audacity 3.0.3 - en to hy translation catalogue (1454 entries)

en: Comments
hy: Նկարագրություն

en: Error
hy: Եղավ սխալ

en: None
hy: Ոչինչ

en: Rectangle
hy: Ուղղանկյուն

en: Shaped
hy: Ձևավորված

en: Rectangular
hy: Ողղանկյուն

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
hy: 16-բիթ Պրոց. հիշ.

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
hy: 24-բիթ Պրոց. հիշ.

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
hy: 32-բիթ վերբեռն.

en: Module Unsuitable
hy: Մոդուլը անընդունելի է

en: Module "%s" found.
hy: Մոդուլ "%s" -ը գտնված է:

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
hy: 
    
    Միշտ օգտվել վստահելի աղբյուրների մոդուլներից

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Try and load this module?
hy: Փորձե՞լ և բեռնել այս մոդուլը:

en: Nyquist Prompt
hy: Nyquist հրահանգ

en: Created new project
hy: Ստեղծված նոր պրոեկտ

en: Unable to determine
hy: Անհնար է որոշել

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
hy: Լույս

en: Audacity could not write file:
      %s.
hy: Աուդասիթին չի կարողանում գրել ֆայլը՝
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
hy: Աուդասիթին չի կարողանում բացել ֆայլը՝
      %s
    գրման համար:

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
hy: Աուդասիթին չի կարողանում գրել նկարը որպես ֆայլ՝
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
hy: Աուդասիթին չի գտնում ֆայլը՝
      %s.
    Տեսքը բեռնված չէ:

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
hy: Աուդասիթին չի կարողանում բեռնել ֆայլը՝
      %s.
    Վատ png ֆորմա՞տ է միգուցե:

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
hy: Աուդասիթին չի կարող կարդալ, սա լռելյայն տեսք է:
    Խնդրում ենք լուծել խնդիրը:

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
hy: Որոշ ակնկալվող տեսքի ֆայլեր
     գտնվում են՝
      %s.

en: Could not create directory:
      %s
hy: Չի ստացվում ստեղծել ճանապարհը՝
      %s

en: Audacity could not save file:
      %s
hy: Աուդասիթին չի կարող պահպանել ֆայլը՝
      %s

en: Audio Track
hy: Աուդիո ձայնագրություն

en: Warning
hy: Ուշադրություն

en: Could not open file: "%s"
hy: Չի ստացվում բացել ֆայլը՝ "%s"

en: Could not load file: "%s"
hy: Չի ստացվում բեռնել ֆայլը՝ "%s"

en: New
hy: Նոր

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Cut
hy: Կտրել

en: Paste
hy: Տեղադրել

en: Undo
hy: Քայլ հետ

en: Redo
hy: Քայլ առաջ

en: Up
hy: Վերև

note: i18n-hint noun
en: Start
hy: Սկսել

en: Stop
hy: Դադարեցնել

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
hy: Լավ

en: Credits
hy: Հեղինակներ

en: Libraries
hy: Գրադարաններ

en: Special thanks:
hy: Հատուկ շնորհակալություն

en: Build Information
hy: Ստեղծման տեղեկություն

en: Enabled
hy: Միացված է

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Build type:
hy: Տեսակը՝

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
hy: Հիմնական գրադարան

en: Audio playback and recording
hy: Աուդիո նվագարկում և ձայնագրում

en: Sample rate conversion
hy: Հաճախականության փոփոխում

en: File Format Support
hy: Ֆայլի ֆորմատի աջակցում

note: i18n-hint: This is what the library (libmad) does - imports MP3 files
en: MP3 Importing
hy: MP3 ներմուծում

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
hy: OGG Vorbis ֆայլի ներմուծում և վերցնում

en: ID3 tag support
hy: ID3 տեգի աջակցում

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
hy: FLAC ֆայլի ներմուծում և վերցնում

en: MP2 export
hy: MP2 ֆայլի ներմուծում

en: Import via QuickTime
hy: Ներմուծում QuickTime-ի միջոցով

en: FFmpeg Import/Export
hy: FFmpeg ֆայլի ներմուծում/վերցնում

en: Import via GStreamer
hy: Ներմուծում GStreamer-ի միջոցով

en: Features
hy: Նկարագրություն

en: Plug-in support
hy: Պլագինի աջակցում

en: Sound card mixer support
hy: Ձայնային քարտի միախառնող աջակցում

en: Pitch and Tempo Change support
hy: Տեմպի և տոնի փոփոխման աջակցում

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
hy: Զվարճալի տեմպի և տոնի փոփոխման աջակցում

en: GPL License
hy: GPL լիցենզիա

en: Failed to remove %s
hy: Անհաջող հեռացում %s

en: Failed!
hy: Անհաջող էր

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
hy: Վերափոխե՞լ կարգավորումները:
    
    Սա միայն մեկ անգամվա երկխոսություն է, 'նստեցումից' հետո, որտեղ որ հրահանգել եք Կարգավորումների վերնշում:

en: Reset Audacity Preferences
hy: Վերնշել Աուդասիթի կարգավորումները

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
hy: %s գոյություն չունի:
    
    Այն հեռացվել է նախկին ֆայլերի ցանկից:

en: Audacity is starting up...
hy: Աուդասիթին մեկնարկում է...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
hy: &Նոր

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
hy: &Բացել...

en: Open &Recent...
hy: Բացել &նախկիններից...

en: &About Audacity...
hy: &Աուդասիթիի մասին...

en: &Preferences...
hy: &Կարգավորումներ...

en: &File
hy: &Ֆայլ

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
hy: Աուդասիթին չի գտնում տեղ պահելու համար ժամանակավոր ֆայլերը:
    Խնդրում ենք մուտքագրել կարգավորումների համապատասխան վայրում այդ տեղը:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
hy: Աուդասիթին պատրաստվում է փակվել: Խնդրում ենք կրկին բացել Աուդասիթին օգտվելու համար պահպանման վայրից:

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
hy: Բացված է Աուդասիթիի երկու պատճեն միաժամանակ, որը կարող է հանգեցնել
    ֆայլերի կորստի և համակարգի խաթարման:

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
hy: Աուդասիթին չի կարողանում բացել ժամանակավոր ֆայլերի տեղը:
    Այս թղթապանակը հնարավոր է զբաղեցված լինի այլ Աուդասիթիի պատճենի կողմից:

en: Do you still want to start Audacity?
hy: Իսկապե՞ս ցանկանում եք, որ սկսվի Աուդասիթին:

en: Error Locking Temporary Folder
hy: Եղավ սխալ, ժամանակավոր թղթապանակ բացելիս

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
hy: Համակարգը գտնում է, որ Աուդասիթիի այլ պատճեն է բացված:

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
hy: Օգտագործեք նոր կամ բացված հրահանգների կետերը, ներկայիս բացված Աուդասիթիում
    ընթացք բացելու համար մի քանի պրոեկտ միաժամանակ:

en: Audacity is already running
hy: Աուդասիթին արդեն բացված է

en: Audacity Project Files
hy: Աուդասիթի պրոեկտ ֆայլեր

en: Help
hy: Օգնություն

en: Could not find any audio devices.
hy: Չի գտնվել որևէ աուդիո սարք:

en: You will not be able to play or record audio.
hy: Դուք չեք կարող նվագարկել կամ ձայնագրել աուդիոն:

en: Error Initializing Audio
hy: Աուդիոյի թվային մեկնարկման սխալ

en: Out of memory!
hy: Հիշողությունից բարձր է

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը դադարեց: Հնարավոր չէր այն ավելի օպտիմալացնել: Շատ բարձր է:

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը հատեց ձայնի մակարդաչափը %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը դադարեց: Հնարավոր չէր այն ավելի օպտիմալացնել: Շատ ցածր է:

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը մինչ %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը դադարեց: Վերլուծությունների ընդհանուր թիվը գերազանցել է, չգտնելով ձայնաչափը: Կրկին բարձր է:

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը դադարեց: Վերլուծությունների ընդհանուր թիվը գերազանցել է, չգտնելով ձայնաչափը: Կրկին ցածր է:

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի սանդղակը դադարեց: %.2f թվաց ընդհանուր ձայնաչափ:

en: Automatic Crash Recovery
hy: Ավտոմատ հետ բերում վթարային իրավիճակից հետո:

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
hy: Ընտրել

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
hy: Անուն

en: Select Command
hy: Ընտրել հրահանգ

en: &Command
hy: &Կառավարում

en: &Edit Parameters
hy: &Փոխել կարգավորումները

en: &Parameters
hy: &Կարգավորել

en: Your batch command of %s was not recognized.
hy: Ձեր խմբային հրահանգը %s -ի չի ճանաչվել:

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
hy: Հաստատել %s պարամետր(երի) հետ
    
    %s

en: Test Mode
hy: Փորձնական ձև

en: Apply %s
hy: Հաստատել %s

en: Applying '%s' to current project
hy: Հաստատելով '%s' ներկայիս պրոեկտում

en: Please save and close the current project first.
hy: Խնդրում ենք պահպանել ընթացիկ պրոեկտը, ապա փակել:

en: Select file(s) for batch processing...
hy: Ընտրել ֆայլ(երը) հավաքական գործընթացի համար...

en: Applying...
hy: Հաստատվում է...

en: File
hy: Ֆայլ

en: &Cancel
hy: &Դադարեցնել

en: &Rename...
hy: Անվանափոխել...

en: I&mport...
hy: Ներմուծել...

en: E&xport...
hy: Ներմուծել...

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
hy: Քանակ

en: Command
hy: Կառավարում

en: Parameters
hy: Կարգավորել

en: &Insert
hy: &Տեղադրել

en: De&lete
hy: Ջն&ջել

en: Move &Up
hy: Տեղափոխել &վերև

en: Move &Down
hy: Տեղափոխել &ներգև

en: &Save
hy: &Պահպանել

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
hy: - ՎԵՐՋ -

en: %s changed
hy: %s փոխվեց

en: Do you want to save the changes?
hy: Ցանկանու՞մ եք պահպանել փոփոխությունները:

en: Name must not be blank
hy: Անունը չպետք է լինի դատարկ

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
hy: Անունը չպետք է պարունակի '%c' և '%c'

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
hy: Իսկապե՞ս ցանկանում եք ջնջել %s

note: i18n-hint verb
en: Close
hy: Փակել

en: Removing Dependencies
hy: Կախվածների հեռացում

en: Copying audio data into project...
hy: Պատճենվում է աուդիոյի ժամանակը պրոեկտում...

en: Project Depends on Other Audio Files
hy: Պրոեկտը կախված է այլ աուդիո ֆայլերից

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
hy: Պատճենումը այս ֆայլերի ձեր պրոեկտ, կհեռացնի կախվածությունը:
    Սա ապահով է, բայց պահանջում է սկավառակում շատ հիշողություն:

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
hy: 
    
    Ֆայլերը որպես ԲԱՑԱԿԱ տեղափոխվել կամ ջնջվել են և չեն կարող պատճենվել:
    Հետ բերեք դրանք իրենց նախկին տեղը, որպեսզի լինի պատճենում պրոեկտի մեջ:

en: Project Dependencies
hy: Պրոեկտին միացված

en: Audio File
hy: Աուդիո ֆայլ

en: Disk Space
hy: Սկավառակի հիշողությունը

en: Copy Selected Files
hy: Պատճենել նշված ֆայլերը

en: Cancel Save
hy: Դադարեցնել պահպանումը

en: Do Not Copy
hy: Չպատճենել

en: Copy All Files (Safer)
hy: Պատճենել բոլոր ֆայլերը (ապահով)

en: Whenever a project depends on other files:
hy: Ամեն անգամ պրոեկտը կախված այլ ֆայլերից՝

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
hy: Հարցնել ինձ

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
hy: Միշտ պատճենել բոլոր ֆայլերը (ապահով)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
hy: Երբեք չպատճենել որևէ ֆայլ

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
hy: Եթե սկսեք, ձեր պրոեկտը չի պահպանվի սկավառակում: Դուք դա ուզու՞մ եք:

en: Dependency Check
hy: Կախվածության ստուգում

en: FFmpeg support not compiled in
hy: FFmpeg աջակցումը կազմված չէ

en: FFmpeg startup failed
hy: FFmpeg բացումը ձախողվեց

en: FFmpeg library not found
hy: FFmpeg գրադարանը գույություն չունի

en: Locate FFmpeg
hy: տեղադրում FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
hy: Աուդասիթիին պետք է ֆայլ '%s' ներմուծման և աուդիո ֆայլի վերցման համար FFmpeg-ի միջոցով:

en: Location of '%s':
hy: Տեղը '%s':

en: To find '%s', click here -->
hy: Գտնելու համար '%s', սեղմեք այստեղ -->

en: Browse...
hy: Ընտրել...

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
hy: FFmpeg-ի անվճար պատճենի համար, սեղմեք այստեղ -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
hy: Բեռնել

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
hy: Որտեղ է '%s'?

en: FFmpeg not found
hy: FFmpeg-ն գոյություն չունի

en: Do not show this warning again
hy: Չցուցադրել այս զգուշացումը կրկին

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
hy: Սխալ (ֆայլը կարող է չգրվել)՝ %s

en: Do &not copy any audio
hy: Չպատճենել որևէ աուդիո

en: Frequency Analysis
hy: Հաճախականության անալիզներ

en: Spectrum
hy: Սպեկտր

en: Standard Autocorrelation
hy: Ստանդարտ ինքնակորելացիա

en: Cuberoot Autocorrelation
hy: Cuberoot ինքնակորելացիա

en: Enhanced Autocorrelation
hy: Լավացնող ինքնակորելացիա

note: i18n-hint: This is a technical term, derived from the word * "spectrum".  Do not translate it unless you are sure you * know the correct technical word in your language.
en: Cepstrum
hy: Կեպստրա

en: Linear frequency
hy: Գծային հաճախականություն

en: Log frequency
hy: Մուտքային հաճախականություն

note: i18n-hint: abbreviates decibels i18n-hint: short form of 'decibels'.
en: dB
hy: դԲ

en: Zoom
hy: Խոշորացնել

note: i18n-hint: This is the abbreviation for "Hertz", or cycles per second. i18n-hint: Name of display format that shows frequency in hertz
en: Hz
hy: Հց

en: &Export...
hy: &Ֆայլի վերցնում...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
hy: Սպեկտրները գրաֆիկավորելու համար, բոլոր նշված ձայնային ֆայլերը պետք է մի շառավիղի վրա լինեն նույն հաճախականությամբ:

en: Not enough data selected.
hy: Քիչ տվյալ է ընտրված:

en: Export Spectral Data As:
hy: Վերցնել սպեկտրալ ինֆորմացիան որպես՝

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
hy: Հաճախականություն (Հց)	Փուլ (դԲ)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
hy: Լագ (վարկյան)	Հաճախականություն (Հց)	Փուլ

en: Plot Spectrum...
hy: Գրաֆիկական սպեկտր...

en: Welcome!
hy: Բարի գալուստ

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
hy: Աուդիոյի նվագարկում

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
hy: Աուդիոյի ձայնագրում

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
hy: Ձայնագրում - Ընտրելով ձայնագրման սարք

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
hy: Ձայնագրում - Ընտրելով ձայնագրման միջոց

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
hy: Ձայնագրում - Ձայնագրման փուլի կարգավորումներ

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
hy: Փոփոխում և մգացում մենյուները

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
hy: Վերցնում որպես աուդիո ֆայլ

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
hy: Պահպանում որպես Աուդասիթի պրոեկտ

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
hy: Այլ ֆորմատների աջակցում

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
hy: Գրել CD-ի վրա

en: No Local Help
hy: Ընդհանուր օգնություն չկա

en: These are our support methods:
hy: Սրանք մեր օգնության մեթոդներն են՝

en: Action
hy: Գործողություն

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
hy: Հրաժարվել

en: Edit Labels
hy: Փոփոխել կետերը

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
hy: Ձայնային ֆայլ

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
hy: Նշիչ

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
hy: Սկսման ժամ

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
hy: Ավարտի ժամ

en: New...
hy: Նոր...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
hy: Սեղմեք F2 կամ կրկնակի մկնիկի հարված փոխելու համար պարունակությունը:

en: No labels to export.
hy: Չկան նշումներ վերցման համար:

en: Export Labels As:
hy: Վերցնել նշումները որպես՝

en: New Label Track
hy: Նոր նշում ձայնային ֆայլ

en: Enter track name
hy: Մուտքագրեք ձայնային ֆայլի անունը

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
hy: Նշիչ ձայնային ֆայլ

en: Labels
hy: Նշումներ

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
hy: Աուդասիթի առաջին մուտք

en: Choose Language for Audacity to use:
hy: Ընտրել լեզու Աուդասիթին օգտագործելու համար՝

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
hy: Ձեր ընտրած լեզուն, %s (%s), չի համապատասխանում որպես համակարգի լեզու, %s (%s).

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
hy: Վերափոխված 1.0 պրոեկտ ֆայլ նոր ֆորմատի:
    Հին ֆայլը պահպանվեց որպես '%s'

en: Opening Audacity Project
hy: Բացված Աուդասիթի պրոեկտ

en: Audacity Log
hy: Աուդասիթի պատմության գրքույկ

en: &Save...
hy: &Պահպանել...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
hy: Մա&քրել

en: &Close
hy: &Փակել

en: Save log to:
hy: Պահպանել պատմության գրքույկը ... տեղում՝

en: Audacity Karaoke%s
hy: Աուդասիթի Կարաոկե%s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
hy: Եղավ սխալ մեկնարկելիս midi-ն i/o layer.

en: You will not be able to play midi.
hy: Դուք չեք կարող նվագարկել midi.

en: Error Initializing Midi
hy: Եղավ սխալ Midi-ն մեկնարկելիս

en: &Undo %s
hy: &Հետ %s

en: &Undo
hy: Դեպի հետ

en: &Redo %s
hy: &Առաջ %s

en: &Redo
hy: Դեպի առաջ

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
hy: Կա խնդիր ձեր վերջին գործողությունում: Եթե կարծում եք սա 
    սխալմունք է,խնդրում ենք հայտնել մեզ, որ թերություն եք գտել:

en: Disallowed
hy: Արգելված

en: Mix and Render
hy: Միախառնում և ստեղծում

en: Mixing and rendering tracks
hy: Միախառնված և ստեղծված ձայնագրություններ

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
hy: Որակի ամրապնդում

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
hy: Արագություն

en: Musical Instrument
hy: Երաժշտական գործիք

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
hy: Պան

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
hy: Լուռ

note: i18n-hint: This is on a button that will silence all the other tracks.
en: Solo
hy: Սոլո

en: Signal Level Meter
hy: Ազդանշանային մետրի փուլ

en: Moved gain slider
hy: Տեղափոխվել է ամրապնդման սլայդ

en: Moved velocity slider
hy: Տեղափոխված արագագործ սլայդ

en: Moved pan slider
hy: Տեղափոխվել է պան սլայդ

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
hy: Հավելում ձայնագրություն

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
hy: Բոլորը

en: Path
hy: Ճանապարհը

en: Elapsed Time:
hy: Լրացած ժամանակ՝

en: There was a problem printing.
hy: Կա տպման խնդիր

en: Print
hy: Տպել

en: Actual Rate: %d
hy: Ներկա  արագություն: %d

en: Recorded Audio
hy: Ձայնագրված աուդիո

en: Record
hy: Ձայնագրել

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
hy: Պրոեկտը ստուգում է կարդացվող վնասված տեգերը:

en: Close project immediately with no changes
hy: Փակել պրոեկտը հիմա առանց փոփոխության

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
hy: Շարունակել կարգավորումները գրառման հետ պատմության գրքույկում և ստուգել այլ սխալներ: Սա կպահպանի պրոեկտը այս տեսքով մինչ դուք "Փակեք պրոեկտը անհապաղ" հետագա տագնապային նշանների վրա:

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
hy: Ուշադրություն - խնդիրները կարդացվում են հետևող տեգերում

en: Inspecting project file data
hy: Ստուգելով պրոեկտ ֆայլի ծամանակը

en: Treat missing audio as silence (this session only)
hy: Նման բացակայող աուդիո որպես անձայն (միայն այս բացված ժամանակ)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
hy: Փոխարինել բացակայող աուդիոն լռության հետ (միշտ իսկույն):

en: Warning - Missing Aliased File(s)
hy: Ուշադրություն - Բացակայող կեղծված ֆայլ(եր)

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
hy: Վերականգնել կեղծված կարճ ֆայլերը (ապահով և առաջարկված)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
hy: Լռելյայն, բացակայող արտաքին ինֆորմացիայի համար (ծրագրի այս անգամվա միայն)

en: Close project immediately with no further changes
hy: Փակել պրոեկտը անմիջապես առանց փոփոխությունների

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
hy: Ուշադրություն - Բացակայող կեղծ համառոտ ֆայլ(եր)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
hy: Փոխարինել բացակա աուդիոն լռելյայն (միշտ իսկույն)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
hy: Ուշադրություն - Բացակայող ժամանակավոր բլոկ ֆայլ(եր)

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
hy: Պրոեկտը ստուգում է "%s" թղթապանակ 
    գտնված %d առանձին բլոկ ֆայլ(եր): Այս ֆայլերը 
    այս պրոեկտի համար պիտանի չեն, բայց պետք կգան այլ պրոեկտներում: 
    Այդ ֆայլերը վտանգավոր չեն և փոքր են:

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
hy: Շարունակել ջնջելով; հրաժարվել հավելյալ ֆայլերից այս բացված ժամանակ

en: Delete orphan files (permanent immediately)
hy: Ջնջել առանձնացած ֆայլերը (միշտ իսկույն)

en: Warning - Orphan Block File(s)
hy: Ուշադրություն - Առանձնացած բլոկ ֆայլ(եր)

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
hy: Սանդղակ

en: Cleaning up unused directories in project data
hy: Մաքրում պրոեկտի չօգտագործվող վայրերը պրոեկտի ժամանակից

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
hy: Ուշադրություն՝ Կա խնդիր ավտոմատ հետ բերման ժամանակ

en: Error Writing to File
hy: Ֆայլի գրման սխալ

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
hy: (Հետ բերված)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
hy: Ֆայլը պահպանվել է նշված Աուդասիթի %s. -ի կողմից
    Դուք օգտագործում եք Աուդասիթի %s: Պետք է թարմացնեք նոր տարբերակի, բացելու համար այս ֆայլը:

en: Can't open project file
hy: Չի հաջողվում բացել պրոեկտ ֆայլը

en: Error Saving Project
hy: Պրոեկտի պահպանումը անհաջող էր

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
hy: Ձեր պրոեկտը հիմա դատարկ է:
    Եթե պահպանվի, պրոեկտում չի լինի ոչմի ձայնագրություն:
    
    Այլ նախկին բաց ձայնագրություն պահպանելու համար՝
    Սեղմեք 'Ոչ', Փոխել > Դեպի հետ մինչ բոլոր ձայնագրությունները
    Բացում, մինչ ֆայլ > Պահպանել պրոեկտը:
    
    Պահպանե՞լ ամեն դեպքում:

en: Warning - Empty Project
hy: Ուշադրություն - Դատարկ պրոեկտ

en: Saved %s
hy: Պահպանված %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
hy: Պրոեկտը չի պահպանվել, որովհետև ֆայլի անունը ապահովում է այլ պրոեկտի համար:
    Խնդրում ենք փորձել կրկին և նշել իսկական անունը:

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
hy: 'Պահպանել պրոեկտը' Աուդասիթի պրոեկտի համար չի լինի աուդի ֆայլ:
    Աուդիո ֆայլի համար, որը պետք է բացվի այլ ծրագրերի միջոցով, ընտրեք 'Վերցնել':

en: %s is already open in another window.
hy: %s կրկին բացված է այլ պատուհանում:

en: Error Opening Project
hy: Պրոեկտի բացումը անհաջող էր

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
hy: Դուք փորձում եք բացել ավտոմատ ստեղծված հետ բերման ֆայլ:
    Այս արդյունքի հետևանքով որոշ ինֆորմացիա կարող է անհետանալ:
    
    Խնդրում ենք բացել համապատասխան Աուդասիթի պրոեկտ ֆայլեր:

en: Warning - Backup File Detected
hy: Ուշադրություն - Հետ բերման ֆայլեր են գտնվել

en: Error Opening File
hy: Ֆայլի բացումը անհաջող էր

en: Error opening file
hy: Ֆայլի բացումը անհաջող էր

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
hy: Ֆայլը հնարավոր է թերի է կամ թալանված: 
    %s

en: Error Opening File or Project
hy: Պրոեկտի կամ ֆայլի բացումն անհաջող էր

en: Project was recovered
hy: Պրոեկտը հետ բերվեց

en: Recover
hy: Հետ բերել

en: Imported '%s'
hy: Ներմուծված '%s'

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Error Importing
hy: Ներմուծման սխալ

en: Welcome to Audacity version %s
hy: Բարի գալուստ Աուդասիթի տարբերակ %s

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
hy: 
    Եթե պահպանվի, պրոեկտում չի լինի ձայնագրություն:
    
    Պահպանել որևէ երևացող բացված ձայնագրություն՝
    Դադարեցնել, փոխել > Դեպի հետ մինչ բոլոր ձայնագրությունները
    Բացում, մինչ ֆայլ > Պահպանել պրոեկտը:

en: Screen Capture Frame
hy: Էկրանի տարածային շրջանակ

en: Choose location to save files
hy: Ընտրեք վայր ֆայլերի պահպանման համար

en: Save images to:
hy: Պահպանել նկարները...

en: Choose...
hy: Ընտրել...

en: Capture entire window or screen
hy: Նկարել նշված պատուհանը կամ էկրանը

en: Resize Small
hy: Փոխել փոքրի

en: Resize Large
hy: Փոխել մեծի

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'Blue'
en: Blue Bkgnd
hy: Կապույտ ֆոն

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'White'
en: White Bkgnd
hy: Սպիտակ ֆոն

en: Capture Window Only
hy: Նկարել պատուհանը միայն

en: Capture Full Window
hy: Նկարել ամբողջ պատուհանը

en: Capture Window Plus
hy: Նկարել պատուհանը և ավելին

en: Capture Full Screen
hy: Նկարել ամբողջ էկրանով

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
hy: Սպասեք 5 վարկյան և նկարեք նախկին նշված պատուհանը/երկխոսությունը

en: Capture part of a project window
hy: Նկարել պրոեկտի էկրանի մաս

en: All Toolbars
hy: Բոլոր գործիքադարակները

en: SelectionBar
hy: ՆշվածԲար

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Transport
hy: Շարժ

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
hy: Մետր

en: Play Meter
hy: Նվագարկել հաշվիչով

en: Record Meter
hy: Ձայնագրել հաշվիչով

en: Edit
hy: Փոխել

en: Device
hy: Սարք

en: Track Panel
hy: Ձայնագրության պանել

en: Ruler
hy: Քանոն

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
hy: Ձայնագրություններ

en: First Track
hy: Առաջին ձայնագրություն

en: Second Track
hy: Երկրորդ ձայնագրություն

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: One Sec
hy: Մեկ վարկ.

en: Ten Sec
hy: Տաս վարկ.

en: One Min
hy: Մեկ րոպե

en: Five Min
hy: Հինգ րոպե

en: One Hour
hy: Մեկ ժամ

en: Short Tracks
hy: Կարճ ձայնագրություններ

en: Medium Tracks
hy: Միջին ձայնագրություններ

en: Tall Tracks
hy: Մեծ ձայնագրություններ

en: Choose a location to save screenshot images
hy: Ընտրեք վայր պահպանելու համար նկարված նկարները

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
hy: Նշված ֆայլը չի կարող վերափոխվել Յունիկոդ տառատեսակներ են ընտրված:

en: Specify New Filename:
hy: Նշված նոր ֆայլի անունը՝

en: Position
hy: Հեռավորություն

en: Dry Previe&w
hy: Չոր դիտու&մ

en: Debu&g
hy: Վրիպ&ած

en: Off
hy: Անջատել

en: Nearest
hy: Մոտակա

en: Prior
hy: Պրիոր

en: Sound Activated Record
hy: Ձայնի ակտիվացված ձայնագրում

en: Activation level (dB):
hy: Ակտիվացման փուլ (դԲ)՝

en: Welcome to Audacity!
hy: Բարի գալուստ Աուդասիթի:

en: Don't show this again at start up
hy: Չցուցադրել սա մուտքի ժամանակ

en: Artist Name
hy: Կատարողի անունը

en: Track Title
hy: Երգի վերնագիրը

en: Album Title
hy: Ալբոմի վերնագիրը

en: Track Number
hy: Երգի համարը

en: Year
hy: Տարին

en: Genre
hy: Ոճը

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
hy: Օգտագործել մկնիկի ստեղները (կամ ՆՇԻ՛Ր ստեղն փոփոխումից հետո) կառավարելու համար դաշտերը:

en: Tag
hy: Տեգ

en: Value
hy: Արժեք

en: &Add
hy: Ավելացնել

en: &Remove
hy: Հեռացնել

en: Genres
hy: Ոճեր

en: E&dit...
hy: Փ&ոխել...

en: Rese&t...
hy: Վեր&նշել...

en: Template
hy: Պատրաստի նմուշ

en: &Load...
hy: Բեռնում...

en: Set De&fault
hy: Դնել լռ&ելյայն

en: Edit Genres
hy: Փոխել ոճերը

en: Unable to save genre file.
hy: Հնարավոր չէ պահպանել ժանր ֆայլը:

en: Reset Genres
hy: Վերնշել ժանրերը

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ուզում եք վերնշել ոճային ֆայլերը լռելյայն:

en: Unable to open genre file.
hy: Չի հաջողվում բացել ոճի ֆայլը:

en: Load Metadata As:
hy: Ժամաչափի բեռնում որպես՝

en: Error Loading Metadata
hy: Ժամաչափի բեռնման սխալ

en: Save Metadata As:
hy: Պահպանել ժամաչափը որպես՝

en: Error Saving Tags File
hy: Տեգ ֆայլի պահպանման սխալ

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
hy: Ժամաչափը

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
hy: Ժամ ֆայլի

en: Audacity Timer Record
hy: Աուդասիթի ժամային ձայնագրում

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
hy: Ժամաչափը զրո է: Ոչինչ չի ձայնագրվել:

en: Error in Duration
hy: Ժամաչափի սխալ

en: Duration:
hy: Ժամաչափ՝

en: Audacity Timer Record Progress
hy: Աուդասիթի ժամային ձայնագրման սանդղակ

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
hy: 099 ժ 060 ր 060 վ

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
hy: 099 օր 024 ժ 060 ր 060 վ

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
hy: Սկզբի ամսաթիվ և ժամ

en: Start Date
hy: Սկզբի ամսաթիվ

en: End Date and Time
hy: Վերջի ամսաթիվ և ժամ

en: End Date
hy: Վերջի ամսաթիվ

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
hy: Աուդասիթի ժամային ձայնագրում - Սպասել սկսման

en: Stereo, 999999Hz
hy: Ստերեո, 999999Հց

en: TrackView
hy: ՁայնագրությանԴիտում

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
hy: Ձայնագրություն %d

en:  Mute On
hy: Լուռ միացնել

en:  Solo On
hy: Սոլո միացնել

en:  Select On
hy: Նշում միացնել

en: Click and drag to resize the track.
hy: Սեղմեք և քաշեք, ձայնագրության չափը փոփոխելու համար:

en: Removed audio track(s)
hy: Հեռացված աուդիո ձայնագրություն(ներ)

en: Remove Track
hy: Հեռացնել ձայնագրությունը

en: Removed track '%s.'
hy: Հեռացված ձայնագրություն '%s.'

en: Track Remove
hy: Հեռացնել ձայնագրություն

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
hy: Ձայնագրում

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
hy: Նշվածը փոքր է ձայնային բանալի դնելու համար

en: Calibration Results
hy: Չափաբերման արդյունք

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Էներգիա                  -- արժեք: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Նշանափոխություն                  -- արժեք: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Վայրի փոխումներ                  -- արժեք: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: There is not enough room available to paste the selection
hy: Բավարար տարածք չկա նշվածի տեղադրման համար

en: There is not enough room available to expand the cut line
hy: Բավարար տարածք չկա կտրված ֆայլի տարածման համար

en: Remaining Time:
hy: Մնացած ժամանակ՝

en: Command
hy: Կատարող

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
hy: Կրկնել %s

en: Threshold:
hy: Մուտք՝

en: Delay time (seconds):
hy: Դանդաղեցման ժամ (վարկյան)՝

en: Decay factor:
hy: Քայքայման գործոն՝

en: Format:
hy: Ֆորմատ՝

en: Command:
hy: Հրահանգ՝

en: Effects
hy: Էֆեկտներ

en: Selection
hy: Ընտրվածը

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
hy: Նշել

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Delete
hy: Ջնջել

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
hy: Պատիչ

en: Linear
hy: Գծային

en: Amplify
hy: Ընդլայնել

en: Amplification dB
hy: Ընդլայնում դԲ

en: Auto Duck
hy: Ինքնախուսափում

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
hy: Դուք ընտրել եք ֆայլ, որը աուդիո չէ: ԱվտոԽուսափումը-ը աշխատում է աուդիո ֆայլերում միայն:

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
hy: Ավտո խուսափմանն անհրաժեշտ է վերահսկել ձայնագրությունները, որը ներգևում պիտի տեղադրվի, նշված ձայնագրությունը (ները):

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
hy: վարկյան

en: Preview not available
hy: Կարճ դիտում չի աջակցում

en: Bass and Treble
hy: Բաս և եռատակ

en: Bass (dB):
hy: Բաս (դԲ)՝

en: Bass
hy: Բաս

en: &Treble (dB):
hy: Եռատակ (դԲ)՝

en: Treble
hy: Եռատակ

en: Level
hy: Փուլ

en: Change Pitch
hy: Փոխել տոնի բարձրությունը

en: Change Pitch without Changing Tempo
hy: Փոխել տոնի բարձրությունը տեմպի հետ

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
hy: Մոտավոր սկսման տոնի բարձրություն՝ %s%d (%.3f Հց)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
hy: Տոնի բարձրություն

en: from Octave
hy: Օկտավաից

en: to Octave
hy: Օկտավա

en: Semitones (half-steps)
hy: Որոշ տոներ (կես-քայլեր)

en: Frequency
hy: Հաճախություն

en: from (Hz)
hy: (Հց) -ից

en: to (Hz)
hy: մինչ (Հց)

en: Percent Change
hy: Տոկոս փոխում

en: Change Speed
hy: Փոխված արագություն

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
hy: Փոխված արագություն, ազդելով տեմի և տոնի բարձրության

en: Selection Length
hy: Ընտրվածի երկարություն

en: Change Tempo
hy: Փոխել տեմպը

en: Change Tempo without Changing Pitch
hy: Փոխել տեմպը տոնի բարձրության հետ

en: Length (seconds)
hy: Երկարություն (վարկյան)

en: Click Removal
hy: Սեղմել հեռացման

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
hy: Այս աուդիոյի համար ալգորիթմը էֆեկտիվ չէ: Չփոխվեց:

en: Selection must be larger than %d samples.
hy: Նշվածը պետք է մեծ լինի քան %d նշումները:

en: Threshold
hy: Շեմ

en: Max Spike Width
hy: Առավելագ. ծայրի լայնությունը

en: Compressor
hy: Խտացնող

note: i18n-hint: usually leave this as is as dB doesn't get translated
en: %3d dB
hy: %3d դԲ

en: %.1f secs
hy: %.1f վարկյ.

en: Ratio %.0f to 1
hy: Հարաբերակցում %.0f ից 1

en: Ratio %.1f to 1
hy: Հարաբերակցում %.1f ից 1

en: Noise Floor
hy: Աղմուկի ծածկ

en: Ratio
hy: Հարաբերակցում

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
hy: Գրոհի ժամ

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
hy: Ազատ ժամանակ

en: Threshold %d dB
hy: Շեմը %d դԲ

en: Noise Floor %d dB
hy: Աղմուկի ծածկ %d դԲ

en: Release Time %.1f secs
hy: Մնաց ժամանակ %.1f վարկյ.

en: You can only measure one track at a time.
hy: Դուք կարող եք չափել միայն մեկ ձայնագրություն ժամանակի հետ:

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
hy: Ոչինչ չափված չէ:
    Խնդրում ենք ընտրել ձայնագրության մաս:

note: i18n-hint noun
en: End
hy: Ավարտ

en: Volume
hy: Ձայնաչափ

en: &Foreground:
hy: Առաջին պլանի ֆոն՝

en: Foreground start time
hy: Առաջին պլանի ֆոն սկսման ժամանակ

en: Foreground end time
hy: Առաջին պլանի ֆոն ավարտի ժամանակ

en: &Measure selection
hy: Հավասարեցման նշում

en: &Background:
hy: Հետևի պլան ֆոն:

en: Background start time
hy: Հետևի պլանի ֆոն սկսման ժամանակ

en: Background end time
hy: Հետևի պլանի ֆոն ավարտի ժամանակ

en: Mea&sure selection
hy: Հավա&սարեցման նշում

en: Result
hy: Արդյունք

en: Co&ntrast Result:
hy: Մթաց&ման արդյունք՝

en: R&eset
hy: Վեր&նշել

en: &Difference:
hy: Տարբերություն՝

en: &Help
hy: Օգնություն

en: zero
hy: զրո

en: indeterminate
hy: Անորոշ

en: Difference is indeterminate.
hy: Տարբերությունը անորոշ է:

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
hy: WCAG2 Անցում

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
hy: WCAG2 Ձախողում

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
hy: Ներկա տարբերությունը

en: Measured foreground level
hy: Հավասարեցված առաջին պլանի ֆոնի փուլ

en: No foreground measured
hy: Չկա առաջին պլանի ֆոնի հավասարված

en: Measured background level
hy: Հավասարեցված հետևի պլանի ֆոնի փուլ

en: No background measured
hy: Չկա հետևի պլանի ֆոնի հավասարեցված

en: Export Contrast Result As:
hy: Ներմուծել մթացման արդյունքը որպես՝

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
hy: WCAG 2.0 հաջող էր կրիտերիա 1.4.7 մթացման արդյունք

en: Filename = %s.
hy: Ֆայլի անուն = %s.

en: Foreground
hy: Առաջին պլանի ֆոն

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hy: Ժամ սկսված = %2d ժամ, %2d րոպե, %.2f վարկյան:

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hy: Ժամ ավարտված = %2d ժամ, %2d րոպե, %.2f վարկյան:

en: Background
hy: Հետևի պլանի ֆոն

en: Results
hy: Արդյունք

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
hy: Հաջող կրիտերիա 1.4.7 ից WCAG 2.0: անցում

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
hy: Հաջող կրիտերիա 1.4.7 ից WCAG 2.0: դուրս

en: Data gathered
hy: Ինֆորացիոն հավաքված

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
hy: Մթացման անալիզ (WCAG 2 համապատասխանություն)

en: Contrast...
hy: Հակադրում...

en: Distortion
hy: Այլակերպում

en: Duty cycle:
hy: Աշխատման ցիկլ՝

en: Tone duration:
hy: Տոնի ժամաչափ՝

en: Silence duration:
hy: Լռության ժամաչափ՝

en: Echo
hy: Կրկնում

en: Preparing preview
hy: Կարճ դիտման պատրաստում

en: Previewing
hy: Կարճ դիտում

en: Applied effect: %s
hy: Կիրառված էֆեկտ %s

en: &Generate
hy: Արտադրել

en: Delete Preset
hy: Ջնջել վերագրումը

en: Options...
hy: Կարգավորել...

en: Save Preset
hy: Պահպանել վերագրումը

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
hy: Բ-սպլայն

en: Cosine
hy: Կոսինուս

en: Cubic
hy: Քառակուսի

en: Equalization
hy: Տատանումների կառուցում

en: Graphic EQ
hy: Գրաֆիկ տատանում

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
hy: Հաստատել տատանումները, բոլոր նշված ձայնագրությունները պետք է լինեն նույն ձայնաչափի բաժնի

en: Max dB
hy: Առավելագույն դԲ

en: Min dB
hy: Ամենաքիչ դԲ

en: Draw Curves
hy: Գծման կորեր

en: Linear Frequency Scale
hy: Գծային հաճախականության սանդղակ

en: Li&near Frequency Scale
hy: Գծային հաճախականության սանդղակ

en: Length of &Filter:
hy: Ֆիլտրերի եր&կարությամբ

en: Length of Filter
hy: Ֆիլտրերի երկարությամբ

en: &Select Curve:
hy: Նշել կոր՝

en: Select Curve
hy: Նշել կոր

en: S&ave/Manage Curves...
hy: Պ&ահպանել/փոփոխել կորերը...

en: Fla&tten
hy: Հար&թեցում

en: &Invert
hy: Շրջել

en: &Processing:
hy: Ընթացքում է՝

en: D&efault
hy: Լռելյայն

en: &SSE
hy: Հոսքային ՍԻՄԴ հավելում

en: SSE &Threaded
hy: Հոսքային ՍԻՄԴ հավելում և թափանցած

en: A&VX
hy: Ընդլայնվ&ած վեկտոր հավելում

en: AV&X Threaded
hy: Ընդլայնվ&ած վեկտոր հավելում թափանցած

en: &Bench
hy: Նշանատեղ

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
hy: անանուն

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
hy: Սխալ, տատանման կորերի բեռնման ժամանակ ֆայլից:
    %s
    Սխալ հաղորդագրությունում ասվում է՝
    %s

en: Error Loading EQ Curves
hy: Սխալ, տատանման կորերի բեռնման ժամանակ

en: Error Saving Equalization Curves
hy: Սխալ, տատանման կորերի պահպանման ժամանակ

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
hy: Հարցված կորը չկա, վերցված 'անանուն'

en: Curve not found
hy: Կորը գոյություն չունի

en: Manage Curves List
hy: Փոփոխել կորերի ցանկը

en: Manage Curves
hy: Փոփոխել կորերը

en: &Curves
hy: Կորեր

en: Curve Name
hy: Կորի անունը

en: D&elete...
hy: Ջնջել...

en: &Get More...
hy: Ստանալ ավելին...

en: De&faults
hy: Լռ&ելյայն

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
hy: Անվանափոխել 'անանունը' պահպանելու համար նոր վայրում:
    'Լավ' պահպանում բոլոր փոփոխությունների, 'Չեղարկել' չկատարել:

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
hy: 'անանուն' միշտ գտնվում են ցանկի ամենաներգևում

en: 'unnamed' is special
hy: 'անանուն' հատուկ

en: Rename...
hy: Անվանափոխել...

en: Name is the same as the original one
hy: Անունը որոշներում, որպես օրիգինալ՝ մեկն է

en: Same name
hy: Որոշ անուն

en: Curve exists
hy: Կորը գոյություն ունի

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
hy: Չեք կարող ջնջել 'անանուն' կորը

en: Can't delete 'unnamed'
hy: Չի ջնջվում 'անանունը'

en: Confirm Deletion
hy: Ջնջման հաստատում

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
hy: Չեք կարող ջնջել 'անանուն' կորը, այն հատուկ է:

en: Choose an EQ curve file
hy: Ընտրել տատանման կոր ֆայլ

en: Export EQ curves as...
hy: Վերցնել տատանման կորերը որպես...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
hy: Չեք կարող վերցնել 'անանուն' կորը, այն հատուկ է:

en: Cannot Export 'unnamed'
hy: Չի հաջողվում վերցնել 'անանուն'

en: %d curves exported to %s
hy: %d կորերը վերցվեցին դեպի %s

en: Curves exported
hy: Կորերը վերցվեց

en: No curves exported
hy: Չկա կոր վերցման համար

en: Fade In
hy: Ավելացնել

en: Fade Out
hy: Քչացնել

en: Find Clipping
hy: Գտնել անջատում

en: Clipping
hy: Կտրում

en: There is not enough room available to generate the audio
hy: Բավարար տարածք չկա ստեղծելու համար աուդիոն

en: Invert
hy: Շրջել

en: Noise reduction
hy: Աղմուկի կրճատում

en: Sensitivity
hy: Զգայունություն

en: Frequency smoothing
hy: Հաճախականության հարթում

en: Step 1
hy: Քայլ 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
hy: Նշել մի քանի վարկյան աղմուկի համար, որ Աուդասիթին իմանա, որ մասը զտի հանի,
    ապա սեղմել Ստանալ աղմուկի պրոֆիլ՝

en: &Get Noise Profile
hy: &Ստանալ աղմուկի պրոֆիլ

en: Step 2
hy: Քայլ 2

en: Noise:
hy: Աղմուկ՝

en: &Isolate
hy: &Մեկուսացում

en: Noise Removal
hy: Աղմուկի հեռացում

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
hy: Նշել բոլոր ձեր զտած աուդիոները, ընտրել ինչքան աղմուկ եք ուզում լինի
    զտել հանել և սեղմել 'Լավ' հեռացնելու համար աղմուկը:

en: Noise re&duction (dB):
hy: Աղմուկի կր&ճատում (դԲ)՝

en: &Sensitivity (dB):
hy: &Զգայունություն (դԲ)՝

en: Fr&equency smoothing (Hz):
hy: Հա&ճախականության հարթում (Հց)՝

en: Attac&k/decay time (secs):
hy: Հարձակ&ման/հետ քաշման ժամ (վարկյան)՝

en: Attack/decay time
hy: Հարձակման/հետ քաշման ժամ

en: Re&move
hy: Հե&ռացնել

en: Normalize
hy: Կարգավորել

en: Removing DC offset and Normalizing...
hy: Հեռացում DC ճյուղի և կարգավորում...

en: Removing DC offset...
hy: Հեռացում DC ճյուղի...

en: Normalizing without removing DC offset...
hy: Կարգավորում հեռացնելով DC ճյուղը...

en: Phaser
hy: Փուլապտտիչ

en: Stages
hy: Մասեր

en: Dry Wet
hy: Չոր խոնավ

en: LFO frequency in hertz
hy: Ցածր տատանմ. հաճախականություն հերցում

en: LFO start phase in degrees
hy: Ցածր տատանմ. սկզբնափուլ աստիճաններում

en: Depth in percent
hy: Խորություն տոկոսում

en: Feedback in percent
hy: Հետադարձ կամ տոկոսով

en: Repair
hy: Նորոգել

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
hy: Վերականգնման էֆեկտը նախատեսված է օգտագործելու, վնասված աուդիոյի շատ կարճ մասերում (մինչև 128 մաս):
    
    Մեծացնել և ընտրել փոքր խումբ երկրորդից, նորոգման համար:

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
hy: Նորոգումն աշխատում է օգտագործելով աուդիո տվյալները դուրս, ընտրված տարածքում:
    
    Խնդրում ենք ընտրել տարածք որն ունի աուդիո շփում առնվազն մեկ կողմը:
    
    Որքան շրջապատող աուդիո, այնքան լավ:

en: Repeat
hy: Կրկնել

en: Vocal I
hy: Վոկալ I

en: Vocal II
hy: Վոկալ II

en: Bathroom
hy: Խոնավ տարածք

en: Small Room Bright
hy: Փոքր տարածք լուսավոր

en: Small Room Dark
hy: Փոքր տարածք մութ

en: Medium Room
hy: Միջին տարածք

en: Large Room
hy: Մեծ տարածք

en: Church Hall
hy: Դահլիճ

en: Cathedral
hy: Տաճար

en: Reverb
hy: Արտացոլում

en: &Room Size (%):
hy: &Տարածքի չափ (%)՝

en: &Pre-delay (ms):
hy: &Առաջխաղացման ուշացում (մվ)՝

en: Rever&berance (%):
hy: Ռեվերբերացում (%)՝

en: Da&mping (%):
hy: Խլացում (%)՝

en: Tone &Low (%):
hy: Թույլ &տոն (%)՝

en: Tone &High (%):
hy: Բարձր &տոն (%)՝

en: Wet &Gain (dB):
hy: Խոնա&վացում (դԲ)՝

en: Dr&y Gain (dB):
hy: Չորա&ցում (դԲ)՝

en: Stereo Wid&th (%):
hy: Ստերեո երկար&ություն (%)՝

en: Wet O&nly
hy: Միայն խ&ոնավ

en: Reverse
hy: Հակառակ

note: i18n-hint: Butterworth is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Butterworth
hy: Բաթերվորտ

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
hy: Չեբիշև տեսակ I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
hy: Չեբիշև տեսակ II

en: Lowpass
hy: Թույլ հաճախությամբ

en: Highpass
hy: Ուժեղ հաճախությամբ

en: Classic Filters
hy: Դասական զտումներ

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
hy: Զտման հաստատման համար, բոլոր նշված ձայնագրությունները պետք է լինեն նույն ձայնաչափի բաժնի:

en: &Filter Type:
hy: &Զտման տեսակը՝

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
hy: Պատ&վեր՝

en: &Passband Ripple:
hy: &Խմբաբենդային տատանում՝

en: &Subtype:
hy: &Ներտեսակ՝

en: C&utoff:
hy: Կ&տրվածք՝

en: Minimum S&topband Attenuation:
hy: Մինիմալ դ&ադարբենդային մարում՝

en: Initial Tempo Change (%)
hy: Նախնական տեմպի փոխում (%)

en: Final Tempo Change (%)
hy: Վերջնական տեմպի փոխում (%)

en: Initial Pitch Shift
hy: Նախնական ձայնի բարձրության

en: (%) [-50 to 100]:
hy: (%) [-50 ից 100]:

en: Final Pitch Shift
hy: Վերջնական ձայնի բարձրություն

en: Logarithmic
hy: Լոգարիթմային

en: Sine
hy: Սինուս

en: Square
hy: Վանդակ

en: Sawtooth
hy: Սղոցատամ

en: Square, no alias
hy: Քառակուսի, ոչմի կեղծանուն

en: Frequency Hertz Start
hy: Հաճախականություն հերց սկսման

en: Frequency Hertz End
hy: Հաճախականություն հերց ավարտի

en: Amplitude Start
hy: Ամպլիտուդա սկիզբ

en: Amplitude End
hy: Ամպլիտուդա ավարտ

en: Truncate Detected Silence
hy: Ընդհատել գտնված լռությունը

en: Compress Excess Silence
hy: Խտացնել ավելացված լռությունը

en: Truncate Silence
hy: Ընդհատել լռություն

en: Detect Silence
hy: Գտնել լռություն

en: VST Effects
hy: VST էֆեկտներ

en: Buffer Size
hy: Բուֆեր չափը

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
hy: &Բուֆեր չափ (8 ից 1048576 նմուշներ)՝

en: Enable &compensation
hy: Միացնել &հատուցումը

en: Graphical Mode
hy: Գրաֆիկական տեսք

en: Save VST Preset As:
hy: Պահպանել VST սկզբնաբերումը որպես՝

en: Error Saving VST Presets
hy: VST սկզբնաբերման պահպանման սխալ

en: Load VST Preset:
hy: Բեռնել VST նշումը՝

en: Error Loading VST Presets
hy: VST նշումների բեռնման սխալ

en: Effect Settings
hy: Էֆեկտի կարգավորումներ

en: Resonance
hy: Ռեզոնանս

en: Wah frequency offset in percent
hy: Վահ հաճախականության ճյուղ տոկոսում

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
hy: Աուդիո յունիթ

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
hy: Աուդիո յունիթ էֆեկտներ

en: Generator
hy: Ստեղծող

en: Applying Nyquist Effect...
hy: Nyquist էֆեկտի հաստատում...

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
hy: Ներեցեք, չի կարող հաստատվել էֆեկտը ստերեո ձայնագրությունների վրա,  ուր ձայնագրությունները անհավասար են:

en: Nyquist returned too many audio channels.
hy: Nyquist վերադարձած շատ աուդիո ալիքներ:

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
hy: Nyquist վերադարձած մեկ աուդիո ալիք որպես զանգված:

en: Nyquist returned an empty array.
hy: Nyquist վերադարձած դատարկ զանգված:

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
hy: Ուշադրություն՝ Nyquist-ը վերադառնում է վնասված UTF-8 շարքով, վերստեղծված այստեղ որպես Latin-1]

en: Error in Nyquist code
hy: Սխալ` Nyquist կոդում

en: Enter Nyquist Command:
hy: Մուտք Nyquist կատարող՝

en: &Load
hy: &Բեռնել

en: untitled
hy: անվերնագիր

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
hy: Ներեցեք, Vamp պլագինները չեն կարող բացվել ստերեո ձայնագրությունների վրա, որտեղ ձայնագրության անհատական ալիքները անհավասար են:

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
hy: Ներեցեք, չի ստացվում բեռնել Vamp պլագինը:

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
hy: Ներեցեք, Vamp պլագինը չի ստացվում մեկնարկել:

en: Plugin Settings
hy: Պլագին կարգավորումներ

en: Program
hy: Ծրագիր

en: Export Audio
hy: Վերցնել աուդիոն

en: Edit Metadata Tags
hy: Փոխել ժամանակի ինֆորմացիոն տեգերը

en: All selected audio is muted.
hy: Բոլոր նշված աուդիոները ձայնազրկված են:

en: All audio is muted.
hy: Բոլոր աուդիոները ձայնազրկված են:

en: You are about to export a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to export the file under this name?
hy: Դուք պատրաստվում եք վերցնել %s ֆայլը "%s" անունով:
    
    Ճիշտ տարբերակում այս ֆայլերը ավարտվում են ".%s" -ով և որոշ ծրագրեր չեն բացում ոչ ստանդարտ ֆայլի տեսակները:
    
    Իսկապե՞ս ցանկանում եք վերցնել ֆայլը այս նույն անունով:

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
hy: Ներեցեք, բայց տեղանուններում 256-ից ավելի տառեր չի աջակցում:

en: Advanced Mixing Options
hy: Հավելյալ միախառնման կարգավորում

en: Channel: %2d
hy: Ալիք՝ %2d

en: Output Channels: %2d
hy: Արտադրման ալիքներ՝ %2d

en: Mixer Panel
hy: Միխառնող պանել

en: Show output
hy: ցուցադրել ելքը

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
hy: Տվյալները պետք է ուղղվեն ստանդարտ: "%f" ֆայլի անվան օգտագործում վերցման պատուհանում:

en: Find path to command
hy: Գտնել հրահանգի ճանապարհը

en: (external program)
hy: (արտաքին ծրագիր)

en: Cannot export audio to %s
hy: Չի ստացվում աուդիոյից %s վերցնում

en: Export
hy: Վերցնում

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
hy: Նշված աուդիոյի վերցնում հրահանգագծի կոդավորմամբ

en: Command Output
hy: Հրահանգի ելք

en: &OK
hy: Լավ

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
hy: FFmpeg-ի պատշաճ կարգավորումը պահանջում է շարունակում:
    Կարող եք կարգավորել այն մտնելով՝ Կարգավորումներ> Գրադարան:

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
hy: FFmpeg-ն չգտավ աուդիո կոդեկը 0x%x.
    Հավանաբար այս կոդեկը չի աջակցում:

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
hy: Փորձվում է վերցնել %d ալիքներ, բայց նշված ելքայի ֆորմատի ալիքների առավելագույն քանակը %d է

en: Exporting selected audio as %s
hy: Վերցնել նշված աուդիոն որպես %s

en: Invalid sample rate
hy: Սխալ ձայնաչափի բաժին

en: Resample
hy: Վերահաճախավորել

en: You may resample to one of the rates below.
hy: Դուք կարող եք վերանշել մեկը ներգևում դրված

en: Sample Rates
hy: Ձայնի բաժին

en: Bit Rate:
hy: Բիթի չափ՝

en: Cutoff:
hy: Կտրվածք՝

en: Overwrite preset '%s'?
hy: Վերագրե՞լ նախադրված '%s'

en: Confirm Overwrite
hy: Վերագրման հաստատում

en: Please select format before saving a profile
hy: Խնդրում ենք ընտրել ֆորմատ, մինչ պրոֆիլի պահպանում

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
hy: Խնդրում ենք ընտրել կոդեկ, մինչ պրոֆիլի պահպանում

en: Preset '%s' does not exist.
hy: Վերագրումը '%s' գոյություն չունի:

en: Main
hy: Գլխավոր

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
hy: M4A (AAC) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
hy: AC3 Ֆայլեր (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
hy: AMR (նեղ խումբ) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
hy: WMA (տարբերակ 2) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
hy: Ընտրովի FFmpeg վերցնում

en: Estimate
hy: Գնահատում

en: 2-level
hy: 2 փուլ

en: 4-level
hy: 4 փուլ

en: 8-level
hy: 8 փուլ

en: Full search
hy: Ամբողջական որոնում

en: Log search
hy: Պատմ. ֆայլերի որոնում

en: Preset:
hy: Վերագրում՝

en: Load Preset
hy: Վերագրամն բենում

en: Import Presets
hy: Ներմուծել վերագրումներ

en: Export Presets
hy: Վերցնել վերագրումները

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
hy: Կոդեկ՝

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
hy: Ոչ բոլոր կոդեկներն ու ֆորմատներն են համատեղելի: Բոլոր կոդեկների հետ ոչ բոլոր հավաքման կարգավորումներն են համատեղելի:

en: Show All Formats
hy: Ցուցադրել բոլոր ֆորմատները

en: Show All Codecs
hy: Ցուցադրել բոլոր կոդեկները

en: General Options
hy: Գլխավոր կարգավորումներ

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
hy: ISO 639 3-տառ լեզվի կոդ
    Ճիշտ
    դատարկ - ավտոմատ

en: Language:
hy: Լեզու՝

en: Bit Reservoir
hy: Բիթ ամբար

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
hy: Կոդեկ տեգ (FOURCC)
    Ոչ կարևոր
    դատարկ - ավտոմատ

en: Tag:
hy: Տեգ՝

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
hy: Բիթի չափ (բիթ/վարկյանում) - ազդում արֆյունքի, ֆայլի չափի և որակի վրա
    Որոշ կոդեկներ կարող են միայն ընդունել առանձին արժեքներ ինչպես՝ (128k, 192k, 256k և այլն)
    0 - ավտոմատ
    Առաջարկված - 192000

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
hy: Ընդհանուր որակ, օգտագործվում է բազմաձև, տարբեր կոդեկների կեղմից
    Պահանջվում է vorbis-ի համար
    0 - ավտոմատ
    -1 - անջատված (օգտագործում որակի փոխարեն)

en: Quality:
hy: Որակը՝

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
hy: Ձայնաչափի բաժին (Hz)
    0 - չփոխել չայնաչափի բաժինը

en: Sample Rate:
hy: Ձայնաչափի բաժին՝

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
hy: Աուդիո կտրվածքի բենդ երկարություն (Hz)
    Ոչ կարևոր
    0 - ավտոմատ

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
hy: AAC պրոֆիլ
    Ցածր բարդություն -լռելյայն
    Որոշ նվագարկիչներ կարող են նվագարկել ամեն բան, քան LC-ն

en: Profile:
hy: Պրոֆիլ՝

en: FLAC options
hy: FLAC ընտրանքներ

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
hy: Խտացման փուլ
    Պահանջվում է FLAC-ի համար
    -1 - ավտոմատ
    նվազագ - 0 (արագ կոդավորում, մեծ ֆայլ)
    առավ - 10 (դանդաղ կոդավորում, փոքր ֆայլ)

en: Compression:
hy: Խտացում՝

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
hy: Շրջանակի չափ
    Ոչ կարևոր
    0 - default
    min - 16
    max - 65535

en: Frame:
hy: Շրջանակ՝

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
hy: LPC գործակիցների ճշգրտություն
    Ոչ կարևոր
    0 - լռելյայն
    նվազ - 1
    առավ - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
hy: Կանխատեսման մեթոդի պատվեր
    Գնահատում - արագ, ցածր խտացում
    Պտմ ֆայլի որոնում - ցածր, լավագույն խտացում
    Ամբողջական որոնում - լռելյայն

en: PdO Method:
hy: PdO մեթոդ՝

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hy: Նվազագույն կանխատեսման պատվեր
    Ոչ կարևոր
    -1 - լռելյայն
    նվազագ - 0
    առավելագ - 32 (LPC-ով) կամ 4 (LPC-ով)

en: Min. PdO
hy: Նվազագ. PdO

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hy: Առավելագույն կանխատեսման պատվեր
    Ոչ կարևոր
    -1 - լռելյայն
    նվազագ - 0
    առավելագ - 32 (LPC-ով) կամ 4 (LPC-ով)

en: Max. PdO
hy: Առավելագ. PdO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hy: Առավելագույն կանխատեսման պատվեր
    Ոչ կարևոր
    -1 - լռելյայն
    նվազագ - 0
    առավելագ - 8

en: Min. PtO
hy: Նվազագ. PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hy: Առավելագույն կանխատեսման պատվեր
    Ոչ կարևոր
    -1 - լռելյայն
    նվազագ - 0
    առավելագ - 8

en: Max. PtO
hy: Առավելագ. PtO

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
hy: Օգտագործեք LPC

en: MPEG container options
hy: MPEG կոնտեյների ընտրանքներ

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
hy: Առավելագույն մուլտիպլեքսայնացված հեռարձակման բիթաչափ
    Ոչ կարևոր
    0 - լռելյայն

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
hy: Մուլտիպլեքս բաժին՝

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
hy: Փաթեթային չափ
    Ոչ կարևոր
    0 - լռելյայն

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
hy: Փաթեթային չափ՝

en: You can't delete a preset without name
hy: Չեք կարող ջնջել վերագրումը անվան հետ

en: Delete preset '%s'?
hy: Ջնջե՞լ վերագրումը '%s':

en: Select xml file with presets to import
hy: Նշել xml ֆայլ վերագրման հետ, ներմուծման համար

en: Select xml file to export presets into
hy: Նշել xml ֆայլ, վերցնելու վերագրումը -ից

en: Failed to guess format
hy: Չհաջողվեց կռահել ֆորմատը

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
hy: Չհաջողվեց գտնել կոդեկը

en: 16 bit
hy: 16 բիթ

en: 24 bit
hy: 24 բիթ

en: 0 (fastest)
hy: 0 (արագ)

en: 8 (best)
hy: 8 (լավագույն)

en: Level:
hy: Փուլ՝

en: Bit depth:
hy: Բիթի խորություն՝

en: FLAC Files
hy: FLAC Ֆայլեր

en: FLAC export couldn't open %s
hy: FLAC վերցնումը չի բացվում %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
hy: FLAC կոդավորման անհաջող մեկնարկ
    Կարգավիճակ՝ %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
hy: Վերցնում նշված աուդիոն որպես FLAC

en: MP2 Files
hy: MP2 Ֆայլեր

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
hy: Չի ստացվում վերցնել MP2-ը այս ձայնի բաժնով և բիթաչափով

en: Unable to open target file for writing
hy: Անհար է բացել ֆայլը գրման համար

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane
hy: ահռելի

en: Extreme
hy: Ծայրահեղ

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Medium
hy: Միջին

en: Preset
hy: Վերագրում

en: Variable
hy: Փոփոխական

en: Average
hy: Միջին

en: Constant
hy: Հաստատուն

en: Joint Stereo
hy: Համատեղ ստերեո

en: Stereo
hy: Ստերեո

en: Bit Rate Mode:
hy: Բիթաչափի ձև՝

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
hy: Որակ

en: Channel Mode:
hy: Ալիքի ռեժիմ՝

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
hy: Աուդասիթիին պետք է %s  ֆայլը, որպեսզի ստեղծի MP3-ները:

en: Location of %s:
hy: Տեղը %s -ի՝

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
hy: Գտնելու համար %s -ը, սեղմե՛ք այստեղ -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
hy: Որտե՞ղ է %s -ը:

en: MP3 Files
hy: MP3 ֆայլեր

en: Could not open MP3 encoding library!
hy: Չի ստացվում բացել MP3 կոդավորման գրադարանը:

en: Could not initialize MP3 encoding library!
hy: Չի ստացվում մեկնարկել MP3 կոդավորման գրադարանը:

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
hy: Ոչ ճիշտ կամ աջակցող MP3 կոդավորման գրադարան:

en: Unable to initialize MP3 stream
hy: Չի ստացվում մեկանարկել MP3 հոսքը

en: Exporting selected audio with %s preset
hy: Վերցնում նշված աուդիոն %s վերագրմամբ

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
hy: Վերցնում նշված աուդիոն VBR որակով %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
hy: Վերցնում նշված աուդիոն %d Kbps-ով

en: MP3 export library not found
hy: MP3 վերցման գրադարանը գոյություն չունի

en: Export Multiple
hy: Վերցնել բազմակի

en: Cannot Export Multiple
hy: Չի սացվում վերցնել բազմակի

en: Using Label/Track Name
hy: Կիրառում Նշում/Ձայնագրության անուն

en: Numbering before Label/Track Name
hy: Թվայնացում մինչև նշում/Ձայնագրության անուն

en: Numbering after File name prefix
hy: Թվայնացում ֆայլի անվան նախածանցից առաջ

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Split files based on:
hy: Հեռացնել ֆայլերը բազայով՝

en: Include audio before first label
hy: Ներառել աուդիո մինչ առաջին նշում

en: First file name:
hy: Ֆայլի առաջին անուն՝

en: First file name
hy: Ֆայլի առաջին անուն

en: Name files:
hy: Անուն ֆայլեր՝

en: File name prefix:
hy: Ֆայլի անվան նախածանց՝

en: File name prefix
hy: Ֆայլի անվան նախածանց

en: Overwrite existing files
hy: Վերագրել առկա ֆայլերը

en: "%s" successfully created.
hy: "%s" հաջողությամբ ստեղծվեց:

en: Choose a location to save the exported files
hy: Ընտրե՛ք տեղ պահպանելու վերցման ֆայլերը

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
hy: "%s" գոյություն չունի:
    
    Ցանկանու՞մ եք ստեղծել այն:

en: Save As...
hy: Պահպանել որպես...

en: Ogg Vorbis Files
hy: Ogg Vorbis Ֆայլեր

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
hy: Վերցնել նշված աուդիոն որպես Ogg Vorbis

en: Header:
hy: Վերնագիր՝

en: Encoding:
hy: Կոդավորում՝

en: Other uncompressed files
hy: Այլ չխտացված ֆայլեր

en: Cannot export audio in this format.
hy: Հնարավոր չէ վերցնել աուդիո այս ֆորմատով:

en: Exporting the selected audio as %s
hy: Վերցնում նշված աուդիոն որպես %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
hy: Սխալ գրելիս %s ֆայլը (տեղ չկա՞ սկավառակում):
    Libsnd ֆայլն ասում է "%s"

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
hy: "%s" 
    MIDI ֆայլ է, ոչ աուդիո ֆայլ: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը նվագարկման համար, բայց դուք կարող եք
    փոփոխել այն սեղմելով՝ Ֆայլ > Ներմուծել > MIDI:

en: Select stream(s) to import
hy: Նշել հոսք(եր) ներմուծման համար

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
hy: Այս Աուդասիթի տարբերակը չի աջակցում %s օգնություն:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" աուդիո CD ձայնագրություն է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել CD-ները անմիջապես: 
    Բացեք (rip) CD ձայնագրությունները աուդիո ֆորմատի, որպեսզի 
    Աուդասիթին կարողանա ներումուծել, որպես WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
hy: "%s" երգացանկի ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս ֆայլը, որովհետև դա միայն պարունակում է հղումներ այլ ֆայլերից: 
    Դուք կարող եք բացել այն տեքստային փոփոխիչում և բեռնել հիմնական աուդիո ֆայլը:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" Windows Media աուդիո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս ֆայլը, արտոնագրի սահմանափակումների պատճառով: 
    Դուք պետք է վերափոխեք աջակցող աուդիո ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
hy: "%s" կոդավորված աուդիո ֆայլ է: 
    Սրանք սովորաբար լինում են ինտերնետ երաժշտական խանութներում: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը կոդավորման պատճառով: 
    Փորձեք այն ձայնագրել Աուդասիթիի միջոցով, կամ գրեք այն աուդիո CD-ի վրա ապա 
    բացեք CD ձայնագրությունը աջակցող աուդիո ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" RealPlayer-ի մեդիա ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այլ սեփականության ֆորմատը: 
    Դուք պետք է վերափոխեք այն աջակցող աուդիո ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
hy: "%s" նշման բազայի ֆայլ է, ոչ աուդիո ֆայլ: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը: 
    Փորձեք վերափոխել այն աուդիո ֆայլի ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF և 
    ապա ներմուծեք, կամ ձայնագրեք այն Աուդասիթիով:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" Musepack աուդիո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը: 
    Եթե կարծում եք. որ կարող է լինել mp3 ֆայլ, անվանափոխեք վերջում նշելով՝ ".mp3" 
    և փորձեք ներմուծել կրկին: Այլակերպ պետք է վերափխել աջակցող աուդիո 
    ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" is a Wavpack աուդիո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը: 
    Դուք պետք է վերափոխեք աջակցող աուդիո ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" Դոլբի Թվային աուդիո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող ճիշտ բացել այս տեսակի ֆայլը: 
    Դուք պետք է վերափոխեք աջակցող աուդիո ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" Ogg Speex աուդիո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող ճիշտ բացել այս ֆայլը: 
    Դուք պետք է վերափոխեք այն աջակցող ֆայլի ֆորմատի, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
hy: "%s" վիդեո ֆայլ է: 
    Աուդասիթին չի կարող ճիշտ բացել այս տեսակի ֆայլը: 
    Դուք պետք է բացեք աջակցող աուդիո ֆորմատով, ինչպիսիք են՝ WAV կամ AIFF:

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
hy: Աուդասիթին ճանաչել է '%s' ֆայլի տեսակը:
    Ներմուծողները ենթադրաբար աջակցում են այնպիսի ֆայլերի, ինչպիսիք են՝
    %s,
    բայց դրանցից ոչ մեկը չհասկացավ ֆայլի ֆորմատը:

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
hy: Չի գտնվում պրոեկտի ինֆորմացիոն թղթապանակը՝ "%s"

en: FFmpeg-compatible files
hy: FFmpeg համատեղելի ֆայլեր

en: FLAC files
hy: FLAC ֆայլեր

en: List of Files in basic text format
hy: Ֆայլերի ցանկ տեքստ բազային ֆորմատով

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
hy: Սխալ պատուհանի ցուցադրում LOF ֆայլերում:

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
hy: LOF Սխալ

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
hy: Վնասված տևողություն LOF ֆայլերում:

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
hy: MIDI ձայնագրությունները չեն կարող հատուցվել առանձին, միայն աուդիո ֆայլերն են կարող:

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
hy: Ձայնագրության վնասված հատուցում LOF ֆայլում:

en: Imported MIDI from '%s'
hy: Ներմուծված MIDI '%s' -ից

en: Import MIDI
hy: Ներմուծել MIDI

en: MP3 files
hy: MP3 ֆայլեր

en: Ogg Vorbis files
hy: Ogg Vorbis ֆայլեր

en: Media read error
hy: Մեդիայի կարդացման սխալ

en: Not an Ogg Vorbis file
hy: Ոչ Ogg Vorbis ֆայլ

en: Vorbis version mismatch
hy: Vorbis տարբերակի անհավասարություն

en: Invalid Vorbis bitstream header
hy: Սխալ Vorbis բիթ հոսքային վերնագիր

en: Internal logic fault
hy: Ներքին տրամաբանության սխալ

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
hy: WAV, AIFF, և այլ ոչ խտացված տեսակներ

en: Importing %s
hy: Ներմուծվում են՝ %s

en: QuickTime files
hy: QuickTime ֆայլեր

en: Unable to start QuickTime extraction
hy: Անհնար է սկսել QuickTime բացում

en: Unable to set QuickTime render quality
hy: Անհնար է նշել QuickTime պատրաստման որակ

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
hy: Անհնար է նշել QuickTime դիսկրետ ալիքները արդյունավետ

en: Unable to get QuickTime sample size property
hy: Անհնար է ստանալ QuickTime նմուշի չափը արդյունավետ

en: Unable to retrieve stream description
hy: Անհնար է ստանալ հոսքի նկարագրությունը

en: Unable to get fill buffer
hy: Անհնար է ստանալ բուֆերի լրացումը

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
hy: Անմշակ ներմուծում

en: Import Raw Data
hy: Անմշակ տվյալների ներմուծում

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
hy: Ոչ ճիշտ բայտ

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
hy: Քիչ բայտի ձև

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
hy: Մեծ բայտի ձև

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
hy: Լռելյայն բայտի ձև

en: 1 Channel (Mono)
hy: 1 Ալիք (Մոնո-մեկ դինամիկ)

en: 2 Channels (Stereo)
hy: 2 Ալիքներ (Ստերեո-երկու դինամիկ)

en: %d Channels
hy: %d Ալիքներ

en: Byte order:
hy: Բայտ պատվեր՝

en: Channels:
hy: Ալիքներ՝

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
hy: Սկզբի տարբերություն՝

en: bytes
hy: բիթեր

en: Amount to import:
hy: Ներմուծման քանակ՝

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
hy: Ձայնաչափի բաժին՝

en: &Import
hy: Ներմուծել

en: Time-Shift
hy: Ժամափոխում

en: Pasted text from the clipboard
hy: Տեքստի տեղադրում ժամանակավոր փոխանցողից

en: Pasted from the clipboard
hy: Տեղադրում ժամանակավոր փոխանցողից

en: Nothing to undo
hy: Ոչինչ հետ չբերել

en: Nothing to redo
hy: Ոչինչ առաջ չտալ

en: Cut to the clipboard
hy: Կտրել ժամանակավոր փոխանցողի մեջ

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
hy: Ջնջված %.2f վարկյան մինչ t=%.2f

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
hy: Տեղադրում մի տեսակից մյուսը ձայնագրություն չի աջակցում:

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
hy: Պատճենումը ստերեո աուդիոյի որպես մոնո չի աջակցում:

en: Duplicated
hy: Կրկնվող

en: Duplicate
hy: Կրկնօրինակել

en: Split-cut to the clipboard
hy: Առանձնացնող կտրում ժամանակավոր փոխանցողի մեջ

en: Split Cut
hy: Առանձնացնող կտրում

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
hy: Անջատում-ջնջված %.2f վարկյանը մինչ t=%.2f

en: Split Delete
hy: Անջատել ջնջել

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
hy: Լռելյայն նշված ձայնագրությունները %.2f վարկյանի մինչ %.2f

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
hy: Հատում նշված աուդիո տարածությունները %.2f վարկյանից %.2f վարկյան

en: Trim Audio
hy: Հատել աուդիո

en: Split
hy: Անջատել

en: Split to new track
hy: Անջատել որպես նոր ձայնաֆայլի

en: Split New
hy: Անջատել նոր

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
hy: Միացված %.2f վարկյանը մինչ t=%.2f

en: Join
hy: Միացնել իրար

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
hy: Բաժանված %.2f վարկյանը մինչ t=%.2f

en: Detach
hy: Բաժանել

en: &Edit
hy: Փոխել

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
hy: Կտրել

en: &Delete
hy: Ջնջել

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
hy: Պատճենել

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
hy: Տեղադրել

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
hy: Կրկնօրինակել

en: R&emove Special
hy: Հեռացնել հատուկ

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
hy: Անջատելով կտրել

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
hy: Անջատելով ջնջել

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
hy: Ձայնազրկել աուդիոն

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
hy: Հատել աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
hy: Անջատել իրարից

en: Split Ne&w
hy: Անջատել նոր

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
hy: Միացնել

en: Detac&h at Silences
hy: Նշել լռելյայն

en: Export Selected Audio
hy: Վերցնել նշված աուդիոն

en: There are no label tracks to export.
hy: Չկան նշման ձայնագրություններ վերցման համար:

en: Export MIDI As:
hy: Վերցնել MIDI-ն որպես

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
hy: Դուք ընտրել եք ֆայլի անունը չընդունված ֆորմատային ձևաչափով:
    Ցանկանու՞մ եք շարունակել:

en: Export MIDI
hy: Վերցնել MIDI-ն

en: Imported labels from '%s'
hy: Ներմուծված նշումներ '%s' -ից

en: Import Labels
hy: Ներմուծել նշումներ

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
hy: Բացել նախկիններից

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
hy: Նախկին &ֆայլեր

en: &Save Project
hy: Պահպանել պրոեկտը

en: Save Project &As...
hy: Պահպանել պրոեկտը &որպես...

en: &Export Audio...
hy: Վերցնել աուդիոն...

en: Expo&rt Selected Audio...
hy: Վերցնել նշված աուդիոն...

en: Export &Labels...
hy: Վերցնել նշումները...

en: Export &Multiple...
hy: Վերցնել կոլեկտիվ...

en: &Audio...
hy: Աուդիո...

en: &Labels...
hy: Նշումներ...

en: &MIDI...
hy: MIDI...

en: &Raw Data...
hy: Անմշակ տվյալներ...

en: Pa&ge Setup...
hy: Էջի կարգավորումներ...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
hy: Տպել...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
hy: Դուրս գալ

en: Audio Device Info
hy: Աուդիո սարքի մասին

en: Au&dio Device Info...
hy: Աուդիո սարքի մասին...

en: Show &Log...
hy: Ցուցադրել &պատմության ֆայլերը...

en: Added label
hy: Ավելացված նշում

en: Paste Text to New Label
hy: Տեղադրել տեքստը նոր նշումում

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
hy: Կտրել նշված աուդիո մասերը ժամանակավոր փոխանցողի մեջ

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
hy: Կտրել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
hy: Ջնջել նշված աուդիո մասերը

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
hy: Ջնջել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
hy: Անջատել կտրել նշված աուդիո մասերը ժամանակավոր փոխանցողի մեջ

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
hy: Անջատել կտրել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
hy: Անջատել ջնջված նշված աուդիո մասերը

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
hy: Անջատել ջնջել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
hy: Լռելյան նշված աուդիո մասերը

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
hy: Լռելյայն նշված աուդիոն

en: Copied labeled audio regions to clipboard
hy: Պատճենվում է նշված աուդիո մասերը ժամանակավոր փոխանցողի մեջ

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
hy: Պատճենել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
hy: Անջատել նշված աուդիոն (միավորները կամ մասերը)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
hy: Անջատել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
hy: Միացված նշված աուդիոն (միավորներ կամ մասեր)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
hy: Միացնել նշված աուդիոն

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
hy: Բաժանված նշված աուդիո մասերը

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
hy: Բաժանել նշված աուդիոն

en: Created new label track
hy: Ստեղծվել է նոր նշում ձայնագրություն

en: New Track
hy: Նոր ձայնագրություն

en: &Edit Labels...
hy: Փոխել նշումները...

en: Paste Te&xt to New Label
hy: Տեղադրել տեքստը նոր նշումում

en: La&beled Audio
hy: Նշված աուդիո

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
hy: Կտրել

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
hy: Անջատող կտրում

en: Sp&lit Delete
hy: Անջատող ջնջում

en: Silence &Audio
hy: Լռելյայն &աուդիո

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
hy: Պատճենել

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
hy: Անջատել իրարից

en: &Label Track
hy: Նշում ձայնագրություն

en: Effe&ct
hy: Էֆեկտ

en: Repeat Last Effect
hy: Կրկնել վերջին էֆեկտը

en: &Analyze
hy: Ստուգել

en: &Run Benchmark...
hy: Բացել հենանիշը...

en: Set Left Selection Boundary
hy: Դնել ձախ ընտրված սահմանը

en: Set Right Selection Boundary
hy: Դնել աջ ընտրված սահմանը

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
hy: Ընտրել

en: &None
hy: Ոչմեկը

en: &Tracks
hy: Ձայնագրություններ

en: In All &Tracks
hy: Բոլոր ձայնային ֆայլերը

en: &Left at Playback Position
hy: Ձախից սկսման դիրք

en: &Right at Playback Position
hy: Աջից սկսման դիրք

en: Track &Start to Cursor
hy: Ձայնային ֆայլի սկսումը մինչ սկսման գիծ

en: Cursor to Track &End
hy: Սկսման գծից մինչ ձայնային ֆայլի &վերջ

en: &Toolbars
hy: Գործիքադարակներ

en: Mix
hy: Միախառնում

en: Rendered all audio in track '%s'
hy: Ստեղծված բոլոր աուդիո ֆայլերը ձայնագրությունում '%s'

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
hy: Ստեղծել

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
hy: Միախառնված և ստեղծված %d ձայնագրությունները որպես նոր ստերեո ձայնագրություն

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
hy: Միախառնված և ստեղծված %d ձայնագրությունները որպես նոր մոնո ձայնագրություն

en: Start to &Zero
hy: Սկսել զրոից

en: Start to &Cursor/Selection Start
hy: Սկսել գծի/նշված սկզբից

en: Start to Selection &End
hy: Սկսել նշված &վերջից

en: End to Cu&rsor/Selection Start
hy: Ավարտել գծի/նշված սկզբից

en: End to Selection En&d
hy: Ավարտել նշված վեր&ջից

en: Synchronize MIDI with Audio
hy: Սինք MIDI աուդիոյի հետ

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
hy: Սինք MIDI և աուդիո ձայնագրություններ

en: Adjusted gain
hy: Հարմարեցված աճ

en: Adjusted Pan
hy: Հարմարեցված պան

en: New sample rate (Hz):
hy: Նոր հաճախություն (Հց)՝

en: The entered value is invalid
hy: Նշված արժեքը թերի է

en: Resampling track %d
hy: Վերահաճախավորում ձայնագրության %d

en: Resampled audio track(s)
hy: Վերահաճախավորված ձայնագրություն(ներ)

en: Resample Track
hy: Վերահաճախավորել ձայնագրություն

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hy: Հավասարեցումն ավարտվեց՝ MIDI-ն %.2f -ից %.2f վարկ, Աուդիո %.2f -ից %.2f վարկ.

en: Sync MIDI with Audio
hy: Սինք MIDI աուդիո

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hy: Հավասարեցման սխալ՝ մուտքագրվածը շատ կարճ է՝ MIDI-ն %.2f -ից %.2f վարկ, Աուդիոն %.2f -ից %.2f վարկ.

en: Internal error reported by alignment process.
hy: Ներքին սխալ է հաղորդվում հավասարման գործընթացից:

en: Tracks sorted by time
hy: Ձայնագրությունները ընտրված են ժամանակի տեսակետից

en: Sort by Time
hy: Առանձնացնել ժամանակի տեսակետից

en: Tracks sorted by name
hy: Ձայնագրությունները ընտրված են անվան տեսակետից

en: Sort by Name
hy: Առանձնացնել անվան տեսակետից

en: Can't delete track with active audio
hy: Չի ստացվում ջնջել ձայնագրությունը ակտիվ աուդիոի հետ

en: Add &New
hy: Ավելացնել նոր

en: Mi&x and Render
hy: Միախառնում և պատրաստում

en: &Resample...
hy: Վերկտրում...

en: Remo&ve Tracks
hy: Հեռացնել ֆայլերը

en: &Mute All Tracks
hy: Անջատել բոլորի ձայնը

en: &Unmute All Tracks
hy: Միացնել բոլորի ձայները

en: &Align Tracks
hy: Ձայնագրության հավասարում

en: &Align End to End
hy: Ուղղել վերջը վերջի հետ

en: Align &Together
hy: Ուղղել իրար

en: S&ort Tracks
hy: Ձայնային ֆայլի ֆիլտր

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
hy: Նվագարկում/Դադարեցում

en: Play/Stop and &Set Cursor
hy: Նվագարկում/Դադարեցում և սկսման գծի տեղադրում

en: &Pause
hy: Դադար

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
hy: Ձայնագրել

en: &Timer Record...
hy: Ժամային ձայնագրում...

en: R&escan Audio Devices
hy: Վեր&ստուգել աուդիո սարքերը

en: Sound Activation Le&vel...
hy: Ձայնաչափի ակտիվացման փու&լ...

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
hy: Ձայնագրման ակտիվացում ջայնաչափի փուլով (միացնել/անջատել)

en: &Overdub (on/off)
hy: Ձայնագրում ձայնին հավասար (միացնել/անջատել)

en: So&ftware Playthrough (on/off)
hy: Ծրագրային ձայնագրման մոնիտորինգ (միացնել/անջատել)

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
hy: Ա&վտոմատ ձայնագրման փուլի հարմարեցում (միացնել/անջատել)

en: T&ransport
hy: ՇարԺ

en: &View
hy: Տեսնել

en: Zoom &In
hy: Մեծացնել

en: Zoom &Normal
hy: Մեծացնել լռելյայն

en: Zoom &Out
hy: Փոքրացնել

en: &Zoom to Selection
hy: Մեծացնել ընտրվածը

en: &Collapse All Tracks
hy: Ամբողջացնել բոլոր ձայնային ֆայլերը

en: Batch
hy: Կապոց

en: Behaviors
hy: Վարքագծեր

en: &Don't apply effects in batch mode
hy: Չեն հաստատվում էֆեկտները խմբաքանակային ռեժիմում

en: Devices
hy: Սարքեր

en: Using:
hy: Օգտագործված՝

en: Playback
hy: Նվագարկում

en: Latency
hy: Թաքնված

en: milliseconds
hy: միլիվարկյաններ

en: No audio interfaces
hy: Չկա աուդիո տեսքի նմուշ

en: No devices found
hy: Սարքեր չեն գտնվել

en: 1 (Mono)
hy: 1 (Մոնո-մեկ դինամիկ)

en: 2 (Stereo)
hy: 2 (Ստերեո-երկու դինամիկ)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
hy: Ճանապարհներ

en: Temporary files directory
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի ճանապարհներ

en: &Location:
hy: Գտնվելու վայր՝

en: Choose a location to place the temporary directory
hy: Ընտրեք վայր, տեղադրելու ժամանակավոր ցուցակը

en: unavailable - above location doesn't exist
hy: անհասանելի - վերևի վայրը գոյություն չունի

en: Directory %s is not writable
hy: %s ճանապարհը գրման անհասանելի է

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի փոփոխումը էֆեկտ չի տա, մինչև չվերբեռնվի Աուդասիթին

en: Temp Directory Update
hy: Տեմպ ճանապարհի թարմացում

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Enable Effects
hy: Միացնել էֆեկտներ

en: Instruction Set
hy: Նշման բացատրում

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
hy: Օգտագործել SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
hy: Ընդլայնված ներմուծում

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
hy: Փորձ առաջինն օգտագործելու զտումը ԲացՖայլ երկխոսությունում

en: Rules to choose import filters
hy: Ներմուծվող ֆայլերի ընտրության կանոն

en: File extensions
hy: Ֆայլ հավելաումներ

en: Mime-types
hy: Լռության տեսակներ

en: Importer order
hy: Ներմուծողի պտվեր

en: Move rule &up
hy: Տեղափոխել կանոնը վերև

en: Move rule &down
hy: Տեղափոխել կանոնը ցած

en: Move f&ilter up
hy: Տեղափոխել զտումը վերև

en: Move &filter down
hy: Տեղափոխել զտումը ներգև

en: &Add new rule
hy: Ավելացնել նոր կանոն

en: De&lete selected rule
hy: Ջնջել նշված կանոնը

en: Unused filters:
hy: Չվերցված զտումներ՝

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
hy: Կան տարածական նշաններ (տարածություններ, նոր տողեր, բրաուզերի էջեր կամ տողային սնուցումներ) մեկը այդ կետերից: Դրանք հավանաբար կոտրել են օրինական համապատասխանությունը: Եթե գիտեք ձեր անելիքները, ապա խորհուրդ է տրվում կտրել տարածքները: Ցանկանու՞մ եք, որ Աուդասիթին կտրի տարածքներ ձեզ համար:

en: Spaces detected
hy: Տարածքներ են գտնվել

en: Do you really want to delete selected rule?
hy: Վստա՞հ եք որ ցանկանում եք ջնջել նշված կանոնը:

en: Rule deletion confirmation
hy: Կանոնի ջնջման հաստատում

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
hy: -36 դԲ (մակերեսային դիապազոն, բարձր տարածության փոփոխման համար)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
hy: -48 դԲ (PCM 8 բիթ նմուշի դիապազոնի համար)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
hy: -60 դԲ (PCM 10 բիթ նմուշի դիապազոնի համար)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
hy: -96 դԲ (PCM 16 բիթ նմուշի դիապազոնի համար)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
hy: -120 դԲ (մարդու լսողությամ մոտավոր սահման)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
hy: -145 դԲ (PCM 24 բիթ նմուշի դիապազոնի համար)

en: Local
hy: Ընդհանուր

en: From Internet
hy: Ինտերնետից

en: Display
hy: Էկրան

en: &Language:
hy: Լեզու՝

en: &Beep on completion of longer activities
hy: Ազդանշան երկար գործունեություն ավարտելիս

en: Import / Export
hy: Ներմուծել / Վերցնել

en: When exporting tracks to an audio file
hy: Երբ վերցվում են ձայնագրություններ որպես աուդիո ֆայլ

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Keyboard preferences currently unavailable.
hy: Ստեղնաշարի կարգավորումները հիմա անհասանելի են:

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
hy: Բացել նոր պրոեկտ փոփոխելու ստեղնաշարի նշաները:

en: &Hotkey:
hy: Աչքի ընկնող կոճակ՝

en: &Tree
hy: Ծառ

en: &Name
hy: Անուն

en: &Key
hy: Կոճակ

en: Key Bindings
hy: Կոճակների պարտադիրները

en: View by:
hy: Տեսնել -ից՝

en: View by tree
hy: Տեսնել ծառերի կեղմից

en: View by name
hy: Տեսնել անվան կողմից

en: View by key
hy: Տեսնել բանալիների կեղմից

en: Searc&h:
hy: Որոնում՝

en: Bindings
hy: Պարտադիրները

en: Short cut
hy: Կարճ կտրել

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
hy: Նշել

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
hy: Նշում՝ Սեղմելով Cmd+Q կփակվի: Բոլոր մյուս կոճակները ուժի մեջ են:

en: &Import...
hy: &Ներմուծում...

en: &Defaults
hy: &Նախնական

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
hy: Ընտրել XML ստեղնաշարի նշաններ պարունակող ֆայլ, Աուդասիթիի համար...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
hy: Եղավ սխալ՝ ստեղնաշարի նշաններ ներմուծելիս

en: Loaded %d keyboard shortcuts
hy: Բեռնված %d ստեղնաշարի իկոններ

en: Loading Keyboard Shortcuts
hy: Բեռնվում է ստեղնաշարի իկոնները

en: Export Keyboard Shortcuts As:
hy: Վերցնել ստեղնաշարի նշանները որպես՝

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
hy: Եղավ սխալ՝ ստեղնաշարի նշանները վերցնելիս

en: You may not assign a key to this entry
hy: Դուք չեք կարող նշել բանալի այս գրառման մեջ

en: You must select a binding before assigning a shortcut
hy: Առաջինը պետք է նշեք պարտադիրը, մինչև նշանների նշելը

en: MP3 Library Version:
hy: MP3 գրադարանի տարբերակ՝

en: FFmpeg Import/Export Library
hy: FFmpeg ներմուծման/վերցման գրադարան

en: No compatible FFmpeg library was found
hy: Չկա աջակցող FFmpeg գրադարան

en: FFmpeg Library Version:
hy: FFmpeg գրադարանի տարբերակ՝

en: FFmpeg Library:
hy: FFmpeg գրադարան՝

en: Loca&te...
hy: Տեղավորել...

en: Dow&nload
hy: Բեռնել

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
hy: Աուդասիթին ավտոմատ գտավ լավ FFmpeg գրադարաններ:
    Վստա՞հ եք, որ ցանկաում եք դրանք կարգավորել ձոռքվ:

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
hy: MIDI սարքեր

en: No MIDI interfaces
hy: Չկան MIDI նմուշներ

en: Using: PortMidi
hy: Օգտագործված՝ PortMidi

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
hy: MIDI սինթեզատոր ուշացումը պետք է լինի ամբողջական թվով

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
hy: Մոդուլներ

en: Ask
hy: Հարցնել

en: Failed
hy: Չհաջողվեց

en: Mouse
hy: Մկնիկ

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
hy: Մկնիկի պարտադիրներ (լռելյայն արժեքներ, ոչ կարգավորվող)

en: Tool
hy: Գործիք

en: Command Action
hy: Հրահանգագիծ

en: Buttons
hy: Կոճակներ

en: Left-Click
hy: Ձախ սեղմում

en: Set Selection Point
hy: Նշել ընտրման կետ

en: Left-Drag
hy: Ձախ քաշում

en: Set Selection Range
hy: Նշել ընտրման դիապազոն

en: Shift-Left-Click
hy: Shift և ձախ սեղմում

en: Extend Selection Range
hy: Դիապազոնի ընդլայնված ընտրություն

en: Left-Double-Click
hy: Ձախ երկակի սեղմում

en: Select Clip or Entire Track
hy: Ընտրել հատված կամ ամբողջ ձայնագրությունը

en: Wheel-Rotate
hy: Շրջապտույտ

en: Zoom in on Point
hy: Խոշորացնել բաժնում

en: Zoom in on a Range
hy: Խոշորացնել դիապազոնում

en: same as right-drag
hy: որոշները որպես աջ քաշել

en: Right-Click
hy: Աջ սեղմում

en: Zoom out one step
hy: Մեկ քայլ փոքրացնել

en: Right-Drag
hy: Աջ քաշում

en: same as left-drag
hy: որոշները որպես ձախ քաշել

en: Shift-Drag
hy: Shift և քաշում

en: Zoom out on a Range
hy: Փոքրացնել դիապազոնից

en: Middle-Click
hy: Միջին սեղմում

en: Zoom default
hy: Խոշորացնել լռելյայն

en: Shift-Left-Drag
hy: Shift և ձախ քաշում

en: Move clip up/down between tracks
hy: Մասի տեղափոխում վերև/ցած ձայնագրությունների միջև

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
hy: Փոխել վերափոխիչի ուժեղացումը

en: Pencil
hy: Մատիտ

en: Change Sample
hy: Փոխել նմուշը

en: Alt-Left-Click
hy: Alt և ձախ սեղմում

en: Smooth at Sample
hy: Հարթ նմուշ

en: Change Several Samples
hy: Փոխել որոշ նմուշներ

en: Change ONE Sample only
hy: Փոխել ՄԵԿ նմուշ միայն

en: Multi
hy: Բազմակողմանի

en: same as select tool
hy: Նույնը որպես ընտրանք գործիք

en: same as zoom tool
hy: Նույնը որպես խոշորացման գործիք

en: Any
hy: Որոշ

en: Shift-Wheel-Rotate
hy: Shift և շրջապտույտ

en: Effects Preview
hy: Էֆեկտի ցուցադրում

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
hy: Կտրվածի ցուցադրում

en: Seek Time when playing
hy: Ժամանակի փնտրում, երբ նվագարկվում է

en: &Short period:
hy: Կարճ հատված՝

en: Lo&ng period:
hy: Երկար հատված՝

en: Audacity Preferences
hy: Աուդասիթի կարգավորումներ

en: Other...
hy: Այլ...

en: Sampling
hy: Նմուշառում

en: Default Sample &Rate:
hy: Լռելյայն ձայնաչափի բաժին՝

en: Default Sample &Format:
hy: Լռելյայն ձայնաչափի ֆորմատ՝

en: Real-time Conversion
hy: Վերափոխում իրական ժամանակում

en: Sample Rate Con&verter:
hy: Ձայնաչափի վերափոխիչ՝

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
hy: Ողորկում՝

en: High-quality Conversion
hy: Բարձր որակի վերափոխում

en: Sample Rate Conver&ter:
hy: Ձայնաչափի վերափոխում՝

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
hy: Ողորկում՝

en: Sound Activated Recording
hy: Ձայնի ակտիվացվավ ձայնագրում

en: Automated Recording Level Adjustment
hy: Ավտոմատ ձայնագրման փուլի ճշգրտում

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
hy: Միացնել ավտոմատ ձայնագրման փուլի ճշգրտումը

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
hy: Նշանակետի գագաթ՝

en: Within:
hy: Ընթացքում՝

en: Analysis Time:
hy: Անալիզի ժամ՝

en: milliseconds (time of one analysis)
hy: միլիվարկյաններ (մեկ անալիզի ժամանակ)

en: Number of consecutive analysis:
hy: Անընդմեջ վերլուծության քանակ՝

en: 0 means endless
hy: 0 նշանակված անվերջություն

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
hy: Տոնի բարձրություն (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
hy: Առավելագույն հաճախությունը պետք է լինի 100 Հց կամ ավելի բարձր

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
hy: Նվազագույն հաճախությունը պետք է լինի առնվազն 0 Հց

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
hy: Նվազագույն հաճախությունը պետք է լինի ավել քան առավելագույն հաճախությունը

en: The range must be at least 1 dB
hy: Դիապազոնը պետք է լինի ոչ պակաս 1 դԲ-ից

en: The frequency gain cannot be negative
hy: Հաճախության ավելացումը չպետք է լինի բացասական

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
hy: Հաճախության բարձրացումը պետք է լինի ավելին քան 60 դԲ/դեկ

en: Spectrograms
hy: Սպեկտրոգրամներ

en: &Gain (dB):
hy: Հզորացում (դԲ)՝

en: &Range (dB):
hy: Դիապազոն (դԲ)՝

en: 8 - most wideband
hy: 8 - ամենալայն խումբ

en: 32768 - most narrowband
hy: 32768 - ամենանեղ խումբ

en: Show a grid along the &Y-axis
hy: Ցուցադրել ցանցը Y առանցքի երկայնքով

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
hy: FFT Գրառման գտնում

en: Minimum Amplitude (dB):
hy: Նվազագույն քանակ (դԲ)՝

en: Max. Number of Notes (1..128):
hy: Առավելագ. անակով գրառումներ (1..128)`

en: &Find Notes
hy: Գտնել գրառում

en: &Quantize Notes
hy: Քվանտային նշումներ

en: The maximum frequency must be an integer
hy: Առավելագույն հաճախությունը պետք է լինի ամբողջ թվով

en: The minimum frequency must be an integer
hy: Նվազագույն հաճախությունը պետք է լինի ամբողջ թվով

en: The gain must be an integer
hy: Հզորացումը պետք է լինի ամբողջ թվով

en: The range must be a positive integer
hy: Դիապազոնը պետք է լինի դրական աբողջ թիվ

en: The frequency gain must be an integer
hy: Հաճախության ավելացումը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
hy: Նվազագույն քանակ (Դբ) պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The maximum number of notes must be an integer
hy: Նշման առավելագույն քանակը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
hy: Նշման առավելագույն քանակը պետք է լինի

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
hy: Նմուշ

en: Info
hy: Տեղեկություն

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
hy: Բեռնումը և պահպանումը անհատական թեմա ֆայլերի օգտագործում է անհատական ֆայլեր որոշ նկարների համար, բայց
    հակառակ դեպքում նույն միտքը:

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
hy: Թեմա կեշ - Նկարներ և գույներ

en: Save Theme Cache
hy: Պահպանել թեմա կեշը

en: Load Theme Cache
hy: Բեռնել թեմա կեշը

en: Individual Theme Files
hy: Անհատական թեմա ֆայլեր

en: Save Files
hy: Պահպանել ֆայլերը

en: Load Files
hy: Բեռնել ֆայլերը

en: Simple
hy: Պարզ

en: Editing a clip can &move other clips
hy: Մասի փոփոխումը կարող է տեղափոխել այլ մասեր

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
hy: "Ձայնագրության տեղափոխման հավասարություն" բազմակի ցիկլեր ձայնագրություններով

en: Solo &Button:
hy: Սոլո կոճակ՝

en: Waveform
hy: Ալիքաձև

en: Spectrogram
hy: Տատանման ցուցիչ

en: Warnings
hy: Զգուշացումներ

en: Show Warnings/Prompts for
hy: Ցուցադրել զգուշացումները/Հուշման

en: Saving &projects
hy: Պրոեկտների պահպանում

en: Saving &empty project
hy: Դատարկ պրոեկտի պահպանում

en: Mixing down to &mono during export
hy: Միախառնում մոնոյի վերցման ժամանակ

en: Mixing down to &stereo during export
hy: Միախառնում ստերեոյի վերցման ժամանակ

en: 1 (Mono) Recording Channel
hy: 1 դինամիկ (Մոնո) ձայնագրման ալիք

en: 2 (Stereo) Recording Channels
hy: 2 դինամիկ (Ստերեո) ձայնագրման ալիք

en: Pause
hy: Դադար

en: Play
hy: Նվագարկել

en: Skip to Start
hy: Անցնել սկիզբ

en: Skip to End
hy: Անցնել վերջ

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
hy: Շարժի գործիքադարակ

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
hy: Նվագարկման սարք

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
hy: Ձայնագրման սարք

en: Audio Host
hy: Աուդիո հոսթ

en: Recording Channels
hy: Ձայնագրման ալիքներ

en: Select Recording Device
hy: Նշել ձայնագրման սարք

en: Select Playback Device
hy: Նշել նվագարկման սարք

en: Select Audio Host
hy: Նշել աուդիո հոսթ

en: Select Recording Channels
hy: Նշել ձայնագրման ալիքներ

en: Device information is not available.
hy: Սարքի մասին տեղեկություն չի գտնվել:

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
hy: Սարքի գործիքադարակ

en: Zoom In
hy: Խոշորացնել

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Trim audio outside selection
hy: Հատել դուրս ընտրված աուդիոն

en: Silence audio selection
hy: Լռեցնել նշված աուդիոն

en: Sync-Lock Tracks
hy: Սինք-բանալի ձայնագրություններ

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
hy: Փոխել գործիքադարակը

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
hy: Հաշվիչով ձայնագրում

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
hy: Նվագարկման փուլ

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
hy: Հաշվիչով նվագարկում

en: Snap To
hy: Ճաքեցում

en: Length
hy: Երկարություն

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Snap Clicks/Selections to %s
hy: Իսկույ նսեղմում/Ընտրվածը %s

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
hy: Գործիքադարակի ընտրություն

en: ToolDock
hy: Գործիք Dock

en: Selection Tool
hy: Նշման գործիք

en: Envelope Tool
hy: Պատող գործիք

en: Draw Tool
hy: Գծող գործիք

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
hy: Գործիքների գործիքադարակ

en: Play at selected speed
hy: Նվագարկել նշված արագությամբ

en: Playback Speed
hy: Նվագարկման արագություն

en: Modified Label
hy: Փոփոխված նշում

en: Label Edit
hy: Փոխել նշում

en: &Font...
hy: &Տառատեսակ...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
hy: Ձայնագրության նիշ տառատեսակ

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
hy: Տեսքի անունը

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
hy: Տեսքի չափը

en: &Delete Label
hy: &Ջնջել նշումը

en: Deleted Label
hy: Ջնջված նշում

en: Edited labels
hy: Փոփոխված մասեր

en: Up &Octave
hy: Բարձր է &օկտավայից

en: Down Octa&ve
hy: Ցածր օկտավ&ա

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
hy: Սեղմեք հորիզոնական մեծացման համար: Shift-սեղմում փոքրացման համար: Քաշելով գցել հատուկ մեծացված մաս:

en: Click and drag to stretch selected region.
hy: Սեղմեք և քաշեք, ձգելու համար նշված տարածքը:

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
hy: Ձգվող հավելում ձայնագրություն

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
hy: Ձգել

en: Merged Clips
hy: Միացված ֆայլեր

en: Merge
hy: Միացնել

en: Expanded Cut Line
hy: Տարածված կտրման գիծ

en: Expand
hy: Տարածել

en: Removed Cut Line
hy: Հեռացված կտրման գիծ

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
hy: Գծում անելու համար, խոշորացրեք ընթացքում, մինչ  տեսնելը անհատական նմուշը:

en: Sample Edit
hy: Փոխել նմուշ

en: &Spectrogram
hy: Սպեկտրոգրամ

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
hy: Փոխված '%s' ից %s

en: Format Change
hy: Ֆորմատի փոխում

en: &Other...
hy: Այլ...

en: Rate Change
hy: Ձայնաչափի բաժնի փոխում

en: Set Rate
hy: Նշել ձայնաչափի բաժին

en: Ma&ke Stereo Track
hy: Պատրաստել ստերեո ֆայլ (երկու դինամիկով)

en: Swap Stereo &Channels
hy: Ստերեո ալիքների փոխանակում

en: Spl&it Stereo Track
hy: Անջատել ստերեո ձայնագ. ֆայլը

en: Mono
hy: Մոնո

en: Left Channel
hy: Ձախ ալիք

en: Right Channel
hy: Աջ ալիք

en: Channel
hy: Ալիք

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
hy: Պատրաստել '%s' ստերեո ձայնագրություն

en: Make Stereo
hy: Դարձնել ստերեո

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
hy: Փոխանակված ալիքներ '%s' -ում

en: Swap Channels
hy: Փոխանակել ալիքները

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
hy: Անջատել իրարից ստերեո ձայնագրությունը '%s'

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
hy: Անջատել իրարից ստերեոն մոնոի '%s'

en: Split to Mono
hy: Անջատել իրարից մոնոի

en: Created new audio track
hy: Ստեղծվել է նոր աուդիո ֆայլ

en: Created new stereo audio track
hy: Ստեղծվել է նոր ստերեո աուդիո ֆայլ

en: &Stereo Track
hy: Ստերեո ձայնագրություն

en: Wa&veform
hy: Ալիքաձև

en: Change lower speed limit (%) to:
hy: Փոխել դանդաղ արագացման սանդղակը (%) -ի՝

en: Lower speed limit
hy: Դանդաղ արագացման սանդղակ

en: Change upper speed limit (%) to:
hy: Փոխել արագ նվագարկման սանդղակը (%) -ի

en: Upper speed limit
hy: Արագ նվագարկման սանդղակ

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
hy: Նշել հաճախություն

en: Set time track display to linear
hy: Նշել ժամ ձայնագրության էկրանը գծային

en: Set Display
hy: Նշել էկրանը

en: Set time track display to logarithmic
hy: Նշել ժամ ձայնագրության էկրանը լոգարիթմային

en: Set time track interpolation to linear
hy: Նշել ժամ ձայնագրության միջարկումը գծային

en: Set Interpolation
hy: Նշել միջարկում

en: Set time track interpolation to logarithmic
hy: Նշել ժամ ձայնագրության միջարկումը լոգարիթմային

en: Logarithmic &Interpolation
hy: Լոգարիթմային &միջարկում

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
hy: Աուդասիթիի այս տարբերակը միայն աջակցում է մեկ ժամի ձայն. ֆայլ, պրեկտի ոշոր պատուհաններում:

en: Created new time track
hy: Ստեղծված նոր ժամ. ձայնագրություն

en: &Time Track
hy: Ժամ ձայնագրություն

en: Move Track &Up
hy: Տեղափոխել ֆայլը &վերև

en: Move Track &Down
hy: Տեղափոխել ֆայլը &ներգև

en: Move Track to &Top
hy: Տեղափոխել ֆայլը &մեջտեղ

en: Move Track to &Bottom
hy: Տեղափոխել ֆայլը &ցած

en: Renamed '%s' to '%s'
hy: Անվանափոխված '%s' ից '%s'

en: Name Change
hy: Անվանափոխում

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
hy: Հարմարեցված պատիչ

en: Click and drag to move left selection boundary.
hy: Սեղմեք և քաշեք, տեղափոխելու համար ձախ նշված տարածքը:

en: Click and drag to move right selection boundary.
hy: Սեղմեք և քաշեք, տեղափոխելու համար աջ նշված տարածքը:

en: Move Track
hy: Տեղափոխել ձայնագրություն

en: Press
hy: Սեղմել

en: Button
hy: Կոճակ

en: &Clear
hy: Մաքրել

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
hy: Վերլուծող

en: Empty
hy: Դատարկ

en: Menu
hy: Ցանկ

en: Stop Monitoring
hy: Դադարեցնել մոնիտորինգը

en: Start Monitoring
hy: Սկսել մոնիտորինգը

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
hy: Թարմացման բարձր արժեքը դարձնում է հաշվիչը ավելի հաճախակի ցուցադրվող
    փոփոխությամբ: 30 վարկյան արժեքը կամ պակասը կանխում է
    աուդիոյի որակի հաշվիչ ազդեցությունը թույլ մեքենաներում:

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
hy: Վարկյանում հաշվիչի թարմացման արժեք [1-100]՝

en: Show Log for Details
hy: Ցուցադրել պատմության ֆայլերի մանրամասներ

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
hy: 01000,01000 վարկյան

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
hy: 0100 օր 024 ժ 060 ր 060 վ

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060>0100 վ

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
hy: hh:mm:ss + միլիվարկյան

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060>01000 վ

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
hy: hh:mm:ss + մասեր

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+># նմուշներ

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
hy: նմուշներ

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
hy: 01000,01000,01000 նմուշներ|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
hy: hh:mm:ss + ֆիլմի կադրեր (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>24 կադրեր

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
hy: ֆիլմի կադրեր (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
hy: 01000,01000 կադրեր|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
hy: hh:mm:ss + NTSC կաթեցված կադրեր

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>30 կադրեր|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
hy: hh:mm:ss + NTSC անկաթիլ կադրեր

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>030 կադրեր| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
hy: NTSC կադրեր

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
hy: 01000,01000 կադրեր|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
hy: hh:mm:ss + PAL կադրեր (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>25 կադրեր

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
hy: PAL կադրեր (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
hy: 01000,01000 կադրեր|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
hy: hh:mm:ss + CDDA կադրեր (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>75 կադրեր

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
hy: CDDA կադրեր (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
hy: 01000,01000 կադրեր|75

note: i18n-hint: Name of display format that shows frequency in kilohertz
en: kHz
hy: կՀց

en: (Use context menu to change format.)
hy: (Օգտագործե՛ք համատեքստային մենյուն, ֆորմատի փոխման համար)

en: centiseconds
hy: ցենտիվարկյաններ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Don't show this warning again
hy: Չցուցադրել այս զգուշացումը կրկին

en: -Infinity
hy: -Անվերջություն

en: Delay
hy: Ուշացնող

en: Gate
hy: Դարպաս

en: All
hy: Բոլորը
