: DC desplazamendua kentzen eta normalizatzen...

en: Removing DC offset...
eu_ES: DC desplazamendua kentzen...

en: Normalizing without removing DC offset...
eu_ES: DC desplazamendua kendu gabe normalizatzen...

en: Not doing anything...
eu_ES: Deus egin gabe...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
eu_ES: Estereo bikotearen lehen pista analizatzen: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
eu_ES: Estereo bikotearen bigarren pista analizatzen: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
eu_ES: Estereo kanalak banaka prozesatzen: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
eu_ES: Estereo bikotearen lehen pista prozesatzen: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
eu_ES: Estereo bikotearen bigarren pista prozesatzen: %s

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
eu_ES: &Kendu DC desplazamendua (zentratu bertikalki 0.0an)

en: &Normalize peak amplitude to
eu_ES: &Normalizatu gehienezko anplitudea hona

en: Peak amplitude dB
eu_ES: Anplitude-gailurra dB

en: N&ormalize stereo channels independently
eu_ES: N&ormalizatu estereo kanalak banaka

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
eu_ES: Erabili Paulstrech bakarrik muturreko denbora-luzatzetan edo "stasis" efektuan

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
eu_ES: &Luzatze-faktorea:

en: &Time Resolution (seconds):
eu_ES: &Denboraren bereizmena (segundo):

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
eu_ES: Audio hautapena txikiegia da aurreikusteko.
    
    Saia zaitez audio hautapena luzatzen gutxienez %.1f segundo,
    edo 'Denboraren bereizmena' %.1f edo txikiagora ekartzen.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
eu_ES: Ezin da aurreikusi.
    
    Uneko audio-hautapenerako gehienezko
     'Denbora-bereizmena' %.1f segundokoa da.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
eu_ES: 'Denboraren bereizmena' luzeegia da hautapenerako.
    
    Saiatu audio hautapena handitzen gutxienez %.1f segundo,
    edo 'Denboraren bereizmena' murrizten gehienez %.1f segundora.

en: Phaser
eu_ES: Phaser-a

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
eu_ES: Konbinatzen ditu fase desplazatutako seinaleak jatorrizko seinaleekin

en: &Stages:
eu_ES: &Etapak:

en: Stages
eu_ES: Etapak

en: &Dry/Wet:
eu_ES: &Lehor/Heze:

en: Dry Wet
eu_ES: Lehor Heze

en: LFO Freq&uency (Hz):
eu_ES: LFO &maiztasuna (Hz):

en: LFO frequency in hertz
eu_ES: LFO maiztasuna hertz-etan

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
eu_ES: LFO &hasierako fasea (gradu):

en: LFO start phase in degrees
eu_ES: LFO hasierako fasea gradutan

en: Dept&h:
eu_ES: &Sakonera:

en: Depth in percent
eu_ES: Sakonera ehunekotan

en: Feedbac&k (%):
eu_ES: Berreli&katzea (%):

en: Feedback in percent
eu_ES: Berrelikadura ehunekotan

en: &Output gain (dB):
eu_ES: Irteera irabazia (dB):

en: Output gain (dB)
eu_ES: Irteera irabazia (dB)

en: Repair
eu_ES: Konpondu

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
eu_ES: Pista baten edo gehiagoren anplitude-gailurra ezartzen du

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
eu_ES: Konpontze efektua diseinatuta dago erabiltzeko hondatutako audioen sekzio oso txikietan (128 lagin arte).
    
    Handiagotu bistaratzea eta hautatu segundo baten zati txiki bat konpontzeko.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
eu_ES: Konpontze efektuak lan egiten du audio datuak hautapen areatik kanpo erabiliaz.
    Hautatu area bat haren zati bat ukitzen duen audio bat duena.
    
    Zenbat eta inguruko audio gehiago, hainbat hobe.

en: Repeat
eu_ES: Errepikatu

en: Repeats the selection the specified number of times
eu_ES: Hautapena zehaztutako aldi kopurua errepikatzen du

en: &Number of repeats to add:
eu_ES: &Gehitu beharreko errepikapen kopurua:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
eu_ES: Uneko hautapenaren luzera: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
eu_ES: Hautapen berriaren luzera: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
eu_ES: Uneko hautapenaren luzera: %s

en: New selection length: %s
eu_ES: Hautapen-luzera berria: %s

en: Warning: No repeats.
eu_ES: Abisua: errepikapenik ez.

en: Vocal I
eu_ES: Bokala I

en: Vocal II
eu_ES: Bokala II

en: Bathroom
eu_ES: Bainugela

en: Small Room Bright
eu_ES: Gela txiki distiratsua

en: Small Room Dark
eu_ES: Gela txiki iluna

en: Medium Room
eu_ES: Gela ertaina

en: Large Room
eu_ES: Gela handia

en: Church Hall
eu_ES: Elizako aretoa

en: Cathedral
eu_ES: Katedrala

en: Reverb
eu_ES: Erreberberazioa

en: Adds ambience or a "hall effect"
eu_ES: Giroa edo "areto efektua" gehitzen du

en: &Room Size (%):
eu_ES: &Gelaren tamaina (%):

en: &Pre-delay (ms):
eu_ES: &Aurre-atzerapena (ms):

en: Rever&berance (%):
eu_ES: Oihar&tzuna (%):

en: Da&mping (%):
eu_ES: Bus&tidura (%):

en: Tone &Low (%):
eu_ES: Tonu &Baxua (%):

en: Tone &High (%):
eu_ES: Tonu &Altua (%):

en: Wet &Gain (dB):
eu_ES: &Irabazi heze (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
eu_ES: Irabazi le&horra (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
eu_ES: Estero-zaba&lera (%):

en: Wet O&nly
eu_ES: He&zea soilik

en: Reverse
eu_ES: Atzekoz aurrera jarri

en: Reverses the selected audio
eu_ES: Hautatutako audioa itzulbiratzen du

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
eu_ES: SBSMS Denbora / Tonu luzatzea

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
eu_ES: Chebyshev mota I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
eu_ES: Chebyshev mota II

en: Lowpass
eu_ES: Behe-pasea

en: Highpass
eu_ES: Goi-pasea

en: Classic Filters
eu_ES: Iragazki klasikoak

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
eu_ES: Erabili IIR iragazia zeinak Iragazi analogikoak emulatzen ditu

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
eu_ES: Iragazki bat aplikatzeko, hautatutako pista guztiek lagin-maiztasun bera izan behar dute.

en: &Filter Type:
eu_ES: &Iragazki mota:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
eu_ES: O&rdena:

en: &Passband Ripple:
eu_ES: &PasekoBandaren Kizkurdura:

en: Passband Ripple (dB)
eu_ES: PasekoBandaren Kizkurdura (dB)

en: &Subtype:
eu_ES: &Azpimota:

en: Cutoff (Hz)
eu_ES: Ebaki-egoera (Hz)

en: C&utoff:
eu_ES: E&baki-egoera:

en: Minimum S&topband Attenuation:
eu_ES: Gutxieneko E&zabatzeBandaren Moteltzea:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
eu_ES: Gutxieneko E&zabatzeBandaren Moteltzea (dB)

en: Align MIDI to Audio
eu_ES: Lerrokatu MIDIa audioarekin

en: Frame Period:
eu_ES: Fotograma-periodoa:

en: Frame Period
eu_ES: Fotograma-periodoa

en: Window Size:
eu_ES: Leiho-tamaina:

en: Window Size
eu_ES: Leiho-tamaina

en: Force Final Alignment
eu_ES: Behartu amaierako lerrokatzea

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
eu_ES: Ez ikusia egin hasiera eta amaierako isiluneei

en: Silence Threshold:
eu_ES: Isiltasun atalasea:

en: Silence Threshold
eu_ES: Isiltasun atalasea

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
eu_ES: Aurre-leuntze denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
eu_ES: Aurre-leuntze denbora

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
eu_ES: Lerro-denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
eu_ES: Lerro-denbora

en: Smooth Time:
eu_ES: Leuntze denbora:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
eu_ES: Leuntze denbora

en: Use Defaults
eu_ES: Erabili lehenespenak

en: Restore Defaults
eu_ES: Berrezarri lehenespenak

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
eu_ES: Isilunea

en: Creates audio of zero amplitude
eu_ES: Zero anplitudeko audioa sortzen du

en: Stereo To Mono
eu_ES: Estereotik monora

en: Converts stereo tracks to mono
eu_ES: Pista estereoak mono bihurtzen ditu

en: Resampling left channel
eu_ES: Ezkerreko kanala birlagintzen

en: Resampling right channel
eu_ES: Eskuineko kanala birlagintzen

en: Mixing down to mono
eu_ES: Monora nahasten

en: Sliding Stretch
eu_ES: Luzaketa irristakorra

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
eu_ES: Tempo edota tonu aldaketak behin eta berriro ahalbidetzen ditu

en: Initial Tempo Change (%)
eu_ES: Hasierako tempo aldaketa (%)

en: Final Tempo Change (%)
eu_ES: Amaierako tempo aldaketa (%)

en: Initial Pitch Shift
eu_ES: Hasierako tonu aldaketa

en: (&semitones) [-12 to 12]:
eu_ES: (&tonuerdiak) [-12 - 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
eu_ES: (%) [-50etik 100era]:

en: Final Pitch Shift
eu_ES: Amaierako tonu aldaketa

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
eu_ES: (tonu&erdiak) [-12 - 12]:

en: Logarithmic
eu_ES: Logaritmikoa

en: Sine
eu_ES: Sinusoidala

en: Square
eu_ES: Karratua

en: Sawtooth
eu_ES: Zerra-hortz

en: Square, no alias
eu_ES: Karratua, ezizenik ez

en: Chirp
eu_ES: Kirrinka

en: Tone
eu_ES: Tonua

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
eu_ES: Lau moten arteko tonu gorakor edo beherako bat sortzen du

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
eu_ES: Lau moten arteko tonu-maiztasun konstante bat sortzen du

en: &Waveform:
eu_ES: &Uhin-forma:

en: &Frequency (Hz):
eu_ES: &Maiztasuna (Hz):

en: Frequency Hertz Start
eu_ES: Maiztasunaren hertz-hasiera

en: Frequency Hertz End
eu_ES: Maiztasunaren hertz-amaiera

en: Amplitude Start
eu_ES: Anplitudearen hasiera

en: Amplitude End
eu_ES: Anplitudearen amaiera

en: I&nterpolation:
eu_ES: I&nterpolazioa:

en: Truncate Detected Silence
eu_ES: Moztu antzemandako isiltasuna

en: Compress Excess Silence
eu_ES: Konprimitu gehiegizko isiltasuna

en: Truncate Silence
eu_ES: Moztu isiltasuna

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
eu_ES: Bolumena zehaztutako mailaren azpitik duten pasarteen luzera automatikoki laburtzen du

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
eu_ES: Banaka modu independentean moztean, sync-lock pista talde bakoitzeko hautatutako audio-pista bakarra egon daiteke.

en: Detect Silence
eu_ES: Antzeman isiltasuna

en: Tr&uncate to:
eu_ES: &Moztu hona:

en: C&ompress to:
eu_ES: K&onprimitu hona:

en: Trunc&ate tracks independently
eu_ES: Mo&ztu pistak banaka

en: VST Effects
eu_ES: VST efektuak

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
eu_ES: Gehitu VST efektuak Audacity-n erabiltzeko aukera.

en: Could not load the library
eu_ES: Ezin izan da ireki liburutegia

en: VST Effect Options
eu_ES: VST efektuaren aukerak

en: Buffer Size
eu_ES: Bufferraren tamaina

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
eu_ES: Bufferraren tamainak iterazio bakoitzean eragindako bidalitako lagin kopurua kontrolatzen du. Balio txikiagoek prozesamendu motelagoa eragingo dute eta efektu batzuek 8192 lagin edo gutxiago behar dituzte ondo funtzionatzeko. Hala ere efektu gehienek buffer handiak onar ditzakete eta horiek erabiltzeak prozesatzeko denbora asko murriztuko du.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
eu_ES: &Bufferraren tamaina (8tik 1048576 laginetara):

en: Latency Compensation
eu_ES: Latentziaren konpentsazioa

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
eu_ES: Prozesatzearen zati gisa, VST efektu batzuek Audacity-ra audioa itzultzea atzeratu behar dute. Atzerapen hori konpentsatzen ez duzunean, audioan isiltasun txikiak sartu direla ohartuko zara. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hori emango du, baina baliteke VST efektu guztietarako ez izatea.

en: Enable &compensation
eu_ES: Gaitu &konpentsazioa

en: Graphical Mode
eu_ES: Modu grafikoa

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
eu_ES: VST efektu gehienek interfaze grafiko bat dute parametroen balioak ezartzeko. Testua soilik duen oinarrizko metodoa ere eskuragarri dago. Ireki berriro efektua eragina izan dezan.

en: Enable &graphical interface
eu_ES: Gaitu interfaze &grafikoa

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
eu_ES: Audio sarrera: %d, Audio irteera: %d

en: Save VST Preset As:
eu_ES: Gorde VST aurre-ezarpena honela:

en: Standard VST bank file
eu_ES: VST banku fitxategi estandarra

en: Standard VST program file
eu_ES: VST programa fitxategi estandarra

en: Audacity VST preset file
eu_ES: Audacity VST aurrezarpenen fitxategia

en: Unrecognized file extension.
eu_ES: Fitxategi luzapen ezezaguna.

en: Error Saving VST Presets
eu_ES: Errorea VST aurre-ezarpenak gordetzean

en: Load VST Preset:
eu_ES: Kargatu VST aurre-ezarpena:

en: VST preset files
eu_ES: VST aurrezarritako fitxategiak

en: Error Loading VST Presets
eu_ES: Errorea VST aurre-ezarpenak kargatzean

en: Unable to load presets file.
eu_ES: Ezin izan da aurre-ezarpenen fitxategia kargatu.

en: Effect Settings
eu_ES: Efektuaren ezarpenak

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
eu_ES: Ezin izan da memoria esleitu aurre-ezarpenen fitxategia kargatzean.

en: Unable to read presets file.
eu_ES: Ezin izan da aurre-ezarpenen fitxategia irakurri.

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
eu_ES: Parametroen fitxategi hau %s erabiliz gorde da. Jarraitu?

en: Wahwah
eu_ES: Wah-wah

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
eu_ES: Tonu-kalitatearen aldaketa azkarrak, 1970. hamarkadan hain entzuna zen gitarra-soinu haren antzera

en: Dept&h (%):
eu_ES: &Sakonera (%):

en: Reso&nance:
eu_ES: Erreso&nantzia:

en: Resonance
eu_ES: Erresonantzia

en: Wah Frequency Offse&t (%):
eu_ES: Wah maiztasunaren desplazamen&dua (%):

en: Wah frequency offset in percent
eu_ES: Wah maiztasunaren desplazamendua ehunekotan

en: Failed to encode preset from "%s"
eu_ES: Huts egin du "%s"tik aurre-ezarpenak kodetzen

en: Unable to store preset in config file
eu_ES: Ezin izan da aurre-ezarpenak ezarpenen fitxategian gorde

en: Export Audio Unit Preset As %s:
eu_ES: Esportatu %s gisa aurrezarritako audio-unitatea:

en: Standard Audio Unit preset file
eu_ES: Audio-unitate aurre-ezarpenen fitxategi estandarra

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da esportatu "%s" aurre-ezarpenak
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
eu_ES: Esportatu Audio Unit aurre-ezarpenak

en: Import Audio Unit Preset As %s:
eu_ES: Inportatu Audio-unitate aurre-ezarpenak honela %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da inportatu "%s" aurre-ezarpenak
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
eu_ES: Inportatu Audio Unit aurre-ezarpenak

en: Couldn't open "%s"
eu_ES: Ezin izan da ireki  "%s"

en: Failed to write XML preset to "%s"
eu_ES: Huts egin du XML aurre-ezarpenak %s -ra idazten

en: Unable to read the preset from "%s"
eu_ES: Ezin izan da aurre-ezarpenenak "%s"-tik irakurri

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
eu_ES: Audio unitatea

en: Audio Unit Effect Options
eu_ES: Audio unitateen efektu-aukerak

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
eu_ES: Prozesatzearen zati gisa, Audio Unitate efektu batzuek Audacity-ra audioa itzultzea atzeratu behar dute. Atzerapen hori konpentsatzen ez duzunean, audioan isiltasun txikiak sartu direla ohartuko zara. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hori emango du, baina baliteke Audio Unitatearen efektu guztietarako ez izatea.

en: User Interface
eu_ES: Erabiltzaile-interfazea

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
eu_ES: Aukeratu "Osoa" interfaze grafikoa erabiltzeko audio unitateak hornitzen badu . Aukeratu "Generikoa" sistemak hornitutako interfaze generikoa erabiltzeko. Aukeratu "Oinarrizkoa" testua soilik duen oinarrizko interfazea lortzeko. Ireki berriro efektua eragina izan dezan.

en: Select &interface
eu_ES: Hautatu &interfazea

en: Full
eu_ES: Osoa

en: Generic
eu_ES: Generikoa

en: Basic
eu_ES: Oinarrizkoa

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
eu_ES: Audio unitateen efektuak

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
eu_ES: Audio unitateen efektuen euskarria dakar Audacity-ra

en: Could not find component
eu_ES: Ezin izan da osagaia aurkitu

en: Could not initialize component
eu_ES: Ezin izan da osagaia hasieratu

en: Failed to set class info for "%s" preset
eu_ES: Huts egin du "%s" aurre-ezarpenetarako klase informazioa ezartzen

en: Failed to set preset name
eu_ES: Ezin izan du aurre-ezarpenen izena ezartzen

en: Failed to retrieve preset content
eu_ES: Ezin izan da berreskuratu aurre-ezarpenen edukia

en: Failed to convert property list to XML data
eu_ES: Huts egin du propietateen zerrenda XML datuetara bihurtzen

en: XML data is empty after conversion
eu_ES: XML datuak hutsik zeuden bihurtu aurretik

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
eu_ES: LADSPA efektuak

en: Provides LADSPA Effects
eu_ES: LADSPA efektuak hornitzen ditu

en: Audacity no longer uses vst-bridge
eu_ES: Audacityk ez du jada vst-zubia erabiltzen

en: LADSPA Effect Options
eu_ES: LADSPA efektuen aukerak

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
eu_ES: Prozesatzearen zati gisa, LADSPA efektu batzuek Audacity-ra audioa itzultzea atzeratu behar dute. Atzerapen hori konpentsatzen ez duzunean, audioan isiltasun txikiak sartu direla ohartuko zara. Aukera hau gaitzeak konpentsazio hori emango du, baina baliteke LADSPA efektu guztietarako ez izatea.

en: Effect Output
eu_ES: Efektuaren irteera

en: Couldn't instantiate effect
eu_ES: Ezin izan da efektuaren instantzia sortu

en: LV2 Effect Settings
eu_ES: LV2 efektuen ezarpenak

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
eu_ES: &Bufferraren tamaina (8tik %d-ra) laginetara:

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
eu_ES: Prozesatzearen zati gisa, LV2 efektu batzuek Audacity-ra audioa itzultzea atzeratu behar dute. Atzerapen hori konpentsatzen ez duzunean, audioan isiltasun txikiak sartu direla ohartuko zara. Ezarpen hau gaitzeak konpentsazio hori emango du, baina baliteke LV2 efektu guztientzat ez funtzionatzea.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
eu_ES: LV2 efektuek interfaze grafiko bat izan dezakete parametroen balioak ezartzeko. Testua soilik duen oinarrizko metodoa ere eskuragarri dago. Ireki berriro efektua eragina izan dezan.

en: Generator
eu_ES: Sorgailua

en: LV2 Effects
eu_ES: LV2 efektuak

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
eu_ES: LV2 efektuentzako euskarria dakar Audacity-ra

en: Nyquist Effects
eu_ES: Nyquist efektuak

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
eu_ES: Nyquist efektuentzako euskarria dakar Audacity-ra

en: Applying Nyquist Effect...
eu_ES: Nyquist-en efektua aplikatzen...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist Prompt"
en: Nyquist Worker
eu_ES: Nyquist langilea

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
eu_ES: Gaizki osatutako Nyquist plugin goiburua

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
eu_ES: Gaitu pistaren espektrograma ikuspegia
    efektu "espektralak" aplikatu aurretik.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
eu_ES: 'Efektu espektralak' erabiltzeko, gaitu 'Hautapen espektrala'
    pistaren espektrogramaren ezarpenetan eta hautatu
    efektuak eragingo duen maiztasun tartea.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
eu_ES: errorea: "%s" fitxategia goiburuan zehaztuta dago baina ez da aurkitu pluginaren bidean.

en: Audio selection required.
eu_ES: Audio hautapena behar bada.

en: Nyquist Error
eu_ES: Nyquist Errorea

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
eu_ES: Barkatu, ezin da efektua pista estereotan aplikatu pistak bat ez badatoz.

en: Selection too long for Nyquist code.
    Maximum allowed selection is %ld samples
    (about %.1f hours at 44100 Hz sample rate).
eu_ES: Hautapena luzeegia da Nyquist kodearentzat.
    Onartutako hautapenik luzeena da %ld lagin
    (%.1f ordu inguru eta 44100 Hzko langin-maiztasuna).

en: Debug Output:
eu_ES: Arazketa-irteera:

en: Processing complete.
eu_ES: Prozesatzea osatuta.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
eu_ES: ';type tool' efektuek ezin dute Nyquist-tik audioa itzuli.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
eu_ES: ';type tool' efektuek ezin dute Nyquist-tik etiketak itzuli.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
eu_ES: %s -ek itzulitako nyx-errorea.

en: plug-in
eu_ES: plugina

en: Nyquist returned a list.
eu_ES: Nyquist-ek zerrenda bat itzuli du.

en: Nyquist returned the value: %f
eu_ES: Nyquist-ek balio hau itzuli du: %f

en: Nyquist returned the value: %d
eu_ES: Nyquist-ek balio hau itzuli du: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
eu_ES: Nyquist-ek audio-kanal gehiegi itzuli ditu.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
eu_ES: Nyquist-ek audio-kanal bat matrize gisa itzuli ditu.

en: Nyquist returned an empty array.
eu_ES: Nyquist-ek matrize huts bat itzuli ditu.

en: Nyquist returned nil audio.
eu_ES: Nyquist itzulitako nil audioa.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
eu_ES: [Abisua: Nyquist-ek UTF-8 kate baliogabea itzuli du, hemen Latin-1 kodeketara bihurtu da]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
eu_ES: Audacity-ren bertsio honek ez du onartzen Nyquist pluginaren bertsioa %ld

en: Could not open file
eu_ES: Ezin izan da fitxategia ireki

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
eu_ES: Zure kodeak SAL sintaxiaren itxura du, baina ez dago 'return' adierazpenik.
    SAL erabiltzeko, erabili honako adierazpen bat:
    	return *track* * 0.1
    edo LISP bada, hasi parentesi ireki batekin:
    	(mult *track* 0.1)
     .

en: Error in Nyquist code
eu_ES: Errorea Nyquist kodean

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
eu_ES: Ezin izan da zehaztu hizkuntza

en: "%s" is not a valid file path.
eu_ES: "%s" ez da baliozko fitxategi-bidea.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
eu_ES: Aipamenak ez datoz bat hemen
    %s

en: Enter Nyquist Command:
eu_ES: Sartu Nyquist-en agindua:

en: &Load
eu_ES: &Kargatu

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
eu_ES: Nyquist script-a

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
eu_ES: Lisp script-ak

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
eu_ES: Uneko programa aldatu egin da.
    Baztertu aldaketak?

en: File could not be loaded
eu_ES: Ezin da fitxategia kargatu

en: File could not be saved
eu_ES: Ezin da fitxategia gorde

en: Value range:
    %s to %s
eu_ES: Balioen tartea:
    %s-tik %s-ra

en: Value Error
eu_ES: Balio errorea

en: Select a file
eu_ES: Hautatu fitxategi bat

en: Save file as
eu_ES: Gorde fitxategia honela

en: untitled
eu_ES: izengabea

en: Vamp Effects
eu_ES: Vamp efektuak

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
eu_ES: Vamp efektuentzako euskarria dakar Audacity-ra

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
eu_ES: Vamp pluginak ez dabiltza pista estereotan pistaren kanalak bat ez datozenean.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
eu_ES: Huts egin du Vamp plugina kargatzean.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
eu_ES: Huts egin du Vamp plugina hasieratzean.

en: Plugin Settings
eu_ES: Pluginaren ezarpenak

en: Program
eu_ES: Programa

en: No format specific options
eu_ES: Ez dago formatuko aukera zehatzik

en: Export Audio
eu_ES: Esportatu audioa

en: Edit Metadata Tags
eu_ES: Editatu metadatu etiketak

en: Exported Tags
eu_ES: Esportatutako etiketak

en: All selected audio is muted.
eu_ES: Hautatutako audio denak mutututa daude.

en: All audio is muted.
eu_ES: Audio osoa mutututa dago.

en: Are you sure you want to export the file as "%s"?
eu_ES: Ziur fitxategia "%s" izenarekin esportatu nahi duzula?

en: You are about to export a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to export the file under this name?
eu_ES: %s fitxategia "%s" izenarekin esportatzeko zorian zaude.
    
    Normalean fitxategi horien luzapena ".%s" izaten da, eta zenbait programek ez dute luzapen estandarra ez duten fitxategirik irekitzen.
    
    Ziur esportatu nahi duzula fitxategia izen horrekin?

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
eu_ES: Barkatu, 256 karaktere baino gehiago duten bide-izenak ez dira onartzen.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
eu_ES: Badago "%s" izena duen fitxategia. Ordeztu?

en: Your tracks will be mixed down and exported as one mono file.
eu_ES: Zure pistak nahastuko dira eta mono fitxategi bakarrean esportatuko dira.

en: Your tracks will be mixed down and exported as one stereo file.
eu_ES: Zure pistak nahastuko dira eta estereo fitxategi bakarrean esportatuko dira.

en: Your tracks will be mixed down to one exported file according to the encoder settings.
eu_ES: Zure pistak esportatutako fitxategi bakarrean nahasiko dira kodetzailearen ezarpenen arabera.

en: Advanced Mixing Options
eu_ES: Nahasketa aukera aurreratuak

en: Format Options
eu_ES: Formatuaren aukerak

en: Channel: %2d
eu_ES: Kanala: %2d

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
eu_ES: %s- Ez

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
eu_ES: %s - Es

en: Output Channels: %2d
eu_ES: Irteerako kanalak: %2d

en: Mixer Panel
eu_ES: Nahasgailuaren panela

en: Unable to export.
    Error %s
eu_ES: Ezin da esportatu.
    %s errorea

en: Show output
eu_ES: Erakutsi irteera

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
eu_ES: Datu estandarrera bideratuko da. "%f"-k izen bera erabiltzen du esportazio-leihoan.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
eu_ES: Exekutagarriak

en: Find path to command
eu_ES: Bilatu bide-izena agindura

en: (external program)
eu_ES: (kanpo programa)

en: Cannot export audio to %s
eu_ES: Ezin da audioa %s-(e)ra esportatu

en: Export
eu_ES: Esportatu

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
eu_ES: Hautatutako audioa komando-lerroaren kodetzailea erabiliz esportatzea

en: Exporting the audio using command-line encoder
eu_ES: Audioa agindu-lerroko kodetzailea erabiliz esportatzea

en: Command Output
eu_ES: Aginduaren irteera

en: &OK
eu_ES: &Ados

en: You've specified a file name without an extension. Are you sure?
eu_ES: Zehaztu  duzu luzapenik ez duen fitxategi-izena. Ziur zaude?

en: Program name appears to be missing.
eu_ES: Programaren izena falta dela ematen du.

en: "%s" couldn't be found.
eu_ES: "%s" ezin izan da aurkitu.

en: Unable to locate "%s" in your path.
eu_ES: Ezin da aurkitu "%s" zure bidean.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
eu_ES: Ongi konfiguratutako FFmpeg behar da ekiteko.
    Konfigura dezakezu hemen: Hobespenak > Liburutegiak.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin da "%s" fitxategiaren formatu-deskripzioa zehaztu.

en: FFmpeg Error
eu_ES: FFmpeg errorea

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da esleitu irteerako formatuaren testuingurua.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da gehitu audio transmisioa irteerako "%s" fitxategira.

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da "%s" irteera fitxategia idazteko ireki . Errore kodea hau da: %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan dira idatzi "%s" irteerako fitxategiaren goiburuak. Errorearen kodea %d da.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
eu_ES: FFmpeg horrek ezin du aurkitu 0x%x audio kodekik.
    Ziur aski kodek honen euskarria ez dago hemen konpilatua.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
eu_ES: Kodeketak errore generikoa itzuli du (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
eu_ES: Kodeketak baliogabeko parametroa itzuli du  (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da ireki "%s" audio kodeka (0x%x).
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da esleitu FIFO audioa irakurtzeko bufferra.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da lortu laginaren bufferraren tamaina

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan dira esleitu byteak laginaren bufferrerako

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da audio-fotograma ezarri

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - fotogramaren kodeketak huts egin du

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Datu gehiegi falta dira.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - nAudioFotogramaTamainaIrteera handiegia.

en: FFmpeg : ERROR - Can't encode audio frame.
eu_ES: FFmpeg : ERROREA - Ezin izan da audio-fotograma kodetu.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
eu_ES: %d kanal esportatzen saiatu da, baina hautatutako irteera formatuaren gehienezko kanal kopurua %d da

en: Exporting selected audio as %s
eu_ES: Hautatutako audioa %s gisa esportatzen

en: Exporting the audio as %s
eu_ES: Audioa honela esportatzen %s

en: Invalid sample rate
eu_ES: Lagin-maiztasun baliogabea

en: Resample
eu_ES: Lagindu berriro

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
eu_ES: Proiektuaren lagin-maiztasuna (%d) ez da onartzen uneko irteerako
    fitxategi formatuan.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
eu_ES: Proiektuaren lagin-maiztasuna (%d)  eta bit emaria (%d kbps) ez da
    onartzen uneko irteerako fitxategi formatuan.

en: You may resample to one of the rates below.
eu_ES: Beheko maiztasun batera birlagindu dezakezu.

en: Sample Rates
eu_ES: Lagin-maiztasunak

en: Bit Rate:
eu_ES: Bit-emaria:

en: Quality (kbps):
eu_ES: Kalitatea (kbps):

en: On
eu_ES: Piztu

en: Constrained
eu_ES: Mugatua

en: Low Delay
eu_ES: Atzerapen txikia

en: Narrowband
eu_ES: Banda estua

en: Mediumband
eu_ES: Banda ertaina

en: Wideband
eu_ES: Banda zabala

en: Super Wideband
eu_ES: Banda super zabala

en: Fullband
eu_ES: Banda osoa

en: Compression
eu_ES: Konpresioa

en: Frame Duration:
eu_ES: Fotograma iraupena:

en: Vbr Mode:
eu_ES: Vbr modua:

en: Application:
eu_ES: Aplikazioa:

en: Cutoff:
eu_ES: Ebaki-egoera:

en: Open custom FFmpeg format options
eu_ES: Ireki FFmpeg-en formatu-aukera pertsonalizatuak

en: Current Format:
eu_ES: Uneko formatua:

en: Current Codec:
eu_ES: Uneko kodeka:

en: Error Saving FFmpeg Presets
eu_ES: Errorea FFmpeg aurre-ezarpenak gordetzean

en: Overwrite preset '%s'?
eu_ES: Gainidatzi '%s' aurre-ezarpena?

en: Confirm Overwrite
eu_ES: Berretsi gainidaztea

en: Please select format before saving a profile
eu_ES: Hautatu formatua profila gorde aurretik

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
eu_ES: Hautatu kodeka profila gorde aurretik

en: Preset '%s' does not exist.
eu_ES: Ez dago '%s' aurre-ezarpena.

en: Replace preset '%s'?
eu_ES: Ordeztu '%s' aurre-ezarpena?

en: Main
eu_ES: Nagusia

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
eu_ES: M4A (AAC) fitxategiak (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
eu_ES: AC3 fitxategiak (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
eu_ES: AMR (banda estua) fitxategiak (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
eu_ES: Opus (OggOpus) fitxategiak (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
eu_ES: WMA (2. bertsioa) fitxategiak (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
eu_ES: FFmpeg esportazio pertsonalizatua

en: Estimate
eu_ES: Estimatu

en: 2-level
eu_ES: 2-maila

en: 4-level
eu_ES: 4-maila

en: 8-level
eu_ES: 8-maila

en: Full search
eu_ES: Bilaketa osoa

en: Log search
eu_ES: Egunkari bilaketa

en: Configure custom FFmpeg options
eu_ES: Konfiguratu FFmpeg aukera pertsonalizatuak

en: Preset:
eu_ES: Aurre-ezarpena:

en: Load Preset
eu_ES: Kargatu aurre-ezarpena

en: Import Presets
eu_ES: Inportatu aurre-ezarpenak

en: Export Presets
eu_ES: Esportatu aurre-ezarpenak

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
eu_ES: Kodeka:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
eu_ES: Formatu eta kodek guztiak ez dira bateragarriak. Eta aukeran dauden konbinazio guztiak ere ez dira kodek guztiekin bateragarri.

en: Show All Formats
eu_ES: Erakutsi formatu guztiak

en: Show All Codecs
eu_ES: Erakutsi kodek guztiak

en: General Options
eu_ES: Aukera orokorrak

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
eu_ES: 3 letrako ISO 639 hizkuntza-kodea
    Aukerakoa
    hutsik - automatikoa

en: Language:
eu_ES: Hizkuntza:

en: Bit Reservoir
eu_ES: Bit gordailua

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
eu_ES: Kodek etiketa (FOURCC)
    Aukerakoa
    hutsik - automatikoa

en: Tag:
eu_ES: Etiketa:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
eu_ES: Bit-emaria (bitak/segundoko) - fitxategiaren tamaina eta kalitatean eraginadu
    Kodek batzuk balio zehatzak besterik ez dituzte onartzen (128k, 192k, 256k etab.)
    0 - automatikoa
    Aholkatutakoa - 192000

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
eu_ES: Kalitate orokorra, kodek bakoitza bere erara erabilia
    Ezinbestekoa vorbis-entzat
    0 - automatikoa
    -1 - ez (erabili bit-emaria ordez)

en: Quality:
eu_ES: Kalitatea:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
eu_ES: Lagin-maiztasuna (Hz)
    0 - ez aldatu lagin-maiztasuna

en: Sample Rate:
eu_ES: Lagin-maiztasuna:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
eu_ES: Audioaren ebaki-egoera (Hz)
    Aukerakoa
    0 - automatikoa

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
eu_ES: AAC profila
    Konplexutasun baxua -lehenetsia
    Erreproduzigailu gehienek ez dute LC besterik erreproduzitzen

en: Profile:
eu_ES: Profila:

en: FLAC options
eu_ES: FLAC aukerak

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
eu_ES: Konpresio maila
    Ezinbestekoa FLAC-entzat
    -1 - automatikoa
    min - 0 (kodetze azkarra, irteera-fitxategi handia)
    max - 10 (kodetze motela, irteera-fitxategi txikia)

en: Compression:
eu_ES: Konpresioa:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
eu_ES: Fotogramaren tamaina
    Aukerakoa
    0 - lehenetsia
    min - 16
    max - 65535

en: Frame:
eu_ES: Fotograma:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
eu_ES: LPC koefizienteen zehaztasuna
    Aukerakoa
    0 - lehenetsia
    min - 1
    max - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
eu_ES: Iragapen ordenaren metodoa
    Kalkulatua - azkarrena, konpresiorik txikiena
    Erregistro bilaketa - motelena, konpresiorik hoberena
    Bilaketa osoa - lehenetsia

en: PdO Method:
eu_ES: PdO metodoa:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
eu_ES: Gutxieneko iragarpen ordena
    Aukerakoa
    -1 - lehenetsia
    min - 0
    max - 32 (LPCrekin) edo 4 (LPCrik gabe)

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
eu_ES: Gehienezko iragarpen ordena
    Aukerakoa
    -1 - lehenetsia
    min - 0
    max - 32 (LPCrekin) edo 4 (LPCrik gabe)

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
eu_ES: Partizio txikieneko ordena
    Aukerakoa
    -1 - lehenetsia
    min - 0
    max - 8

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
eu_ES: Partizio handieneko ordena
    Aukerakoa
    -1 - lehenetsia
    min - 0
    max - 8

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
eu_ES: Erabili LPC

en: MPEG container options
eu_ES: MPEG edukiontziaren aukerak

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
eu_ES: Transmisio multiplexatuaren gehienezko bit-emaria
    Aukerakoa
    0 - lehenetsia

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
eu_ES: Mux tasa:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
eu_ES: Pakete-tamaina
    Aukerakoa
    0 - lehenetsia

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
eu_ES: Pakete-tamaina:

en: You can't delete a preset without name
eu_ES: Ezin duzu izenik gabeko aurre-ezarpen bat ezabatu

en: Delete preset '%s'?
eu_ES: Ezabatu '%s' aurre-ezarpena?

en: You can't save a preset without a name
eu_ES: Ezin duzu izenik gabeko aurre-ezarpen bat gorde

en: Select xml file with presets to import
eu_ES: Hautatu inportatzeko aurre-ezarpenak dituen xml fitxategia

en: No presets to export
eu_ES: Ez dago esportatzeko aurre-ezarpenik

en: Select xml file to export presets into
eu_ES: Hautatu xml fitxategi bat bertara aurre-ezarpenak esportatzeko

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
eu_ES: %s formatua ez da bateragarria %s kodekarekin.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
eu_ES: Formatu eta kodek bateraezinak

en: Failed to guess format
eu_ES: Huts egin du formatua antzemateak

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
eu_ES: Huts egin du kodeka aurkitzean

en: 0 (fastest)
eu_ES: 0 (azkarrena)

en: 8 (best)
eu_ES: 8 (onena)

en: Level:
eu_ES: Maila:

en: Bit depth:
eu_ES: Bit sakonera:

en: FLAC Files
eu_ES: FLAC fitxategiak

en: FLAC export couldn't open %s
eu_ES: FLAC esportazioak ezin izan du %s ireki

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
eu_ES: Huts egin du FLAC kodetzailea hasieratzean
    Egoera: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
eu_ES: Hautatutako audioa FLAC gisa esportatzen

en: Exporting the audio as FLAC
eu_ES: Audioa FLAC gisa esportatzen

en: MP2 Files
eu_ES: MP2 fitxategiak

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
eu_ES: Ezin da esportatu MP2 lagin-maiztasun honekin eta bit-emari honekin

en: Unable to open target file for writing
eu_ES: Ezin da ireki helburuko fitxategia bertan idazteko

en: Exporting selected audio at %ld kbps
eu_ES: Hautatutako audioa esportatzen %ld kbps emarian

en: Exporting the audio at %ld kbps
eu_ES: Audioa esportatzen %ld kbps emarian

en: 220-260 kbps (Best Quality)
eu_ES: 220-260 kbps  (Kalitaterik onena)

en: 45-85 kbps (Smaller files)
eu_ES: 45-85 kbps (fitxategi txikiagoak)

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane, 320 kbps
eu_ES: Zentzugabea, 320 kbps

en: Extreme, 220-260 kbps
eu_ES: Muturrekoa, 220-260 kbps

en: Standard, 170-210 kbps
eu_ES: Estandar, 170-210 kbps

en: Medium, 145-185 kbps
eu_ES: Tartekoa, 145-185 kbps

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane
eu_ES: Zentzugabea

en: Extreme
eu_ES: Muturrekoa

en: Standard
eu_ES: Estandarra

en: Medium
eu_ES: Ertaina

en: Preset
eu_ES: Aurre-ezazrpena

en: Variable
eu_ES: Aldakorra

en: Average
eu_ES: Batezbestekoa

en: Constant
eu_ES: Egonkorra

en: Joint Stereo
eu_ES: Estereo elkartua

en: Stereo
eu_ES: Estereoa

en: Bit Rate Mode:
eu_ES: Bit-emaria modua:

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
eu_ES: Kalitatea

en: Channel Mode:
eu_ES: Kanal-modua:

en: Force export to mono
eu_ES: Behartu estereotik monora esportatzea

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
eu_ES: Bilatu LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
eu_ES: Audacity-k %s fitxategia behar du MP3ak sortzeko.

en: Location of %s:
eu_ES: %s-ren kokalekua:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
eu_ES: %s bilatzeko, egin klik hemen -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
eu_ES: LAMEren kopia bat doan lortzeko, egin klik hemen -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
eu_ES: Non dago %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
eu_ES: Lame_enc.dll v%d.%d-ra estekatu duzu. Bertsio hau ez da bateragarria Audacity %d.%d.%d bertsioarekin.
    Deskargatu Audacityrako LAME liburutegiaren azken bertsioa.

en: Only lame_enc.dll
eu_ES: Soilik lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
eu_ES: Soilik libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
eu_ES: Soilik libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so.0
eu_ES: Soilik libmp3lame.so.0

en: Primary shared object files
eu_ES: Partekatutako objektuen fitxategi nagusiak

en: Extended libraries
eu_ES: Liburutegi hedatuak

en: MP3 Files
eu_ES: MP3 fitxategiak

en: Could not open MP3 encoding library!
eu_ES: Ezin izan da ireki MP3ren kodekodetze-liburutegia!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
eu_ES: Ezin izan da hasieratu MP3 kodetze liburutegia!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
eu_ES: MP3 kodetze liburutegia ez da baliozkoa edo ez da onartzen!

en: Unable to initialize MP3 stream
eu_ES: Ezin izan da hasieratu MP3ren transmisioa

en: Exporting selected audio with %s preset
eu_ES: Hautatutako audioa %s aurre-ezarpenarekin esportatzen

en: Exporting the audio with %s preset
eu_ES: Hautatutako audioa %s aurre-ezarpenarekin esportatzen

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
eu_ES: Hautatutako audioa VBR %s kalitatearekin esportatzen

en: Exporting the audio with VBR quality %s
eu_ES: Hautatutako audioa VBR %s kalitatearekin esportatzen

en: Exporting selected audio at %d Kbps
eu_ES: Hautatutako audioa esportatzen %d Kbps emarian

en: Exporting the audio at %d Kbps
eu_ES: Hautatutako audioa esportatzen %d Kbps emarian

en: Error %ld returned from MP3 encoder
eu_ES: Errorea, MP3 kodetzaileak %ld itzuli du

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
eu_ES: MP3 fitxategi formatuak ez du onartzen
    proiektuaren lagin-maiztasuna (%d).

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
eu_ES: MP3 fitxategi formatuak ez du onartzen proiektuaren lagin-maiztasuna (%d) eta
    bit-emariaren (%d kbps ) konbinazioa.

en: MP3 export library not found
eu_ES: Ez da aurkitu MP3 esportatzeko liburutegia

en: Export Multiple
eu_ES: Esportatu hainbat

en: Cannot Export Multiple
eu_ES: Ezin dira hainbat esportatu

en: You have no unmuted Audio Tracks and no applicable 
    labels, so you cannot export to separate audio files.
eu_ES: Mututu gabeko audio pista bakarra duzu eta aplikatu ezinezko etiketak,
    beraz ezin duzu esportatu banatutako audio fitxategietara.

en: Using Label/Track Name
eu_ES: Etiketaren/Pistaren izena erabiltzen

en: Numbering before Label/Track Name
eu_ES: Zenbakitu Etiketaren/Pistaren izenaren aurretik

en: Numbering after File name prefix
eu_ES: Zenbakitu fitxategi-izenaren aurrizkiaren ondoren

en: Export files to:
eu_ES: Esportatu fitxategiak hona:

en: Folder:
eu_ES: Karpeta:

en: Create
eu_ES: Sortu

en: Options:
eu_ES: Aukerak:

en: Split files based on:
eu_ES: Zatitu fitxategiak honen arabera:

en: Include audio before first label
eu_ES: Gehitu audioa lehen etiketaren aurretik

en: First file name:
eu_ES: Fitxategiaren lehen izena:

en: First file name
eu_ES: Fitxategiaren lehen izena

en: Name files:
eu_ES: Fitxategi-izenak:

en: File name prefix:
eu_ES: Fitxategi-izenaren aurrizkia:

en: File name prefix
eu_ES: Fitxategi-izenaren aurrizkia

en: Overwrite existing files
eu_ES: Gainidatzi lehendik dauden fitxategiak

en: "%s" successfully created.
eu_ES: "%s" behar bezala sortuta.

en: Choose a location to save the exported files
eu_ES: Hautatu esportatutako fitxategiak gordetzeko  kokalekua

en: Successfully exported the following %lld file(s).
eu_ES: Hurrengo %lld fitxategia(k) behar bezala esportatu d(ir)a.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
eu_ES: Hurrengo %lld fitxategia(k) esportatu ondoren okerren bat gertatu da.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
eu_ES: Esportazioa bertan bera utzi da hurrengo %lld fitxategia(k) esportatu ondoren.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
eu_ES: Esportazioa gelditu da hurrengo %lld fitxategia(k) esportatu ondoren.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
eu_ES: Hurrengo %lld fitxategia(k) esportatu ondoren oker handiren bat gertatu da.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
eu_ES: "%s" ez dago.
    
    Sortu nahi duzu?

en: Continue to export remaining files?
eu_ES: Jarraitu nahi du falta diren fitxategiak esportatzen?

note: i18n-hint: The second %s gives some letters that can't be used.
en: Label or track "%s" is not a legal file name.
    You cannot use any of these characters:
    
    %s
    
    Suggested replacement:
eu_ES: "%s" etiketa edo pista ez da legezko fitxategi izena.
    Ezin duzu karaktere hauetako bat erabili:
    
    %s
    
    Iradokitako ordezkoa:

note: i18n-hint: The second %s gives a letter that can't be used.
en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use "%s".
    
    Suggested replacement:
eu_ES: "%s" etiketa edo pista ez da legezko fitxategi izena.
    Ezin duzu erabili "%s".
    
    Iradokitako ordezkoa:

en: Save As...
eu_ES: Gorde honela...

en: Ogg Vorbis Files
eu_ES: Ogg Vorbis fitxategiak

en: Unable to export - rate or quality problem
eu_ES: Ezin izan da esportatu - emari edo kalitate arazoa

en: Unable to export - problem with metadata
eu_ES: Ezin izan da esportatu - arazoa metadatuekin

en: Unable to export - problem initialising
eu_ES: Ezin izan da esportatu - arazoa hasieratzean

en: Unable to export - problem creating stream
eu_ES: Ezin izan da esportatu - arazoa transmisioa sortzean

en: Unable to export - problem with packets
eu_ES: Ezin izan da esportatu - arazoa paketekin

en: Unable to export - problem with file
eu_ES: Ezin izan da esportatu - arazoa fitxategiarekin

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
eu_ES: Hautatutako audioa Ogg Vorbis gisa esportatzen

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
eu_ES: Audioa Ogg Vorbis gisa esportatzen

en: Header:
eu_ES: Goiburua:

en: Encoding:
eu_ES: Kodeketa:

en: Other uncompressed files
eu_ES: Konprimitu gabeko beste fitxategi batzuk

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
eu_ES: 4 GB baino handiagoa izango den WAV edo AIFF fitxategia esportatzen saiatu zara.
    Audacity-k ezin du hori egin, esportazioa bertan behera utzi da.

en: Error Exporting
eu_ES: Errorea esportatzean

en: Your exported WAV file has been truncated as Audacity cannot export WAV
    files bigger than 4GB.
eu_ES: Esportatutako WAV fitxategia moztu egin da Audacity-k ezin duelako  WAV esportatu
    4GB baino handiagoak diren fitxategiak.

en: GSM 6.10 requires mono
eu_ES: GSM 6.10-k eskatzen du mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
eu_ES: WAVEX eta GSM 6.10 formatuak bateraezinak dira

en: Cannot export audio in this format.
eu_ES: Ezin da audioa formatu honetan esportatu.

en: Exporting the selected audio as %s
eu_ES: Hautatutako audioa %s gisa esportatzen

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
eu_ES: Errorea %s fitxategia idaztean (disko beteta?).
    Libsndfile-ek dio "%s"

en: All supported files
eu_ES: Onartutako fitxategi guztiak

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
eu_ES: "%s"
    MIDI fitxategia da, ez da audio fitxategia.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki erreproduzitzeko, 
    baina edita dezakezu hemen klik eginez: Fitxategia > Inportatu > MIDI.

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
eu_ES: "%s"
    ez da audio fitxategia.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki.

en: Select stream(s) to import
eu_ES: Hautatu inportatu beharreko transmisio-korrontea(k)

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
eu_ES: Audacity-ren bertsio hau ez da %s euskarriarekin konpilatu.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" CD baten audio pista bat da.
    Audacity-k ezin ditu zuzenean ireki CDen audioak.
    Erauzi (ripeatu) CDaren pistak Audacity-k inporta ditzakeen
    audio formatu batera, adibidez WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
eu_ES: "%s" erreprodukzio zerrenda baten fitxategia da.
    Audacity-k ezin du fitxategi hau ireki beste fitxategien estekak besterik ez dituelako.
    Fitxategia testu editore baten bidez ireki dezakezu eta dituen audio fitxategiak deskarga ditzakezu.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Windows Media Audio fitxategia da.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki patenteen baldintzak direla medio.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu, adibidez WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Advanced Audio Coding fitxategia da.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki dagokion FFmpeg liburutegirik gabe.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu, adibidez WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" zifratutako audio fitxategia da.
    Hauen ohiko jatorria musika denda bat izaten da.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki zifratuta daudelako.
    Saiatu haren erreprodukzioa Audacity-ren bidez grabatzen, edo gorde
    audio CD batean eta erauzi CDaren pista onartua dagoen audio formatu
    batera, esaterako WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s RealPlayer media fitxategia da.
    Audacity-k ezin du formatu jabedun hau ireki.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu, esaterako WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
eu_ES: "%s" notetan oinarritutako fitxategia da, ez da audio fitxategia.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki.
    Saia zaitez audio fitxategia bihurtzen, adibidez WAV edo AIFF formatura eta
     orduan inportatu, edo grabatu haren erreprodukzioa Audacity bidez.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Musepack audio fitxategia da.
    Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki.
    Uste baduzu mp3 fitxategia izan daitekeela, aldatu fitxategi-izenaren amaiera ".mp3"
    luzapenarekin eta saiatu berriro inportatzen. Bestela, onartua dagoen
    audio formatura bihurtu behar duzu, hala nola WAV edo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Wavpack fitxategia da.
    Audacity-k ezin ditu mota honetako fitxategiak ireki.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu,
    adibidez WAV edo AIFF formatura.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Dolby Digital audio-fitxategia da.
    Gaur egun Audacity-k ezin ditu mota honetako fitxategiak ireki.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu,
    hala nola WAV edo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" Ogg Speex audio-fitxategia da.
    Gaur egun Audacity-k ezin ditu mota honetako fitxategiak ireki.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu,
    hala nola WAV edo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
eu_ES: "%s" bideo-fitxategia da.
    Gaur egun Audacity-k ezin du mota honetako fitxategiak ireki.
    Ireki ahal izateko onartua dagoen audio formatu batera bihurtu behar duzu,
    hala nola WAV edo AIFF.

en: File "%s" not found.
eu_ES: "%s" fitxategia ez da aurkitu.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
eu_ES: Audacity-k ez du '%s' fitxategiaren formatua ezagutzen.
    
    %sKonprimitu gabeko fitxategiekin saiatu honela: Fitxategia > Inportatu > Datu gordinak.

en: Try installing FFmpeg.
eu_ES: Saiatu FFmpeg instalatzen.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
eu_ES: Audacity-k ezagutzen du "%s" fitxategiaren formatua.
    Fitxategi mota horiek onartzen duten inportatzaileak hauek izaten dira: 
    %s
    baina horietako bakar batek ere ez du fitxategi formatu hori ulertu.

en: AUP project files (*.aup)
eu_ES: AUP proiektu fitxategiak (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
eu_ES: Ezin izan da proiektua inportatu:
    
    %s

en: Import Project
eu_ES: Inportatu proiektua

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
eu_ES: Proiektu hau Audacity 1.0 bertsioa edo aurreko bertsioak gorde du. Formatuak badu
    aldatu da eta Audacity-ren bertsio honek ezin du proiektua inportatu.
    
    Erabili Audacity-ren bertsioa v3.0.0 baino lehen proiektua berritzeko eta gero
    Audacity-ren bertsio honekin inporta dezakezu.

en: Internal error in importer...tag not recognized
eu_ES: Barne errorea inportatzean... etiketa ezezaguna

en: Invalid project 'vpos' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'vpos' atributua.

en: Invalid project 'h' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'h' atributua.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'zoom' atributua.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'sel0' atributua.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'sel1' atributua.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'selLow' atributua.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
eu_ES: Baliogabeko proiektua 'selHight' atributua.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
eu_ES: Ezin izan da proiektuaren datuen karpeta aurkitu: "%s"

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
eu_ES: MIDI pistak proiektuaren fitxategian aurkitu dira, baina Audacity-ren eraikuntza honek ez du MIDI euskarria barne, pista saihestuz.

en: Project Import
eu_ES: Proiektuaren inportazioa

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
eu_ES: Proiektu aktiboak dagoeneko denbora-pista du eta inportatutako proiektuan topatu da, inportatutako denbora-pista saihestuz.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
eu_ES: Sekuentzia 'maxsamples' atributu baliogabea.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
eu_ES: Sekuentzia 'sampleformat' atributua.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
eu_ES: Sekuentzia numsamples' atributu baliogabea.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
eu_ES: Ezin da uhin blokearen "hasiera" atributua analizatu

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
eu_ES: %s proiektuaren fitxategia falta da
    
    Isiltasuna txertatu beharrean.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
eu_ES: Simpleblockfile 'len' atributua falta edo baliogabea da.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
eu_ES: Silentblockfile 'len' atributua falta edo baliogabea da.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
eu_ES: %s alias fitxategia falta da
    
    Isiltasuna txertatu beharrean.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
eu_ES: Pcmaliasblockfile 'aliasstart' atributua falta edo baliogabea da.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
eu_ES: Pcmaliasblockfile 'aliaslen' atributua falta edo baliogabea da.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
eu_ES: Errorea %s prozesatzean
    
    Isiltasuna txertatzen.

en: Failed to open %s
eu_ES: Huts egin du %s irekitzean

en: Failed to seek to position %lld in %s
eu_ES: Huts egin du %lld %s kokapenean bilatzean

en: Unable to read %lld samples from %s
eu_ES: Ezin izan da %lld laginak irakurri %s-tik

en: FFmpeg-compatible files
eu_ES: FFmpeg-rekin bateragarriak diren fitxategiak

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
eu_ES: Indizea[%02x] Kodeka[%s], Hizkuntza[%s], Bit-emaria[%s], Kanalak[%d], Iraupena[%d]

en: FLAC files
eu_ES: FLAC fitxategiak

en: GStreamer-compatible files
eu_ES: GStreamer-ekin bateragarriak diren fitxategiak

en: Unable to add decoder to pipeline
eu_ES: Ezin izan da deskodetzailea hodira gehitu

en: GStreamer Importer
eu_ES: GStreamer Inportatzailea

en: Unable to set stream state to paused.
eu_ES: Ezin izan da jarioaren egoera pausatuta gisa ezarri.

en: Index[%02d], Type[%s], Channels[%d], Rate[%d]
eu_ES: Indizea[%02d], Mota[%s], Kanalak[%d], Bit-emaria[%d]

en: File doesn't contain any audio streams.
eu_ES: Fitxategiak ez du audio jariorik.

en: Unable to import file, state change failed.
eu_ES: Ezin izan da fitxategia inportatu, egoera aldaketak huts egin du.

en: GStreamer Error: %s
eu_ES: GStreamer Errorea: %s

en: List of Files in basic text format
eu_ES: Oinarrizko testu-formatuko fitxategien zerrenda

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
eu_ES: Leiho-desplazamendu baliogabea LOF fitxategian.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
eu_ES: LOF errorea

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
eu_ES: Iraupen baliogabea LOF fitxategian.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
eu_ES: MIDI pistak ezin dira banaka desplazatu, bakarrik audio fitxategiekin egin daiteke.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
eu_ES: Pista-desplazamendu baliogabea LOF fitxategian.

en: Imported MIDI from '%s'
eu_ES: MIDI fitxategia inportatu da `%s'(e)tik

en: Import MIDI
eu_ES: Inportatu MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
eu_ES: Ezin izan da %s fitxategia ireki: Fitxategi-izen laburregia.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
eu_ES: Ezin izan da %s fitxategia irakurri: Fitxategi-mota okerra.

en: Could not open file %s.
eu_ES: Ezin izan da %s fitxategia ireki.

en: MP3 files
eu_ES: MP3 fitxategiak

en: Import failed
    
    This is likely caused by a malformed MP3.
eu_ES: Inportazioak huts egin du
    
    Litekeena da gaizki osatutako MP3 batek sortzea.

en: Ogg Vorbis files
eu_ES: Ogg Vorbis fitxategiak

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
eu_ES: Indizea[%02x] Bertsioa[%d], Kanalak[%d], Bit-emaria[%ld]

en: Media read error
eu_ES: Errorea euskarria irakurtzean

en: Not an Ogg Vorbis file
eu_ES: Ez da Ogg Vorbis fitxategia

en: Vorbis version mismatch
eu_ES: Vorbis-en bertsioa ez dator bat

en: Invalid Vorbis bitstream header
eu_ES: Vorbis bit-jarioaren goiburu baliogabea

en: Internal logic fault
eu_ES: Barne-logikak huts egin du

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
eu_ES: WAV, AIFF, eta konprimitu gabeko beste motak

en: PAF (Ensoniq PARIS)
eu_ES: PAF (Ensoniq PARI

en: RAW (header-less)
eu_ES: RAW (goibururik gabe)

en: WAVEX (Microsoft)
eu_ES: WAV (Microsoft)

en: 32 bit float
eu_ES: 32-bit koma mugikorra

en: 64 bit float
eu_ES: 32-bit koma mugikorra

en: Importing %s
eu_ES: %s inportatzen

en: QuickTime files
eu_ES: QuickTime fitxategiak

en: Unable to start QuickTime extraction
eu_ES: Ezin izan da QuickTime erauzketa hasi

en: Unable to set QuickTime render quality
eu_ES: Ezin izan da QuickTime-ren errendatze kalitatea ezarri

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
eu_ES: Ezin izan da QuickTime-ren kanal diskretuen propietatea ezarri

en: Unable to get QuickTime sample size property
eu_ES: Ezin izan da QuickTime-ren lagin-tamaina propietatea eskuratu

en: Unable to retrieve stream description
eu_ES: Ezin izan da berreskuratu transmisioaren deskripzioa

en: Unable to get fill buffer
eu_ES: Ezin izan da lortu betetze bufferra

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
eu_ES: Inportatu formaturik gabe

en: Import Raw Data
eu_ES: Inportatu formaturik gabeko datuak

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
eu_ES: Endianness gabe

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
eu_ES: Endianness lehenetsia

en: 1 Channel (Mono)
eu_ES: 1 kanal (Mono)

en: 2 Channels (Stereo)
eu_ES: 2 kanal (Estereo)

en: %d Channels
eu_ES: %d kanal

en: Byte order:
eu_ES: Byte-ordena:

en: Channels:
eu_ES: Kanalak:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
eu_ES: Hasierako desplazamendua:

en: bytes
eu_ES: byteak

en: Amount to import:
eu_ES: Inportatu beharreko kopurua:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
eu_ES: Lagin-maiztasuna:

en: &Import
eu_ES: &Inportatu

en: Bad data size. Could not import audio
eu_ES: Datuen tamaina txarra. Ezin izan da audioa inportatu

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its left channel
en: %s left
eu_ES: %s ezkerra

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its right channel
en: %s right
eu_ES: %s eskuina

en: start
eu_ES: hasiera

en: end
eu_ES: amaiera

en: Time shifted clips to the right
eu_ES: Geroratutako klipak eskuinetara

en: Time shifted clips to the left
eu_ES: Geroratutako klipak ezkerretara

en: Time-Shift
eu_ES: Denbora aldatu

en: clip not moved
eu_ES: klipa ez da mugitu

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
eu_ES: Kurtsorea &aurreko kliparen mugara

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
eu_ES: Kurtsorea &hurrengo kliparen mugara

en: Previo&us Clip
eu_ES: A&urreko klipa

en: Select Previous Clip
eu_ES: Hautatu aurreko klipa

en: N&ext Clip
eu_ES: Hurr&engo klipa

en: Select Next Clip
eu_ES: Hautatu hurrengo klipa

en: Pre&vious Clip Boundary
eu_ES: Aurreko kliparen muga

en: Cursor to Prev Clip Boundary
eu_ES: Kurtsorea hurrengo kliparen mugara

en: Ne&xt Clip Boundary
eu_ES: Hurrengo kliparen muga

en: Cursor to Next Clip Boundary
eu_ES: Kurtsorea hurrengo kliparen mugara

en: Time Shift &Left
eu_ES: Denbora Mayus ezkerra

en: Time Shift &Right
eu_ES: Denbora Mayus eskuina

en: Pasted text from the clipboard
eu_ES: Testua arbeletik itsatsita

en: Pasted from the clipboard
eu_ES: Arbeletik itsatsita

en: Nothing to undo
eu_ES: Ez dago zer desegin

en: Nothing to redo
eu_ES: Ez dago zer berregin

en: Cut to the clipboard
eu_ES: Ebaki eta jarri arbelean

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
eu_ES: %.2f segundo ezabatu dira hemen: t=%.2f

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
eu_ES: Ez da onartzen mota bateko pista beste mota batekoan itsastea.

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
eu_ES: Estereo audio bat mono pista batera kopiatzea ez da onartzen.

en: Duplicated
eu_ES: Bikoiztuta

en: Duplicate
eu_ES: Bikoiztu

en: Split-cut to the clipboard
eu_ES: Zatitu-ebaki arbelera

en: Split Cut
eu_ES: Ebaki eta zatitu

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
eu_ES: %.2f segundo zatitu-ezabatuta t=%.2f unean

en: Split Delete
eu_ES: Zatitu eta ezabatu

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
eu_ES: Hautatutako pistak isilduta %.2f segundoz hemen: %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
eu_ES: Isilunea

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
eu_ES: Moztu hautatutako audio pistak %.2f segundotik %.2f segundora

en: Trim Audio
eu_ES: Moztu audioa

en: Split
eu_ES: Zatitu

en: Split to new track
eu_ES: Zatitu pista berrira

en: Split New
eu_ES: Zatitu berria

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
eu_ES: %.2f segundo elkartuak hemen: t=%.2f

en: Join
eu_ES: Elkartu

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
eu_ES: %.2f segundo desuztatuta hemen t=%.2f

en: Detach
eu_ES: Desuztartu

en: Metadata Tags
eu_ES: Metadatu etiketak

en: &Edit
eu_ES: &Editatu

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
eu_ES: Eba&ki

en: &Delete
eu_ES: &Ezabatu

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
eu_ES: &Kopiatu

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
eu_ES: &Itsatsi

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
eu_ES: Bi&koiztu

en: R&emove Special
eu_ES: &Kendu berezia

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
eu_ES: Zatitu-ebak&i

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
eu_ES: Zatitu-&ezabatu

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
eu_ES: Isildu audi&oa

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
eu_ES: &Moztu audioa

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
eu_ES: &Zatitu

en: Split Ne&w
eu_ES: Zatitu &berria

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
eu_ES: &Elkartu

en: Detac&h at Silences
eu_ES: Des&uztartu isiluneetan

en: &Delete Key
eu_ES: &Ezabatu tekla

en: Delete Key&2
eu_ES: Ezabatu tekla&2

en: Mi&xer
eu_ES: Na&hasgailua

en: Ad&just Playback Volume...
eu_ES: &Doitu erreprodukzio-bolumena...

en: &Increase Playback Volume
eu_ES: &Igo erreprodukzio-bolumena

en: &Decrease Playback Volume
eu_ES: &Jaitsi erreprodukzio-bolumena

en: Adj&ust Recording Volume...
eu_ES: D&oitu grabatze-bolumena...

en: I&ncrease Recording Volume
eu_ES: I&go grabatze-bolumena

en: D&ecrease Recording Volume
eu_ES: &Jaitsi grabatze-bolumena

en: De&vice
eu_ES: &Gailua

en: Change &Recording Device...
eu_ES: Aldatu &grabazio-gailua...

en: Change &Playback Device...
eu_ES: Aldatu &erreprodukzio-gailua...

en: Change Audio &Host...
eu_ES: Aldatu audio &ostalaria...

en: Change Recording Cha&nnels...
eu_ES: Aldatu grabazio-ka&nalak...

en: &Full Screen (on/off)
eu_ES: &Pantaila-osoa (bai/ez)

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
eu_ES: Ezin izan da '%s' direktorioa sortu.
    Direktorioa ez den fitxategia badago aurretik

en: Export Selected Audio
eu_ES: Esportatu hautatutako audioa

en: There are no label tracks to export.
eu_ES: Ez dago etiketa-pistarik esportatzeko.

en: Please select only one Note Track at a time.
eu_ES: Hautatu noten pista bakarra aldi bakoitzean.

en: Please select a Note Track.
eu_ES: Hautatu noten pista bat.

en: Export MIDI As:
eu_ES: Esportatu MIDI honela:

en: MIDI file
eu_ES: MIDI fitxategia

en: Allegro file
eu_ES: Allegro fitxategia

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
eu_ES: Hautatu duzu luzapena ezezaguna duen fitxategi-izena.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Export MIDI
eu_ES: Esportatu MIDI

en: Imported labels from '%s'
eu_ES: Etiketak inportatu dira `%s'(e)tik

en: Import Labels
eu_ES: Inportatu etiketak

en: Select a MIDI file
eu_ES: Hautatu MIDI fitxategi bat

en: MIDI and Allegro files
eu_ES: MIDI eta Allegro fitxategiak

en: MIDI files
eu_ES: MIDI fitxategiak

en: Allegro files
eu_ES: Allegro fitxategiak

en: &Dangerous Reset...
eu_ES: Berrezarpen arriskutsua...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
eu_ES: Ireki azkenak

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
eu_ES: Azken &fitxategiak

en: &Save Project
eu_ES: &Gorde proiektua

en: Save Project &As...
eu_ES: Gorde proiektua &honela...

en: &Backup Project...
eu_ES: Egin proiektuaren babeskopia...

en: &Export
eu_ES: &Esportatu

en: Export as MP&3
eu_ES: Esportatu MP&3 gisa

en: Export as &WAV
eu_ES: Esportatu &WAV gisa

en: Export as &OGG
eu_ES: Esportatu &OGG gisa

en: &Export Audio...
eu_ES: &Esportatu audioa...

en: Expo&rt Selected Audio...
eu_ES: Espo&rtatu hautatutako audioa...

en: Export &Labels...
eu_ES: Esportatu &etiketak...

en: Export &Multiple...
eu_ES: Esportatu &hainbat...

en: Export MI&DI...
eu_ES: Esportatu MI&DIa..

en: &Audio...
eu_ES: &Audioa...

en: &Labels...
eu_ES: &Etiketak...

en: &Raw Data...
eu_ES: Datu go&rdinak...

en: Pa&ge Setup...
eu_ES: O&rriaren konfigurazioa...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
eu_ES: &Inprimatu...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
eu_ES: I&rten

en: Hidden File Menu
eu_ES: Ezkutatu fitxategien menua

en: Export as FLAC
eu_ES: Esportatu FLAC gisa

en: Do you have these problems?
eu_ES: Badaukazu horrelako problemarik?

en: Fix
eu_ES: Finkatu

en: Quick Fixes
eu_ES: Finkatze azkarrak

en: Nothing to do
eu_ES: Ez dago ezer egiteko

en: No quick, easily fixed problems were found
eu_ES: Ez da topatu errez eta azkar konpontzeko arazorik

en: Clocks on the Tracks
eu_ES: Erlojuak pistetan

en: Can't select precisely
eu_ES: Ezin da hautatu zehaztasunez

en: Recording stops and starts
eu_ES: Grabatzen geldiuneak eta hasierak

en: Fixed
eu_ES: Konponduta

en: Audio Device Info
eu_ES: Audio gailuaren informazioa

en: &Quick Fix...
eu_ES: &Konponketa azkarra...

en: &Getting Started
eu_ES: &Hasierako urratsak

en: Audacity &Manual
eu_ES: Audacity &Eskuliburua

en: &Quick Help...
eu_ES: &Laguntza azkarra...

en: &Manual...
eu_ES: &Eskuliburua...

en: &Diagnostics
eu_ES: &Diagnostikoak

en: Au&dio Device Info...
eu_ES: Au&dio gailuaren informazioa...

en: Show &Log...
eu_ES: Erakutsi &egunkaria...

en: &Generate Support Data...
eu_ES: &Sortu laguntzarako datuak...

en: &Check for Updates...
eu_ES: &Egiaztatu eguneraketak...

en: Added label
eu_ES: Gehitutako etiketa

en: Paste Text to New Label
eu_ES: Itsasi testua etiketa berrian

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
eu_ES: Ebaki etiketadun audio-areak arbelera

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
eu_ES: Ebaki etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
eu_ES: Ezabatuta etiketa duten audio-areak

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
eu_ES: Ezabatu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
eu_ES: Ebaki eta zatitu etiketadun audio-areak arbelera

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
eu_ES: Ebaki eta zatitu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
eu_ES: Zatituta eta ezabatuta etiketa duten audio-areak

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
eu_ES: Zatitu eta ezabatu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
eu_ES: Isilduta etiketa duten audio-areak

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
eu_ES: Isildu etiketadun audioa

en: Copied labeled audio regions to clipboard
eu_ES: Kopiatuta etiketa duten audio-areak arbelera

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
eu_ES: Kopiatu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
eu_ES: Zatitu etiketadun audioa (puntuak edo areak)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
eu_ES: Zatitu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
eu_ES: Elkartuta etiketadun audio (puntuak edo areak)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
eu_ES: Elkartu etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
eu_ES: Desuztartutako etiketa duten audio-areak

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
eu_ES: Desuztartu etiketadun audioa

en: Created new label track
eu_ES: Etiketadun pista berria sortu da

en: New Track
eu_ES: Pista berria

en: &Labels
eu_ES: &Etiketak

en: &Edit Labels...
eu_ES: &Editatu etiketak...

en: Add Label at &Selection
eu_ES: Gehitu etiketa &hautapenean

en: Add Label at &Playback Position
eu_ES: Gehitu etiketa erreprodukzio-&posizioan

en: Paste Te&xt to New Label
eu_ES: Itsasi te&stua etiketa berrian

en: &Type to Create a Label (on/off)
eu_ES: Idatzi etiketa bat sortzeko (bai/ez)

en: La&beled Audio
eu_ES: &Etiketadun audioa

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
eu_ES: &Ebaki

en: Label Cut
eu_ES: Etiketa mozketa

en: Label Delete
eu_ES: Etiketa ezabaketa

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
eu_ES: Zatitu-eba&ki

en: Label Split Cut
eu_ES: Etiketa ebaki eta zatitu

en: Sp&lit Delete
eu_ES: Bana&tu-ezabatu

en: Label Split Delete
eu_ES: Etiketa zatitu eta ezabatu

en: Silence &Audio
eu_ES: Isildu &audioa

en: Label Silence
eu_ES: Isilunea etiketa

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
eu_ES: Ko&piatu

en: Label Copy
eu_ES: Etiketa kopiatu

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
eu_ES: Zati&tu

en: Label Split
eu_ES: Etiketa mozketa

en: Label Join
eu_ES: Etiketa lotu

en: &Label Track
eu_ES: &Etiketa-pista

en: Move Backward Through Active Windows
eu_ES: Egin atzera leiho aktiboen bidez

en: Move Forward Through Active Windows
eu_ES: Egin aurrera leiho aktiboen bidez

en: Foc&us
eu_ES: Fokoa

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
eu_ES: Mugitu atzera tresna-barretatik pistetara

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
eu_ES: Mugitu aurrera tresna-barretatik pistetara

en: Move Focus to &Previous Track
eu_ES: Mugitu fokua &aurreko pistara

en: Move Focus to &Next Track
eu_ES: Mugitu fokua &hurrengo pistara

en: Move Focus to &First Track
eu_ES: Mugitu fokua &lehenengo pistara

en: Move Focus to &Last Track
eu_ES: Mugitu fokua &azken pistara

en: Move Focus to P&revious and Select
eu_ES: Mugitu fokua au&rrekora eta hautatu

en: Move Focus to N&ext and Select
eu_ES: Mugitu fokua hurrengora eta hautatu

en: &Toggle Focused Track
eu_ES: &Txandakatu fokuratutako pista

en: Toggle Focuse&d Track
eu_ES: Txandakatu fokura&tutako pista

en: Uncategorized
eu_ES: Kategoriarik gabe

en: &Repeat %s
eu_ES: E&rrepikatu %s

en: Repeat Last Generator
eu_ES: Errepikatu azken sortzailea

en: Effe&ct
eu_ES: Efe&ktua

en: Repeat Last Effect
eu_ES: Errepikatu azken efektua

en: &Analyze
eu_ES: &Analizatu

en: Repeat Last Analyzer
eu_ES: Errepikatu azken analizatzailea

en: T&ools
eu_ES: T&resnak

en: Repeat Last Tool
eu_ES: Errepikatu azken tresna

en: &Apply Macro
eu_ES: &Aplikatu makroa

en: Palette...
eu_ES: Paleta...

en: Reset &Configuration
eu_ES: Berrezarri ezarpenak

en: &Screenshot...
eu_ES: &Pantaila-argazkia...

en: &Run Benchmark...
eu_ES: &Exekutatu Proba-bankua...

en: Simulate Recording Errors
eu_ES: Simulatu grabaketa erroreak

en: Detect Upstream Dropouts
eu_ES: Detektatu Upstream Dropouts

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
eu_ES: Scriptak

en: Select Time...
eu_ES: Hautatu denbora...

en: Select Frequencies...
eu_ES: Hautatu maiztasunak.

en: Select Tracks...
eu_ES: Hautatu pistak...

en: Set Track Status...
eu_ES: Ezarri pisten egoerak...

en: Set Track Audio...
eu_ES: Ezarri audio pista...

en: Set Track Visuals...
eu_ES: Ezarri pisten ikuspegiak...

en: Get Preference...
eu_ES: Lortu hobespena...

en: Set Preference...
eu_ES: Ezarri hobespenak...

en: Set Clip...
eu_ES: Ezarri klipa...

en: Set Envelope...
eu_ES: Ezarri bilkaria...

en: Set Label...
eu_ES: Ezarri  etiketak...

en: Set Project...
eu_ES: Ezarri  proiektua...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
eu_ES: Scriptak II

en: Set Track...
eu_ES: Ezarri pistak...

en: Get Info...
eu_ES: Lortu informazioa...

en: Message...
eu_ES: Mezua...

en: Help...
eu_ES: Laguntza...

en: Open Project...
eu_ES: Ireki proiektua...

en: Save Project...
eu_ES: Gorde proiektua...

en: Move Mouse...
eu_ES: Mugitu sagua...

en: Compare Audio...
eu_ES: Alderatu audioa...

note: i18n-hint: Screenshot in the help menu has a much bigger dialog.
en: Screenshot (short format)...
eu_ES: Pantaila-argazkia (formatu laburra)...

en: Set Left Selection Boundary
eu_ES: Ezarri ezkerreko hautapen-muga

en: Set Right Selection Boundary
eu_ES: Ezarri eskuineko hautapen-muga

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
eu_ES: &Hautatu

en: &None
eu_ES: &Bat ere ez

en: Select None
eu_ES: Hautapenik ez

en: &Tracks
eu_ES: &Pistak

en: In All &Tracks
eu_ES: &Pista guztietan

en: In All &Sync-Locked Tracks
eu_ES: &Sync-lock duten pista guztietan

en: Select Sync-Locked
eu_ES: Hautatu sinkronizazio-bloketatua

en: R&egion
eu_ES: &Eskualdea

en: &Left at Playback Position
eu_ES: E&zkerra erreprodukzio-posizioan

en: Set Selection Left at Play Position
eu_ES: Ezarri ezkerreko hautapena eta erreprodukzio-posizioan

en: &Right at Playback Position
eu_ES: E&skuina erreprodukzio-posizioan

en: Set Selection Right at Play Position
eu_ES: Ezarri eskuineko hautapena eta erreprodukzio-posizioan

en: Track &Start to Cursor
eu_ES: Pistaren &hasiera kurtsorera

en: Select Track Start to Cursor
eu_ES: Aukeratu pistaren hasiera kurtsorera

en: Cursor to Track &End
eu_ES: Kurtsorea pistaren &amaierara

en: Select Cursor to Track End
eu_ES: Aukeratu kurtsorea pistaren amaierara

en: Track Start to En&d
eu_ES: Pista hasieratik amaierara

en: Select Track Start to End
eu_ES: Hautatu pista hasieratik amaierara

en: S&tore Selection
eu_ES: Go&rde hautapena

en: Retrieve Selectio&n
eu_ES: Berreskuratu Hautape&na

en: S&pectral
eu_ES: Es&pektrala

en: To&ggle Spectral Selection
eu_ES: T&xandakatu hautapen espektrala

en: Next &Higher Peak Frequency
eu_ES: Hurrengo maiztasun-gailurrik &altuena

en: Next &Lower Peak Frequency
eu_ES: Hurrengo maiztasun-gailurrik &baxuena

en: Cursor to Stored &Cursor Position
eu_ES: Kurtsorea gordetako &kurtsore-posiziora

en: Select Cursor to Stored
eu_ES: Hautatu gordetako kurtsorea

en: Store Cursor Pos&ition
eu_ES: Gorde kurtsorearen pos&izioa

en: At &Zero Crossings
eu_ES: &Zero mailan

en: Select Zero Crossing
eu_ES: Hautatu zero crossing

en: &Selection
eu_ES: &Hautapena

en: Snap-To &Off
eu_ES: Zehaztu Itzali

en: Snap-To &Nearest
eu_ES: Zehaztu Hurbilena

en: Snap-To &Prior
eu_ES: Zehaztu Aurrekoa

en: Selection to &Start
eu_ES: Hautapena ha&sieraraino

en: Selection to En&d
eu_ES: Hautapena a&maieraraino

en: Selection Extend &Left
eu_ES: Zabaldu hautapena e&zkerretik

en: Selection Extend &Right
eu_ES: Zabaldu hautapena e&skuinetik

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
eu_ES: Ezarri (edo zabaldu) ezke&rreko hautapena

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
eu_ES: Ezarri (edo zabaldu) esku&mako hautapena

en: Selection Contract L&eft
eu_ES: Murriztu hautapena e&zkerretik

en: Selection Contract R&ight
eu_ES: Murriztu hautapena e&skumatik

en: &Cursor to
eu_ES: &Kurtsorea hona

en: Selection Star&t
eu_ES: Hautapenaren ha&siera

en: Cursor to Selection Start
eu_ES: Kurtsorea hautapenaren hasierara

en: Selection En&d
eu_ES: Hautapenaren a&maiera

en: Cursor to Selection End
eu_ES: Kurtsorea hautapenaren amaierara

en: Track &Start
eu_ES: Pistaren &hasiera

en: Cursor to Track Start
eu_ES: Kurtsorea pistaren hasierara

en: Track &End
eu_ES: Pistaren &amaiera

en: Cursor to Track End
eu_ES: Kurtsorea pistaren amaierara

en: &Project Start
eu_ES: &Proiektuaren hasiera

en: Cursor to Project Start
eu_ES: Kurtsorea proiektuaren hasierara

en: Project E&nd
eu_ES: Proiektuaren a&maiera

en: Cursor to Project End
eu_ES: Kurtsorea proiektuaren amaierara

en: &Cursor
eu_ES: &Kurtsorea

en: Cursor &Left
eu_ES: Kurtsorearen e&zkerretara

en: Cursor &Right
eu_ES: Kurtsorearen e&skuinetara

en: Cursor Sh&ort Jump Left
eu_ES: Kurtsorearen jauzi la&burra ezkerretara

en: Cursor Shor&t Jump Right
eu_ES: Kurtsorearen jauzi labu&rra eskuinetara

en: Cursor Long J&ump Left
eu_ES: Kurtsorearen j&auzi luzea ezkerretara

en: Cursor Long Ju&mp Right
eu_ES: Kurtsorearen ja&uzi handia eskuinetara

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
eu_ES: &Kokatu

en: Short Seek &Left During Playback
eu_ES: Bilatze laburra e&zkerrera erreprodukzioan

en: Short Seek &Right During Playback
eu_ES: Bilatze laburra e&skumara erreprodukzioan

en: Long Seek Le&ft During Playback
eu_ES: Bilatze luzea e&zkerrera erreprodukzioan

en: Long Seek Rig&ht During Playback
eu_ES: Bilatze luzea e&skumara erreprodukzioan

en: &Toolbars
eu_ES: &Tresna-barrak

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
eu_ES: Leheneratu tresna-b&arrak

en: Mix
eu_ES: Nahasi

en: Rendered all audio in track '%s'
eu_ES: Errendatutako audio guztia '%s' pistan

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
eu_ES: Errendatu

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
eu_ES: Nahastutako eta errendatutako %d pistak, estereo pista berri batean

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
eu_ES: Nahastutako eta errendatutako %d pistak, mono pista berri batean

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
eu_ES: Bildutako audio-pista(k)

en: Pan Track
eu_ES: Bildu pista

en: Start to &Zero
eu_ES: Hasiera &zerora

en: Start to &Cursor/Selection Start
eu_ES: Hasiera &kurtsorera/hautapenaren hasierara

en: Start to Selection &End
eu_ES: Hasiera hautapenaren a&maierara

en: End to Cu&rsor/Selection Start
eu_ES: Amaiera ku&rtsorera/hautapenaren hasierara

en: End to Selection En&d
eu_ES: Amaiera hautapenaren a&maierara

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
eu_ES: Lerrokatuak/Mugitu zerora

en: Aligned start to zero
eu_ES: Lerrokatu hasiera zeroan

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
eu_ES: Lerrokatu/Mugitu hasiera

en: Align Start
eu_ES: Lerrokatu hasiera

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
eu_ES: Lerrokatu/Mugitu hasiera kurtsore/hautapenaren hasierara

en: Aligned start to cursor/selection start
eu_ES: Lerrokatutako hasiera kurtsore/hautapenaren hasierara

en: Aligned/Moved start to selection end
eu_ES: Lerrokatutako/Mugitutako hasiera hautapenaren amaierara

en: Aligned start to selection end
eu_ES: Lerrokatutako hasiera hautapenaren amaierara

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
eu_ES: Lerrokatutako/Mugitutako bukaera kurtsore/hautapenaren hasierara

en: Aligned end to cursor/selection start
eu_ES: Lerrokatu bukaera kurtsore/hautapenaren amaierara

en: Align/Move End
eu_ES: Lerrokatu/Mugitu amaiera

en: Align End
eu_ES: Lerrokatu amaiera

en: Aligned/Moved end to selection end
eu_ES: Lerrokatutako/Mugitutako bukaera hautapenaren amaierara

en: Aligned end to selection end
eu_ES: Lerrokatutako bukaera hautapenaren amaierara

en: Aligned/Moved end to end
eu_ES: Lerrokatutako/Mugitutako amaiera amaierara

en: Aligned end to end
eu_ES: Lerrokatutako amaiera amierara

en: Align/Move End to End
eu_ES: Lerrokatu/Mugitu amaiera amaierara

en: Align End to End
eu_ES: Lerrokatu amaiera amaierara

en: Aligned/Moved together
eu_ES: Lerrokatutakoa/Mugitutako elkarrekin

en: Aligned together
eu_ES: Lerrokatuta elkarrekin

en: Align/Move Together
eu_ES: Lerrokatu/Mugitu elkarrekin

en: Align Together
eu_ES: Lerrokatu elkarrekin

en: Synchronize MIDI with Audio
eu_ES: Sinkronizatu MIDIa audioarekin

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
eu_ES: MIDI eta audio pistak sinkronizatzen

en: Adjusted gain
eu_ES: Doitutako irabazia

en: Adjusted Pan
eu_ES: Doitutako pan

en: New sample rate (Hz):
eu_ES: Lagin-maiztasun berria (Hz):

en: The entered value is invalid
eu_ES: Sartutako balioa, baliogabea da

en: Resampling track %d
eu_ES: %d pista berriro lagintzen

en: Resampled audio track(s)
eu_ES: Berriro lagindutako pista(k)

en: Resample Track
eu_ES: Lagindu berriro pista

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
eu_ES: Hautatu gutxienez audio-pista bat eta MIDI pista bat.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
eu_ES: Lerrokatzea burututa: MIDI %.2f segundotik %.2f segundora, Audioa %.2f segundotik %.2f segundora.

en: Sync MIDI with Audio
eu_ES: Sinkronizatu MIDI audioarekin

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
eu_ES: Lerrokatzea errorea: sarrera laburregia: MIDI %.2f segundotik %.2f segundora, Audioa %.2f segundotik %.2f segundora.

en: Internal error reported by alignment process.
eu_ES: Barne errorearen berri eman du lerrokatze prozesuak.

en: Tracks sorted by time
eu_ES: Pistak denboraren arabera ordenaturik

en: Sort by Time
eu_ES: Ordenatu denboraren arabera

en: Tracks sorted by name
eu_ES: Pistak izenaren arabera ordenaturik

en: Sort by Name
eu_ES: Ordenatu izenaren arabera

en: Can't delete track with active audio
eu_ES: Ezin izan da audio aktiboa duen pista ezabatu

en: Add &New
eu_ES: Gehitu &berria

en: Mi&x
eu_ES: Na&hasketa

en: Mix Stereo Down to &Mono
eu_ES: Nahastu estereoa monora ekarrita

en: Mi&x and Render
eu_ES: &Nahastu eta errendatu

en: Mix and Render to Ne&w Track
eu_ES: Nahastu eta errendatu pista &berrira

en: &Resample...
eu_ES: &Lagin berria...

en: Remo&ve Tracks
eu_ES: Ke&ndu pistak

en: M&ute/Unmute
eu_ES: M&ututu/ez-mututu

en: &Mute All Tracks
eu_ES: &Mututu pista guztiak

en: &Unmute All Tracks
eu_ES: &Ez-mututu pista guztiak

en: Mut&e Tracks
eu_ES: &Mututu pistak

en: U&nmute Tracks
eu_ES: &Des-mututu pistak

en: &Left
eu_ES: &Ezkerra

en: Pan Left
eu_ES: Pan ezkerra

en: &Right
eu_ES: &Eskuina

en: Pan Right
eu_ES: Pan eskuina

en: &Center
eu_ES: &Erdia

en: Pan Center
eu_ES: Pan erdia

en: &Align Tracks
eu_ES: &Lerrokatu pistak

en: &Align End to End
eu_ES: &Lerrokatu amaiera amierarekin

en: Align &Together
eu_ES: Lerroka&tu elkarrekin

en: &Move Selection with Tracks (on/off)
eu_ES: &Mugitu hautapena pistekin (bai/ez)

en: Move Sele&ction and Tracks
eu_ES: Mugitu hau&tapena eta pistak

en: S&ort Tracks
eu_ES: &Ordenatu pistak

en: By &Start Time
eu_ES: &Hasiera-denboraren arabera

en: By &Name
eu_ES: &Izenaren arabera

en: Sync-&Lock Tracks (on/off)
eu_ES: Pisten sinkronizazio-blokeoa (bai/ez)

en: &Track
eu_ES: &Pista

en: Change P&an on Focused Track...
eu_ES: Aldatu &pan fokua duen pistan...

en: Pan &Left on Focused Track
eu_ES: Pan e&zkerretara fokua duen pistan

en: Pan &Right on Focused Track
eu_ES: Pan e&skuinetara fokua duen pistan

en: Change Gai&n on Focused Track...
eu_ES: Aldatu &irabazia fokua duen pistan...

en: &Increase Gain on Focused Track
eu_ES: &Handiagotu irabazia fokua duen pistan

en: &Decrease Gain on Focused Track
eu_ES: &Txikiagotu irabazia fokua duen pistan

en: Op&en Menu on Focused Track...
eu_ES: Ireki &menua fokua duen pistan...

en: M&ute/Unmute Focused Track
eu_ES: M&ututu/Ez-mututu fokua duen pista

en: &Solo/Unsolo Focused Track
eu_ES: &Solo/ez-solo fokua duen pista

en: &Close Focused Track
eu_ES: &Itxi fokua duen pista

en: Move Focused Track U&p
eu_ES: Mugitu &gora fokua duen pista

en: Move Focused Track Do&wn
eu_ES: Mugitu &behera fokua duen pista

en: Move Focused Track to T&op
eu_ES: Mugitu g&oraino fokua duen pista

en: Move Focused Track to &Bottom
eu_ES: Mugitu &beheraino fokua duen pista

en: no label track
eu_ES: etiketarik gabeko pista

en: no label track at or below focused track
eu_ES: etiketarik gabeko pista fokua duen pistan edo pistaren azpian

en: no labels in label track
eu_ES: etiketarik ez etiketa-pistan

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
eu_ES: Ezin da programatutako grabazioa erabili proiektu bat baino gehiago irekita izanda
    
    Itxi beste proiektuak eta saiatu berriro.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
eu_ES: Ezin da programatutako grabazioa erabili gorde gabeko aldaketak badituzu.
    
    Gorde edo itxi proiektu hau eta saiatu berriro.

en: Please select in a mono track.
eu_ES: Hautatu audio mono pista bat.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
eu_ES: Hautatu estereo pista bat edo bi pista mono.

en: Please select at least %d channels.
eu_ES: Hautatu gutxienez %d kanal.

en: Please select a time within a clip.
eu_ES: Hautatu hautatu klip bateko denbora.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
eu_ES: &Garraioa

en: Pl&aying
eu_ES: Erreproduzitzen

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
eu_ES: E&rreproduzitu/Gelditu

en: Play/Stop and &Set Cursor
eu_ES: Erreproduzitu/Gelditu eta &doitu kurtsorea

en: &Pause
eu_ES: &Pausatu

en: &Recording
eu_ES: Grabatzen

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
eu_ES: &Grabatu

en: &Append Record
eu_ES: &Erantsi grabazioa

en: Record &New Track
eu_ES: Grabatu pista &berria

en: &Timer Record...
eu_ES: &Programatutako grabazioa...

en: Punch and Rol&l Record
eu_ES: Punch and Rol&l grabazioa

en: R&escan Audio Devices
eu_ES: &Berreskaneatu audio gailuak

en: Transport &Options
eu_ES: Garraio &aukerak

en: Sound Activation Le&vel...
eu_ES: Soinuaren aktibazio &maila...

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
eu_ES: Soinuak a&ktibatutako grabazioa (bai/ez)

en: Pinned Play/Record &Head (on/off)
eu_ES: Ainguratutako Erreprodukzio/Grabazio goiburua (bai/ez)

en: &Overdub (on/off)
eu_ES: &Overdub (bai/ez)

en: So&ftware Playthrough (on/off)
eu_ES: So&ftware bidezko bitarteko erreprodukzioa (bai/ez)

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
eu_ES: Grabazio-mailaren doitze automatikoa (bai/ez)

en: T&ransport
eu_ES: Ga&rraioa

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
eu_ES: Ge&lditu

en: Play &One Second
eu_ES: Erreproduzitu segundo &bat

en: Play to &Selection
eu_ES: Erreproduzitu &hautapena

en: Play &Before Selection Start
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren hasieraren &aurretik

en: Play Af&ter Selection Start
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren hasieraren &ondoren

en: Play Be&fore Selection End
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren amaieraren a&urretik

en: Play Aft&er Selection End
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren amaieraren o&ndoren

en: Play Before a&nd After Selection Start
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren hasieraren aurretik e&ta ondoren

en: Play Before an&d After Selection End
eu_ES: Erreproduzitu hautapenaren amaieraren aurretik &eta ondoren

en: Play C&ut Preview
eu_ES: Erreproduzitu eba&kitakoaren aurrebista

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
eu_ES: Erreproduzitu ziztuan

en: Play C&ut Preview-at-Speed
eu_ES: Erreproduzitu ebakia aurrebista-abiaduran

en: Ad&just Playback Speed...
eu_ES: Doitu erreprodukzioaren abiadura...

en: &Increase Playback Speed
eu_ES: &Azkartu erreprodukzio-abiadura

en: &Decrease Playback Speed
eu_ES: &Moteldu erreprodukzio-abiadura

en: Move to Pre&vious Label
eu_ES: Eraman &aurreko etiketara

en: Move to Ne&xt Label
eu_ES: Eraman &hurrengo etiketara

en: &View
eu_ES: &Ikusi

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) full sized
en: &Zoom
eu_ES: &Zooma

en: Zoom &In
eu_ES: &Handiagotu zooma

en: Zoom &Normal
eu_ES: Zoom &normala

en: Zoom &Out
eu_ES: &Txikiagotu zooma

en: &Zoom to Selection
eu_ES: &Zooma hautapenera

en: Zoom &Toggle
eu_ES: Zoom &tresna

en: Advanced &Vertical Zooming
eu_ES: Zoom bertikal aurreratua

en: T&rack Size
eu_ES: Pista&ren tamaina

en: &Fit to Width
eu_ES: &Doitu zabalerara

en: Fit to &Height
eu_ES: Doitu &altuerara

en: &Collapse All Tracks
eu_ES: &Tolestu pista guztiak

en: E&xpand Collapsed Tracks
eu_ES: &Zabaldu tolestutako pistak

en: Sk&ip to
eu_ES: Sa&ltatu hona

en: Selection Sta&rt
eu_ES: Hautapenaren hasie&ra

en: Skip to Selection Start
eu_ES: Jauzi hautapenaren hasierara

en: Skip to Selection End
eu_ES: Jauzi hautapenaren amaierara

en: &Extra Menus (on/off)
eu_ES: Menu ge&higarriak (bai/ez)

en: Track &Name (on/off)
eu_ES: Pistaren &izena (piztu/itzali)

en: &Show Clipping (on/off)
eu_ES: &Erakutsi asetasun-distortsioa (bai/ez)

en: &Window
eu_ES: &Leihoa

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) shrink to an icon on the dock
en: &Minimize
eu_ES: &Minimizatu

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make all project * windows un-hidden
en: &Bring All to Front
eu_ES: &Ekarri guztia aurrera

note: i18n-hint: Shrink all project windows to icons on the Macintosh tooldock
en: Minimize All Projects
eu_ES: Minimizatu proiektu guztiak

en: Preferences for Batch
eu_ES: Bach-entzako hobespenak

en: Behaviors
eu_ES: Portaerak

en: &Don't apply effects in batch mode
eu_ES: E&z aplikatu efektuak batch (multzo) moduan

en: Devices
eu_ES: Gailuak

en: Preferences for Device
eu_ES: Gailurako hobespenak

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
eu_ES: Interfazea

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
eu_ES: &Ostalaria:

en: Using:
eu_ES: Erabiltzen:

en: Playback
eu_ES: Erreprodukzioa

en: &Device:
eu_ES: &Gailua:

en: De&vice:
eu_ES: Gai&lua:

en: Cha&nnels:
eu_ES: Ka&nalak:

en: Latency
eu_ES: Latentzia

en: milliseconds
eu_ES: milisegundo

en: &Buffer length:
eu_ES: Bufferraren luzera:

en: &Latency compensation:
eu_ES: &Latentziaren konpentsazioa:

en: No audio interfaces
eu_ES: Ez dago audio-interfazerik

en: No devices found
eu_ES: Ez da gailurik aurkitu

en: 2 (Stereo)
eu_ES: 2 (Estereo)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
eu_ES: Direktorioak

en: Preferences for Directories
eu_ES: Direktorioen hobespenak

en: Default directories
eu_ES: Direktorioa lehenetsiak

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
eu_ES: Utzi eremua hutsik eragiketa horretarako erabilitako azken direktoriora joateko.
    Bete eremu bat eragiketa horretara direktorio horretara joateko beti.

en: O&pen:
eu_ES: Ireki:

en: &Browse...
eu_ES: Arakatu...

en: S&ave:
eu_ES: Gorde:

en: B&rowse...
eu_ES: Arakatu...

en: &Import:
eu_ES: &Inportatu:

en: Br&owse...
eu_ES: Arakatu...

en: &Export:
eu_ES: Esportatu:

en: Bro&wse...
eu_ES: Arakatu...

en: &Macro output:
eu_ES: &Makro irteera:

en: Temporary files directory
eu_ES: Behin behineko fitxategien direktorioa

en: &Location:
eu_ES: Koka&lekua:

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
eu_ES: Behin behineko fitxategien direktorioa ezin da egon FAT disko batean.

en: Brow&se...
eu_ES: Arakatu...

en: &Free Space:
eu_ES: Leku librea:

en: Choose a location to place the temporary directory
eu_ES: Hautatu aldi baterako direktorioa jartzeko kokalekua

en: unavailable - above location doesn't exist
eu_ES: ez dago eskuragarri - ez dago goiko kokaleku hori

en: Choose a location
eu_ES: Hautatu kokalekua

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
eu_ES: %s direktorioa ez da egokia (ezabatua izateko arriskua)

en: Directory %s is not writable
eu_ES: %s direktorioan ezin da idatzi

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
eu_ES: Aldi baterako direktorioan egindako aldaketek ez dute eraginik izango Audacity berrabiarazi arte

en: Temp Directory Update
eu_ES: Aldi baterako direktorioaren eguneraketa

en: Preferences for Effects
eu_ES: Efektuentzako hobespenak

en: Sorted by Effect Name
eu_ES: Efektu-izenaren arabera ordenatuta

en: Sorted by Publisher and Effect Name
eu_ES: Argitaratzailea eta efektu-izenaren arabera ordenatuta

en: Sorted by Type and Effect Name
eu_ES: Mota eta efektu-izenaren arabera ordenatuta

en: Grouped by Publisher
eu_ES: Argitaratzailez taldekatuta

en: Grouped by Type
eu_ES: Motaz taldekatuta

note: i18n-hint: "Nyquist" is an embedded interpreted programming language in Audacity, named in honor of the Swedish-American Harry Nyquist (or Nyqvist). In the translations of this and other strings, you may transliterate the name into another alphabet.
en: N&yquist
eu_ES: Nyquist

en: Enable Effects
eu_ES: Gaitu efektuak

en: Effect Options
eu_ES: Efektu-aukerak

en: S&ort or Group:
eu_ES: O&rdenazioa edo taldea:

en: &Maximum effects per group (0 to disable):
eu_ES: &Gehienezkoa efektuak taldeko (0 desgaitzeko)

en: Instruction Set
eu_ES: Jarraibide multzoa

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
eu_ES: &Erabili SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
eu_ES: Inportazio hedatua

en: Preferences for ExtImport
eu_ES: Inportazio hedatuaren hobespenak

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
eu_ES: Saia&tu lehenengo iragazkia erabiltzen IrekiFitxategia elkarrizketa-koadroan

en: Rules to choose import filters
eu_ES: Inportazio iragazkiak hautatzeko arauak

en: File extensions
eu_ES: Fitxategi-luzapenak

en: Mime-types
eu_ES: MIME motak

en: Importer order
eu_ES: Inportatzaileen ordena

en: Move rule &up
eu_ES: Eraman erregela &gora

en: Move rule &down
eu_ES: Mugitu araua &behera

en: Move f&ilter up
eu_ES: Mugitu iragazkia gora

en: Move &filter down
eu_ES: Mugitu iragazkia behera

en: &Add new rule
eu_ES: &Gehitu arau berria

en: De&lete selected rule
eu_ES: E&zabatu hautatutako araua

en: Unused filters:
eu_ES: Erabili gabeko iragazkiak:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
eu_ES: Elementu batean espazio karaktereak daude (zuriuneak, lerro berriak, tabulazioak edo lerro-jauziak). Eredu bilaketan arazoak sor dezakete. Egiten ari zaren horretan oso seguru egon ezean, zuriune horiek kentzea aholkatzen da. Nahi duzu Audacity-k automatikoki zuriuneak kentzea?

en: Spaces detected
eu_ES: Zuriuneak antzeman dira

en: Do you really want to delete selected rule?
eu_ES: Ziur zaude hautatuko araua ezabatu nahi duzula?

en: Rule deletion confirmation
eu_ES: Arauaren ezabaketaren egiaztapena

en: Ext Import
eu_ES: Inportazio hedatua

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
eu_ES: Interfazea

en: Preferences for GUI
eu_ES: Interfazearen hobespenak

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
eu_ES: -36 dB (anplitude handian editatzeko bitartea)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
eu_ES: -48 dB (8 biteko laginen PCM bitartea)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
eu_ES: -60 dB (10 biteko laginen PCM bitartea)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
eu_ES: -72 dB (12 biteko laginen PCM bitartea)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
eu_ES: -84 dB (14 biteko laginen PCM bitartea)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
eu_ES: -96 dB (16 biteko laginen PCM bitartea)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
eu_ES: -120 dB (gizakion entzumenaren gutxi gorabeherako muga)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
eu_ES: -145 dB (24 biteko laginen PCM bitartea)

en: Local
eu_ES: Tokikoa

en: From Internet
eu_ES: Internetetik

en: Display
eu_ES: Bistaratzea

en: &Language:
eu_ES: &Hizkuntza:

en: Th&eme:
eu_ES: It&xura:

en: Meter dB &range:
eu_ES: Neurtu dB &bitartea:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
eu_ES: 'Nola lortu &laguntza' abioan

en: Show e&xtra menus
eu_ES: Menu ge&higarriak

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
eu_ES: Erakutsi aukeran beste e&stiloa (Mac vs PC)

en: &Beep on completion of longer activities
eu_ES: Jo soinua eginkizun luzeak bukatzean

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
eu_ES: Man&tendu etiketak hautapena etiketara batuta badago

en: B&lend system and Audacity theme
eu_ES: Na&hastu sistemaren eta Audacity-ren gaiak

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
eu_ES: Erabili batez ere ezkerretik eskuinerako diseinuak RTL hizkuntzetan

en: Never use comma as decimal point
eu_ES: Ez erabili inoiz koma puntu hamartar gisa

en: Show Timeline Tooltips
eu_ES: Erakutsi denbora-lerroko argibideak

en: Show Scrub Ruler
eu_ES: Erakutsi herrestatze-erregela

en: Language "%s" is unknown
eu_ES: "%s" hizkuntza ezezaguna da

en: Import / Export
eu_ES: Inportazioa / Esportazioa

en: Preferences for ImportExport
eu_ES: Inportazio-esportazio hobespenak

en: &Mix down to Stereo or Mono
eu_ES: &Nahastu estereotik monora

en: &Use Advanced Mixing Options
eu_ES: Erabili nahasketa aukera aurreratuak

en: S&tandard
eu_ES: Estandarra

en: E&xtended (with frequency ranges)
eu_ES: Hedatua (maiztasun tarterekin)

en: &Seconds
eu_ES: &Segundoak

en: &Beats
eu_ES: &Pultsuak

en: When exporting tracks to an audio file
eu_ES: Pistak audio-fitxategi batera esportatzean

en: S&how Metadata Tags editor before export
eu_ES: Erakutsi metadatu etiketen e&ditorea esportazioaren aurretik

note: i18n-hint 'blank space' is space on the tracks with no audio in it
en: &Ignore blank space at the beginning
eu_ES: Ez ikusia egin hasierako isiluneei

en: Exported Label Style:
eu_ES: Esportatutako etiketen estiloa:

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
eu_ES: Allegro (.gro) fitxategiak gordetzeko denbora honela esportatu da:

en: IMPORT EXPORT
eu_ES: INPORTAZIOA ESPORTAZIOA

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
eu_ES: Teklatua

en: Preferences for KeyConfig
eu_ES: Teklatuaren ezarpenen hobespenak

en: Keyboard preferences currently unavailable.
eu_ES: Teklatuaren hobespenak ez daude eskuragarri orain.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
eu_ES: Ireki proiektu berri bat teklatuaren laster-bideak aldatzeko.

en: &Hotkey:
eu_ES: &Laster-tekla:

en: &Tree
eu_ES: &Zuhaitza

en: &Name
eu_ES: &Izena

en: &Key
eu_ES: Tekla

en: Key Bindings
eu_ES: Laster-teklak

en: View by:
eu_ES: Ikusi honen arabera:

en: View by tree
eu_ES: Ikusi zuhaitz-egituraren arabera

en: View by name
eu_ES: Ikusi izenaren arabera

en: View by key
eu_ES: Ikusi teklaren arabera

en: Searc&h:
eu_ES: &Bilatu:

en: Bindings
eu_ES: Loturak

en: Short cut
eu_ES: Lasterbidea

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
eu_ES: &Ezarri

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
eu_ES: Oharra: Cmd+Q sakatzean irten egingo da. Beste tekla guztiak baliozkoak dira.

en: &Import...
eu_ES: &Inportatu...

en: &Defaults
eu_ES: &Lehenespenak

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
eu_ES: 
       *   "%s"  ( '%s' laster-tekla "%s" erabiltzen duelako)
    s

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
eu_ES: Hautatu Audacity-ren laster-teklak dituen XML fitxategi bat...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
eu_ES: Errorea laster-teklak inportatzean

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
eu_ES: Lasterbideak dituen fitxategiak "%s" eta "%s" bidezko lasterbide bikoiztuak ditu.
    Ez da ezer inportatu.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
eu_ES: %d laster-teklak kargatu dira

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
eu_ES: 
    Ondorengo komandoak ez dira inportatutako fitxategian aipatzen, baina lasterbideak kendu egin zaizkie beste lasterbide berri batzuekin izandako gatazkaren ondorioz:

en: Loading Keyboard Shortcuts
eu_ES: Laster-teklak kargatzen

en: Export Keyboard Shortcuts As:
eu_ES: Esportatu laster-teklak honela:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
eu_ES: Errorea laster-teklak esportatzean

en: You may not assign a key to this entry
eu_ES: Agian ezin zaio esleitu tekla bat sarrera honi

en: You must select a binding before assigning a shortcut
eu_ES: Tekla-konbinazio bat hautatu beharko zenuke laster--tekla esleitu aurretik

en: 
    
    	 and
eu_ES: 
    
    	 eta

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
eu_ES: '%s' laster tekla dagoeneko 
    '%s' -ri esleitu zaio
    
    Klikatu Ados haren ordez honi esleitzeko 
    
    '%s"
    
    Bestela, klikatu Utzi.

en: Key Config
eu_ES: Teklen ezarpenak

en: Preferences for Library
eu_ES: Liburutegien hobespenak

en: LAME MP3 Export Library
eu_ES: LAME MP3 esportazio liburutegia

en: MP3 Library Version:
eu_ES: MP3 liburutegiaren bertsioa:

en: FFmpeg Import/Export Library
eu_ES: FFmpeg inportazio/esportazio liburutegia

en: No compatible FFmpeg library was found
eu_ES: Ez da FFmpeg liburutegi bateragarririk aurkitu

en: FFmpeg support is not compiled in
eu_ES: Konpilazio honek ez du FFmpeg euskarririk

en: FFmpeg Library Version:
eu_ES: FFmpeg liburutegiaren bertsioa:

en: FFmpeg Library:
eu_ES: FFmpeg liburutegia:

en: Loca&te...
eu_ES: Bila&tu...

en: Dow&nload
eu_ES: Des&kargatu

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
eu_ES: Audacity-k automatikoki atzeman ditu baliozko FFmpeg liburutegiak.
    Oraindik nahi al duzu eskuz bilatu?

en: Success
eu_ES: Behar bezala burutu da

en: Library
eu_ES: Liburutegia

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
eu_ES: MIDI gailuak

en: Preferences for MidiIO
eu_ES: MIDI IO hobespenak

en: No MIDI interfaces
eu_ES: MIDI interfazerik ez

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
eu_ES: Interfazea

en: Using: PortMidi
eu_ES: Erabiltzen: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
eu_ES: MIDI sintetizazio l&atentzia (ms)

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
eu_ES: MIDI sintetizadorearen latentzia zenbaki oso bat izan behar da

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
eu_ES: Moduluak

en: Preferences for Module
eu_ES: Moduluen hobespenak

en: These are experimental modules. Enable them only if you've read the Audacity Manual
    and know what you are doing.
eu_ES: Hauek modulu esperimentalak dira. Gaitu bakarrik Audacity-ren eskuliburua irakurri baduzu
    eta zer egiten ari zaren ondo jakin badakizu.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Ask' means Audacity will ask if you want to load the module each time it starts.
eu_ES:  'Galdetu'-k esan nahi du Audacity-k galdetuko dizula ea modulua kargatu nahi duzun abiatzen den aldiro.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Failed' means Audacity thinks the module is broken and won't run it.
eu_ES:  'Huts egin du'-k esan nahi du Audacity-k uste duela modulua hautsia dagoela eta ez duela funtzionatuko.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'New' means no choice has been made yet.
eu_ES:  'Berria'-k esan nahi du oraindik ez dela ezer aukeratu.

en: Changes to these settings only take effect when Audacity starts up.
eu_ES: Ezarpen berrietarako aldaketa bakarrik aplikatuko da Audacity abiatzen denean.

en: Ask
eu_ES: Galdetu

en: Failed
eu_ES: Huts egin du

en: No modules were found
eu_ES: Ez da modulurik aurkitu

en: Module
eu_ES: Modulua

en: Ctrl
eu_ES: Ktrl

en: Mouse
eu_ES: Sagua

en: Preferences for Mouse
eu_ES: Saguaren hobespenak

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
eu_ES: Saguaren loturak (balio lehenetsiak, ezin dira konfiguratu)

en: Tool
eu_ES: Tresna

en: Command Action
eu_ES: Aginduaren ekintza

en: Buttons
eu_ES: Botoiak

en: Left-Click
eu_ES: Ezker-klik

en: Set Selection Point
eu_ES: Ezarri hautapen-puntua

en: Left-Drag
eu_ES: Ezker-arrastatu

en: Set Selection Range
eu_ES: Ezarri hautapen-bitartea

en: Shift-Left-Click
eu_ES: Maius-ezker-klik

en: Extend Selection Range
eu_ES: Luzatu hautapen-bitartea

en: Left-Double-Click
eu_ES: Ezkerreko klik bikoitza

en: Select Clip or Entire Track
eu_ES: Hautatu klip bat edo pista oso bat

en: Wheel-Rotate
eu_ES: Gurpil-Biratu

en: Change scrub speed
eu_ES: Aldatu herrestatze-abiadura

en: Zoom in on Point
eu_ES: Handiagotu puntuan

en: Zoom in on a Range
eu_ES: Handiagotu tarte batean

en: same as right-drag
eu_ES: eskuin-arrastatu bezala

en: Right-Click
eu_ES: Eskuin-klik

en: Zoom out one step
eu_ES: Txikiagotu urrats bat

en: Right-Drag
eu_ES: Eskuin-arrastatu

en: same as left-drag
eu_ES: ezker-arrastatu bezala

en: Shift-Drag
eu_ES: Maius-arrastatu

en: Zoom out on a Range
eu_ES: Txikiagotu tarte batean

en: Middle-Click
eu_ES: Erdiko klika

en: Zoom default
eu_ES: Lehenetsitako zooma

en: Move clip left/right or between tracks
eu_ES: Mugitu klipa ezker/eskuin edo pisten artean

en: Shift-Left-Drag
eu_ES: Maius-ezker-arrastatu

en: Move all clips in track left/right
eu_ES: Mugitu pistako klip guztiak ezker/eskuin

en: -Left-Drag
eu_ES: Ezker-arrastatu

en: Move clip up/down between tracks
eu_ES: Mugitu klipa gora/behera pisten artean

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
eu_ES: Aldatu anplifikazioaren gutun-azala

en: Pencil
eu_ES: Arkatza

en: Change Sample
eu_ES: Aldatu lagina

en: Alt-Left-Click
eu_ES: Alt-ezker-klik

en: Smooth at Sample
eu_ES: Leundu laginean

en: Change Several Samples
eu_ES: Aldatu hainbat lagin

en: Change ONE Sample only
eu_ES: Aldatu lagin BAT soilik

en: Multi
eu_ES: Anizkun

en: same as select tool
eu_ES: hautatu tresnaren antzera

en: same as zoom tool
eu_ES: zoom tresnaren antzera

en: Any
eu_ES: Edozein

en: Scroll tracks up or down
eu_ES: Korritu pistak gora edo behera

en: Shift-Wheel-Rotate
eu_ES: Maius-Gurpil-Biratu

en: Scroll waveform
eu_ES: Korritu uhin-forma

en: -Wheel-Rotate
eu_ES: -Gurpil-Biratu

en: Zoom waveform in or out
eu_ES: Handiagotu edo txikiagotu uhin-forma

en: -Shift-Wheel-Rotate
eu_ES: -Maius-Gurpil-Biratu

en: Vertical Scale Waveform (dB) range
eu_ES: Uhin-formaren eskala bertikalaren (dB) bitartea

en: Preferences for Playback
eu_ES: Erreprodukzioaren hobespenak

en: Effects Preview
eu_ES: Efektuen aurrebista

en: &Length:
eu_ES: &Luzera:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
eu_ES: Ebakiaren aurrebista

en: &Before cut region:
eu_ES: Ebaki-arearen &aurretik:

en: &After cut region:
eu_ES: Ebaki-arearen &ondoren:

en: Seek Time when playing
eu_ES: Bilatu denbora erreprodukzioa egiten den bitartean

en: &Short period:
eu_ES: Periodo labu&rra:

en: Lo&ng period:
eu_ES: Periodo lu&zea:

en: &Vari-Speed Play
eu_ES: &Vari-Speed erreprodukzioa

en: &Micro-fades
eu_ES: &Mikro-iraungitzeak

en: Always scrub un&pinned
eu_ES: Herrestatu beti finkatu gabe

en: Audacity Preferences
eu_ES: Audacity-ren hobespenak

en: Category
eu_ES: Kategoria

en: Preferences:
eu_ES: Hobespenak:

en: Preferences for Quality
eu_ES: Kalitate hobespenak

en: Other...
eu_ES: Bestelakoak...

en: Sampling
eu_ES: Laginketa

en: Default Sample &Rate:
eu_ES: Lagin-&maiztasun lehenetsia:

en: Default Sample &Format:
eu_ES: Laginaren &formatu lehenetsia:

en: Real-time Conversion
eu_ES: Denbora errealeko bihurketa

en: Sample Rate Con&verter:
eu_ES: Lagin-maiztasun &bihurtzailea:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
eu_ES: &Duda:

en: High-quality Conversion
eu_ES: Kalitate oneko bihurketa

en: Sample Rate Conver&ter:
eu_ES: Lagin-maiztasun bihur&tzailea:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
eu_ES: Du&da:

en: Preferences for Recording
eu_ES: Grabazio hobespenak

en: Play &other tracks while recording (overdub)
eu_ES: &Beste pistak erreproduzitu berria grabatzen den bitartean (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
eu_ES: Erabili &hardwarea beste pistak erreproduzitzeko

en: &Software playthrough of input
eu_ES: &Sarrerako softwarea erreproduzitzea

en: Record on a new track
eu_ES: Grabatu pista berri batean

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
eu_ES: Detektatu abandonuak

en: Sound Activated Recording
eu_ES: Soinuaren bidez aktibatzen den grabazioa

en: Le&vel (dB):
eu_ES: &Maila (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
eu_ES: Eman izena grabatu berri diren pistei

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
eu_ES: Honekin:

en: Custom Track &Name
eu_ES: Pista-&izen pertsonalizatua

en: Custom name text
eu_ES: Izen pertsonalizatuaren testua

en: Recorded_Audio
eu_ES: Grabatutako_Audioa

en: &Track Number
eu_ES: &Pista-zenbakia

en: System &Date
eu_ES: Sistemaren &data

en: System T&ime
eu_ES: Sistemaren &ordua

en: Automated Recording Level Adjustment
eu_ES: Grabazio mailaren doitze automatikoa

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
eu_ES: Gaitu grabazio mailaren doitze automatikoa.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
eu_ES: Xede gailurra:

en: Within:
eu_ES: Barruan:

en: Analysis Time:
eu_ES: Analisi-denbora:

en: milliseconds (time of one analysis)
eu_ES: milisegundo (analisi baten denbora)

en: Number of consecutive analysis:
eu_ES: Analisi kontsekutiboen kopurua:

en: 0 means endless
eu_ES: 0 horrek amaigabea esan nahi du

en: Punch and Roll Recording
eu_ES: Soinuaren bidez aktibatzen den grabazioa

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
eu_ES: Periodoa

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms
en: Color (default)
eu_ES: Kolorea (lehenetsia)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
eu_ES: Kolorea (klasikoa)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
eu_ES: Gris-eskala

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
eu_ES: Alderantzizko gris-eskala

en: Frequencies
eu_ES: Maiztasunak

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
eu_ES: Berresleitzea

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
eu_ES: Tonua (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
eu_ES: Gehienezko maiztasunak 100 Hz edo gehiago izan behar du

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
eu_ES: Gutxieneko maiztasunak gutxienez 0 Hz izan behar du

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
eu_ES: Gutxieneko maiztasunak gehienezko maiztasunak baino gutxiago  izan behar du

en: The range must be at least 1 dB
eu_ES: Tarteak gutxienez 1 dBkoa izan behar du

en: The frequency gain cannot be negative
eu_ES: Maiztasun irabazia ezin da negatiboa izan

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
eu_ES: Maiztasun irabazia ezin da 60dB/dec baino gehiago izan

en: Spectrogram Settings
eu_ES: Espektrogramaren ezarpenak

en: Spectrograms
eu_ES: Espektrogramak

en: Preferences for Spectrum
eu_ES: Spectrum-en hobespenak

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
eu_ES: &Erabili hobespenak

en: S&cale:
eu_ES: Es&kala:

en: Mi&n Frequency (Hz):
eu_ES: Gut&xieneko maiztasuna (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
eu_ES: Ge&hienezko maiztasuna (Hz):

en: Colors
eu_ES: Koloreak

en: &Gain (dB):
eu_ES: &Irabazia (dB):

en: &Range (dB):
eu_ES: &Tartea (dB):

en: High &boost (dB/dec):
eu_ES: Indartze handia (deb/dec):

en: Algorithm
eu_ES: Algoritmoa

en: A&lgorithm:
eu_ES: A&lgoritmoa:

en: Window &size:
eu_ES: Leiho-&tamaina:

en: 8 - most wideband
eu_ES: 8 - bandarik zabalena

en: 1024 - default
eu_ES: 1024 - lehenetsia

en: 32768 - most narrowband
eu_ES: 32768 - bandarik estuena

en: Window &type:
eu_ES: Leiho &mota:

en: &Zero padding factor:
eu_ES: &Zero betetze-faktorea:

en: Ena&ble Spectral Selection
eu_ES: &Gaitu hautapen espektrala

en: Show a grid along the &Y-axis
eu_ES: Erakutsi sareta bat &Y ardatzean

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
eu_ES: FFT Bilatu notak

en: Minimum Amplitude (dB):
eu_ES: Gutxienezko anplitudea (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
eu_ES: Gehienezko nota kopurua (1..128):

en: &Find Notes
eu_ES: &Bilatu notak

en: &Quantize Notes
eu_ES: &Zenbatu notak

en: Global settings
eu_ES: Ezarpen orokorrak

en: Ena&ble spectral selection
eu_ES: &Gaitu hautapen espektrala

en: The maximum frequency must be an integer
eu_ES: Gehienezko maiztasunak zenbaki oso bat izan behar du

en: The minimum frequency must be an integer
eu_ES: Gutxieneko maiztasunak zenbaki oso bat izan behar du

en: The gain must be an integer
eu_ES: Irabaziak zenbaki oso bat izan behar du

en: The range must be a positive integer
eu_ES: Tarteak zenbaki oso eta positibo bat izan behar du

en: The frequency gain must be an integer
eu_ES: Maiztasun irabaziak zenbaki oso bat izan behar du

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
eu_ES: Gutxieneko anplitudeak (dB) zenbaki oso bat izan behar du

en: The maximum number of notes must be an integer
eu_ES: Gehieneko nota kopuruak zenbaki oso bat izan behar du

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
eu_ES: Gehieneko nota kopuruak 1..128 bitartean egon behar du

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
eu_ES: Gaia

en: Preferences for Theme
eu_ES: Gaiaren hobespenak

en: Info
eu_ES: Informazioa

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
eu_ES: Irudi bakoitzeko fitxategi bat erabiltzen da banakako gai-fitxategiak gorde eta kargatzean,
    bestela ideia bera da.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
eu_ES: Gaiaren cachea - Irudiak eta kolorea

en: Save Theme Cache
eu_ES: Gorde gaiaren cachea

en: Load Theme Cache
eu_ES: Kargatu gaiaren cachea

en: Individual Theme Files
eu_ES: Banakako gai-fitxategiak

en: Save Files
eu_ES: Gorde fitxategiak

en: Load Files
eu_ES: Kargatu fitxategiak

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
eu_ES: Pisten portaerak

en: Preferences for TracksBehaviors
eu_ES: Pisten portaeraren hobespenak

en: Simple
eu_ES: Sinplea

en: Multi-track
eu_ES: Pista-anizkoitza

en: &Select all audio, if selection required
eu_ES: Hautapen a&utomatikoa, hautapena behar bada

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
eu_ES: Gaitu ebaki-&lerroak

en: Enable &dragging selection edges
eu_ES: Gaitu hautapenaren ertzak a&rrastatzea

en: Editing a clip can &move other clips
eu_ES: Klip bat editatzeak beste klipak &mugi ditzake

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
eu_ES: "Mugitu pistaren fokua" pisten artean zikloan dabil etengabe

en: &Type to create a label
eu_ES: &Idatzi etiketa bat sortzeko

en: Use dialog for the &name of a new label
eu_ES: Erabili elkarrizketa etiketa berriaren izenerako

en: Enable scrolling left of &zero
eu_ES: Gaitu &zeroren ezker desplazamendua

en: Advanced &vertical zooming
eu_ES: Zoom bertikal aurreratua

en: Solo &Button:
eu_ES: Solo &botoia:

en: Logarithmic (dB)
eu_ES: Logaritmikoa (dB)

en: Waveform
eu_ES: Uhin-forma

en: Spectrogram
eu_ES: Espektrograma

en: Connect dots
eu_ES: Konektatu puntuak

en: Stem plot
eu_ES: Adar diagrama

en: Fit to Width
eu_ES: Doitu zabalerara

en: Zoom to Selection
eu_ES: Zooma hautapenera

en: Zoom Default
eu_ES: Lehenetsitako zooma

en: Minutes
eu_ES: Minutuak

en: Seconds
eu_ES: Segundoak

en: 5ths of Seconds
eu_ES: Segundo 5enak

en: 10ths of Seconds
eu_ES: Segundo 10enak

en: 20ths of Seconds
eu_ES: Segundo 20renak

en: 50ths of Seconds
eu_ES: Segundoa 50enak

en: 100ths of Seconds
eu_ES: Segundo 100enak

en: 500ths of Seconds
eu_ES: Segundo 500enak

en: MilliSeconds
eu_ES: Milisegundoak

en: Samples
eu_ES: Laginak

en: 4 Pixels per Sample
eu_ES: Lagineko 4 pixel

en: Max Zoom
eu_ES: Gehienezko Zooma

en: Preferences for Tracks
eu_ES: Pisten hobespenak

en: Auto-&fit track height
eu_ES: Automatikoki &doitu pistaren altuera

en: Sho&w track name as overlay
eu_ES: &Erakutsi pistaren-izena estaldura gisa

en: Use &half-wave display when collapsed
eu_ES: Erabili uhin-erdien pantaila erortzean

en: &Pinned Recording/Playback head
eu_ES: &Sastatutako Grabazio/ Erreprodukzio goiburua

en: A&uto-scroll if head unpinned
eu_ES: Korritu a&utomatikoki goiburua finkatu gabe badago

en: Pinned &head position
eu_ES: Finkatuen eta buruen kokapena

en: Default &view mode:
eu_ES: Lehenetsitako &ikuspegi modua:

en: Default Waveform scale:
eu_ES: Uhinen formatu lehenetsia:

en: Display &samples:
eu_ES: Erakutsi &laginak:

en: Default audio track &name:
eu_ES: Lehenetsitako audio pistaren ize&na:

en: Zoom Toggle
eu_ES: Zoom aldaketa

en: Preset 1:
eu_ES: 1 aurre-ezarpena:

en: Preset 2:
eu_ES: 2 aurre-ezarpena:

en: Warnings
eu_ES: Abisuak

en: Preferences for Warnings
eu_ES: Abisuen hobespenak

en: Show Warnings/Prompts for
eu_ES: Erakutsi honen Abisuak/Galderak

en: Saving &projects
eu_ES: &Proiektuak gordetzen

en: Saving &empty project
eu_ES: Gordetzen &hutsik dauden proiektuak

en: Mixing down to &mono during export
eu_ES: &Monora bakundu da esportazioan

en: Mixing down to &stereo during export
eu_ES: E&stereora ekarri da esportazioan

en: Mixing down on export (&Custom FFmpeg or external program)
eu_ES: Esportazioan nahastea (FFmpeg &pertsonalizazioa edo kanpo programa)

en: Missing file &name extension during export
eu_ES: Esportazioan fitxategiaren luzapen izena galtzea

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
eu_ES: Uhin-formak

en: Preferences for Waveforms
eu_ES: Uhin formen hobespenak

en: Waveform dB &range:
eu_ES: Uhin-formaren dB ta&rtea:

en: 1 (Mono) Recording Channel
eu_ES: Kanal 1 (mono) grabazioa

en: 2 (Stereo) Recording Channels
eu_ES: 2 kanal (esteroa) grabazioa

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
eu_ES: Gelditua

en: Pause
eu_ES: Pausatu

en: Play
eu_ES: Erreproduzitu

en: Skip to Start
eu_ES: Jauzi hasierara

en: Skip to End
eu_ES: Jauzi amaierara

en: Record New Track
eu_ES: Grabatu pista berria

en: Append Record
eu_ES: Erantsi grabazioa

en: Select to End
eu_ES: Hautatu amaieraraino

en: Select to Start
eu_ES: Hautatu hasieraraino

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
eu_ES: %s pausatua.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
eu_ES: &Garraio tresna-barra

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
eu_ES: Erreprodukzio-gailua

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
eu_ES: Grabazio-gailua

en: Audio Host
eu_ES: Audio ostalaria

en: Recording Channels
eu_ES: Grabazio-kanalak

en: Select Recording Device
eu_ES: Hautatu grabazio-gailua

en: Select Playback Device
eu_ES: Hautatu erreprodukzio-gailua

en: Select Audio Host
eu_ES: Hautatu audio ostalaria

en: Select Recording Channels
eu_ES: Hautatu grabazio-kanalak

en: Device information is not available.
eu_ES: Gailuaren informazioa ez dago erabilgarri.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
eu_ES: &Gailuen tresna-barra

en: Zoom In
eu_ES: Handiagotu zooma

en: Zoom Out
eu_ES: Txikiagotu zooma

en: Trim audio outside selection
eu_ES: Moztu audioaren kanpoko hautapena

en: Silence audio selection
eu_ES: Isildu audio hautapena

en: Sync-Lock Tracks
eu_ES: Sync-lock ezarri pistei

en: Fit selection to width
eu_ES: Doitu hautapena zabalerara

en: Fit project to width
eu_ES: Doitu proiektua zabalerara

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
eu_ES: &Edizio tresna-barra

en:  Monitoring
eu_ES:  Monitorizazioa

en:  Active
eu_ES:  Aktiboa

en:  Peak %2.f dB
eu_ES:  Gailurra %2.f dB

en:  Peak %.2f
eu_ES:  Gailurra %.2f

en:  Clipped
eu_ES:  Asetasun-distortsioa

en: Combined Meter
eu_ES: Konbinatutako neurgailua

en: Recording Meter
eu_ES: Grabatze neurgailua

en: Playback Meter
eu_ES: Erreprodukzio neurgailua

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
eu_ES: Grabazio maila

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
eu_ES: Grabazio-neurgailua

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
eu_ES: Erreprodukzio maila

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
eu_ES: Erreprodukzio-neurgailua

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the recording level meters
en: &Recording Meter Toolbar
eu_ES: &Grabazio neurgailu tresna-barra

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the playback level meter
en: &Playback Meter Toolbar
eu_ES: &Erreprodukzio neurgailu tresna-barra

en: Seek
eu_ES: Bilatu

en: Scrub Ruler
eu_ES: Herrestatze-erregela

en: Scrubbing
eu_ES: Herrestatzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Scrubbing
eu_ES: Gelditu herrestatzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Scrubbing
eu_ES: Hasi herrestatzea

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Seeking
eu_ES: Gelditu bilaketa

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Seeking
eu_ES: Hasi bilaketa

en: Hide Scrub Ruler
eu_ES: Ezkutatu herrestatze-erregela

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that enables Scrub or Seek playback and Scrub Ruler
en: Scru&b Toolbar
eu_ES: Herrestatze tresna-&barra

en: Project Rate (Hz)
eu_ES: Proiektuaren maiztasuna (Hz)

en: Snap-To
eu_ES: Batu-hona

en: Audio Position
eu_ES: Audioaren posizioa

en: Start and End of Selection
eu_ES: Hautapenaren hasiera eta amaiera

en: Start and Length of Selection
eu_ES: Hautapenaren hasiera eta luzera

en: Length and End of Selection
eu_ES: Hautapenaren luzera eta amaiera

en: Length and Center of Selection
eu_ES: Hautapenaren luzera eta erdia

en: Show
eu_ES: Erakutsi

en: Snap To
eu_ES: Batu-hona

en: Length
eu_ES: Luzera

en: Center
eu_ES: Erdia

en: Snap Clicks/Selections to %s
eu_ES: Batu klipak/hautapenak hona: %s

note: i18n-hint: %s is replaced e.g by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated), to indicate that it will be calculated from other parameters.
en: %s - driven
eu_ES: %s - bultzatua

note: i18n-hint: each string is replaced by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated)
en: Selection %s. %s won't change.
eu_ES: %s hautapena. %s ez da aldatuko.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
eu_ES: &Hautapenaren tresna-barra

en: Center frequency and Width
eu_ES: Erdiko maiztasuna eta zabalera

en: Low and High Frequencies
eu_ES: Maiztasun baxu eta altuak

en: Center Frequency
eu_ES: Erdiko maiztasuna

en: Bandwidth
eu_ES: Banda-zabalera

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
eu_ES: Hautapen espe&ktralaren tresna-barra

en: Time
eu_ES: Denbora

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
eu_ES: &Gailuen tresna-barra

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
eu_ES: Audacity %s tresna-barra

en: Click and drag to resize toolbar
eu_ES: Klikatu eta arrastatu tresna-barraren tamaina aldatzeko

en: ToolDock
eu_ES: NasaTresna

en: Selection Tool
eu_ES: Hautapen-tresna

en: Envelope Tool
eu_ES: Gutun-azal tresna

en: Draw Tool
eu_ES: Marrazteko tresna

en: Multi-Tool
eu_ES: Tresna anizkuna

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
eu_ES: &Tresnak tresna-barra

en: &Selection Tool
eu_ES: &Hautapen-tresna

en: &Envelope Tool
eu_ES: &Kontrol inguratzailea

en: &Draw Tool
eu_ES: &Marrazteko tresna

en: &Multi Tool
eu_ES: Tresna &anizkuna

en: &Previous Tool
eu_ES: &Aurreko tresna

en: &Next Tool
eu_ES: &Hurrengo tresna

en: Play at selected speed
eu_ES: Erreproduzitu aukeratutako abiaduran

en: Playback Speed
eu_ES: Erreprodukzio-abiadura

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for transcription (currently just vary play speed)
en: Pla&y-at-Speed Toolbar
eu_ES: Erreproduzitu abiaduraren tresna-barra

en: Drag one or more label boundaries.
eu_ES: Arrastatu etiketen muga bat edo gehiago.

en: Drag label boundary.
eu_ES: Arrastatu etiketaren muga.

en: Modified Label
eu_ES: Etiketa aldatuta

en: Label Edit
eu_ES: Etiketa editatzea

en: Click to edit label text
eu_ES: Egin klik etiketa testua editatzeko

en: &Font...
eu_ES: &Tipografia...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
eu_ES: Etiketa-pistaren letra-tipoa

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
eu_ES: Aurreldearen izena

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
eu_ES: Aurreldearen tamaina

en: Cu&t Label text
eu_ES: Moztu etiketaren testua

en: &Copy Label text
eu_ES: &Kopiatu etiketaren testua

en: &Delete Label
eu_ES: &Ezabatu etiketa

en: &Edit Label...
eu_ES: &Editatu etiketa...

en: Deleted Label
eu_ES: Etiketa ezabatuta

en: Edited labels
eu_ES: Editatutako etiketak

en: New label
eu_ES: Etiketa berria

en: Up &Octave
eu_ES: Zortziduna g&ora

en: Down Octa&ve
eu_ES: Zortziduna be&hera

en: MIDI Device Info
eu_ES: MIDI gailuaren informazioa

en: &MIDI Device Info...
eu_ES: &MIDI gailuaren informazioa...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
eu_ES: Egin klik bertikalki handiagotzeko. Egin Maius-klik txikiagotzeko. Arrastatu zehazteko zein area handiagotu edo txikiagotu nahi duzun.

en: Right-click for menu.
eu_ES: Eskuin-klik menurako.

en: Zoom Reset
eu_ES: Zoomaren berrezaketa

en: Shift-Right-Click
eu_ES: Maius-eskuin-klik

en: Left-Click/Left-Drag
eu_ES: Ezker-klik/Ezker-arrastatu

en: Click and drag to stretch selected region.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu luzatzeko hautatutako area.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
eu_ES: Luzatu noten pista

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
eu_ES: Luzatu

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
eu_ES: Ezker-klik zabaltzeko, eskuin-klik ezabatzeko

en: Left-Click to merge clips
eu_ES: Ezker-klik klipak batzeko

en: Merged Clips
eu_ES: Batutako klipak

en: Merge
eu_ES: Batu

en: Expanded Cut Line
eu_ES: Hedatutako ebaki-lerroa

en: Expand
eu_ES: Zabaldu

en: Removed Cut Line
eu_ES: Ezabatutako ebaki-lerroa

en: Click and drag to edit the samples
eu_ES: Egin klik eta arrastatu laginak editatzeko

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
eu_ES: Marraztu erabiltzeko, zoomean handiagotu banakako laginak ikusi arte.

en: Moved Samples
eu_ES: Mugitutako laginak

en: Sample Edit
eu_ES: Lagina editatzea

en: Zoom to Fit
eu_ES: Zooma doitzeko

en: &Spectrogram
eu_ES: E&spektrograma

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
eu_ES: Espektrogramaren ezarpenak aldatzeko, aurretik gelditu
    erreproduzitzen edo grabatzen ari den pista.

en: Stop the Audio First
eu_ES: Aurretik audioa gelditu

en: S&pectrogram Settings...
eu_ES: Es&pektrogramaren ezarpenak...

en: &Format
eu_ES: &Formatua

en: Changing sample format
eu_ES: Laginaren formatua aldatzen

en: Processing...   0%%
eu_ES: Prozesatzen... 0%%

en: Processing...   %i%%
eu_ES: Prozesatzen...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
eu_ES: '%s' %s-(e)ra aldatu da

en: Format Change
eu_ES: Formatu-aldaketa

en: Rat&e
eu_ES: &Maiztasuna

en: &Other...
eu_ES: &Bestelakoak...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
eu_ES: Aldatuta '%s'-tik %s Hz-tara

en: Rate Change
eu_ES: Maiztasun-aldaketa

en: Set Rate
eu_ES: Ezarri maiztasuna

en: &Multi-view
eu_ES: Ikuspegi anitza

en: Ma&ke Stereo Track
eu_ES: So&rtu pista estereoa

en: Swap Stereo &Channels
eu_ES: Trukatu estereo &kanalak

en: Spl&it Stereo Track
eu_ES: Ba&natu pista estereoa

en: Split Stereo to Mo&no
eu_ES: Banatu estereoa mo&nora

en: Mono
eu_ES: Monoa

en: Left Channel
eu_ES: Ezkerreko kanala

en: Right Channel
eu_ES: Eskuineko kanala

en: Channel
eu_ES: Kanala

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
eu_ES: '%s' pista estereo bihurtu da

en: Make Stereo
eu_ES: Bihurtu estereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
eu_ES: Trukatutako '%s'-ko kanalak

en: Swap Channels
eu_ES: Trukatu kanalak

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
eu_ES: Banatu '%s' pista estereoa

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
eu_ES: Banatu estereoa monora '%s'

en: Split to Mono
eu_ES: Banatu monora

en: Stereo, %dHz
eu_ES: Estereoa, %dHz

en: Mono, %dHz
eu_ES: Monoa, %dHz

en: Left, %dHz
eu_ES: Ezkerra, %dHz

en: Right, %dHz
eu_ES: Eskuina, %dHz

en: Created new audio track
eu_ES: Audio-pista berria sortu da

en: Created new stereo audio track
eu_ES: Audio-pista estereo berria sortu da

en: &Mono Track
eu_ES: Pista &monoa

en: &Stereo Track
eu_ES: Pista &estereoa

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
eu_ES: %.0f%% Ezker

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
eu_ES: %.0f%% Eskuin

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
eu_ES: Egin klik eta arrastatu pista estereoen tamaina erlatiboa doitzeko

en: Click and drag to rearrange sub-views
eu_ES: Egin klik eta arrastatu azpi-bistak berrantolatzeko

en: Rearrange sub-views
eu_ES: Berrantolatu azpi-bistak

en: Close sub-view
eu_ES: Itxi azpi-bista

en: Zoom x1/2
eu_ES: Zooma x1/2

en: Zoom x2
eu_ES: Zooma x2

en: Half Wave
eu_ES: Uhin erdia

en: Wa&veform
eu_ES: U&hin-forma

en: &Wave Color
eu_ES: Uhin-kolorea

en: Instrument %i
eu_ES: %i musika-tresna

en: WaveColor Change
eu_ES: Uhin kolorearen aldaketa

en: Change lower speed limit (%) to:
eu_ES: Aldatu beheko abiadura-muga (%) hona:

en: Lower speed limit
eu_ES: Beheko abiadura-muga

en: Change upper speed limit (%) to:
eu_ES: Aldatu goiko abiadura-muga (%) hona:

en: Upper speed limit
eu_ES: Goiko abiadura-muga

en: Set range to '%ld' - '%ld'
eu_ES: Ezarri tartea hona  '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
eu_ES: Ezarri tartea

en: Set time track display to linear
eu_ES: Ezarri pistaren denboraren bistaratzea linealean

en: Set Display
eu_ES: Ezarri bistaratzea

en: Set time track display to logarithmic
eu_ES: Ezarri pistaren denboraren bistaratzea logaritmikoan

en: Set time track interpolation to linear
eu_ES: Ezarri pistaren denboraren interpolazioa linealean

en: Set Interpolation
eu_ES: Ezarri interpolazioa

en: Set time track interpolation to logarithmic
eu_ES: Ezarri pistaren denboraren interpolazioa logaritmikoan

en: &Linear scale
eu_ES: Eskala &lineala

en: L&ogarithmic scale
eu_ES: Eskala l&ogaritmikoa

en: &Range...
eu_ES: &Tartea...

en: Logarithmic &Interpolation
eu_ES: &Interpolazio logaritmikoa

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
eu_ES: Audacity-ren bertsio honek proiektu-leihoko denbora-pista bakarra onartzen du.

en: Created new time track
eu_ES: Denbora-pista berria sortu da

en: &Time Track
eu_ES: &Denbora-pista

en: &Name...
eu_ES: &Izena...

en: Move Track &Up
eu_ES: Eraman pista &gora

en: Move Track &Down
eu_ES: Eraman pista &behera

en: Move Track to &Top
eu_ES: Eraman pista g&oraino

en: Move Track to &Bottom
eu_ES: Eraman pista b&eheraino

en: Set Track Name
eu_ES: Ezarri pistaren izena

en: Renamed '%s' to '%s'
eu_ES: '%s'(e)ri izena aldatu zaio: '%s'

en: Name Change
eu_ES: Izen-aldaketa

en: Click and drag to warp playback time
eu_ES: Egin klik eta arrastatu erreprodukzio-denbora konkortzeko

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
eu_ES: Egin klik eta arrastatu anplitude-inguratzailea editatzeko

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
eu_ES: Doitutako inguratzailea.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
eu_ES: &Herrestatu

en: Seeking
eu_ES: Kokatzen

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
eu_ES: Herrestatze-e&rregela

en: Playing at Speed
eu_ES: Erreproduzitu ziztuan

en: Move mouse pointer to Seek
eu_ES: Mugitu saguaren erakuslea bilatzeko

en: Move mouse pointer to Scrub
eu_ES: Mugitu saguaren erakuslea herrestatzeko

en: Scru&bbing
eu_ES: &Herrestatzea

en: Scrub Bac&kwards
eu_ES: Sastrakatu atzera

en: Scrub For&wards
eu_ES: Sastrakatu aurrera

en: Click and drag to move left selection boundary.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu hautapenaren ezkerreko muga lekuz aldatzeko.

en: Click and drag to move right selection boundary.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu hautapenaren eskuineko muga lekuz aldatzeko.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu mugitzeko hautapenaren beheko maiztasuna.

en: Click and drag to move top selection frequency.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu mugitzeko hautapenaren goiko maiztasuna.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu mugitzeko erdiko hautapenaren maiztasuna espektroko gailur batera.

en: Click and drag to move center selection frequency.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu mugitzeko erdiko hautapenaren maiztasuna.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu doitzeko maiztasunaren banda zabalera.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
eu_ES: Edizioa, hobespenak...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
eu_ES: Tresna-anizkoitza modua: %s sagua eta teklatuaren hobespenak ezartzeko.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu ezartzeko maiztasunaren banda zabalera.

en: Click and drag to select audio
eu_ES: Egin klik eta arrastatu audioa hautatzeko

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
eu_ES: (batzea)

en: Click and drag to move a track in time
eu_ES: Egin klik eta arrastatu pista bat denboran mugitzeko

en: Could not shift between tracks
eu_ES: Ezin da aldatu pisten artean

en: Moved clips to another track
eu_ES: Beste pistara eramandako klipak

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
eu_ES: Denbora aldatutako pistak/klipak eskuinera %.02f segundo

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
eu_ES: Denbora aldatutako pistak/klipak %.02f segundo

en: Collapse
eu_ES: Tolestu

en: Command+Click to deselect
eu_ES: Agindua-Klik deshautatzeko

en: Select track
eu_ES: Hautatu pista

en: Ctrl+Click to deselect
eu_ES: Klik bikoitza deshautatzeko

en: Open menu...
eu_ES: Ireki menua...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
eu_ES: Agindua+Klik

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
eu_ES: Ctrl-Klik

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
eu_ES: %s pista hautatzeko edo desautatzeko. Arrastatu gora edo behera aldatzeko pistaren ordena.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
eu_ES: %s pista hautatzeko edo desautatzeko.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
eu_ES: '%s' gora mugitu da

en: Moved '%s' down
eu_ES: '%s' behera mugitu da

en: Move Track
eu_ES: Aldatu pista lekuz

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
eu_ES: Egin klik handiagotzeko, egin klik Maius tekla sakatuta txikiagotzeko

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
eu_ES: Arrastatu area handiagotzeko, egin klik eskuineko botoiaz txikiagotzeko

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
eu_ES: Ezkerra=Handiagotu, Eskuina=Txikiagotu, Erdia=Normala

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
eu_ES: Errorea eguneraketak bilatzen

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
eu_ES: Ezin izan da konektatu Audacityren eguneratze zerbitzariarekin.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
eu_ES: Eguneratze data hondatuta dago.

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
eu_ES: Ezin da ireki Audacityren deskarga esteka.

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
eu_ES: Eguneratu Audacity

[ctx: update dialog]
en: &Skip
eu_ES: &Saltatu

[ctx: update dialog]
en: &Install update
eu_ES: &instalatu eguneraketa

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
eu_ES: Audacity %s eskuragarri dago!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
eu_ES: Aldaketen erregistroa

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
eu_ES: Irakurri gehiago GitHuben

en: (disabled)
eu_ES: (desgaituta)

en: Press
eu_ES: Sakatu

en: Button
eu_ES: Botoia

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
eu_ES: '%s' fitxategia badago aurretik, ziur gainidatzi nahi duzula?

en: Please choose an existing file.
eu_ES: Hautatu badagoen fitxategi bat.

en: File type:
eu_ES: Fitxategi mota:

en: &Clear
eu_ES: &Garbitu

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
eu_ES: Kapturatzailea

en: Empty
eu_ES: Hutsik

en: Backwards
eu_ES: Atzerantz

en: Forwards
eu_ES: Aurrerantz

en: Help on the Internet
eu_ES: Internet bidezko laguntza

en: Menu
eu_ES: Menua

en: Stop Monitoring
eu_ES: Gelditu monitorizazioa

en: Start Monitoring
eu_ES: Hasi monitorizazioa

en: Recording Meter Options
eu_ES: Grabatze neurgailuaren aukerak

en: Playback Meter Options
eu_ES: Erreprodukzio-neurgailuaren aukerak

en: Refresh Rate
eu_ES: Freskatze tasa

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
eu_ES: Freskatze tasa altuagoak eragiten du neurgailuan  aldaketa gehiago
    erakustea. 30 segundoko edo gutxiagoko tasa batek, makina zaharretan,
    neurketak audioaren kalitatean eragin kaltegarria saihesten du.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
eu_ES: Neurtu freskatzeak segundoko [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
eu_ES: Neurtu freskatzeak segundoko [1-100]:

en: Meter Style
eu_ES: Neurgailu estiloa

en: Gradient
eu_ES: Gradientea

en: Meter Type
eu_ES: Neurgailu mota

en: Orientation
eu_ES: Orientazioa

en: Automatic
eu_ES: Automatikoa

en: Horizontal
eu_ES: Horizontala

en: Vertical
eu_ES: Bertikala

en: Show Log for Details
eu_ES: Erakutsi egunkaria xehetasunetarako

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
eu_ES: 01000,01000 segundo

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
eu_ES: 0100 egun 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
eu_ES: hh:mm:ss + ehunenak

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
eu_ES: hh:mm:ss + milisegundoak

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
eu_ES: hh:mm:ss + laginak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+># lagin

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
eu_ES: laginak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
eu_ES: 01000,01000,01000 lagin|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
eu_ES: hh:mm:ss + fotograma (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+>24 fotograma

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
eu_ES: fotogramak (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
eu_ES: 01000,01000 fotograma|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
eu_ES: hh:mm:ss + NTSC eroritako fotograma

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+>30 fotograma|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
eu_ES: hh:mm:ss + NTSC erori gabeko fotogramak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+>030 fotogramak| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
eu_ES: NTSC fotogramak

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
eu_ES: 01000,01000 fotograma|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
eu_ES: hh:mm:ss + PAL fotogramak (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+>25 fotograma

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
eu_ES: PAL fotogramak (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
eu_ES: 01000,01000 fotograma|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
eu_ES: hh:mm:ss + CDDA fotogramak (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
eu_ES: 0100 h 060 m 060 s+>75 fotograma

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
eu_ES: CDDA fotogramak (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
eu_ES: 01000,01000 fotograma|75

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in hertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 010,01000>0100 Hz
eu_ES: 010,0100>0100 Hz

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
eu_ES: zortzidun

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
eu_ES: 100>01000 zortzidun|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
eu_ES: zortzidunen milarenak

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
eu_ES: tonuerdiak + ehunenak

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
eu_ES: 1000 tonuerdi >0100 ehunen|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
eu_ES: ehunka zentimo

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
eu_ES: hamarkadak

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
eu_ES: 10>01000 hamarkada|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
eu_ES: milaka hamarkada

en: (Use context menu to change format.)
eu_ES: (Erabili laster-menua formatua aldatzeko.)

en: centiseconds
eu_ES: segundo ehunen

en: Cancel
eu_ES: Utzi

en: Are you sure you wish to cancel?
eu_ES: Ziur bertan behera utzi nahi duzula?

en: Confirm Cancel
eu_ES: Berretsi uztea

en: Are you sure you wish to stop?
eu_ES: Ziur gelditu nahi duzula?

en: Confirm Stop
eu_ES: Berretsi gelditzea

en: Are you sure you wish to close?
eu_ES: Ziur itxi nahi duzula?

en: Confirm Close
eu_ES: Berretsi ixtea

en: Don't show this warning again
eu_ES: Ez erakutsi abisu hau berriro

en: Infinity
eu_ES: Infinitua

en: -Infinity
eu_ES: -Infinitua

en: Validation error
eu_ES: Balidazio errorea

en: Empty value
eu_ES: Balio hutsa

en: Malformed number
eu_ES: Gaizki osatutako zenbakia

en: Not in range %d to %d
eu_ES: Ez dago tartean: %d - %d

en: Value overflow
eu_ES: Balio gainezkatzea

en: Too many decimal digits
eu_ES: Dezimal gehiegi

en: Value not in range: %s to %s
eu_ES: Balioa ez dago tartean: %s - %s

en: Value must not be less than %s
eu_ES: Balioa ez da %s baino txikiagoa izan behar

en: Value must not be greater than %s
eu_ES: Balioa ez da %s baino handiagoa izan behar

en: Dialog
eu_ES: Elkarrizketa

en: Select a directory
eu_ES: Hautatu direktorio bat

en: Directory Dialog
eu_ES: Direktorioen elkarrizketa

en: File Dialog
eu_ES: Fitxategi elkarrizketa

en: ~aPlease select frequencies.
eu_ES: ~a Hautatu maiztasunak.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
eu_ES: ~aBanda-zabalera zero da (maiuskulak eta minuskulakr~%~
    			maiztasun biak dira ~a Hz).~%~
                           Aukeratu maiztasun tarte bat.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
eu_ES: ~aNotch iragazkiaren parametroak ezin dira aplikatu.~%~
                        Saiatu maiztasun txikiko lotura handitzen~%~
                        edo murriztu 'Zabalera' iragazkia.

en: Error.~%
eu_ES: Errorea.~%

en: Gain (dB)
eu_ES: Irabazia (dB):

en: ~aLow frequency is undefined.
eu_ES: ~aMaiztasun txikia definitu gabe dago.

en: ~aHigh frequency is undefined.
eu_ES: ~aMaiztasun handia definitu gabe dago.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
eu_ES: ~aTarteko maiztasuna 0 Hz-tik gorakoa izan behar du.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
eu_ES: ~aMaiztasun hautaketa altuegia da pistaren lagin tasarako.~%~
                            Uneko pistari dagokionez, maiztasun altuaren ezarpenak ezin du~%~
                            izan ~a Hz baino handiagoa

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
eu_ES: ~aBanda-zabalera zero da (goiko eta beheko~%~
                              maiztasunak biak dira ~a Hz).~%~
                              Hautatu maiztasun tartea.

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
eu_ES: Hautapena laburregia.~%It lagina 2 baino handiagoa izan behar du.

en: Adjustable Fade
eu_ES: Itzaltze erregulagarria

en: Fade Type
eu_ES: Itzaltze mota

en: Fade Up
eu_ES: Agertu

en: Fade Down
eu_ES: Desagertu

en: S-Curve Up
eu_ES: S-Curve gora

en: S-Curve Down
eu_ES: S-Curve behera

en: Mid-fade Adjust (%)
eu_ES: Mid-fade doitzea (%)

en: Start/End as
eu_ES: Hasi/Amaitu honela

en: % of Original
eu_ES: Jatorrizkoaren %koa

en: dB Gain
eu_ES: dB Irabazia

en: Start (or end)
eu_ES: Hasiera (edo amaiera)

en: End (or start)
eu_ES: Amaiera (edo hasiera)

en: Handy Presets (override controls)
eu_ES: Handy aurre-ezarpenak (gainidatzi kontrolak)

en: None Selected
eu_ES: Hautatu gabea

en: Linear In
eu_ES: Lineala barrura

en: Linear Out
eu_ES: Lineala kanpora

en: Exponential In
eu_ES: Esponentziala barrura

en: Exponential Out
eu_ES: Esponentziala kanpora

en: Logarithmic In
eu_ES: Logaritmikoa barrura

en: Logarithmic Out
eu_ES: Logaritmikoa kanpora

en: Rounded In
eu_ES: Biribildua barrura

en: Rounded Out
eu_ES: Biribildua kanpora

en: Cosine In
eu_ES: Kosinua barrura

en: Cosine Out
eu_ES: Kosinua kanpora

en: S-Curve In
eu_ES: S-Curba barrura

en: S-Curve Out
eu_ES: S-kurba kanpora

en: Error~%~%
eu_ES: Errorea~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
eu_ES: ~aEhuneko balioak ezin dira negatiboakizan.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
eu_ES: ~aEhuneko balioak ezin dira %1000 baino altuagoak izan.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                     Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                     -6 dB halves the amplitude.
eu_ES: ~adB balioak ezin dira +100 dB baino gehiago izan.~%~%~
                                     Aholkua: 6 dB-k anplitudea bikoizten du ~% ~
                                    -6 dB anplitudea erdira murrizten du.

en: Beat Finder
eu_ES: Taupaden bilatzailea

en: Threshold Percentage
eu_ES: Atalasearen ehunekoa

en: Clip Fix
eu_ES: Klip konponketa

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
eu_ES: Benjamin Schwartz eta Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
eu_ES: Mozketaren atalasea (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
eu_ES: Murriztu anplitudea leheneratutako gailurrak ahalbidetzeko (dB)

en: Crossfade Clips
eu_ES: Klip gurutzatuak

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
eu_ES: Errorea.~%Baliogabeko hautapena.~%2 audio klip baino gehiago hautatu dira.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
eu_ES: Errorea.~%Baliogabeko hautapena.~%Isilunea hautapenaren hasieran/amaieran.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
eu_ES: Errorea.~%Klipen gurutzaketa soilik pista batean aplikatu daiteke.

en: Crossfade Tracks
eu_ES: Gurutzatu pistak

en: Fade type
eu_ES: Fade mota

en: Constant Gain
eu_ES: Irabazi konstantea

en: Constant Power 1
eu_ES: Power 1 konstantea

en: Constant Power 2
eu_ES: Power 2 konstantea

en: Custom Curve
eu_ES: Pertsonalizatu kurba

en: Custom curve
eu_ES: Pertsonalizatu kurba

en: Fade direction
eu_ES: Faderen norantza

en: Alternating Out / In
eu_ES: Txandakatu kanpora/barrura

en: Alternating In / Out
eu_ES: Txandakatu barrura/kanpora

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
eu_ES: Errorea.~%Hautatu 2 pista (edo gehiago) gurutzatzeko.

en: Delay
eu_ES: Atzerapena

en: Delay type
eu_ES: Atzerapen mota

en: Regular
eu_ES: Erregularra

en: Reverse Bouncing Ball
eu_ES: Alderantzizkatu Bouncing Ball

en: Delay level per echo (dB)
eu_ES: Atzerapen maila oihartzun bakoitzeko (dB)

en: Delay time (seconds)
eu_ES: Atzerapen-denbora (segundoak)

en: Pitch change effect
eu_ES: Tonu aldaketa efektua

en: Pitch/Tempo
eu_ES: Tonua/Tenpoa

en: Low-quality Pitch Shift
eu_ES: Kalitate txikiko tonu aldaketa

en: Pitch change per echo (semitones)
eu_ES: Tonu aldaketa oihartzun bakoitzeko (tonuerdiak)

en: Number of echoes
eu_ES: Ohiartzunen kopurua

en: Allow duration to change
eu_ES: Baimendu iraupenaren aldaketa

en: EQ XML to TXT Converter
eu_ES: EQ XML-tik TXT-ra bihurtzailea

en: Select target EQ effect
eu_ES: Hautatu EQ efektuaren helburua

en: Equalization XML file
eu_ES: Ekualizazioaren XML fitxategia

en: XML file
eu_ES: XML fitxategiak

en: If output text file exists
eu_ES: Baldin irteerako testu fitxategia badago

en: Append number
eu_ES: Gehitu zenbakia

en: Overwrite
eu_ES: Gainidatzi

en: Error.~%Unable to open file~%~s
eu_ES: Errorea.~%Ezin da fitxategia ireki~%~s

note: i18n-hint: Do not translate "~a".txt
en: Error.~%File overwrite disallowed:~%"~a.txt"
eu_ES: Errorea.~%Fitxategiaren gain-idazketa desgaitua:~%"~a.txt"

en: Error.~%File cannot be written:~%"~a.txt"
eu_ES: Errorea.~%Ezin da fitxategia idatzi:~%"~a.txt"

en: Regular Interval Labels
eu_ES: Tarte erregularreko etiketak

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
eu_ES: Sortu etiketak honen arabera

en: Number of Labels
eu_ES: Etiketen kopurua

en: Label Interval
eu_ES: Etiketen tartea

en: Number of labels
eu_ES: Etiketen kopurua

en: Label interval (seconds)
eu_ES: Etiketen tartea (segundu)

en: Length of label region (seconds)
eu_ES: Etiketen eremuaren luzera (segundo)

en: Adjust label interval to fit length
eu_ES: Doitu etiketen tartea luzerara

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
eu_ES: Etiketaren testua

en: Minimum number of digits in label
eu_ES: Etiketako gutxieneko digituen kopurua

en: None - Text Only
eu_ES: Bat ere ez - Soilik testua

en: 1 (Before Label)
eu_ES: 1 (etiketaren aurretik)

en: 2 (Before Label)
eu_ES: 2 (etiketaren aurretik)

en: 3 (Before Label)
eu_ES: 3 (etiketaren aurretik)

en: 1 (After Label)
eu_ES: 1 (etiketaren ondoren)

en: 2 (After Label)
eu_ES: 2 (etiketaren ondoren)

en: 3 (After Label)
eu_ES: 3 (etiketaren ondoren)

en: Begin numbering from
eu_ES: Hasi zenbakitzen hemendik

en: Message on completion
eu_ES: Mezua amaitzean

en: Details
eu_ES: Xehetasunak

en: Warnings only
eu_ES: Abisuak bakarrik

en: Warning: Overlapping region labels.~%
eu_ES: Abisua: eremuen etiketak gainjarriz.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
eu_ES: eremuen etiketak

en: point labels
eu_ES: puntuen etiketak

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
eu_ES: ~a~a ~a  ~a segundoko tarteetan.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
eu_ES: ~aEremuaren luzera = ~a segundo.

en: High-Pass Filter
eu_ES: Pasabide altuko iragazkia

en: Frequency (Hz)
eu_ES: Maiztasuna (Hz)

en: Roll-off (dB per octave)
eu_ES: Roll-off (zortzuduneko dB)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
eu_ES: Maiztasunak gutxienez 0.1 Hz izan behar du.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                       Track sample rate is ~a Hz~%~
                       Frequency must be less than ~a Hz.
eu_ES: Errorea:~%~%Maiztasuna (~a Hz) altuegia da pistaren lagin-tasarako.~%~%~
                      Pistaren lagin-maiztasuna ~a Hz da~%~
                     Maiztasunak ~a Hz baino txikiagoa izan behar du.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
eu_ES: Etiketaren soinuak

en: Threshold level (dB)
eu_ES: Atalasearen maila (dB)

en: Threshold measurement
eu_ES: Atalase-kontrolak

en: Peak level
eu_ES: Gailur maila

en: Average level
eu_ES: Batezbesteko maila

en: RMS level
eu_ES: RMS maila

en: Minimum silence duration
eu_ES: Isiltasunaren gutxieneko iraupena

en: Minimum label interval
eu_ES: Etiketen gutxieneko tartea

en: Label type
eu_ES: Etiketa mota

en: Point before sound
eu_ES: Puntua soinua baino lehen

en: Point after sound
eu_ES: Puntua soinua eta gero

en: Region around sounds
eu_ES: Soinuen inguruko eremua

en: Region between sounds
eu_ES: Soinuen arteko eremua

en: Maximum leading silence
eu_ES: Maximoa isiltasunaren aurretik

en: Maximum trailing silence
eu_ES: Maximoa isiltasunaren atzetik

en: Sound ##1
eu_ES: Soinua ##1

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
eu_ES: Isiltasun gehiegi hauteman dira.~%Soilik lehengo 10000 etiketa gehitu dira.

note: i18n-hint: '~a' will be replaced by a time duration
en: Error.~%Selection must be less than ~a.
eu_ES: Errorea.~%Hautapena ~a baino txikiagoa izan behar du.

en: No sounds found.~%Try lowering the 'Threshold' or reduce 'Minimum sound duration'.
eu_ES: Ez da soinurik aurkitu.~%Saiatu 'Atalasea' jaisten edo 'Soinuaren iraupen minimoa' murrizten.

en: Labelling regions between sounds requires~%at least two sounds.~%Only one sound detected.
eu_ES: Soinuen arteko eremuen etiketatzeak ~%gutxienez bi soinu behar ditu.~% Soinu bakarra hauteman da.

en: Limiter
eu_ES: Mugarria

en: Type
eu_ES: Mota

en: Soft Limit
eu_ES: Muga biguna

en: Hard Limit
eu_ES: Muga gogorra

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
eu_ES: Klip biguna

en: Hard Clip
eu_ES: Klip gogorra

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
eu_ES: Sarrerako irabazia (dB)
    mono/Ezkerra

en: Input Gain (dB)
    Right channel
eu_ES: Sarrerako irabazia (dB)
    Eskuineko kanala

en: Limit to (dB)
eu_ES: Muga (dB):

en: Hold (ms)
eu_ES: Mantendu (ms)

en: Apply Make-up Gain
eu_ES: Aplikatu osaera irabazia

en: Low-Pass Filter
eu_ES: Low-Pass iragazkia

en: Noise Gate
eu_ES: Zarataren atea

en: Select Function
eu_ES: Hautatu funtzioa

en: Gate
eu_ES: Atea

en: Analyze Noise Level
eu_ES: Aztertu zarata-maila

en: Stereo Linking
eu_ES: Estereoa estekatzen

en: Link Stereo Tracks
eu_ES: Estekatu estereo pistak

en: Don't Link Stereo
eu_ES: Ez estekatu estereoa

en: Gate threshold (dB)
eu_ES: Atearen atalasea (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
eu_ES: Atearen maiztasunak goian (kHz)

en: Level reduction (dB)
eu_ES: Mailaren murrizketa (dB)

en: Attack (ms)
eu_ES: Eraso denbora (ms)

en: Decay (ms)
eu_ES: Gainbehera denbora (ms)

en: Error.
    "Gate frequencies above: ~s kHz"
    is too high for selected track.
    Set the control below ~a kHz.
eu_ES: Errorea.
    "Atearen gaineko maiztasunak: ~s kHz"
    altuegiak dira hautatutako pistarako.
    Ezarri kontrola ~a kHz azpitik.

en: Error.
    Selection too long.
    Maximum length is ~a.
eu_ES: Errorea.
    Hautapena luzeegia.
    Gehienezko luzera ~a da.

en: Error.
    Insufficient audio selected.
    Make the selection longer than ~a ms.
eu_ES: Errorea.
    Hautapena laburregia.
    Hautapena ~a ms baino luzeagoa izan behar da.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%
    Suggested Threshold Setting ~a dB.
eu_ES: Gailurra lehen ~a segundotan oinarritzen da ~a dB~%
    Iradokitako atalasearen ezarpena ~a dB.

en: Notch Filter
eu_ES: Notch iragazkia

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
eu_ES: Steve Daulton eta Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
eu_ES: Q (balio altuenak zabalera murrizten du)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz.~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
eu_ES: Errorea: ~% ~%Maiztasuna (~a Hz) altuegia da pistaren lagin-tasarako.~%~%~
                    Pistaren lagin-abiadura ~a Hz da.~%~
                    Maiztasunak ~a Hz baino txikiagoa izan behar du.

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
eu_ES: Hautatu instalatu beharreko fitxategia(k)

en: Plug-in
eu_ES: Plugina

en: Lisp file
eu_ES: Lisp fitxategia

en: HTML file
eu_ES: HTML fitxategia

en: Text file
eu_ES: Testu fitxategia

en: All supported
eu_ES: Onartzen den guztia

en: Allow overwriting
eu_ES: Gaitu gain-idaztea

en: Disallow
eu_ES: Desgaitu

en: Allow
eu_ES: Gaitu

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
eu_ES: Behar bezala burutu da.~%Fitxategiak hemen idatzi dira:~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
eu_ES: Abisua.~%Zenbait fitxategien kopiak huts egin du:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
eu_ES: Pluginak instalatuta.~%(Erabili pluginen kudeatzailea efektuak gaitzeko):
    (Erabili plugin kudeatzailea efektuak gaitzeko):

en: Plug-ins updated:
eu_ES: Pluginak eguneratuta:

en: Files copied to plug-ins folder:
eu_ES: Fitxategiak kopiatu dira pluginen karpetan:

en: Not found or cannot be read:
eu_ES: Ez da topatu edo ezin da irakurri:

en: Unsupported file type:
eu_ES: Onartzen ez den fitxategi mota:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
eu_ES: Fitxategiak dagoeneko instalatuta ('Gaitu gain-idaztea' desaktibatuta):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
eu_ES: Ezin izan da idatzi pluginen karpetan:

en: Error.~%No file selected.
eu_ES: Errorea.~%Ez da fitxategirik hautatu.

en: Pluck
eu_ES: Pultsatu

en: Pluck MIDI pitch
eu_ES: Pultsatu MIDI tonoa

en: Fade-out type
eu_ES: Fade-out mota

en: Abrupt
eu_ES: Mozketa

en: Gradual
eu_ES: Graduala

en: Duration (60s max)
eu_ES: Iraupena (60s max)

en: Rhythm Track
eu_ES: Erritmo pista

en: Tempo (bpm)
eu_ES: Tempoa (bpm)

en: 30 - 300 beats/minute
eu_ES: 30 - 300 pultsazio minutuko (bpm)

en: Beats per bar
eu_ES: Taupada barrako

en: 1 - 20 beats/measure
eu_ES: 1 - 20 pultsazio/neurri

en: Swing amount
eu_ES: Swing kopurua

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
eu_ES: Ezarri 'Konpas kopurua' zeroan 'Erritmoaren pistaren iraupena' gaitzeko.

en: Number of bars
eu_ES: Konpasen kopurua

en: 1 - 1000 bars
eu_ES: 1 - 1000 konpas

en: Rhythm track duration
eu_ES: Erritmo pistaren iraupena

en: Used if 'Number of bars' = 0
eu_ES: Erabiltzen da baldin 'Konpasen kopurua' = 0

en: Start time offset
eu_ES: Hasierako desplazamendua

en: Silence before first beat
eu_ES: Lehenengo pultsuaren aurreko isiltasuna

en: Beat sound
eu_ES: Pultsu-soinua

en: Metronome Tick
eu_ES: Metronomoaren Tika

en: Ping (short)
eu_ES: Ping (laburra)

en: Ping (long)
eu_ES: Ping (luzea)

en: Cowbell
eu_ES: Zintzarria

en: Resonant Noise
eu_ES: Erresonantzia

en: Noise Click
eu_ES: Klik zarata

en: Drip (short)
eu_ES: Tanta (laburra)

en: Drip (long)
eu_ES: Tanta (luzea)

en: MIDI pitch of strong beat
eu_ES: MIDI tonu indartsua

en: MIDI pitch of weak beat
eu_ES: MIDI tonu ahula

en: Set either 'Number of bars' or
    'Rhythm track duration' to greater than zero.
eu_ES: Ezarri "Konpas kopurua" edo
    'Pista erritmoaren iraupena' zero baino handiagoa.

en: Risset Drum
eu_ES: Risset danborra

en: Decay (seconds)
eu_ES: Narriadura denbora (segundoak)

en: Center frequency of noise (Hz)
eu_ES: Zarataren erdiko maiztasuna (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
eu_ES: Zarataren banda-zabalera (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
eu_ES: Nahasketako zarata kopurua (ehunekoa)

en: Amplitude (0 - 1)
eu_ES: Anplitudea (0 - 1)

en: Sample Data Export
eu_ES: Laginaren datu esportazioa

en: Limit output to first
eu_ES: Mugatu irteera lehenera

en: Measurement scale
eu_ES: Neurketa eskala

en: Export data to
eu_ES: Esportatu datuak hona

en: CSV files
eu_ES: CVS fitxategiak

en: HTML files
eu_ES: HTML fitxategiak

en: Index (text files only)
eu_ES: Indizea (soilik testu fitxategiak)

en: Sample Count
eu_ES: Lagin kopurua

en: Time Indexed
eu_ES: Denbora indexatua

en: Include header information
eu_ES: Goiburuaren informazioa barne

en: Minimal
eu_ES: Gutxienekoa

en: All
eu_ES: Dena

en: Optional header text
eu_ES: Aukerako goiburuaren testua

en: Channel layout for stereo
eu_ES: Estereorako kanal-geruza

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
eu_ES: L-R lerro berean

en: Alternate Lines
eu_ES: Txandakatu lerroak

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
eu_ES: L kanala lehenengo

en: Show messages
eu_ES: Erakutsi mezuak

en: Errors Only
eu_ES: Erroreak bakarrik

en: Left Channel.~%~%
eu_ES: Ezkerreko kanala.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
eu_ES: ~%~%Eskuineko kanala.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
eu_ES: ~aDatuak hemen idatzi dira:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
eu_ES: Lagin-maiztasuna: ~a Hz.  Lagin balioak ~a eskalan.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
eu_ES: ~a   ~a~%~aLagin maiztasuna: ~a Hz.~%Luzera prozesatua: ~a lagin ~a segundo.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
eu_ES: ~a   ~a~%~aLagom maiztasuna: ~a Hz. Laginaren balioak ~a eskalan.~%~
                         Luzera prozesatua: ~a lagin ~a segundo.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
eu_ES: ~a~%Laginaren maiztasuna: ~a Hz. Laginaren balioak ~a eskalan. ~a.~%~aLuzera prozesatua: ~a ~
                      lagin, ~a segundo.~%Gailur anplitudea: ~a (lineala) ~a dB.  Ponderatu gabeko RMS: ~a dB.~%~
                      DC desplazamendua: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
eu_ES: ~a lineala, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
eu_ES: Ezkerra: ~a lin, ~a dB | Eskuina: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
eu_ES: ~a lagin.

en: ~a seconds.
eu_ES: ~a segundo.

en: Audio data analysis:
eu_ES: Audio datuen azterketa:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
eu_ES: <b>Laginaren maiztasuna:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu_ES: <b>Gailurraren anplitudea:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineala) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu_ES: <b>RMS</b> (ponderatu gabea): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
eu_ES: <b>DC desplazamendua:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu_ES: ~a lineala, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
eu_ES: Ezkerra: ~a lin, ~a dB | Eskuina: ~a lineala, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
eu_ES: laginaren datuak

en: Sample #
eu_ES: Lagina #

en: Value (linear)
eu_ES: Balioa (lineala)

en: Value (dB)
eu_ES: Balioa (dB)

en: audio sample value analysis
eu_ES: audio laginaren balioaren azterketa

en: Left (linear)
eu_ES: Ezkerra (lineala)

en: Right (linear)
eu_ES: Eskuina (lineala)

en: Left (dB)
eu_ES: Ezkerra (dB):

en: Right (dB)
eu_ES: Eskuina (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
eu_ES: <span>Sample Data Export</span> bidez Stevek ekoiztuta
    <a href="~a">Audacityrentzat</a> 
    Daulton

en: linear
eu_ES: lineala

en: 2 channels (stereo)
eu_ES: 2 kanal (estereo)

en: 1 channel (mono)
eu_ES: 1 kanal (mono)

en: One column per channel.~%
eu_ES: Kanaleko zutabe bana.~%

en: One row per channel.~%
eu_ES: Kanaleko errenkada bana.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
eu_ES: Ezkerreko kanala eta eskuineko kanala lerro berean.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
eu_ES: Ezkerreko kanala eta eskuineko kanala lerro alternoetan.~%

en: Left channel first then right channel.~%
eu_ES: Ezkerreko kanala lehenengo eta ondoren eskuinekoa.~%

en: Unspecified channel order
eu_ES: Kanalen ordena zehaztu gabea

en: Error.~%"~a" cannot be written.
eu_ES: Errorea.~%"~a" ezin da idatzi.

en: Sample Data Import
eu_ES: Lagin-maiztasunaren inportazioa

en: Select file
eu_ES: Hautatu fitxategi bat

en: Invalid data handling
eu_ES: Datuen tratamendu baliogabea

en: Throw Error
eu_ES: Bota errorea

en: Read as Zero
eu_ES: Irakurri zero gisa

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
eu_ES: Errorea ~%~
                          Ezin izan da '~a' ireki.~%~
                          Egiaztatu fitxategia badagoela.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
eu_ES: Errorea: ~%~
                  Fitxategiak ASCII testu arrunta soilik izan behar du.~%~
                  ('~a' byte baliogabea byte kopuruan:~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
eu_ES: Errorea~%~
                  Datuek zenbakiak izan behar dute ASCII testu arruntean.~%~
                   '~a' ez da zenbakizko balioa.

en: Error.~%Unable to open file
eu_ES: Errorea.~%Ezin da fitxategia ireki

en: Spectral Delete
eu_ES: Ezabaketa espektrala

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
eu_ES: Errorea.~%100 Hz azpiko laginaren maiztasuna ez da onartzen.

en: Tremolo
eu_ES: Tremoloa

en: Waveform type
eu_ES: Uhin-formaren mota

en: Inverse Sawtooth
eu_ES: Alderantzizkatu zerra-hortzak

en: Starting phase (degrees)
eu_ES: Hasierako fasea (gradutan)

en: Wet level (percent)
eu_ES: Hezetasun maila (ehunekotan)

en: Vocal Reduction and Isolation
eu_ES: Ahotsaren murrizketa eta isolamendua

en: Remove Vocals: to mono
eu_ES: Kendu ahotsak: monora

en: Remove Vocals
eu_ES: Kendu ahotsak

en: Isolate Vocals
eu_ES: Isolatu ahotsak

en: Isolate Vocals and Invert
eu_ES: Isolatu ahotsak eta alderantzizkatu

en: Remove Center: to mono
eu_ES: Ezabatu erdikoa: monora

en: Remove Center
eu_ES: Ezabatu erdikoa

en: Isolate Center
eu_ES: Isolatu erdikoa

en: Isolate Center and Invert
eu_ES: Isolatu erdikoa eta alderantzizkatu

en: Analyze
eu_ES: Analizatu

en: Strength
eu_ES: Indarra

en: Low Cut for Vocals (Hz)
eu_ES: Ahots baxuak moztu (Hz)

en: High Cut for Vocals (Hz)
eu_ES: Ahots altuak moztu (Hz)

en: Average x: ~a, y: ~a
                        Covariance x y: ~a
                        Average variance x: ~a, y: ~a
                        Standard deviation x: ~a, y: ~a
                        Coefficient of correlation: ~a
                        Coefficient of determination: ~a
                        Variation of residuals: ~a
                        y equals ~a plus ~a times x~%
eu_ES: Batez bestekoa x: ~a, y: ~a
                        Kobariantzia x y: ~a
                        Batez besteko desbideratzea x: ~a, y: ~a
                        Desbideratze estandarra x: ~a, y: ~a
                        Korrelazio koefizientea: ~a
                        Determinazio koefizientea: ~a
                        Hondarren aldakuntza: ~a
                        y berdin da ~a plus ~a aldiz x~%

en: Pan position: ~a~%The left and right channels are correlated by about ~a %. This means:~%~a~%
eu_ES: Panoramikoaren posizioa: ~a~%Ezkerreko eta eskuineko kanalek % ~a korrelazioa dute. Horrek esan nahi du: ~%~a~%

en:  - The two channels are identical, i.e. dual mono.
                    The center can't be removed.
                    Any remaining difference may be caused by lossy encoding.
eu_ES:  - Bi kanalak berdinak dira, hau da, mono bikoitza.
                   Zentroa ezin da kendu.
                   Gainerako desberdintasuna galera duen kodeketaren eragina izan daiteke.

en:  - The two Channels are strongly related, i.e. nearly mono or extremely panned.
                    Most likely, the center extraction will be poor.
eu_ES:  - Bi kanalak oso erlazionatuta daude, hau da, ia monoa da.
                    Ziurrenik, zentroaren erauzketa eskasa izango da.

en:  - A fairly good value, at least stereo in average and not too wide spread.
eu_ES:  - Nahiko balio ona, gutxienez estereo batez bestekoan dago eta ez oso zabaldua.

en:  - An ideal value for Stereo.
                    However, the center extraction depends also on the used reverb.
eu_ES:  - Balio ezin hobea Estereorako.
                    Hala ere, erdiko erauzketa erabilitako erreberberazioaren araberakoa izango da.

en:  - The two channels are almost not related.
                    Either you have only noise or the piece is mastered in a unbalanced manner.
                    The center extraction can still be good though.
eu_ES:  - Bi kanalak ia ez daude lotuta.
                    Edo zarata besterik ez duzu edo pieza modu desorekatuan menderatzen da.
                    Zentroaren erauzketa ona izan daiteke oraindik.

en:  - Although the Track is stereo, the field is obviously extra wide.
                    This can cause strange effects.
                    Especially when played by only one speaker.
eu_ES:  - Pista estereo bada ere, eremua oso zabala da.
                    Horrek efektu bitxiak sor ditzake.
                    Batez ere bozgorailu bakarrak jotzen duenean.

en:  - The two channels are nearly identical.
                      Obviously, a pseudo stereo effect has been used
                      to spread the signal over the physical distance between the speakers.
                      Don't expect good results from a center removal.
eu_ES:  - Bi kanalak ia berdinak dira.
                       Bistan denez, sasi efektu estereo bat erabili da
                       seinalea bozgorailuen arteko distantzia fisikoaren gainean zabaltzeko.
                       Ez espero emaitza onik zentroa kentzean.

en: This plug-in works only with stereo tracks.
eu_ES: Plugin honek bakarrik erabili daiteke pista estereorekin.

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
eu_ES: Distantzia: (1-tik 120-ra, lehenetsia = 20)

en: Output choice
eu_ES: Irteera aukera

en: Both Channels
eu_ES: Bi kanalak

en: Right Only
eu_ES: Eskuineko kanala bakarrik

en: Number of vocoder bands
eu_ES: Vocoder banda kopurua

en: Amplitude of white noise (percent)
eu_ES: Zarata zuriaren anplitudea (ehunekoa)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
eu_ES: Radar orratzen anplitudea (ehunekoa)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
eu_ES: Radar orratzen maiztasuna (Hz)
