audacity 3.0.3 - en to sr_RS translation catalogue (3896 entries)

en: Comments
sr_RS: Напомена

en: Stream is active ... unable to gather information.
sr_RS: Ток је активан ... не могу да прикупим информације.

en: Default recording device number: %d
sr_RS: Основни број уређаја за снимање: %d

en: Default playback device number: %d
sr_RS: Основни број уређаја за пуштање: %d

en: No devices found
sr_RS: Нисам пронашао уређаје

en: Device info unavailable for: %d
sr_RS: Подаци о уређају нису доступни за: %d

en: Device ID: %d
sr_RS: ИБ уређаја: %d

en: Device name: %s
sr_RS: Назив уређаја: %s

en: Host name: %s
sr_RS: Назив домаћина: %s

en: Recording channels: %d
sr_RS: Канали снимања: %d

en: Playback channels: %d
sr_RS: Канали пуштања: %d

en: Low Recording Latency: %g
sr_RS: Мало кашњење снимања: %g

en: Low Playback Latency: %g
sr_RS: Мало кашњење пуштања: %g

en: High Recording Latency: %g
sr_RS: Велико кашњење снимања: %g

en: High Playback Latency: %g
sr_RS: Велико кашњење пуштања: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Rates:
sr_RS: Подржани протоци узорка:

en: Selected recording device: %d - %s
sr_RS: Изабрани уређај снимања: %d – %s

en: No recording device found for '%s'.
sr_RS: Нисам нашао уређај снимања за „%s“.

en: Selected playback device: %d - %s
sr_RS: Изабрани уређај пуштања: %d – %s

en: No playback device found for '%s'.
sr_RS: Нисам нашао уређај пуштања за „%s“.

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
sr_RS: Не могу да проверим узајамне протоке узорака без оба уређаја.

en: Received %d while opening devices
sr_RS: Примих %d приликом отварања уређаја

en: Unable to open Portmixer
sr_RS: Не могу да отворим Портмиксер

en: Available mixers:
sr_RS: Доступни миксери:

en: %d - %s
sr_RS: %d – %s

en: Available recording sources:
sr_RS: Доступни извори снимања:

en: Available playback volumes:
sr_RS: Доступне гласности пуштања:

en: Recording volume is emulated
sr_RS: Гласност снимања је опонашајна

en: Recording volume is native
sr_RS: Гласност снимања је изворна

en: Message
sr_RS: Порука

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sr_RS: Унутрашња грешка у „%s“ на „%s“ ред %d.
    Обавестите тим Аудаситија на „https://forum.audacityteam.org/“.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sr_RS: Унутрашња грешка на „%s“ ред %d.
    Обавестите тим Аудаситија на „https://forum.audacityteam.org/“.

en: Internal Error
sr_RS: Унутрашња грешка

en: Audacity failed to open a file in %s.
sr_RS: Аудасити није успео да отвори датотеку у „%s“.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
sr_RS: Аудасити није успео да чита из датотеке у „%s“.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
sr_RS: Аудасити је успешно записао датотеку у „%s“ али није успео да је преименује у „%s“.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
    For tips on freeing up space, click the help button.
sr_RS: Аудасити није успео да пише у датотеку.
    Можда „%s“ није уписив или је диск пун.
    О томе како да ослободите простор, кликните на дугме помоћи.

en: File Error
sr_RS: Грешка датотеке

en: All files
sr_RS: Све датотеке

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
sr_RS: Датотеке „AUP3“ пројекта

en: Dynamically Linked Libraries
sr_RS: Динамички повезане библиотеке

en: Dynamic Libraries
sr_RS: Динамичке библиотеке

en: Text files
sr_RS: Датотеке текста

en: XML files
sr_RS: ХМЛ датотеке

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
sr_RS: „%s“ датотеке

en: Error
sr_RS: Грешка

en: Unsuitable
sr_RS: Неприкладан

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
sr_RS: Привремени директоријум датотека је на ФАТ форматираном уређају.
    Враћам на подразумевано место.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
sr_RS: %s
    
    За савете о прикладним уређајима, кликните на дугме за помоћ.

en: None
sr_RS: Ништа

en: Rectangle
sr_RS: Правоугаони

en: Shaped
sr_RS: Обликовани

en: Rectangular
sr_RS: Правоугаони

note: i18n-hint a proper name
en: Bartlett
sr_RS: Бартлет

note: i18n-hint a proper name
en: Hamming
sr_RS: Хаминг

note: i18n-hint a proper name
en: Hann
sr_RS: Хан

note: i18n-hint a proper name
en: Blackman
sr_RS: Блекмен

note: i18n-hint two proper names
en: Blackman-Harris
sr_RS: Блекмен-Харис

note: i18n-hint a proper name
en: Welch
sr_RS: Велч

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
sr_RS: Гаусова(a=2.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
sr_RS: Гаусова(a=3.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
sr_RS: Гаусова(a=4.5)

en: Low Quality (Fastest)
sr_RS: Слаб квалитет (најбрже)

en: Medium Quality
sr_RS: Осредњи квалитет

en: High Quality
sr_RS: Висок квалитет

en: Best Quality (Slowest)
sr_RS: Најбољи квалитет (најспорије)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
sr_RS: 16 бита ПЦМ

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
sr_RS: 24 бита ПЦМ

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
sr_RS: 32 бита покретног зареза

en: Unknown format
sr_RS: Непознат формат

en: Module Unsuitable
sr_RS: Неприкладан модул

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
sr_RS: Не могу да учитам модул „%s“.
    
    Грешка: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
sr_RS: Модул „%s“ не обезбеђује ниску издања.
    
    Неће бити учитан.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
sr_RS: Модул „%s“ одговара издању %s Аудаситија.
    
    Неће бити учитан.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
sr_RS: Модул „%s“ није успео да се покрене.
    
    Неће бити учитан.

en: Module "%s" found.
sr_RS: Нашао сам модул „%s“.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
sr_RS: 
    
    Користите модуле само из поверљивих извора

en: Yes
sr_RS: Да

en: No
sr_RS: Не

en: Audacity Module Loader
sr_RS: Учитавач модула Аудаситија

en: Try and load this module?
sr_RS: Да пробам и да учитам овај модул?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
sr_RS: Модул „%s“ не обезбеђује ниједну од захтеваних функција.
    
    Неће бити учитан.

en: Overwrite the plug-in file %s?
sr_RS: Да препишем датотеку прикључка „%s“?

en: Plug-in already exists
sr_RS: Прикључак већ постоји

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
sr_RS: Датотека прикључка је у употреби. Нисам успео да препишем

en: Failed to register:
    %s
sr_RS: Нисам успео да региструјем:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
sr_RS[0]: Да укључим овај прикључак?
sr_RS[1]: Да укључим ове прикључке?
sr_RS[2]: Да укључим ове прикључке?

en: Enable new plug-ins
sr_RS: Укључите нове прикључке

en: Nyquist Prompt
sr_RS: Упит Никвиста

en: Created new project
sr_RS: Створен је нови пројект

en: 16-bit
sr_RS: 16 бита

en: 24-bit
sr_RS: 24 бита

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
sr_RS: Група прикључка на %s је спојена са претходно дефиниссаном групом

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
sr_RS: Ставка прикључка на %s се сукобљава са претходно дефинисаном ставком и одбачена је

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
sr_RS: Ставка прикључка на %s наводи места сукоба

en: Unable to determine
sr_RS: Не могу да одредим

en: %s bytes
sr_RS: %s бајта

en: Simplified
sr_RS: Поједностављено

en: System
sr_RS: Систем

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
sr_RS: Класична

en: Dark
sr_RS: Тамна

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
sr_RS: Велики контраст

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
sr_RS: Светла

en: Audacity could not write file:
      %s.
sr_RS: Аудасити не може да запише датотеку:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sr_RS: Аудасити не може да отвори датотеку:
      %s
    за писање.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sr_RS: Аудасити не може да запише слике у датотеку:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sr_RS: Аудасити не може да пронађе датотеку:
      %s.
    Тема није учитана.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sr_RS: Аудасити не може да учита датотеку:
      %s.
    Можда је лош пнг формат?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sr_RS: Аудасити не може да прочита своју основну тему.
    Пријавите проблем.

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sr_RS: Ниједна од садржаних датотека очекиване теме
     није пронађена у:
      %s.

en: Could not create directory:
      %s
sr_RS: Не могу да направим директоријум:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
sr_RS: Неке захтеване датотеке у:
      %s
    бејаху већ присутне. Да их препишем?

en: Audacity could not save file:
      %s
sr_RS: Аудасити не може да сачува датотеку:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
sr_RS: Не могу да пишем у датотеку: %s

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
sr_RS: Произвољна

en: Audio Track
sr_RS: Звучна нумера

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
sr_RS: Грешка базе података. Извињавамо се, али немамо више појединости.

en: Warning
sr_RS: Упозорење

en: Could not open file: "%s"
sr_RS: Не могу да отворим датотеку: „%s“

en: Error: %s at line %lu
sr_RS: Грешка: %s у реду %lu

en: Could not load file: "%s"
sr_RS: Не могу да учитам датотеку: „%s“

en: Could not parse XML
sr_RS: Не могу да обрадим ХМЛ

en: &Nyquist Workbench...
sr_RS: &Радни сто Никвиста...

en: &Undo	Ctrl+Z
sr_RS: &Поништи	Ктрл+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sr_RS: &Поврати	Ктрл+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sr_RS: &Исеци		Ктрл+X

en: &Copy	Ctrl+C
sr_RS: &Умножи		Ктрл+C

en: &Paste	Ctrl+V
sr_RS: &Убаци		Ктрл+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
sr_RS: &Очисти		Ктрл+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
sr_RS: Изабери &све	Ктрл+A

en: &Find...	Ctrl+F
sr_RS: &Нађи...	Ктрл+F

en: &Matching Paren	F8
sr_RS: &Упореди заграде	F8

en: &Top S-expr	F9
sr_RS: &Горњи С-изр	F9

en: &Higher S-expr	F10
sr_RS: &Већи С-изр	F10

en: &Previous S-expr	F11
sr_RS: &Претходни С-изр	F11

en: &Next S-expr	F12
sr_RS: &Следећи С-изр	F12

en: &Go to
sr_RS: &Иди на

en: Select &Font...
sr_RS: &Врста слова...

en: Split &Vertically
sr_RS: Подели &усправно

en: Split &Horizontally
sr_RS: Подели &водоравно

en: Show S&cript
sr_RS: Прикажи &скрипту

en: Show &Output
sr_RS: Прикажи &излаз

en: &Large Icons
sr_RS: &Веће иконице

en: &Small Icons
sr_RS: &Мале иконице

en: Toolbar
sr_RS: Траке алата

en: &Go	F5
sr_RS: &Иди	F5

en: &Stop	F6
sr_RS: &Стани	F6

en: &About
sr_RS: &О програму

en: Script
sr_RS: Скрипта

note: i18n-hint noun
en: Output
sr_RS: Излаз

en: Load Nyquist script
sr_RS: Учитајте скрипту Никвиста

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
sr_RS: Скрипте Никвиста (*.ny)|*.ny|Скрипте Лиспа (*.lsp)|*.lsp|Све датотеке|*

en: Script was not saved.
sr_RS: Скрипта није сачувана.

en: Save Nyquist script
sr_RS: Сачувајте скрипту Никвиста

en: Find dialog
sr_RS: Нађи прозорче

en: Harvey Lubin (logo)
sr_RS: Харвеј Лубин (грб)

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
sr_RS: Збирка Танго иконица (иконице алатнице)

en: Leland Lucius
sr_RS: Леланд Лусјус

en: (C) 2009 by Leland Lucius
sr_RS: © 2009 Леланд Лусјус

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
sr_RS: Спољни модул Аудаситија који обезбеђује једноставно ИДЕ за писање ефеката.

en: Nyquist Effect Workbench
sr_RS: Радни сто Никвист ефекта

en: No matches found
sr_RS: Нисам пронашао поклапања

en: Code has been modified. Are you sure?
sr_RS: Шифра је измењена. Да ли сте сигурни?

en: Untitled
sr_RS: Без наслова

en: Nyquist Effect Workbench -
sr_RS: Радни сто Никвист ефекта —

en: New
sr_RS: Ново

en: New script
sr_RS: Нова скрипта

en: Open
sr_RS: Отвори

en: Open script
sr_RS: Отворите скрипту

en: Save
sr_RS: Сачувај

en: Save script
sr_RS: Сачувајте скрипту

en: Save As
sr_RS: Сачувај као

en: Save script as...
sr_RS: Сачувај скрипту као...

en: Copy
sr_RS: Умножите

en: Copy to clipboard
sr_RS: Умножите у оставу

en: Cut
sr_RS: Исеци

en: Cut to clipboard
sr_RS: Исеците у оставу

en: Paste
sr_RS: Убаци

en: Paste from clipboard
sr_RS: Убаците из оставе

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
sr_RS: Очисти

en: Clear selection
sr_RS: Очистите избор

en: Select All
sr_RS: Изабери све

en: Select all text
sr_RS: Изаберите сав текст

en: Undo
sr_RS: Поништите

en: Undo last change
sr_RS: Опозовите последњу измену

en: Redo
sr_RS: Вратите

en: Redo previous change
sr_RS: Вратите претходну измену

en: Find
sr_RS: Нађи

en: Find text
sr_RS: Нађите текст

en: Match
sr_RS: Упореди

en: Go to matching paren
sr_RS: Идите на упоредну заграду

en: Top
sr_RS: Врх

en: Go to top S-expr
sr_RS: Идите на врх С-израза

en: Up
sr_RS: Горе

en: Go to higher S-expr
sr_RS: Идите на највиши С-израз

en: Previous
sr_RS: Претходно

en: Go to previous S-expr
sr_RS: Идите на претходни С-израз

en: Next
sr_RS: Следеће

en: Go to next S-expr
sr_RS: Идите на следећи С-израз

note: i18n-hint noun
en: Start
sr_RS: Почетак

en: Start script
sr_RS: Покрените скрипту

en: Stop
sr_RS: Заустави

en: Stop script
sr_RS: Зауставите скрипту

en: No revision identifier was provided
sr_RS: Није достављен одредник ревизије

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
sr_RS: %s, администрација система

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
sr_RS: %s, суоснивач и програмер

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
sr_RS: %s, програмер

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
sr_RS: %s, документација и подршка

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
sr_RS: %s, документација и подршка, француски

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
sr_RS: %s, осигураност квалитета

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
sr_RS: %s, саветник доступности

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
sr_RS: %s, графичар

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
sr_RS: %s, састављач

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
sr_RS: %s, испробавач

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
sr_RS: %s, прикључци Никвиста

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
sr_RS: %s, веб програмер

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
sr_RS: %s, графика

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
sr_RS: %s (обухвата %s, %s, %s, %s и %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
sr_RS: О програму „%s“

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
sr_RS: У реду

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
sr_RS: %s је слободан, отвореног кода, вишеплатформски програм за снимање и уређивање звука.

en: Credits
sr_RS: Заслуге

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
sr_RS: Чланови тима %s-ја

en: Emeritus:
sr_RS: Почасни:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
sr_RS: Истакнути чланови тима %s-ја, тренутно неактивни

en: Contributors
sr_RS: Сарадници

en: Website and Graphics
sr_RS: Веб сајт и графика

en: Translators
sr_RS: Преводиоци

en: Libraries
sr_RS: Библиотеке

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
sr_RS: %s се заснива на коду из следећих пројеката:

en: Special thanks:
sr_RS: Посебно се захваљујемо:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
sr_RS: %s веб сајт:

en: Build Information
sr_RS: Подаци о изградњи

en: Enabled
sr_RS: укључено

en: Disabled
sr_RS: искључено

en: Program build date:
sr_RS: Датум изградње програма:

en: Commit Id:
sr_RS: Иб предаје:

en: Debug build (debug level %d)
sr_RS: Изградња прочишћавања (ниво прочишћавања %d)

en: Release build (debug level %d)
sr_RS: Изградња издања (ниво прочишћавања %d)

en: %s, 64 bits
sr_RS: %s, 64 бита

en: Build type:
sr_RS: Врста изградње:

en: Compiler:
sr_RS: Компилатор:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
sr_RS: Префикс инсталације:

en: Settings folder:
sr_RS: Фасцикла подешавања:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
sr_RS: Библиотеке језгра

en: Cross-platform GUI library
sr_RS: Вишеплатформска библиотека графичког сучеља

en: Audio playback and recording
sr_RS: пуштање и снимање звука

en: Sample rate conversion
sr_RS: претварање протока узорка

en: File Format Support
sr_RS: Подршка записа датотеке

note: i18n-hint: This is what the library (libmad) does - imports MP3 files
en: MP3 Importing
sr_RS: МП3 увоз

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
sr_RS: Огг Ворбис увоз и извоз

en: ID3 tag support
sr_RS: подршка ид3 ознаке

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
sr_RS: ФЛАЦ увоз и извоз

en: MP2 export
sr_RS: МП2 извоз

en: Import via QuickTime
sr_RS: увоз путем КвикТајма

en: FFmpeg Import/Export
sr_RS: увоз/извоз ФФмпег-а

en: Import via GStreamer
sr_RS: увоз путем Гстримера

en: Features
sr_RS: Могућности

en: Plug-in support
sr_RS: подршка прикључка

en: Sound card mixer support
sr_RS: подршка мешача звучне картице

en: Pitch and Tempo Change support
sr_RS: подршка промене врхунца и такта

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
sr_RS: подршка крајњег врхунца и промене такта

en: GPL License
sr_RS: ОЈЛ лиценца

en: Timeline actions disabled during recording
sr_RS: Радње временске линије су искључене током снимања

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
sr_RS: Кликните и превуците да дотерате, два пута кликните да вратите на старо

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Play head
sr_RS: Глава снимања/пуштања

en: Timeline
sr_RS: Временска линија

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
sr_RS: Притисните и превуците да започнете премотавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
sr_RS: Кликните или превуците да започнете прочишћавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
sr_RS: Кликните и померите за прочишћавање. Кликните и превуците за премотавање.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
sr_RS: Померите за премотавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
sr_RS: Померите за прочишћавање

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
sr_RS: Превуците за премотавање. Отпустите за заустављање премотавања.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
sr_RS: Превуците за премотавање. Отпустите и померите за прочишћавање.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
sr_RS: Померите за прочишћавање. Превуците за премотавање.

en: Quick-Play disabled
sr_RS: Брзо пуштање је искључено

en: Quick-Play enabled
sr_RS: Брзо пуштање је укључено

en: Timeline Options
sr_RS: Опције временске линије

en: Enable dragging selection
sr_RS: Укључите избор превлачења

en: Update display while playing
sr_RS: Освежите приказ за време пуштања

en: Pinned Play Head
sr_RS: Прикачена глава пуштања

en: Failed to remove %s
sr_RS: Нисам успео да уклоним „%s“

en: Failed!
sr_RS: Неуспех!

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
sr_RS: Да вратим на старе поставке?
    
    Ово питање се приказује само једном, након „инсталације“ када сте упитани да ли желите враћање старих поставки.

en: Reset Audacity Preferences
sr_RS: Поврати поставке Аудаситија

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sr_RS: Не могу да пронађем „%s“.
    
    Уклоњена је са списка недавних датотека.

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
sr_RS: СКуЛајт библиотека није успела да се покрене. Аудасити не може да настави.

en: Block size must be within 256 to 100000000
sr_RS: Величина блока мора бити између 256 и 100000000

en: Audacity is starting up...
sr_RS: Аудасити се покреће...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
sr_RS: &Ново

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
sr_RS: &Отвори...

en: Open &Recent...
sr_RS: Отвори &скорашњу...

en: &About Audacity...
sr_RS: &О Аудаситију...

en: &Preferences...
sr_RS: &Поставке...

en: &File
sr_RS: &Датотека

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sr_RS: Аудасити не може да нађе безбедно место за складиштење привремених датотека.
    Аудаситију је потребно место са кога програми за самостално чишћење неће обрисати привремене датотеке.
    Унесите одговарајући директоријум у прозорчету поставки.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sr_RS: Аудасити не може да нађе место за складиштење привремених датотека.
    Унесите одговарајући директоријум у прозорчету поставки.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sr_RS: Аудасити ће сада да изађе. Поново покрените Аудасити да бисте користили нови привремени директоријум.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sr_RS: Рад са два примерка Аудаситија истовремено може
    довести до губитка података или урушавања система.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sr_RS: Аудасити није у могућности да закључа директоријум привремених датотека.
    Овај директоријум можда користи други примерак Аудаситија.

en: Do you still want to start Audacity?
sr_RS: Да ли још увек желите да покренете Аудасити?

en: Error Locking Temporary Folder
sr_RS: Грешка закључавања привремене фасцикле

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sr_RS: Систем је открио да ради још један примерак Аудаситија.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sr_RS: Користите наредбе „Ново“ или „Отвори“ у тренутном радном процесу Аудаситија
    да отворите више пројеката истовремено.

en: Audacity is already running
sr_RS: Аудасити је већ покренут

en: Audacity Startup Failure
sr_RS: Неуспех покретања Аудаситија

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sr_RS: Не могу да набавим семафоре.
    
    Ово је највероватније услед недостатка изворишта
    и поновно подизање система ће се тражити.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sr_RS: Не могу да направим семафоре.
    
    Ово је највероватније услед недостатка изворишта
    и поновно подизање система ће се тражити.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sr_RS: Не могу да набавим закључавање семафора.
    
    Ово је највероватније услед недостатка изворишта
    и поновно подизање система ће се тражити.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sr_RS: Не могу да набавим сервер семафора.
    
    Ово је највероватније услед недостатка изворишта
    и поновно подизање система ће се тражити.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sr_RS: ИПЦ сервер Аудаситија није успео да се покрене.
    
    Ово је највероватније услед недостатка изворишта
    и поновно подизање система ће се тражити.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
sr_RS: Дошло је до непоправљиве грешке за време покретања

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
sr_RS: поставља највећу величину блока диска у битима

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
sr_RS: приказује ову поруку

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
sr_RS: покреће самодијагнозу

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
sr_RS: приказује издање Аудаситија

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
sr_RS: назив датотеке звука или пројекта

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sr_RS: Датотеке пројекта Аудаситија (.aup3) нису тренутно 
    придружене Аудаситију. 
    
    Да их придружим, тако да се отварају када два пута притиснете тастер миша?

en: Audacity Project Files
sr_RS: Датотеке пројекта Аудаситија

en: Audacity Configuration Error
sr_RS: Грешка подешавања Аудаситија

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. More information can be obtained by clicking the help button below.
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
sr_RS: Следећој датотеци подешавања се не може приступити:
    
    	%s
    
    Ово може да се деси због много разлога, али је највероватније да је диск пун или да немате дозволу да пишете у датотеку. Више информација можете добити ако испод кликнете на дугме помоћи.
    
    Можете покушати да исправите проблем и да затим кликнете на „Покушај поново“ да наставите.
    
    Ако изаберете да затворите програм, ваш пројекат може бити остављен у несачуваном стању које се може повратити када га следећи пут будете отворили.

en: Help
sr_RS: Помоћ

en: &Quit Audacity
sr_RS: &Затвори Аудасити

en: &Retry
sr_RS: &Покушај поново

en: Could not find any audio devices.
sr_RS: Не могу да пронађем ниједан звучни уређај.

en: You will not be able to play or record audio.
sr_RS: Нећете бити у могућности да пуштате или снимате звук.

en: Error: %s
sr_RS: Грешка: %s

en: Error Initializing Audio
sr_RS: Грешка при покретању звука

en: Audacity Audio
sr_RS: Звук Аудаситија

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
sr_RS: Грешка отварања уређаја за снимање.
    Шифра грешке: %s

en: Out of memory!
sr_RS: Нема више меморије!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је заустављено. Није било могуће оптимизовати га више. И даље је исувише висок.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је смањило јачину звука на %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је заустављено. Није било могуће оптимизовати га више. И даље је исувише низак.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је повећало јачину звука на %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је заустављено. Укупан број анализа је прекорачен без проналажења прихватљиве јачине звука. И даље је исувише висок.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је заустављено. Укупан број анализа је прекорачен без проналажења прихватљиве јачине звука. И даље је исувише низак.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sr_RS: Дотеривање нивоа осамостаљеног снимања је заустављено. %.2f изгледа прихватљива јачина звука.

en: Automatic Crash Recovery
sr_RS: Самостални опоравак после пада

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
sr_RS: Неки пројекти нису правилно сачувани приликом последњег покретања Аудаситија и могу бити самостално опорављени.
    
    Након опоравка, сачувајте пројекте да би измене биле сачуване на диску.

en: Recoverable &projects
sr_RS: Пројекти за &опоравак

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
sr_RS: Бирање

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
sr_RS: Назив

en: &Discard Selected
sr_RS: &Одбаци изабрано

en: &Recover Selected
sr_RS: &Опорави изабрано

en: &Skip
sr_RS: &Прескочи

en: No projects selected
sr_RS: Нису изабрани пројекти

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
sr_RS: Да ли сигурно желите да одбаците изабране пројекте?
    
    Ако изаберете „Да“ сви пројекти ће одмах бити избрисани.

en: Select Command
sr_RS: Изаберите наредбу

en: &Command
sr_RS: &Наредба

en: &Edit Parameters
sr_RS: &Уреди параметре

en: &Use Preset
sr_RS: &Користи претподешеност

en: &Parameters
sr_RS: &Параметри

en: &Details
sr_RS: &Детаљи

en: Choose command
sr_RS: Изаберите наредбу

en: MP3 Conversion
sr_RS: МП3 претварање

en: Fade Ends
sr_RS: Ишчезни крајевима

en: Import Macro
sr_RS: Увези макро

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
sr_RS: Макро „%s“ већ постоји. Да ли желите да га замените?

en: Export Macro
sr_RS: Извези макро

en: Effect
sr_RS: Ефекат

en: Menu Command (With Parameters)
sr_RS: Наредба изборника (са параметрима)

en: Menu Command (No Parameters)
sr_RS: Наредба изборника (без параметара)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
sr_RS: „%s“ захтева да буде изабрана једна или више нумера.

en: Your batch command of %s was not recognized.
sr_RS: Ваша групна наредба „%s“ није препозната.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
sr_RS: Примењени макро

en: Apply Macro
sr_RS: Примени макро

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
sr_RS: Примењени макро „%s“

en: Apply '%s'
sr_RS: Примени „%s“

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sr_RS: Примените „%s“ са параметром
    
    %s

en: Test Mode
sr_RS: Режим пробе

en: Apply %s
sr_RS: Примени „%s“

en: Macros Palette
sr_RS: Палета макроа

en: Manage Macros
sr_RS: Управљајте макроима

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
sr_RS: Изабери макро

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
sr_RS: Макро

en: Apply Macro to:
sr_RS: Примени макро на:

en: Apply macro to project
sr_RS: Примени макро на пројекат

en: &Project
sr_RS: &Пројекат

en: Apply macro to files...
sr_RS: Примени макро на датотеке...

en: &Files...
sr_RS: &Датотеке...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
sr_RS: &Рашири

en: No macro selected
sr_RS: Није изабран макро

en: Applying '%s' to current project
sr_RS: Примењујем „%s“ на текући пројекат

en: Please save and close the current project first.
sr_RS: Прво сачувајте и затворите текући пројекат.

en: Select file(s) for batch processing...
sr_RS: Изаберите датотеку за групно обрађивање...

en: Applying...
sr_RS: Примењујем...

en: File
sr_RS: Датотека

en: &Cancel
sr_RS: &Откажи

en: Remo&ve
sr_RS: &Уклони

en: &Rename...
sr_RS: &Преименуј...

en: Re&store
sr_RS: &Врати

en: I&mport...
sr_RS: &Увези...

en: E&xport...
sr_RS: &Извези...

en: Edit Steps
sr_RS: Уредите кораке

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
sr_RS: Број

en: Command
sr_RS: Наредба

en: Parameters
sr_RS: Параметри

en: &Insert
sr_RS: &Уметни

en: &Edit...
sr_RS: &Уреди...

en: De&lete
sr_RS: &Обриши

en: Move &Up
sr_RS: Премести &горе

en: Move &Down
sr_RS: Премести &доле

en: &Save
sr_RS: &Сачувај

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
sr_RS: &Скупи

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
sr_RS: — КРАЈ —

en: %s changed
sr_RS: „%s“ је измењено

en: Do you want to save the changes?
sr_RS: Да ли желите да сачувате измене?

en: Enter name of new macro
sr_RS: Унесите назив новог макроа

en: Name of new macro
sr_RS: Назив новог макроа

en: Name must not be blank
sr_RS: Назив не сме бити празан

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
sr_RS: Називи не могу да садрже „%c“ и „%c“

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете %s?

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
sr_RS: Оцењивање

en: Disk Block Size (KB):
sr_RS: Величина блока диска (KB):

en: Number of Edits:
sr_RS: Број уређивања:

en: Test Data Size (MB):
sr_RS: Величина података теста (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
sr_RS: Случајно семе:

en: Show detailed info about each block file
sr_RS: Прикажи детаљне информације о свакој датотеци блока

en: Show detailed info about each editing operation
sr_RS: Прикажи детаљне информације о свакој радњи уређивања

en: Run
sr_RS: Покрени

note: i18n-hint verb
en: Close
sr_RS: Затвори

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test; leave untranslated file extension .txt
en: benchmark.txt
sr_RS: оцењивање.txt

en: Export Benchmark Data as:
sr_RS: Извези податке оцењивања као:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
sr_RS: Величина блока треба бити у опсегу 1 – 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
sr_RS: Број уређивања треба бити у опсегу 1 – 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
sr_RS: Величина података теста треба бити у опсегу 1 – 2000 MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
sr_RS: Користим %lld комада од %lld узорка сваки, све укупно %.1f MB.

en: Preparing...
sr_RS: Припремам...

en: Expected len %lld, track len %lld.
sr_RS: Очекивах дужину од %lld, дужина нумере је %lld.

en: Performing %d edits...
sr_RS: Обављам %d уређивања...

en: Cut: %lld - %lld
sr_RS: Исеци: %lld – %lld

en: Trial %d
sr_RS: Проба %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
sr_RS: Исецање (%lld, %lld) није успело.

en: Paste: %lld
sr_RS: Убаци: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
sr_RS: Проба %d
    Није успело убацивање.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
sr_RS: Време за обављање %d уређивања: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
sr_RS: Проверавам цурења показивача датотеке:

en: Track # blocks: %ld
sr_RS: # блокова нумере: %ld

en: Disk # blocks:
sr_RS: # блокова диска:

en: Doing correctness check...
sr_RS: Вршим проверу исправности...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
sr_RS: Лоше: комад %lld узорак %lld

en: Passed correctness check!
sr_RS: Провера исправности је успела!

en: Errors in %d/%lld chunks
sr_RS: Грешка у %d/%lld комада

en: Time to check all data: %ld ms
sr_RS: Време за проверу свих података: %ld ms

en: Reading data again...
sr_RS: Поново читам податке...

en: Time to check all data (2): %ld ms
sr_RS: Време за проверу свих података (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
sr_RS: При 44100 Hz, %d бајта по узорку, очекивани број
     истовремених нумера које се могу пустити одједном: %.1f

en: TEST FAILED!!!
sr_RS: ТЕСТ НИЈЕ УСПЕО!!!

en: Benchmark completed successfully.
sr_RS: Оцењивање је успешно обављено.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: You must first select some audio for '%s' to act on.
    
    Ctrl + A selects all audio.
sr_RS: Морате прво да изаберете неки звук да би „%s“ радило.
    
    „Ктрл + A“ бира сав звук.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
sr_RS: Изаберите звук да бисте користили „%s“ (на пример, „Наредба + A“ за избор свега) затим покушајте опет.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
sr_RS: Изаберите звук да бисте користили „%s“ (на пример, „Ктрл + A“ за избор свега) затим покушајте опет.

en: No Audio Selected
sr_RS: Није изабран звук

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
sr_RS: Изаберите звук да бисте користили „%s“.
    
    1. Изаберите звук који представља шум и користите „%s“ да добијете ваш „профил шума“.
    
    2. Када сте добили профил шума, изаберите звук који желите да измените
    и користите „%s“ да измените тј звук.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
sr_RS: Ово можете да радите само када су пуштање и снимање
     заустављени. (Паузирање није довољно.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
sr_RS: Морате прво да изаберете неки стерео звук да извршите ову
     радњу. (Ово не можете користити уз моно.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
sr_RS: Морате прво да изаберете неки звук да извршите ову радњу.
    (Бирање других врста нумера неће радити.)

en: Audacity Support Data
sr_RS: Подаци подршке Аудаситија

en: This may take several seconds
sr_RS: Ово може потрајати неколико секунди

en: Report generated to:
sr_RS: Извештај је направљен за:

en: Checkpointing project
sr_RS: Проверавање пројекта

en: Checkpointing %s
sr_RS: Проверавам „%s“

en: Could not write to %s.
sr_RS: Не могу да пишем у „%s“.

en: Disk is full.
    %s
    For tips on freeing up space, click the help button.
sr_RS: Диск је пун.
    %s
    О томе како да ослободите простор, кликните на дугме помоћи.

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
sr_RS: Нисам успео да направим тачку чувања:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
sr_RS: Нисам успео да отпустим тачку чувања:
    
    %s

en: Removing Dependencies
sr_RS: Уклањам зависности

en: Copying audio data into project...
sr_RS: Умножавам звучне податке у пројекат...

en: Project Depends on Other Audio Files
sr_RS: Пројекат зависи од других датотека звука

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sr_RS: Умножавање ових датотека у ваш пројекат ће уклонити ове зависности.
    Тако је безбедније, али захтева више простора на диску.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sr_RS: 
    
    Датотеке приказане као НЕДОСТАЈУЋЕ су премештене или обрисане и не могу бити умножене.
    Повратите их на њихова претходна места да бисте их умножили у пројекат.

en: Project Dependencies
sr_RS: Зависности пројекта

en: Audio File
sr_RS: Датотека звука

en: Disk Space
sr_RS: Простор на диску

en: Copy Selected Files
sr_RS: Умножи изабране датотеке

en: Cancel Save
sr_RS: Откажи чување

en: Save Without Copying
sr_RS: Сачувај без умножавања

en: Do Not Copy
sr_RS: Не умножавај

en: Copy All Files (Safer)
sr_RS: Умножи све датотеке (безбедније)

en: Whenever a project depends on other files:
sr_RS: Ако пројекат зависи од других датотека:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
sr_RS: Питај ме

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
sr_RS: Увек умножи све датотеке (најбезбедније)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
sr_RS: Никада не умножавај датотеке

en: MISSING %s
sr_RS: НЕДОСТАЈЕ „%s“

en: &Copy Names to Clipboard
sr_RS: &Умножи називе у оставу

en: "%s", "%s", "%s"
sr_RS: „%s“, „%s“, „%s“

en: Missing
sr_RS: Недостаје

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sr_RS: Ако наставите, ваш пројекат неће бити сачуван на диск. Да ли је то оно што желите?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
sr_RS: Ваш пројекат је тренутно самосадржећи; не зависи ни од једне спољне звучне датотеке. 
    
    Неки старији пројекти Аудаситија не могу бити самосадржећи, и брига 
    је потребна за држање њихових спољних зависности на правом месту.
    Нови пројекти ће бити самосадржећи и мање ризични.

en: Dependency Check
sr_RS: Провера зависности

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
sr_RS: Одбачај

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
sr_RS: Снимљени звук је изгубљен на назначеним местима. Могући разлози:
    
    Још неки програми се боре за процесорско време
    
    Непосредно вршите чување на спољни складишни уређaј

en: Turn off dropout detection
sr_RS: Искључите откривање одбачаја

en: FFmpeg support not compiled in
sr_RS: ФФмпег подршка није састављена

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sr_RS: ФФмпег је подешен у поставкама и успешно се учитао раније, 
    али овог пута Аудасити није успео да га учита при покретању. 
    
    Мораћете да се вратите назад у „Поставке → Библиотеке“ и да га поново подесите.

en: FFmpeg startup failed
sr_RS: Покретање ФФмпег-а није успело

en: FFmpeg library not found
sr_RS: Нисам пронашао ФФмпег библиотеку

en: Locate FFmpeg
sr_RS: Пронађи ФФмпег

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sr_RS: Аудасити захтева датотеку „%s“ да би увозио и извозио звук путем ФФмпег-а.

en: Location of '%s':
sr_RS: „%s“ се налази у:

en: To find '%s', click here -->
sr_RS: Да пронађете „%s“, притисните овде >>>

en: Browse...
sr_RS: Разгледај...

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sr_RS: Да добавите слободан примерак ФФмпег-а, притисните овде >>>

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
sr_RS: Преузми

en: Only avformat.dll
sr_RS: Само „avformat.dll“

en: Only libavformat.so
sr_RS: Само „libavformat.so“

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
sr_RS: Где се налази „%s“?

en: FFmpeg not found
sr_RS: Нисам нашао ФФмпег

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sr_RS: Аудасити је покушао да користи ФФмпег да увезе звучну датотеку,
    али није пронашао библиотеке.
    
    Да користите ФФмпег увоз, идите на „Уређивање → Поставке → Библиотеке“
    да преузмете или пронађете ФФмпег библиотеке.

en: Do not show this warning again
sr_RS: Не приказуј више ово упозорење

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
sr_RS: Грешка (датотека није могла бити записана): %s

en: &Copy uncompressed files into the project (safer)
sr_RS: &Умножи несажете датотеке у пројекат (безбедније)

en: &Read uncompressed files from original location (faster)
sr_RS: &Читај несажете датотеке са изворног места (брже)

en: &Copy all audio into project (safest)
sr_RS: &Умножи сав звук у пројекат (најбезбедније)

en: Do &not copy any audio
sr_RS: &Немој умножавати никакав звук

en: As&k
sr_RS: &Питај

en: Frequency Analysis
sr_RS: Анализирање учесталости

en: Spectrum
sr_RS: Спектар

en: Standard Autocorrelation
sr_RS: Уобичајена самоузајамност

en: Cuberoot Autocorrelation
sr_RS: Кубнокорена самоузајамност

en: Enhanced Autocorrelation
sr_RS: Побољшана самоузајамност

note: i18n-hint: This is a technical term, derived from the word * "spectrum".  Do not translate it unless you are sure you * know the correct technical word in your language.
en: Cepstrum
sr_RS: Кепстар

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
sr_RS: %s прозор

en: Linear frequency
sr_RS: Линеарна учесталост

en: Log frequency
sr_RS: Логаритамска учесталост

en: Scroll
sr_RS: Клизање

en: Zoom
sr_RS: Зумирање

en: Cursor:
sr_RS: Курзор:

en: Peak:
sr_RS: Врхунац:

en: &Grids
sr_RS: &Мреже

en: &Algorithm:
sr_RS: &Алгоритам:

en: &Size:
sr_RS: &Величина:

en: &Export...
sr_RS: &Извези...

en: &Function:
sr_RS: &Функција:

en: &Axis:
sr_RS: &Оса:

en: &Replot...
sr_RS: &Поново исцртај...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
sr_RS: Да исцртате спектар, све изабране нумере морају бити истог протока узорка.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sr_RS: Превише звука је изабрано. Само прве %.1f секунде звука биће анализиране.

en: Not enough data selected.
sr_RS: Није изабрано довољно података.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
sr_RS: %.4f сек. (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sr_RS: %.4f сек. (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
sr_RS: спектар.txt

en: Export Spectral Data As:
sr_RS: Извези податке спектра као:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sr_RS: Учесталост (Hz)	Ниво (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sr_RS: Успоравање (секунде)	Учесталост (Hz)	Ниво

en: Plot Spectrum...
sr_RS: Исцртај спектар...

en: Welcome!
sr_RS: Добро дошли!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
sr_RS: Пуштање звука

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
sr_RS: Снимање звука

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
sr_RS: Снимање — Бирање уређаја снимања

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
sr_RS: Снимање — Бирање извора снимања

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
sr_RS: Снимање — Подешавње нивоа снимања

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
sr_RS: Изборници уређивања и заблеђивања

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
sr_RS: Извожење датотеке звука

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
sr_RS: Чување пројекта Аудаситија

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
sr_RS: Подршка за остале записе

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
sr_RS: Резање на ЦД

en: No Local Help
sr_RS: Нема локалне помоћи

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
sr_RS: <br><br>Издање Аудаситија које користите је <b>Пробно алфа издање</b>.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
sr_RS: <br><br>Издање Аудаситија које користите је <b>Пробно бета издање</b>.

en: Get the Official Released Version of Audacity
sr_RS: Набавите званично издање Аудаситија

en: We strongly recommend that you use our latest stable released version, which has full documentation and support.<br><br>
sr_RS: Строго вам препоручујемо да користите наше последње стабилно издање, које има пуну подршку и документацију.<br><br>

en: You can help us get Audacity ready for release by joining our [[https://www.audacityteam.org/community/|community]].<hr><br><br>
sr_RS: Можете нам помоћи да припремимо Аудасити за издавање тако што ћете се придружити нашој [[https://www.audacityteam.org/community/|заједници]].<hr><br><br>

en: How to get help
sr_RS: Како да нађете помоћ

en: These are our support methods:
sr_RS: Ово су наши начини подршке:

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Quick_Help|' as it's the name of a link.
en: [[help:Quick_Help|Quick Help]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|view online]]
sr_RS: [[help:Quick_Help|Брза помоћ]] – ако није инсталирана на рачунару, [[https://manual.audacityteam.org/quick_help.html|погледајте на мрежи]]

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Main_Page|' as it's the name of a link.
en:  [[help:Main_Page|Manual]] - if not installed locally, [[https://manual.audacityteam.org/|view online]]
sr_RS:  [[help:Main_Page|Manual]] — ако није инсталирана на рачунару, [[https://manual.audacityteam.org/|погледајте на мрежи]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
sr_RS:  [[https://forum.audacityteam.org/|Форум]] — поставите ваше питање директно, на мрежи.

en: More:</b> Visit our [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] for tips, tricks, extra tutorials and effects plug-ins.
sr_RS: Још:</b> Посетите наш [[https://wiki.audacityteam.org/index.php|Вики]] за савете, трикове, додатна упутства и прикључке ефеката.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| FFmpeg library]] to your computer.
sr_RS: Аудасити може да увезе незаштићене датотеке у многим другим записима (као што су М4А и ВМА, сажете ВАВ датотеке са преносних снимача и звук из видео датотека) ако преузмете и инсталирате изборну [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#foreign| ФФмпег библиотеку]] на ваш рачунар.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
sr_RS: Можете такође да прочитате нашу помоћ о увозу [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|МИДИ датотека]] и нумера са [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| звучних ЦД-а]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
sr_RS: Изгледа да „Упутство“ није инсталирано. [[*URL*|Погледајте упутство на мрежи]].<br><br>Да увек видите упутство на мрежи, промените „место упутства“ у поставкама сучеља на „Са Интернета“.

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
sr_RS: Изгледа да „Упутство“ није инсталирано. [[*URL*|Погледајте упутство на мрежи]] или [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html|преузмите упутство]].<br><br>Да увек видите упутство на мрежи, промените „место упутства“ у поставкама сучеља на „Са Интернета“.

en: Check Online
sr_RS: Провери на мрежи

en: Save %s
sr_RS: Сачувај „%s“

en: Unable to save %s
sr_RS: Не могу да сачувам „%s“

en: History
sr_RS: Историјат

en: &Manage History
sr_RS: &Управљање историјатом

en: Action
sr_RS: Радња

en: Used Space
sr_RS: Искоришћени простор

en: &Total space used
sr_RS: &Укупни коришћени простор

en: &Undo levels available
sr_RS: Доступни нивои &поништавања

en: &Levels to discard
sr_RS: &Нивои за одбацивање

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
sr_RS: &Одбаци

en: Clip&board space used
sr_RS: Коришћени простор &оставе

en: D&iscard
sr_RS: О&дбаци

en: &Compact
sr_RS: &Сузбиј

en: Compacting actually freed %s of disk space.
sr_RS: Сажимање је ослободило %s простора на диску.

en: Edit Labels
sr_RS: Уредите натписе

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
sr_RS: Нумера

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
sr_RS: Натпис

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
sr_RS: Почетно време

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
sr_RS: Крајње време

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
sr_RS: Ниска учесталост

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
sr_RS: Висока учесталост

en: New...
sr_RS: Ново...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sr_RS: Притисните Ф2 или притисните два пута да уредите садржај ћелије.

en: Select a text file containing labels
sr_RS: Изаберите датотеку текста која садржи натписе

en: Could not open file: %s
sr_RS: Не могу да отворим датотеку: %s

en: No labels to export.
sr_RS: Нема натписа за извоз.

en: Export Labels As:
sr_RS: Извезите натписе као:

en: New Label Track
sr_RS: Нови натпис нумере

en: Enter track name
sr_RS: Унесите назив нумере

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
sr_RS: Натпис нумере

en: Labels
sr_RS: Натписа

en: One or more saved labels could not be read.
sr_RS: Не могу да прочитам један или више сачуваних натписа.

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
sr_RS: Прво покретање Аудаситија

en: Choose Language for Audacity to use:
sr_RS: Изаберите језик који ће да користи Аудасити:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sr_RS: Језик који сте изабрали, %s (%s), није исти као језик на систему, %s (%s).

en: Confirm
sr_RS: Потврди

en: Error Converting Legacy Project File
sr_RS: Грешка претварања датотеке старог пројекта

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sr_RS: Преобратих датотеку пројекта 1.0 у нови формат.
    Стара датотека је сачувана као „%s“

en: Opening Audacity Project
sr_RS: Отварам пројекат Аудаситија

en: Audacity Log
sr_RS: Дневник Аудаситија

en: &Save...
sr_RS: &Сачувај...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
sr_RS: &Очисти

en: &Close
sr_RS: &Затвори

en: log.txt
sr_RS: дневник.txt

en: Save log to:
sr_RS: Сачувај дневник у:

en: Couldn't save log to file: %s
sr_RS: Не могу да сачувам дневник у датотеку: %s

en: Audacity Karaoke%s
sr_RS: Караоке%s Аудаситија

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sr_RS: Дошло је до грешке приликом започињања у/и слоја мидија.

en: You will not be able to play midi.
sr_RS: Нећете бити у могућности да пуштате миди.

en: Error Initializing Midi
sr_RS: Грешка при покретању мидија

en: &Undo %s
sr_RS: &Опозови „%s“

en: &Undo
sr_RS: О&позови

en: &Redo %s
sr_RS: &Понови „%s“

en: &Redo
sr_RS: &Врати

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sr_RS: Дошло је до проблема са вашом последњом радњом.
    Ако мислите да је ово грешка, реците нам где се тачно догодила.

en: Disallowed
sr_RS: Одбијено

en: Mix and Render
sr_RS: Измешај и исцртај

en: Mixing and rendering tracks
sr_RS: Мешам и исцртавам нумере

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
sr_RS: Појачање

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
sr_RS: Брзина

en: Musical Instrument
sr_RS: Музички инструмент

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
sr_RS: Каналисање

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
sr_RS: Утишај

note: i18n-hint: This is on a button that will silence all the other tracks.
en: Solo
sr_RS: Соло

en: Signal Level Meter
sr_RS: Мерач нивоа сигнала

en: Moved gain slider
sr_RS: Померен је клизач појачања

en: Moved velocity slider
sr_RS: Померен је клизач брзине

en: Moved pan slider
sr_RS: Померен је клизач каналисања

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
sr_RS: Прибележи нумеру

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
sr_RS: Подржава излаз: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
sr_RS: Подржава улаз: %d

en: Opened: %d
sr_RS: Отворен је: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
sr_RS: Изабрани МИДИ уређај снимања: %d – %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
sr_RS: Нисам нашао МИДИ уређај снимања за „%s“.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
sr_RS: Изабрани МИДИ уређај пуштања: %d – %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
sr_RS: Нисам нашао МИДИ уређај пуштања за „%s“.

en: Select effects, click the Enable or Disable button, then click OK.
sr_RS: Изаберите ефекте, притисните на дугме „Укључи“ или „Искључи“, затим на „У реду“.

note: i18n-hint: This is before radio buttons selecting which effects to show
en: Show:
sr_RS: Прикажи:

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: Show all
sr_RS: Прикажите све

note: i18n-hint: Radio button to show all effects
en: &All
sr_RS: &Све

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: Show disabled
sr_RS: Прикажите искључене

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently disabled effects
en: D&isabled
sr_RS: &Искључене

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: Show enabled
sr_RS: Прикажите укључене

note: i18n-hint: Radio button to show just the currently enabled effects
en: E&nabled
sr_RS: &Укључене

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Show new
sr_RS: Прикажите нове

note: i18n-hint: Radio button to show just the newly discovered effects
en: Ne&w
sr_RS: &Нове

en: State
sr_RS: Стање

en: Path
sr_RS: Путања

en: &Select All
sr_RS: Изабери &све

en: C&lear All
sr_RS: &Очисти све

en: &Enable
sr_RS: &Укључи

en: &Disable
sr_RS: &Искључи

en: Enabling effects or commands:
    
    %s
sr_RS: Укључујем ефекте или наредбе:
    
    %s

en: Enabling effect or command:
    
    %s
sr_RS: Укључујем ефекат или наредбу:
    
    %s

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
sr_RS: Ефекат или наредба на „%s“ није успела да се региструје:
    %s

en: Elapsed Time:
sr_RS: Протекло време:

en: There was a problem printing.
sr_RS: Дошло је до проблема приликом штампања.

en: Print
sr_RS: Штампајте

en: Actual Rate: %d
sr_RS: Прави проток: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
sr_RS: Грешка отварања уређаја звука.
    Покушајте да измените домаћина звука, уређај пуштања и проток узорка пројекта.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
sr_RS: Све изабране нумере за снимање морају имати исти проток узорковања

en: Mismatched Sampling Rates
sr_RS: Протоци узорковања се не поклапају

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
sr_RS: Премало нумера је изабрано за снимање у овом протоку узорка.
    (Аудасити захтева два канала при истом протоку узорака за
    сваку стерео нумеру)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
sr_RS: Изабрано је премало сагласних нумера

en: Recorded Audio
sr_RS: Снимљен је звук

en: Record
sr_RS: Сними

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
sr_RS: Провера пројекта чита ознаке неисправног низа.

en: Close project immediately with no changes
sr_RS: Одмах затвори пројекат без измена

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sr_RS: Настави са поправкама прибележеним у дневнику, и провери има ли још грешака. Ово ће сачувати пројекат у његовом тренутном стању, осим ако „Одмах затворите пројекат“ при будућим упозорењима о грешкама.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sr_RS: Упозорење — Проблем читања ознаке низа

en: Inspecting project file data
sr_RS: Надгледам податке датотеке пројекта

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sr_RS: Провера пројекта за фасциклу „%s“
    је открила %lld недостајуће спољне звучне
    датотеке („датотеке алијаса“). Не постоји
    начин да Аудасити сам опорави ове датотеке. 
    
    Ако изаберете прву или другу опцију испод, можете 
    да покушате да пронађете и повратите недостајуће 
    датотеке на њихова претходна места. 
    
    Знајте да за другу опцију, таласни облик 
    не може показати тишине. 
    
    Ако изаберете трећу опцију, сачуваћете пројекат 
    у тренутном стању, осим ако „Одмах затворите 
    пројекат“ при будућим упозорењима о грешкама.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sr_RS: Сматрај недостајући звук као тишине (само ова сесија)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sr_RS: Замени недостајући звук тишинама (стално одмах).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sr_RS: Упозорење — Недостајуће алијазоване датотеке

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sr_RS: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је
    открила %lld недостајуће блок датотеке алијаса (.auf).
    Аудасити може у потпуности да обнови ове 
    датотеке из текућег звука у пројекту.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sr_RS: Поново створи датотеке сажетка алијаса (безбедно и препоручљиво)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sr_RS: Попуни тишинама недостајуће податке приказа (само за ову сесију)

en: Close project immediately with no further changes
sr_RS: Одмах затвори пројекат без будућих измена

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sr_RS: Упозорење — Недостаје датотека сажетка алијаса

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sr_RS: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је открила 
    %lld недостајуће блок датотеке алијаса (.auf), 
    вероватно услед грешке, пада система, или 
    случајног брисања. Нема начина да Аудасити 
    сам обнови ове недостајуће датотеке.
    
    Ако изаберете прву или другу опцију испод, 
    можете да покушате да пронађете и повратите 
    недостајуће датотеке на њихова претходна места.
    
    Знајте да за другу опцију, таласни облик 
    не може показати тишине.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sr_RS: Замени недостајући звук тишинама (стално одмах)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sr_RS: Упозорење — Недостаје блок датотека података звука

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sr_RS: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је пронашла 
    %d напуштене блок датотеке. Овај пројекат не користи 
    те датотеке, али можда припадају другом пројекту. 
    Немају никаквог значаја а и мале су.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sr_RS: Настави без брисања; занемари допунске датотеке ове сесије

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sr_RS: Обриши напуштене датотеке (одмах за стално)

en: Warning - Orphan Block File(s)
sr_RS: Упозорење — Напуштена блок датотека

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
sr_RS: Напредак

en: Cleaning up unused directories in project data
sr_RS: Чистим некоришћене директоријуме у подацима пројекта

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
sr_RS: Провера пројекта је пронашла недоследности за време самосталног опоравка.
    
    Изаберите „Помоћ → Дијагностика → Прикажи дневник...“ да видите детаље.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sr_RS: Упозорење: Проблем у самосталном опоравку

en: <untitled>
sr_RS: <без наслова>

en: [Project %02i]
sr_RS: [Пројекат %02i]

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
sr_RS: Преостало врло мало слободног простора на „%s“
    Изаберите већу привремену датотеку у поставкама
    директоријума.

en: Failed to open the project's database
sr_RS: Нисам успео да отворим базу пројекта

en: Failed to discard connection
sr_RS: Нисам успео да одбацим везу

en: Failed to restore connection
sr_RS: Нисам успео да повратим везу

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
sr_RS: Нисам успео да извршим наредбу датотеке пројекта:
    
    %s

en: This is not an Audacity project file
sr_RS: Ово није датотека Аудасити пројекта

en: Unable to initialize the project file
sr_RS: Не могу да покренем датотеку пројекта

en: Total orphan blocks deleted %d
sr_RS: Укупно обрисаних напуштених блокова – %d

en: Failed to rollback transaction during import
sr_RS: Нисам успео да вратим преннос назад за време увоза

en: Unable to attach destination database
sr_RS: Не могу да прикачим базу података одредишта

en: Unable to switch to fast journaling mode
sr_RS: Не могу да се пребацим на брзи режим писања дневника

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
sr_RS: Не могу да припремим наредбу датотеке пројекта:
    
    %s

en: Failed to bind SQL parameter
sr_RS: Нисам успео да свежем СКуЛ параметар

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
sr_RS: Нисам успео да освежим датотеку пројекта.
    Следећа наредба није успела:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
sr_RS: Пројекат одредишта се не може откачити

en: Copying Project
sr_RS: Умножавам пројекат

en: Error Writing to File
sr_RS: Грешка писања у датотеку

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
sr_RS: Аудасити није успео да запише датотеку „%s“.
    Можда је диск пун или није уписив.
    О томе како да ослободите простор, кликните на дугме помоћи.

en: Compacting project
sr_RS: Сажимам пројекат

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
sr_RS: [Пројекат %02i] Аудасити „%s“

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
sr_RS: (опорављено)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sr_RS: Ова датотека је сачувана употребом Аудаситија %s.
    Ви користите Аудасити %s. Морате да надоградите на новије издање да бисте отворили ову датотеку.

en: Can't open project file
sr_RS: Не могу да отворим датотеку пројекта

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
sr_RS: Нисам успео да уконим информације самочувања из датотеке пројекта.

en: Unable to parse project information.
sr_RS: Не могу да обрадим информације о пројекту.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
sr_RS: База података пројекта није успела да се поново отвори, вероватно због ограниченог простора на складишном уређају.

en: Saving project
sr_RS: Чувам пројекат

en: Error Saving Project
sr_RS: Грешка чувања пројекта

en: Syncing
sr_RS: Усаглашавам

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sr_RS: Пројекат није успео да се отвори, вероватно због ограниченог
    простора на складишном уређају.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sr_RS: Не могу да уклоним информације о самочувању, вероватно због ограниченог простора
    на складишном уређају.
    
    %s

en: Backing up project
sr_RS: Правим резерву пројекта

en: Automatic database backup failed.
sr_RS: Самостално прављење резерве базе података није успело.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
sr_RS: Овај пројекат није правилно сачуван приликом последњег покретања Аудаситија.
    
    Опорављен је на последње сачувано стање.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
sr_RS: Овај пројекат није правилно сачуван приликом последњег покретања Аудаситија.
    
    Опорављен је на последње сачувано стање, али га морате сачувати
    да задржите његов адржај.

en: Project Recovered
sr_RS: Пројекат је опорављен

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
sr_RS: Пројекти се не могу сачувати на ФАТ уређајима.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
sr_RS: Ваш пројекат је сада празан.
    Ако сачувате, пројекат неће имати нумере.
    
    Да сачувате све претходно отворене нумере:
    Притисните „Не“, „Уређивање > Опозови“ док су све
    нумере отворене, затим „Датотека > Сачувај пројекат“.
    
    Да ипак сачувам?

en: Warning - Empty Project
sr_RS: Упозорење — Празан пројекат

en: Insufficient Disk Space
sr_RS: Нема довољно простора на диску

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
sr_RS: Величина пројекта превазиилази доступан слободни простор на циљном диску.
    
    Изаберите други диск са више слободног простора.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
sr_RS: Пројекат превазилази највећу величину од 4GB приликом писања на систем датотека који је форматиран као ФАТ32.

en: Saved %s
sr_RS: Сачувах %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sr_RS: Пројекат није сачуван зато што ће дати назив пројекта преписати други пројекат.
    Покушајте поново и изаберите неки други назив.

en: %sSave Project "%s" As...
sr_RS: %sСачувај пројекат „%s“ као...

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
sr_RS: „Сачувај пројекат“ је за пројекат Аудаситија, а не за звучну датотеку.
    За звучну датотеку која ће се отварати у другим програмима, користите „Извези“.

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
sr_RS:    Да ли желите да препишете пројекат:
    „%s“?
    
       Ако изаберете „Да“ тада ће пројекат
    „%s“
       бити неповратно преписан.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
sr_RS: Упозорење преписивања пројекта

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
sr_RS: Пројекат није сачуван зато што је изабрани пројекат отворен у другом прозору.
    Покушајте поново и изаберите неки други назив.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
sr_RS: %sСачувај умножак пројекта „%s“ као...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
sr_RS: Чување умношка не сме преписати сачувани постојећи пројекат.
    Покушајте поново и изаберите неки други назив.

en: Error Saving Copy of Project
sr_RS: Грешка чувања умношка пројекта

en: Select one or more files
sr_RS: Изаберите једну или више датотека

en: %s is already open in another window.
sr_RS: %s је већ отворено у другом прозору.

en: Error Opening Project
sr_RS: Грешка отварања пројекта

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sr_RS: Покушавате да отворите самостално направљену датотеку резерве.
    То може да проузрокује озбиљно губљење података.
    
    Уместо тога отворите тренутну датотеку пројекта Аудаситија.

en: Warning - Backup File Detected
sr_RS: Упозорење — Откривена је датотека резерве

en: Error Opening File
sr_RS: Грешка отварања датотеке

en: Error opening file
sr_RS: Грешка приликом отварања датотеке

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sr_RS: Датотека може бити неисправна или оштећена: 
    %s

en: Error Opening File or Project
sr_RS: Грешка отварања датотеке или пројекта

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
sr_RS: Пројекат се налази на ФАТ форматираном диску.
    Умножите га на други диск да га отворите.

en: Project was recovered
sr_RS: Пројекат је опорављен

en: Recover
sr_RS: Опорави

en: Imported '%s'
sr_RS: Увезох „%s“

en: Import
sr_RS: Увези

en: Failed to import project
sr_RS: Нисам успео да увезем пројекат

en: Error Importing
sr_RS: Грешка увожења

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
sr_RS: Не могу да увезем „AUP3“ формат. Користите „Датотека → Отвори“

en: Compact Project
sr_RS: Сажми пројекат

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
sr_RS: Сажимање овог пројекта ће ослободити простор на диску уклањањем некоришћених бајтова између датотека.
    
    Имате %s слободног простора на диску а овај пројекат тренутно користи %s.
    
    Ако наставите, тренутни историјат поништавања/враћања и саддржаји оставе биће одбачени а ви ћете опоравити приближно %s простора на диску.
    
    Да ли желите да наставите?

en: Compacted project file
sr_RS: Сажета датотека пројекта

en: Compact
sr_RS: Сажми

en: Welcome to Audacity version %s
sr_RS: Добро дошли у Аудасити издање %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
sr_RS: %sДа сачувам измене у „%s“?

en: Save project before closing?
sr_RS: Да сачувам пројекат пре затварања?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
sr_RS: 
    Ако сачувате, пројекат неће имати нумере.
    
    Да сачувате све претходно отворене нумере:
    „Откажи, Уређивање > Опозови“ док су све нумере
    отворене, затим „Датотека > Сачувај пројекат“.

en: Disk space remaining for recording: %s
sr_RS: Простор на диску преостао за снимање: %s

en: Less than 1 minute
sr_RS: Мање од 1 минута

en: %d hour | %d hours
sr_RS[0]: %d сат
sr_RS[1]: %d сата
sr_RS[2]: %d сати

en: %d minute | %d minutes
sr_RS[0]: %d минут
sr_RS[1]: %d минута
sr_RS[2]: %d минута

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
sr_RS: %s и %s.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
sr_RS: Ова датотека опоравка је сачувана Аудаситијем 2.3.0 или ранијим.
    Треба да покренете то издање Аудаситија да опоравите пројекат.

en: Horizontal Scrollbar
sr_RS: Водоравна трака са клизачем

en: Vertical Scrollbar
sr_RS: Усправна трака са клизачем

en: Unknown
sr_RS: Непознато

en: Screen Capture Frame
sr_RS: Кадар снимка екрана

en: Choose location to save files
sr_RS: Изабор места за чување датотека

en: Save images to:
sr_RS: Сачувај слике у:

en: Choose...
sr_RS: Изабери...

en: Capture entire window or screen
sr_RS: Снимање читавог прозора или екрана

en: Resize Small
sr_RS: Смањи величину

en: Resize Large
sr_RS: Рашири величину

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'Blue'
en: Blue Bkgnd
sr_RS: Плава позадина

note: i18n-hint: Bkgnd is short for background and appears on a small button * It is OK to just translate this item as if it said 'White'
en: White Bkgnd
sr_RS: Бела позадина

en: Capture Window Only
sr_RS: Сними само прозор

en: Capture Full Window
sr_RS: Сними читав прозор

en: Capture Window Plus
sr_RS: Сними прозор плус

en: Capture Full Screen
sr_RS: Сними читав екран

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
sr_RS: Сачекај 5 секунде и сними наличје прозора/прозорчета

en: Capture part of a project window
sr_RS: Снимање дела прозора пројекта

en: All Toolbars
sr_RS: Све траке алата

en: All Effects
sr_RS: Сви ефекти

en: All Scriptables
sr_RS: Све скриптиве

en: All Preferences
sr_RS: Све поставке

en: SelectionBar
sr_RS: Линија избора

en: Spectral Selection
sr_RS: Избор спектра

en: Timer
sr_RS: Одбројавач

en: Tools
sr_RS: Алати

en: Transport
sr_RS: Пренос

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
sr_RS: Мерач

en: Play Meter
sr_RS: Мерач пуштања

en: Record Meter
sr_RS: Мерач снимања

en: Edit
sr_RS: Уређивање

en: Device
sr_RS: Уређај

en: Play-at-Speed
sr_RS: Пусти-при-брзини

en: Scrub
sr_RS: Прочишћавање

en: Track Panel
sr_RS: Панел нумере

en: Ruler
sr_RS: Лењир

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
sr_RS: Нумере

en: First Track
sr_RS: Прва нумера

en: Second Track
sr_RS: Друга нумера

en: Scale
sr_RS: Размера

en: One Sec
sr_RS: Једна сек.

en: Ten Sec
sr_RS: Десет сек.

en: One Min
sr_RS: Један мин.

en: Five Min
sr_RS: Пет мин.

en: One Hour
sr_RS: Један сат

en: Short Tracks
sr_RS: Кратке нумере

en: Medium Tracks
sr_RS: Средње нумере

en: Tall Tracks
sr_RS: Дуге нумере

en: Choose a location to save screenshot images
sr_RS: Изаберите место за чување слика снимака екрана

en: Capture failed!
sr_RS: Снимање није успело!

en: Long Message
sr_RS: Дуга порука

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sr_RS: Наведени назив датотеке не може бити преображен због коришћења знака Уникода.

en: Specify New Filename:
sr_RS: Одреди нови назив датотеке:

en: Position
sr_RS: Положај

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
sr_RS: Низ има блок датотеку која превазилази максимум од %s узорка по блоку.
    Скраћујем на ову највећу дужину.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
sr_RS: Упозорење — Скраћујем предугу блок датотеку

note: i18n-hint: The access key "&P" should be the same in "Stop &Preview" and "Start &Preview"
en: &Preview
sr_RS: &Прикажи

en: Dry Previe&w
sr_RS: Суви &преглед

en: &Settings
sr_RS: &Подешавања

en: Debu&g
sr_RS: &Прочисти

en: Off
sr_RS: Искљ.

en: Nearest
sr_RS: Најближу

en: Prior
sr_RS: Ранију

en: Sound Activated Record
sr_RS: Снимање покренуто звуком

en: Activation level (dB):
sr_RS: Ниво покретања (dB):

en: Welcome to Audacity!
sr_RS: Добро дошли у Аудасити!

en: Don't show this again at start up
sr_RS: Не приказуј више при покретању

en: Discarding undo/redo history
sr_RS: Одбацујем историјат поништавања/враћања

en: Artist Name
sr_RS: Име извођача

en: Track Title
sr_RS: Наслов нумере

en: Album Title
sr_RS: Назив албума

en: Track Number
sr_RS: Број нумере

en: Year
sr_RS: Година

en: Genre
sr_RS: Жанр

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
sr_RS: Користите тастере стрелица (или тастер УНЕСИ након уређивања) за пребацивање међу пољима.

en: Tag
sr_RS: Ознака

en: Value
sr_RS: Вредност

en: &Add
sr_RS: &Додај

en: &Remove
sr_RS: &Уклони

en: Genres
sr_RS: Жанрови

en: E&dit...
sr_RS: &Уреди...

en: Rese&t...
sr_RS: &Поврати...

en: Template
sr_RS: Шаблони

en: &Load...
sr_RS: &Учитај...

en: Set De&fault
sr_RS: Постави &основно

en: Don't show this when exporting audio
sr_RS: Не приказуј ово приликом извоза звука

en: Edit Genres
sr_RS: Уредите жанрове

en: Unable to save genre file.
sr_RS: Не могу да сачувам датотеку жанрова.

en: Reset Genres
sr_RS: Вратите жанрове

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sr_RS: Да ли сигурно желите да вратите списак жанрова на основно?

en: Unable to open genre file.
sr_RS: Не могу да отворим датотеку жанра.

en: Load Metadata As:
sr_RS: Учитајте метаподатке као:

en: Error Loading Metadata
sr_RS: Грешка учитавања метаподатака

en: Save Metadata As:
sr_RS: Сачувајте метаподатке као:

en: Error Saving Tags File
sr_RS: Грешка чувања датотеке ознака

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
sr_RS: Трајање

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
sr_RS: Праћење времена

en: Audacity Timer Record
sr_RS: Временско снимање Аудаситија

en: Save Timer Recording As
sr_RS: Сачувај временско снимање као

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sr_RS: Изабрани назив датотеке се не може користити за
    временско снимање зато што би преписао други пројекат.
    Покушајте поново и изаберите неки други назив.

en: Error Saving Timer Recording Project
sr_RS: Грешка чувања пројекта временског снимања

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sr_RS: Трајање је нула. Ништа неће бити снимљено.

en: Error in Duration
sr_RS: Грешка у трајању

en: Automatic Save path is invalid.
sr_RS: Путања за самостално чување је неисправна.

en: Error in Automatic Save
sr_RS: Грешка у самосталном чувању

en: Automatic Export path is invalid.
sr_RS: Путања за самостални извоз је неисправна.

en: Error in Automatic Export
sr_RS: Грешка у самосталном извозу

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
sr_RS: Нећете имати довољно слободног простора на диску да завршите ово временско снимање, засновано на вашим тренутним поставкама.
    
    Да ли желите да наставите?
    
    Планирано трајање снимања:   %s
    Преостало време снимања на диску:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
sr_RS: Упозорење простора на диску временског снимања

en: Current Project
sr_RS: Текући пројекат

en: Recording start:
sr_RS: Почетак снимања:

en: Duration:
sr_RS: Трајање:

en: Recording end:
sr_RS: Крај снимања:

en: Automatic Save enabled:
sr_RS: Самочување је укључено:

en: Automatic Export enabled:
sr_RS: Самоизвоз је укључен:

en: Action after Timer Recording:
sr_RS: Радња након временског снимања:

en: Audacity Timer Record Progress
sr_RS: Напредак временског снимања Аудаситија

en: Timer Recording stopped.
sr_RS: Временско снимање је заустављено.

en: Timer Recording completed.
sr_RS: Временско снимање је готово.

en: %s
    
    Recording saved: %s
sr_RS: %s
    
    Снимање је сачувано: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
sr_RS: %s
    
    Грешка чувања снимања.

en: %s
    
    Recording exported: %s
sr_RS: %s
    
    Снимање је извезено: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
sr_RS: %s
    
    Грешка извоза снимања.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
sr_RS: %s
    
    „%s“ је отказано услед грешака горе наведених.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
sr_RS: %s
    
    „%s“ је отказано јер је снимање заустављено.

en: Timer Recording
sr_RS: Временско снимање

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
sr_RS: 099 ч 060 м 060 с

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
sr_RS: 099 дана 024 ч 060 м 060 с

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
sr_RS: Датум и време покретања

en: Start Date
sr_RS: Датум почетка

en: End Date and Time
sr_RS: Датум и време заустављања

en: End Date
sr_RS: Датум завршетка

en: Automatic Save
sr_RS: Самостално чување

en: Enable &Automatic Save?
sr_RS: Да укључим самостално &чување?

en: Save Project As:
sr_RS: Сачувај пројекат као:

en: Select...
sr_RS: Изабери...

en: Automatic Export
sr_RS: Самостални извоз

en: Enable Automatic &Export?
sr_RS: Да укључим самостални извоз?

en: Export Project As:
sr_RS: Извези пројекат као:

en: Options
sr_RS: Опције

en: After Recording completes:
sr_RS: Након обављеног снимања:

en: Do nothing
sr_RS: Не ради ништа

en: Exit Audacity
sr_RS: Изађи из Аудаситија

en: Restart system
sr_RS: Поново покрени систем

en: Shutdown system
sr_RS: Угаси систем

en: Waiting to start recording at:
sr_RS: Чекам да започнем снимање у:

en: Recording duration:
sr_RS: Трајање снимања:

en: Scheduled to stop at:
sr_RS: Заустављање је заказано за:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sr_RS: Временско снимање Аудаситија — чекам да започнем

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
sr_RS: Снимање ће започети за:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
sr_RS: %s након:

en: Recording Saved:
sr_RS: Снимање је сачувано:

en: Recording Exported:
sr_RS: Снимање је извезено:

en: Audacity Timer Record - Waiting
sr_RS: Временско снимање Аудаситија — чекам

en: Stereo, 999999Hz
sr_RS: Стерео, 999999Hz

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
sr_RS: („Esc“ да откажете)

en: TrackView
sr_RS: Преглед нумере

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
sr_RS:  Утишано

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
sr_RS:  Соло

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
sr_RS:  Изабрана

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
sr_RS:  Закључавање усклађења

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
sr_RS: Нумера %d

en:  Mute On
sr_RS:  Утишано

en:  Solo On
sr_RS:  Соло укљ.

en:  Select On
sr_RS:  Изабрано

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
sr_RS: Кликните и превуците да дотерате релативну величину стерео нумера, два пута кликните да изједначите висине

en: Click and drag to resize the track.
sr_RS: Притисните и превуците да промените величину нумере.

en: Removed audio track(s)
sr_RS: Уклоњене су звучне нумере

en: Remove Track
sr_RS: Уклони нумеру

en: Removed track '%s.'
sr_RS: Уклоњена је нумера „%s“.

en: Track Remove
sr_RS: Уклоњена је нумера

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
sr_RS: „%s“ је премештена на врх

en: Move Track to Top
sr_RS: Премести нумеру на врх

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
sr_RS: „%s“ је премештена на дно

en: Move Track to Bottom
sr_RS: Премести нумеру на дно

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
sr_RS: „%s“ је премештена горе

en: Moved '%s' Down
sr_RS: „%s“ је премештена доле

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
sr_RS: Премести нумеру горе

en: Move Track Down
sr_RS: Премести нумеру доле

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
sr_RS: Пуштам

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
sr_RS: Снимање

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
sr_RS: Избор је превише мали за коришћење гласовног тастера.

en: Calibration Results
sr_RS: Резултати калибрације

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr_RS: Енергија                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr_RS: Промене знака                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr_RS: Промене правца                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
sr_RS: Калибрација је завршена

en: Resampling failed.
sr_RS: Поново узорковање није успело.

en: Audio
sr_RS: Звук

en: There is not enough room available to paste the selection
sr_RS: Нема довољно доступног места за убацивање избора

en: There is not enough room available to expand the cut line
sr_RS: Нема довољно доступног места за ширење траке одсецања

en: Remaining Time:
sr_RS: Преостало време:

en: Audacity
sr_RS: Аудасити

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
sr_RS: %s: Не могу да учитам подешавања испод. Користиће се основна подешавања.
    
    %s

en: Applying %s...
sr_RS: Примењујем „%s“...

en: FAIL
sr_RS: НЕУСПЕХ

en: Batch Command
sr_RS: Наредба групе

en: %s is not a parameter accepted by %s
sr_RS: „%s“ није параметар кога прихвата „%s“

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
sr_RS: Неисправна вредност за параметар „%s“: треба бити „%s“

en: Command
sr_RS: Наредба

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
sr_RS: Понови %s

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
sr_RS: 
    * %s, зато што сте пречицу „%s“ доделили за „%s“

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
sr_RS: Следећим наредбама су уклоњене њихове пречице, јер је њихова основна пречица нова или је измењена, и иста је пречица коју сте доделили другој наредби.

en: Shortcuts have been removed
sr_RS: Пречице су уклоњене

en: Compare Audio
sr_RS: Упореди звук

en: Threshold:
sr_RS: Осетљивост:

en: Compares a range on two tracks.
sr_RS: Упоредите опсег на две стазе.

en: Demo
sr_RS: Проба

en: Delay time (seconds):
sr_RS: Време застоја (у секундама):

en: Decay factor:
sr_RS: Фактор распада:

en: Does the demo action.
sr_RS: Обавља радњу демоа.

en: Drag
sr_RS: Превуци

en: Panel
sr_RS: Панел

en: Application
sr_RS: Програм

en: Track 0
sr_RS: Нумера 0

en: Track 1
sr_RS: Нумера 1

note: i18n-hint abbreviates "Identity" or "Identifier"
en: Id:
sr_RS: Иб:

en: Window Name:
sr_RS: Назив прозора:

en: From X:
sr_RS: Од X:

en: From Y:
sr_RS: Од Y:

en: To X:
sr_RS: До X:

en: To Y:
sr_RS: До Y:

en: Relative To:
sr_RS: У односу на:

en: Drags mouse from one place to another.
sr_RS: Превуците миша од једног места до другог.

en: Get Info
sr_RS: Добављање информација

en: Commands
sr_RS: Наредбе

en: Menus
sr_RS: Изборници

en: Preferences
sr_RS: Поставке

en: Clips
sr_RS: Одсецања

en: Envelopes
sr_RS: Омотнице

en: Boxes
sr_RS: Кутије

note: i18n-hint JavaScript Object Notation
en: JSON
sr_RS: ЈСОН

note: i18n-hint name of a computer programming language
en: LISP
sr_RS: ЛИСП

en: Brief
sr_RS: Кратко

en: Type:
sr_RS: Врста:

en: Format:
sr_RS: Формат:

en: Gets information in JSON format.
sr_RS: Добавите информације у ЈСОН формату.

en: Get Track Info
sr_RS: Добавите информације о нумери

en: Types:
sr_RS: Врсте:

en: Gets track values as JSON.
sr_RS: Добавите вредности нумере као ЈСОН.

en: Comment
sr_RS: Напомена

en: Command:
sr_RS: Наредба:

en: Gives help on a command.
sr_RS: Даје помоћ за наредбу.

en: For comments in a macro.
sr_RS: За напомене у макроу.

en: Import2
sr_RS: Увоз2

en: File Name:
sr_RS: Назив датотеке:

en: Export2
sr_RS: Извоз2

en: Number of Channels:
sr_RS: Број канала:

en: Imports from a file.
sr_RS: Увезите из датотеке.

en: Exports to a file.
sr_RS: Извезите у датотеку.

en: Builtin Commands
sr_RS: Уграђене наредбе

en: The Audacity Team
sr_RS: Тим Аудаситија

en: Provides builtin commands to Audacity
sr_RS: Обезбеђује уграђене наредбе у Аудаситију

en: Unknown built-in command name
sr_RS: Непознат назив уграђене наредбе

en: Text:
sr_RS: Текст:

en: Echos a message.
sr_RS: Поновите поруку.

en: Open Project2
sr_RS: Отвори пројекат2

en: Add to History
sr_RS: Додај у историјат

en: Save Project2
sr_RS: Сачувај пројекат2

en: Save Copy
sr_RS: Сачувајте примерак

en: Save Log
sr_RS: Сачувај дневник

en: Clear Log
sr_RS: Очисти дневник

en: Opens a project.
sr_RS: Отворите пројекат.

en: Saves a project.
sr_RS: Сачувајте пројекат.

en: Saves a copy of current project.
sr_RS: Сачувајте умножак текућег пројекта.

en: Saves the log contents.
sr_RS: Сачувајте садржај дневника.

en: Clears the log contents.
sr_RS: Очистите садржај дневника.

en: Get Preference
sr_RS: Добави поставке

en: Name:
sr_RS: Назив:

en: Set Preference
sr_RS: Постави поставке

en: Value:
sr_RS: Вредност:

en: Reload
sr_RS: Освежи

en: Gets the value of a single preference.
sr_RS: Добавите вредност једне поставке.

en: Sets the value of a single preference.
sr_RS: Поставите вредност једне поставке.

en: Screenshot
sr_RS: Снимак екрана

en: Window
sr_RS: Прозор

en: Full Window
sr_RS: Читав прозор

en: Window Plus
sr_RS: Прозор плус

en: Fullscreen
sr_RS: Цео екран

en: Toolbars
sr_RS: Траке алата

en: Effects
sr_RS: Ефекти

en: Scriptables
sr_RS: Скриптиви

en: Selectionbar
sr_RS: Трака избора

en: Trackpanel
sr_RS: Панел нумере

en: First Two Tracks
sr_RS: Прве две нумере

en: First Three Tracks
sr_RS: Прве три нумере

en: First Four Tracks
sr_RS: Прве четири нумере

en: Tracks Plus
sr_RS: Нумере плус

en: First Track Plus
sr_RS: Прва нумера плус

en: All Tracks
sr_RS: Све нумере

en: All Tracks Plus
sr_RS: Све нумере плус

en: Blue
sr_RS: Плава

[ctx: color]
note: i18n-hint:  This really means the color, not as in "white noise"
en: White
sr_RS: Бела

en: Path:
sr_RS: Путања:

en: Capture What:
sr_RS: Шта се снима:

en: Background:
sr_RS: Позадина:

en: Bring To Top
sr_RS: Издигни на врх

en: Error trying to save file: %s
sr_RS: Грешка приликом покушаја чувања датотеке: %s

en: Takes screenshots.
sr_RS: Направите снимке екрана.

en: Select Time
sr_RS: Изаберите време

en: Project Start
sr_RS: Почетак пројекта

en: Project
sr_RS: Пројекат

en: Project End
sr_RS: Крај пројекта

en: Selection Start
sr_RS: Почетак избора

en: Selection
sr_RS: Избор

en: Selection End
sr_RS: Крај избора

en: Start Time:
sr_RS: Почетно време:

en: End Time:
sr_RS: Крајње време:

en: Select Frequencies
sr_RS: Изаберите фреквенције

en: High:
sr_RS: Висока:

en: Low:
sr_RS: Ниска:

en: Select Tracks
sr_RS: Изаберите нумере

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
sr_RS: Подеси

en: Add
sr_RS: Додај

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: First Track:
sr_RS: Прва нумера:

en: Track Count:
sr_RS: Укупно нумера:

en: Mode:
sr_RS: Режим:

en: Selects a time range.
sr_RS: Изаберите опсег времена.

en: Selects a frequency range.
sr_RS: Изаберите опсег учестаности.

en: Selects a range of tracks.
sr_RS: Изаберите опсег нумера.

en: Selects Audio.
sr_RS: Изаберите звук.

en: Set Clip
sr_RS: Постави одсечак

en: Color 0
sr_RS: Боја 0

en: Color 1
sr_RS: Боја 1

en: Color 2
sr_RS: Боја 2

en: Color 3
sr_RS: Боја 3

en: At:
sr_RS: На:

en: Color:
sr_RS: Боја:

en: Start:
sr_RS: Почетак:

en: Sets various values for a clip.
sr_RS: Поставите разне вредности за снимак.

en: Set Envelope
sr_RS: Поставите омотницу

en: Time:
sr_RS: Време:

en: Delete
sr_RS: Обриши

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
sr_RS: Омотница

en: Sets an envelope point position.
sr_RS: Поставите положај тачке омотниице.

en: Set Label
sr_RS: Поставите натпис

en: Label Index
sr_RS: Индекс натписа

en: End:
sr_RS: Крај:

en: Selected
sr_RS: Изабрано

en: Sets various values for a label.
sr_RS: Поставите разне вредности за натпис.

en: Set Project
sr_RS: Поставите пројекат

en: Rate:
sr_RS: Проток:

en: Resize:
sr_RS: Промени величину:

en: X:
sr_RS: Водоравно:

en: Y:
sr_RS: Усправно:

en: Width:
sr_RS: Ширина:

en: Height:
sr_RS: Висина:

en: Sets various values for a project.
sr_RS: Поставите разне вредности за пројекат.

en: Track Index:
sr_RS: Индекс нумере:

en: Channel Index:
sr_RS: Индекс канала:

en: Set Track Status
sr_RS: Поставите стање нумере

en: Unnamed
sr_RS: Неименовано

en: Focused
sr_RS: Фокусирано

en: Set Track Audio
sr_RS: Поставите звук нумере

en: Gain:
sr_RS: Појачање:

en: Pan:
sr_RS: Каналисање:

en: Set Track Visuals
sr_RS: Поставите видност нумере

en: Linear
sr_RS: Линеарна

en: Reset
sr_RS: Поврати

en: Times 2
sr_RS: Времена 2

en: HalfWave
sr_RS: Полуталас

en: Display:
sr_RS: Приказ:

en: Scale:
sr_RS: Размера:

en: VZoom:
sr_RS: Взум:

en: VZoom Top:
sr_RS: Взум горе:

en: VZoom Bottom:
sr_RS: Взум доле:

en: Use Spectral Prefs
sr_RS: Користите преференце спектра

en: Spectral Select
sr_RS: Избор спектра

en: Set Track
sr_RS: Поставите нумеру

en: Sets various values for a track.
sr_RS: Поставите разне вредности за нумеру.

en: Amplify
sr_RS: Појачај

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
sr_RS: Повећајте или умањите јачину звука који сте изабрали

en: &Amplification (dB):
sr_RS: &Појачање (dB):

en: Amplification dB
sr_RS: Појачање (dB)

en: &New Peak Amplitude (dB):
sr_RS: &Досег новог врхунца (dB):

en: Allo&w clipping
sr_RS: Допусти &одсецање

en: Auto Duck
sr_RS: Самоутишавање

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
sr_RS: Смањите (утишајте) јачину звука једне или више нумера кад год јачина звука наведене „управљачке“ нумере достигне одређени ниво

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sr_RS: Изабрали сте нумеру која не садржи звук. Самоутишавање може да обради само звучне нумере.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) * of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as * in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sr_RS: Самоутишавање захтева управљачку нумеру која мора бити постављена испод изабране нумере.

en: Duck &amount:
sr_RS: Износ &утишања:

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
sr_RS: секунде

en: Ma&ximum pause:
sr_RS: Највећа &пауза:

en: Outer fade &down length:
sr_RS: Трајање &спољног ишчезавања:

en: Outer fade &up length:
sr_RS: Трајање спољног &појављивања:

en: Inner fade d&own length:
sr_RS: Трајање &унутрашњег ишчезавања:

en: Inner &fade up length:
sr_RS: Трајање унутрашњег &појављивања:

en: &Threshold:
sr_RS: &Осетљивост:

en: Preview not available
sr_RS: Преглед није доступан

en: Bass and Treble
sr_RS: Нискотонац и високотонац

en: Simple tone control effect
sr_RS: Једноставни ефекат управљања тоном

en: Tone controls
sr_RS: Контроле тона

en: Bass (dB):
sr_RS: Нискотонац (dB):

en: Ba&ss (dB):
sr_RS: Ни&скотонац (dB):

en: Bass
sr_RS: Нискотонац

en: &Treble (dB):
sr_RS: &Високотонац (dB):

en: Treble
sr_RS: Високотонац

en: &Volume (dB):
sr_RS: &Гласност (dB):

en: Level
sr_RS: Ниво

en: &Link Volume control to Tone controls
sr_RS: &Свежи управљање гласношћу са контролама тона

en: Change Pitch
sr_RS: Измени врхунац

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
sr_RS: Измените врхунац нумере а да не промените њен такт

en: High Quality Pitch Change
sr_RS: Измена врхунца високог квалитета

en: Change Pitch without Changing Tempo
sr_RS: Измени врхунац без мењања такта

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
sr_RS: Процењени врхунац почетка: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
sr_RS: Врхунац

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
sr_RS: од

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
sr_RS: &од

en: from Octave
sr_RS: од октаве

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
sr_RS: до

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
sr_RS: &до

en: to Octave
sr_RS: до октаве

en: Semitones (half-steps)
sr_RS: Полутонови (полу-кораци)

en: &Semitones (half-steps):
sr_RS: &Полутонови (полу-кораци):

en: Frequency
sr_RS: Учесталост

en: from (Hz)
sr_RS: од (Hz)

en: f&rom
sr_RS: &од

en: to (Hz)
sr_RS: до (Hz)

en: t&o
sr_RS: &до

en: Percent C&hange:
sr_RS: Проценат &промене:

en: Percent Change
sr_RS: Проценат промене

en: &Use high quality stretching (slow)
sr_RS: Користи &растезање високог квалитета (споро)

note: i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable". i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer"
en: n/a
sr_RS: неприменљиво

en: Change Speed
sr_RS: Измени брзину

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
sr_RS: Промените брзину нумере, такође мењајући њен врхунац

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
sr_RS: Измените брзину, утицавши и на такт и на врхунац

en: &Speed Multiplier:
sr_RS: &Умножавач брзине:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
sr_RS: Стандардна Винил о/м:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
sr_RS: Са о/м

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
sr_RS: &од

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
sr_RS: На о/м

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
sr_RS: &до

en: Selection Length
sr_RS: Трајање избора

en: C&urrent Length:
sr_RS: &Тренутно трајање:

en: Current length of selection.
sr_RS: Тренутно трајање избора.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
sr_RS: од

en: &New Length:
sr_RS: &Ново трајање:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
sr_RS: до

en: Change Tempo
sr_RS: Измени такт

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
sr_RS: Измените такт избора а да му не промените врхунац

en: High Quality Tempo Change
sr_RS: Промена такта високог квалитета

en: Change Tempo without Changing Pitch
sr_RS: Измени такт без мењања врхунца

en: Beats per minute
sr_RS: Тактова у минуту

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
sr_RS: Тактова у минуту, од

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
sr_RS: &од

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
sr_RS: Тактова у минуту, до

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
sr_RS: &до

en: Length (seconds)
sr_RS: Трајање (у секундама)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
sr_RS: од

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
sr_RS: &до

en: Length in seconds from %s, to
sr_RS: Трајање у секундама од %s, до

en: Click Removal
sr_RS: Уклањање шкљоцања

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
sr_RS: Уклањање шкљоцања је осмишљено да уклања шкљоцања у звучним нумерама

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
sr_RS: Алгоритам није делотворан на овом звуку. Нема измена.

en: Selection must be larger than %d samples.
sr_RS: Избор мора бити већи од %d узорка.

en: &Threshold (lower is more sensitive):
sr_RS: &Осетљивост (ниже је осетљивије):

en: Threshold
sr_RS: Осетљивост

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
sr_RS: Највећа &ширина шиљка (више је осетљивије):

en: Max Spike Width
sr_RS: Највећа ширина шиљка

en: Compressor
sr_RS: Сажиматељ

en: Compresses the dynamic range of audio
sr_RS: Сажмите динамички опсег звука

en: %.2f secs
sr_RS: %.2f сек.

en: %.1f secs
sr_RS: %.1f сек.

en: Ratio %.0f to 1
sr_RS: Сразмера %.0f до 1

en: Ratio %.1f to 1
sr_RS: Сразмера %.1f до 1

en: &Noise Floor:
sr_RS: &Под буке:

en: Noise Floor
sr_RS: Под буке

en: &Ratio:
sr_RS: &Однос:

en: Ratio
sr_RS: Однос

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
sr_RS: &Време напада:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
sr_RS: Време напада

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
sr_RS: Време &отпуштања:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
sr_RS: Време отпуштања

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
sr_RS: Учини &појачање за 0 dB након сажимања

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
sr_RS: &Сажми на основу врхунаца

en: Threshold %d dB
sr_RS: Осетљивост %d dB

en: Noise Floor %d dB
sr_RS: Под буке %d dB

en: Attack Time %.2f secs
sr_RS: Време напада %.2f сек.

en: Release Time %.1f secs
sr_RS: Време отпуштања %.1f сек.

en: You can only measure one track at a time.
sr_RS: Можете да мерите само једну нумеру одједном.

en: Please select an audio track.
sr_RS: Изаберите звучну нумеру.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
sr_RS: Неисправан избор звука.
    Будите сигурни да је звук изабран.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sr_RS: Нема ничега за мерење.
    Изаберите одељак нумере.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
sr_RS: Анализатор супротности, за мерење СКК разлика јачине звука између два избора звука.

note: i18n-hint noun
en: End
sr_RS: Крај

en: Volume
sr_RS: Јачина звука

en: &Foreground:
sr_RS: &Прочеље:

en: Foreground start time
sr_RS: Почетно време прочеља

en: Foreground end time
sr_RS: Крајње време прочеља

en: &Measure selection
sr_RS: &Избор мерења

en: &Background:
sr_RS: &Полеђе:

en: Background start time
sr_RS: Почетно време полеђа

en: Background end time
sr_RS: Крајње време полеђа

en: Mea&sure selection
sr_RS: Избор &мерења

en: Result
sr_RS: Резултат

en: Co&ntrast Result:
sr_RS: Резултат &супротности:

en: R&eset
sr_RS: &Поново постави

en: &Difference:
sr_RS: &Разлика:

en: &Help
sr_RS: По&моћ

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: RMS = %s.
sr_RS: СКК = %s.

en: zero
sr_RS: нула

en: indeterminate
sr_RS: неодређено

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels * RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: %.2f dB RMS
sr_RS: %.2f dB СКК

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
sr_RS: Бесконачна dB разлика

en: Difference is indeterminate.
sr_RS: Разлика је неодредива.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
sr_RS: Разлика = %.2f СКК dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
sr_RS: Разлика = бесконачни СКК dB.

en: Foreground level too high
sr_RS: Ниво прочеља је превисок

en: Background level too high
sr_RS: Ниво полеђа је превисок

en: Background higher than foreground
sr_RS: Полеђе је више од прочеља

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
sr_RS: ВЦАГ2 корак

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
sr_RS: ВЦАГ2 неуспех

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
sr_RS: Тренутне разлике

en: Measured foreground level
sr_RS: Ниво измереног прочеља

en: No foreground measured
sr_RS: Није измерено прочеље

en: Foreground not yet measured
sr_RS: Прочеље још није измерено

en: Measured background level
sr_RS: Ниво измереног полеђа

en: No background measured
sr_RS: Није измерено полеђе

en: Background not yet measured
sr_RS: Полеђе још није измерено

en: Export Contrast Result As:
sr_RS: Извези резултате супротности као:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sr_RS: ВЦАГ 2.0 мерило успеха 1.4.7 резултати супротности

en: Filename = %s.
sr_RS: Назив датотеке = %s.

en: Foreground
sr_RS: Прочеље

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr_RS: Време почетка = %2d сат(а), %2d минут(а), %.2f секунде.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr_RS: Време завршетка = %2d сат(а), %2d минут(а), %.2f секунде.

en: Background
sr_RS: Позадина

en: Results
sr_RS: Резултати

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sr_RS: Мерило успеха 1.4.7 ВЦАГ-а 2.0: успешно

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sr_RS: Мерило успеха 1.4.7 ВЦАГ-а 2.0: неуспешно

en: Data gathered
sr_RS: Прикупљени подаци

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sr_RS: Анализирање супротности (ВЦАГ 2 сагласност)

en: Contrast...
sr_RS: Супротност...

en: Hard Clipping
sr_RS: Тврдо одсецање

en: Soft Clipping
sr_RS: Меко одсецање

en: Soft Overdrive
sr_RS: Меко претеривање

en: Medium Overdrive
sr_RS: Средње претеривање

en: Hard Overdrive
sr_RS: Јако претеривање

en: Cubic Curve (odd harmonics)
sr_RS: Коцкаста крива (непарни хармоници)

en: Even Harmonics
sr_RS: Парни хармоници

en: Expand and Compress
sr_RS: Рашири и сажми

en: Leveller
sr_RS: Изравнавач

en: Rectifier Distortion
sr_RS: Изобличење исправљача

en: Hard Limiter 1413
sr_RS: Чврсти ограничавач 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
sr_RS: Тежак одсечак -12dB, 80% појачања састава

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
sr_RS: Лаган одсечак -12dB, 80% појачања састава

en: Fuzz Box
sr_RS: Кутија изобличавача

en: Walkie-talkie
sr_RS: Воки-токи

en: Blues drive sustain
sr_RS: Одржавање блуз погона

en: Light Crunch Overdrive
sr_RS: Лагано претеривање крцкања

en: Heavy Overdrive
sr_RS: Тешко претеривање

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
sr_RS: 3. хармоник (савршена квинта)

en: Valve Overdrive
sr_RS: Цевно претеривање

en: 2nd Harmonic (Octave)
sr_RS: 2. хармоник (октава)

en: Gated Expansion Distortion
sr_RS: Изобличење проширења са вратима

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
sr_RS: Изравнавач, лаган, -70dB спратног шума

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
sr_RS: Изравнавач, умерен, -70dB спратног шума

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
sr_RS: Изравнавач, тежак, -70dB спратног шума

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
sr_RS: Изравнавач, тежи, -70dB спратног шума

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
sr_RS: Изравнавач, најтежи, -70dB спратног шума

en: Half-wave Rectifier
sr_RS: Полуталасни исправљач

en: Full-wave Rectifier
sr_RS: Пуноталасни исправљач

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
sr_RS: Пуноталасни исправљач (ДЦ блокиран)

en: Percussion Limiter
sr_RS: Ограничавач удараљки

en: Upper Threshold
sr_RS: Горња осетљивост

en: Parameter 1
sr_RS: Параметар 1

en: Parameter 2
sr_RS: Параметар 2

en: Number of repeats
sr_RS: Број понављања

en: Distortion
sr_RS: Изобличење

en: Waveshaping distortion effect
sr_RS: Ефекат изобличења облика таласа

en: Distortion type:
sr_RS: Врста изобличења:

en: DC blocking filter
sr_RS: Филтер ДЦ блокирања

en: Threshold controls
sr_RS: Контроле осетљивости

en: Parameter controls
sr_RS: Контроле параметра

en: Clipping level
sr_RS: Ниво одсецања

en: Drive
sr_RS: Уређај

en: Make-up Gain
sr_RS: Појачање састава

en: Clipping threshold
sr_RS: Осетљивост одсецања

en: Hardness
sr_RS: Чврстина

en: Distortion amount
sr_RS: Износ изобличења

en: Output level
sr_RS: Ниво излаза

en: Repeat processing
sr_RS: Обрада понављања

en: Harmonic brightness
sr_RS: Јасноћа хармоника

en: Levelling fine adjustment
sr_RS: Фино дотеривање изравнавања

en: Degree of Levelling
sr_RS: Степен изравнавања

en: dB Limit
sr_RS: Ограничење dB

en: Wet level
sr_RS: Влажни ниво

en: Residual level
sr_RS: Заостали ниво

en: (Not Used):
sr_RS: (Не користи се):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
sr_RS: (од -100 до 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
sr_RS: (од -80 до -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
sr_RS: (од 0 до 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
sr_RS: (од 0 до 5):

en: DTMF Tones
sr_RS: ДТМФ тонови

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
sr_RS: Створите вишефреквентне двотонске (DTMF) мелодије као оне које даје бројчаник на телефонима

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
sr_RS: ДТМФ низ је празан.
    Проверите СВЕ поставке за овај ефекат.

en: DTMF &sequence:
sr_RS: ДТМФ &низ:

en: &Amplitude (0-1):
sr_RS: &Досег (0-1):

en: &Duration:
sr_RS: &Трајање:

en: &Tone/silence ratio:
sr_RS: &Однос размере тона/тишине:

en: Duty cycle:
sr_RS: Радни циклус:

en: Tone duration:
sr_RS: Трајање тона:

en: Silence duration:
sr_RS: Трајање тишине:

en: Echo
sr_RS: Одјек

en: Repeats the selected audio again and again
sr_RS: Понављајте изабрани звук без прекида

en: Requested value exceeds memory capacity.
sr_RS: Затражена вредност превазилази могућност меморије.

en: &Delay time (seconds):
sr_RS: Време &застоја (у секундама):

en: D&ecay factor:
sr_RS: Фактор &распада:

en: Built-in
sr_RS: Уграђено

en: Presets
sr_RS: Претподешености

en: Export Effect Parameters
sr_RS: Извезите параметре ефекта

en: Error Saving Effect Presets
sr_RS: Грешка чувања претподешености ефекта

en: Error writing to file: "%s"
sr_RS: Грешка писања у датотеку: „%s“

en: Import Effect Parameters
sr_RS: Увезите параметре ефекта

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
sr_RS: %s: није исправна датотека претподешености.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
sr_RS: %s: је за другачији ефекат, ствараоца и анализатора.

en: Preparing preview
sr_RS: Припремам преглед

en: Previewing
sr_RS: Прегледам

note: i18n-hint: "Nyquist" is an embedded interpreted programming language in Audacity, named in honor of the Swedish-American Harry Nyquist (or Nyqvist). In the translations of this and other strings, you may transliterate the name into another alphabet.
en: Nyquist
sr_RS: Никвист

en: Applied effect: %s
sr_RS: Примењен је ефекат: %s

en: Applied command: %s
sr_RS: Примењена наредба: %s

en: Select Preset
sr_RS: Обриши претподешеност

en: &Preset:
sr_RS: &Претподешеност:

en: User Presets
sr_RS: Корисничке претподешености

en: Factory Presets
sr_RS: Фабричке претподешености

en: Current Settings
sr_RS: Текућа подешавања

en: Factory Defaults
sr_RS: Фабричка подешавања

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
sr_RS: Није успео покушај покретања следећег ефекта:
    
    %s
    
    Више података је доступно у изборнику „Помоћ → Дијагностика → Прикажи дневник“

en: Effect failed to initialize
sr_RS: Ефекат није успео да се покрене

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
sr_RS: Није успео покушај покретања следеће наредбе:
    
    %s
    
    Више података је доступно у изборнику „Помоћ → Дијагностика → Прикажи дневник“

en: Command failed to initialize
sr_RS: Нисам успео да покренем наредбу

en: &Generate
sr_RS: &Стварање

en: Enable
sr_RS: Укључите

en: Manage presets and options
sr_RS: Управљајте претподешеностима и опцијама

en: Preview effect
sr_RS: Прегледајте ефекат

en: &Apply
sr_RS: &Примени

en: Save Preset...
sr_RS: Сачувај претподешеност...

en: Delete Preset
sr_RS: Обриши претподешеност

en: Defaults
sr_RS: Основно

en: Import...
sr_RS: Увези...

en: Export...
sr_RS: Извези...

en: Options...
sr_RS: Опције...

en: Type: %s
sr_RS: Врста: %s

en: Name: %s
sr_RS: Назив: %s

en: Version: %s
sr_RS: Издање: %s

en: Vendor: %s
sr_RS: Достављач: %s

en: Description: %s
sr_RS: Опис: %s

en: About
sr_RS: О програму

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете „%s“?

en: Save Preset
sr_RS: Сачувај претподешеност

en: Preset name:
sr_RS: Назив претподешености:

en: You must specify a name
sr_RS: Морате да наведете назив

en: Preset already exists.
    
    Replace?
sr_RS: Претподешеност већ постоји.
    
    Да је заменим?

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
sr_RS: Б-сп линија

en: Cosine
sr_RS: Косинусно

en: Cubic
sr_RS: Кубично

en: Equalization
sr_RS: Уједначавање

en: Filter Curve EQ
sr_RS: Филтер криве уједначавача

en: Graphic EQ
sr_RS: Графички уједначавач

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
sr_RS: Подесите нивое јачине звука нарочитих учесталости

en: 100Hz Rumble
sr_RS: 100Hz тутњава

en: AM Radio
sr_RS: АМ радио

en: Bass Boost
sr_RS: Прираст нискотонца

en: Bass Cut
sr_RS: Одсецање нискотонца

en: Low rolloff for speech
sr_RS: Слабо опадање за говор

en: RIAA
sr_RS: РИАА

en: Telephone
sr_RS: Телефон

en: Treble Boost
sr_RS: Прираст високотонца

en: Treble Cut
sr_RS: Одсецање високотонца

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
sr_RS: Да користите ову криву филтера у макроу, изаберите нови назив за њу.
    Изаберите „Сачувај/управљај кривама...“ и промените назив „неименоване“ криве, и након тога је користите.

en: Filter Curve EQ needs a different name
sr_RS: Филтер криве уједначавача захтева другачији назив

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
sr_RS: Да примените уједначавање, све изабране нумере морају бити истог протока узорка.

en: Track sample rate is too low for this effect.
sr_RS: Проток узорка нумере је превише низак за овај ефекат.

en: Effect Unavailable
sr_RS: Ефекат није доступан

en: Max dB
sr_RS: Највише dB

en: Min dB
sr_RS: Најмање dB

en: &EQ Type:
sr_RS: &Врста уједначавача:

en: Draw Curves
sr_RS: Исцртај криве

en: &Draw
sr_RS: &Исцртај

en: &Graphic
sr_RS: &Графички

en: Interpolation type
sr_RS: Врста уметања

en: Linear Frequency Scale
sr_RS: Линеарна размера учесталости

en: Li&near Frequency Scale
sr_RS: &Линеарна размера учесталости

en: Length of &Filter:
sr_RS: Трајање &филтера:

en: Length of Filter
sr_RS: Трајање филтера

en: &Select Curve:
sr_RS: &Изабери криву:

en: Select Curve
sr_RS: Изабери криву

en: S&ave/Manage Curves...
sr_RS: &Сачувај/управљај кривама...

en: Fla&tten
sr_RS: &Равно

en: &Invert
sr_RS: Преокренуто&

en: Show grid lines
sr_RS: Прикажите линије мреже

en: Show g&rid lines
sr_RS: Прикажи линије &мреже

en: &Processing:
sr_RS: &Обрађујем:

en: D&efault
sr_RS: &Основно

en: &SSE
sr_RS: &ССЕ

en: SSE &Threaded
sr_RS: Темско &ССЕ

en: A&VX
sr_RS: &АВИкс

en: AV&X Threaded
sr_RS: Темско &АВИкс

en: &Bench
sr_RS: &Оцени

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
sr_RS: неименована

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
sr_RS: Грешка учитавања кривих уједначавача из датотеке:
    %s
    Порука грешке гласи:
    %s

en: Error Loading EQ Curves
sr_RS: Грешка учитавања кривих уједначавача

en: Error Saving Equalization Curves
sr_RS: Грешка чувања кривих уједначавања

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
sr_RS: Нисам нашао захтевану криву, користићу „неименовану“

en: Curve not found
sr_RS: Нисам нашао криву

en: Manage Curves List
sr_RS: Управљај списком кривих

en: Manage Curves
sr_RS: Управљај кривама

en: &Curves
sr_RS: &Криве

en: Curve Name
sr_RS: Назив криве

en: D&elete...
sr_RS: &Обриши...

en: &Get More...
sr_RS: &Добави још...

en: De&faults
sr_RS: О&сновно

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sr_RS: Преименујте „неименована“ да сачувате нову ставку.
    „У реду“ ће сачувати све измене, „Откажи“ неће.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sr_RS: „неименована“ се налази увек на крају списка

en: 'unnamed' is special
sr_RS: „неименована“ је посебна

en: Rename '%s' to...
sr_RS: Преименуј „%s“ у...

en: Rename...
sr_RS: Преименуј...

en: Rename '%s'
sr_RS: Преименујте „%s“

en: Name is the same as the original one
sr_RS: Назив је исти као и оригинални

en: Same name
sr_RS: Исти назив

en: Overwrite existing curve '%s'?
sr_RS: Да препишем постојећу криву „%s“?

en: Curve exists
sr_RS: Крива постоји

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sr_RS: Не можете да обришете „неименовану“ криву.

en: Can't delete 'unnamed'
sr_RS: Не могу да обришем „неименована“

en: Delete '%s'?
sr_RS: Да обришем „%s“?

en: Confirm Deletion
sr_RS: Потврди брисање

en: Delete %d items?
sr_RS: Да обришем %d ставке?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sr_RS: Не можете да обришете „неименовану“ криву, јер је посебна.

en: Choose an EQ curve file
sr_RS: Изаберите датотеку криве уједначавача

en: Export EQ curves as...
sr_RS: Извези криве уједначавача као...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
sr_RS: Не можете да извезете „неименовану“ криву, јер је посебна.

en: Cannot Export 'unnamed'
sr_RS: Не могу да извезем „неименовану“

en: %d curves exported to %s
sr_RS: %d криве су извезене у %s

en: Curves exported
sr_RS: Криве су извезене

en: No curves exported
sr_RS: Криве нису извезене

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
sr_RS: Времена оцењивања:
    Изворно: %s
    Основно на подеоке: %s
    Основно на нити: %s
    ССЕ: %s
    ССЕ на нити: %s

en: Fade In
sr_RS: Појави се

en: Fade Out
sr_RS: Ишчезни

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
sr_RS: Примените линеарно појављивање на изабрани звук

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
sr_RS: Примените линеарно ишчезавање на изабрани звук

en: Find Clipping
sr_RS: Нађите одсечке

en: Creates labels where clipping is detected
sr_RS: Створите натписе где се открије отсецање

en: Clipping
sr_RS: Одсецање

en: &Start threshold (samples):
sr_RS: &Покрени осетљивост (узорцима):

en: St&op threshold (samples):
sr_RS: &Заустави осетљивост (узорцима):

en: There is not enough room available to generate the audio
sr_RS: Нема довољно доступног места за стварање звука

en: Invert
sr_RS: Преокрени

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
sr_RS: Изврните наглавачке узорке звука, обрнувши њихов поларитет

en: Builtin Effects
sr_RS: Уграђени ефекти

en: Provides builtin effects to Audacity
sr_RS: Обезбеђује уграђене ефекте у Аудаситију

en: Unknown built-in effect name
sr_RS: Непознат назив уграђеног ефекта

en: perceived loudness
sr_RS: спозната гласност

en: RMS
sr_RS: СКК

en: Loudness Normalization
sr_RS: Нормализација гласности

en: Sets the loudness of one or more tracks
sr_RS: Подесите гласност једне или више нумера

en: Normalizing Loudness...
sr_RS: Нормализујем гласност...

en: Analyzing: %s
sr_RS: Анализирам: %s

en: Processing: %s
sr_RS: Обрађујем: %s

en: &Normalize
sr_RS: &Нормализуј

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
sr_RS: ЛУФС гласности

en: LUFS
sr_RS: ЛУФС

en: RMS dB
sr_RS: СКК dB

en: Normalize &stereo channels independently
sr_RS: Нормализуј &стерео канале независно

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
sr_RS: &Сматрај моно као дуал-моно (препоручено)

en: (Maximum 0dB)
sr_RS: (Највише 0dB)

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
sr_RS: Бела

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
sr_RS: Розе

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
sr_RS: Браон

en: Noise
sr_RS: Бука

en: Generates one of three different types of noise
sr_RS: Створите једну од три различите врсте буке

en: &Noise type:
sr_RS: &Врста буке:

en: Median
sr_RS: Средње

en: Second greatest
sr_RS: Друго највеће

en: Old
sr_RS: Старо

en: Noise Reduction
sr_RS: Смањење буке

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
sr_RS: Уклоните позадинску буку као што су вентилатори, шум траке или брујања

en: Steps per block are too few for the window types.
sr_RS: Премало је корака по блоку за врсте прозора.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
sr_RS: Кораци по блоку не могу да премаше величину прозора.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
sr_RS: Средњи метод није примењен за више од четири корака по прозору.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
sr_RS: Морате навести исту величину прозора за 1. и 2. корак.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
sr_RS: Упозорење: врсте прозора нису исте као за профилисање.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
sr_RS: Сви подаци профила буке морају имати исти проток узорка.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
sr_RS: Проток узорка профила буке мора одговарати ономе звука који ће бити обрађен.

en: Selected noise profile is too short.
sr_RS: Изабрани профил буке је превише кратак.

en: &Noise reduction (dB):
sr_RS: &Смањење буке (dB):

en: Noise reduction
sr_RS: Смањење буке

en: &Sensitivity:
sr_RS: &Осетљивост:

en: Sensitivity
sr_RS: Осетљивост

en: Attac&k time (secs):
sr_RS: Време &напада (сек.):

en: Attack time
sr_RS: Време напада

en: R&elease time (secs):
sr_RS: Време &отпуштања (у сек.):

en: Release time
sr_RS: Време отпуштања

en: &Frequency smoothing (bands):
sr_RS: &Ублажавање учесталости (опсег):

en: Frequency smoothing
sr_RS: Ублажавање учесталости

en: Sensiti&vity (dB):
sr_RS: &Осетљивост (dB):

en: Old Sensitivity
sr_RS: Стара осетљивост

en: Step 1
sr_RS: Корак 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sr_RS: Изаберите неколико секунди чисте буке тако да Аудасити зна шта да избаци,
    затим притисните „Добави профил буке“:

en: &Get Noise Profile
sr_RS: &Добави профил буке

en: Step 2
sr_RS: Корак 2

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
sr_RS: Изаберите сав звук који желите да издвојите, изаберите колико буке желите
    да избаците, а затим притисните „У реду“ да умањите буку.

en: Noise:
sr_RS: Бука:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
sr_RS: &Умањи

en: &Isolate
sr_RS: &Одели

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
sr_RS: О&статак

en: Advanced Settings
sr_RS: Напредна подешавања

en: &Window types:
sr_RS: &Врсте прозора:

en: Window si&ze:
sr_RS: &Величина прозора:

en: 2048 (default)
sr_RS: 2048 (основно)

en: S&teps per window:
sr_RS: &Корака по прозору:

en: 4 (default)
sr_RS: 4 (основно)

en: Discrimination &method:
sr_RS: Начин &одвајања:

en: Noise Removal
sr_RS: Уклањање буке

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
sr_RS: Уклоните непрекидну позадинску буку као што су вентилатори, шум траке или брујања

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
sr_RS: Изаберите сав звук који желите да издвојите, изаберите колико буке желите
    да избаците, а затим притисните „У реду“ да уклоните буку.

en: Noise re&duction (dB):
sr_RS: &Смањење буке (dB):

en: &Sensitivity (dB):
sr_RS: &Осетљивост (dB):

en: Fr&equency smoothing (Hz):
sr_RS: &Ублажавање учесталости (Hz):

en: Attac&k/decay time (secs):
sr_RS: Време &напада/распада (сек.):

en: Attack/decay time
sr_RS: Време напада/распада

en: Re&move
sr_RS: &Уклони

en: Normalize
sr_RS: Нормализуј

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
sr_RS: Подесите досег врхунца једне или више нумера

en: Removing DC offset and Normalizing...
sr_RS: Уклањам ДЦ померај и нормализујем...

en: Removing DC offset...
sr_RS: Уклањам ДЦ померај...

en: Normalizing without removing DC offset...
sr_RS: Нормализујем без уклањања ДЦ помераја...

en: Not doing anything...
sr_RS: Не радим ништа, лемчарим...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
sr_RS: Анализирам прву нумеру стерео пара: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
sr_RS: Анализирам другу нумеру стерео пара: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
sr_RS: Обрађујем стерео канале независно: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
sr_RS: Обређујем прву нумеру стерео пара: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
sr_RS: Обређујем другу нумеру стерео пара: %s

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
sr_RS: &Уклони ДЦ помераје (средиште на 0.0 усправно)

en: &Normalize peak amplitude to
sr_RS: &Нормализуј највећи досег на

en: Peak amplitude dB
sr_RS: Досег врхунца dB

en: N&ormalize stereo channels independently
sr_RS: &Нормализуј стерео канале независно

en: Paulstretch
sr_RS: Полстреч

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
sr_RS: Полстреч је само за екстремно временско развлачење или за ефекат „застоја“

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
sr_RS: &Фактор развлачења:

en: &Time Resolution (seconds):
sr_RS: &Временска резолуција (секунде):

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sr_RS: Избор звука је прекратак за претпреглед.
    
    Покушајте да повећате избор звука барем за %.1f секунде,
    или да смањите „временску резолуцију“ на мање од %.1f секунде.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
sr_RS: Не могу да прикажем.
    
    За текући избор звука, највећа
    „временска резолуција“ је %.1f секунде.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sr_RS: „Временска резолуција“ је предуга за избор.
    
    Покушајте да повећате избор звука барем за %.1f секунде,
    или да смањите „временску резолуцију“ на мање од %.1f секунде.

en: Phaser
sr_RS: Фазник

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
sr_RS: Обједините фазно померене сигнале са изворним сигналом

en: &Stages:
sr_RS: &Ступњеви:

en: Stages
sr_RS: Ступњеви

en: &Dry/Wet:
sr_RS: &Суво/влажно:

en: Dry Wet
sr_RS: Суво влажно

en: LFO Freq&uency (Hz):
sr_RS: ЛФО &учесталост (Hz):

en: LFO frequency in hertz
sr_RS: ЛФО учесталост у херцима

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
sr_RS: ЛФО &почетна фаза (deg.):

en: LFO start phase in degrees
sr_RS: ЛФО пчетна фаза у степенима

en: Dept&h:
sr_RS: &Дубина:

en: Depth in percent
sr_RS: Дубина у процентима

en: Feedbac&k (%):
sr_RS: Повратна &спрега (%):

en: Feedback in percent
sr_RS: Повратна спрега у процентима

en: &Output gain (dB):
sr_RS: Појачање &излаза (dB):

en: Output gain (dB)
sr_RS: Појачање излаза (dB)

en: Repair
sr_RS: Поправи

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
sr_RS: Подесите досег врхунца једне или више нумера

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sr_RS: Ефекат поправке је намењен за коришћење на врло кратким одељцима оштећеног звука (највише до 128 узорака).
    
    Увећајте и изаберите узани део секунде за поправку.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sr_RS: Поправка ради коришћењем података звука изван области избора.
    
    Изаберите област која има звук који додирује барем једну његову страну.
    
    Више околног звука, боље ће је обавити.

en: Repeat
sr_RS: Понови

en: Repeats the selection the specified number of times
sr_RS: Поновите избор наведени број пута

en: &Number of repeats to add:
sr_RS: &Број понављања за додати:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
sr_RS: Трајање текућег избора: дд:чч:мм:сс

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
sr_RS: Трајање новог избора: дд:чч:мм:сс

en: Current selection length: %s
sr_RS: Трајање текућег избора: %s

en: New selection length: %s
sr_RS: Трајање новог избора: %s

en: Warning: No repeats.
sr_RS: Упозорење: Нема понављања.

en: Vocal I
sr_RS: I вокал

en: Vocal II
sr_RS: II вокал

en: Bathroom
sr_RS: Купатило

en: Small Room Bright
sr_RS: Светла собица

en: Small Room Dark
sr_RS: Тамна собица

en: Medium Room
sr_RS: Средња соба

en: Large Room
sr_RS: Велика соба

en: Church Hall
sr_RS: Црквени хол

en: Cathedral
sr_RS: Катедрала

en: Reverb
sr_RS: Јека

en: Adds ambience or a "hall effect"
sr_RS: Додајте амбијент или „ефекат сале“

en: &Room Size (%):
sr_RS: &Величина собе (%):

en: &Pre-delay (ms):
sr_RS: &Предзастој (ms):

en: Rever&berance (%):
sr_RS: &Заглушљивост (%):

en: Da&mping (%):
sr_RS: &Пригушење (%):

en: Tone &Low (%):
sr_RS: &Низак тон (%):

en: Tone &High (%):
sr_RS: &Високи тон (%):

en: Wet &Gain (dB):
sr_RS: Влажно &појачање (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
sr_RS: &Суво појачање (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
sr_RS: &Ширина стереа (%):

en: Wet O&nly
sr_RS: Само &влажно

en: Reverse
sr_RS: Обрни

en: Reverses the selected audio
sr_RS: Обрните изабрани звук

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
sr_RS: СБСМС време / развлачење врхунца

note: i18n-hint: Butterworth is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Butterworth
sr_RS: Батервордов

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
sr_RS: Чебишев I врсте

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
sr_RS: Чебишев II врсте

en: Lowpass
sr_RS: Нископропусни

en: Highpass
sr_RS: Високопропусни

en: Classic Filters
sr_RS: Уобичајени филтери

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
sr_RS: Извршите IIR издвајање које опонаша аналогне филтере

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
sr_RS: Да примените филтер, све изабране нумере морају бити истог протока узорка.

en: &Filter Type:
sr_RS: Врста &филтера:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
sr_RS: &Поређај:

en: &Passband Ripple:
sr_RS: &Таласање пропусног опсега:

en: Passband Ripple (dB)
sr_RS: Таласање пропусног опсега (dB)

en: &Subtype:
sr_RS: &Подврста:

en: Cutoff (Hz)
sr_RS: Прекид (Hz)

en: C&utoff:
sr_RS: &Прекид:

en: Minimum S&topband Attenuation:
sr_RS: Најмање слабљење &зауставног опсега:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
sr_RS: Најмање &слабљење зауставног опсега (dB)

en: Align MIDI to Audio
sr_RS: Поравнај МИДИ са звуком

en: Frame Period:
sr_RS: Период кадра:

en: Frame Period
sr_RS: Период кадра

en: Window Size:
sr_RS: Величина прозора:

en: Window Size
sr_RS: Величина прозора

en: Force Final Alignment
sr_RS: Приморај крајње поравнање

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sr_RS: Занемари тишине на почецима и крајевима

en: Silence Threshold:
sr_RS: Осетљивост тишине:

en: Silence Threshold
sr_RS: Осетљивост тишине

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
sr_RS: Време предублажавања:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
sr_RS: Време предублажавања

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
sr_RS: Време линије:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
sr_RS: Време линије

en: Smooth Time:
sr_RS: Време ублажавања:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
sr_RS: Време ублажавања

en: Use Defaults
sr_RS: Користи основно

en: Restore Defaults
sr_RS: Поврати оосновно

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
sr_RS: Тишина

en: Creates audio of zero amplitude
sr_RS: Направите звук нултог досега

en: Stereo To Mono
sr_RS: Стерео у моно

en: Converts stereo tracks to mono
sr_RS: Претворите стерео нумере у моно

en: Resampling left channel
sr_RS: Поново узоркујем леви канал

en: Resampling right channel
sr_RS: Поново узоркујем десни канал

en: Mixing down to mono
sr_RS: Мешам у моно

en: Sliding Stretch
sr_RS: Клизно развлачење

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
sr_RS: Допустите непрекидне промене такта и/или врхунца

en: Initial Tempo Change (%)
sr_RS: Почетна промена такта (%)

en: Final Tempo Change (%)
sr_RS: Крајња промена такта (%)

en: Initial Pitch Shift
sr_RS: Почетни померај врхунца

en: (&semitones) [-12 to 12]:
sr_RS: (&полутонови) [-12 до 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
sr_RS: (%) [-50 до 100]:

en: Final Pitch Shift
sr_RS: Крајњи померај врхунца

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
sr_RS: (&полутонови) [-12 до 12]:

en: Logarithmic
sr_RS: Логаритамска

en: Sine
sr_RS: Синус

en: Square
sr_RS: Квадрат

en: Sawtooth
sr_RS: Зуб тестере

en: Square, no alias
sr_RS: Квадрат, без алијаса

en: Chirp
sr_RS: Цвркут

en: Tone
sr_RS: Мелодија

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
sr_RS: Ствара узлазни или силазни тон једне од четири врсте

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
sr_RS: Ствара тон сталне учесталости једне од четири врсте

en: &Waveform:
sr_RS: &Облик таласа:

en: &Frequency (Hz):
sr_RS: &Учесталост (Hz):

en: Frequency Hertz Start
sr_RS: Почетак херца учесталости

en: Frequency Hertz End
sr_RS: Крај херца учесталости

en: Amplitude Start
sr_RS: Почетак досега

en: Amplitude End
sr_RS: Крај досега

en: I&nterpolation:
sr_RS: &Уметање:

en: Truncate Detected Silence
sr_RS: Скрати откривену тишину

en: Compress Excess Silence
sr_RS: Сажми прекомерну тишину

en: Truncate Silence
sr_RS: Скрати тишину

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
sr_RS: Аутоматски смањите трајање пролаза када је јачина звука испод наведеног нивоа

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
sr_RS: Приликом независног скраћивања, може постојати само једна изабрана звучна нумера у свакој групи нумера са закључаним усклађивањем.

en: Detect Silence
sr_RS: Откриј тишину

en: Tr&uncate to:
sr_RS: &Скрати на:

en: C&ompress to:
sr_RS: &Сажми на:

en: Trunc&ate tracks independently
sr_RS: &Скрати нумере независно

en: VST Effects
sr_RS: ВСТ ефекти

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
sr_RS: Додаје могућност коришћења ВСТ ефеката у Аудаситију.

en: Could not load the library
sr_RS: Не могу да учитам збирку

en: VST Effect Options
sr_RS: Подешавања ВСТ ефеката

en: Buffer Size
sr_RS: Величина међумеморије

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
sr_RS: Величина међумеморије контролише број узорака послатих ефекту при сваком понављању. Мање вредности ће довести до спорије обраде, а неки ефекти захтевају 8192 узорка или мање да би радили правилно. Међутим, већина ефеката може прихватити велике међумеморије и њихова употреба ће у великој мери смањити време обраде.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
sr_RS: &Величина међумеморије (од 8 до 1048576 узорка):

en: Latency Compensation
sr_RS: Надокнада кашњења

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
sr_RS: Као део њихове обраде, неки ВСТ ефекти морају одложити враћање звука у Аудасити. Када не надокнађују ово кашњење, приметићете да су у звук убачене мале тишине. Омогућавање ове опције обезбедиће ту надокнаду, али можда неће успети за све ВСТ ефекте.

en: Enable &compensation
sr_RS: Укључи &надокнаду

en: Graphical Mode
sr_RS: Графички режим

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sr_RS: Већина ВСТ ефеката има графичко сучеље за подешавање вредности параметара. Основна метода само са текстом је такође доступна. Поново отворите ефекат да би ово ступило у дејство.

en: Enable &graphical interface
sr_RS: Укључи &графичко сучеље

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
sr_RS: Звучни улаз: %d, Звучни излаз: %d

en: Save VST Preset As:
sr_RS: Сачувај ВСТ претподешеност као:

en: Standard VST bank file
sr_RS: Стандардна датотека ВСТ скупине

en: Standard VST program file
sr_RS: Стандардна датотека ВСТ програма

en: Audacity VST preset file
sr_RS: Аудаситијева датотека ВСТ претподешености

en: Unrecognized file extension.
sr_RS: Непознато проширење датотеке.

en: Error Saving VST Presets
sr_RS: Грешка чувања ВСТ претподешености

en: Load VST Preset:
sr_RS: Учитај ВСТ претподешеност:

en: VST preset files
sr_RS: Датотека ВСТ претподешености

en: Error Loading VST Presets
sr_RS: Грешка учитавања ВСТ претподешености

en: Unable to load presets file.
sr_RS: Не могу да учитам датотеку претподешености.

en: Effect Settings
sr_RS: Подешавања ефеката

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
sr_RS: Не могу да доделим меморију приликом учитавања датотеке претподешености.

en: Unable to read presets file.
sr_RS: Не могу да читам датотеку претподешености.

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
sr_RS: Ова датотека параметра је сачувана са „%s“. Да наставим?

note: i18n-hint: Abbreviates Virtual Studio Technology, an audio software protocol developed by Steinberg GmbH
en: VST
sr_RS: ВСТ

en: Wahwah
sr_RS: Ваувау

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
sr_RS: Примените брзе промене квалитета тона, као што је звук гитаре који је био популаран седамдесетих година двадесетог века

en: Dept&h (%):
sr_RS: &Дубина (%):

en: Reso&nance:
sr_RS: &Звучност:

en: Resonance
sr_RS: Звучност

en: Wah Frequency Offse&t (%):
sr_RS: Померај &вау учесталости (%):

en: Wah frequency offset in percent
sr_RS: Померај вау учесталости у процентима

en: Failed to encode preset from "%s"
sr_RS: Не могу да кодирам претподешеност из „%s“

en: Unable to store preset in config file
sr_RS: Не могу да сачувам претподешеност у датотеку подешавања

en: Export Audio Unit Preset As %s:
sr_RS: Извези претподешеност звучне јединице као „%s“:

en: Standard Audio Unit preset file
sr_RS: Стандардна датотека претподешености звучне јединице

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
sr_RS: Не могу да извезем „%s“ претподешеност
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
sr_RS: Извези претподешености звучне јединице

en: Import Audio Unit Preset As %s:
sr_RS: Увези претподешеност звучне јединице као „%s“:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
sr_RS: Не могу да увезем „%s“ претподешеност
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
sr_RS: Увези претподешености звучне јединице

en: Couldn't open "%s"
sr_RS: Не могу да отворим „%s“

en: Failed to write XML preset to "%s"
sr_RS: Нисам успео да упишем ХМЛ претподешеност у „%s“

en: Unable to read the preset from "%s"
sr_RS: Не могу да читам претподешеност из „%s“

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
sr_RS: Звучна јединица

en: Audio Unit Effect Options
sr_RS: Подешавања ефеката звучне јединице

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
sr_RS: Као део њихове обраде, неки ефекти звучне јединице морају одложити враћање звука у Аудасити. Када не надокнађују ово кашњење, приметићете да су у звук убачене мале тишине. Омогућавање ове опције обезбедиће ту надокнаду, али можда неће успети за све ефекте звучне јединице.

en: User Interface
sr_RS: Корисничко сучеље

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
sr_RS: Изаберите „Потпуно“ да користите графичко сучеље ако га испоручује звучна јединица. Изаберите „Опште“ да користите опште сучеље које испоручује систем. Изаберите „Основно“ за основно сучеље само са текстом. Поново отворите ефекат да би ово ступило у дејство.

en: Select &interface
sr_RS: Изабери &сучеље

en: Full
sr_RS: Потпуно

en: Generic
sr_RS: Опште

en: Basic
sr_RS: Основно

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
sr_RS: Ефекти звучне јединице

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
sr_RS: Обезбеђује Аудаситију подршку ефеката звучне јединице

en: Could not find component
sr_RS: Не могу да нађем састојак

en: Could not initialize component
sr_RS: Не могу да покренем састојак

en: Failed to set class info for "%s" preset
sr_RS: Нисам успео да поставим инфо класе за „%s“ претподешеност

en: Failed to set preset name
sr_RS: Нисам успео да поставим назив претподешености

en: Failed to retrieve preset content
sr_RS: Нисам успео да довучем садржај претподешености

en: Failed to convert property list to XML data
sr_RS: Нисам успео да претворим списак својства у ХМЛ податке

en: XML data is empty after conversion
sr_RS: ХМЛ подаци су празни након претварања

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
sr_RS: ЛАДСПА ефекти

en: Provides LADSPA Effects
sr_RS: Обезбеђује ЛАДСПА ефекте

en: Audacity no longer uses vst-bridge
sr_RS: Аудасити више не користи „vst-bridge“

en: LADSPA Effect Options
sr_RS: Подешавања ЛАДСПА ефеката

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
sr_RS: Као део њихове обраде, неки ЛАДСПА ефекти морају одложити враћање звука у Аудасити. Када не надокнађују ово кашњење, приметићете да су у звук убачене мале тишине. Омогућавање ове опције обезбедиће ту надокнаду, али можда неће успети за све ЛАДСПА ефекте.

en: Effect Output
sr_RS: Излаз ефекта

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA
sr_RS: ЛАДСПА

en: Couldn't instantiate effect
sr_RS: Не могу да покренем ефекат

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API (LADSPA) version 2"
en: LV2
sr_RS: ЛВ2

en: LV2 Effect Settings
sr_RS: Подешавања ефекта ЛВ2

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
sr_RS: &Величина међумеморије (од 8 до %d) узорка:

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
sr_RS: Као део њихове обраде, неки ЛВ2 ефекти морају одложити враћање звука у Аудасити. Када не надокнађују ово кашњење, приметићете да су у звук убачене мале тишине. Омогућавање ове поставке обезбедиће ту надокнаду, али можда неће успети за све ЛВ2 ефекте.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sr_RS: ЛВ2 ефекти могу имати графичко сучеље за подешавање вредности параметара. Основна метода само са текстом је такође доступна. Поново отворите ефекат да би ово ступило у дејство.

en: Generator
sr_RS: Стваралац

en: LV2 Effects
sr_RS: ЛВ2 ефекти

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
sr_RS: Обезбеђује Аудаситију подршку ЛВ2 ефекта

en: Nyquist Effects
sr_RS: Никвист ефекти

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
sr_RS: Обезбеђује Аудаситију подршку Никвист ефеката

en: Applying Nyquist Effect...
sr_RS: Примењујем Никвист ефекат...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist Prompt"
en: Nyquist Worker
sr_RS: Радник Никвиста

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
sr_RS: Лоше формирано заглавље прикључка Никвиста

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
sr_RS: Да бисте користили „ефекте спектра“, укључите
    „Избор спектра“ у поставкама спектрограма нумере
    и изаберите опсег учесталости за деловање ефекта.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
sr_RS: грешка: Датотека „%s“ је наведена у заглављу али је нема у путањи прикључка.

en: Audio selection required.
sr_RS: Потребан је избор звука.

en: Nyquist Error
sr_RS: Грешка Никвиста

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
sr_RS: Извините, не могу да применим ефекат на стерео нумерама где се нумере не подударају.

en: Selection too long for Nyquist code.
    Maximum allowed selection is %ld samples
    (about %.1f hours at 44100 Hz sample rate).
sr_RS: Избор је предуг за код Никвиста.
    Највећи дозвољени избор је %ld узорака
    (око %.1f часова при протоку узорка од 44100 Hz).

en: Debug Output:
sr_RS: Излаз прочишћавања:

en: Processing complete.
sr_RS: Обрада је готова.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
sr_RS: „;type tool“ ефекти не могу да дају звук из Никвиста.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
sr_RS: „;type tool“ ефекти не могу да дају натписе из Никвиста.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
sr_RS: „%s“ је вратио „nyx_error“.

en: plug-in
sr_RS: прикључци

en: Nyquist returned a list.
sr_RS: Никвист је вратио списак.

en: Nyquist returned the value: %f
sr_RS: Никвист је вратио вредност: %f

en: Nyquist returned the value: %d
sr_RS: Никвист је вратио вредност: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
sr_RS: Никвист је вратио превише звучних канала.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
sr_RS: Никвист је вратио један звучни канал као низ.

en: Nyquist returned an empty array.
sr_RS: Никвист је вратио празан низ.

en: Nyquist returned nil audio.
sr_RS: Никвист је вратио ништаван звук.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sr_RS: [Упозорење: Никвист је вратио неисправну УТФ-8 ниску, претворену овде као Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
sr_RS: Ово издање Аудаситија је подржава прикључак Никвиста издања %ld

en: Could not open file
sr_RS: Не могу да отворим датотеку

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
sr_RS: Ваш код изгледа као САЛ синтакса, али нема повратне изјаве.
    За САЛ, користите повратну изјаву као што је:
            повратна *нумера* 0.1
    или за ЛИСП, почните са отвореном заградом као што је
    	(мулт *нумера* 0.1)
     .

en: Error in Nyquist code
sr_RS: Грешка у коду Никвиста

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
sr_RS: Не могу да одредим програмски језик

en: "%s" is not a valid file path.
sr_RS: „%s“ није исправна путања датотеке.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
sr_RS: Наводници се не подударају у
    %s

en: Enter Nyquist Command:
sr_RS: Унесите наредбу Никвиста:

en: &Load
sr_RS: &Учитај

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
sr_RS: Скрипте Никвиста

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
sr_RS: Скрипте Лиспа

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
sr_RS: Тренутни програм је измењен.
    Да одбацим измене?

en: File could not be loaded
sr_RS: Не могу да учитам датотеку

en: File could not be saved
sr_RS: Не могу да сачувам датотеку

en: Value range:
    %s to %s
sr_RS: Опсег вредности:
    од %s до %s

en: Value Error
sr_RS: Грешка вредности

en: Select a file
sr_RS: Изаберите датотеку

en: Save file as
sr_RS: Сачувајте датотеку као

en: untitled
sr_RS: без наслова

en: Vamp Effects
sr_RS: Вамп ефекти

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
sr_RS: Обезбеђује Аудаситију подршку Вамп ефеката

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr_RS: Извините, Вамп прикључци не могу бити примењени на стерео нумерама где се појединачни канали нумере не подударају.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sr_RS: Извините, нисам успео да учитам Вамп прикључак.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sr_RS: Извините, Вамп прикључак није успео да започне.

en: Plugin Settings
sr_RS: Подешавања прикључка

en: Program
sr_RS: Програм

note: i18n-hint: Vamp is the proper name of a software protocol for sound analysis. It is not an abbreviation for anything.  See http://vamp-plugins.org
en: Vamp
sr_RS: Вамп

en: No format specific options
sr_RS: Нема нарочитих опција формата

en: Export Audio
sr_RS: Извезите звук

en: Edit Metadata Tags
sr_RS: Уредите ознаке метаподатака

en: Exported Tags
sr_RS: Извезене ознаке

en: All selected audio is muted.
sr_RS: Сав изабрани звук је утишан.

en: All audio is muted.
sr_RS: Сав звук је утишан.

en: Are you sure you want to export the file as "%s"?
sr_RS: Да ли сигурно желите да извезете датотеку као „%s“?

en: You are about to export a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to export the file under this name?
sr_RS: Желите да извезете %s датотеку са називом „%s“.
    
    Обично се те датотеке завршавају на „.%s“, а неки програми неће отворити датотеке са неуобичајеним проширењима.
    
    Да ли сте сигурни да желите да сачувате датотеку под овим називом?

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
sr_RS: Извините, називи путања дужи од 256 знакова нису подржани.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
sr_RS: Датотека под називом „%s“ већ постоји. Да је заменим?

en: Your tracks will be mixed down and exported as one mono file.
sr_RS: Ваше нумере ће бити измешане и извезене као једна моно датотека.

en: Your tracks will be mixed down and exported as one stereo file.
sr_RS: Ваше нумере ће бити измешане и извезене као једна стерео датотека.

en: Your tracks will be mixed down to one exported file according to the encoder settings.
sr_RS: Ваше нумере ће бити измешане у једној извезеној датотеци у складу са подешавањима енкодера.

en: Advanced Mixing Options
sr_RS: Напредне опције мешања

en: Format Options
sr_RS: Опште формата

en: Channel: %2d
sr_RS: Канал: %2d

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
sr_RS: %s – Л

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
sr_RS: %s – Д

en: Output Channels: %2d
sr_RS: Излазни канали: %2d

en: Mixer Panel
sr_RS: Панел мешача

en: Unable to export.
    Error %s
sr_RS: Не могу да извезем.
    Грешка „%s“

en: Show output
sr_RS: Прикажи излаз

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sr_RS: Подаци ће бити припојени на стандардни улаз. „%f“ користи назив датотеке у прозору извоза.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
sr_RS: Извршне

en: Find path to command
sr_RS: Пронађи путању до наредбе

en: (external program)
sr_RS: (спољни програм)

en: Cannot export audio to %s
sr_RS: Не могу да извезем звук у %s

en: Export
sr_RS: Извезите

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sr_RS: Извозим изабрани звук користећи шифрер линије наредби

en: Exporting the audio using command-line encoder
sr_RS: Извозим звук користећи шифрер линије наредби

en: Command Output
sr_RS: Излаз наредбе

en: &OK
sr_RS: &У реду

en: You've specified a file name without an extension. Are you sure?
sr_RS: Навели сте назив датотеке без проширења. Да ли сте сигурни (размислите мало)?

en: Program name appears to be missing.
sr_RS: Назив програма изгледа да недостаје.

en: "%s" couldn't be found.
sr_RS: Не могу да нађем „%s“.

en: Unable to locate "%s" in your path.
sr_RS: Не могу да нађем „%s“ у вашој путањи.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sr_RS: Исправно подешени ФФмпег је потрбан за наставак.
    Можете да га подесите у „Поставке > Библиотеке“.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да одредим опис записа за датотеку „%s“.

en: FFmpeg Error
sr_RS: ФФмпег грешка

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да доделим контекст излазног записа.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да додам звучни ток излазној датотеци „%s“.

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да отворим излазну датотеку „%s“ за писање. Шифра грешке је %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да запишем заглавља у излазној датотеци „%s“. Шифра грешке је %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sr_RS: ФФмпег не може да пронађе кодек звука 0x%x.
    Подршка за овај кодек вероватно није састављена.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
sr_RS: Кодек је известио о општој грешци (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
sr_RS: Кодек је известио о неисправном параметру (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
sr_RS: Не могу да отворим кодек звука „%s“ (0×%x)
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да доделим међумеморију да бих читао из ПУПВ звука.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да добавим величину међумеморије узорка

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да доделим бајтове за међумеморију узорака

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да подесим звучни кадар

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — није успело кодирање кадра

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Превише преосталих података.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — нИзлазВеличинаЗвучног Кадра је превелика.

en: FFmpeg : ERROR - Can't encode audio frame.
sr_RS: ФФмпег : ГРЕШКА — Не могу да кодирам звучни кадар.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sr_RS: Покушан је извоз %d канала, али највећи број канала за изабрани формат излаза је %d

en: Exporting selected audio as %s
sr_RS: Извозим изабрани звук као %s

en: Exporting the audio as %s
sr_RS: Извозим звук као „%s“

en: Invalid sample rate
sr_RS: Неисправан проток узорка

en: Resample
sr_RS: Поново узоркуј

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sr_RS: Проток узорка пројекта (%d) није подржан текућим форматом
    датотеке излаза.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sr_RS: Текући облик излазне датотеке не подржава комбинацију протока узорка
    пројекта (%d) и битског протока (%d kb/s).

en: You may resample to one of the rates below.
sr_RS: Можете да поново узоркујете у један од доле наведених протока.

en: Sample Rates
sr_RS: Протоци узорка

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second" i18n-hint: kbps is the bitrate of the MP3 file, kilobits per second
en: %d kbps
sr_RS: %d kb/s

en: Bit Rate:
sr_RS: Битски проток:

en: Quality (kbps):
sr_RS: Квалитет (kb/s):

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second"
en: %.2f kbps
sr_RS: %.2f kb/s

en: On
sr_RS: Укљ.

en: Constrained
sr_RS: Ограничено

en: VOIP
sr_RS: ВОИП

en: Low Delay
sr_RS: Слабо кашњење

en: 2.5 ms
sr_RS: 2,5 ms

en: Narrowband
sr_RS: Ускопојасни

en: Mediumband
sr_RS: Средњепојасни

en: Wideband
sr_RS: Широкопојасни

en: Super Wideband
sr_RS: Супер широкопојасни

en: Fullband
sr_RS: Свепојасни

en: Compression
sr_RS: Сажимање

en: Frame Duration:
sr_RS: Трајање кадра:

en: Vbr Mode:
sr_RS: Режим пбп:

en: Application:
sr_RS: Програм:

en: Cutoff:
sr_RS: Прекид:

en: Open custom FFmpeg format options
sr_RS: Отвори могућности произвољног записа ФФмпег-а

en: Current Format:
sr_RS: Текући формат:

en: Current Codec:
sr_RS: Текући кодек:

en: Error Saving FFmpeg Presets
sr_RS: Грешка чувања ФФмпег претподешености

en: Overwrite preset '%s'?
sr_RS: Да препишем претподешеност „%s“?

en: Confirm Overwrite
sr_RS: Потврди преписивање

en: Please select format before saving a profile
sr_RS: Изаберите формат пре чувања профила

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
sr_RS: Изаберите кодек пре чувања профила

en: Preset '%s' does not exist.
sr_RS: Претподешеност „%s“ не постоји.

en: Replace preset '%s'?
sr_RS: Да заменим претподешеност „%s“?

en: LC
sr_RS: ЛЦ

en: Main
sr_RS: Главно

en: LTP
sr_RS: ЛТП

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sr_RS: М4А (ААЦ) датотеке (ФФмпег)

en: AC3 Files (FFmpeg)
sr_RS: АЦ3 датотеке (ФФмпег)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sr_RS: АМР (уски опсег) датотеке (ФФмпег)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
sr_RS: Опус (ОггОпус) датотеке (ФФмпег)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sr_RS: ВМА (издање 2) датотеке (ФФмпег)

en: Custom FFmpeg Export
sr_RS: Извоз произвољног ФФмпег-а

en: Estimate
sr_RS: Приближно

en: 2-level
sr_RS: 2 ниво

en: 4-level
sr_RS: 4 ниво

en: 8-level
sr_RS: 8 ниво

en: Full search
sr_RS: Пуна претрага

en: Log search
sr_RS: Логаритамска претрага

en: Configure custom FFmpeg options
sr_RS: Подесите произвољне опције ФФмпег-а

en: Preset:
sr_RS: Претподешеност:

en: Load Preset
sr_RS: Учитај претподешеност

en: Import Presets
sr_RS: Увези претподешеност

en: Export Presets
sr_RS: Извези претподешеност

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
sr_RS: Кодек:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sr_RS: Нису сви формати и кодеци сагласни. Нити су све комбинације опција сагласне са свим кодецима.

en: Show All Formats
sr_RS: Прикажи све формате

en: Show All Codecs
sr_RS: Прикажи све кодеке

en: General Options
sr_RS: Опште опције

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sr_RS: 3-словни ИСО 639 код језика
    Опционално
    празно — самостално

en: Language:
sr_RS: Језик:

en: Bit Reservoir
sr_RS: Резервоар бита

en: VBL
sr_RS: ВБЛ

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sr_RS: Ознака кодека (ФОУРЦЦ)
    Опционално
    празно - самостално

en: Tag:
sr_RS: Ознака:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sr_RS: Битски проток (битова/секунди) — утиче на крајњу величину датотеке и квалитет
    Неки кодеци могу прихватити само одређене вредности (128k, 192k, 256k итд.)
    0 — самостално
    Препоручено — 192000

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sr_RS: Уопштени квалитет, коришћен другачије од другачијих кодека
    Неопходан за ворбис
    0 — самостално
    -1 — искључено (користи битски проток)

en: Quality:
sr_RS: Квалитет:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sr_RS: Проток узорка (Hz)
    0 — не мења проток узорка

en: Sample Rate:
sr_RS: Проток узорка:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sr_RS: Пропусни опсег прекида звука (Hz)
    Опционално
    0 — самостално

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
sr_RS: ААЦ профил
    Ниска сложеност -основно
    Већина програма не жели да пушта ништа осим ЛЦ-а

en: Profile:
sr_RS: Профил:

en: FLAC options
sr_RS: ФЛАЦ опције

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sr_RS: Ниво сажимања
    потребан за ФЛАЦ
    -1 — самостално
    min — 0 (брзо кодирање, велика излазна датотека)
    max — 10 (споро кодирање, мала излазна датотека)

en: Compression:
sr_RS: Сажимање:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sr_RS: Величина кадра
    Опционално
    0 — основно
    min — 16
    max — 65535

en: Frame:
sr_RS: Кадар:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sr_RS: Тачност ЛПЦ коефицијнта
    Опционално
    0 — основно
    min — 1
    max — 15

en: LPC
sr_RS: ЛПЦ

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sr_RS: Начин поретка предвиђања
    Процењено — најбрже, ниже сажимање
    Претрага дневника — најспорије, најбоље сажимање
    Пуна претрага — основно

en: PdO Method:
sr_RS: Начин ППд:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr_RS: Најмањи поредак предвиђања
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 32 (са ЛПЦ-ом) или 4 (без ЛПЦ-а)

en: Min. PdO
sr_RS: Најмањи ППд

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr_RS: Највећи поредак предвиђања
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 32 (са ЛПЦ-ом) или 4 (без ЛПЦ-а)

en: Max. PdO
sr_RS: Највећии ППд

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr_RS: Најмањи поредак поделе
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 8

en: Min. PtO
sr_RS: Најмањи ППл

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr_RS: Највећи поредак поделе
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 8

en: Max. PtO
sr_RS: Највећи ППл

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
sr_RS: Користи ЛПЦ

en: MPEG container options
sr_RS: Опције МПЕГ садржаоца

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sr_RS: Највећи битски проток вишеструког тока
    Опционално
    0 — основно

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
sr_RS: Мукс проток:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
sr_RS: Величина пакета
    Опционално
    0 — основно

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
sr_RS: Величина пакета:

en: You can't delete a preset without name
sr_RS: Не можете да обришете претподешеност без назива

en: Delete preset '%s'?
sr_RS: Да обришем претподешеност „%s“?

en: You can't save a preset without a name
sr_RS: Не можете да сачувате претподешеност без назива

en: Select xml file with presets to import
sr_RS: Изаберите хмл датотеку са претподешеностима за увоз

en: No presets to export
sr_RS: Нема претподешености за извоз

en: Select xml file to export presets into
sr_RS: Изаберите хмл датотеку у коју извести претподешености

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
sr_RS: Формат „%s“ није сагласан са кодеком „%s“.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
sr_RS: Несагласност формата и кодека

en: Failed to guess format
sr_RS: Нисам успео да погодим формат

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
sr_RS: Нисам успео да пронађем кодек

en: 16 bit
sr_RS: 16 бита

en: 24 bit
sr_RS: 24 бита

en: 0 (fastest)
sr_RS: 0 (најбрже)

en: 8 (best)
sr_RS: 8 (најбоље)

en: Level:
sr_RS: Ниво:

en: Bit depth:
sr_RS: Дубина бита:

en: FLAC Files
sr_RS: ФЛАЦ датотеке

en: FLAC export couldn't open %s
sr_RS: ФЛАЦ извоз не може да отвори %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sr_RS: ФЛАЦ шифрер није успео да започне
    Стање: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
sr_RS: Извозим изабрани звук као ФЛАЦ

en: Exporting the audio as FLAC
sr_RS: Извозим звук као ФЛАЦ

en: MP2 Files
sr_RS: МП2 датотеке

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sr_RS: Не могу даизвезем МП2 са овим протоком узорка и битским протоком

en: Unable to open target file for writing
sr_RS: Не могу да отворим циљну датотеку за уписивање

en: Exporting selected audio at %ld kbps
sr_RS: Извозим изабрани звук при брзини од %ld kb/s

en: Exporting the audio at %ld kbps
sr_RS: Извозим звук при брзини од %ld kb/s

en: 220-260 kbps (Best Quality)
sr_RS: 220-260 kb/s (најбољи квалитет)

en: 200-250 kbps
sr_RS: 200-250 kb/s

en: 170-210 kbps
sr_RS: 170-210 kb/s

en: 155-195 kbps
sr_RS: 155-195 kb/s

en: 145-185 kbps
sr_RS: 145-185 kb/s

en: 110-150 kbps
sr_RS: 110-150 kb/s

en: 95-135 kbps
sr_RS: 95-135 kb/s

en: 80-120 kbps
sr_RS: 80-120 kb/s

en: 65-105 kbps
sr_RS: 65-105 kb/s

en: 45-85 kbps (Smaller files)
sr_RS: 45-85 kb/s (мање датотеке)

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane, 320 kbps
sr_RS: Нездраво, 320 kb/s

en: Extreme, 220-260 kbps
sr_RS: Сулудо, 220-260 kb/s

en: Standard, 170-210 kbps
sr_RS: Нормално, 170-210 kb/s

en: Medium, 145-185 kbps
sr_RS: Средње, 145-185 kb/s

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane
sr_RS: Нездраво

en: Extreme
sr_RS: Сулудо

en: Standard
sr_RS: Обично

en: Medium
sr_RS: Средње

en: Preset
sr_RS: Претподешеност

en: Variable
sr_RS: Променљив

en: Average
sr_RS: Просечни

en: Constant
sr_RS: Сталан

en: Joint Stereo
sr_RS: Придружени стерео

en: Stereo
sr_RS: Стерео

en: Bit Rate Mode:
sr_RS: Режим битског протока:

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
sr_RS: Квалитет

en: Channel Mode:
sr_RS: Режим канала:

en: Force export to mono
sr_RS: Приморај извоз у моно

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
sr_RS: Пронађи ЛАМЕ

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sr_RS: Аудаситију је потребна датотека „%s“ да би направио МП3.

en: Location of %s:
sr_RS: „%s“ се налази у:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
sr_RS: Да пронађете „%s“, притисните овде ——>

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
sr_RS: Да набавите слободан примерак Ламе-а, притисните овде ——>

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
sr_RS: Где се налази „%s“?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
sr_RS: Ви указујете на „lame_enc.dll v%d.%d“. Ово издање није сагласно са Аудаситијем %d.%d.%d.
    Преузмите најновије издање ЛАМЕ-а за Аудасити.

en: Only lame_enc.dll
sr_RS: Само „lame_enc.dll“

en: Only libmp3lame64bit.dylib
sr_RS: Само „libmp3lame64bit.dylib“

en: Only libmp3lame.dylib
sr_RS: Само „libmp3lame.dylib“

en: Only libmp3lame.so.0
sr_RS: Само „libmp3lame.so.0“

en: Primary shared object files
sr_RS: Главне датотеке дељеног објекта

en: Extended libraries
sr_RS: Проширене библиотеке

en: MP3 Files
sr_RS: МП3 датотеке

en: Could not open MP3 encoding library!
sr_RS: Не могу да отворим библиотеку МП3 кодирања!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
sr_RS: Не могу да покренем библиотеку МП3 кодирања!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sr_RS: Није исправна или подржана библиотека МП3 кодирања!

en: Unable to initialize MP3 stream
sr_RS: Не могу да започнем МП3 ток

en: Exporting selected audio with %s preset
sr_RS: Извозим изабрани звук са „%s“ претподешеношћу

en: Exporting the audio with %s preset
sr_RS: Извозим звук са „%s“ претподешеношћу

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sr_RS: Извозим изабрани звук са ВБР квалитетом %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
sr_RS: Извозим звук са ВБР квалитетом %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sr_RS: Извозим изабрани звук при брзини од %d Kb/s

en: Exporting the audio at %d Kbps
sr_RS: Извозим звук при брзини од %d Kb/s

en: Error %ld returned from MP3 encoder
sr_RS: МП3 кодер је вратио грешку „%ld“

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sr_RS: МП3 облик датотеке не подржава проток узорка
    пројекта (%d).

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sr_RS: МП3 облик датотеке не подржава комбинацију протока узорка
    пројекта (%d) и битског протока (%d kb/s).

en: MP3 export library not found
sr_RS: Нисам пронашао библиотеку МП3 извоза

en: (Built-in)
sr_RS: (Уграђено)

en: Export Multiple
sr_RS: Извези неколико

en: Cannot Export Multiple
sr_RS: Не могу да извезем више

en: You have no unmuted Audio Tracks and no applicable 
    labels, so you cannot export to separate audio files.
sr_RS: Немате појачане звучне нумере а ни примењиве натписе,
    тако да не можете да извезете у засебне звучне датотеке.

en: Using Label/Track Name
sr_RS: Користи назив натписа/нумере

en: Numbering before Label/Track Name
sr_RS: Нумериши пре назива натписа/нумере

en: Numbering after File name prefix
sr_RS: Нумериши након префикса назива датотеке

en: Export files to:
sr_RS: Извези датотеке у:

en: Folder:
sr_RS: Фасцикла:

en: Create
sr_RS: Направи

en: Options:
sr_RS: Опције:

en: Split files based on:
sr_RS: Подели датотеке на основу:

en: Include audio before first label
sr_RS: Укључи звук пре првог натписа

en: First file name:
sr_RS: Назив прве датотеке:

en: First file name
sr_RS: Назив прве датотеке

en: Name files:
sr_RS: Датотеке назива:

en: File name prefix:
sr_RS: Префикс назива датотеке:

en: File name prefix
sr_RS: Префикс назива датотеке

en: Overwrite existing files
sr_RS: Препиши постојеће датотеке

en: "%s" successfully created.
sr_RS: Фасцикла „%s“ је успешно направљена.

en: Choose a location to save the exported files
sr_RS: Изаберите место за чување извежених датотека

en: Successfully exported the following %lld file(s).
sr_RS: Упешно сам извезао следећу %lld датотеку.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
sr_RS: Нешто је пошло наопако након извоза следеће %lld датотеке.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
sr_RS: Извоз је отказан након извоза следеће %lld датотеке.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
sr_RS: Извоз је заустављен након извоза следеће %lld датотеке.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
sr_RS: Нешто је стварно пошло наопако након извоза следеће %lld датотеке.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
sr_RS: „%s“ не постоји.
    
    Да ли желите да направите?

en: Continue to export remaining files?
sr_RS: Да наставим са извозом преосталих датотека?

note: i18n-hint: The second %s gives some letters that can't be used.
en: Label or track "%s" is not a legal file name.
    You cannot use any of these characters:
    
    %s
    
    Suggested replacement:
sr_RS: Натпис или нумера „%s“ није правилан назив датотеке.
    Не можете да користите ниједан од следећих знакова:
    
    %s
    
    Предложена замена:

note: i18n-hint: The second %s gives a letter that can't be used.
en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use "%s".
    
    Suggested replacement:
sr_RS: Натпис или нумера „%s“ није правилан назив датотеке. Не можете да користите „%s“.
    
    Предложена замена:

en: Save As...
sr_RS: Сачувај као...

en: Ogg Vorbis Files
sr_RS: Огг Ворбис датотеке

en: Unable to export - rate or quality problem
sr_RS: Не могу да извезем – проблем протока или квалитета

en: Unable to export - problem with metadata
sr_RS: Не могу да извезем – проблем са метаподацима

en: Unable to export - problem initialising
sr_RS: Не могу да извезем – проблем покретања

en: Unable to export - problem creating stream
sr_RS: Не могу да извезем – проблем стврања тока

en: Unable to export - problem with packets
sr_RS: Не могу да извезем – проблем са пакетима

en: Unable to export - problem with file
sr_RS: Не могу да извезем – проблем са датотеком

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sr_RS: Извозим изабрани звук као Огг Ворбис

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
sr_RS: Извозим звук као Огг Ворбис

en: AIFF (Apple/SGI)
sr_RS: АИФФ (Епл/СГИ)

en: WAV (Microsoft)
sr_RS: ВАВ (Мајкрософт)

en: Header:
sr_RS: Заглавље:

en: Encoding:
sr_RS: Кодирање:

en: Other uncompressed files
sr_RS: Остале несажете датотеке

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
sr_RS: Покушали сте да извезете ВАВ или АИФФ датотеку која би била већа од 4GB.
    Аудасити не може то да уради, извоз је прекинут.

en: Error Exporting
sr_RS: Грешка извоза

en: Your exported WAV file has been truncated as Audacity cannot export WAV
    files bigger than 4GB.
sr_RS: Ваша извезена ВАВ датотека је скраћена јер Аудасити не може да извезе ВАВ
    датотеке веће од 4GB.

en: GSM 6.10 requires mono
sr_RS: GSM 6.10 захтева моно

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
sr_RS: WAVEX и GSM 6.10 формати нису сагласни

en: Cannot export audio in this format.
sr_RS: Не могу да извезем звук у тај формат.

en: Exporting the selected audio as %s
sr_RS: Извозим изабрани звук као %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sr_RS: Грешка приликом записивања %s датотеке (диск је пун?).
    Библиотека датотеке звука каже „%s“

en: All supported files
sr_RS: Све подржане датотеке

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
sr_RS: „%s“ 
    је МИДИ датотека, а не звучна датотека. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке за пуштање, али можете
    да је уређујете кликом на „Датотека > Увези > МИДИ“.

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
sr_RS: „%s“ 
    није звучна датотека. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке.

en: Select stream(s) to import
sr_RS: Изаберите ток(ове) за увоз

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sr_RS: Ово издање Аудаситија није састављено са %s подршком.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је нумера звучног ЦД-а. 
    Аудасити не може да отвори звучни ЦД директно. 
    Извуците (ишчупајте) нумере са ЦД-а у формат звука који 
    Аудасити може да увезе, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sr_RS: „%s“ је датотека листе нумера. 
    Аудасити не може да отвори ову датотеку зато што садржи само везице до других датотека. 
    Можете бити у могућности да је отворите у уређивачу текста и да преузмете стварне звучне датотеке.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је датотека звука Виндоуз медија (WMA). 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке због ограничења патента. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је датотека Напредног кодирања звука (AAC).
    Без опционалне ФФМпег библиотеке, Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке.
    У супротном, морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је шифрована звучна датотека. 
    Оне су уобичајено са музичке радње на мрежи. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке због шифровања. 
    Покушајте да снимите датотеку у Аудаситију, или је нарежите на звучни ЦД 
    затим извуците ЦД нумеру у подржани формат звука као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је медијска датотека РилПлејера. 
    Аудасити не може да отвори овај власнички формат. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sr_RS: „%s“ је датотека заснована на нотама, а не звучна датотека. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Покушајте да је претворите у звучну датотеку као што је ВАВ или АИФФ 
    и да је затим увезете, или је снимите у Аудаситију.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је Мјузпак звучна датотека. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Ако мислите да је то можда мп3 датотека, преименујте је да се завршава на „.mp3“ 
    и покушајте опет да је увезете. У супротном мораћете да је претворите у подржани формат 
    звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је Вејвпак звучна датотека. 
    Аудасити не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је Долби дигитал звучна датотека. 
    Аудасити не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је Огг Спикс звучна датотека. 
    Аудасити не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sr_RS: „%s“ је видео датотека. 
    Аудасити не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да извучете звук у подржани формат, као што је ВАВ или АИФФ.

en: File "%s" not found.
sr_RS: Нашао сам датотеку „%s“.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
sr_RS: Аудасити не препознаје врсту датотеке „%s“.
    
    %sЗа несажете датотеке, покушајте такође „Датотека → Увези → Сирови подаци“.

en: Try installing FFmpeg.
sr_RS: Покушајте да инсталирате ФФмпег.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sr_RS: Аудасити је препознао врсту датотеке „%s“.
    Увозници који наводно подржавају такве датотеке су:
    %s,
    али ниједан од њих не разуме овај формат датотеке.

en: AUP project files (*.aup)
sr_RS: Датотеке AUP пројекта (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
sr_RS: Не могу да увезем пројект:
    
    %s

en: Import Project
sr_RS: Увези пројекат

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
sr_RS: Овај пројекат је сачуван Аудаситијем 1.0 или ранијин. Формат је
    измењен и ово издање Аудаситија не може да увезе пројекат.
    
    Користите издање Аудаситија пре v3.0.0 да надогадите пројекат и затим
    га можете увести са овим издањем Аудаситија.

en: Internal error in importer...tag not recognized
sr_RS: Унутрашња грешка у увознику...ознака није препозната

en: Invalid project 'vpos' attribute.
sr_RS: Неисправан „vpos“ атрибут пројекта.

en: Invalid project 'h' attribute.
sr_RS: Неисправан „h“ атрибут пројекта.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
sr_RS: Неисправан атрибут „zoom“ пројекта.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
sr_RS: Неисправан „sel0“ атрибут пројекта.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
sr_RS: Неисправан атрибут „sel1“ пројекта.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
sr_RS: Неисправан атрибут „selLow“ пројекта.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
sr_RS: Неисправан атрибут „selHigh“ пројекта.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sr_RS: Не могу да пронађем фасциклу података пројекта: „%s“

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
sr_RS: Нађох МИДИ нумере у датотеци пројекта, али ова изградња Аудаситија не укључује МИДИ подршку, заобилазим нумеру.

en: Project Import
sr_RS: Увоз пројекта

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
sr_RS: Радни пројекат већ има временску нумеру а и наиђох на једну у пројекту који се увози, заобилазим увезену временску нумеру.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
sr_RS: Неисправан „maxsamples“ атрибут низа.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
sr_RS: Неисправан „sampleformat“ атрибут низа.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
sr_RS: Неисправан „numsamples“ атрибут низа.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
sr_RS: Не могу да обрадим „start“ атрибут блока таласа

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
sr_RS: Недостаје датотека пројекта „%s“
    
    Зато умећем тишину.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
sr_RS: Недостаје или је неисправан „len“ атрибут датотеке једног блока.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
sr_RS: Недостаје или је неисправан „len“ атрибут датотеке блока тишине.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
sr_RS: Недостаје датотека алијаса „%s“
    
    Зато умећем тишину.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
sr_RS: Недостаје или је неисправан „aliasstart“ атрибут датотеке блока пцм алијаса.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
sr_RS: Недостаје или је неисправан „aliaslen“ атрибут датотеке блока пцм алијаса.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
sr_RS: Грешка приликом обраде „%s“
    
    Умећем тишину.

en: Failed to open %s
sr_RS: Нисам успео да отворим „%s“

en: Failed to seek to position %lld in %s
sr_RS: Нисам успео да пређем на положај %lld у „%s“

en: Unable to read %lld samples from %s
sr_RS: Не могу даа прочитм %lld узорка из „%s“

en: FFmpeg-compatible files
sr_RS: ФФмпег сагласне датотеке

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
sr_RS: Индекс[%02x] Кодек[%s], Језик[%s], Битски проток[%s], Број канала[%d], Трајање[%d]

en: FLAC files
sr_RS: ФЛАЦ датотеке

en: GStreamer-compatible files
sr_RS: Датотеке сагласне са Гстримером

en: Unable to add decoder to pipeline
sr_RS: Не могу да додам декодер на спојку

en: GStreamer Importer
sr_RS: Увозник Гстримера

en: Unable to set stream state to paused.
sr_RS: Не могу да поставим стање тока на паузирано.

en: Index[%02d], Type[%s], Channels[%d], Rate[%d]
sr_RS: Индекс[%02d] Врста[%s], Број канала[%d], Проток[%d]

en: File doesn't contain any audio streams.
sr_RS: Датотека не садржи токове звука.

en: Unable to import file, state change failed.
sr_RS: Не могу да увезем датотеку, промена стања није успела.

en: GStreamer Error: %s
sr_RS: Грешка Гстримера: %s

en: List of Files in basic text format
sr_RS: Списак датотека у основном формату текста

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
sr_RS: Неисправан померај прозора у ЛОФ датотеци.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: LOF Error
sr_RS: Грешка ЛОФ-а

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
sr_RS: Неисправно трајање у ЛОФ датотеци.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sr_RS: МИДИ нумере не могу бити померене засебно, само звучне датотеке могу.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
sr_RS: Неисправан померај нумере у ЛОФ датотеци.

en: Imported MIDI from '%s'
sr_RS: Увезени МИДИ из „%s“

en: Import MIDI
sr_RS: Увези МИДИ

en: Could not open file %s: Filename too short.
sr_RS: Не могу да отворим датотеку „%s“: Назив датотеке је прекратак.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
sr_RS: Не могу да отворим датотеку „%s“: Неисправна врста датотеке.

en: Could not open file %s.
sr_RS: Не могу да отворим датотеку „%s“.

en: MP3 files
sr_RS: МП3 датотеке

en: Import failed
    
    This is likely caused by a malformed MP3.
sr_RS: Увоз није успео
    
    До вога је највероватније дошло због лошег МП3.

en: Ogg Vorbis files
sr_RS: Огг Ворбис датотеке

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
sr_RS: Индекс[%02x] Издање[%d], Број канала[%d], Проток[%ld]

en: Media read error
sr_RS: Грешка у читању медија

en: Not an Ogg Vorbis file
sr_RS: Ово није Огг Ворбис датотека

en: Vorbis version mismatch
sr_RS: Издања Ворбиса се не подударају

en: Invalid Vorbis bitstream header
sr_RS: Неисправно заглавље Ворбис битског тока

en: Internal logic fault
sr_RS: Унутрашња логичка грешка

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sr_RS: ВАВ, АИФФ и остале несажете врсте

en: AVR (Audio Visual Research)
sr_RS: AVR (Визуелна претрага звука)

en: CAF (Apple Core Audio File)
sr_RS: CAF (Епл датотека звука језгра)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
sr_RS: FLAC (FLAC кодек звука без губитака)

en: HTK (HMM Tool Kit)
sr_RS: HTK (HMM скуп алата)

en: IFF (Amiga IFF/SVX8/SV16)
sr_RS: IFF (Амига IFF/SVX8/SV16)

en: MAT4 (GNU Octave 2.0 / Matlab 4.2)
sr_RS: MAT4 (Гну Октава 2.0 / Матлаб 4.2)

en: MAT5 (GNU Octave 2.1 / Matlab 5.0)
sr_RS: MAT5 (Гну Октава 2.1 / Матлаб 5.0)

en: MPC (Akai MPC 2k)
sr_RS: MPC (Акаи MPC 2k)

en: OGG (OGG Container format)
sr_RS: OGG (ОГГ садржник формата)

en: PVF (Portable Voice Format)
sr_RS: PVF (Преносни формат гласа)

en: RAW (header-less)
sr_RS: RAW (сирови)

en: SD2 (Sound Designer II)
sr_RS: SD2 (Дизајнер звука II)

en: SDS (Midi Sample Dump Standard)
sr_RS: SDS (Стандард избачаја Миди узорка)

en: SF (Berkeley/IRCAM/CARL)
sr_RS: SF (Беркли/IRCAM/CARL)

en: WAVEX (Microsoft)
sr_RS: WAVEX (Мајкрософт)

en: WVE (Psion Series 3)
sr_RS: WVE (Psion серија 3)

en: Signed 8 bit PCM
sr_RS: Означени 8 битни ПЦМ

en: Signed 16 bit PCM
sr_RS: Означени 16 битни ПЦМ

en: Signed 24 bit PCM
sr_RS: Означени 24 битни ПЦМ

en: Signed 32 bit PCM
sr_RS: Означени 32 битни ПЦМ

en: Unsigned 8 bit PCM
sr_RS: Неозначени 8 битни ПЦМ

en: 32 bit float
sr_RS: 32 бита покретног зареза

en: 64 bit float
sr_RS: 64 бита покретног зареза

en: Microsoft ADPCM
sr_RS: Мајкрософт ADPCM

en: 12 bit DWVW
sr_RS: 12 бита DWVW

en: 16 bit DWVW
sr_RS: 16 бита DWVW

en: 24 bit DWVW
sr_RS: 24 бита DWVW

en: 16 bit DPCM
sr_RS: 16 бита ПЦМ

en: 8 bit DPCM
sr_RS: 8 бита ПЦМ

en: Vorbis
sr_RS: Ворбис

en: Importing %s
sr_RS: Увозим %s

en: QuickTime files
sr_RS: КвикТајм датотеке

en: Unable to start QuickTime extraction
sr_RS: Не могу да започнем КвикТајм извлачење

en: Unable to set QuickTime render quality
sr_RS: Не могу да подесим квалитет КвикТајм исцртавања

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
sr_RS: Не могу да подесим издвојена својства КвикТајм канала

en: Unable to get QuickTime sample size property
sr_RS: Не могу да добавим својства величине КвикТајм узорка

en: Unable to retrieve stream description
sr_RS: Не могу да довучем опис тока

en: Unable to get fill buffer
sr_RS: Не мог да добавим попуну оставе

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
sr_RS: Увези сирово

en: Import Raw Data
sr_RS: Увези сирове податке

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
sr_RS: Без крајњости

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
sr_RS: Мала крајњост

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
sr_RS: Велика крајњост

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
sr_RS: Основна крајњост

en: 1 Channel (Mono)
sr_RS: Моно — 1 канал

en: 2 Channels (Stereo)
sr_RS: Стерео — 2 канала

en: %d Channels
sr_RS: %d канала

en: Byte order:
sr_RS: Редослед бајтова:

en: Channels:
sr_RS: Бр. канала:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
sr_RS: Почетни помак:

en: bytes
sr_RS: бајта

en: Amount to import:
sr_RS: Износ за увоз:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
sr_RS: Проток узорка:

en: &Import
sr_RS: &Увези

en: Bad data size. Could not import audio
sr_RS: Лоша величина података. Не могу да увезем звук

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its left channel
en: %s left
sr_RS: %s лево

note: i18n-hint: given the name of a track, specify its right channel
en: %s right
sr_RS: %s десно

en: start
sr_RS: почетак

en: end
sr_RS: крај

en: Time shifted clips to the right
sr_RS: Временски померени одсечци на десно

en: Time shifted clips to the left
sr_RS: Временски померени одсечци на лево

en: Time-Shift
sr_RS: Померање времена

en: clip not moved
sr_RS: одсечак није померен

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
sr_RS: Граница &претходног одсечка на курзор

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
sr_RS: Курзор на границу &следећег одсечка

en: Previo&us Clip
sr_RS: Претходни &одсечак

en: Select Previous Clip
sr_RS: Изаберите претходни одсечак

en: N&ext Clip
sr_RS: &Следећи одсечак

en: Select Next Clip
sr_RS: Изаберите следећи одсечак

en: Pre&vious Clip Boundary
sr_RS: Граница &претходног одсечка

en: Cursor to Prev Clip Boundary
sr_RS: Курзор на границу претходног одсечка

en: Ne&xt Clip Boundary
sr_RS: &Граница следећег одсечка

en: Cursor to Next Clip Boundary
sr_RS: Курзор на границу следећег одсечка

en: Time Shift &Left
sr_RS: Промењено време на &лево

en: Time Shift &Right
sr_RS: Промењено време на &десно

en: Pasted text from the clipboard
sr_RS: Убачени текст из оставе

en: Pasted from the clipboard
sr_RS: Убачено из оставе

en: Nothing to undo
sr_RS: Ништа за поништавање

en: Nothing to redo
sr_RS: Ништа за враћање

en: Cut to the clipboard
sr_RS: Исеците у оставу

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr_RS: Обрисано %.2f секунде при t=%.2f

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
sr_RS: Убацивање једне врсте нумере у другу није дозвољено.

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
sr_RS: Умножавање стерео звука у моно нумеру није дозвољено.

en: Duplicated
sr_RS: Удвостручено

en: Duplicate
sr_RS: Удвостручи

en: Split-cut to the clipboard
sr_RS: Исеци поделу у оставу

en: Split Cut
sr_RS: Исеци поделу

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr_RS: Обрисана је подела %.2f секунде при t=%.2f

en: Split Delete
sr_RS: Обриши поделу

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sr_RS: Утишане су изабране нумере за %.2f секунде при %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
sr_RS: Утишај

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
sr_RS: Скратите изабране звучне нумере са %.2f секунде на %.2f

en: Trim Audio
sr_RS: Скрати звук

en: Split
sr_RS: Подели

en: Split to new track
sr_RS: Поделите на нову нумеру

en: Split New
sr_RS: Подели ново

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sr_RS: Придружено је %.2f секунде при t=%.2f

en: Join
sr_RS: Придружи

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sr_RS: Откачено је %.2f секунде при t=%.2f

en: Detach
sr_RS: Откачи

en: Metadata Tags
sr_RS: Ознаке метаподатака

en: &Edit
sr_RS: &Уређивање

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
sr_RS: &Исеци

en: &Delete
sr_RS: О&бриши

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
sr_RS: &Умножи

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
sr_RS: &Убаци

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
sr_RS: У&двостручи

en: R&emove Special
sr_RS: Уклони &посебан

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
sr_RS: &Исеци поделу

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
sr_RS: Обриши по&делу

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
sr_RS: Ућуткај з&вук

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
sr_RS: Скрати &звук

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
sr_RS: &Подели

en: Split Ne&w
sr_RS: Подели &ново

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
sr_RS: &Припој

en: Detac&h at Silences
sr_RS: Одвој на &тишинама

en: &Delete Key
sr_RS: &Тастер брисања

en: Delete Key&2
sr_RS: Тастер брисања&2

en: Ext&ra
sr_RS: &Екстра

en: Mi&xer
sr_RS: М&ешач

en: Ad&just Playback Volume...
sr_RS: &Дотерај јачину звука пуштања...

en: &Increase Playback Volume
sr_RS: &Повећај јачину звука пуштања

en: &Decrease Playback Volume
sr_RS: &Смањи јачину звука пуштања

en: Adj&ust Recording Volume...
sr_RS: Дотерај јачину звука &снимања...

en: I&ncrease Recording Volume
sr_RS: &Повећај јачину звука снимања

en: D&ecrease Recording Volume
sr_RS: &Смањи јачину звука снимања

en: De&vice
sr_RS: У&ређај

en: Change &Recording Device...
sr_RS: Промени &уређај снимања...

en: Change &Playback Device...
sr_RS: Промени уређај &пуштања...

en: Change Audio &Host...
sr_RS: Промени домаћина &звука...

en: Change Recording Cha&nnels...
sr_RS: Промени канале &снимања...

en: &Full Screen (on/off)
sr_RS: &Укључи/искључи цео екран

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
sr_RS: Не могу да направим директоријум „%s“. 
    Већ постоји датотека која није директоријум

en: Export Selected Audio
sr_RS: Извезите изабрани звук

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
sr_RS: натписи.txt

en: There are no label tracks to export.
sr_RS: Нема натписа нумера за извоз.

en: Please select only one Note Track at a time.
sr_RS: Изаберите само једну нумеру напомене у исто време.

en: Please select a Note Track.
sr_RS: Изаберите нумеру напомене.

en: Export MIDI As:
sr_RS: Извези МИДИ као:

en: MIDI file
sr_RS: МИДИ датотека

en: Allegro file
sr_RS: Алегро датотека

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sr_RS: Изабрали сте назив датотеке са непрепознатљивим проширењем датотеке.
    Да ли желите да наставите?

en: Export MIDI
sr_RS: Извези МИДИ

en: Imported labels from '%s'
sr_RS: Увезени натписи из „%s“

en: Import Labels
sr_RS: Увезите натписе

en: Select a MIDI file
sr_RS: Изаберите МИДИ датотеку

en: MIDI and Allegro files
sr_RS: МИДИ и Алегро датотеке

en: MIDI files
sr_RS: МИДИ датотеке

en: Allegro files
sr_RS: Алегро датотеке

en: &Dangerous Reset...
sr_RS: &Опасно поновно постављање...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
sr_RS: Отвори скорашње

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
sr_RS: Скорашње &датотеке

en: &Save Project
sr_RS: &Сачувај пројекат

en: Save Project &As...
sr_RS: Сачувај пројекат &као...

en: &Backup Project...
sr_RS: &Направи резерву пројекта...

en: &Export
sr_RS: &Извези

en: Export as MP&3
sr_RS: Извези као МП&3

en: Export as &WAV
sr_RS: Извези као &ВАВ

en: Export as &OGG
sr_RS: Извези као &ОГГ

en: &Export Audio...
sr_RS: &Извези звук...

en: Expo&rt Selected Audio...
sr_RS: &Извези изабрани звук...

en: Export &Labels...
sr_RS: Извези &ознаке...

en: Export &Multiple...
sr_RS: Извези &неколико...

en: Export MI&DI...
sr_RS: Извези МИ&ДИ...

en: &Audio...
sr_RS: &Звук...

en: &Labels...
sr_RS: &Ознаке...

en: &MIDI...
sr_RS: &МИДИ...

en: &Raw Data...
sr_RS: &Сирове податке...

en: Pa&ge Setup...
sr_RS: Подеси &страницу...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Print...
sr_RS: &Штампај...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
sr_RS: &Изађи

en: Hidden File Menu
sr_RS: Скривени изборник датотеке

en: Export as FLAC
sr_RS: Извези као ФЛАЦ

en: Do you have these problems?
sr_RS: Да ли имате ове проблеме?

en: Fix
sr_RS: Исправи

en: Quick Fixes
sr_RS: Брзе исправке

en: Nothing to do
sr_RS: Немам шта да радим

en: No quick, easily fixed problems were found
sr_RS: Нисам нашао брзо и лако поправљиве проблеме

en: Clocks on the Tracks
sr_RS: Сатови на нумерама

en: Can't select precisely
sr_RS: Не могу да изаберем прецизно

en: Recording stops and starts
sr_RS: Заустављања и покретања снимања

en: Fixed
sr_RS: Поправљено

en: Audio Device Info
sr_RS: Подаци о звучном уређају

en: &Quick Fix...
sr_RS: &Брза поправка...

en: &Getting Started
sr_RS: &Почнимо

en: Audacity &Manual
sr_RS: &Упутство Аудаситија

en: &Quick Help...
sr_RS: &Брза помоћ...

en: &Manual...
sr_RS: &Упутство...

en: &Diagnostics
sr_RS: &Дијагностика

en: Au&dio Device Info...
sr_RS: Подаци &звучног уређаја...

en: Show &Log...
sr_RS: Прикажи &дневник...

en: &Generate Support Data...
sr_RS: &Направи податке подршке...

en: &Check for Updates...
sr_RS: &Провери има ли ажурирања...

en: Added label
sr_RS: Натпис је додат

en: Paste Text to New Label
sr_RS: Убаци текст на нови натпис

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
sr_RS: Исеците натписане области звука у списак исечака

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
sr_RS: Исеци натписани звук

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
sr_RS: Обрисане области натписаног звука

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
sr_RS: Обриши натписани звук

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
sr_RS: Поделите исечене натписане области звука у списак исечака

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
sr_RS: Подели исечени натписани звук

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
sr_RS: Подели обрисане области натписаног звука

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
sr_RS: Подели обриши натписани звук

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
sr_RS: Утишане области натписаног звука

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
sr_RS: Утишај натписани звук

en: Copied labeled audio regions to clipboard
sr_RS: Умножене области натписаног звука у списак исечака

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
sr_RS: Умножи натписани звук

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
sr_RS: Подели натписани звук (тачке или области)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
sr_RS: Подели натписани звук

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
sr_RS: Спојени натписани звук (тачке или области)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
sr_RS: Споји натписани звук

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
sr_RS: Откачене области натписаног звука

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
sr_RS: Откачи натписани звук

en: Created new label track
sr_RS: Створена је нова натписна нумера

en: New Track
sr_RS: Нова нумера

en: &Labels
sr_RS: &Натписи

en: &Edit Labels...
sr_RS: &Уреди натписе...

en: Add Label at &Selection
sr_RS: Додај натпис на &избор

en: Add Label at &Playback Position
sr_RS: &Dodaj natpis na položaj puštanja

en: Paste Te&xt to New Label
sr_RS: Убаци &текст на нови натпис

en: &Type to Create a Label (on/off)
sr_RS: &Куцај за стварање натписа (укљ./искљ.)

en: La&beled Audio
sr_RS: &Означени звук

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
sr_RS: &Исеци

en: Label Cut
sr_RS: Натпис одсецања

en: Label Delete
sr_RS: Натпис брисања

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
sr_RS: &Исеци поделу

en: Label Split Cut
sr_RS: Натпис одсецања поделе

en: Sp&lit Delete
sr_RS: О&бриши поделу

en: Label Split Delete
sr_RS: Натпис брисања поделе

en: Silence &Audio
sr_RS: Ућуткај &звук

en: Label Silence
sr_RS: Натпис тишине

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
sr_RS: &Умножи

en: Label Copy
sr_RS: Натпис умношка

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
sr_RS: &Подели

en: Label Split
sr_RS: Натпис поделе

en: Label Join
sr_RS: Натпис споја

en: &Label Track
sr_RS: &Натписну нумеру

en: Move Backward Through Active Windows
sr_RS: Премести уназад кроз радне прозоре

en: Move Forward Through Active Windows
sr_RS: Премести унапред кроз радне прозоре

en: Foc&us
sr_RS: &Фокус

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
sr_RS: Премести уна&зад са трака алата до нумера

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
sr_RS: Премести уна&пред са трака алата до нумера

en: Move Focus to &Previous Track
sr_RS: Премести &фокус на претходну нумеру

en: Move Focus to &Next Track
sr_RS: Премести фокус на &следећу нумеру

en: Move Focus to &First Track
sr_RS: Премести фокус на &прву нумеру

en: Move Focus to &Last Track
sr_RS: Премести фокус на последњу &нумеру

en: Move Focus to P&revious and Select
sr_RS: Премести фокус на претходну и &избор

en: Move Focus to N&ext and Select
sr_RS: Премести фокус на &следећу и избор

en: &Toggle Focused Track
sr_RS: &Окини нумеру у фокусу

en: Toggle Focuse&d Track
sr_RS: Окини нумеру у &фокусу

en: Uncategorized
sr_RS: Неразврстано

en: &Repeat %s
sr_RS: &Понови „%s“

en: Repeat Last Generator
sr_RS: Поновите последњег ствараоца

en: Effe&ct
sr_RS: &Ефекат

en: Repeat Last Effect
sr_RS: Поновите последњи ефекат

en: &Analyze
sr_RS: &Анализирање

en: Repeat Last Analyzer
sr_RS: Поновите последњег анализатора

en: T&ools
sr_RS: &Алати

en: Repeat Last Tool
sr_RS: Поновите последњи алат

en: &Apply Macro
sr_RS: &Примени макрое

en: Palette...
sr_RS: Палета...

en: Reset &Configuration
sr_RS: Поврати &подешавање

en: &Screenshot...
sr_RS: &Снимак екрана...

en: &Run Benchmark...
sr_RS: Покрени &оцењивање...

en: Simulate Recording Errors
sr_RS: Симулирај грешке снимања

en: Detect Upstream Dropouts
sr_RS: Откриј узводне одбачаје

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
sr_RS: &Скриптиви I

en: Select Time...
sr_RS: Изабери време...

en: Select Frequencies...
sr_RS: Изабери учесталости...

en: Select Tracks...
sr_RS: Изабери нумере...

en: Set Track Status...
sr_RS: Постави стање нумере...

en: Set Track Audio...
sr_RS: Постави звук нумере...

en: Set Track Visuals...
sr_RS: Постави видност нумере...

en: Get Preference...
sr_RS: Добави поставке...

en: Set Preference...
sr_RS: Постави поставке...

en: Set Clip...
sr_RS: Постави одсечак...

en: Set Envelope...
sr_RS: Постави омотницу...

en: Set Label...
sr_RS: Постави натпис...

en: Set Project...
sr_RS: Постави пројекат...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
sr_RS: &Скриптиви II

en: Set Track...
sr_RS: Постави нумеру...

en: Get Info...
sr_RS: Добави информације...

en: Message...
sr_RS: Порука...

en: Help...
sr_RS: Помоћ...

en: Open Project...
sr_RS: Отвори пројекат...

en: Save Project...
sr_RS: Сачувај пројекат...

en: Move Mouse...
sr_RS: Помери миша...

en: Compare Audio...
sr_RS: Упореди звук...

note: i18n-hint: Screenshot in the help menu has a much bigger dialog.
en: Screenshot (short format)...
sr_RS: Снимак екрана (кратки облик)...

en: Set Left Selection Boundary
sr_RS: Постави леву границу избора

en: Set Right Selection Boundary
sr_RS: Постави десну границу избора

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
sr_RS: &Изабери

en: &None
sr_RS: &Ништа

en: Select None
sr_RS: Поништи избор

en: &Tracks
sr_RS: Нуме&ре

en: In All &Tracks
sr_RS: У свим &нумерама

en: In All &Sync-Locked Tracks
sr_RS: У свим усаглашеним &закључаним нумерама

en: Select Sync-Locked
sr_RS: Изабери закључаног усклађивања

en: R&egion
sr_RS: &Област

en: &Left at Playback Position
sr_RS: &Лево од положаја пуштања

en: Set Selection Left at Play Position
sr_RS: Постави избор лево од положаја пуштања

en: &Right at Playback Position
sr_RS: &Десно од положаја пуштања

en: Set Selection Right at Play Position
sr_RS: Постави избор десно од положаја пуштања

en: Track &Start to Cursor
sr_RS: Од &почетка нумере до курсора

en: Select Track Start to Cursor
sr_RS: Изабери почетак нумере до курзора

en: Cursor to Track &End
sr_RS: Од &курсора до краја нумере

en: Select Cursor to Track End
sr_RS: Изабери курзор на крај нумере

en: Track Start to En&d
sr_RS: Почетак нумере на &крај

en: Select Track Start to End
sr_RS: Изабери почетак нумере на крај

en: S&tore Selection
sr_RS: &Сачувај избор

en: Retrieve Selectio&n
sr_RS: Довуци &избор

en: S&pectral
sr_RS: С&пектар

en: To&ggle Spectral Selection
sr_RS: &Окини избор спектра

en: Next &Higher Peak Frequency
sr_RS: Следећи нај&виши врхунац учесталости

en: Next &Lower Peak Frequency
sr_RS: Следећи нај&нижи врхунац учесталости

en: Cursor to Stored &Cursor Position
sr_RS: Курзор на сачувани положај &курзора

en: Select Cursor to Stored
sr_RS: Изабери курзор на сачувано

en: Store Cursor Pos&ition
sr_RS: Сачувај положај &курзора

en: At &Zero Crossings
sr_RS: На &нулте прелазе

en: Select Zero Crossing
sr_RS: Изабери нулто укрштање

en: &Selection
sr_RS: &Избор

en: Snap-To &Off
sr_RS: Искључи приањање &на

en: Snap-To &Nearest
sr_RS: &Приони на најближу

en: Snap-To &Prior
sr_RS: Приони на &ранији

en: Selection to &Start
sr_RS: Избор на &почетак

en: Selection to En&d
sr_RS: Избор на &крај

en: Selection Extend &Left
sr_RS: Рашири избор на &лево

en: Selection Extend &Right
sr_RS: Рашири избор на &десно

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
sr_RS: Постави (или рашири) &леви избор

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
sr_RS: Постави (или рашири) десни &избор

en: Selection Contract L&eft
sr_RS: Скупи избор на &лево

en: Selection Contract R&ight
sr_RS: Скупи избор на &десно

en: &Cursor to
sr_RS: Курзор &на

en: Selection Star&t
sr_RS: Почетак &избора

en: Cursor to Selection Start
sr_RS: Курзор на почетак избора

en: Selection En&d
sr_RS: &Крај избора

en: Cursor to Selection End
sr_RS: Курзор на крај избора

en: Track &Start
sr_RS: По&четак нумере

en: Cursor to Track Start
sr_RS: Курзор на крај нумере

en: Track &End
sr_RS: Крај &нумере

en: Cursor to Track End
sr_RS: Курзор на крај нумере

en: &Project Start
sr_RS: &Почетак пројекта

en: Cursor to Project Start
sr_RS: Курзор на почетак пројекта

en: Project E&nd
sr_RS: &Крај пројекта

en: Cursor to Project End
sr_RS: Курзор на крај пројекта

en: &Cursor
sr_RS: &Курзор

en: Cursor &Left
sr_RS: Курзор &лево

en: Cursor &Right
sr_RS: Курзор &десно

en: Cursor Sh&ort Jump Left
sr_RS: Кратак &скок курзора лево

en: Cursor Shor&t Jump Right
sr_RS: Кратак скок &курзора десно

en: Cursor Long J&ump Left
sr_RS: Дуги скок курзора &лево

en: Cursor Long Ju&mp Right
sr_RS: Дуги скок кур&зора десно

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
sr_RS: Пре&мотај

en: Short Seek &Left During Playback
sr_RS: Кратак скок лево за &време пуштања

en: Short Seek &Right During Playback
sr_RS: Кратак скок &десно за време пуштања

en: Long Seek Le&ft During Playback
sr_RS: Дуги скок лево за време &пуштања

en: Long Seek Rig&ht During Playback
sr_RS: Дуги &скок десно за време пуштања

en: &Toolbars
sr_RS: &Траке алата

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
sr_RS: &Врати траке алата

en: Mix
sr_RS: Измешај

en: Rendered all audio in track '%s'
sr_RS: Исцртах сав звук у нумери „%s“

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
sr_RS: Исцртај

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sr_RS: Измешане су и исцртане %d нумере у једну нову стерео нумеру

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sr_RS: Измешане су и исцртане %d нумере у једну нову моно нумеру

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
sr_RS: Каналисана звучна нумера(е)

en: Pan Track
sr_RS: Нумера каналисања

en: Start to &Zero
sr_RS: Почни од &нуле

en: Start to &Cursor/Selection Start
sr_RS: Почни од &курзора/почетка избора

en: Start to Selection &End
sr_RS: Почни од &краја избора

en: End to Cu&rsor/Selection Start
sr_RS: Заврши на &курзору/почетку избора

en: End to Selection En&d
sr_RS: Заврши на &крају избора

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
sr_RS: Поравнат/померен почетак на нулу

en: Aligned start to zero
sr_RS: Поравбаз почетак на нулу

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
sr_RS: Поравнај/помери почетак

en: Align Start
sr_RS: Поравнај почетак

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
sr_RS: Поравнат/померен почетак на курзор/почетак избора

en: Aligned start to cursor/selection start
sr_RS: Поравнат почетак на курзор/почетак избора

en: Aligned/Moved start to selection end
sr_RS: Поравнат/померен почетак на крај избора

en: Aligned start to selection end
sr_RS: Поравнат почетак на крај избора

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
sr_RS: Поравнат/померен крај на курзор/почетак избора

en: Aligned end to cursor/selection start
sr_RS: Поравнат крај на курзор/почетак избора

en: Align/Move End
sr_RS: Поравнај/помери крај

en: Align End
sr_RS: Поравнај крај

en: Aligned/Moved end to selection end
sr_RS: Поравнат/померен крај на крај избора

en: Aligned end to selection end
sr_RS: Поравнат крај на крај избора

en: Aligned/Moved end to end
sr_RS: Поравнат/померен крај на крај

en: Aligned end to end
sr_RS: Поравнат крај на крај

en: Align/Move End to End
sr_RS: Поравнај/помери крај на крај

en: Align End to End
sr_RS: Поравнај крај на крај

en: Aligned/Moved together
sr_RS: Поравнато/померено заједно

en: Aligned together
sr_RS: Поравнато заједно

en: Align/Move Together
sr_RS: Поравнај/помери заједно

en: Align Together
sr_RS: Поравнај заједно

en: Synchronize MIDI with Audio
sr_RS: Усклади МИДИ са звуком

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sr_RS: Усаглашавам МИДИ и звучне нумере

en: Adjusted gain
sr_RS: Дотерано је појачање

en: Adjusted Pan
sr_RS: Дотерано је каналисање

en: New sample rate (Hz):
sr_RS: Нови проток узорка (Hz):

en: The entered value is invalid
sr_RS: Унета вредност је неисправна

en: Resampling track %d
sr_RS: Поново узоркујем нумеру %d

en: Resampled audio track(s)
sr_RS: Поново су узорковане звучне нумере

en: Resample Track
sr_RS: Поново узоркуј нумеру

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
sr_RS: Изаберите барем једну звучну и једну МИДИ нумеру.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr_RS: Поравнање је обављено: МИДИ од %.2f до %.2f сек., Звук од %.2f до %.2f сек.

en: Sync MIDI with Audio
sr_RS: Усагласи МИДИ са звуком

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr_RS: Грешка поравнања: улаз је прекратак: МИДИ од %.2f до %.2f сек., Звук од %.2f до %.2f сек.

en: Internal error reported by alignment process.
sr_RS: Унутрашња грешка о којој извештава процес поравнања.

en: Tracks sorted by time
sr_RS: Нумере поређане према времену

en: Sort by Time
sr_RS: Поређај према времену

en: Tracks sorted by name
sr_RS: Нумере поређане према називу

en: Sort by Name
sr_RS: Поређај према називу

en: Can't delete track with active audio
sr_RS: Не могу да обришем нумеру са активним звуком

en: Add &New
sr_RS: Додај &нову

en: Mi&x
sr_RS: &Измешај

en: Mix Stereo Down to &Mono
sr_RS: Измешај стерео у &моно

en: Mi&x and Render
sr_RS: &Измешај и исцртај

en: Mix and Render to Ne&w Track
sr_RS: Измешај и исцртај у &нову нумеру

en: &Resample...
sr_RS: &Поново узоркуј...

en: Remo&ve Tracks
sr_RS: &Уклони нумере

en: M&ute/Unmute
sr_RS: &Утишај/појачај

en: &Mute All Tracks
sr_RS: &Утишај све нумере

en: &Unmute All Tracks
sr_RS: &Поништи утишање свих нумера

en: Mut&e Tracks
sr_RS: &Утишај нумере

en: U&nmute Tracks
sr_RS: &Поништи утишање нумера

en: &Pan
sr_RS: &Каналиши

en: &Left
sr_RS: &Лево

en: Pan Left
sr_RS: Каналишите лево

en: &Right
sr_RS: &Десно

en: Pan Right
sr_RS: Каналишите десно

en: &Center
sr_RS: &По средини

en: Pan Center
sr_RS: Каналишите по средини

en: &Align Tracks
sr_RS: &Поравнај нумере

en: &Align End to End
sr_RS: Поравнај &крај са крајем

en: Align &Together
sr_RS: Поравнај &заједно

en: &Move Selection with Tracks (on/off)
sr_RS: &Премести избор са нумерама (укљ./искљ.)

en: Move Sele&ction and Tracks
sr_RS: Премести &избор и нумере

en: S&ort Tracks
sr_RS: Поређај &нумере

en: By &Start Time
sr_RS: Према &времену почетка

en: By &Name
sr_RS: Према &називу

en: Sync-&Lock Tracks (on/off)
sr_RS: Усклади-&закључај нумере (укљ./искљ.)

en: &Track
sr_RS: &Нумера

en: Change P&an on Focused Track...
sr_RS: Измени &каналисање нумере у фокусу...

en: Pan &Left on Focused Track
sr_RS: Каналиши &лево над нумером у фокусу

en: Pan &Right on Focused Track
sr_RS: Каналиши &десно над нумером у фокусу

en: Change Gai&n on Focused Track...
sr_RS: Измени &појачање нумере у фокусу...

en: &Increase Gain on Focused Track
sr_RS: Повећај појачање &нумере у фокусу

en: &Decrease Gain on Focused Track
sr_RS: &Смањи појачање нумере у фокусу

en: Op&en Menu on Focused Track...
sr_RS: &Отвори изборник нумере у фокусу...

en: M&ute/Unmute Focused Track
sr_RS: &Утишај/пусти нумеру у фокусу

en: &Solo/Unsolo Focused Track
sr_RS: &Соло/унсоло нумеру у фокусу

en: &Close Focused Track
sr_RS: &Затвори нумеру у фокусу

en: Move Focused Track U&p
sr_RS: Премести на &горе нумеру у фокусу

en: Move Focused Track Do&wn
sr_RS: Премести на &доле нумеру у фокусу

en: Move Focused Track to T&op
sr_RS: Премести на &врх нумеру у фокусу

en: Move Focused Track to &Bottom
sr_RS: Премести на дно &нумеру у фокусу

en: no label track
sr_RS: нема натписне нумере

en: no label track at or below focused track
sr_RS: нема натписне нумере на или испод фокусиране нумере

note: i18n-hint: String is replaced by the name of a label, first number gives the position of that label in a sequence of labels, and the last number is the total number of labels in the sequence.
en: %s %d of %d
sr_RS: %s %d од %d

en: no labels in label track
sr_RS: нема натписа у натписној нумери

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
sr_RS: Временско снимање се не може користити са више од једним отвореним пројектом.
    
    Затворите све додатне пројекте и покушајте опет.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
sr_RS: Временско снимање се не може користити док имате несачуваних измена.
    
    Сачувајте или затворите овај пројекат и покушајте опет.

en: Please select in a mono track.
sr_RS: Изаберите моно нумеру.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
sr_RS: Изаберите једну стерео или две моно нумере.

en: Please select at least %d channels.
sr_RS: Изаберите барем %d канала.

en: Please select a time within a clip.
sr_RS: Изаберите време унутар одсечка.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
sr_RS: &Пренос

en: Pl&aying
sr_RS: &Пуштам

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
sr_RS: Пусти/&заустави

en: Play/Stop and &Set Cursor
sr_RS: Пусти/заустави и подеси &курсор

en: &Pause
sr_RS: &Паузирај

en: &Recording
sr_RS: &Снимање

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
sr_RS: &Снимај

en: &Append Record
sr_RS: Прикачи &запис

en: Record &New Track
sr_RS: Сними &нову нумеру

en: &Timer Record...
sr_RS: &Временско снимање...

en: Punch and Rol&l Record
sr_RS: Прободи и &увиј снимак

en: R&escan Audio Devices
sr_RS: Поново претражи звучне &уређаје

en: Transport &Options
sr_RS: &Опције преноса

en: Sound Activation Le&vel...
sr_RS: Ниво покретања &звуком...

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
sr_RS: Снимање &покренуто звуком (укљ./иск.)

en: Pinned Play/Record &Head (on/off)
sr_RS: Прикачена &глава пуштања/снимања (укљ./искљ.)

en: &Overdub (on/off)
sr_RS: &Надосними (укљ./иск.)

en: So&ftware Playthrough (on/off)
sr_RS: &Софтверско пуштање (укљ./иск.)

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
sr_RS: Осамостаљено &дотеривање нивоа снимања (укљ./иск.)

en: T&ransport
sr_RS: Пре&нос

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
sr_RS: &Заустави

en: Play &One Second
sr_RS: Пусти &једну секунду

en: Play to &Selection
sr_RS: Пусти до &избора

en: Play &Before Selection Start
sr_RS: Пусти пре &почетка избора

en: Play Af&ter Selection Start
sr_RS: Пусти &након почетка избора

en: Play Be&fore Selection End
sr_RS: Пусти пре &краја избора

en: Play Aft&er Selection End
sr_RS: Пусти након краја &избора

en: Play Before a&nd After Selection Start
sr_RS: Пусти пре &и након почетка избора

en: Play Before an&d After Selection End
sr_RS: Пусти &пре и након краја избора

en: Play C&ut Preview
sr_RS: Пусти &преглед одсеченог

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
sr_RS: &Пусти-при-брзини

en: Play C&ut Preview-at-Speed
sr_RS: Пусти преглед &одсеченог при брзини

en: Ad&just Playback Speed...
sr_RS: &Дотерај брзину пуштања...

en: &Increase Playback Speed
sr_RS: Повећај &брзину пуштања

en: &Decrease Playback Speed
sr_RS: &Смањи брзину пуштања

en: Move to Pre&vious Label
sr_RS: Премести на &претходни натпис

en: Move to Ne&xt Label
sr_RS: Премести на &следећи натпис

en: &View
sr_RS: Пре&глед

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) full sized
en: &Zoom
sr_RS: &Зумирај

en: Zoom &In
sr_RS: У&већај

en: Zoom &Normal
sr_RS: &Уобичајени приказ

en: Zoom &Out
sr_RS: У&мањи

en: &Zoom to Selection
sr_RS: Увећај &избор

en: Zoom &Toggle
sr_RS: &Окини увеличање

en: Advanced &Vertical Zooming
sr_RS: Напредно &усправно увеличавање

en: T&rack Size
sr_RS: &Величина нумере

en: &Fit to Width
sr_RS: Уклопи по &ширини

en: Fit to &Height
sr_RS: Уклопи по &висини

en: &Collapse All Tracks
sr_RS: &Скупи све нумере

en: E&xpand Collapsed Tracks
sr_RS: &Рашири скупљене нумере

en: Sk&ip to
sr_RS: &Пребаци на

en: Selection Sta&rt
sr_RS: почетак &избора

en: Skip to Selection Start
sr_RS: Пребаците се на почетак избора

en: Skip to Selection End
sr_RS: Пребаците се на крај избора

en: &Extra Menus (on/off)
sr_RS: &Додатни изборници (укљ./иск.)

en: &Show Clipping (on/off)
sr_RS: &Прикажи одсецање (укљ./искљ.)

en: &Window
sr_RS: &Прозор

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make (the current * window) shrink to an icon on the dock
en: &Minimize
sr_RS: &Умањи

note: i18n-hint: Standard Macintosh Window menu item:  Make all project * windows un-hidden
en: &Bring All to Front
sr_RS: &Донеси све испред

note: i18n-hint: Shrink all project windows to icons on the Macintosh tooldock
en: Minimize All Projects
sr_RS: Умањи све пројекте

en: Batch
sr_RS: Пакет

en: Preferences for Batch
sr_RS: Поставке за групу

en: Behaviors
sr_RS: Понашање

en: &Don't apply effects in batch mode
sr_RS: Не &примењуј ефекте у групном режиму

en: Devices
sr_RS: Уређаји

en: Preferences for Device
sr_RS: Поставке за уређај

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
sr_RS: Уређај

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
sr_RS: &Домаћин:

en: Using:
sr_RS: Користи:

en: Playback
sr_RS: Пуштање

en: &Device:
sr_RS: &Уређај:

en: De&vice:
sr_RS: У&ређај:

en: Cha&nnels:
sr_RS: Број &канала:

en: Latency
sr_RS: Кашњење

en: milliseconds
sr_RS: милисек.

en: &Buffer length:
sr_RS: &Величина међумеморије:

en: &Latency compensation:
sr_RS: &Надокнада кашњења:

en: No audio interfaces
sr_RS: Нема сучеља звука

en: No devices found
sr_RS: Нисам пронашао уређаје

en: 1 (Mono)
sr_RS: 1 (Моно)

en: 2 (Stereo)
sr_RS: 2 (Стерео)

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
sr_RS: Директоријуми

en: Preferences for Directories
sr_RS: Поставке за директоријуме

en: Default directories
sr_RS: Основни директоријуми

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
sr_RS: Оставите поље празним да идете на последњи директоријум коришћен за ту радњу.
    Попуните поље да увек идете на тај директоријум за ту радњу.

en: O&pen:
sr_RS: &Отвори:

en: &Browse...
sr_RS: &Разгледај...

en: S&ave:
sr_RS: &Сачувај:

en: B&rowse...
sr_RS: &Разгледај...

en: &Import:
sr_RS: &Увези:

en: Br&owse...
sr_RS: &Разгледај...

en: &Export:
sr_RS: &Извези:

en: Bro&wse...
sr_RS: &Разгледај...

en: Temporary files directory
sr_RS: Директоријум привремних датотека

en: &Location:
sr_RS: &Путања:

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
sr_RS: Директоријум привремних датотека не може бити на ФАТ диску.

en: Brow&se...
sr_RS: &Разгледај...

en: &Free Space:
sr_RS: &Слободан простор:

en: Choose a location to place the temporary directory
sr_RS: Изаберите место за постављање привременог директоријума

en: unavailable - above location doesn't exist
sr_RS: недоступно — горња путања не постоји

en: Choose a location
sr_RS: Изаберите место

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
sr_RS: Директоријум „%s“ није погодан (због ризика од чишћења)

en: Directory %s is not writable
sr_RS: Директоријум „%s“ није уписив

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sr_RS: Измене у привременом директроријуму неће ступити на снагу све док поново не покренете Аудасити

en: Temp Directory Update
sr_RS: Ажурирање привременог директоријума

en: Preferences for Effects
sr_RS: Поставке за ефекте

en: Sorted by Effect Name
sr_RS: Поређани према називу ефекта

en: Sorted by Publisher and Effect Name
sr_RS: Поређани према издавачу и називу ефекта

en: Sorted by Type and Effect Name
sr_RS: Поређани према врсти и називу ефекта

en: Grouped by Publisher
sr_RS: Груписани према издавачу

en: Grouped by Type
sr_RS: Груписани према врсти

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: &LADSPA
sr_RS: &ЛАДСПА

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API (LADSPA) version 2"
en: LV&2
sr_RS: ЛВ&2

note: i18n-hint: "Nyquist" is an embedded interpreted programming language in Audacity, named in honor of the Swedish-American Harry Nyquist (or Nyqvist). In the translations of this and other strings, you may transliterate the name into another alphabet.
en: N&yquist
sr_RS: &Никвист

note: i18n-hint: Vamp is the proper name of a software protocol for sound analysis. It is not an abbreviation for anything.  See http://vamp-plugins.org
en: &Vamp
sr_RS: &Вамп

note: i18n-hint: Abbreviates Virtual Studio Technology, an audio software protocol developed by Steinberg GmbH
en: V&ST
sr_RS: В&СТ

en: Enable Effects
sr_RS: Укључите ефекте

en: Effect Options
sr_RS: Подешавања ефеката

en: S&ort or Group:
sr_RS: Поређани или &груписани:

en: &Maximum effects per group (0 to disable):
sr_RS: &Највише ефеката по групи (0 искључује):

en: Instruction Set
sr_RS: Скуп упутства

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
sr_RS: &Користи ССЕ/ССЕ2/.../АВИкс

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
sr_RS: Проширења увоза

en: Preferences for ExtImport
sr_RS: Поставке за проширења увоза

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
sr_RS: &Покушај прво да користиш филтер у прозорчету „Отворите датотеку“

en: Rules to choose import filters
sr_RS: Правила за избор филтера увоза

en: File extensions
sr_RS: Проширења датотека

en: Mime-types
sr_RS: Миме врсте

en: Importer order
sr_RS: Поредак увозника

en: Move rule &up
sr_RS: Правило на &горе

en: Move rule &down
sr_RS: Правило на &доле

en: Move f&ilter up
sr_RS: Пропусник на го&ре

en: Move &filter down
sr_RS: Пропусник на до&ле

en: &Add new rule
sr_RS: &Додај правило

en: De&lete selected rule
sr_RS: &Обриши правило

en: Unused filters:
sr_RS: Некоришћени филтери:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sr_RS: Постоје знакови празнина (размаци, нове линије, табови или притоци линија) у једној од ставки. Вероватно ће да наруше подударање образаца. Осим ако знате шта радите, препоручљиво је да скратите празнине. Да ли желите да Аудасити то уради уместо вас?

en: Spaces detected
sr_RS: Откривени су размаци

en: Do you really want to delete selected rule?
sr_RS: Да ли заиста желите да обришете изабрано правило?

en: Rule deletion confirmation
sr_RS: Потврда брисања правила

en: Ext Import
sr_RS: Проширења увоза

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
sr_RS: Сучеље

en: Preferences for GUI
sr_RS: Поставке за графичко корисничко сучеље

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sr_RS: -36 dB (површан опсег за високодосежно уређивање)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sr_RS: -48 dB (ПЦМ опсег 8-битних узорака)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sr_RS: -60 dB (ПЦМ опсег 10-битних узорака)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
sr_RS: -72 dB (ПЦМ опсег 12-битних узорака)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
sr_RS: -84 dB (ПЦМ опсег 14-битних узорака)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sr_RS: -96 dB (ПЦМ опсег 16-битних узорака)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sr_RS: -120 dB (приближна граница људског слуха)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sr_RS: -145 dB (ПЦМ опсег 24-битних узорака)

en: Local
sr_RS: на рачунару

en: From Internet
sr_RS: на Интернету

en: Display
sr_RS: Приказ

en: &Language:
sr_RS: &Језик:

en: Th&eme:
sr_RS: &Тема:

en: Meter dB &range:
sr_RS: Опсег dB &мерача:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
sr_RS: Прикажи „Како да нађете &помоћ“ при покретању

en: Show e&xtra menus
sr_RS: Прикажи &додатне изборнике

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
sr_RS: Прикажи заменски &стил (Мек вс ЛР)

en: &Beep on completion of longer activities
sr_RS: &Запишти након завршетка дужих активности

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
sr_RS: &Очувај натписе ако избор приања на ивицу натписа

en: B&lend system and Audacity theme
sr_RS: &Стопи системску и тему Аудаситија

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
sr_RS: Користи углавном распоред са-лева-на-десно у СДНЛ језицима

en: Show Timeline Tooltips
sr_RS: Прикажи облачиће временске линије

en: Show Scrub Ruler
sr_RS: Прикажите лењир прочишћавања

en: GUI
sr_RS: ГКС

en: Language "%s" is unknown
sr_RS: Језик „%s“ није познат

en: Import / Export
sr_RS: Увоз / извоз

en: Preferences for ImportExport
sr_RS: Поставке за увоз-извоз

en: &Mix down to Stereo or Mono
sr_RS: &Измешај у стерео или моно

en: &Use Advanced Mixing Options
sr_RS: &Користи напредне опције мешања

en: S&tandard
sr_RS: &Обично

en: E&xtended (with frequency ranges)
sr_RS: &Проширено (са опсезима учесталости)

en: &Seconds
sr_RS: &Секундама

en: &Beats
sr_RS: &Тактовима

en: When exporting tracks to an audio file
sr_RS: Приликом извоза нумера у датотеку звука

en: S&how Metadata Tags editor before export
sr_RS: &Прикажи уређивач ознака метаподатака пре извоза

note: i18n-hint 'blank space' is space on the tracks with no audio in it
en: &Ignore blank space at the beginning
sr_RS: &Занемари тишину на почетку

en: Exported Label Style:
sr_RS: Извезени стил натписа:

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
sr_RS: Извезене Алегро (.gro) датотеке штеде време у:

en: IMPORT EXPORT
sr_RS: УВОЗ ИЗВОЗ

note: i18n-hint: as in computer keyboard (not musical!)
en: Keyboard
sr_RS: Тастатура

en: Preferences for KeyConfig
sr_RS: Поставке за подешавања тастатуре

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sr_RS: Поставке тастатуре тренутно нису доступне.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sr_RS: Отворите нови пројекат да измените пречице тастатуре.

en: &Hotkey:
sr_RS: &Пречица:

en: &Tree
sr_RS: &Стабло

en: &Name
sr_RS: &Назив

en: &Key
sr_RS: &Тастер

en: Key Bindings
sr_RS: Свезе тастера

en: View by:
sr_RS: Начин прегледа:

en: View by tree
sr_RS: Прегледајте стаблом

en: View by name
sr_RS: Прегледајте према називу

en: View by key
sr_RS: Прегледајте према тастеру

en: Searc&h:
sr_RS: &Потражи:

en: Bindings
sr_RS: Свезе

en: Short cut
sr_RS: Кратко исецање

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
sr_RS: &Подеси

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sr_RS: Напомена: Притисак на Наредба+Q ће напустити. Сви остали тастери су исправни.

en: &Import...
sr_RS: &Увези...

en: &Defaults
sr_RS: &Основно

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
sr_RS: 
       *   „%s“  (зато што пречицу „%s“ користи „%s“)

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sr_RS: Изаберите ХМЛ датотеку која садржи пречице тастатуре Аудаситија...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
sr_RS: Грешка увоза пречица тастатуре

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
sr_RS: Датотека са пречицама садржи неисправни дупликат пречице за „%s“ и „%s“.
    Ништа није увезено.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sr_RS: Учитах %d пречице тастатуре

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
sr_RS: 
    Следеће наредбе се не налазе у увезеној датотеци, али су њихове пречице уклоњене због сукоба са другим новим пречицама:

en: Loading Keyboard Shortcuts
sr_RS: Учитавам пречице тастатуре

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sr_RS: Извези пречице тастатуре као:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
sr_RS: Грешка извоза пречица тастатуре

en: You may not assign a key to this entry
sr_RS: Не можете доделити тастер овом уносу

en: You must select a binding before assigning a shortcut
sr_RS: Морате изабрати свезу пре додељивања пречице

en: 
    
    	 and
sr_RS: 
    
    	 и

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
sr_RS: Пречица тастатуре „%s“ је већ додељена за:
    
    	„%s“
    
    
    Кликните на „У реду“ да доделите пречицу за
    
    	„%s“.
    
    У супротном, кликните „Откажи“.

en: Key Config
sr_RS: Подешавање тастера

en: Preferences for Library
sr_RS: Поставке за библиотеку

en: LAME MP3 Export Library
sr_RS: Библиотека ЛАМЕ МП3 извоза

en: MP3 Library Version:
sr_RS: Издање МП3 библиотеке:

en: FFmpeg Import/Export Library
sr_RS: Библиотека увоза/извоза ФФмпег-а

en: No compatible FFmpeg library was found
sr_RS: Нисам нашао сагласну ФФмпег библиотеку

en: FFmpeg support is not compiled in
sr_RS: ФФмпег подршка није састављена

en: FFmpeg Library Version:
sr_RS: Издање ФФмпег библиотеке:

en: FFmpeg Library:
sr_RS: ФФмпег библиотека:

en: Loca&te...
sr_RS: Про&нађи...

en: Dow&nload
sr_RS: Преуз&ми

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sr_RS: Аудасити је сам открио исправне ФФмпег библиотеке.
    Да ли још увек желите да их пронађете ручно?

en: Success
sr_RS: Успело је

en: Library
sr_RS: Библиотека

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
sr_RS: МИДИ уређаји

en: Preferences for MidiIO
sr_RS: Поставке за МидиУИ

en: No MIDI interfaces
sr_RS: Нема МИДИ сучеља

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
sr_RS: Сучеље

en: Using: PortMidi
sr_RS: Користи: Миди прикључник

en: MIDI Synth L&atency (ms):
sr_RS: Кашњење МИДИ &синтисајзера (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sr_RS: Кашњење МИДИ синтисајзера мора бити цео број

en: Midi IO
sr_RS: Миди УИ

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
sr_RS: Модули

en: Preferences for Module
sr_RS: Поставке за модул

en: These are experimental modules. Enable them only if you've read the Audacity Manual
    and know what you are doing.
sr_RS: Ово су пробни модули. Укључите их само ако сте прочитали упутство Аудаситија
    и ако знате шта радите.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Ask' means Audacity will ask if you want to load the module each time it starts.
sr_RS:   „Питај“ значи да ће Аудасити питати да ли желите учитати модул при сваком његовом покретању.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'Failed' means Audacity thinks the module is broken and won't run it.
sr_RS:   „Неуспех“ значи да ће Аудасити мислити да је модул оштећен и неће га покретати.

note: i18n-hint preserve the leading spaces
en:   'New' means no choice has been made yet.
sr_RS:   „Нови“ значи да још увек нема избора.

en: Changes to these settings only take effect when Audacity starts up.
sr_RS: Измене у овим подешавањима ће ступити на снагу када поново покренете Аудаситија.

en: Ask
sr_RS: Питај

en: Failed
sr_RS: Неуспех

en: No modules were found
sr_RS: Нисам пронашао модуле

en: Module
sr_RS: Модул

en: Ctrl
sr_RS: Ктрл

en: Mouse
sr_RS: Миш

en: Preferences for Mouse
sr_RS: Поставке за миша

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
sr_RS: Пречице миша (основне вредности, неподесиве)

en: Tool
sr_RS: Алат

en: Command Action
sr_RS: Радња наредбе

en: Buttons
sr_RS: Дугмад

en: Left-Click
sr_RS: Леви тастер

en: Set Selection Point
sr_RS: Подешавање тачке избора

en: Left-Drag
sr_RS: Лево превлачење

en: Set Selection Range
sr_RS: Подешавање опсега избора

en: Shift-Left-Click
sr_RS: Помак + леви тастер

en: Extend Selection Range
sr_RS: Проширивање опсега избора

en: Left-Double-Click
sr_RS: Два пута на леви тастер

en: Select Clip or Entire Track
sr_RS: Бирање одсечка или читаве нумере

en: Wheel-Rotate
sr_RS: Окретање точкића

en: Change scrub speed
sr_RS: Промена брзине прочишћавања

en: Zoom in on Point
sr_RS: Увећавање над тачком

en: Zoom in on a Range
sr_RS: Увећавање над опсегом

en: same as right-drag
sr_RS: исто као и десно превлачење

en: Right-Click
sr_RS: Десни тастер

en: Zoom out one step
sr_RS: Умањивање за један корак

en: Right-Drag
sr_RS: Десно превлачење

en: same as left-drag
sr_RS: исто као и лево превлачење

en: Shift-Drag
sr_RS: Шифт + превлачење

en: Zoom out on a Range
sr_RS: Умањивање над опсегом

en: Middle-Click
sr_RS: Средњи тастер

en: Zoom default
sr_RS: Основно увећавање

en: Move clip left/right or between tracks
sr_RS: Премештање одсечака горе/доле или између нумера

en: Shift-Left-Drag
sr_RS: Шифт + лево превлачење

en: Move all clips in track left/right
sr_RS: Померање свих одсечака у нумери лево/десно

en: -Left-Drag
sr_RS: —Лево превлачење

en: Move clip up/down between tracks
sr_RS: Премештање одсечака горе/доле између нумера

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Change Amplification Envelope
sr_RS: Промена повоја појачавања

en: Pencil
sr_RS: Оловка

en: Change Sample
sr_RS: Промена узорка

en: Alt-Left-Click
sr_RS: Алт + леви тастер

en: Smooth at Sample
sr_RS: Ублажавање над узорком

en: Change Several Samples
sr_RS: Промена неколико узорака

en: Change ONE Sample only
sr_RS: Промена само ЈЕДНОГ узорка

en: Multi
sr_RS: Више

en: same as select tool
sr_RS: исто као алат избора

en: same as zoom tool
sr_RS: исто као алат увећања

en: Any
sr_RS: Било који

en: Scroll tracks up or down
sr_RS: Премицање нумера горе или доле

en: Shift-Wheel-Rotate
sr_RS: Шифт + окретање точкића

en: Scroll waveform
sr_RS: Премицање таласног облика

en: -Wheel-Rotate
sr_RS: —Окретање точкића

en: Zoom waveform in or out
sr_RS: Увећавање или умањивање таласног облика

en: -Shift-Wheel-Rotate
sr_RS: + Помак + Окретање точкића

en: Vertical Scale Waveform (dB) range
sr_RS: Усправни опсег таласног облика (dB)

en: Preferences for Playback
sr_RS: Поставке за пуштање

en: Effects Preview
sr_RS: Прегледање ефеката

en: &Length:
sr_RS: &Трајање:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
sr_RS: Преглед одсецања

en: &Before cut region:
sr_RS: &Пре области одсецања:

en: &After cut region:
sr_RS: &Након области одсецања:

en: Seek Time when playing
sr_RS: Време премотавања приликом пуштања

en: &Short period:
sr_RS: &Кратак период:

en: Lo&ng period:
sr_RS: &Дуги период:

en: &Vari-Speed Play
sr_RS: &Мењај брзину пуштања

en: &Micro-fades
sr_RS: &Микро ишчезавања

en: Always scrub un&pinned
sr_RS: Увек прочисти &неприкачене

en: Audacity Preferences
sr_RS: Поставке Аудаситија

en: Category
sr_RS: Категорија

en: Preferences:
sr_RS: Поставке:

en: Preferences for Quality
sr_RS: Поставке за квалитет

en: Other...
sr_RS: Остало...

en: Sampling
sr_RS: Узорковање

en: Default Sample &Rate:
sr_RS: Основни &проток узорка:

en: Default Sample &Format:
sr_RS: Основни &облик узорка:

en: Real-time Conversion
sr_RS: Претварање у стварном времену

en: Sample Rate Con&verter:
sr_RS: &Претварач протока узорка:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
sr_RS: &Међутон:

en: High-quality Conversion
sr_RS: Претварање високог квалитета

en: Sample Rate Conver&ter:
sr_RS: Претварач протока &узорка:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
sr_RS: Међу&тон:

en: Preferences for Recording
sr_RS: Поставке за снимање

en: Play &other tracks while recording (overdub)
sr_RS: &Пусти остале нумере за време снимања (надоснимавање)

en: Use &hardware to play other tracks
sr_RS: Користи &хардвер за пуштање других нумера

en: &Software playthrough of input
sr_RS: &Софтверско пуштање улаза

en: Record on a new track
sr_RS: Снимите на новој нумери

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
sr_RS: Откријте одбачаје

en: Sound Activated Recording
sr_RS: Снимање активирано звуком

en: Le&vel (dB):
sr_RS: &Ниво (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
sr_RS: Именуј нове снимљене нумере

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
sr_RS: са:

en: Custom Track &Name
sr_RS: Произвољан &назив нумере

en: Custom name text
sr_RS: Текст произвољног назива

en: Recorded_Audio
sr_RS: Снимљен_звук

en: &Track Number
sr_RS: &Број нумере

en: System &Date
sr_RS: Системски &датум

en: System T&ime
sr_RS: Системско &време

en: Automated Recording Level Adjustment
sr_RS: Осамостаљено дотеривање нивоа снимања

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
sr_RS: Укључите осамостаљено дотеривање нивоа снимања.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
sr_RS: Врхунац циља:

en: Within:
sr_RS: Унутар:

en: Analysis Time:
sr_RS: Време анализирања:

en: milliseconds (time of one analysis)
sr_RS: милисекунде (време једне анализе)

en: Number of consecutive analysis:
sr_RS: Број узастопних анализа:

en: 0 means endless
sr_RS: 0 значи бесконачно

en: Punch and Roll Recording
sr_RS: Прободи и &увиј снимак

en: Pre-ro&ll:
sr_RS: Пред-&увиј:

en: Cross&fade:
sr_RS: Постепено &претопи:

note: i18n-hint: The name of a frequency scale in psychoacoustics
en: Mel
sr_RS: Мел

note: i18n-hint: The name of a frequency scale in psychoacoustics, named for Heinrich Barkhausen
en: Bark
sr_RS: Барк

note: i18n-hint: The name of a frequency scale in psychoacoustics, abbreviates Equivalent Rectangular Bandwidth
en: ERB
sr_RS: ЕРБ

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
sr_RS: Период

en: Frequencies
sr_RS: Учесталост

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
sr_RS: Поновна додела

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
sr_RS: Врхунац (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sr_RS: Највећа учесталост мора бити 100 Hz или изнад

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sr_RS: Најмања учесталост мора бити барем 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sr_RS: Најмања учесталост мора бити мања од највеће учесталости

en: The range must be at least 1 dB
sr_RS: Опсег мора бити барем 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
sr_RS: Појачање учесталости не може бити негативно

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sr_RS: Појачање учесталости мора бити не више од 60 dB/dec

en: Spectrogram Settings
sr_RS: Подешавања спектрограма

en: Spectrograms
sr_RS: Спектрограми

en: Preferences for Spectrum
sr_RS: Поставке за спектар

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
sr_RS: Користи &поставке

en: S&cale:
sr_RS: &Размера:

en: Mi&n Frequency (Hz):
sr_RS: Нај&мања учесталост (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
sr_RS: Нај&већа учесталост (Hz):

en: Colors
sr_RS: Боје

en: &Gain (dB):
sr_RS: &Појачање (dB):

en: &Range (dB):
sr_RS: &Опсег (dB):

en: High &boost (dB/dec):
sr_RS: Велики &прираст (dB/dec):

en: Algorithm
sr_RS: Алгоритам

en: A&lgorithm:
sr_RS: &Алгоритам:

en: Window &size:
sr_RS: Ве&личина прозора:

en: 8 - most wideband
sr_RS: 8 — најширокопојаснији

en: 1024 - default
sr_RS: 1024 — основни

en: 32768 - most narrowband
sr_RS: 32768 — најускопојаснији

en: Window &type:
sr_RS: Вр&ста прозора:

en: &Zero padding factor:
sr_RS: Чинилац допуњавања &нулом:

en: Ena&ble Spectral Selection
sr_RS: &Укључи избор спектра

en: Show a grid along the &Y-axis
sr_RS: Прикажи мрежу дуж &Y осе

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
sr_RS: ФФТ налажење нота

en: Minimum Amplitude (dB):
sr_RS: Најмањи досег (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sr_RS: Највећи бр. нота (1..128):

en: &Find Notes
sr_RS: &Нађи ноте

en: &Quantize Notes
sr_RS: &Изједначи ноте

en: Global settings
sr_RS: Општа подешавања

en: Ena&ble spectral selection
sr_RS: Укључи &избор спектра

en: The maximum frequency must be an integer
sr_RS: Највећа учесталост мора бити цео број

en: The minimum frequency must be an integer
sr_RS: Најмања учесталост мора бити цео број

en: The gain must be an integer
sr_RS: Појачање мора бити цео број

en: The range must be a positive integer
sr_RS: Опсег мора бити позитиван цео број

en: The frequency gain must be an integer
sr_RS: Појачање учесталости мора бити цео број

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sr_RS: Најмањи досег (dB) мора бити цео број

en: The maximum number of notes must be an integer
sr_RS: Највећи број нота мора бити цео број

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sr_RS: Највећи број нота мора бити у опсегу 1..128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
sr_RS: Тема

en: Preferences for Theme
sr_RS: Поставке за тему

en: Info
sr_RS: Подаци

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sr_RS: Чување и учитавање појединачних датотека тема користи одвојену датотеку за сваку слику, али је
    уосталом иста идеја.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
sr_RS: Остава теме — Слике и боје

en: Save Theme Cache
sr_RS: Сачувај оставу теме

en: Load Theme Cache
sr_RS: Учитај оставу теме

en: Individual Theme Files
sr_RS: Појединачне датотеке теме

en: Save Files
sr_RS: Сачувај датотеке

en: Load Files
sr_RS: Учитај датотеке

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
sr_RS: Понашања нумера

en: Preferences for TracksBehaviors
sr_RS: Поставке за понашања нумера

en: Simple
sr_RS: Једна

en: Multi-track
sr_RS: Више-нумера

en: &Select all audio, if selection required
sr_RS: &Изабери сав звук, ако се тражи избор

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
sr_RS: Укључи линије &одсецања

en: Enable &dragging selection edges
sr_RS: Укључи &превлачење ивица избора

en: Editing a clip can &move other clips
sr_RS: Уређивање одсечка може да &премешта остале одсечке

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sr_RS: „Премести фокус нумере“ &кружи са понављањем кроз нумере

en: &Type to create a label
sr_RS: &Укуцај за стварање натписа

en: Use dialog for the &name of a new label
sr_RS: Користи прозорче за &назив новог натписа

en: Enable scrolling left of &zero
sr_RS: Укључи премицање лево од &нуле

en: Advanced &vertical zooming
sr_RS: Напредно &усправно увеличавање

en: Solo &Button:
sr_RS: &Дугме соло:

en: Logarithmic (dB)
sr_RS: Логаритамско (dB)

en: Waveform
sr_RS: Облик таласа

en: Spectrogram
sr_RS: Спектрограм

en: Connect dots
sr_RS: Повезане тачке

en: Stem plot
sr_RS: График стабла

en: Fit to Width
sr_RS: Уклопи у прозор

en: Zoom to Selection
sr_RS: Увећај избор

en: Zoom Default
sr_RS: Основно увећавање

en: Minutes
sr_RS: Минути

en: Seconds
sr_RS: Секунде

en: 5ths of Seconds
sr_RS: пети део секунде

en: 10ths of Seconds
sr_RS: десети део секунде

en: 20ths of Seconds
sr_RS: двадесети део секунде

en: 50ths of Seconds
sr_RS: педесети део секунде

en: 100ths of Seconds
sr_RS: стоти део секунде

en: 500ths of Seconds
sr_RS: петстоти део секунде

en: MilliSeconds
sr_RS: милисекунде

en: Samples
sr_RS: Узорци

en: 4 Pixels per Sample
sr_RS: 4 пиксела по узорку

en: Max Zoom
sr_RS: Највеће увеличање

en: Preferences for Tracks
sr_RS: Поставке за нумере

en: Auto-&fit track height
sr_RS: Сам &испуни висину нумере

en: Sho&w track name as overlay
sr_RS: &Прикажи назив нумере као прекривач

en: Use &half-wave display when collapsed
sr_RS: Користи приказ &полуталаса када је скупљено

en: &Pinned Recording/Playback head
sr_RS: &Прикачи главу снимања/пуштања

en: A&uto-scroll if head unpinned
sr_RS: &Сам премакни ако је глава откачена

en: Pinned &head position
sr_RS: Положај прикачене &главе

en: Default &view mode:
sr_RS: Основни режим &прегледа:

en: Default Waveform scale:
sr_RS: Основна скала &облика узорка:

en: Display &samples:
sr_RS: Прикажи &узорке као:

en: Default audio track &name:
sr_RS: Основни &назив звучне нумере:

en: Zoom Toggle
sr_RS: Окидање увеличања

en: Preset 1:
sr_RS: Претподешеност 1:

en: Preset 2:
sr_RS: Претподешеност 2:

en: Warnings
sr_RS: Упозорења

en: Preferences for Warnings
sr_RS: Поставке за упозорења

en: Show Warnings/Prompts for
sr_RS: Прикажи упозорења/упите за

en: Saving &projects
sr_RS: Чување &пројеката

en: Saving &empty project
sr_RS: Чување п&разног пројекта

en: Mixing down to &mono during export
sr_RS: Мешање у &моно за време извоза

en: Mixing down to &stereo during export
sr_RS: Мешање у &стерео за време извоза

en: Mixing down on export (&Custom FFmpeg or external program)
sr_RS: Мешање за време извоза (&Произвољни ФФмпег или спољни програм)

en: Missing file &name extension during export
sr_RS: Недостаје проширење &назива датотеке за време извоза

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
sr_RS: Облик таласа

en: Preferences for Waveforms
sr_RS: Поставке за облике таласа

en: Waveform dB &range:
sr_RS: dB &опсег облика таласа:

en: 1 (Mono) Recording Channel
sr_RS: 1 (моно) канал снимања

en: 2 (Stereo) Recording Channels
sr_RS: 2 (стерео) канала снимања

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
sr_RS: Заустављено

en: Pause
sr_RS: Паузирај

en: Play
sr_RS: Пусти

en: Skip to Start
sr_RS: Пребаци на почетак

en: Skip to End
sr_RS: Пребаци на крај

en: Record New Track
sr_RS: Сними нову нумеру

en: Append Record
sr_RS: Прикачи запис

en: Select to End
sr_RS: Избор за крај

en: Select to Start
sr_RS: Избор за почетак

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
sr_RS: %s је паузирано.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
sr_RS: Пре&нос

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
sr_RS: Уређај пуштања

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
sr_RS: Уређај снимања

en: Audio Host
sr_RS: Домаћин звука

en: Recording Channels
sr_RS: Канали снимања

en: Select Recording Device
sr_RS: Изабери уређај снимања

en: Select Playback Device
sr_RS: Изабери уређај пуштања

en: Select Audio Host
sr_RS: Изабери домаћина звука

en: Select Recording Channels
sr_RS: Изабери канале снимања

en: Device information is not available.
sr_RS: Подаци о уређају нису доступни.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
sr_RS: &Уређаји

en: Zoom In
sr_RS: Увећајте

en: Zoom Out
sr_RS: Умањите

en: Trim audio outside selection
sr_RS: Скрати звук ван избора

en: Silence audio selection
sr_RS: Утишај звучни избор

en: Sync-Lock Tracks
sr_RS: Усклади-закључај нумере

en: Fit selection to width
sr_RS: Уклопи избор у ширину

en: Fit project to width
sr_RS: Уклопи пројекат у ширину

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
sr_RS: Ур&еђивање

en:  Monitoring
sr_RS:  Праћење

en:  Active
sr_RS:  Радно

en:  Peak %2.f dB
sr_RS:  Врхунац %2.f dB

en:  Peak %.2f
sr_RS:  Врхунац %.2f

en:  Clipped
sr_RS:  Одсечено

en: Combined Meter
sr_RS: Обједињени мерач

en: Recording Meter
sr_RS: Мерач снимања

en: Playback Meter
sr_RS: Мерач пуштања

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
sr_RS: Ниво снимања

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
sr_RS: Мерач снимања

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
sr_RS: Ниво пуштања

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
sr_RS: Мерач пуштања

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the recording level meters
en: &Recording Meter Toolbar
sr_RS: Мерач &снимања

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the playback level meter
en: &Playback Meter Toolbar
sr_RS: Мерач &пуштања

en: Seek
sr_RS: Премотавање

en: Scrub Ruler
sr_RS: Лењир прочишћавања

en: Scrubbing
sr_RS: Прочишћавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Scrubbing
sr_RS: Зауставите прочишћавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Scrubbing
sr_RS: Покрените прочишћавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Stop Seeking
sr_RS: Зауставите премотавање

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Start Seeking
sr_RS: Покрените премотавање

en: Hide Scrub Ruler
sr_RS: Сакријте лењир прочишћавања

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that enables Scrub or Seek playback and Scrub Ruler
en: Scru&b Toolbar
sr_RS: Трака алата &прочишћавања

en: Project Rate (Hz)
sr_RS: Проток пројекта (Hz)

en: Snap-To
sr_RS: Приони на

en: Audio Position
sr_RS: Положај звука

en: Start and End of Selection
sr_RS: Почетак и крај избора

en: Start and Length of Selection
sr_RS: Почетак и трајање избора

en: Length and End of Selection
sr_RS: Трајање и крај избора

en: Length and Center of Selection
sr_RS: Трајање и средина избора

en: Show
sr_RS: Прикажи

en: Snap To
sr_RS: Приони на

en: Length
sr_RS: Трајање

en: Center
sr_RS: На средини

en: Snap Clicks/Selections to %s
sr_RS: Приони притиске/изборе на „%s“

note: i18n-hint: %s is replaced e.g by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated), to indicate that it will be calculated from other parameters.
en: %s - driven
sr_RS: %s – вођено

note: i18n-hint: each string is replaced by one of 'Length', 'Center', 'Start', or 'End' (translated)
en: Selection %s. %s won't change.
sr_RS: Избор „%s“. „%s“ се неће изменити.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
sr_RS: Трака алата &избора

en: Center frequency and Width
sr_RS: Средишња учесталост и ширина

en: Low and High Frequencies
sr_RS: Ниске и високе учесталости

en: Center Frequency
sr_RS: Средишња учесталост

en: Bandwidth
sr_RS: Ширина опсега

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
sr_RS: Трака алата избора &спектра

en: Time
sr_RS: Време

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
sr_RS: Трака алата &времена

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
sr_RS: Трака алата Аудаситија %s

en: Click and drag to resize toolbar
sr_RS: Притисните и превуците да промените величину траке алата

en: ToolDock
sr_RS: Лука алата

en: Selection Tool
sr_RS: Алат избора

en: Envelope Tool
sr_RS: Алат повоја

en: Draw Tool
sr_RS: Алат цртања

en: Multi-Tool
sr_RS: Мулти алат

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
sr_RS: &Алати

en: &Selection Tool
sr_RS: Алат &избора

en: &Envelope Tool
sr_RS: Алат &повоја

en: &Draw Tool
sr_RS: Алат &цртања

en: &Multi Tool
sr_RS: &Мулти алат

en: &Previous Tool
sr_RS: &Претходни алат

en: &Next Tool
sr_RS: &Следећи алат

en: Play at selected speed
sr_RS: Пусти при изабраној брзини

en: Playback Speed
sr_RS: Брзина пуштања

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for transcription (currently just vary play speed)
en: Pla&y-at-Speed Toolbar
sr_RS: Трака лата &пуштања-при-брзини

en: Drag one or more label boundaries.
sr_RS: Превуците једну или више граница натписа.

en: Drag label boundary.
sr_RS: Превуците границу натписа.

en: Modified Label
sr_RS: Измењени натпис

en: Label Edit
sr_RS: Уреди натпис

en: Click to edit label text
sr_RS: Кликните да измените текст натписа

en: &Font...
sr_RS: &Врста слова...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
sr_RS: Слова за натпис нумере

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
sr_RS: Назив слова

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
sr_RS: Величина слова

en: Cu&t Label text
sr_RS: &Одсеци текст натписа

en: &Copy Label text
sr_RS: &Умножи текст натписа

en: &Delete Label
sr_RS: &Обриши натпис

en: &Edit Label...
sr_RS: &Уреди натпис...

en: Deleted Label
sr_RS: Обрисани натпис

en: Edited labels
sr_RS: Уређени натписи

en: New label
sr_RS: Нови натпис

en: Up &Octave
sr_RS: &Горња октава

en: Down Octa&ve
sr_RS: &Доња октава

en: MIDI Device Info
sr_RS: Подаци о МИДИ уређају

en: &MIDI Device Info...
sr_RS: Подаци о &МИДИ уређају...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sr_RS: Притисните за усправно увећање. Помак+притисак на тастер миша за умањење. Превуците да одредите област првог плана.

en: Right-click for menu.
sr_RS: Десни клик за изборник.

en: Zoom Reset
sr_RS: Поништавање увеличавања

en: Shift-Right-Click
sr_RS: Шифт-десни-клик

en: Left-Click/Left-Drag
sr_RS: Леви-клик/лево-превлачење

en: Click and drag to stretch selected region.
sr_RS: Притисните и превуците да развучете изабрану област.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
sr_RS: Развуци нумеру белешке

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
sr_RS: Развуци

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
sr_RS: Леви-клик за ширење, десни-клик за уклањање

en: Left-Click to merge clips
sr_RS: Леви клик за стапање одсечака

en: Merged Clips
sr_RS: Стопљени су одсечци

en: Merge
sr_RS: Стопи

en: Expanded Cut Line
sr_RS: Раширена је линија одсецања

en: Expand
sr_RS: Рашири

en: Removed Cut Line
sr_RS: Уклоњена је линија одсецања

en: Click and drag to edit the samples
sr_RS: Притисните и превуците да измените узорке

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sr_RS: Да користите Исцртај, увећавајте све док не будете видели појединачне узорке.

en: Moved Samples
sr_RS: Премештен је узорак

en: Sample Edit
sr_RS: Уређивање узорка

en: Zoom to Fit
sr_RS: Увећај да стане

en: &Spectrogram
sr_RS: &Спектрограм

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
sr_RS: Да измените подешавања спектрограма, прво
     зауставите било какво пуштање или снимање.

en: Stop the Audio First
sr_RS: Прво заустави звук

en: S&pectrogram Settings...
sr_RS: Подешавања &спектрограма...

en: &Format
sr_RS: &Формат

en: Changing sample format
sr_RS: Мењам формат узорка

en: Processing...   0%%
sr_RS: Обрађујем...  0%%

en: Processing...   %i%%
sr_RS: Обрађујем...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format i18n-hint: The strings name a track and a channel choice (mono, left, or right)
en: Changed '%s' to %s
sr_RS: „%s“ је измењена у %s

en: Format Change
sr_RS: Промена формата

en: Rat&e
sr_RS: П&роток

en: &Other...
sr_RS: &Остало...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
sr_RS: „%s“ је измењена у %s Hz

en: Rate Change
sr_RS: Промена протока

en: Set Rate
sr_RS: Постави проток

en: &Multi-view
sr_RS: &Мулти преглед

en: Ma&ke Stereo Track
sr_RS: &Направи стерео нумеру

en: Swap Stereo &Channels
sr_RS: Замени стерео &канале

en: Spl&it Stereo Track
sr_RS: &Подели стерео нумеру

en: Split Stereo to Mo&no
sr_RS: Подели стерео у моно

en: Mono
sr_RS: Моно

en: Left Channel
sr_RS: Леви канал

en: Right Channel
sr_RS: Десни канал

en: Channel
sr_RS: Канал

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
sr_RS: Учини „%s“ стерео нумером

en: Make Stereo
sr_RS: Направи стерео

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
sr_RS: Замењени су канали у „%s“

en: Swap Channels
sr_RS: Замени канале

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
sr_RS: Подељена је стерео нумера „%s“

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
sr_RS: Подељен је стерео у моно „%s“

en: Split to Mono
sr_RS: Подели у моно

en: Stereo, %dHz
sr_RS: Стерео, %dHz

en: Mono, %dHz
sr_RS: Моно, %dHz

en: Left, %dHz
sr_RS: Леви, %dHz

en: Right, %dHz
sr_RS: Десни, %dHz

en: Created new audio track
sr_RS: Створена је нова звучна нумера

en: Created new stereo audio track
sr_RS: Створена је нова стерео звучна нумера

en: &Mono Track
sr_RS: &Моно нумеру

en: &Stereo Track
sr_RS: &Стерео нумеру

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
sr_RS: %.0f%% леви

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
sr_RS: %.0f%% десни

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
sr_RS: Кликните и превуците да дотерате величину садржаних прегледа, два пута кликните да поделите равномерно

en: Click and drag to rearrange sub-views
sr_RS: Кликните и превуците да прераспоредите садржане прегледе

en: Rearrange sub-views
sr_RS: Прераспореди саджане прегледе

en: Close sub-view
sr_RS: Затвори садржане прегледе

en: Zoom x1/2
sr_RS: Увећај ×1/2

en: Zoom x2
sr_RS: Увећај ×2

en: Half Wave
sr_RS: Полуталас

en: Wa&veform
sr_RS: Облик &таласа

en: &Wave Color
sr_RS: &Боја таласа

en: Instrument %i
sr_RS: Инструмент %i

en: WaveColor Change
sr_RS: Промена боје таласа

en: Change lower speed limit (%) to:
sr_RS: Промени доње ограничење брзине на (%):

en: Lower speed limit
sr_RS: Доње ограничење брзине

en: Change upper speed limit (%) to:
sr_RS: Промени горње ограничење брзине на (%):

en: Upper speed limit
sr_RS: Горње ограничење брзине

en: Set range to '%ld' - '%ld'
sr_RS: Постави опсег на „%ld“ — „%ld“

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
sr_RS: Постави опсег

en: Set time track display to linear
sr_RS: Подесите приказ времена нумере на линеарни

en: Set Display
sr_RS: Подеси приказ

en: Set time track display to logarithmic
sr_RS: Подесите приказ времена нумере на логаритамски

en: Set time track interpolation to linear
sr_RS: Подесите уметање времена нумере на линеарно

en: Set Interpolation
sr_RS: Подеси уметање

en: Set time track interpolation to logarithmic
sr_RS: Подесите уметање времена нумере на логаритамско

en: &Linear scale
sr_RS: &Линеарна скала

en: L&ogarithmic scale
sr_RS: Л&огаритамска скала

en: &Range...
sr_RS: &Опсег...

en: Logarithmic &Interpolation
sr_RS: Логаритамско &уметање

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
sr_RS: Ово издање Аудаситија допушта само једну временску нумеру за сваки прозор пројекта.

en: Created new time track
sr_RS: Створена је нова временска нумера

en: &Time Track
sr_RS: &Временску нумеру

en: &Name...
sr_RS: &Назив...

en: Move Track &Up
sr_RS: Премести нумеру &горе

en: Move Track &Down
sr_RS: Премести нумеру &доле

en: Move Track to &Top
sr_RS: Премести нумеру на &врх

en: Move Track to &Bottom
sr_RS: Премести нумеру на &дно

en: Set Track Name
sr_RS: Поставите назив нумере

en: Renamed '%s' to '%s'
sr_RS: „%s“ је преименована у „%s“

en: Name Change
sr_RS: Промена назива

en: Click and drag to warp playback time
sr_RS: Кликните и превуците да извитоперите време пуштања

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sr_RS: Притисните и превуците да измените омотницу досега

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
sr_RS: Дотерана омотница.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
sr_RS: &Прочисти

en: Seeking
sr_RS: Премотавам

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
sr_RS: &Лењир прочишћавања

en: Playing at Speed
sr_RS: Пуштање при брзини

en: Move mouse pointer to Seek
sr_RS: Померите показивач миша за премотавање

en: Move mouse pointer to Scrub
sr_RS: Померите показивач миша за прочишћавање

en: Scru&bbing
sr_RS: Про&чишћавам

en: Scrub Bac&kwards
sr_RS: Прочисти уна&зад

en: Scrub For&wards
sr_RS: Прочисти уна&пред

en: Click and drag to move left selection boundary.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите леву границу избора.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите десну границу избора.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите доњи избор учесталости.

en: Click and drag to move top selection frequency.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите горњи избор учесталости.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите средишњи избор учесталости до врхунца спектра.

en: Click and drag to move center selection frequency.
sr_RS: Притисните и превуците да преместите средишњи избор учесталости.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
sr_RS: Притисните и превуците да дотерате опсег фреквенције.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
sr_RS: Уређивање, поставке...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
sr_RS: Режим више алата: „%s“ за поставке миша и тастатуре.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
sr_RS: Притисните и превуците да подесите опсег учесталости.

en: Click and drag to select audio
sr_RS: Притисните и превуците да изаберете звук

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
sr_RS: (приањање)

en: Click and drag to move a track in time
sr_RS: Притисните и превуците да преместите нумеру у времену

en: Could not shift between tracks
sr_RS: Не могу да се пребацујем између нмера

en: Moved clips to another track
sr_RS: Одсечци су премештени на другу нумеру

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
sr_RS: Померено је време нумера/одсечака десно %.02f секунде

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
sr_RS: Померено је време нумера/одсечака лево %.02f секунде

en: Collapse
sr_RS: Скупи

en: Command+Click to deselect
sr_RS: Наредба+клик за поништавање избора

en: Select track
sr_RS: Изабери нумеру

en: Ctrl+Click to deselect
sr_RS: Ктрл+клик за поништавање избора

en: Open menu...
sr_RS: Отвори изборник...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
sr_RS: Наредба+клик

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
sr_RS: Ктрл+клик

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
sr_RS: „%s“ да изаберете или поништите нумеру. Превуците на горе или на доле да измените редослед нумера.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
sr_RS: „%s“ да изаберете или поништите нумеру.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
sr_RS: „%s“ је премештена горе

en: Moved '%s' down
sr_RS: „%s“ је премештена доле

en: Move Track
sr_RS: Премештена је нумера

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sr_RS: Притисните да увећате, помак+притисак да умањите

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sr_RS: Превуците за област у први план, десни тастер миша да умањите

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sr_RS: Леви=Увећавање, Десни=Умањивање, Средњи=Уобичајено

en: (disabled)
sr_RS: (искључено)

en: Press
sr_RS: Притисни

en: Button
sr_RS: Дугме

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in VU Meter
en: L
sr_RS: Л

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
sr_RS: Д

note: i18n-hint: "x" suggests a multiplicative factor
en: %.2fx
sr_RS: %.2f×

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sr_RS: Већ постоји датотека „%s“, да ли заиста желите да је замените?

en: Please choose an existing file.
sr_RS: Изаберите постојећу датотеку.

en: File type:
sr_RS: Врста датотеке:

en: &Clear
sr_RS: &Очисти

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
sr_RS: Грабљивац

en: Empty
sr_RS: Празно

en: Backwards
sr_RS: Назад

en: Forwards
sr_RS: Напред

en: Help on the Internet
sr_RS: Помоћ на Интернету

en: Menu
sr_RS: Изборник

en: Stop Monitoring
sr_RS: Зауставите праћење

en: Start Monitoring
sr_RS: Покрените праћење

en: Recording Meter Options
sr_RS: Опције мерача снимања

en: Playback Meter Options
sr_RS: Опције мерача пуштања

en: Refresh Rate
sr_RS: Проток освежавања

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sr_RS: Виши протоци освежавања чине да мерач чешће приказује
    промене. Проток од 30 у секунди или мање ће спречити
    да мерач утиче на квалитет звука на споријим рачунарима.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
sr_RS: Проток освежавања мерача у секунди [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sr_RS: Проток освежавања мерача у секунди [1-100]:

en: Meter Style
sr_RS: Изглед мерача

en: Gradient
sr_RS: Прелив

en: Meter Type
sr_RS: Врста мерача

en: Orientation
sr_RS: Усмерење

en: Automatic
sr_RS: Самостално

en: Horizontal
sr_RS: Водоравно

en: Vertical
sr_RS: Усправно

en: Show Log for Details
sr_RS: Прикажи дневник за детаље

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
sr_RS: 01000.01000 сек.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes * and seconds
en: hh:mm:ss
sr_RS: чч:мм:сс

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
sr_RS: 0100 ч 060 м 060 с

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in days, hours, * minutes and seconds
en: dd:hh:mm:ss
sr_RS: дд:чч:мм:сс

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sr_RS: 0100 дана 024 ч 060 м 060 с

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
sr_RS: чч:мм:сс + стотинке

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
sr_RS: 0100 ч 060 м 060>0100 с

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
sr_RS: чч:мм:сс + милисекунде

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
sr_RS: чч:мм:сс + узорци

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+># кадрова

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
sr_RS: узорци

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
sr_RS: 01000,01000,01000 узорака|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sr_RS: чч:мм:сс + филмски кадрови (24 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+>24 кадрова

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
sr_RS: филмски кадрови (24 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
sr_RS: 01000,01000 кадрова|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sr_RS: чч:мм:сс + НТСЦ капљући кадрови

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+>30 кадрова|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sr_RS: чч:мм:сс + НТСЦ некапљући кадрови

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+>030 кадрова| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
sr_RS: НТСЦ кадрови

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
sr_RS: 01000,01000 кадрова|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sr_RS: чч:мм:сс + ПАЛ кадрови (25 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+>25 кадрова

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
sr_RS: ПАЛ кадрови (25 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
sr_RS: 01000,01000 кадрова|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sr_RS: чч:мм:сс + ЦДДА кадрови (75 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
sr_RS: 0100 h 060 m 060 s+>75 кадрова

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
sr_RS: ЦДДА кадрови (75 к/с)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
sr_RS: 01000,01000 кадрова|75

en: centihertz
sr_RS: центихерц

en: hertz
sr_RS: херца

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
sr_RS: октаве

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
sr_RS: 100>01000 октаве|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
sr_RS: хиљаду октава

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
sr_RS: полутонови + стотинке

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
sr_RS: 1000 полутонова >0100 стотих|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
sr_RS: хиљаду стотинки

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
sr_RS: десетинке

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
sr_RS: 10>01000 десетинке|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
sr_RS: хиљаду десетинки

en: (Use context menu to change format.)
sr_RS: (Користите приручни изборник да измените запис.)

en: centiseconds
sr_RS: стотинке

en: Cancel
sr_RS: Откажи

en: Are you sure you wish to cancel?
sr_RS: Да ли сигурно желите да откажете?

en: Confirm Cancel
sr_RS: Потврди отказивање

en: Are you sure you wish to stop?
sr_RS: Да ли сигурно желите да зауставите?

en: Confirm Stop
sr_RS: Потврди заустављање

en: Are you sure you wish to close?
sr_RS: Да ли сигурно желите да затворите?

en: Confirm Close
sr_RS: Потврди затварање

en: Don't show this warning again
sr_RS: Не приказуј више ово упозорење

en: NaN
sr_RS: НБр

en: Infinity
sr_RS: Бесконачно

en: -Infinity
sr_RS: —Бесконачно

en: Validation error
sr_RS: Грешка провере

en: Empty value
sr_RS: Празна вредност

en: Malformed number
sr_RS: Лош број

en: Not in range %d to %d
sr_RS: Није у опсегу од %d до %d

en: Value overflow
sr_RS: Прекорачење вредности

en: Too many decimal digits
sr_RS: Превише децималних цифара

en: Value not in range: %s to %s
sr_RS: Вредност није у опсегу: од %s до %s

en: Value must not be less than %s
sr_RS: Вредност не сме бити мања од %s

en: Value must not be greater than %s
sr_RS: Вредност не сме бити већа од %s

en: Dialog
sr_RS: Прозорче

en: Select a directory
sr_RS: Изаберите директоријум

en: Directory Dialog
sr_RS: Прозорче директоријума

en: File Dialog
sr_RS: Прозорче датотеке

en: Paul Licameli
sr_RS: Пол Ликамели

en: ~aPlease select frequencies.
sr_RS: ~aИзаберите учесталости.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
sr_RS: ~aШирина опсега је нула (и горња и доња~%~
                           учесталост је ~a Hz).~%~
                           Изаберите опсег учесталости.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
sr_RS: ~aПараметри запорног филтера не могу бити примењени.~%~
                          Покушајте да повећате доњу границу учесталости~%~
                          или да смањите филтер „Ширина“.

en: Error.~%
sr_RS: Грешка.~%

en: Gain (dB)
sr_RS: Појачање (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
sr_RS: ~aНиска учесталост није дефинисана.

en: ~aHigh frequency is undefined.
sr_RS: ~aВисока учесталост није дефинисана.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
sr_RS: ~aСредишња учесталост мора бити око 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
sr_RS: ~aИзбор учесталости је превисок за проток узорка нумере.~%~
                            За тренутну нумеру, поставка високе учесталости не~%~
                            може бити већа од ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
sr_RS: ~aШирина опсега је нула (и горња и доња~%~
                           учесталост је ~a Hz).~%~
                           Изаберите опсег учесталости.

en: Studio Fade Out
sr_RS: Студијско ишчезавање

en: Steve Daulton
sr_RS: Стив Долтон

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
sr_RS: Избор је прекратак.~%Мора бити више од 2 узорка.

en: Adjustable Fade
sr_RS: Подесиво ишчезавање

en: Fade Type
sr_RS: Врста ишчезавања

en: Fade Up
sr_RS: Појављивање

en: Fade Down
sr_RS: Нестајање

en: S-Curve Up
sr_RS: С-закривљење на горе

en: S-Curve Down
sr_RS: С-закривљење на доле

en: Mid-fade Adjust (%)
sr_RS: Дотеривање средњег ишчезавања (%)

en: Start/End as
sr_RS: Почни/заврши као

en: % of Original
sr_RS: % изворног

en: dB Gain
sr_RS: dB појачања

en: Start (or end)
sr_RS: Почетак (или крај)

en: End (or start)
sr_RS: Крај (или почетак)

en: Handy Presets (override controls)
sr_RS: Пригодне претподешености (заобилази контроле)

en: None Selected
sr_RS: Нема избора

en: Linear In
sr_RS: Линеарно ка

en: Linear Out
sr_RS: Линеарно од

en: Exponential In
sr_RS: Експоненцијално ка

en: Exponential Out
sr_RS: Експоненцијално од

en: Logarithmic In
sr_RS: Логаритамско ка

en: Logarithmic Out
sr_RS: Логаритамско од

en: Rounded In
sr_RS: Заобљено ка

en: Rounded Out
sr_RS: Заобљено од

en: Cosine In
sr_RS: Косинус ка

en: Cosine Out
sr_RS: Косинус од

en: S-Curve In
sr_RS: С-крива ка

en: S-Curve Out
sr_RS: С-крива од

en: Error~%~%
sr_RS: Грешка~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
sr_RS: ~aВредности процента не могу бити негативне.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
sr_RS: ~aВредности процента не могу бити веће од 1000 %.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                     Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                     -6 dB halves the amplitude.
sr_RS: ~adB вредности не могу бити веће од +100 dB.~%~%~
                                     Савет: 6 dB удвостручва амплитуду~%~
                                     -6 dB је преполовљава.

en: Beat Finder
sr_RS: Налазач такта

en: Threshold Percentage
sr_RS: Проценат осетљивости

en: Clip Fix
sr_RS: Поправка одсечка

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
sr_RS: Бенџамин Шварц и Стив Долтон

en: Threshold of Clipping (%)
sr_RS: Осетљивост одсецања (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
sr_RS: Смањи досег за допуштање враћених врхунаца (dB)

en: Crossfade Clips
sr_RS: Одсечци постепеног прелаза

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
sr_RS: Грешка.~%Неисправан избор.~%Изабрано је више од 2 одсечка звука.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
sr_RS: Грешка.~%Неисправан избор.~%Празан простор на почетку/крају избора.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
sr_RS: Грешка.~%Одсечци постепеног прелаза могу бити примењени само над једном нумером.

en: Crossfade Tracks
sr_RS: Нумере постепеног прелаза

en: Fade type
sr_RS: Врста ишчезавања

en: Constant Gain
sr_RS: Стално појачање

en: Constant Power 1
sr_RS: Стална снага 1

en: Constant Power 2
sr_RS: Стална снага 2

en: Custom Curve
sr_RS: Произвољна крива

en: Custom curve
sr_RS: Произвољна крива

en: Fade direction
sr_RS: Правац ишчезавања

en: Alternating Out / In
sr_RS: Размењујем излаз / улаз

en: Alternating In / Out
sr_RS: Размењујем улаз / излаз

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
sr_RS: Грешка.~%Изаберите 2 нумере (или више) за постепени прелаз.

en: Delay
sr_RS: Кашњење

en: Delay type
sr_RS: Врста кашњења

en: Regular
sr_RS: Обична

en: Bouncing Ball
sr_RS: Скочилопта

en: Reverse Bouncing Ball
sr_RS: Обрнута скочилопта

en: Delay level per echo (dB)
sr_RS: Ниво кашњења по одјеку (dB)

en: Delay time (seconds)
sr_RS: Време застоја (у секундама)

en: Pitch change effect
sr_RS: Ефекат промене врхунца

en: Pitch/Tempo
sr_RS: Врхунац/темпо

en: Low-quality Pitch Shift
sr_RS: Промена врхунца ниског квалитета

en: Pitch change per echo (semitones)
sr_RS: Промена врхунца по одјеку (полутонови)

en: Number of echoes
sr_RS: Број одјека

en: Allow duration to change
sr_RS: Дозволи да се измени трајање

en: EQ XML to TXT Converter
sr_RS: Претварач из „ЕКу XML“ у „TXT“

en: Select target EQ effect
sr_RS: Изаберите ефекат уједначавања циља

en: Equalization XML file
sr_RS: ХМЛ датотека уједначавања

en: XML file
sr_RS: ХМЛ датотека

en: If output text file exists
sr_RS: Ако постоји излазна датотека текста

en: Append number
sr_RS: Додај број

en: Overwrite
sr_RS: Препиши

en: Error.~%Unable to open file~%~s
sr_RS: Грешка.~%Не могу да отворим датотеку~%~s

note: i18n-hint: Do not translate "~a".txt
en: Error.~%File overwrite disallowed:~%"~a.txt"
sr_RS: Грешка.~%Преписивање датотеке није дозвољено:~%"~a.txt"

en: Error.~%File cannot be written:~%"~a.txt"
sr_RS: Грешка.~%Не могу да запишем датотеку:~%„~a.txt“

en: Regular Interval Labels
sr_RS: Обични натписи интервала

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
sr_RS: Направи натписе на основу

en: Number of Labels
sr_RS: Броја натписа

en: Label Interval
sr_RS: Интервал натписа

en: Number of labels
sr_RS: Броја натписа

en: Label interval (seconds)
sr_RS: Интервал натписа (у секундама)

en: Length of label region (seconds)
sr_RS: Дужина области натписа (у секундама)

en: Adjust label interval to fit length
sr_RS: Дотерај интервал натписа да испуни дужину

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
sr_RS: Текст натписа

en: Minimum number of digits in label
sr_RS: Најмањи број цифара у натпису

en: None - Text Only
sr_RS: Ништа – само текст

en: 1 (Before Label)
sr_RS: 1 (пре натписа)

en: 2 (Before Label)
sr_RS: 2 (пре натписа)

en: 3 (Before Label)
sr_RS: 3 (пре натписа)

en: 1 (After Label)
sr_RS: 1 (након натписа)

en: 2 (After Label)
sr_RS: 2 (након натписа)

en: 3 (After Label)
sr_RS: 3 (након натписа)

en: Begin numbering from
sr_RS: Почни нумерисање од

en: Message on completion
sr_RS: Порука при завршавању

en: Details
sr_RS: Детаљи

en: Warnings only
sr_RS: Само упозорења

en: Warning: Overlapping region labels.~%
sr_RS: Упозорење: Преклапам натписе области.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
sr_RS: натписи области

en: point labels
sr_RS: натписи тачке

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
sr_RS: ~a~a ~a у размацима од ~a секунде.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
sr_RS: ~aДужина области = ~a секунде.

en: High-Pass Filter
sr_RS: Високопропусни филтер

en: Dominic Mazzoni
sr_RS: Доминик Мацони

en: Frequency (Hz)
sr_RS: Учесталост (Hz)

en: Roll-off (dB per octave)
sr_RS: Одмотај (dB по октави)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
sr_RS: Учесталост мора бити барем 0.1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                       Track sample rate is ~a Hz~%~
                       Frequency must be less than ~a Hz.
sr_RS: Грешка:~%~%Учесталост (~a Hz) је превисока за проток узорка нумере.~%~%~
                       Проток узорка нумере је ~a Hz~%~
                       Учесталост мора бити мања од ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
sr_RS: Звуци натписа

en: Threshold level (dB)
sr_RS: Ниво осетљивости (dB)

en: Threshold measurement
sr_RS: Мере осетљивости

en: Peak level
sr_RS: Ниво врхунца

en: Average level
sr_RS: Ниво просека

en: RMS level
sr_RS: СКК ниво

en: Minimum silence duration
sr_RS: Најмање трајање тишине

en: Minimum label interval
sr_RS: Најмањи интервал натписа

en: Label type
sr_RS: Врста натписа

en: Point before sound
sr_RS: Тачка пре звука

en: Point after sound
sr_RS: Тачка након звука

en: Region around sounds
sr_RS: Област око звукова

en: Region between sounds
sr_RS: Област између звукова

en: Maximum leading silence
sr_RS: Највећа почетна тишина

en: Maximum trailing silence
sr_RS: Највећа завршна тишина

en: Sound ##1
sr_RS: Звук ##1

note: i18n-hint: hours minutes and seconds. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am ~as
sr_RS: ~a:~a:~a

note: i18n-hint: '~a' will be replaced by a time duration
en: Error.~%Selection must be less than ~a.
sr_RS: Грешка.~%Избор мора бити мањи од ~a.

en: No sounds found.~%Try lowering the 'Threshold' or reduce 'Minimum sound duration'.
sr_RS: Нисам нашао звуке.~%Покушајте да снизите „Осетљивост“ или да смањите „Најмање трајање звука“.

en: Labelling regions between sounds requires~%at least two sounds.~%Only one sound detected.
sr_RS: Натписивање области између звукова захтева~%барем два звука.~%Откривен је само један звук.

en: Limiter
sr_RS: Ограничавач

en: Type
sr_RS: Врста

en: Soft Limit
sr_RS: Слабо ограничење

en: Hard Limit
sr_RS: Јако ограничење

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
sr_RS: Мали одсечак

en: Hard Clip
sr_RS: Велики одсечак

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
sr_RS: Појачање улаза (dB)
    моно/леви

en: Input Gain (dB)
    Right channel
sr_RS: Појачање улаза (dB)
    Десни канал

en: Limit to (dB)
sr_RS: Ограничи на (dB)

en: Hold (ms)
sr_RS: Задржи (ms)

en: Apply Make-up Gain
sr_RS: Примени учини појачање

en: Low-Pass Filter
sr_RS: Нископропусни филтер

en: Noise Gate
sr_RS: Пролаз буке

en: Select Function
sr_RS: Изабери функцију

en: Gate
sr_RS: Пролаз

en: Analyze Noise Level
sr_RS: Анализирај ниво шума

en: Stereo Linking
sr_RS: Стерео придруживање

en: Link Stereo Tracks
sr_RS: Придружи стерео нумере

en: Don't Link Stereo
sr_RS: Не придружуј стерео

en: Gate threshold (dB)
sr_RS: Осетљивост пролаза (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
sr_RS: Учесталости пролаза изнад (kHz)

en: Level reduction (dB)
sr_RS: Смањење нивоа (dB)

en: Attack (ms)
sr_RS: Напад (ms)

en: Decay (ms)
sr_RS: Распад (ms)

en: Error.
    "Gate frequencies above: ~s kHz"
    is too high for selected track.
    Set the control below ~a kHz.
sr_RS: Грешка.
    „Учесталости пролаза изнад: ~s kHz“
    је превисоко за изабрану нумеру.
    Поставите контролу испод ~a kHz.

en: Error.
    Selection too long.
    Maximum length is ~a.
sr_RS: Грешка.
    Избор је превелик.
    Највећа дужина је ~a.

en: Error.
    Insufficient audio selected.
    Make the selection longer than ~a ms.
sr_RS: Грешка.
    Није изабрано довољно звука.
    Изаберите више од ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%
    Suggested Threshold Setting ~a dB.
sr_RS: Врхунац заснован на преве ~a секунде ~a dB~%
    Саветована поставка осетљивости ~a dB.

note: i18n-hint: hours and minutes. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am
sr_RS: ~aч ~aм

en: Notch Filter
sr_RS: Запорни филтер

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
sr_RS: Стив Долтон и Бил Вари

en: Q (higher value reduces width)
sr_RS: Q (већа вредност смањује ширину)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz.~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
sr_RS: Грешка:~%~%Учесталост (~a Hz) је превисока за проток узорка нумере.~%~%~
                    Проток узорка нумере је ~a Hz.~%~
                    Учесталост мора бити мања од ~a Hz.

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
sr_RS: Изаберите датотеку(е) за инсталацију

en: Plug-in
sr_RS: Прикључак

en: Lisp file
sr_RS: Лисп датотека

en: HTML file
sr_RS: ХТМЛ датотека

en: Text file
sr_RS: Датотека текста

en: All supported
sr_RS: Све подржане

en: Allow overwriting
sr_RS: Допусти преписивање

en: Disallow
sr_RS: Забрани

en: Allow
sr_RS: Допусти

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
sr_RS: Успело је.~%Датотеке су уписане у:~%~s~%

en: Plug-ins updated:
sr_RS: Прикључци су освежени:

en: Files copied to plug-ins folder:
sr_RS: Датотеке су умножне у фасциклу прикључака:

en: Not found or cannot be read:
sr_RS: Нисам нашао или није за читање:

en: Unsupported file type:
sr_RS: Неподржана врста датотеке:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
sr_RS: Датотеке су већ инсталиране („Дозволи преписивање“ је искључено):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
sr_RS: Не може бити уписано у фасциклу прикључака:

en: Error.~%No file selected.
sr_RS: Грешка.~%Није изабрана датотека.

en: Pluck
sr_RS: Плоп

en: David R.Sky
sr_RS: Дејвид Р. Скај

en: Pluck MIDI pitch
sr_RS: МИДИ врхунац плопа

en: Fade-out type
sr_RS: Врста ишчезавања

en: Abrupt
sr_RS: Нагло

en: Gradual
sr_RS: Постепено

en: Duration (60s max)
sr_RS: Трајање (60 сек. највише)

en: Rhythm Track
sr_RS: Нумера ритма

en: Tempo (bpm)
sr_RS: Темпо (тум)

en: 30 - 300 beats/minute
sr_RS: 30 – 300 тактова/минуту

en: Beats per bar
sr_RS: Тактова по траци

en: 1 - 20 beats/measure
sr_RS: 1 – 20 тактова/мери

en: Swing amount
sr_RS: Износ замаха

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
sr_RS: Поставите „Број трака“ на нулу да укључите „Трајање ритма нумере“.

en: Number of bars
sr_RS: Број трака

en: 1 - 1000 bars
sr_RS: 1 – 1000 трака

en: Rhythm track duration
sr_RS: Трајање ритма нумере

en: Used if 'Number of bars' = 0
sr_RS: Користи се ако је „Број трака“ = 0

en: Start time offset
sr_RS: Почетни помак

en: Silence before first beat
sr_RS: Утишај пре првог такта

en: Beat sound
sr_RS: Звук такта

en: Metronome Tick
sr_RS: Откуцај метронома

en: Ping (short)
sr_RS: Зврк (кратки)

en: Ping (long)
sr_RS: Зврк (дуги)

en: Cowbell
sr_RS: Клепетуша

en: Resonant Noise
sr_RS: Резонантна бука

en: Noise Click
sr_RS: Клик буке

en: Drip (short)
sr_RS: Капање (кратко)

en: Drip (long)
sr_RS: Капање (дуго)

en: MIDI pitch of strong beat
sr_RS: МИДИ врхунац јаког такта

en: 18 - 116
sr_RS: 18 – 116

en: MIDI pitch of weak beat
sr_RS: МИДИ врхунац слабог такта

en: Set either 'Number of bars' or
    'Rhythm track duration' to greater than zero.
sr_RS: Поставите или „Број трака“ или
    „Трајање ритма нумере“ на веће од нуле.

en: Risset Drum
sr_RS: Рисетов бубањ

en: Steven Jones
sr_RS: Стив Џонс

en: Decay (seconds)
sr_RS: Застој (у секундама)

en: Center frequency of noise (Hz)
sr_RS: Средишња учесталост шума (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
sr_RS: Ширина опсега буке (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
sr_RS: Количина шума у миксу (у процентима)

en: Amplitude (0 - 1)
sr_RS: Досег (0-1)

en: Sample Data Export
sr_RS: Извоз података узорка

en: Limit output to first
sr_RS: Ограничи излаз на прво

en: Measurement scale
sr_RS: Скала мерења

en: Export data to
sr_RS: Извези податке у

en: CSV files
sr_RS: ЦСВ датотеке

en: HTML files
sr_RS: ХТМЛ датотеке

en: Index (text files only)
sr_RS: Индекс (само датотеке текста)

en: Sample Count
sr_RS: Количина узорака

en: Time Indexed
sr_RS: Индексирано време

en: Include header information
sr_RS: Укључи информације заглавља

en: Minimal
sr_RS: Најмање

en: All
sr_RS: Све

en: Optional header text
sr_RS: Изборни текст заглавља

en: Channel layout for stereo
sr_RS: Распоред канала за стерео

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
sr_RS: Д-Л на истој линији

en: Alternate Lines
sr_RS: Замени линије

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
sr_RS: Прво леви канал

en: Show messages
sr_RS: Прикажи поруке

en: Errors Only
sr_RS: Само грешке

note: i18n-hint abbreviates negative infinity
en: [-inf]
sr_RS: [-беск]

en: Left Channel.~%~%
sr_RS: Леви канал.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
sr_RS: ~%~%Десни канал.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
sr_RS: ~aПодаци су уписани у:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
sr_RS: Проток узорака: ~a Hz.  Вредности узорка на ~a скали.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sr_RS: ~a   ~a~%~aПроток узорака: ~a Hz.~%Трајање је обрађено: ~a узорка ~a секунде.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sr_RS: ~a   ~a~%~aПроток узорака: ~a Hz. Вредности узорка на ~a скали.~%~
                         Трајање је обрађено: ~a узорка ~a секунде.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
sr_RS: ~a~%Проток узорака: ~a Hz. Вредности узорка на ~a скали. ~a.~%~aТрајање је обрађено: ~a ~
                      узорка, ~a секунде.~%Досег врхунца: ~a (линеарно) ~a dB.  Неодмерени СКК: ~a dB.~%~
                      Померај ЈС: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
sr_RS: ~a линеарно, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
sr_RS: Леви: ~a лин, ~a dB | Десни: ~a лин, ~a dB.

en: ~a samples.
sr_RS: ~a узорка.

en: ~a seconds.
sr_RS: ~a секунде.

en: Audio data analysis:
sr_RS: Анализа података звука:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
sr_RS: <b>Проток узорака:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
sr_RS: <b>Досег врхунца:</b> &nbsp;&nbsp;~a (линеарно) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
sr_RS: <b>СКК</b> (неодмерено): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
sr_RS: <b>Померај ЈС:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sr_RS: ~a линеарно, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sr_RS: Леви: ~a лин, ~a dB | Десни: ~a лин, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
sr_RS: подаци узорка

en: Sample #
sr_RS: Узорак #

en: Value (linear)
sr_RS: Вредност (линеарно)

en: Value (dB)
sr_RS: Вредност (dB)

en: audio sample value analysis
sr_RS: анализа вредности звука узорка

en: Left (linear)
sr_RS: Леви (линеарно)

en: Right (linear)
sr_RS: Десни (линеарно)

en: Left (dB)
sr_RS: Леви (dB)

en: Right (dB)
sr_RS: Десни (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
sr_RS: Произведено помоћу <span>Извоза података узорка</span> за
    <a href="~a">Аудасити</a> од Стива
    Долтона

en: linear
sr_RS: линеарно

en: 2 channels (stereo)
sr_RS: 2 канала (стерео)

en: 1 channel (mono)
sr_RS: 1 канал (моно)

en: One column per channel.~%
sr_RS: Једна колона по каналу.~%

en: One row per channel.~%
sr_RS: Један ред по каналу.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
sr_RS: Леви канал затим десни канал на истој линији.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
sr_RS: Леви и десни канали на замењеним линијама.~%

en: Left channel first then right channel.~%
sr_RS: Леви канал прво затим десни канал.~%

en: Unspecified channel order
sr_RS: Неодређени редослед канала

en: Error.~%"~a" cannot be written.
sr_RS: Грешка.~%Не могу да запишем „~a“.

en: Sample Data Import
sr_RS: Увоз података узорка

en: Select file
sr_RS: Изаберите датотеку

en: Invalid data handling
sr_RS: Неисправан рад са подацима

en: Throw Error
sr_RS: Одбаци грешку

en: Read as Zero
sr_RS: Читај као нулу

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
sr_RS: Грешка~%~
                            не могу да отворим „~a“.~%~
                            Проверите да ли датотека постоји.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
sr_RS: Грешка:~%~
                  Датотека мора да садржи само обичан АСКРИ текст.~%~
                  (Неисправан бајт „~a“ под бројем бајта: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
sr_RS: Грешка~%~
                  Подаци морају бити бројеви у обичном АСКРИ тексту.~%~
                  „~a“ није бројевна вредност.

en: Error.~%Unable to open file
sr_RS: Грешка.~%Не могу да отворим датотеку

en: Spectral Delete
sr_RS: Брисање спектра

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
sr_RS: Грешка.~%Проток узорка нумере испод 100 Hz није подржан.

en: Tremolo
sr_RS: Треперење

en: Waveform type
sr_RS: Врста облика таласа

en: Inverse Sawtooth
sr_RS: Обрнути зуб тестере

en: Starting phase (degrees)
sr_RS: Пчетна фаза (у степенима)

en: Wet level (percent)
sr_RS: Влажни ниво (у процентима)

en: Vocal Reduction and Isolation
sr_RS: Смањење гласа и издвајање

en: Robert Haenggi
sr_RS: Роберт Хенги

en: Remove Vocals: to mono
sr_RS: Уклони гласове: у моно

en: Remove Vocals
sr_RS: Уклони гласове

en: Isolate Vocals
sr_RS: Издвој гласове

en: Isolate Vocals and Invert
sr_RS: Издвој гласове и окрени

en: Remove Center: to mono
sr_RS: Уклони средиште: у моно

en: Remove Center
sr_RS: Уклони средиште

en: Isolate Center
sr_RS: Издвој средиште

en: Isolate Center and Invert
sr_RS: Издвој средиште и окрени

en: Analyze
sr_RS: Анализирај

en: Strength
sr_RS: Јачина

en: Low Cut for Vocals (Hz)
sr_RS: Ниско одсецање за гласове (Hz)

en: High Cut for Vocals (Hz)
sr_RS: Високо одсецање за гласове (Hz)

en: Average x: ~a, y: ~a
                        Covariance x y: ~a
                        Average variance x: ~a, y: ~a
                        Standard deviation x: ~a, y: ~a
                        Coefficient of correlation: ~a
                        Coefficient of determination: ~a
                        Variation of residuals: ~a
                        y equals ~a plus ~a times x~%
sr_RS: Просек x: ~a, y: ~a
                         Коваријанса x y: ~a
                         Просечна варијанса x: ~a, y: ~a
                         Стандардна девијација x: ~a, y: ~a
                         Коефицијент корелације: ~a
                         Коефицијент утврђивања: ~a
                         Варијација остатака: ~a
                         y = ~a + ~a × x~%

en: Pan position: ~a~%The left and right channels are correlated by about ~a %. This means:~%~a~%
sr_RS: Положај каналисања: ~a~%Леви и десни канали су повезани са око ~a %. То значи:~%~a~%

en:  - The two channels are identical, i.e. dual mono.
                    The center can't be removed.
                    Any remaining difference may be caused by lossy encoding.
sr_RS:  – Два канала су истоветна, тј. дуал моно.
                    Средиште се не може уклонити.
                    Свака преостала разлика може бити узрокована кодирањем са губицима.

en:  - The two Channels are strongly related, i.e. nearly mono or extremely panned.
                    Most likely, the center extraction will be poor.
sr_RS:  – Два канала су у јакој вези, тј. блиски моно или екстремно преклопљени.
                    Највероватније, извлачење средишта биће слабо.

en:  - A fairly good value, at least stereo in average and not too wide spread.
sr_RS:  – Поприлично добра вредност, барем је стерео у просеку и није превише широко распрострањен.

en:  - An ideal value for Stereo.
                    However, the center extraction depends also on the used reverb.
sr_RS:  – Идеална вредност за стерео.
                    Међутим, извлачење средишта зависи такође од коришћене јеке.

en:  - The two channels are almost not related.
                    Either you have only noise or the piece is mastered in a unbalanced manner.
                    The center extraction can still be good though.
sr_RS:  – Два канала скоро да нису у вези.
                    Или имате само буку или је комад мастеризован на неуравнотежени начин.
                    Извлачење средишта још увек може бити добро.

en:  - Although the Track is stereo, the field is obviously extra wide.
                    This can cause strange effects.
                    Especially when played by only one speaker.
sr_RS:  – Иако је нумера стерео, поље је очигледно изузетно широко.
                   То може изазвати чудне ефекте.
                   Нарочито када се пушта на само једном звучнику.

en:  - The two channels are nearly identical.
                      Obviously, a pseudo stereo effect has been used
                      to spread the signal over the physical distance between the speakers.
                      Don't expect good results from a center removal.
sr_RS:  – Два канала су готово идентична.
                       Наравно, коришћен је псеудо стерео ефекат за
                       ширење сигнала на физичку удаљеност између звучника.
                       Не очекујте добре резултате уклањањем средишта.

en: This plug-in works only with stereo tracks.
sr_RS: Овај прикључак ради само са стерео нумерама.

en: Vocoder
sr_RS: Вокодер

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
sr_RS: Растојање: (од 1 до 120, основно = 20)

en: Output choice
sr_RS: Избор излаза

en: Both Channels
sr_RS: Оба канала

en: Right Only
sr_RS: Само десни

en: Number of vocoder bands
sr_RS: Број опсега вокодера

en: Amplitude of white noise (percent)
sr_RS: Досег празнине (у процентима)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
sr_RS: Досег радарске игле (у процентима)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
sr_RS: Учесталост радарских игала (Hz)
